راهنمای جامع اخذ Job Offer کانادا در سال 2022

جاب آفر کانادا یا پیشنهاد کاری کانادا را چگونه دریافت کنیم؟

جاب آفر کانادا (Job offer in Canada) یا پیشنهاد کاری یکی از روش‌های محبوب مهاجرت به این کشور از طریق کار است. کشور کانادا به علت برخورداری از ویژگی های جذاب متعدد در سال های اخیر یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرین بوده و افراد زیادی هر ساله خواهان دستیابی به اقامت این کشور می باشند.

از راه های گوناگون مهاجرت به این سرزمین پیشرفته می توان به اخذ جاب آفر کانادا، تولد فرزند، اخذ ویزای تحصیلی و سرمایه گذاری اشاره کرد. کانادا دومین کشور بزرگ جهان بوده و در آمریکای شمالی واقع شده است؛ مساحت زیاد کانادا موجب شده تا آب و هوای متنوعی در نواحی مختلف این کشور وجود داشته باشد اما زمستان های سرد و طولانی از شاخص ترین ویژگی های این اقلیم به حساب می آیند. کانادا متشکل از 10 استان بوده که از مشهورترین آن ها می توان به کبک و اونتاریو اشاره کرد.

داشتن پیشنهاد کاری می‌تواند منجر به اقامت دائم در کانادا شود. اگر شما هم به این گزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار فکر می‌کنید، در این مطلب اطلاعات مفیدی کسب خواهید کرد.

فهرست

ویزای جاب آفر کانادا

ویزای جاب آفر کانادا به نوعی ویزا گفته می شود که نیروهای کار در خارج از کانادا می توانند برای کار کردن به این کشور بیایند. با این حال، این نوع ویزا شرایط خاصی دارد که باید همه این شرایط را به خوبی رعایت کرده باشید تا بتوانید برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای جاب آفر اقدام نمایید. ما در اینجا اطلاعات جامعی درباره ویزای جاب آفر کانادا در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید بدون هیچ گونه نگرانی، به این کشور فوق العاده زیبا بیایید و زندگی جدیدی شروع کنید.

ویزای جاب آفر کانادا

کانادا یکی از بهترین کشور های جهان شناخته می شود که به خاطر داشتن اقتصاد رو به رشد، هر ساله نیروهای کار زیادی به این کشور مهاجرت می کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید بخش زیادی از جمعیت کانادا را مهاجرین این کشور در بر گرفته اند.
به همین دلیل هم کانادا مقصد فوق العاده خوبی برای مهاجران است و به راحتی می توانند با هرگونه فرهنگی در این کشور زندگی کنند. یکی از بهترین روش هایی که می توانید برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید، از طریق ویزای جاب آفر کانادا بوده که در این مقاله آن را بررسی می کنیم.

لیست مشاغل جاب آفر کانادا

در هر سال، بالغ بر 3000 نیروی متخصص و ماهر با استفاده از ویزای جاب آفر کانادا به این کشور مهاجرت می‌کنند. برخی از مهم ترین مشاغلی که شما می‌توانید به راحتی برای دریافت جاب آفر کانادا اقدام کنید، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مشاغل مربوط به حوزه IT
 • مشاغل مربوط به حوزه پزشکی و پیراپزشکی
 • مشاغل مربوط به مهندسی
 • مشاغل مربوط به ساخت و ساز ماننده کارگر ساختمان، نقاش، نجار و نصاب
 • مشاغل مدیریتی مانند مدیر خرید، مدیر مالی و سایر موارد این چنینی
 • مشاغل صنعتی و فنی مانند مکانیکی، تعمیر لوازم برقی و …
 • مشاغل صنعتی و هتل داری مانند آشپزی، متصدی پیشخوان کافه یا رستوران، سرپرست آشپزخانه
 • مشاغل تدارکاتی مانند رانندگی، انبارداری و …

به طور کلی، محدودیت خیلی زیادی برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا وجود ندارد و به جز مشاغل دولتی، بقیه شغل ها محبوبیت زیادی در این کشور دارند. به همین دلیل هم بهتر است یکی از حوزه های بالا را انتخاب کرده و در آن حرفه ای شوید تا بتوانید ویزای جاب آفر این کشور را به دست بیاورید.

جاب آفر کانادا Job Offer چیست؟

جاب آفر کانادا نامه‌ای است که کارفرماهای کانادایی (به عنوان یک کارمند یا کارگر موقت) به شما می‌دهند. در این نامه جزییات شغل شما آورده شده است و به طور کلی در این پیشنهاد کاری جزییات کمتری نسبت به یک قرارداد دیده می‌شود.

این نامه شامل اطلاعاتی در مورد:

 • حقوق و کسر از فرد متقاضی
 • وظایف شغلی فرد متقاضی
 • شرایط اشتغال مانند ساعت کار

اگر به ارزیابی اثر بازار کار (LMIA) نیاز داشته باشید، یک کپی از جافر آفر خود را به همراه درخواست اجازه کار را نیز شامل می‌شود.

جاب آفر کانادا

بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای ویزای کانادا چیست؟

چگونه جاب آفر کانادا بگیریم؟

وجود بسترهای اینترنتی متعدد مسیر دریافت جاب آفر کانادا را تا حد زیادی هموار و ساده کرده است؛ به این شکل که افراد می توانند از طریق برقراری تماس با آژانس های کاریابی به جستجوی زمینه شغلی موردنظر خود بپردازند. این موسسات کاریابی با درنظر گرفتن تخصص افراد به ارائه پیشنهادات خود می پردازند. از مشهورترین موسسات کاریابی کانادا می توان به Ca.Indeed، Neuvoo، Workbc و Roberthalf اشاره کرد.

همچنین یکی از ساده ترین مسیرهای دستیابی به جاب آفر کانادا شبکه سازی است. بدین معنا که اگر افراد دوست و یا آشنایی در هر یک از ایالت های این کشور داشته باشند می توانند در زمان کوتاه تری با کارفرمایان کانادایی ارتباط برقرار کرده و نظر آن ها را برای جذب فرد موردنظر جلب نمایند. طبق قوانین کار کانادا تنها درصورتی که ESDC (اداره کار و توسعه اجتماعی کانادا) به این نتیجه برسد که هیچ یک از شهروندان کانادایی قادر به انجام شغل موردنظر نمی باشند، امکان دریافت جاب آفر کانادا برای مهاجرین خارج از این کشور هموار می گردد. با این اوصاف شبکه سازی و قانع نمودن کارفرمایان کانادایی می تواند کمک شایانی به افزایش احتمال دریافت جاب آفر کانادا نماید.

نحوه گرفتن جاب آفر از کانادا فرایند مهمی است که تاثیر بسیار زیادی در شرایط زندگی شما در این کشور دارد. به همین دلیل هم باید این کار را با دقت بالا انجام دهید تا ویزای جاب آفر کانادا برای شما در سریع ترین زمان ممکن صادر شود.

بعد از این که مدارک خود را برای دریافت جاب آفر کانادا آماده کردید، باید آنها را به سفارت کانادا در کشور خود بدهید. سپس برای دریافت ویزای کاری کانادا درخواست دهید و اگر مدارک شما کامل بود، به احتمال زیاد درخواست شما با موفقیت انجام خواهد شد و می‌توانید ویزای جاب آفر کانادا را بگیرید.برنامه جاب آفر

مناطق کم جمعیت کانادا

یکی دیگر از روش های دریافت ویزای جاب آفر کانادا که می‌تواند به دریافت اقامت دائم کانادا نیز منجر شود، برنامه جاب آفر برای مناطق کم جمعیت کانادا است که با نام RNIP نیز شناخته می‌شود. همان طور که از نام آن مشخص است، این برنامه مهاجرتی برای مناطق و شهرهای کم جمعیت کانادا طراحی شده تا مهاجران با ورود خود به این مناطق، به افزایش جمعیت و نیروی کار این نواحی کمک کند.
در صورتی که جاب آفر معتبری از یک کارفرمای کانادایی در یکی از مناطق کم جمعیت این کشور داشته باشید، به راحتی می‌توانید به این مناطق بروید. به خاطر داشتن شرایط ویژه و ارزش بالای ویزای جاب آفر کانادا در مناطق کم جمعیت، شما می‌توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور نیز اقدام کنید.

اقامت کانادا از طریق جاب آفر

یکی از مهم ترین مزایای داشتن ویزای جاب آفر کانادا این است که شما می‌توانید بعد از گذشت مدت زمان مشخصی، برای دریافت اقامت دائم این کشور نیز اقدام کنید. شما می‌توانید با استفاده از روش هایی مانند اکسپرس انتری و برنامه های مهاجرت استانی، اقامت دائم کانادا را بگیرید.
اگرچه داشتن جاب آفر برای روش اکسپرس انتری ضروری نیست، اما داشتن این گواهی می‌تواند شانس شما را برای دریافت اقامت کانادا افزایش دهد. به همین دلیل هم بهتر است هر چه سریع تر برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا اقدام کنید که بعد از آن، این فرآیند به دریافت اقامت این کشور منجر می‌شود.

چگونه جاب آفر کانادا بگیریم

شرایط جاب آفر کانادا چیست؟

مهاجرت از طریق دریافت جاب آفر کانادا همچون سایر شیوه های اخذ اقامت این کشور مستلزم برخورداری از شرایط خاصی است؛ در ابتدای امر پیشنهاد کاری دریافتی از شرکت های غیرکانادایی حاضر در کانادا معتبر نبوده و کارفرما می بایست کانادایی باشد تا فرد بتواند از این طریق اقدام نماید. در وهله دوم کار پیشنهادی باید دارای ویژگی های خاصی چون بلند مدت بودن باشد.

بنابراین مشاغل مقطعی نظیر مشاغل فصلی مجاز به دریافت جاب آفر کانادا نمی باشند. شرط بعدی طبق استانداردهای کاری کانادا تعیین میزان حقوق فرد از سوی کارفرمای کانادایی است. از دیگر قوانین مربوط به جاب آفر می توان به تعیین ساعت کاری فرد اشاره نمود. متقاضی باید قادر باشد در طول هفته حداقل 30 ساعت به انجام کار انتخابی مشغول گردد. پیمانکاری نبودن شغل انتخابی، امکان اخذ اقامت دائم پس از 1 سال اشتغال و ارائه مدارک لازم که در ادامه به آن ها می پردازیم از سایر شروط اخذ جاب آفر کانادا هستند.

شرایط دریافت ویزای جاب آفر کانادا برای هر فرد با دیگری متفاوت است. زیرا این مسئله بیشتر به مدرک تحصیلی و سابقه شغلی شما بستگی دارد. با این حال، برای دریافت این ویزا شما باید شرایط دیگری نیز داشته باشید که در اینجا برخی از مهم ترین شرایط دریافت ویزای جاب آفر کانادا را به اختصار نام می‌بریم.

 • داشتن جاب آفر معتبر از کارفرمایان کانادایی
 • جاب آفر غیر فصلی و تمام وقت با تقریباً 30 ساعت پیشنهاد کاری در هفته
 • ارائه جاب آفر با حداقل یک سال اعتبار
 • داشتن مجوز LIMA برای ارائه معافیت از طرف کارفرما
 • مورد تایید بودن تخصص متقاضی در رابطه با شغل مورد نظر رو در کانادا

آیا جاب آفر کانادا محدودیت سنی دارد؟

فاکتور سن همواره یکی از مهم ترین متغیرهای تاثیرگذار برای افزایش شانس افراد در مسیر مهاجرت می باشد؛ طبق قوانین اداره کار و توسعه اجتماعی کانادا حداقل سن افراد برای دریافت جاب آفر 18 سال تعیین شده است.

شایان ذکر است که اگرچه هیچ سقفی برای سن افراد علاقه مند به دریافت جاب آفر کانادا تعیین نشده است اما افراد در محدوده سنی 18 الی 35 سال امتیاز بیشتری را در رقابت با سایر متقاضیان دریافت جاب آفر به خود اختصاص می دهند؛ بیشترین امتیاز قابل اخذ در این موضوع 12 امتیاز است که قاعدتا افراد بالای 35 سال امتیازی پایین تر از 12 را دریافت خواهند نمود.

جاب آفر کانادا شرایط سنی

پیدا کردن جاب آفر در کانادا

برای این که بتوانید ویزای جاب آفر کانادا را بگیرید، باید به دنبال یک پیشنهاد شغلی خوب و مرتبط با حرفه و رشته تحصیلی خود باشید. روش های مختلفی وجود دارند که با استفاده از آنها می‌توانید برای دریافت این ویزا اقدام کنید. در اینجا برخی از مهم ترین روش های پیدا کردن جاب آفر در کانادا را نام می‌بریم.

پیدا کردن جاب آفر در کانادا - ویزای جاب آفر کانادا

صحبت کردن با دوستان و آشنایان در کانادا

در صورتی که یکی از اعضای خانواده یا دوستان شما در کانادا زندگی می‌کند، می‌توانید با او صحبت کنید تا یک جاب آفر خوب برای شما پیدا کند. این افراد می‌توانند با کارفرمایان در کانادا صحبت کنند و بسته به شرایط تحصیلی و سابقه کاری شما، بهترین جاب آفر را بگیرند.

تماس با کارفرمایان کانادایی از طریق اینترنت

شما در اینترنت می‌توانید بخش زیادی از کارفرمایان موجود در کانادا که برای ویزای جاب آفر کانادا به شما کمک می‌کنند را پیدا کنید. فقط کافی است که وارد وب سایت شرکت ها و کمپانی آنها شده و برای آنها پیغام بگذارید و یا تماس بگیرید.

از طریق موسسات استخدام بین المللی

روش دیگری که شما می‌توانید برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا اقدام کنید، از طریق مؤسساتی است که کارهای استخدام بین المللی را انجام می‌دهند. فقط کافی است که مدارک و سابقه کاری خود را برای این آژانس ها ارسال کنید تا بعد از پیدا کردن بهترین موقعیت شغلی مناسب، با شما تماس بگیرند.

از طریق وب سایت های کاریابی در کانادا

یکی از متداول ترین روش هایی که خیلی راحت می‌توانید برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا اقدام کنید، از طریق وب سایت های کاریابی این کشور است. وب سایت های زیادی برای جاب آفر در کانادا وجود دارند که با مراجعه یا تماس با آژانس مهاجرتی چهره نگار، می‌توانید در تمامی این وب سایت ها جست و جو کرده جاب آفر مورد نظر خود را پیدا کنید. جست و جود در لینکدین هم می‌تواند گزینه فوق العاده ای برای دریافت جاب آفر باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر

به طور کلی، مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر یکی از بهترین روش های مهاجرت شناخته می‌شود که شما می‌توانید علاوه بر مهاجرت به کشور دلخواه خود، در این کشور به کار کردن نیز مشغول شوید و درآمد داشته باشید.
برای این که بتوانید بهترین جاب آفر مرتبط با رشته تحصیلی یا سابقه کاری خود را پیدا کنید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی چهره نگار تماس بگیرید. در این موسسه بعد از ارائه توضیحات کافی درباره سابقه تحصیلی و کاری خود، می‌توانید جاب آفر مورد نیاز و مناسب مخصوص به خود را به صورت کاملاً معتبر پیدا کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر

جاب آفر آتلانتیک کانادا

جاب آفر آتلانتیک کانادا یکی از محبوب ترین جاب آفر های این کشور شناخته می‌شود که برای افرادی مناسب است که به مهاجرت به مناطق آتلانتیک کانادا علاقه دارند. البته باید بدانید که این برنامه مهاجرتی، کاملاً بر اساس خواسته ها و نیازهای کارفرما بوده و بیشتر شرایط را کارفرمایان تعیین می‌کنند. با این حال، تفاوت این جاب آفر این است که کارفرمایان نمی‌توانند به شخصه جاب آفری به متقاضیان ارائه دهند و این امر باید از طرف دولت آستانی در آتلانتیک انجام شود.
شما برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا از نوع آتلانتیک، می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید. کارفرمایان بعد از پیدا کردن نیروهای ماهر یا نیمه ماهر در کشورهای خارجی، نیروی مورد نظر خود را استخدام می‌کنند. در صورتی که بخواهید به هر یک از استآنهای کانادا مهاجرت کنید، باید شرایط خاصی داشته باشید که البته این شرایط برای کارفرما نیز صدق می‌کند.
برای مثال، کارفرمایان باید از نظر کاری شرایط خوبی داشته باشند و حداقل 2 سال در منطقه آتلانتیک سابقه داشته باشند. همکاری با سازمآنهای ارائه دهنده مسکن برای نیروهای استخدامی از طرف کارفرمایان از اهمیت بالایی برخوردار است. استآنهای نیوفاندلند و لابرادور، نیوبرانزویک، پرینس ادوارد آیلند و نوااسکوشیا جزو مناطق آتلانتیک کانادا شناخته می‌شوند.

نمره آیلتس برای جاب آفر کانادا

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، داشتن مدرک زبان برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا اهمیت چندانی ندارد و ضروری نیست. با این حال، اگر بخواهید از طریق اکسپرس انتری به کانادا مهاجرت کنید، باید مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 را ارائه دهید. این مدرک با نمره 6.5 به بالا، می‌تواند شانس شما را برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا دوچندان کند.

خرید جاب آفر کانادا

قبل از این نیز اطلاعات کلی و جامعی درباره هزینه لازم برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا را در اختیار شما قرار دادیم. البته باید بدانید که صدور LMIA در فرایند جاب آفر بر عهده کارفرما بوده و هیچ ارتباطی با شما ندارد.

تمکن مالی برای اخذ جاب آفر کانادا چقدر است؟

علاوه بر هزینه های مربوط به درخواست ویزا، ترجمه مدارک و بلیط هواپیما متقاضیان می بایست مبلغی را تحت عنوان اثبات تمکن مالی در نظر داشته باشند. کانادا نیز همچون سایر کشورهای جهان جهت کسب اطمینان از توانایی فرد برای زندگی حداقل به مدت 1 ماه در این کشور به بررسی تمکن مالی متقاضیان می پردازد. در این راستا کشور کانادا رقم تمکن مالی را 13310$ (دلار کانادا) در سال 2022 اعلام کرده است.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که این رقم برای افرادی درنظر گرفته شده که شخصا جاب آفر کانادا را دریافت کنند. زوج ها ملزم به برخورداری از تمکن مالی 16570$ و خانواده های متشکل از یک یا چند فرزند نیز طبعا نیز ملزم به پرداخت رقمی بالاتر از این می باشند که در ادامه به بررسی آن ها پرداخته ایم:

 

تعداد افراد خانواده رقم تمکن مالی برحسب دلار کانادا
1 13310
2 16570
3 20371
4 24733
5 28052
6 31638
7 35224

مراحل گرفتن جاب آفر کانادا چیست؟

جهت اخذ جاب آفر کانادا افراد می توانند پیش از ارتباط با موسسات و آژانس های کاریابی و شبکه سازی در صورت امکان، به جمع آوری رزومه کاری خود بپردازند. در کنار اصل هایی چون مدرک زبان و سن فرد متقاضی، برخورداری از رزومه کاری پربار امتیاز قابل توجهی را نصیب افراد خواهد کرد. پس از ذکر تجربه های کاری مرتبط و جمع آوری یک CV قدرتمند در مرحله بعدی فرد به ارائه درخواست برای شغل موردنظر خود می پردازد.

باید توجه داشت که در این مرحله ارائه درخواست های متعدد و بی شمار به معنای افزایش شانس افراد نمی باشد و تنها apply هوشمندانه برای چند زمینه شغلی محدود است که می تواند کارساز باشد. پس از ارسال درخواست مهم ترین اقدام پیگیری پیام های دریافتی و رسیدگی به ایمیل هایی است که از کارفرمایان در پاسخ به درخواست فرد دریافت می شود.

یکی از مراحل مهم اخذ جاب آفر کانادا دریافت گواهی LMIA است؛ این سند نشانگر این موضوع است که شغل انتخابی شما می تواند بازار کار کانادا را تحت تاثیر قرار داده و برای این کشور سودآور باشد. در صورتی که نتیجه LMIA (Labour Market Impact Assessment) مثبت باشد کارفرما و وزارت کار کانادا مجاب می گردند که حضور این شخص از طریق دریافت جاب آفر با مزایای اقتصادی همراه خواهد بود. مضاف بر اینکه اخذ سند LMIA حداقل 50 و حداکثر 200 امتیاز نصیب متقاضیان دریافت جاب آفر کانادا خواهد کرد.

مراحل گرفتن جاب آفر کانادا

برای این که بتوانید ویزای جاب آفر کانادا را بگیرید، باید فرایند خاصی را طی کنید. همان طور که پیش از این نیز گفتیم، دو روش برای دریافت این ویزا وجود دارند که یکی از آنها ویزای کار و دیگری اکسپرس انتری است. در ابتدا مراحل دریافت ویزای جاب آفر کانادا از طریق ویزای کار را نام می‌بریم.

مراحل ویزای جاب آفر - جاب آفر کانادا

 • تکمیل تمام مدارک لازم برای دریافت جاب آفر
 • پیدا کردن بهترین شغل متناسب با رشته تحصیلی و سابقه کاری
 • دریافت جاب آفر، مصاحبه و ارسال مدارک به کارفرما
 • درخواست صدور LMIA از طرف کارفرما
 • ارائه درخواست و تکمیل مدارک مربوط به ویزا و وردک پرمیت
 • انگشت نگاری و درخواست ویزای کاری کانادا
 • صدور ویزا و شروع به کار در کانادا
 • بعد از سال اول، درخواست برای اقامت دائم این کشور

از طرف دیگر، در فرایند دریافت ویزای جاب آفر کانادا از طریقexpress entry، شما باید معیارهای مشخصی داشته باشید تا بتوانید در این مسیر موفق شوید. مراحل اولیه این روش هم تقریباً مشابه مورد قبلی است و تفاوت کمی با ویزای کار دارد. مراحل دریافت ویزای جاب آفر کانادا از طریق اکسپرس انتری، عبارتند از:

 • تکمیل تمام مدارک لازم برای دریافت جاب آفر
 • پیدا کردن بهترین شغل متناسب با رشته تحصیلی و سابقه کاری
 • دریافت جاب آفر، مصاحبه و ارسال مدارک به کارفرما
 • درخواست صدور LMIA از طرف کارفرما
 • ارائه مدارک لازم و درخواست برای شرکت در اکسپرس انتری
 • ساخت پروفایل در این سامانه و اضافه کردن جا پافر به پروفایل و بالا بردن امتیاز خود
 • صدور ITA
 • ارائه مدارک و درخواست برای صدور ویزا
 • صدور ویزا، دریافت اقامت دائم و شروع به کار در کانادا

دریافت ویزای جاب آفر کانادا با چهره نگار

همان طور که مشاهده کردید، فرایند دریافت ویزای جاب آفر کانادا بسیار پیچیده است و علاوه بر مراحلی که در بالا گفتیم، شما باید نکات بیشتری را نیز در نظر داشته باشید. به همین دلیل هم بهتر است این فرایند را به افراد متخصص و کاربلد بسپارید. ما در آژانس مهاجرتی چهره، به شما کمک می‌کنیم که فرایند دریافت ویزای جاب آفر کانادا را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و هیچ گونه نگرانی بابت این مسئله نداشته باشید. فقط کافی است که با ما تماس گرفته و شرایط کاری و تحصیلی خود را توضیح دهید.

گرفتن جاب آفر کانادا چه مدارکی می خواهد؟

جاب آفر فرد متقاضی می بایست حاوی اطلاعاتی نظیر عنوان شغلی، نام و آدرس دقیق کارفرما، نام متقاضی، نام شرکت، شرح وظایف شغل موردنظر، میزان دقیق حقوق، تعیین ساعات کاری در هر ماه، مزایای شغلی و تاریخ شروع کار باشد. اصلی ترین مدرک موردنیاز جهت دریافت جاب آفر کانادا رزومه شغلی می باشد؛ این رزومه می بایست شامل مهارت ها و تخصص های فرد، عناوین شغلی گذشته، سابقه پژوهش ها، سوابق تحصیلی و پروژه های صورت گرفته (در صورت وجود) باشد.

ارائه مدارک مربوط به کسب و کار فعلی و همچنین ارائه توصیه نامه از کارفرماهای قبلی (درصورت وجود) شانس فرد را در این مرحله افزایش می دهند. ارائه مدارک و ریز نمرات دانشگاهی و معادل سازی مدارک هویتی از دیگر موارد موردنیاز اخذ جاب آفر کانادا هستند. در ادامه به بررسی سایر مدارک موردنیاز می پردازیم:

 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • دو قطعه عکس
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی ازدواج (درصورت متاهل بودن)
 • مجوز LMIA (درصورت وجود)
 • نامه جاب آفر از کارفرما
 • سوابق بیمه
 • مدرک زبان (اجباری نمی باشد)
 • سند تمکن مالی

هزینه اخذ جاب آفر کانادا چقدر است؟

جدا از تمکن مالی موردنیاز، پروسه اخذ جاب آفر کانادا نیازمند پرداخت هزینه هایی چون ارزیابی مدارک، معادل سازی و انگشت نگاری و درنهایت صدور ویزا می باشد. جدا از این هزینه های معمول افرادی که علاقه مند به دریافت گواهی LMIA هستند می بایست رقم 1000$ (دلار کانادا) را به این کشور پرداخت نمایند. این رقم مربوط به سال 2021 بوده و این درحالی است که پیش از این هزینه اخذ LMIA تنها 275$ تعیین شده بود. هزینه انگشت نگاری 85$ و هزینه Work Permit به ازای هر نفر 155$ تعیین شده است که همچنان در مقایسه با هزینه دریافت LMIA ارقام قابل توجهی نمی باشند.

به طور کلی، هزینه دریافت ویزای جاب آفر کانادا به دو بخش آماده سازی و فرآیند دریافت ویزا و تمکن مالی تقسیم می‌شود. برای دریافت ویزا، شما باید به ازای هر نفر، تقریباً 150 دلار بپردازید. هزینه مجوز اقامت موقت تقریباً 200 دلار و هزینه مربوط به انگشت نگاری هم 85 دلار است.
هزینه صدور جاب آفر به مبلغ 1000 دلار بوده که بر عهده کارفرماست. یکی دیگر از مهم ترین هزینه های ویزای جاب آفر کانادا که باید بپردازید، ترجمه مدارک و هزینه های متفرقه است که متفاوت بوده و هزینه مشخصی ندارد.
در نهایت، هزینه موردنیاز برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا نیز به ازای هر نفر، تقریباً 13310 دلار است. شما باید گواهی مخصوصی از بانک ارائه دهید تا آفیسر را متقاعد کنید که هزینه مالی کافی برای زندگی در کانادا را دارید. این گواهی تمکن مالی شما باید نشان دهد که این پول را حداقل 6 ماه در حساب بانکی خود داشته اید.

هزینه جاب آفر کانادا

نمره آیلتس و سطح زبان موردنیاز برای جاب آفر کانادا

با توجه به ایالت مقصد ممکن است زبان موردنیاز فرد متغیر باشد؛ برای مثال درصورتیکه افراد علاقه مند به اخذ جاب آفر کانادا و اشتغال در کبک هستند می بایست به تقویت زبان فرانسوی بپردازند. در مجموع کشور کانادا ارائه مدرک زبان را برای اخذ جاب آفر اجباری اعلام نکرده است. با این وجود متقاضیان می بایست توجه داشته باشند که با رقابت تنگاتنگی که در زمینه های شغلی محبوبی چون انواع مهندسی شاهد هستیم، ارائه مدرک آیلتس 6 به بالا شانس افراد را افزایش خواهد داد.

همچنانی که طبق قوانین کار این سرزمین اگرچه ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی برای اخذ جاب آفر کانادا الزامی نمی باشد اما فرد باید قادر باشد در مصاحبه آفیسر را قانع نماید که توانایی زندگی و کار در کشور کانادا را دارا می باشد.

جاب آفر کانادا بدون مدرک زبان امکانپذیر است؟

همچنان که اشاره شد اخذ جاب آفر کانادا بدون ارائه مدرک زبان امکانپذیر می باشد اما ذکر این نکته حائز اهمیت است که در مشاغلی نظیر نجاری و سایر فعالیت های مرتبط با حرفه و مهارت شخصی افراد، شاید این مهم نقش چندانی در تعیین امتیاز افراد نداشته باشد اما برای فعالیت در حوزه هایی چون مهندسی عمران و یا معماری ارائه مدرک آیلتس 6 و یا 6.5 توسط قریب به اتفاق متقاضیان رخ می دهد. ارائه مدرک زبان می تواند تا 26 امتیاز نصیب افراد نماید که این امتیاز نقش قابل توجهی در نزدیک شدن به اخذ ویزای جاب آفر کانادا خواهد داشت.

خوشبختانه شما برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا هیچ نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید. با این حال، این بدان معنی نیست که زبان هیچ اهمیتی برای کارفرمایان کانادایی ندارد. آنها مصاحبه ای از شما می‌گیرند تا متوجه شوند هم از نظر زبانی و هم از نظر حرفه ای، در چه سطحی هستید. اما به طور کلی، پیشنهاد می‌کنیم حتی اگر مدرک زبان هم ندارید، تا حد امکان زبان را یاد بگیرید تا بتوانید کار های خود را در کانادا انجام دهید.

جاب آفر کانادا بدون مدرک زبان

شما باید آنها را قانع کنید که مهارت و توانایی لازم برای کار در یک موقعیت شغلی خاص در ویزای جاب آفر کانادا را دارید. مهم ترین عامل نشان دهنده توانایی های شما، آشنایی به زبان انگلیسی است. با این حال، اگر مدرک زبان داشته باشید، مطمئناً شانس شما برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا افزایش پیدا می‌کند.

LMIA چیست و چه تاثیری بر جاب آفر کانادا دارد؟

توجه داشته باشید، هر پیشنهاد شغلی در کانادا باید LMIA مثبت داشته باشد. اما این به چه معناست؟ برای صدور مجوز موقت کار در کانادا ، سازمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) به بررسی ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار (LMIA) می‌پردازد. به این ترتیب، سازمان ESDC باید رضایت خود را برای استخدام کارگر خارجی در موقعیت شغلی موردتقاضا اعلام کند، چراکه اختصاص این شغل به یک فرد خارجی نباید موقعیت کاری شهروندان یا افراد مقیم کانادا را به خطر بیندازد. این سازمان اشتغال افراد خارجی را از این نظر که تاثیر منفی بر بازار کار کانادا نداشته باشند، مورد بررسی قرار می‌دهد.
بنابراین اینکه آیا یک پیشنهاد شغلی در کانادا مناسب است یا خیر، به این بستگی دارد که آیا کارفرمای شما می‌تواند ارزیابی مثبت اثر بازار کار (LMIA) را به دست آورد یا خیر.

جاب آفر کانادا LMIA

*چه مشاغلی از LMIA معاف هستند؟

تنها به دو دلیل کارفرمای شما نیازی به دریافت LMIA جدید نخواهد داشت:

 • اگر در حال حاضر بر اساس اجازه کار مبتنی بر LMIA قبلی برای آنها کار می‌کنید.
 • اگر در شغلی مشغول به کار هستید که که نیازی به LMIA ندارد.

*کارفرمای شما باید LMIA جدید دریافت کند، در صورتی که:

 • اجازه کار یا همان ورک پرمیت شما منقضی شده باشد.
 • یا با ویزای کار باز (Open Work Permit) کار می‌کنید.
 • و یا از کارفرمایی پیشنهاد شغلی دارید که نام او در پروانه کاری شما ذکر نشده است.
پیشنهاد کاری کانادا

شرایط دریافت پیشنهاد کاری کانادا چیست؟

آیا می‌دانید جاب آفر کانادا مختص چه گروه‌های کاری است؟ شرایط دریافت جاب آفر کانادا چیست؟ پیشنهاد کاری شما چه شرایطی لازم دارد؟ برای پاسخ به این سوال‌ها ادامه مقاله را بخوانید.

اکسپرس اینتری چیست؟

اکسپرس اینتری (Express Entry) سیستمی است که دولت برای مدیریت برنامه‌های اقامت دائم کانادا برای پر کردن شکاف‌های نیروی کار در این کشور از طریق برنامه مهاجرت اقتصادی خاص اقدام می‌کند.

اکسپرس اینتری سه برنامه اقتصادی مهاجرتی را شامل می‌شود:

 1. برنامه نیروی کار متخصص فدرال
 2. برنامه فنی و حرفه‌ای فدرال.
 3. تجربه کانادایی.
شرایط دریافت پیشنهاد کاری کانادا

شرایط اکسپرس اینتری برای کارجویان چیست؟

اگر پیشنهاد شغلی جدیدی در کانادا دارید، باید مشخصات اکسپرس اینتری خود را با موارد زیر به‌روز کنید:

 • تاریخ شروع
 • نام و آدرس کارفرما
 • شماره ارزیابی اثر بازار کار (LMIA) (در صورت داشتن)
 • کد طبقه‌بندی شغلی ملی (NOC) شغل مربوطه

* همچنین پیشنهاد شغلی شما باید دارای شرایط زیر باشد:

 • مدت زمان زیادی از آن نگذشته باشد (معمولا کمتر از یک سال)
 • نمی‌توانید از همان نامه جاب آفری استفاده کنید که برای دریافت اجازه کار خود استفاده کرده‌اید.
 • مکتوب باشد.
 • از سفارت، کمیسیون عالی یا کنسولگری در کانادا نباشید.
 • جزئیات شغلی شامل حقوق، وظایف شغلی، شرایط اشتغال مانند ساعت کار، که به شما پیشنهاد شده است باید در آن قید شده باشد.
 • از طرف یک کارفرمای کانادایی باشد.
 • توسط یک کارفرما با LMIA مثبت جدید صادر شده باشد.

دریافت جاب آفر کانادا برای گروه‌های نیروی کار متخصص فدرال و کلاس تجربه کانادایی

 • توسط یک کارفرما ارائه شده باشد.
 • به صورت مستمر باشد.
 • حقوق داشته باشد.
 • تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته) باشد.
 • کار نباید به صورت فصلی باشد.
 • حداقل یک سال پس از صدور ویزای اقامت شما
 • و حداقل برای یک سال پس از صدور ویزای اقامت شما باشد.
 • همچنین باید توسط کارفرمایی با LMIA مثبت جدید که پیشنهاد ارائه شود و نام و موقعیت متقاضی در آن ذکر شده باشد.
دریافت جاب آفر کانادایی

دریافت جاب آفر کانادا برای گروه‌های نیروی تجاری ماهر فدرال

نیروهای تجاری ماهر فدرال (Federal Skilled Trades workers) باید شرایط زیرا را برای دریافت جاب آفر معتبر در کانادا داشته باشند:

 • جاب آفر باید توسط دو کارفرما ارائه شده باشد.
 • توجه داشته باشد که پیشنهاد شغلی شما باید برای کار مداوم، با حقوق و تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته) ارائه شود.
 • برای حداقل برای یک سال باشد.

همچنین کارفرمای کانادایی که جاب آفر کانادا را ارائه می‌دهد باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • توسط کارفرما یا کارفرمایانی ارائه شود که دارای LMIA مثبت جدید هستند.
 • همچنین این کارفرماها باید نام و موقعیت شما را درج کرده باشند.

5 راه برای اپلای و گرفتن جاب آفر کانادا

- آژانس‌های کاریابی

به طور حتم یکی از اولین کارهایی که برای دریافت جاب آفر کانادا می‌توان انجام داد، ارتباط با آژانس‌های استخدام است. با یک یا چند آژانس استخدام که متمرکز بر حرفه شما هستند، تماس بگیرید، به این ترتیب شانس زیادی برای گرفتن بهترین پیشنهادهای کاری از کارفرمای کانادایی خواهید داشت. شرکت‌ها یا کارفرمایان نمی‌توانند از همه منابع برای استخدام نیروهای ماهر دسترسی پیدا کنند، بنابراین به طور قابل توجهی به شرکت‌های استخدامی اعتماد می‌کنند.
توجه داشته باشید آژانس‌های کاریابی بسیاری وجود دارند که به ارائه جاب آفر کانادا به خارجی‌ها علاقه دارند. این آژانس‌ها حتی اگر آنها نتوانند کار مناسبی برای ما پیدا کنند، به طور حتم اطلاعات مفیدی برای کار در کانادا به شما ارائه می‌دهند.

- شبکه‌سازی

آیا فکر می‌کنید، آسان ترین راه برای گرفتن جاب آفر کانادا شبکه‌سازی است. قدرت شبکه‌سازی در جمله معروف «فرد مناسب، در مکان مناسب و در زمان مناسب» بیان می‌شود. اگر یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستانتان در کانادا هستند که در همان زمینه کاری شما فعالیت دارند، یا به طور تصادفی کارفرمایانی را در این حوزه می‌شناسید، این افراد می‌توانند اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار دهند. اما نمی‌تواند یک روش حتمی برای دریافت پیشنهاد شغلی و اخذ ویزای کار کانادا است. چرا که پیش از این توضیح دادیم که باید LMIA بر اساس نیاز اقتصاد کانادا صادر ‌شود.

-خودتان دست به کار شوید!

بسیاری از مشاغل در کانادا هرگز تبلیغ نمی‌شوند. در عوض کارفرمایان کار را به شخصی که قبلا ملاقات کرده‌اند یا می‌شناسند، می‌دهند. بنابراین تنها راه دریافت این شغل، قرار گرفتن در مکان مناسب و در زمان مناسب است، برای مثال، تماس تلفنی یا برقراری ارتباط از طریق ایمیل یا در نهایت مراجعه حضوری می‌تواند انجام شود.

می توانید از این روش‌ مزایای زیر را کسب کنید:

 • کارفرما رزومه شما را نگه می‌دارد و در زمان مورد نیاز با شما تماس می‌گیرد.
 • کارفرما به شما پیشنهاد می‌کند تا چند ماه آینده با آنها تماس بگیرید، چراکه فرصت شغلی منطبق با مهارت‌های‌تان به زودی در دسترس خواهد بود.
 • به شما پیشنهاد کار (جاب آفر) ، کارآموزی یا گاهی گزینه کار داوطلبانه (بدون حقوق) را می‌دهند.
 • کارفرمای دیگری که به دنبال کاندیدایی مانند شما است، پیشنهاد می‌دهد.
 • توجه داشته باشند، افرادی که خودشان کار را پیدا می‌کنند، مورد توجه کارفرمایان هستند. اگر شما واقعا یکی از آنها باشید و اتفاقا بتوانید کارفرما را متقاعد کنید، فارغ از اینکه در کدام قسمت از جهان هستید، شما را استخدام خواهند کرد.

جاب آفر کانادا

چگونه بفهمیم که جاب آفر کانادا معتبر است یا نامعتبر؟

این روزها افراد زیادی با هزاران امید و آرزوی شیرین در جست و جوی جاب آفر کانادا هستند تا از این طریق شرایط مهاجرت و اقامت خود در یکی از بهترین و پیشرفته ترین کشورهای دنیا را فراهم کنند. متاسفانه عده ای از کلاهبرداران و افراد سودجو و متقلب، از اشتیاق زیاد و گاها عدم اطلاع و آگاهی کافی این اشخاص سوء استفاده کرده و افراد جویای جاب آفر کانادا را در دام وسوسه های دروغین و رویایی خود گرفتار می کنند.

این دسته شرکت های کلاهبردار که تعداد آن ها کم هم نیست به طرق مختلف سعی می کنند افراد را گول بزنند؛ بنابراین لازم است هر شخصی که به دنبال اخذ جاب آفر کانادا می باشد، بتواند پیشنهاد شغلی اصل و معتبر را از جاب آفر کانادا نوع فیک و نا معتبر تشخیص دهد.

در ادامه برخی از نشانه های جاب آفر کانادا از نوع غیر معتبر و فیک و روش هایی که افراد منفعت طلب در ایران یا خارج از کشور برای سوء استفاده از افراد جویای پیشنهاد شغلی کانادا از آن بهره می گیرند، برای شما لیست کرده ایم. این موارد را به دقت بررسی کنید تا بتوانید در آینده، صحت و اعتبار جاب آفر کانادا از سوی هر شخص یا شرکتی را بسنجید.

جاب آفر کانادا با مشخصات و جزئیات نا معلوم

یک جاب آفر کانادا که از سوی شرکت های مشخص به دست شما رسیده باشد باید تمامی جزئیات و مشخصات کارفرما و همچنین ریز و درشت وظایف و شرح شغلی شما را در بر داشته باشد. اگر جاب آفر کانادا که دریافت کرده اید در زمینه مشخصات و توصیف واضح و کامل کارفرما و شخص جویای جاب آفر یعنی شما، عنوان و شرح شغلی، وظایف و مسئولیت های شما در آن عنوان شغلی، حقوق و دستمزد هفتگی یا ماهانه، مدت زمان قرارداد کاری، شرایط حاکم بر محیط کار و قوانین شرکت از نظر ساعت شروع و پایان کار، تاریخ و روز شروع به کار در آن مجموعه و … اطلاعات ناقص و مبهمی را ارائه کرده باشد، باید به اعتبار و واقعی بودن آن جاب آفر کانادا شک کنید. جزئیات قرارداد و جاب آفر باید کاملا مشخص و قابل استناد باشند و هیچ گونه تناقضی در آن ها دیده نشود.

جاب آفر کانادا با حقوق و مزایای غیر واقع بینانه

هر رده و عنوان شغلی در کانادا و همه جای دنیا دارای متوسط حقوق و مزایای شغلی مشخصی است که به راحتی با سرچ و جست و جوی در مراجع و منابع معتبر می توانید عدد دقیق حقوق ماهانه عناوین شغلی مختلف را پیدا کنید.

برای مثال یکی از بهترین و معتبرترین سایت ها و مراجع آنلاین برای یافتن حقوق و دستمزد شغل های مختلف در کشور کانادا وب سایت Job Bank است. این سایت اطلاعات مفید و واقع بینانه ای را در مورد میزان درآمد شما با توجه به شغل مورد نظرتان و جاب آفر کانادا که به دنبال آن هستید، در اختیار شما قرار می دهد. لازم به ذکر است که سایت Job Bank تحت نظر و وابسته به دولت کانادا بوده و به همین دلیل شکی در اعتبار و صحت اطلاعات آن وجود ندارد.

پس از آن که رقم دقیق یا حدود دستمزد و درآمد شغل مورد نظر خود را با استفاده از سایت و مراجع مطمئن پیدا کردید، آن را با حقوقی که در جاب آفر کانادا آمده است، مقایسه کنید. در صورتی که این دو رقم خیلی از هم فاصله داشته باشند و اختلاف غیر قابل انکاری بین آن ها وجود داشته باشد، باید به اعتبار و واقعی بودن جاب آفر شک کنید.

برای مثال اگر شغل درخواستی شما منشی شرکت است و در جاب آفر به اندازه مدیر عامل یا مدیر بخش های مهم شرکت، مثلا مدیر فروش به شما حقوق پیشنهاد شده است، به احتمال بسیار زیاد آن شغل وجود خارجی نداشته و فیک است. به خاطر داشته باشید که هویت و پیچیدگی های هر شغل و میزان دستمزد و درآمد آن باید در همه جای دنیا از جمله کانادا با یکدیگر سنخیت و تناسب داشته باشد.

مزیت ها و امتیاز های غیر منطقی و بسیار رویایی نیز از دیگر علائم فیک بودن جاب آفر کانادا می باشد. در اکثر مواقع شرکت های کلاهبردار با دادن وعده های پوشالی مانند این که هزینه بلیط هواپیما، محل سکونت شما و … از سوی کارفرما پوشش داده می شود و این که در این شغل جدید خود تعطیلات فراوانی را تجربه خواهید کرد، سعی می کنند اتباع کشورهای دیگر را گول بزنند و به جاب آفری غیر واقعی دلخوش کنند.

جاب آفر کانادا از سوی کارفرمای ناشناخته با اطلاعات تماس نادرست

اطلاعات تماس کارفرما از جمله حیاتی ترین جزئیات جاب آفر کانادا است. ذکر نشدن شماره تماس کارفرما در پیشنهاد شغلی و یا صحیح نبودن اطلاعات تماس، نشان دهنده غیر واقعی و نا معتبر بودن جاب آفر می باشد. علاوه بر شماره تلفن، از دیگر اطلاعات مهم درباره نحوه ارتباط گیری با کارفرما آدرس محل شرکت، ایمیل، وب سایت و ‌… هستند که باید به درستی در جاب آفر درج شده باشند.

جاب آفر کاناداروش های متعددی وجود دارد که می توانید غیر واقعی بودن اطلاعات تماس شرکت کارفرما در جاب آفر را تشخیص دهید. برای مثال اگر کد یا پیش شماره تلفن شرکت با استان یا مکان جغرافیایی آن شرکت هماهنگ نباشد، اگر با شماره شرکت تماس گرفتید و شخصی پاسخ گوی شما نباشد، اگر تلفن شرکت قطع و اشتباه باشد و … در همه این موارد می توانید اطمینان حاصل کنید که شرکت مذکور واقعی نبوده و عده ای سعی دارند شما را فریب بدهند.

در مورد ایمیل شرکت نیز، معمولا از نام مدیر عامل شرکت در آدرس ایمیل رسمی شرکت استفاده می شود برای مثال شرکتی با مدیر عاملی به نام Richard به احتمالی زیاد آدرس ایمیلی شبیه به Richard@site.com دارد که site.com در واقع آدرس وب سایت شرکت است.

جاب آفر کانادا با غلط املایی و نگارشی

اگر شما یک نامه رسمی به زبان فارسی بنویسید و آن را با دقت ویرایش کنید، چقدر احتمال وجود غلط های نگارشی و املایی در آن وجود دارد؟! به طور مشابه، افرادی که اصالتا اهل کانادا بوده یا سال ها است در این کشور صاحب یک بیزینس و کسب و کار معتبر هستند، به زبان انگلیسی که زبان اصلی رایج در کشور کانادا می باشد، کاملا مسلط هستند و بعید است که جاب آفر یا نامه ای رسمی پر از غلط و ایراد بنویسند.

یک جاب آفر کانادا از سوی افراد خبره باید فاقد هر گونه غلط های املایی، نگارشی، مفهومی، دستور زبان و … بوده و باید کاملا قابل درک و خوانا باشد. اگر خودتان به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید و نمی توانید به درستی غلط های نگارشی و ایرادات احتمالی موجود در جاب آفر را تشخیص دهید، بهتر است به کمک یک فرد مسلط به زبان انگلیسی این موارد را بسنجید تا گرفتار جاب آفر های دروغین و غیر واقعی نشوید.

جاب آفر کانادا با لحن و زبان غیر رسمی

جاب آفر کانادا از جمله نامه های کاملا رسمی و اداری می باشد که با لحن و زبانی کاملا رسمی و محترمانه نگارش شده است.‌ لحن خودمانی، صمیمی و غیر رسمی در جاب آفر از سوی شرکت های معتبر کانادایی بسیار بعید و نادر است و غالبا نشان دهنده هویت متقلب و کلاهبردار کارفرما است!

جاب آفر ها در سازمان های بزرگ و معتبر با دقت و وسواس بالا نوشته شده و ظاهر مناسبی دارند. اگر فکر می کنید که جاب آفر دریافتی از سوی شما به شکلی کاملا سهل انگارانه و غیر حرفه ای نوشته شده است و فونت، لحن و زبان نامه به اندازه کافی رسمی و مناسب نیست، باید به اعتبار و واقعی بودن آن پیشنهاد شغلی شک کنید.

جاب آفر کانادا شفاهی و غیر مکتوب

جاب آفر کانادا باید کاملا مکتوب و قابل استناد باشد. این که شما و کارفرما بین خودتان به شکل شفاهی و آنلاین به تفاهم رسیده باشید، نزد مراجع قانونی مربوطه هیچ گونه اعتبار و ارزشی ندارد. به علاوه، فقط در صورتی که جاب آفر کتبی و دارای مشخصات و جزئیات کامل باشد، امکان صادر شدن مجوز کار یا ورک پرمیت و ایجاد پروفایل Express Entry وجود دارد. از طرفی، کد رهگیری جاب آفر نیز باید کاملا معتبر و قابل رهگیری از سوی مراجع مربوطه باشد.

جاب آفر کانادا فقط با پرداخت پول و بدون نیاز به مصاحبه

در هیچ کجای دنیا و از جمله کشور متمدن و پیشرفته کانادا، امکان استخدام بدون اطلاع از رزومه، سوابق شغلی، مدارک تحصیلی و توانایی های فرد جویای کار وجود ندارد. اگر جاب آفر کانادا که دریافت کرده اید، مدعی باشد برای اخذ پیشنهاد شغلی نیازی به انجام مصاحبه ندارید، بدانید که آن جاب آفر فیک و تقلبی است. یک شرکت معتبر و واقعی کانادایی هیچ وقت چنین ریسکی را نمی کند که بدون کسب شناخت کافی از یک فرد خارجی و مهاجر و بدون انجام مصاحبه های شفاهی یا کتبی لازم، به او پیشنهاد شغلی بدهد و حتی برایش مجوز کار بگیرد.

نکته دیگری که در مورد جاب آفر های تقلبی باید در نظر داشته باشید، درخواست پول بابت استخدام شدن در شرکت از سوی کارفرما می باشد. بر طبق قوانین و مقررات کار در کشور کانادا، هیچ شرکتی اجازه ندارد برای ارائه پیشنهاد های شغلی به اتباع خارجی و مهاجر ها وجهی دریافت کند، حتی اگر جاب آفر شما، یک شغل دائمی و تمام وقت نبوده و به شکل شرکت در دوره های کارآموزی و کارورزی باشد.

به علاوه، شاید عده ای از شرکت های کلاهبردار مدعی شوند که با دریافت مبلغ خاصی می توانند برای شما یک جاب آفر عالی با حقوق و مزایای مکفی فراهم کنند و شرایط لازم برای مهاجرت و دریافت ویزای شما را ۱۰۰ درصد تضمین کنند! هیچ شرکت کانادایی هر چه قدر هم که بزرگ و قدرتمند باشد، نمی تواند به شما ۱۰۰ درصد ضمانت بدهد که شرایط مهاجرت و صدور ویزا را برای تان فراهم خواهد کرد.

جاب آفر کانادا بدون هیچ اقدامی از سوی شما

گاهی برخی شرکت های کلاهبردار از عدم آگاهی افراد از قوانین و مقررات و شرایط مهاجرت کاری سوء استفاده کرده و با فرستادن ایمیل هایی سعی در فریب دادن افراد را دارند.‌ ممکن است گاهی اوقات از سوی شرکت های نا شناخته ایمیل هایی مبنی بر دریافت جاب آفر از یک شرکت کانادایی دریافت کنید، در حالی که خودتان تا کنون هیچ گونه اقدام و تلاشی برای دریافت پیشنهاد شغلی کانادا نکرده اید. این گونه ایمیل ها هدفی جز گول زدن و سردرگم کردن شما ندارند و نباید به هیچ عنوان جدی گرفته شوند.

جاب آفر کانادا از سوی کارفرمای غیر مجاز

لازم است که بدانید همه شرکت های کانادایی از نظر دولت این کشور مجاز به ارائه جاب آفر به مهاجران و اتباع خارجی نیستند. برخی از شرکت های کانادایی در گذشته از قوانین و مقررات استخدام منابع انسانی خارجی تخطی کرده و بدون اجرای صحیح قانون اقدام به استخدام نیروی کار مهاجر کرده اند. لیست این گونه شرکت های غیر مجاز را می توانید در “فهرست کارفرمایان غیر مجاز صدور جاب آفر در کانادا” مشاهده کنید. آدرس این فهرست را در زیر برای تان آورده ایم:

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/work-canada/employers-non-compliant.html

جاب آفر کانادا

به طور معمول، دولت کانادا برخورد سخت گیرانه ای با این گونه شرکت های متخلف داشته و آن ها را وادار به پرداخت جریمه نقدی کرده و استخدام نیروی کار مهاجر را تا مدتی برای آن ها ممنوع اعلام می کند. با مراجعه به آدرس بالا می توانید چک کنید که شرکت ارائه دهنده جاب آفر شما در بین این شرکت ها قرار دارد یا خیر. به علاوه می توانید وضعیت کنونی ممنوعیت استخدام نیروی کار خارجی در این شرکت‌ ها، علت جریمه شدن آن مجموعه از سوی دولت کانادا، مبلغ جریمه، زمان جریمه شدن شرکت و آدرس و اطلاعات تماس شرکت را نیز در این فهرست مشاهده کنید.

به خاطر داشته باشید که جاب آفر کانادا یکی از پرطرفدارترین و ساده ترین راه ها برای مهاجرت کاری به کشور کانادا می باشد، اما اگر اطلاعات کافی در مورد قوانین و ضوابط کاری حاکم بر این کشور به دست نیاورید؛ ممکن است در این مسیر قربانی وعده های دروغین سازمان ها و شرکت های کلاهبردار شده و آینده و سرمایه خود را با تن دادن به خواسته افراد متقلب به خطر بیندازید.

 

اخذ جاب آفر کانادا

-بانک کار

یکی دیگر از راه های دریافت پیشنهاد جاب آفر کانادا استفاده از بانک کار یا Job Bank است. این پلتفرم می‌تواند منبع جاب آفر در کانادا باشد. درست مانند دیگر پرتال های جستجوی کار آنلاین، علاوه بر مشاغل خصوصی، تمام مشاغل دولتی نیز در تمام بخش‌ها در بانک کار لیست شده است. در این پلتفرم فرصت‌های شغلی همراه با شرایط کار و تحصیل، میزان حقوق و دستمزد و از همه مهمتر چشم‌اندازها و روند فعلی استخدام مطرح شده است.
اگرچه بانک کار با مهاجرت کاری به کانادا و نیازهای بازار کار مطابقت دارد، اما نباید درگاه اصلی جستجوی کار برای شما باشد، زیرا بسیاری از کارفرماهای خصوصی از چندین پلتفرم استخدامی استفاده می‌کنند.

-لینکدین

حتما بسیاری از شما نام شبکه اجتماعی معروف لینکدین (LinkedIn) را شنیده‌اید که یکی از بهترین‌ها برای جستجوی کار است. این شبکه اجتماعی با داشتن بیش از نیم میلیارد کاربر، به عنوان ابزاری حرفه‌ای برای ایجاد یک شبکه حرفه‌ای ارتباطی است که در آن می‌توانید با کارمندان شرکت‌های مختلف ارتباط برقرار یا پرتال شغلی شرکت را بررسی کنید.
در هر زمینه‌ای که در آن مشغول به کار هستید، پیشنهاد می‌دهیم که یک پروفایل حرفه‌ای برای خود بسازید و آن را با تمام تجربیات و دستاوردهای خود به‌روز کنید. کارمندان می‌توانند از لینکدین به روش‌های مختلفی از شبکه‌های حرفه‌ای گرفته تا جستجوی کار استفاده کنند. بسیاری از کارفرمایان مشخصات لینکدین را معیار ارزیابی متقاضیان قرار می‌دهند، چراکه این شبکه اجتماعی ابزارهای خوبی برای تجزیه و تحلیل در اختیار آنها قرار می‌دهد.

بیشترین فرصت های شغلی مورد نیاز در کانادا (لیست جاب آفر کانادا)

 • نماینده فروش: حقوق از 52 تا 64 هزار دلار کانادا
 • حسابدار: حقوق از 63 تا 75 هزار دلار کانادا
 • مهندسی پروژه: حقوق از 74 تا 92 هزار دلار کانادا
 • تحلیلگر کسب و کار: حقوق از 73 تا 87 هزار دلار کانادا
 • مدیر پروژه فناوری اطلاعات: حقوق از 90 تا 114 هزار دلار کانادا
 • مدیر حسابداری: حقوق از 75 تا 92 هزار دلار کانادا
 • مدیر نرم‌افزار: حقوق از 83 تا 99 هزار دلار کانادا
 • کارشناس استخدام: حقوق از 59 تا 71 هزار دلار کانادا
 • پرستار: حقوق 41 دلار کانادا در ساعت
 • راننده کامیون: حقوق 31 دلار کانادا در ساعت
 • مشاور مدیریت کسب و کار: 8650 دلار کانادا
 • جوشکار: حقوق 2402 دلار کانادا
 • طراح و مهندس نرم‌افزار: 4327 دلار کانادا
 • تکنسین برق: حقوق 3350 دلار کانادا
 • دامپزشک: حقوق 1715 دلار کانادا
 • داروساز: 4687 دلار کانادا

اگر شغل شما در فهرست بالا نیست، نگران نباشید. کانادا بیش از 3000 شغل دارد که برای آنها به افراد حرفه‌ای نیاز دارند. برای یک متقاضی ماهر، یافتن مشاغل پردرآمد در کانادا کار دشواری نیست. لیست مشاغلی که توسط مقامات کانادایی تایید می‌شود، تحت قانون ملی شغل ذکر شده است.

5/5 - (3 امتیاز)

سوالات متداول درباره جاب آفر کانادا

رسیدگی به این موضوع بسته به نوع درخواست شما متفاوت است. اطلاعات مربوط به زمان بررسی برای افراد در داخل و خارج از کانادا به صورت آنلاین در دسترس است. این اطلاعات به طور مداوم به روز می‌شود، بنابراین همیشه آنها را بررسی کنید.

بیشتر مردم باید از محل زندگی حاضر حاضر خود به دنبال اخذ پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی باشند. به طور حعتم این سخت‌ترین بخش ورود به کانادا است و متاسفانه راهی برای سهولت کار وجود ندارد.

برخی از شرایط به طور مستقیم در مجوز کار شما نوشته خواهد شد. این شرایط ممکن است شامل موارد زیر باشد:
– نوع کاری که می‌توانید انجام دهید،
– کارفرمایی که می‌توانید برای آن کار کنید،
– جایی که می‌توانید کار کنید یا
– مدت زمانی که می‌توانید کار کنید.

بله، اگر اجازه کار شما هنوز معتبر باشد، می‌توانید برای تمدید آن از داخل کانادا اقدام کنید.

آفیسرهای کانادا باید متقاعد شوند، قادر به انجام کاری که به شما پیشنهاد شده است، هستید. توجه داشته باشید که استان‌ها وظیفه تعیین حرفه‌ها و مشاغل بخش خود را دارند.

در صورتی که ویزای کاری بگیرید، معمولا بعد از یک سال می‌توانید برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید. این در حالی است که مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری، باعث می‌شود که شما فوراً اقامت دائم این کشور را کسب کنید.

جاب آفر های معتبر، حقوقی واقع بینانه ای ارائه می‌دهند و جاب آفر هایی که حقوق نجومی پیشنهاد می‌کنند، قابل اعتماد نیستند. مهم ترین عوامل دیگر در تعیین صحت و اعتبار جاب آفر، داشتن اطلاعات تماس کارفرما و نداشتن غلط های نگارشی هستند.

درخواست ویزای تحصیلی کانادا
مراحل درخواست ویزای تحصیلی کانادا
تحصیل در کانادا با سیستم آموزشی با کیفیت بالا، جامعه چند فرهنگی و فرصت های...
|
ویزای تحصیلی کانادا
شرایط ویزای تحصیلی کانادا
تحصیل در کانادا برای بسیاری از دانشجویان بین المللی یک رویا است. کانادا آموزش در...
|
از طریق ویزای اسپانسرشیپ کانادا افراد مقیم می توانند اعضای خانواده را به کانادا بیاورند - شرایط درخواست ویزای همراه کانادا
راهنمای جامع شرایط درخواست ویزای همراه کانادا
مهاجرت به یک کشور جدید می تواند فرآیندی چالش برانگیز و پیچیده باشد، به خصوص...
|
دلایل معمول رد شدن یا ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا چیست؟ - دلایل رد شدن (ریجکت) درخواست ویزای تحصیلی کانادا
دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا چیست؟
کانادا یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی است که به دنبال تحصیل در خارج...
|
3 دیدگاه
 • پاسخ ناهید

  بهمن 24, 1400, 12:16 ب.ظ

  سلام
  من به راحتی چندتا جاب آفر گرفتم از طریق ارتباطهای اینترنتی
  ولی نمیدونم چقدر معتبر هستند
  میتونم از شما برای راستی آزماییشون کمک بخوام؟

 • پاسخ نیما طاهری

  بهمن 24, 1400, 12:19 ب.ظ

  سلام
  من 20 سالمه و معافم از سربازی
  یه جاب آفر دارم برای مَنیتوبا
  طرف برام نوشته تا دوماه دیگه اینجا باش وگرنه جاتو میدیم به یکی دیگه!
  چیکار کنم
  میشه سریع اقدام کرد برای کانادا-کاری؟

 • پاسخ جابر خانی

  شهریور 22, 1401, 12:26 ب.ظ

  سلام
  وقت خوش
  من برای خودم اپلای کردم و بزودی میرم کانادا
  و یه چیزی خوندم و شنیدم درمورد “ویزای والدین”
  میخوام اونا رو هم ببرم
  میشه این بخش رو بسپارم به شما؟

سوالات و نظرات خود را بنویسید