سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

جاب آفر کانادا

راهنمای جامع اخذ Job Offer کانادا در سال 2023

canada job offer

کانادا

مشاوره رایگان

جاب آفر کانادا چیست؟

جاب آفر کانادا (Job offer in Canada) یا پیشنهاد کاری یکی از روش‌های محبوب مهاجرت به این کشور از طریق کار است. کشور کانادا به علت برخورداری از ویژگی های جذاب متعدد در سال های اخیر یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرین بوده و افراد زیادی هر ساله خواهان دستیابی به اقامت این کشور می باشند.

از راه های گوناگون مهاجرت به این سرزمین پیشرفته می توان به اخذ جاب آفر کانادا، تولد فرزند، اخذ ویزای تحصیلی و سرمایه گذاری اشاره کرد. کانادا دومین کشور بزرگ جهان بوده و در آمریکای شمالی واقع شده است؛ مساحت زیاد کانادا موجب شده تا آب و هوای متنوعی در نواحی مختلف این کشور وجود داشته باشد اما زمستان های سرد و طولانی از شاخص ترین ویژگی های این اقلیم به حساب می آیند. کانادا متشکل از 10 استان بوده که از مشهورترین آن ها می توان به کبک و اونتاریو اشاره کرد.

داشتن پیشنهاد کاری می‌تواند منجر به اقامت دائم در کانادا شود. اگر شما هم به این گزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار فکر می‌کنید، در این مطلب اطلاعات مفیدی کسب خواهید کرد.

یا روش ویزای ICT کانادا روشی تقریبا مشابه با این تفاوت که این ویزا موقتی بوده و از طرف شرکتی که دارای نمایندگی در کشور کانادا میباشد برای حضور نیروی متخصص خود در کشور کانادا دریافت میشود.
فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

ویزای جاب آفر کانادا

ویزای جاب آفر کانادا به نوعی ویزا گفته می شود که نیروهای کار در خارج از کانادا می توانند برای کار کردن به این کشور بیایند. با این حال، این نوع ویزا شرایط خاصی دارد که باید همه این شرایط را به خوبی رعایت کرده باشید تا بتوانید برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای جاب آفر اقدام نمایید. ما در اینجا اطلاعات جامعی درباره ویزای جاب آفر کانادا در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید بدون هیچ گونه نگرانی، به این کشور فوق العاده زیبا بیایید و زندگی جدیدی شروع کنید.

کانادا یکی از بهترین کشور های جهان شناخته می شود که به خاطر داشتن اقتصاد رو به رشد، هر ساله نیروهای کار زیادی به این کشور مهاجرت می کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید بخش زیادی از جمعیت کانادا را مهاجرین این کشور در بر گرفته اند.
به همین دلیل هم کانادا مقصد فوق العاده خوبی برای مهاجران است و به راحتی می توانند با هرگونه فرهنگی در این کشور زندگی کنند. یکی از بهترین روش هایی که می توانید برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید، از طریق ویزای جاب آفر کانادا بوده که در این مقاله آن را بررسی می کنیم.

لیست مشاغل جاب آفر کانادا

در هر سال، بالغ بر 3000 نیروی متخصص و ماهر با استفاده از ویزای جاب آفر کانادا به این کشور مهاجرت می‌کنند. برخی از مهم ترین مشاغلی که شما می‌توانید به راحتی برای دریافت جاب آفر کانادا اقدام کنید، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مشاغل مربوط به حوزه IT
 • مشاغل مربوط به حوزه پزشکی و پیراپزشکی
 • مشاغل مربوط به مهندسی
 • مشاغل مربوط به ساخت و ساز ماننده کارگر ساختمان، نقاش، نجار و نصاب
 • مشاغل مدیریتی مانند مدیر خرید، مدیر مالی و سایر موارد این چنینی
 • مشاغل صنعتی و فنی مانند مکانیکی، تعمیر لوازم برقی و …
 • مشاغل صنعتی و هتل داری مانند آشپزی، متصدی پیشخوان کافه یا رستوران، سرپرست آشپزخانه
 • مشاغل تدارکاتی مانند رانندگی، انبارداری و …

به طور کلی، محدودیت خیلی زیادی برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا وجود ندارد و به جز مشاغل دولتی، بقیه شغل ها محبوبیت زیادی در این کشور دارند. به همین دلیل هم بهتر است یکی از حوزه های بالا را انتخاب کرده و در آن حرفه ای شوید تا بتوانید ویزای جاب آفر این کشور را به دست بیاورید.

دولت کانادا یک وب سایت Job Bank دارد که در آن می توانید فرصت های شغلی فعلی را در سراسر کشور پیدا کنید. در اینجا نحوه دسترسی به آن آورده شده است:

به وب سایت بانک کار به آدرس https://www.jobbank.gc.ca/home بروید.

 1. از منوی اصلی گزینه «جستجوی شغل» را انتخاب کنید.
 2. عنوان شغل، کلمه کلیدی یا شغل را در کادر جستجو به همراه مکان مورد نظر خود وارد کنید.
 3. برای مشاهده لیستی از فرصت های شغلی که با معیارهای شما مطابقت دارند، روی دکمه “جستجو” کلیک کنید.
 4. می‌توانید با انتخاب گزینه‌هایی مانند نوع شغل، محدوده حقوق و سطح تحصیلات، جستجوی خود را بیشتر اصلاح کنید.
 5. برای مشاهده شرح شغل و شرایط مورد نیاز، روی هر عنوان شغلی کلیک کنید.
 6. اگر علاقه مند به درخواست شغل هستید، دستورالعمل های ارائه شده در آگهی استخدام را دنبال کنید.

توجه داشته باشید که وب سایت Job Bank تنها مکانی برای یافتن فرصت های شغلی در کانادا نیست. همچنین می توانید پیشنهادات شغلی را در تابلوهای مختلف شغلی آنلاین و وب سایت های شرکت جستجو کنید. علاوه بر این، شبکه سازی و ارتباط مستقیم با کارفرمایان بالقوه نیز می تواند راه های موثری برای یافتن فرصت های شغلی باشد.

جاب آفر کانادا Job Offer چیست؟

جاب آفر کانادا نامه‌ای است که کارفرماهای کانادایی (به عنوان یک کارمند یا کارگر موقت) به شما می‌دهند. در این نامه جزییات شغل شما آورده شده است و به طور کلی در این پیشنهاد کاری جزییات کمتری نسبت به یک قرارداد دیده می‌شود.

این نامه شامل اطلاعاتی در مورد:

 • حقوق و کسر از فرد متقاضی
 • وظایف شغلی فرد متقاضی
 • شرایط اشتغال مانند ساعت کار

اگر به ارزیابی اثر بازار کار (LMIA) نیاز داشته باشید، یک کپی از جافر آفر خود را به همراه درخواست اجازه کار را نیز شامل می‌شود.

بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای ویزای کانادا چیست؟

چگونه جاب آفر کانادا بگیریم؟

وجود بسترهای اینترنتی متعدد مسیر دریافت جاب آفر کانادا را تا حد زیادی هموار و ساده کرده است؛ به این شکل که افراد می توانند از طریق برقراری تماس با آژانس های کاریابی به جستجوی زمینه شغلی موردنظر خود بپردازند. این موسسات کاریابی با درنظر گرفتن تخصص افراد به ارائه پیشنهادات خود می پردازند. از مشهورترین موسسات کاریابی کانادا می توان به Ca.Indeed، Neuvoo، Workbc و Roberthalf اشاره کرد.

همچنین یکی از ساده ترین مسیرهای دستیابی به جاب آفر کانادا شبکه سازی است. بدین معنا که اگر افراد دوست و یا آشنایی در هر یک از ایالت های این کشور داشته باشند می توانند در زمان کوتاه تری با کارفرمایان کانادایی ارتباط برقرار کرده و نظر آن ها را برای جذب فرد موردنظر جلب نمایند. طبق قوانین کار کانادا تنها درصورتی که ESDC (اداره کار و توسعه اجتماعی کانادا) به این نتیجه برسد که هیچ یک از شهروندان کانادایی قادر به انجام شغل موردنظر نمی باشند، امکان دریافت جاب آفر کانادا برای مهاجرین خارج از این کشور هموار می گردد. با این اوصاف شبکه سازی و قانع نمودن کارفرمایان کانادایی می تواند کمک شایانی به افزایش احتمال دریافت جاب آفر کانادا نماید.

دریافت پیشنهاد شغلی در کانادا می تواند یک فرآیند رقابتی باشد، اما در اینجا چند قدم وجود دارد که می توانید برای افزایش شانس خود بردارید:

 • واجد شرایط بودن خود را بررسی کنید: قبل از شروع به جستجوی شغل در کانادا، مطمئن شوید که واجد شرایط کار در این کشور هستید. ممکن است به یک مجوز کار نیاز داشته باشید که باید معیارهای خاصی را رعایت کنید. برای آشنایی با انواع مختلف مجوزهای کار و الزامات آنها، وب سایت دولت کانادا را بررسی کنید.
 • مهارت ها و تجربه خود را بسازید: کارفرمایان در کانادا به آموزش، مهارت ها و تجربه کاری اهمیت می دهند. ارتقاء مهارت ها و تحصیلات خود را در نظر بگیرید تا خود را کاندیدای جذاب تر کنید.
 • تحقیق درباره فرصت های شغلی: به دنبال فرصت های شغلی در تابلوهای شغلی آنلاین، وب سایت های شرکت و از طریق شبکه باشید. جستجوی خود را به سمت صنایعی که به شما علاقه مند هستند و با مهارت ها و تجربه شما همسو می شوند، هدف قرار دهید.
 • درخواست خود را تنظیم کنید: هنگامی که شغل مورد علاقه خود را پیدا کردید، درخواست خود را مطابق با نیازهای کارفرما تنظیم کنید. این شامل ایجاد یک پوشش سفارشی است نامه و رزومه ای که تجربیات و مهارت های مرتبط شما را برجسته می کند. پیگیری: اگر پس از ارسال درخواست پاسخی از کارفرما دریافت نکردید، از پیگیری نترسید. این نشان دهنده علاقه و اشتیاق شما به کار است.
 •  برای مصاحبه آماده شوید: اگر به مصاحبه دعوت شده اید، در مورد شرکت تحقیق کنید و پاسخ های خود را به سوالات رایج مصاحبه تمرین کنید. آماده باشید تا در مورد مهارت ها، تجربیات و نحوه مشارکت در شرکت صحبت کنید.

به یاد داشته باشید که دریافت یک پیشنهاد شغلی در کانادا می تواند زمان و مداومت داشته باشد. ذهن خود را باز نگه دارید و در جستجوی شغل انعطاف پذیر باشید تا شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

مناطق کم جمعیت کانادا

یکی دیگر از روش های دریافت ویزای جاب آفر کانادا که می‌تواند به دریافت اقامت دائم کانادا نیز منجر شود، برنامه جاب آفر برای مناطق کم جمعیت کانادا است که با نام RNIP نیز شناخته می‌شود. همان طور که از نام آن مشخص است، این برنامه مهاجرتی برای مناطق و شهرهای کم جمعیت کانادا طراحی شده تا مهاجران با ورود خود به این مناطق، به افزایش جمعیت و نیروی کار این نواحی کمک کند.
در صورتی که جاب آفر معتبری از یک کارفرمای کانادایی در یکی از مناطق کم جمعیت این کشور داشته باشید، به راحتی می‌توانید به این مناطق بروید. به خاطر داشتن شرایط ویژه و ارزش بالای ویزای جاب آفر کانادا در مناطق کم جمعیت، شما می‌توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور نیز اقدام کنید.

اقامت کانادا از طریق جاب آفر

یکی از مهم ترین مزایای داشتن ویزای جاب آفر کانادا این است که شما می‌توانید بعد از گذشت مدت زمان مشخصی، برای دریافت اقامت دائم این کشور نیز اقدام کنید. شما می‌توانید با استفاده از روش هایی مانند اکسپرس انتری و برنامه های مهاجرت استانی، اقامت دائم کانادا را بگیرید.
اگرچه داشتن جاب آفر برای روش اکسپرس انتری ضروری نیست، اما داشتن این گواهی می‌تواند شانس شما را برای دریافت اقامت کانادا افزایش دهد. به همین دلیل هم بهتر است هر چه سریع تر برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا اقدام کنید که بعد از آن، این فرآیند به دریافت اقامت این کشور منجر می‌شود.

شرایط جاب آفر کانادا چیست؟

مهاجرت از طریق دریافت جاب آفر کانادا همچون سایر شیوه های اخذ اقامت این کشور مستلزم برخورداری از شرایط خاصی است؛ در ابتدای امر پیشنهاد کاری دریافتی از شرکت های غیرکانادایی حاضر در کانادا معتبر نبوده و کارفرما می بایست کانادایی باشد تا فرد بتواند از این طریق اقدام نماید. در وهله دوم کار پیشنهادی باید دارای ویژگی های خاصی چون بلند مدت بودن باشد.

بنابراین مشاغل مقطعی نظیر مشاغل فصلی مجاز به دریافت جاب آفر کانادا نمی باشند. شرط بعدی طبق استانداردهای کاری کانادا تعیین میزان حقوق فرد از سوی کارفرمای کانادایی است. از دیگر قوانین مربوط به جاب آفر می توان به تعیین ساعت کاری فرد اشاره نمود. متقاضی باید قادر باشد در طول هفته حداقل 30 ساعت به انجام کار انتخابی مشغول گردد. پیمانکاری نبودن شغل انتخابی، امکان اخذ اقامت دائم پس از 1 سال اشتغال و ارائه مدارک لازم که در ادامه به آن ها می پردازیم از سایر شروط اخذ جاب آفر کانادا هستند.

شرایط دریافت ویزای جاب آفر کانادا برای هر فرد با دیگری متفاوت است. زیرا این مسئله بیشتر به مدرک تحصیلی و سابقه شغلی شما بستگی دارد. با این حال، برای دریافت این ویزا شما باید شرایط دیگری نیز داشته باشید که در اینجا برخی از مهم ترین شرایط دریافت ویزای جاب آفر کانادا را به اختصار نام می‌بریم.

 • داشتن جاب آفر معتبر از کارفرمایان کانادایی
 • جاب آفر غیر فصلی و تمام وقت با تقریباً 30 ساعت پیشنهاد کاری در هفته
 • ارائه جاب آفر با حداقل یک سال اعتبار
 • داشتن مجوز LIMA برای ارائه معافیت از طرف کارفرما
 • مورد تایید بودن تخصص متقاضی در رابطه با شغل مورد نظر رو در کانادا

آیا جاب آفر کانادا محدودیت سنی دارد؟

فاکتور سن همواره یکی از مهم ترین متغیرهای تاثیرگذار برای افزایش شانس افراد در مسیر مهاجرت می باشد؛ طبق قوانین اداره کار و توسعه اجتماعی کانادا حداقل سن افراد برای دریافت جاب آفر 18 سال تعیین شده است.

شایان ذکر است که اگرچه هیچ سقفی برای سن افراد علاقه مند به دریافت جاب آفر کانادا تعیین نشده است اما افراد در محدوده سنی 18 الی 35 سال امتیاز بیشتری را در رقابت با سایر متقاضیان دریافت جاب آفر به خود اختصاص می دهند؛ بیشترین امتیاز قابل اخذ در این موضوع 12 امتیاز است که قاعدتا افراد بالای 35 سال امتیازی پایین تر از 12 را دریافت خواهند نمود.

کارفرمایان در کانادا از تبعیض علیه کارمندان یا جویندگان کار بر اساس سن و همچنین سایر عوامل مانند جنسیت، نژاد، مذهب و ناتوانی منع شده اند. با این حال، برخی از برنامه های مهاجرت ممکن است محدودیت سنی برای متقاضیان داشته باشد. به عنوان مثال، برنامه کارگران ماهر فدرال محدودیت سنی 45 سال برای متقاضیان دارد. مهم است که معیارهای واجد شرایط بودن برنامه مهاجرتی را که قصد دارید برای آن درخواست دهید بررسی کنید تا مطمئن شوید که تمام شرایط، از جمله محدودیت های سنی را برآورده می کنید.

پیدا کردن جاب آفر در کانادا

برای این که بتوانید ویزای جاب آفر کانادا را بگیرید، باید به دنبال یک پیشنهاد شغلی خوب و مرتبط با حرفه و رشته تحصیلی خود باشید. روش های مختلفی وجود دارند که با استفاده از آنها می‌توانید برای دریافت این ویزا اقدام کنید. در اینجا برخی از مهم ترین روش های پیدا کردن جاب آفر در کانادا را نام می‌بریم.

صحبت کردن با دوستان و آشنایان در کانادا

در صورتی که یکی از اعضای خانواده یا دوستان شما در کانادا زندگی می‌کند، می‌توانید با او صحبت کنید تا یک جاب آفر خوب برای شما پیدا کند. این افراد می‌توانند با کارفرمایان در کانادا صحبت کنند و بسته به شرایط تحصیلی و سابقه کاری شما، بهترین جاب آفر را بگیرند.

تماس با کارفرمایان کانادایی از طریق اینترنت

شما در اینترنت می‌توانید بخش زیادی از کارفرمایان موجود در کانادا که برای ویزای جاب آفر کانادا به شما کمک می‌کنند را پیدا کنید. فقط کافی است که وارد وب سایت شرکت ها و کمپانی آنها شده و برای آنها پیغام بگذارید و یا تماس بگیرید.

از طریق موسسات استخدام بین المللی

روش دیگری که شما می‌توانید برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا اقدام کنید، از طریق مؤسساتی است که کارهای استخدام بین المللی را انجام می‌دهند. فقط کافی است که مدارک و سابقه کاری خود را برای این آژانس ها ارسال کنید تا بعد از پیدا کردن بهترین موقعیت شغلی مناسب، با شما تماس بگیرند.

از طریق وب سایت های کاریابی در کانادا

یکی از متداول ترین روش هایی که خیلی راحت می‌توانید برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا اقدام کنید، از طریق وب سایت های کاریابی این کشور است. وب سایت های زیادی برای جاب آفر در کانادا وجود دارند که با مراجعه یا تماس با آژانس مهاجرتی چهره نگار، می‌توانید در تمامی این وب سایت ها جست و جو کرده جاب آفر مورد نظر خود را پیدا کنید. جست و جود در لینکدین هم می‌تواند گزینه فوق العاده ای برای دریافت جاب آفر باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر

به طور کلی، مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر یکی از بهترین روش های مهاجرت شناخته می‌شود که شما می‌توانید علاوه بر مهاجرت به کشور دلخواه خود، در این کشور به کار کردن نیز مشغول شوید و درآمد داشته باشید.
برای این که بتوانید بهترین جاب آفر مرتبط با رشته تحصیلی یا سابقه کاری خود را پیدا کنید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی چهره نگار تماس بگیرید. در این موسسه بعد از ارائه توضیحات کافی درباره سابقه تحصیلی و کاری خود، می‌توانید جاب آفر مورد نیاز و مناسب مخصوص به خود را به صورت کاملاً معتبر پیدا کنید.

جاب آفر آتلانتیک کانادا

جاب آفر آتلانتیک کانادا یکی از محبوب ترین جاب آفر های این کشور شناخته می‌شود که برای افرادی مناسب است که به مهاجرت به مناطق آتلانتیک کانادا علاقه دارند. البته باید بدانید که این برنامه مهاجرتی، کاملاً بر اساس خواسته ها و نیازهای کارفرما بوده و بیشتر شرایط را کارفرمایان تعیین می‌کنند. با این حال، تفاوت این جاب آفر این است که کارفرمایان نمی‌توانند به شخصه جاب آفری به متقاضیان ارائه دهند و این امر باید از طرف دولت آستانی در آتلانتیک انجام شود.
شما برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا از نوع آتلانتیک، می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید. کارفرمایان بعد از پیدا کردن نیروهای ماهر یا نیمه ماهر در کشورهای خارجی، نیروی مورد نظر خود را استخدام می‌کنند. در صورتی که بخواهید به هر یک از استآنهای کانادا مهاجرت کنید، باید شرایط خاصی داشته باشید که البته این شرایط برای کارفرما نیز صدق می‌کند.
برای مثال، کارفرمایان باید از نظر کاری شرایط خوبی داشته باشند و حداقل 2 سال در منطقه آتلانتیک سابقه داشته باشند. همکاری با سازمآنهای ارائه دهنده مسکن برای نیروهای استخدامی از طرف کارفرمایان از اهمیت بالایی برخوردار است. استآنهای نیوفاندلند و لابرادور، نیوبرانزویک، پرینس ادوارد آیلند و نوااسکوشیا جزو مناطق آتلانتیک کانادا شناخته می‌شوند.

نمره آیلتس برای جاب آفر کانادا

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، داشتن مدرک زبان برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا اهمیت چندانی ندارد و ضروری نیست. با این حال، اگر بخواهید از طریق اکسپرس انتری به کانادا مهاجرت کنید، باید مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 را ارائه دهید. این مدرک با نمره 6.5 به بالا، می‌تواند شانس شما را برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا دوچندان کند.

خرید جاب آفر کانادا

قبل از این نیز اطلاعات کلی و جامعی درباره هزینه لازم برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا را در اختیار شما قرار دادیم. البته باید بدانید که صدور LMIA در فرایند جاب آفر بر عهده کارفرما بوده و هیچ ارتباطی با شما ندارد.

تمکن مالی برای اخذ جاب آفر کانادا چقدر است؟

علاوه بر هزینه های مربوط به درخواست ویزا، ترجمه مدارک و بلیط هواپیما متقاضیان می بایست مبلغی را تحت عنوان اثبات تمکن مالی در نظر داشته باشند. کانادا نیز همچون سایر کشورهای جهان جهت کسب اطمینان از توانایی فرد برای زندگی حداقل به مدت 1 ماه در این کشور به بررسی تمکن مالی متقاضیان می پردازد. در این راستا کشور کانادا رقم تمکن مالی را 13310$ (دلار کانادا) در سال 2022 اعلام کرده است.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که این رقم برای افرادی درنظر گرفته شده که شخصا جاب آفر کانادا را دریافت کنند. زوج ها ملزم به برخورداری از تمکن مالی 16570$ و خانواده های متشکل از یک یا چند فرزند نیز طبعا نیز ملزم به پرداخت رقمی بالاتر از این می باشند که در ادامه به بررسی آن ها پرداخته ایم:

 

تعداد افراد خانواده رقم تمکن مالی برحسب دلار کانادا
1 13310
2 16570
3 20371
4 24733
5 28052
6 31638
7 35224

مراحل گرفتن جاب آفر کانادا چیست؟

جهت اخذ جاب آفر کانادا افراد می توانند پیش از ارتباط با موسسات و آژانس های کاریابی و شبکه سازی در صورت امکان، به جمع آوری رزومه کاری خود بپردازند. در کنار اصل هایی چون مدرک زبان و سن فرد متقاضی، برخورداری از رزومه کاری پربار امتیاز قابل توجهی را نصیب افراد خواهد کرد. پس از ذکر تجربه های کاری مرتبط و جمع آوری یک CV قدرتمند در مرحله بعدی فرد به ارائه درخواست برای شغل موردنظر خود می پردازد.

باید توجه داشت که در این مرحله ارائه درخواست های متعدد و بی شمار به معنای افزایش شانس افراد نمی باشد و تنها apply هوشمندانه برای چند زمینه شغلی محدود است که می تواند کارساز باشد. پس از ارسال درخواست مهم ترین اقدام پیگیری پیام های دریافتی و رسیدگی به ایمیل هایی است که از کارفرمایان در پاسخ به درخواست فرد دریافت می شود.

یکی از مراحل مهم اخذ جاب آفر کانادا دریافت گواهی LMIA است؛ این سند نشانگر این موضوع است که شغل انتخابی شما می تواند بازار کار کانادا را تحت تاثیر قرار داده و برای این کشور سودآور باشد. در صورتی که نتیجه LMIA (Labour Market Impact Assessment) مثبت باشد کارفرما و وزارت کار کانادا مجاب می گردند که حضور این شخص از طریق دریافت جاب آفر با مزایای اقتصادی همراه خواهد بود. مضاف بر اینکه اخذ سند LMIA حداقل 50 و حداکثر 200 امتیاز نصیب متقاضیان دریافت جاب آفر کانادا خواهد کرد.

برای این که بتوانید ویزای جاب آفر کانادا را بگیرید، باید فرایند خاصی را طی کنید. همان طور که پیش از این نیز گفتیم، دو روش برای دریافت این ویزا وجود دارند که یکی از آنها ویزای کار و دیگری اکسپرس انتری است. در ابتدا مراحل دریافت ویزای جاب آفر کانادا از طریق ویزای کار را نام می‌بریم.

 • تکمیل تمام مدارک لازم برای دریافت جاب آفر
 • پیدا کردن بهترین شغل متناسب با رشته تحصیلی و سابقه کاری
 • دریافت جاب آفر، مصاحبه و ارسال مدارک به کارفرما
 • درخواست صدور LMIA از طرف کارفرما
 • ارائه درخواست و تکمیل مدارک مربوط به ویزا و وردک پرمیت
 • انگشت نگاری و درخواست ویزای کاری کانادا
 • صدور ویزا و شروع به کار در کانادا
 • بعد از سال اول، درخواست برای اقامت دائم این کشور

از طرف دیگر، در فرایند دریافت ویزای جاب آفر کانادا از طریقexpress entry، شما باید معیارهای مشخصی داشته باشید تا بتوانید در این مسیر موفق شوید. مراحل اولیه این روش هم تقریباً مشابه مورد قبلی است و تفاوت کمی با ویزای کار دارد. مراحل دریافت ویزای جاب آفر کانادا از طریق اکسپرس انتری، عبارتند از:

 • تکمیل تمام مدارک لازم برای دریافت جاب آفر
 • پیدا کردن بهترین شغل متناسب با رشته تحصیلی و سابقه کاری
 • دریافت جاب آفر، مصاحبه و ارسال مدارک به کارفرما
 • درخواست صدور LMIA از طرف کارفرما
 • ارائه مدارک لازم و درخواست برای شرکت در اکسپرس انتری
 • ساخت پروفایل در این سامانه و اضافه کردن جا پافر به پروفایل و بالا بردن امتیاز خود
 • صدور ITA
 • ارائه مدارک و درخواست برای صدور ویزا
 • صدور ویزا، دریافت اقامت دائم و شروع به کار در کانادا

دریافت ویزای جاب آفر کانادا با چهره نگار

همان طور که مشاهده کردید، فرایند دریافت ویزای جاب آفر کانادا بسیار پیچیده است و علاوه بر مراحلی که در بالا گفتیم، شما باید نکات بیشتری را نیز در نظر داشته باشید. به همین دلیل هم بهتر است این فرایند را به افراد متخصص و کاربلد بسپارید. ما در آژانس مهاجرتی چهره، به شما کمک می‌کنیم که فرایند دریافت ویزای جاب آفر کانادا را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و هیچ گونه نگرانی بابت این مسئله نداشته باشید. فقط کافی است که با ما تماس گرفته و شرایط کاری و تحصیلی خود را توضیح دهید.

گرفتن جاب آفر کانادا چه مدارکی می خواهد؟

جاب آفر فرد متقاضی می بایست حاوی اطلاعاتی نظیر عنوان شغلی، نام و آدرس دقیق کارفرما، نام متقاضی، نام شرکت، شرح وظایف شغل موردنظر، میزان دقیق حقوق، تعیین ساعات کاری در هر ماه، مزایای شغلی و تاریخ شروع کار باشد. اصلی ترین مدرک موردنیاز جهت دریافت جاب آفر کانادا رزومه شغلی می باشد؛ این رزومه می بایست شامل مهارت ها و تخصص های فرد، عناوین شغلی گذشته، سابقه پژوهش ها، سوابق تحصیلی و پروژه های صورت گرفته (در صورت وجود) باشد.

ارائه مدارک مربوط به کسب و کار فعلی و همچنین ارائه توصیه نامه از کارفرماهای قبلی (درصورت وجود) شانس فرد را در این مرحله افزایش می دهند. ارائه مدارک و ریز نمرات دانشگاهی و معادل سازی مدارک هویتی از دیگر موارد موردنیاز اخذ جاب آفر کانادا هستند. در ادامه به بررسی سایر مدارک موردنیاز می پردازیم:

 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • دو قطعه عکس
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی ازدواج (درصورت متاهل بودن)
 • مجوز LMIA (درصورت وجود)
 • نامه جاب آفر از کارفرما
 • سوابق بیمه
 • مدرک زبان (اجباری نمی باشد)
 • سند تمکن مالی

هزینه اخذ جاب آفر کانادا چقدر است؟

جدا از تمکن مالی موردنیاز، پروسه اخذ جاب آفر کانادا نیازمند پرداخت هزینه هایی چون ارزیابی مدارک، معادل سازی و انگشت نگاری و درنهایت صدور ویزا می باشد. جدا از این هزینه های معمول افرادی که علاقه مند به دریافت گواهی LMIA هستند می بایست رقم 1000$ (دلار کانادا) را به این کشور پرداخت نمایند. این رقم مربوط به سال 2021 بوده و این درحالی است که پیش از این هزینه اخذ LMIA تنها 275$ تعیین شده بود. هزینه انگشت نگاری 85$ و هزینه Work Permit به ازای هر نفر 155$ تعیین شده است که همچنان در مقایسه با هزینه دریافت LMIA ارقام قابل توجهی نمی باشند.

به طور کلی، هزینه دریافت ویزای جاب آفر کانادا به دو بخش آماده سازی و فرآیند دریافت ویزا و تمکن مالی تقسیم می‌شود. برای دریافت ویزا، شما باید به ازای هر نفر، تقریباً 150 دلار بپردازید. هزینه مجوز اقامت موقت تقریباً 200 دلار و هزینه مربوط به انگشت نگاری هم 85 دلار است.
هزینه صدور جاب آفر به مبلغ 1000 دلار بوده که بر عهده کارفرماست. یکی دیگر از مهم ترین هزینه های ویزای جاب آفر کانادا که باید بپردازید، ترجمه مدارک و هزینه های متفرقه است که متفاوت بوده و هزینه مشخصی ندارد.
در نهایت، هزینه موردنیاز برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا نیز به ازای هر نفر، تقریباً 13310 دلار است. شما باید گواهی مخصوصی از بانک ارائه دهید تا آفیسر را متقاعد کنید که هزینه مالی کافی برای زندگی در کانادا را دارید. این گواهی تمکن مالی شما باید نشان دهد که این پول را حداقل 6 ماه در حساب بانکی خود داشته اید.

نمره آیلتس و سطح زبان موردنیاز برای جاب آفر کانادا

با توجه به ایالت مقصد ممکن است زبان موردنیاز فرد متغیر باشد؛ برای مثال درصورتیکه افراد علاقه مند به اخذ جاب آفر کانادا و اشتغال در کبک هستند می بایست به تقویت زبان فرانسوی بپردازند. در مجموع کشور کانادا ارائه مدرک زبان را برای اخذ جاب آفر اجباری اعلام نکرده است. با این وجود متقاضیان می بایست توجه داشته باشند که با رقابت تنگاتنگی که در زمینه های شغلی محبوبی چون انواع مهندسی شاهد هستیم، ارائه مدرک آیلتس 6 به بالا شانس افراد را افزایش خواهد داد.

همچنانی که طبق قوانین کار این سرزمین اگرچه ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی برای اخذ جاب آفر کانادا الزامی نمی باشد اما فرد باید قادر باشد در مصاحبه آفیسر را قانع نماید که توانایی زندگی و کار در کشور کانادا را دارا می باشد.

جاب آفر کانادا بدون مدرک زبان امکانپذیر است؟

همچنان که اشاره شد اخذ جاب آفر کانادا بدون ارائه مدرک زبان امکانپذیر می باشد اما ذکر این نکته حائز اهمیت است که در مشاغلی نظیر نجاری و سایر فعالیت های مرتبط با حرفه و مهارت شخصی افراد، شاید این مهم نقش چندانی در تعیین امتیاز افراد نداشته باشد اما برای فعالیت در حوزه هایی چون مهندسی عمران و یا معماری ارائه مدرک آیلتس 6 و یا 6.5 توسط قریب به اتفاق متقاضیان رخ می دهد. ارائه مدرک زبان می تواند تا 26 امتیاز نصیب افراد نماید که این امتیاز نقش قابل توجهی در نزدیک شدن به اخذ ویزای جاب آفر کانادا خواهد داشت.

خوشبختانه شما برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا هیچ نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید. با این حال، این بدان معنی نیست که زبان هیچ اهمیتی برای کارفرمایان کانادایی ندارد. آنها مصاحبه ای از شما می‌گیرند تا متوجه شوند هم از نظر زبانی و هم از نظر حرفه ای، در چه سطحی هستید. اما به طور کلی، پیشنهاد می‌کنیم حتی اگر مدرک زبان هم ندارید، تا حد امکان زبان را یاد بگیرید تا بتوانید کار های خود را در کانادا انجام دهید.

شما باید آنها را قانع کنید که مهارت و توانایی لازم برای کار در یک موقعیت شغلی خاص در ویزای جاب آفر کانادا را دارید. مهم ترین عامل نشان دهنده توانایی های شما، آشنایی به زبان انگلیسی است. با این حال، اگر مدرک زبان داشته باشید، مطمئناً شانس شما برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا افزایش پیدا می‌کند.

LMIA چیست و چه تاثیری بر جاب آفر کانادا دارد؟

توجه داشته باشید، هر پیشنهاد شغلی در کانادا باید LMIA مثبت داشته باشد. اما این به چه معناست؟ برای صدور مجوز موقت کار در کانادا ، سازمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) به بررسی ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار (LMIA) می‌پردازد. به این ترتیب، سازمان ESDC باید رضایت خود را برای استخدام کارگر خارجی در موقعیت شغلی موردتقاضا اعلام کند، چراکه اختصاص این شغل به یک فرد خارجی نباید موقعیت کاری شهروندان یا افراد مقیم کانادا را به خطر بیندازد. این سازمان اشتغال افراد خارجی را از این نظر که تاثیر منفی بر بازار کار کانادا نداشته باشند، مورد بررسی قرار می‌دهد.
بنابراین اینکه آیا یک پیشنهاد شغلی در کانادا مناسب است یا خیر، به این بستگی دارد که آیا کارفرمای شما می‌تواند ارزیابی مثبت اثر بازار کار (LMIA) را به دست آورد یا خیر.

چه مشاغلی از LMIA معاف هستند؟

تنها به دو دلیل کارفرمای شما نیازی به دریافت LMIA جدید نخواهد داشت:

 • اگر در حال حاضر بر اساس اجازه کار مبتنی بر LMIA قبلی برای آنها کار می‌کنید.
 • اگر در شغلی مشغول به کار هستید که که نیازی به LMIA ندارد.

*کارفرمای شما باید LMIA جدید دریافت کند، در صورتی که:

 • اجازه کار یا همان ورک پرمیت شما منقضی شده باشد.
 • یا با ویزای کار باز (Open Work Permit) کار می‌کنید.
 • و یا از کارفرمایی پیشنهاد شغلی دارید که نام او در پروانه کاری شما ذکر نشده است.

شرایط دریافت پیشنهاد کاری کانادا چیست؟

آیا می‌دانید جاب آفر کانادا مختص چه گروه‌های کاری است؟ شرایط دریافت جاب آفر کانادا چیست؟ پیشنهاد کاری شما چه شرایطی لازم دارد؟ برای پاسخ به این سوال‌ها ادامه مقاله را بخوانید.

اکسپرس اینتری چیست؟

اکسپرس اینتری (Express Entry) سیستمی است که دولت برای مدیریت برنامه‌های اقامت دائم کانادا برای پر کردن شکاف‌های نیروی کار در این کشور از طریق برنامه مهاجرت اقتصادی خاص اقدام می‌کند.

اکسپرس اینتری سه برنامه اقتصادی مهاجرتی را شامل می‌شود:

 1. برنامه نیروی کار متخصص فدرال
 2. برنامه فنی و حرفه‌ای فدرال.
 3. تجربه کانادایی.

شرایط اکسپرس اینتری برای کارجویان چیست؟

اگر پیشنهاد شغلی جدیدی در کانادا دارید، باید مشخصات اکسپرس اینتری خود را با موارد زیر به‌روز کنید:

 • تاریخ شروع
 • نام و آدرس کارفرما
 • شماره ارزیابی اثر بازار کار (LMIA) (در صورت داشتن)
 • کد طبقه‌بندی شغلی ملی (NOC) شغل مربوطه

* همچنین پیشنهاد شغلی شما باید دارای شرایط زیر باشد:

 • مدت زمان زیادی از آن نگذشته باشد (معمولا کمتر از یک سال)
 • نمی‌توانید از همان نامه جاب آفری استفاده کنید که برای دریافت اجازه کار خود استفاده کرده‌اید.
 • مکتوب باشد.
 • از سفارت، کمیسیون عالی یا کنسولگری در کانادا نباشید.
 • جزئیات شغلی شامل حقوق، وظایف شغلی، شرایط اشتغال مانند ساعت کار، که به شما پیشنهاد شده است باید در آن قید شده باشد.
 • از طرف یک کارفرمای کانادایی باشد.
 • توسط یک کارفرما با LMIA مثبت جدید صادر شده باشد.

دریافت جاب آفر کانادا برای گروه‌های نیروی کار متخصص فدرال و کلاس تجربه کانادایی

 • توسط یک کارفرما ارائه شده باشد.
 • به صورت مستمر باشد.
 • حقوق داشته باشد.
 • تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته) باشد.
 • کار نباید به صورت فصلی باشد.
 • حداقل یک سال پس از صدور ویزای اقامت شما
 • و حداقل برای یک سال پس از صدور ویزای اقامت شما باشد.
 • همچنین باید توسط کارفرمایی با LMIA مثبت جدید که پیشنهاد ارائه شود و نام و موقعیت متقاضی در آن ذکر شده باشد.

دریافت جاب آفر کانادا برای گروه‌های نیروی تجاری ماهر فدرال

نیروهای تجاری ماهر فدرال (Federal Skilled Trades workers) باید شرایط زیرا را برای دریافت جاب آفر معتبر در کانادا داشته باشند:

 • جاب آفر باید توسط دو کارفرما ارائه شده باشد.
 • توجه داشته باشد که پیشنهاد شغلی شما باید برای کار مداوم، با حقوق و تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته) ارائه شود.
 • برای حداقل برای یک سال باشد.

همچنین کارفرمای کانادایی که جاب آفر کانادا را ارائه می‌دهد باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • توسط کارفرما یا کارفرمایانی ارائه شود که دارای LMIA مثبت جدید هستند.
 • همچنین این کارفرماها باید نام و موقعیت شما را درج کرده باشند.

5 راه برای اپلای و گرفتن جاب آفر کانادا

– آژانس‌های کاریابی

به طور حتم یکی از اولین کارهایی که برای دریافت جاب آفر کانادا می‌توان انجام داد، ارتباط با آژانس‌های استخدام است. با یک یا چند آژانس استخدام که متمرکز بر حرفه شما هستند، تماس بگیرید، به این ترتیب شانس زیادی برای گرفتن بهترین پیشنهادهای کاری از کارفرمای کانادایی خواهید داشت. شرکت‌ها یا کارفرمایان نمی‌توانند از همه منابع برای استخدام نیروهای ماهر دسترسی پیدا کنند، بنابراین به طور قابل توجهی به شرکت‌های استخدامی اعتماد می‌کنند.
توجه داشته باشید آژانس‌های کاریابی بسیاری وجود دارند که به ارائه جاب آفر کانادا به خارجی‌ها علاقه دارند. این آژانس‌ها حتی اگر آنها نتوانند کار مناسبی برای ما پیدا کنند، به طور حتم اطلاعات مفیدی برای کار در کانادا به شما ارائه می‌دهند.

– شبکه‌سازی

آیا فکر می‌کنید، آسان ترین راه برای گرفتن جاب آفر کانادا شبکه‌سازی است. قدرت شبکه‌سازی در جمله معروف «فرد مناسب، در مکان مناسب و در زمان مناسب» بیان می‌شود. اگر یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستانتان در کانادا هستند که در همان زمینه کاری شما فعالیت دارند، یا به طور تصادفی کارفرمایانی را در این حوزه می‌شناسید، این افراد می‌توانند اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار دهند. اما نمی‌تواند یک روش حتمی برای دریافت پیشنهاد شغلی و اخذ ویزای کار کانادا است. چرا که پیش از این توضیح دادیم که باید LMIA بر اساس نیاز اقتصاد کانادا صادر ‌شود.

-خودتان دست به کار شوید!

بسیاری از مشاغل در کانادا هرگز تبلیغ نمی‌شوند. در عوض کارفرمایان کار را به شخصی که قبلا ملاقات کرده‌اند یا می‌شناسند، می‌دهند. بنابراین تنها راه دریافت این شغل، قرار گرفتن در مکان مناسب و در زمان مناسب است، برای مثال، تماس تلفنی یا برقراری ارتباط از طریق ایمیل یا در نهایت مراجعه حضوری می‌تواند انجام شود.

می توانید از این روش‌ مزایای زیر را کسب کنید:

 • کارفرما رزومه شما را نگه می‌دارد و در زمان مورد نیاز با شما تماس می‌گیرد.
 • کارفرما به شما پیشنهاد می‌کند تا چند ماه آینده با آنها تماس بگیرید، چراکه فرصت شغلی منطبق با مهارت‌های‌تان به زودی در دسترس خواهد بود.
 • به شما پیشنهاد کار (جاب آفر) ، کارآموزی یا گاهی گزینه کار داوطلبانه (بدون حقوق) را می‌دهند.
 • کارفرمای دیگری که به دنبال کاندیدایی مانند شما است، پیشنهاد می‌دهد.
 • توجه داشته باشند، افرادی که خودشان کار را پیدا می‌کنند، مورد توجه کارفرمایان هستند. اگر شما واقعا یکی از آنها باشید و اتفاقا بتوانید کارفرما را متقاعد کنید، فارغ از اینکه در کدام قسمت از جهان هستید، شما را استخدام خواهند کرد.

چگونه بفهمیم که جاب آفر کانادا معتبر است یا نامعتبر؟

این روزها افراد زیادی با هزاران امید و آرزوی شیرین در جست و جوی جاب آفر کانادا هستند تا از این طریق شرایط مهاجرت و اقامت خود در یکی از بهترین و پیشرفته ترین کشورهای دنیا را فراهم کنند. متاسفانه عده ای از کلاهبرداران و افراد سودجو و متقلب، از اشتیاق زیاد و گاها عدم اطلاع و آگاهی کافی این اشخاص سوء استفاده کرده و افراد جویای جاب آفر کانادا را در دام وسوسه های دروغین و رویایی خود گرفتار می کنند.

این دسته شرکت های کلاهبردار که تعداد آن ها کم هم نیست به طرق مختلف سعی می کنند افراد را گول بزنند؛ بنابراین لازم است هر شخصی که به دنبال اخذ جاب آفر کانادا می باشد، بتواند پیشنهاد شغلی اصل و معتبر را از جاب آفر کانادا نوع فیک و نا معتبر تشخیص دهد.

در ادامه برخی از نشانه های جاب آفر کانادا از نوع غیر معتبر و فیک و روش هایی که افراد منفعت طلب در ایران یا خارج از کشور برای سوء استفاده از افراد جویای پیشنهاد شغلی کانادا از آن بهره می گیرند، برای شما لیست کرده ایم. این موارد را به دقت بررسی کنید تا بتوانید در آینده، صحت و اعتبار جاب آفر کانادا از سوی هر شخص یا شرکتی را بسنجید.

جاب آفر کانادا با مشخصات و جزئیات نا معلوم

یک جاب آفر کانادا که از سوی شرکت های مشخص به دست شما رسیده باشد باید تمامی جزئیات و مشخصات کارفرما و همچنین ریز و درشت وظایف و شرح شغلی شما را در بر داشته باشد. اگر جاب آفر کانادا که دریافت کرده اید در زمینه مشخصات و توصیف واضح و کامل کارفرما و شخص جویای جاب آفر یعنی شما، عنوان و شرح شغلی، وظایف و مسئولیت های شما در آن عنوان شغلی، حقوق و دستمزد هفتگی یا ماهانه، مدت زمان قرارداد کاری، شرایط حاکم بر محیط کار و قوانین شرکت از نظر ساعت شروع و پایان کار، تاریخ و روز شروع به کار در آن مجموعه و … اطلاعات ناقص و مبهمی را ارائه کرده باشد، باید به اعتبار و واقعی بودن آن جاب آفر کانادا شک کنید. جزئیات قرارداد و جاب آفر باید کاملا مشخص و قابل استناد باشند و هیچ گونه تناقضی در آن ها دیده نشود.

جاب آفر کانادا با حقوق و مزایای غیر واقع بینانه

هر رده و عنوان شغلی در کانادا و همه جای دنیا دارای متوسط حقوق و مزایای شغلی مشخصی است که به راحتی با سرچ و جست و جوی در مراجع و منابع معتبر می توانید عدد دقیق حقوق ماهانه عناوین شغلی مختلف را پیدا کنید.

برای مثال یکی از بهترین و معتبرترین سایت ها و مراجع آنلاین برای یافتن حقوق و دستمزد شغل های مختلف در کشور کانادا وب سایت Job Bank است. این سایت اطلاعات مفید و واقع بینانه ای را در مورد میزان درآمد شما با توجه به شغل مورد نظرتان و جاب آفر کانادا که به دنبال آن هستید، در اختیار شما قرار می دهد. لازم به ذکر است که سایت Job Bank تحت نظر و وابسته به دولت کانادا بوده و به همین دلیل شکی در اعتبار و صحت اطلاعات آن وجود ندارد.

پس از آن که رقم دقیق یا حدود دستمزد و درآمد شغل مورد نظر خود را با استفاده از سایت و مراجع مطمئن پیدا کردید، آن را با حقوقی که در جاب آفر کانادا آمده است، مقایسه کنید. در صورتی که این دو رقم خیلی از هم فاصله داشته باشند و اختلاف غیر قابل انکاری بین آن ها وجود داشته باشد، باید به اعتبار و واقعی بودن جاب آفر شک کنید.

برای مثال اگر شغل درخواستی شما منشی شرکت است و در جاب آفر به اندازه مدیر عامل یا مدیر بخش های مهم شرکت، مثلا مدیر فروش به شما حقوق پیشنهاد شده است، به احتمال بسیار زیاد آن شغل وجود خارجی نداشته و فیک است. به خاطر داشته باشید که هویت و پیچیدگی های هر شغل و میزان دستمزد و درآمد آن باید در همه جای دنیا از جمله کانادا با یکدیگر سنخیت و تناسب داشته باشد.

مزیت ها و امتیاز های غیر منطقی و بسیار رویایی نیز از دیگر علائم فیک بودن جاب آفر کانادا می باشد. در اکثر مواقع شرکت های کلاهبردار با دادن وعده های پوشالی مانند این که هزینه بلیط هواپیما، محل سکونت شما و … از سوی کارفرما پوشش داده می شود و این که در این شغل جدید خود تعطیلات فراوانی را تجربه خواهید کرد، سعی می کنند اتباع کشورهای دیگر را گول بزنند و به جاب آفری غیر واقعی دلخوش کنند.

جاب آفر کانادا از سوی کارفرمای ناشناخته با اطلاعات تماس نادرست

اطلاعات تماس کارفرما از جمله حیاتی ترین جزئیات جاب آفر کانادا است. ذکر نشدن شماره تماس کارفرما در پیشنهاد شغلی و یا صحیح نبودن اطلاعات تماس، نشان دهنده غیر واقعی و نا معتبر بودن جاب آفر می باشد. علاوه بر شماره تلفن، از دیگر اطلاعات مهم درباره نحوه ارتباط گیری با کارفرما آدرس محل شرکت، ایمیل، وب سایت و ‌… هستند که باید به درستی در جاب آفر درج شده باشند.

روش های متعددی وجود دارد که می توانید غیر واقعی بودن اطلاعات تماس شرکت کارفرما در جاب آفر را تشخیص دهید. برای مثال اگر کد یا پیش شماره تلفن شرکت با استان یا مکان جغرافیایی آن شرکت هماهنگ نباشد، اگر با شماره شرکت تماس گرفتید و شخصی پاسخ گوی شما نباشد، اگر تلفن شرکت قطع و اشتباه باشد و … در همه این موارد می توانید اطمینان حاصل کنید که شرکت مذکور واقعی نبوده و عده ای سعی دارند شما را فریب بدهند.

در مورد ایمیل شرکت نیز، معمولا از نام مدیر عامل شرکت در آدرس ایمیل رسمی شرکت استفاده می شود برای مثال شرکتی با مدیر عاملی به نام Richard به احتمالی زیاد آدرس ایمیلی شبیه به Richard@site.com دارد که site.com در واقع آدرس وب سایت شرکت است.

جاب آفر کانادا با غلط املایی و نگارشی

اگر شما یک نامه رسمی به زبان فارسی بنویسید و آن را با دقت ویرایش کنید، چقدر احتمال وجود غلط های نگارشی و املایی در آن وجود دارد؟! به طور مشابه، افرادی که اصالتا اهل کانادا بوده یا سال ها است در این کشور صاحب یک بیزینس و کسب و کار معتبر هستند، به زبان انگلیسی که زبان اصلی رایج در کشور کانادا می باشد، کاملا مسلط هستند و بعید است که جاب آفر یا نامه ای رسمی پر از غلط و ایراد بنویسند.

یک جاب آفر کانادا از سوی افراد خبره باید فاقد هر گونه غلط های املایی، نگارشی، مفهومی، دستور زبان و … بوده و باید کاملا قابل درک و خوانا باشد. اگر خودتان به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید و نمی توانید به درستی غلط های نگارشی و ایرادات احتمالی موجود در جاب آفر را تشخیص دهید، بهتر است به کمک یک فرد مسلط به زبان انگلیسی این موارد را بسنجید تا گرفتار جاب آفر های دروغین و غیر واقعی نشوید.

جاب آفر کانادا با لحن و زبان غیر رسمی

جاب آفر کانادا از جمله نامه های کاملا رسمی و اداری می باشد که با لحن و زبانی کاملا رسمی و محترمانه نگارش شده است.‌ لحن خودمانی، صمیمی و غیر رسمی در جاب آفر از سوی شرکت های معتبر کانادایی بسیار بعید و نادر است و غالبا نشان دهنده هویت متقلب و کلاهبردار کارفرما است!

جاب آفر ها در سازمان های بزرگ و معتبر با دقت و وسواس بالا نوشته شده و ظاهر مناسبی دارند. اگر فکر می کنید که جاب آفر دریافتی از سوی شما به شکلی کاملا سهل انگارانه و غیر حرفه ای نوشته شده است و فونت، لحن و زبان نامه به اندازه کافی رسمی و مناسب نیست، باید به اعتبار و واقعی بودن آن پیشنهاد شغلی شک کنید.

جاب آفر کانادا شفاهی و غیر مکتوب

جاب آفر کانادا باید کاملا مکتوب و قابل استناد باشد. این که شما و کارفرما بین خودتان به شکل شفاهی و آنلاین به تفاهم رسیده باشید، نزد مراجع قانونی مربوطه هیچ گونه اعتبار و ارزشی ندارد. به علاوه، فقط در صورتی که جاب آفر کتبی و دارای مشخصات و جزئیات کامل باشد، امکان صادر شدن مجوز کار یا ورک پرمیت و ایجاد پروفایل Express Entry وجود دارد. از طرفی، کد رهگیری جاب آفر نیز باید کاملا معتبر و قابل رهگیری از سوی مراجع مربوطه باشد.

جاب آفر کانادا فقط با پرداخت پول و بدون نیاز به مصاحبه

در هیچ کجای دنیا و از جمله کشور متمدن و پیشرفته کانادا، امکان استخدام بدون اطلاع از رزومه، سوابق شغلی، مدارک تحصیلی و توانایی های فرد جویای کار وجود ندارد. اگر جاب آفر کانادا که دریافت کرده اید، مدعی باشد برای اخذ پیشنهاد شغلی نیازی به انجام مصاحبه ندارید، بدانید که آن جاب آفر فیک و تقلبی است. یک شرکت معتبر و واقعی کانادایی هیچ وقت چنین ریسکی را نمی کند که بدون کسب شناخت کافی از یک فرد خارجی و مهاجر و بدون انجام مصاحبه های شفاهی یا کتبی لازم، به او پیشنهاد شغلی بدهد و حتی برایش مجوز کار بگیرد.

نکته دیگری که در مورد جاب آفر های تقلبی باید در نظر داشته باشید، درخواست پول بابت استخدام شدن در شرکت از سوی کارفرما می باشد. بر طبق قوانین و مقررات کار در کشور کانادا، هیچ شرکتی اجازه ندارد برای ارائه پیشنهاد های شغلی به اتباع خارجی و مهاجر ها وجهی دریافت کند، حتی اگر جاب آفر شما، یک شغل دائمی و تمام وقت نبوده و به شکل شرکت در دوره های کارآموزی و کارورزی باشد.

به علاوه، شاید عده ای از شرکت های کلاهبردار مدعی شوند که با دریافت مبلغ خاصی می توانند برای شما یک جاب آفر عالی با حقوق و مزایای مکفی فراهم کنند و شرایط لازم برای مهاجرت و دریافت ویزای شما را ۱۰۰ درصد تضمین کنند! هیچ شرکت کانادایی هر چه قدر هم که بزرگ و قدرتمند باشد، نمی تواند به شما ۱۰۰ درصد ضمانت بدهد که شرایط مهاجرت و صدور ویزا را برای تان فراهم خواهد کرد.

جاب آفر کانادا بدون هیچ اقدامی از سوی شما

گاهی برخی شرکت های کلاهبردار از عدم آگاهی افراد از قوانین و مقررات و شرایط مهاجرت کاری سوء استفاده کرده و با فرستادن ایمیل هایی سعی در فریب دادن افراد را دارند.‌ ممکن است گاهی اوقات از سوی شرکت های نا شناخته ایمیل هایی مبنی بر دریافت جاب آفر از یک شرکت کانادایی دریافت کنید، در حالی که خودتان تا کنون هیچ گونه اقدام و تلاشی برای دریافت پیشنهاد شغلی کانادا نکرده اید. این گونه ایمیل ها هدفی جز گول زدن و سردرگم کردن شما ندارند و نباید به هیچ عنوان جدی گرفته شوند.

جاب آفر کانادا از سوی کارفرمای غیر مجاز

لازم است که بدانید همه شرکت های کانادایی از نظر دولت این کشور مجاز به ارائه جاب آفر به مهاجران و اتباع خارجی نیستند. برخی از شرکت های کانادایی در گذشته از قوانین و مقررات استخدام منابع انسانی خارجی تخطی کرده و بدون اجرای صحیح قانون اقدام به استخدام نیروی کار مهاجر کرده اند. لیست این گونه شرکت های غیر مجاز را می توانید در “فهرست کارفرمایان غیر مجاز صدور جاب آفر در کانادا” مشاهده کنید. آدرس این فهرست را در زیر برای تان آورده ایم:

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/work-canada/employers-non-compliant.html

به طور معمول، دولت کانادا برخورد سخت گیرانه ای با این گونه شرکت های متخلف داشته و آن ها را وادار به پرداخت جریمه نقدی کرده و استخدام نیروی کار مهاجر را تا مدتی برای آن ها ممنوع اعلام می کند. با مراجعه به آدرس بالا می توانید چک کنید که شرکت ارائه دهنده جاب آفر شما در بین این شرکت ها قرار دارد یا خیر. به علاوه می توانید وضعیت کنونی ممنوعیت استخدام نیروی کار خارجی در این شرکت‌ ها، علت جریمه شدن آن مجموعه از سوی دولت کانادا، مبلغ جریمه، زمان جریمه شدن شرکت و آدرس و اطلاعات تماس شرکت را نیز در این فهرست مشاهده کنید.

به خاطر داشته باشید که جاب آفر کانادا یکی از پرطرفدارترین و ساده ترین راه ها برای مهاجرت کاری به کشور کانادا می باشد، اما اگر اطلاعات کافی در مورد قوانین و ضوابط کاری حاکم بر این کشور به دست نیاورید؛ ممکن است در این مسیر قربانی وعده های دروغین سازمان ها و شرکت های کلاهبردار شده و آینده و سرمایه خود را با تن دادن به خواسته افراد متقلب به خطر بیندازید.

-بانک کار

یکی دیگر از راه های دریافت پیشنهاد جاب آفر کانادا استفاده از بانک کار یا Job Bank است. این پلتفرم می‌تواند منبع جاب آفر در کانادا باشد. درست مانند دیگر پرتال های جستجوی کار آنلاین، علاوه بر مشاغل خصوصی، تمام مشاغل دولتی نیز در تمام بخش‌ها در بانک کار لیست شده است. در این پلتفرم فرصت‌های شغلی همراه با شرایط کار و تحصیل، میزان حقوق و دستمزد و از همه مهمتر چشم‌اندازها و روند فعلی استخدام مطرح شده است.
اگرچه بانک کار با مهاجرت کاری به کانادا و نیازهای بازار کار مطابقت دارد، اما نباید درگاه اصلی جستجوی کار برای شما باشد، زیرا بسیاری از کارفرماهای خصوصی از چندین پلتفرم استخدامی استفاده می‌کنند.

-لینکدین

حتما بسیاری از شما نام شبکه اجتماعی معروف لینکدین (LinkedIn) را شنیده‌اید که یکی از بهترین‌ها برای جستجوی کار است. این شبکه اجتماعی با داشتن بیش از نیم میلیارد کاربر، به عنوان ابزاری حرفه‌ای برای ایجاد یک شبکه حرفه‌ای ارتباطی است که در آن می‌توانید با کارمندان شرکت‌های مختلف ارتباط برقرار یا پرتال شغلی شرکت را بررسی کنید.
در هر زمینه‌ای که در آن مشغول به کار هستید، پیشنهاد می‌دهیم که یک پروفایل حرفه‌ای برای خود بسازید و آن را با تمام تجربیات و دستاوردهای خود به‌روز کنید. کارمندان می‌توانند از لینکدین به روش‌های مختلفی از شبکه‌های حرفه‌ای گرفته تا جستجوی کار استفاده کنند. بسیاری از کارفرمایان مشخصات لینکدین را معیار ارزیابی متقاضیان قرار می‌دهند، چراکه این شبکه اجتماعی ابزارهای خوبی برای تجزیه و تحلیل در اختیار آنها قرار می‌دهد.

بیشترین فرصت های شغلی مورد نیاز در کانادا (لیست جاب آفر کانادا)

 • نماینده فروش: حقوق از 52 تا 64 هزار دلار کانادا
 • حسابدار: حقوق از 63 تا 75 هزار دلار کانادا
 • مهندسی پروژه: حقوق از 74 تا 92 هزار دلار کانادا
 • تحلیلگر کسب و کار: حقوق از 73 تا 87 هزار دلار کانادا
 • مدیر پروژه فناوری اطلاعات: حقوق از 90 تا 114 هزار دلار کانادا
 • مدیر حسابداری: حقوق از 75 تا 92 هزار دلار کانادا
 • مدیر نرم‌افزار: حقوق از 83 تا 99 هزار دلار کانادا
 • کارشناس استخدام: حقوق از 59 تا 71 هزار دلار کانادا
 • پرستار: حقوق 41 دلار کانادا در ساعت
 • راننده کامیون: حقوق 31 دلار کانادا در ساعت
 • مشاور مدیریت کسب و کار: 8650 دلار کانادا
 • جوشکار: حقوق 2402 دلار کانادا
 • طراح و مهندس نرم‌افزار: 4327 دلار کانادا
 • تکنسین برق: حقوق 3350 دلار کانادا
 • دامپزشک: حقوق 1715 دلار کانادا
 • داروساز: 4687 دلار کانادا

اگر شغل شما در فهرست بالا نیست، نگران نباشید. کانادا بیش از 3000 شغل دارد که برای آنها به افراد حرفه‌ای نیاز دارند. برای یک متقاضی ماهر، یافتن مشاغل پردرآمد در کانادا کار دشواری نیست. لیست مشاغلی که توسط مقامات کانادایی تایید می‌شود، تحت قانون ملی شغل ذکر شده است.

شرایط سنی برای جاب آفر کانادا چیست؟

بسیاری از علاقه مندان مهاجرت به کانادا دوست دارند در مورد شرایط سنی جاب آفر کانادا و محدودیت های سنی جهت اخذ ویزای کاری کانادا اطلاعات بیشتری به دست آورند تا در بهترین زمان ممکن برای مهاجرت کاری به کشور کانادا اقدام کنند. اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. در این مطلب سعی کرده ایم به تمامی سوالات و ابهامات موجود پیرامون شرایط سنی جاب آفر کانادا پاسخ دهیم.

جاب آفر یا پیشنهاد شغلی کانادا چیست؟

جاب آفر یا به انگلیسی Job offer به معنای پیشنهاد شغلی می باشد و روشی ساده و کاربردی برای مهاجرت کردن به کشور محبوب کانادا، کار کردن در یک شرکت معتبر کانادایی با شرایط خوب و در ادامه، گرفتن اقامت (در صورت واجد شرایط بودن) این کشور محسوب می شود.

در صورتی که تمایل دارید از این شیوه برای مهاجرت کردن به کانادا استفاده کنید، بهتر است شرایط سنی جاب آفر کانادا و دیگر قوانین مربوط به آن را به خوبی مطالعه کرده و سپس با آگاهی لازم و کافی نسبت به این کار اقدام نمایید.

شرایط سنی جاب آفر کانادا برای دریافت مجوز کار

دعوت نامه و پیشنهاد شغلی کانادا به همه افراد و گروه های سنی تعلق نمی گیرد و رعایت قوانین مربوط به شرایط سنی جاب آفر کانادا برای همه شرکت ها الزامی و اجباری می باشد. طبق قوانین، افرادی که جویای دریافت پیشنهاد و دعوت نامه شغلی از سوی کارفرمایان کانادایی هستند، باید دارای مجوز کار یا ورک پرمیت work permit  باشند.

حداقل سن فرد متقاضی برای دریافت مجوز کار ۱۸ سال است.‌ تا کنون از سوی اداره کار کانادا حداکثر سنی برای دریافت مجوز کار در نظر گرفته نشده است. البته این بدان معنی نیست که افراد مسن و سالخورده هم می توانند از این روش برای مهاجرت استفاده کنند.

معمولا افرادی که در رده سنی ۱۸ الی ۴۵ سال قرار دارند، برای اخذ دعوت نامه شغلی کانادا اقدام می کنند. هر چه سن بالاتر باشد، احتمال دریافت جاب آفر نیز کمتر می شود؛ خصوصا در مشاغلی که نیاز به قدرت فیزیکی و توان جسمانی زیادی دارند.

شرایط سنی جاب آفر کانادا برای پیشنهاد شغلی کارگری

یکی از پیشنهاد های شغلی مرسوم از سوی کارفرمایان کانادایی برای مهاجران، جاب آفر کارگری می باشد که در آن اتباع خارجی می توانند به عنوان کارگر در صنایع و شرکت های مختلف کانادایی از جمله انبارها، صنایع بسته بندی مواد غذایی، مغازه ها، مزرعه و زمین های کشاورزی، هتل و اقامت گاه ها، صنایع ساخت و ساز، شرکت های فعال در حوزه تعمیرات و … مشغول به کار شوند.

شرایط سنی جاب آفر کانادا برای کارگران نیز محدوده سنی ۱۸ الی ۴۵ سال در نظر گرفته شده است. زیرا همان طور که می دانید برای انجام وظایف و مسئولیت های کارگری نیاز به قوه و توان فیزیکی بالا می باشد. افراد کمتر از ۱۸ سال به رشد جسمانی کافی نرسیده و به اندازه یک شخص بالغ نیرو و توان کار ندارند و به دلیل این که هنوز به سن قانونی نرسیده اند، برای آن ها مجوز کار صادر نخواهد شد.

از طرفی، افراد بالای ۴۵ سال به دلیل افزایش سن، قوای بدنی شان تحلیل رفته و شاید نتوانند مانند دوران جوانی خود از بدن شان کار بکشند. لذا شرکت های کانادایی تمایل دارند افراد جوان، سالم و نیرومند را برای استخدام به روش جاب آفر کارگری بپذیرند.

شرایط سنی جاب آفر کانادا برای فارغ التحصیلان رشته های فنی مهندسی

افرادی که در زمینه های فنی، مهندسی و مهارتی تحصیلات و سابقه کار دارند؛ می توانند از جاب آفر دو ساله کشور کانادا برای رشته های فنی استفاده کنند. این روش اخذ دعوت نامه شغلی کشور کانادا، برای فارغ التحصیلان رشته های مهندسی و افرادی که در رده های شغلی از جمله تکنسین، برق کار، مکانیک آسانسور، جوشکار، بتون کار، نقاش ساختمان، اپراتور تجهیزات سنگین، لوله کش، راننده ماشین های سنگین و … تجربه و تخصص کافی دارند، مناسب است.

شرایط سنی جاب آفر کانادا برای رشته های فنی و مهندسی، حداقل ۲۵ سال و حداکثر ۴۵ سال می باشد. افرادی که کمتر از ۲۵ سال سن دارند معمولا دانش، تجربه و تخصص کافی برای کار در موقعیت های شغلی فنی و مهارتی را نداشته و افراد بالای ۴۵ سال از نظر توان و نیروی جسمانی مناسب این روش جاب آفر کانادا به شمار نمی آیند.

لازم به ذکر است که در دیگر رشته ها و عناوین شغلی به ویژه مشاغل علمی و حوزه سلامت و درمان، برای افرادی که شرایط سنی جاب آفر کانادا را ندارند نیز شیوه هایی برای مهاجرت در نظر گرفته شده است. بنابراین اگر سن شما خارج از محدوده بیست و پنج الی چهل و پنج سال می باشد، جای نگرانی نیست. کافی است با تحقیق و مطالعه یا استفاده از مشورت متخصصان حوزه مهاجرت به کانادا، بر اساس سن تان بهترین شیوه مهاجرت کاری یا غیر کاری را بیابید.

شرایط سنی جاب آفر کانادا برای افراد 45 سال به بالا

در موارد بسیار نادر و خاص در سن بالای 45 سالگی، می توانید برای اخذ ویزای کاری کشور کانادا و دریافت پیشنهاد شغلی از روش اسکیل ورکر استفاده کنید. برای موفقیت در این روش مهاجرت باید حداقل ۶۷ امتیاز بابت تجربه کاری، تحصیلات و مدارک زبان معتبر به دست آورید. برای دریافت ویزای کاری اسکیل ورکر نیز حداکثر ۵۰ سال سن در نظر گرفته شده است. اگر بیش از ۵۰ سال سن دارید، اخذ جاب آفر کانادا روش مناسبی برای کار و اقامت و مهاجرت به این کشور به شمار نمی آید.

آشنایی با ویزای جاب آفر کانادا

دولت کانادا چندین برنامه مهاجرتی را برای افرادی که می خواهند در کانادا کار کنند ارائه می دهد. یکی از این برنامه ها برنامه کارگران خارجی موقت است که به کارفرمایان کانادایی اجازه می دهد تا کارگران خارجی را برای پر کردن کمبود نیروی کار در برخی صنایع استخدام کنند.در این مقاله آشنایی با ویزای جاب آفر کانادا را مورد بررسی قرار داده ایم.

برای درخواست مجوز کار از طریق این برنامه، باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی داشته باشید که ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) را از Employment and Social Development Canada (ESDC) دریافت کرده است. LMIA تأیید می کند که کارفرما ابتدا برای استخدام شهروندان کانادایی یا مقیم دائم تلاش کرده است و اینکه استخدام کارگر خارجی تأثیر منفی بر بازار کار کانادا نخواهد داشت.

هنگامی که یک پیشنهاد شغلی و LMIA مثبت دارید، می توانید برای مجوز کار درخواست دهید. بسته به کشور شهروندی خود، ممکن است برای ورود به کانادا نیز نیاز به دریافت ویزا داشته باشید.

مزایای درخواست ویزای جاب آفر کانادا

مزایای درخواست برای ویزای جاب آفر کانادا شامل توانایی کار در کانادا برای یک کارفرمای خاص برای یک دوره زمانی خاص است. اگر در روزی که برای ویزای اقامت دائم درخواست دادید و زمانی که ویزا صادر شد و کارفرمای فعلی شما به شما پیشنهاد کار تمام وقت داد، در صورتی که به عنوان اقامت دائم پذیرفته شوید، مجاز به کار در کانادا هستید، در شغلی که در همان سطح سه رقمی NOC با شغل فعلی شما باشد، حداقل برای یک سال پس از آن می توانید برای یک پیشنهاد استخدام اقدام کنید.

در Job Bank2 می توانید مشاغلی را که برای داوطلبان بین المللی باز است پیدا کنید. اگر علاقه مند به کار در کانادا به عنوان کارگر موقت، کارآفرین و دانشجو هستید یا اگر می خواهید شغل خود را تغییر دهید یا شرایط مجوز کار خود را تمدید یا تغییر دهید، می توانید از این وب سایت بازدید کنید.

دریافت ویزای جاب آفر کانادا چه مزایایی خواهد داشت

معیارهای واجد شرایط بودن برای ویزای پیشنهاد شغلی کانادا چیست؟

معیارهای واجد شرایط بودن برای ویزای پیشنهاد شغلی کانادا شامل داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی است. همچنین باید به افسر ثابت کنید که پس از پایان مجوز کارتان، کانادا را ترک خواهید کرد. نشان دهید که پول کافی برای مراقبت از خود و اعضای خانواده خود در طول اقامت خود در کانادا و بازگشت به خانه دارید. از قانون اطاعت کنید و سابقه فعالیت مجرمانه نداشته باشید (ممکن است از شما بخواهند گواهی ترخیص پلیس بدهید).

اگر برای ویزای اقامت دائم درخواست می کنید، باید حداقل یک سال پس از صدور ویزای اقامت دائم شما، یک پیشنهاد شغلی معتبر از آن کارفرما داشته باشید.

راهنمای گام به گام درخواست ویزای پیشنهاد شغلی کانادا

در اینجا یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه درخواست ویزای پیشنهاد شغلی کانادا آورده شده است:

 • تعیین اینکه آیا برای درخواست مجوز کار به یک پیشنهاد شغلی نیاز دارید: اگر شهروند یا مقیم دائم کانادا نیستید، احتمالاً برای کار در کانادا به مجوز کار نیاز خواهید داشت. با این حال، برخی از مشاغل ممکن است از این شرط مستثنی باشند.
 • یافتن شغل در کانادا: می توانید از وب سایت های کاریابی، آژانس های استخدام و شبکه های حرفه ای برای یافتن فرصت های شغلی در زمینه تخصصی خود استفاده کنید.
 • درخواست برای کار: دستورالعمل های ارائه شده توسط کارفرما در مورد نحوه درخواست کار را دنبال کنید.
 • دریافت پیشنهاد شغلی: اگر کارفرما علاقه مند به استخدام شما باشد، یک نامه پیشنهاد شغلی رسمی برای شما ارسال می کند.
 • درخواست برای ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA): برخی از کارفرمایان ممکن است قبل از اینکه بتوانند کارگران خارجی را استخدام کنند، به LMIA نیاز داشته باشند. این فرآیند تضمین می کند که هیچ کانادایی واجد شرایطی برای پر کردن این شغل وجود ندارد.
 • درخواست مجوز کار: هنگامی که یک پیشنهاد شغلی و LMIA (در صورت نیاز) دارید، می توانید برای مجوز کار از مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC). شما باید اطلاعاتی در مورد پیشنهاد شغلی، مدارک تحصیلی و سایر جزئیات ارائه دهید.
 •  پرداخت هزینه درخواست: برای درخواست مجوز کار هزینه ای وجود دارد. این مبلغ به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند نوع مجوز کاری که برای آن درخواست می کنید و اینکه آیا از داخل یا خارج از کانادا درخواست می دهید.
 •  انتظار برای پردازش: زمان رسیدگی به مجوزهای کار بسته به عوامل مختلفی مانند مکان، نوع مجوز کار و زمان سال متفاوت است.
 •  سفر به کانادا و شروع به کار: اگر درخواست مجوز کار شما تایید شد، می توانید به کانادا سفر کنید و برای کارفرمایی که به شما پیشنهاد کار داده است شروع به کار کنید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای پیشنهاد شغلی کانادا

 • گذرنامه یا سند مسافرتی معتبر.
 • دو عکس گذرنامه اخیر
 • یک کپی از نامه پیشنهاد شغلی کارفرمای کانادایی شما.
 • یک کپی از LMIA (در صورت نیاز).
 • مدارک تحصیلی
 • اثبات اینکه شما شرایط شغلی را برآورده می کنید.
 • مدرکی مبنی بر اینکه پس از انقضای مجوز کارتان، کانادا را ترک خواهید کرد.
 • مهارت زبان (در صورت نیاز)
 • اثبات اینکه شما پول کافی برای مراقبت از خود و اعضای خانواده خود در طول اقامت خود در کانادا و بازگشت به خانه دارید.
 • گواهی پلیس و معاینات پزشکی (در صورت نیاز).
 • هزینه درخواست

توجه به این نکته مهم است که شرایط خاص ممکن است بسته به نوع مجوز کاری که برای آن درخواست می کنید و کشور محل اقامت شما متفاوت باشد. اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل های برنامه را به دقت بررسی کرده و اطلاعات دقیقی را برای افزایش شانس موفقیت خود ارائه دهید.

برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا چه مدارکی باید ارائه دهیم ؟

اشتباهات رایجی که هنگام درخواست برای ویزای پیشنهاد شغلی کانادا باید از آنها اجتناب کنید

 • عدم ارسال درخواست کامل: اطمینان حاصل کنید که درخواست را به دقت بررسی کرده و تمام مدارک و اطلاعات مورد نیاز را ارائه دهید. درخواست های ناقص ممکن است رد یا به تعویق بیفتد.
 • ارائه اطلاعات نادرست: بسیار مهم است که در درخواست خود صادق باشید، زیرا ارائه اطلاعات نادرست می تواند منجر به رد یا حتی ممنوعیت ورود به کانادا شود.
 • عدم رعایت شرایط واجد شرایط بودن: معیارهای واجد شرایط بودن برای ویزای پیشنهاد شغلی را به دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که قبل از درخواست، همه شرایط را برآورده می کنید.
 • عدم دریافت LMIA در صورت لزوم: اگر کارفرمای شما به ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) نیاز دارد، مطمئن شوید که از طرف شما برای آن درخواست دهد.
 • عدم دریافت گواهی پلیس یا معاینه پزشکی در صورت نیاز: برخی از متقاضیان بسته به کشور محل اقامت و مدت اقامتشان در کانادا ممکن است نیاز به ارائه گواهی پلیس یا معاینه پزشکی داشته باشند.
 • عدم آمادگی برای آزمون های مهارت زبان: در صورت نیاز به شرکت در آزمون زبان، مانند آیلتس یا سلپیپ، حتما از قبل برای آن آماده شوید تا شانس موفقیت خود را افزایش دهید.
 •  درخواست خیلی دیر: اطمینان حاصل کنید که درخواست خود را در اسرع وقت ارسال کنید تا زمان کافی برای پردازش و هرگونه پیگیری لازم باشد.
 •  عدم پرداخت هزینه درخواست: هنگام ارسال درخواست خود، حتماً هزینه درخواست را پرداخت کنید، زیرا عدم انجام این کار ممکن است منجر به رد شود.

 با اجتناب از این اشتباهات رایج، می توانید شانس موفقیت خود را در دریافت ویزای پیشنهاد شغلی کانادا افزایش دهید. هم چنین از طریق کاریابی بین المللی راهکارهای مثبت نیک می توانید برای ویزای کار کانادا اقدام کنید.

آشنایی با بازار کار در کانادا

برای درک بازار کار در کانادا، در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 • صنایع برتر: صنایع برتر در کانادا شامل مراقبت های بهداشتی، فناوری، مالی و آموزش است.
 • کارگران ماهر: کانادا تقاضای زیادی برای کارگران ماهر در زمینه های مختلف مانند مهندسی، فناوری اطلاعات، تجارت، مراقبت های بهداشتی و مالی دارد.
 • چشم انداز اشتغال: طبق گفته بانک کار دولت کانادا، چشم انداز اشتغال به طور کلی در سراسر کشور مطلوب است و فرصت های شغلی زیادی در مشاغل مختلف موجود است.
 • تفاوت‌های منطقه‌ای: بازار کار می‌تواند بسته به منطقه متفاوت باشد، به طوری که برخی از مناطق نرخ بیکاری بالاتری نسبت به مناطق دیگر دارند. به عنوان مثال، استان های آتلانتیک به طور سنتی نرخ بیکاری بالاتری نسبت به سایر مناطق داشته اند.
 • مهاجرت: مهاجرت عامل مهمی در بازار کار کانادا است و هر ساله مهاجران زیادی برای پر کردن کمبود نیروی کار ماهر به کانادا می آیند.
 • تحصیلات: تحصیل در کانادا بسیار ارزشمند است و داشتن تحصیلات پس از متوسطه می تواند به طور قابل توجهی شانس شما را برای یافتن شغل در بسیاری از صنایع افزایش دهد.
 •  دستمزدها و مزایا: دستمزدها و مزایا می تواند بسته به صنعت و شغل متفاوت باشد. به طور کلی، دستمزدها قابل رقابت با سایر کشورهای توسعه یافته است و بسیاری از مشاغل مزایایی مانند بیمه درمانی، برنامه های بازنشستگی و مرخصی با حقوق را ارائه می دهند.

 با درک این عوامل کلیدی، می توانید درک بهتری از بازار کار در کانادا و نوع فرصت های شغلی در دسترس شما داشته باشید.

برای جاب آفر کانادا باید بازار کار کانادا را بشناسید.

مشاغل مورد تقاضا در کانادا

در اینجا لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در 2023 آورده شده است:

 • متخصصان مراقبت های بهداشتی: مراقبت های بهداشتی یکی از صنایع با رشد سریع در کانادا است که تقاضا برای پزشکان، پرستاران، داروسازان، درمانگران و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی در حال افزایش است.
 • متخصصان فناوری اطلاعات: با رشد سریع فناوری و دیجیتالی شدن، تقاضای زیادی برای متخصصان فناوری اطلاعات مانند توسعه دهندگان نرم افزار، مدیران شبکه، کارشناسان امنیت سایبری و تحلیلگران داده وجود دارد.
 • تجار ماهر: در مشاغلی مانند نجاری، جوشکاری، لوله کشی، برق کاری و تعمیر خودرو کمبود نیروی کار ماهر وجود دارد.
 • مهندسین: تقاضا برای مهندسان در رشته هایی مانند عمران، مکانیک، برق، نرم افزار و مهندسی زیست پزشکی زیاد است.
 • متخصصان کسب و کار: در زمینه هایی مانند مالی، حسابداری، بازاریابی، منابع انسانی و مدیریت نیاز به متخصصان کسب و کار وجود دارد.
 • معلمان و متخصصان آموزشی: تقاضا برای معلمان وجود دارد تمام سطوح، از ابتدایی تا تحصیلات پس از متوسطه، و همچنین متخصصان آموزشی مانند توسعه دهندگان برنامه درسی و طراحان آموزشی.
 •  متخصصان خلاق: تقاضای فزاینده ای برای متخصصان خلاق مانند طراحان گرافیک، توسعه دهندگان وب، نویسندگان و متخصصان چند رسانه ای وجود دارد.
 •  دانشمندان کشاورزی و محیط زیست: با داشتن بخش های قوی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا، نیاز به دانشمندان کشاورزی و محیط زیست برای کمک به مدیریت و حفاظت از این منابع وجود دارد.

 اینها تنها تعدادی از مشاغل و مشاغل پرتقاضا در کانادا هستند. این مهم است که در مورد بازار کار در زمینه و منطقه خاص خود تحقیق کنید تا فرصت ها را شناسایی کرده و جستجوی شغل خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

استراتژی های جستجوی شغل برای یافتن کارفرمای کانادایی

در اینجا چند استراتژی کاریابی برای یافتن کارفرمای کانادایی آورده شده است:

 • تابلوهای شغلی آنلاین: از تابلوهای شغلی آنلاین مانند Indeed، Monster و Workopolis برای جستجوی فرصت های شغلی در رشته خود استفاده کنید.
 • رسانه های اجتماعی: از پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند لینکدین برای برقراری ارتباط با متخصصان و استخدام کنندگان در حوزه کاری خود استفاده کنید و همچنین صفحات شرکت را دنبال کنید تا در مورد فرصت های شغلی به روز باشید.
 • وب سایت های شرکت: از وب سایت های شرکت هایی که علاقه مند به کار در آنها هستید بازدید کنید و به دنبال فرصت های شغلی یا اطلاعات تماس باشید.
 • آژانس‌های استخدام: به آژانس‌های استخدامی مراجعه کنید که در قرار دادن نامزدها در رشته شما تخصص دارند.
 • رویدادهای شبکه سازی: در رویدادهای شبکه، نمایشگاه های شغلی و کنفرانس های صنعتی شرکت کنید تا با متخصصان رشته خود ملاقات کنید و در مورد فرصت های شغلی اطلاعات کسب کنید.
 • ارجاعات: از دوستان، اعضای خانواده یا همکاران خود بپرسید که آیا از فرصت های شغلی اطلاع دارند یا می توانند شما را به کسی معرفی کنند که می تواند کمک کند.
 • ارتباط مستقیم: ارتباط مستقیم را در نظر بگیرید کارفرمایان در زمینه شما، به آنها ایمیل بفرستید یا با آنها تماس بگیرید تا در مورد فرصت های شغلی پرس و جو کنید یا علاقه خود را برای کار در شرکت آنها ابراز کنید.

 مهم است که استراتژی جستجوی شغل خود را بر اساس رشته و منطقه خاص خود تنظیم کنید و در تلاش های خود پایدار و فعال باشید. برای ارسال رزومه و نامه های پوششی و پیگیری کارفرمایان بالقوه آماده باشید. و به یاد داشته باشید، یافتن شغل مناسب ممکن است به زمان و تلاش نیاز داشته باشد، بنابراین ناامید نشوید و به جلو بردن ادامه دهید.

پیدا کردن مشاغل جاب آفر کانادا

نکاتی برای یافتن شغل در کانادا

در اینجا چند نکته برای یافتن کار در کانادا آورده شده است:

 • درباره بازار کار تحقیق کنید: قبل از درخواست شغل، در مورد بازار کار تحقیق کنید تا در مورد فرصت های شغلی و صنایع مورد تقاضا در منطقه خود بیاموزید.
 • رزومه و نامه پوششی خود را تنظیم کنید: رزومه و نامه پوششی خود را برای هر شغلی که برای آن درخواست می کنید سفارشی کنید و مهارت ها و تجربیات مربوطه را برجسته کنید.
 • شبکه: هنگام جستجوی کار در کانادا، شبکه سازی کلیدی است. در رویدادهای صنعت شرکت کنید و با متخصصان حوزه خود در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند لینکدین ارتباط برقرار کنید.
 • از طریق تابلوهای شغلی آنلاین درخواست دهید: از تابلوهای شغلی آنلاین مانند Indeed، Monster و Workopolis برای یافتن موقعیت های باز در رشته خود استفاده کنید.
 • به وب سایت های شرکت نگاه کنید: بسیاری از شرکت ها فرصت های شغلی را در وب سایت یا صفحات شغلی خود ارسال می کنند، بنابراین به طور مرتب این سایت ها را برای فرصت های جدید بررسی کنید.
 • آژانس‌های استخدام را در نظر بگیرید: آژانس‌های کاریابی می‌توانند به شما کمک کنند فرصت‌های شغلی متناسب با مهارت‌ها و تجربه‌های شما را ایجاد کنند.
 • داوطلب یا کارآموز: داوطلب شدن یا کارآموزی را در نظر بگیرید زمینه خود را برای به دست آوردن تجربه، ایجاد ارتباطات، و به طور بالقوه پا در درب برای یک کار تمام وقت.
 •  پیگیر باشید: یافتن شغل در کانادا می تواند زمان و تلاش ببرد، بنابراین پیگیر باشید و به درخواست و شبکه سازی ادامه دهید حتی اگر رد می شوید یا از کارفرمایان پاسخی دریافت نمی کنید.
 •  برای مصاحبه آماده باشید: اگر مصاحبه ای دارید، با تحقیق در مورد شرکت و تمرین سوالات رایج مصاحبه آماده شوید.

 با رعایت این نکات و فعال ماندن در جستجوی کار، می توانید شانس خود را برای یافتن شغل در کانادا افزایش دهید.

استراتژی های شبکه سازی برای یافتن شغل

در اینجا چند استراتژی شبکه برای یافتن شغل آورده شده است:

 • در رویدادهای صنعت شرکت کنید: در رویدادهای صنعتی مانند کنفرانس ها، نمایشگاه ها و نمایشگاه ها شرکت کنید تا با متخصصان رشته خود ملاقات کنید و در مورد فرصت های شغلی اطلاعات کسب کنید.
 • به سازمان های حرفه ای بپیوندید: به سازمان های حرفه ای مرتبط با رشته خود بپیوندید، در جلسات و رویدادها شرکت کنید و در کمیته ها یا فرصت های داوطلبانه برای گسترش شبکه خود شرکت کنید.
 • از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید: از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند لینکدین، توییتر و فیس‌بوک برای ارتباط با متخصصان حوزه خود و پیوستن به گروه‌های مرتبط و جوامع آنلاین استفاده کنید.
 • مصاحبه های اطلاعاتی: با متخصصان حوزه کاری خود تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا مایل به انجام یک مصاحبه اطلاعاتی با شما هستند یا خیر. این می تواند به شما کمک کند در مورد صنعت بیشتر بدانید و به طور بالقوه به فرصت های شغلی منجر شود.
 • شرکت در نمایشگاه های شغلی: در نمایشگاه های شغلی در کالج ها و دانشگاه ها یا در جامعه خود شرکت کنید تا با کارفرمایان ملاقات کنید و در مورد فرصت های شغلی اطلاعات کسب کنید.
 • ارتباط با فارغ التحصیلان: اگر در کالج یا دانشگاه تحصیل کرده اید، با فارغ التحصیلانی که در رشته شما کار می کنند تماس بگیرید و درباره فرصت های شغلی بالقوه صحبت کنید.
 •  داوطلب شدن: کار داوطلبانه راهی عالی برای کسب تجربه، ایجاد ارتباطات و به طور بالقوه باز کردن درها به روی فرصت های شغلی است.

 به یاد داشته باشید که شبکه سازی نیازمند زمان و تلاش است، بنابراین در تلاش خود صبور و پایدار باشید. به وقت مردم احترام بگذارید و همیشه پس از ملاقات یا صحبت با کسی، یک یادداشت تشکر را دنبال کنید. با ایجاد روابط و گسترش شبکه خود، می توانید شانس خود را برای یافتن شغل افزایش دهید.

شبکه سازی های یافتن مشاغل جاب آفر کانادا

چگونه رزومه خود را برای بازار کار کانادا تنظیم کنید

در اینجا چند نکته برای تنظیم رزومه خود برای بازار کار کانادا آورده شده است:

 • در مورد شغل تحقیق کنید: قبل از درخواست، در مورد الزامات و مسئولیت های شغلی تحقیق کنید تا بفهمید چه مهارت ها و تجربه هایی از همه مهم تر هستند.
 • مهارت‌ها و تجربه‌های مرتبط را برجسته کنید: رزومه خود را سفارشی کنید تا مهارت‌ها و تجربه‌های مرتبط با شرایط شغلی را برجسته کنید.
 • از قالب‌بندی به سبک کانادایی استفاده کنید: از یک فرمت رزومه به سبک کانادایی استفاده کنید، که معمولاً شامل نام و اطلاعات تماس شما در بالا می‌شود، و پس از آن یک خلاصه یا بیانیه هدف، تجربه کاری، تحصیلات، و مهارت‌ها یا گواهی‌های اضافی وجود دارد.
 • شامل یک بیانیه خلاصه یا عینی: یک بیانیه خلاصه یا عینی را در بالای رزومه خود بگنجانید که نقاط قوت کلیدی شما را برجسته می کند و اینکه چگونه می توانید به موقعیت خود ارزش بیافزایید.
 • از افعال فعال استفاده کنید: از افعال فعال برای توصیف تجربه کاری و دستاوردهای قبلی خود مانند “مدیریت”، “رهبری” و “به دست آمده” استفاده کنید.
 • کمیت کردن نتایج: در صورت امکان، خود را کمی کنید دستاوردها و نتایج نقش های قبلی، مانند افزایش درآمد فروش یا کاهش هزینه ها.
 •  سفارشی کردن برای هر شغل: رزومه خود را برای هر شغلی که برای آن درخواست می کنید سفارشی کنید تا مطمئن شوید که به طور خاص برای موقعیت و شرکت طراحی شده است.
 •  املا و تصحیح رزومه: با بررسی کامل املا و تصحیح رزومه، مطمئن شوید که هیچ غلط املایی یا گرامری در رزومه شما وجود ندارد.

 با تنظیم رزومه خود با بازار کار کانادا و سفارشی کردن آن برای هر شغلی که برای آن درخواست می کنید، می توانید شانس خود را برای متمایز شدن در برابر کارفرمایان و گرفتن مصاحبه افزایش دهید.

ارسال رزونه برای درخواست جاب آفر کانادا

نکات مصاحبه برای یافتن شغل در کانادا

در اینجا چند نکته مصاحبه برای یافتن شغل در کانادا آورده شده است:

 • درباره شرکت تحقیق کنید: درباره شرکت تحقیق کنید و تا آنجا که می توانید درباره ماموریت، ارزش ها و فرهنگ آنها بیاموزید تا به شما کمک کند نیازهای آنها را بهتر درک کنید و اشتیاق خود را برای این موقعیت نشان دهید.
 • لباس مناسب بپوشید: برای مصاحبه به صورت حرفه ای و محافظه کارانه لباس بپوشید تا تاثیر اولیه خوبی داشته باشید.
 • وقت شناس باشید: به موقع یا حتی چند دقیقه زودتر حاضر شوید تا نشان دهید که قابل اعتماد هستید و به وقت مصاحبه کننده احترام می گذارید.
 • آماده شدن برای سؤالات رایج: برای سؤالات مصاحبه معمولی مانند “درباره خودت بگو” و “نقاط قوت و ضعف شما چیست؟” با تمرین پاسخ های خود از قبل
 • مهارت ها و تجربیات خود را به نمایش بگذارید: از نمونه های خاصی از تجربیات کاری گذشته خود برای نشان دادن مهارت ها و تجربیات مرتبط با موقعیت شغلی خود استفاده کنید.
 • سؤالات متفکرانه بپرسید: فهرستی از سؤالات متفکرانه تهیه کنید تا از مصاحبه کننده در مورد شرکت و موقعیت خود بپرسید. علاقه و مشارکت
 •  اعتماد به نفس و مثبت داشته باشید: در طول مصاحبه اعتماد به نفس و نگرش مثبت نشان دهید و در عین حال صادق و معتبر باشید.
 •  پیگیری: پس از مصاحبه یک یادداشت تشکر بفرستید تا از وقت مصاحبه کننده قدردانی کنید و علاقه خود را به این موقعیت مجدداً اعلام کنید.

 با رعایت این نکات و آمادگی کامل برای مصاحبه، می توانید شانس خود را برای یافتن شغل کانادایی افزایش دهید. به یاد داشته باشید که خودتان باشید و اجازه دهید شخصیت و اشتیاق شما در طول مصاحبه بدرخشد.

شرایطی که برای مصاحبه جاب آفر کانادا باید داشته باشید.

زندگی و کار در کانادا

زندگی و کار در کانادا می تواند فرصت های زیادی و کیفیت زندگی بالایی را ارائه دهد. کانادا به خاطر زیبایی طبیعی، مردم دوستانه و فرهنگ متنوعش شناخته شده است. همچنین دارای یک اقتصاد قوی و یک سیستم رفاه اجتماعی به خوبی توسعه یافته است.

اگر قصد زندگی و کار در کانادا را دارید، باید مجوز کار یا وضعیت اقامت دائم را دریافت کنید. انواع مختلفی از ویزاها و مجوزها بسته به شرایط، شغل و مدت اقامت شما وجود دارد.

کانادا دارای طیف گسترده ای از صنایع و فرصت های شغلی است، از مراقبت های بهداشتی و فناوری گرفته تا امور مالی و تولید. برخی از شهرهای برتر برای اشتغال عبارتند از تورنتو، ونکوور و مونترال.

از نظر هزینه زندگی، کانادا می تواند نسبت به سایر کشورها نسبتاً گران باشد، اما بسته به شهر و منطقه متفاوت است. هزینه های مسکن در مناطق خاصی می تواند بالا باشد، اما گزینه های مقرون به صرفه ای نیز وجود دارد.

به طور کلی، کانادا محیطی دلپذیر و متنوع با فراوانی ارائه می دهد فرصت هایی برای رشد شخصی و حرفه ای

شرایط زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا بسته به منطقه و شهری که برای زندگی در آن انتخاب می کنید متفاوت است. به طور کلی، شهرهای بزرگی مانند تورنتو، ونکوور و مونترال نسبت به شهرهای کوچکتر و مناطق روستایی هزینه بیشتری برای زندگی دارند.

مسکن یکی از بزرگترین هزینه ها در کانادا است. اجاره آپارتمان یک خوابه بسته به موقعیت مکانی از حدود 800 دلار تا 2000 دلار در ماه متغیر است. اگر به دنبال خرید خانه هستید، قیمت ها در سراسر کشور بسیار متفاوت است و شهرهای بزرگ اغلب قیمت های بالاتری دارند.

غذا و مواد غذایی نیز در کانادا نسبتاً گران هستند، به خصوص اگر ترجیح می دهید محصولات ارگانیک یا محلی خریداری کنید. غذا خوردن در رستوران ها نیز می تواند پرهزینه باشد، به خصوص در شهرهای بزرگ.

امکاناتی مانند برق، گرما و آب می‌توانند به سرعت اضافه شوند، به خصوص در مناطق سردتر که هزینه‌های گرمایش ممکن است بالا باشد. طرح های تلفن و خدمات اینترنتی نیز می توانند در مقایسه با سایر کشورها گران باشند.

مراقبت های بهداشتی به طور عمومی در کانادا تأمین می شود، به این معنی که اکثر خدمات پزشکی تحت پوشش دولت است. با این حال، برخی از خدمات مانند مراقبت های دندانپزشکی و داروهای تجویزی تحت پوشش قرار نمی گیرند و ممکن است پرهزینه باشند.

 به طور کلی، هزینه زندگی در کانادا نسبتاً بالا است، اما با اقتصاد قوی، استاندارد بالای زندگی و سیستم رفاه اجتماعی عالی این کشور جبران می شود.

هزینه زندگی در کانادا

نحوه اقامت در کانادا

اگر به دنبال اقامت در کانادا هستید، بسته به شرایط تحصیلی، شغل و شرایط شخصی شما راه های مختلفی وجود دارد. در اینجا برخی از رایج ترین راه ها برای اقامت دائم کانادا آورده شده است:

 • اکسپرس انتری: این یک سیستم مبتنی بر امتیاز است که سن، تحصیلات، تجربه کاری، مهارت زبان و سایر عوامل را ارزیابی می کند. اگر شرایط را دارید، ممکن است واجد شرایط درخواست اقامت دائم از طریق اکسپرس اینتری باشید.
 • برنامه های نامزد استانی (PNP): هر استان PNP مخصوص به خود را دارد که به آنها امکان می دهد نامزدهایی را معرفی کنند که معیارهای خاصی را دارند و مهارت ها و تجربه های مورد نیاز در منطقه خود را دارند.
 • حمایت مالی: اگر یک شهروند کانادایی یا یکی از اعضای خانواده مقیم دائمی دارید که مایل به حمایت مالی از شما هستند، ممکن است واجد شرایط درخواست اقامت دائم از طریق برنامه کلاس خانواده باشید.
 • برنامه های تجاری و سرمایه گذاری: اگر یک کارآفرین یا سرمایه گذار با یک طرح تجاری قابل دوام یا مالی قابل توجه هستید. دارایی، ممکن است واجد شرایط درخواست اقامت دائم از طریق یکی از برنامه های تجاری یا سرمایه گذاری کانادا باشید.

 هنگامی که وضعیت اقامت دائم را به دست آوردید، می توانید از مزایای بسیاری مانند دسترسی به مراقبت های بهداشتی، خدمات اجتماعی و آموزش بهره مند شوید. شما همچنین می توانید پس از مدت زمان مشخصی برای شهروندی کانادا اقدام کنید.

 برای استقرار موفقیت آمیز در کانادا، مهم است که تحقیقات خود را انجام دهید و برای مهاجرت خود آماده شوید. این شامل یافتن شغل، تامین مسکن و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی است.

انتظارات از  زندگی در کانادا

زندگی در کانادا می تواند هم هیجان انگیز و هم چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر از کشور دیگری نقل مکان می کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که هنگام زندگی در کانادا باید انتظار داشت:

 • فرهنگ متنوع: کانادا به خاطر تنوعش شناخته شده است و مردم از سراسر جهان با هم زندگی و کار می کنند. این به این معنی است که شما فرصت تجربه بسیاری از فرهنگ ها، زبان ها و سنت های مختلف را خواهید داشت.
 • کیفیت زندگی بالا: کانادا به دلیل اقتصاد قوی، سیستم رفاه اجتماعی عالی و استاندارد بالای زندگی، همواره به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی در رتبه بندی قرار گرفته است.
 • چهار فصل: کانادا چهار فصل مجزا را تجربه می کند، به این معنی که از زمستان های برفی گرفته تا تابستان های گرم لذت خواهید برد. برای سرمای هوا و برف در ماه های زمستان آماده باشید.
 • فعالیت در فضای باز: کانادا دارای زیبایی های طبیعی فراوانی از جمله کوه ها، دریاچه ها و جنگل ها است. کانادایی ها دوست دارند در فعالیت های فضای باز مانند پیاده روی، اسکی و کمپینگ شرکت کنند.
 • ادب: کانادایی ها به مودب بودن معروف هستند و احتمالاً متوجه خواهید شد که مردم دوستانه و مفید هستند.
 •  دوزبانگی: کانادا دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است. در حالی که اکثر کانادایی ها انگلیسی صحبت می کنند، اگر در کبک یا سایر مناطق فرانسوی زبان زندگی می کنید، ممکن است نیاز به یادگیری یا بهبود مهارت های زبان فرانسوی خود داشته باشید.
 •  مراقبت های بهداشتی: کانادا دارای یک سیستم مراقبت های بهداشتی با بودجه عمومی است، به این معنی که بیشتر خدمات پزشکی توسط دولت پوشش داده می شود.

 به طور کلی، زندگی در کانادا می تواند فرصت های بسیاری و کیفیت زندگی بالایی را ارائه دهد، اما مهم است که برای چالش هایی که با مهاجرت به یک کشور جدید پیش می آید، آماده باشید.

جمع بندی

جاب آفر یکی از روش های مطمئن و بی دردسر برای مهاجرت کاری به کشور کانادا می باشد که اگر در سن و زمان مناسبی برای آن اقدام کنید، می تواند آینده و مسیر شغلی شما را دگرگون کند. در این مقاله سعی کردیم شرایط سنی جاب آفر کانادا و سن ایده آل برای دریافت پیشنهاد شغلی در این کشور را با هم بررسی کنیم. امیدواریم که شما خوانندگان محترم بتوانید بعد از مطالعه این مقاله، در زمان مناسب برای مهاجرت به کانادا از طریق شغل خود اقدامات لازم را انجام دهید.

پادکست جاب آفر کانادا

مزایای مهاجرت به روش جاب آفر کانادا

فرصت کار

یک پیشنهاد شغلی کانادایی به شما این شانس را می دهد که به طور قانونی در کانادا کار کنید و تجربه کاری ارزشمند بین المللی را به دست آورید.

درآمد و مزایا

داشتن یک پیشنهاد شغلی به این معنی است که می توانید درآمد ثابتی کسب کنید و به طور بالقوه به مزایایی مانند بیمه درمانی و برنامه های بازنشستگی ارائه شده توسط کارفرمای خود دسترسی پیدا کنید.

توسعه مهارت

کار در کانادا به شما این امکان را می دهد که مهارت های خود را افزایش دهید، تجربیات جدید کسب کنید و به طور بالقوه در حرفه خود پیشرفت کنید.

شبکه سازی

شغل شما می تواند شما را با افراد حرفه ای در حوزه کاری خود مرتبط کند، به شما کمک می کند شبکه خود را گسترش دهید و به طور بالقوه فرصت های جدیدی را باز کنید.

بهبود زبان

اگر انگلیسی یا فرانسوی زبان اول شما نیست، کار در کانادا می تواند به شما کمک کند مهارت های زبانی خود را بهبود بخشید و توانایی های ارتباطی خود را افزایش دهید.

معایب مهاجرت به روش جاب آفر کانادا

عدم اطمینان شغلی

بازارهای کار می توانند رقابتی باشند و همیشه خطر از دست دادن شغل به دلیل عواملی مانند رکود اقتصادی یا تغییر در شرایط شرکت وجود دارد.

تعادل کار و زندگی

برخی از صنایع در کانادا ممکن است برنامه کاری سختی داشته باشند که بر تعادل کار و زندگی شما تأثیر بگذارد.

رضایت شغلی

در حالی که پیشنهاد شغلی مهم است، نقش و فرهنگ شرکت ممکن است انتظارات شما را برآورده نکند و منجر به نارضایتی شغلی شود.در حالی که پیشنهاد شغلی مهم است، نقش و فرهنگ شرکت ممکن است انتظارات شما را برآورده نکند و منجر به نارضایتی شغلی شود.

سوالات متداول در مورد جاب آفر کانادا

رسیدگی به این موضوع بسته به نوع درخواست شما متفاوت است. اطلاعات مربوط به زمان بررسی برای افراد در داخل و خارج از کانادا به صورت آنلاین در دسترس است. این اطلاعات به طور مداوم به روز می‌شود، بنابراین همیشه آنها را بررسی کنید.

بیشتر مردم باید از محل زندگی حاضر حاضر خود به دنبال اخذ پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی باشند. به طور حعتم این سخت‌ترین بخش ورود به کانادا است و متاسفانه راهی برای سهولت کار وجود ندارد.

برخی از شرایط به طور مستقیم در مجوز کار شما نوشته خواهد شد. این شرایط ممکن است شامل موارد زیر باشد: – نوع کاری که می‌توانید انجام دهید، – کارفرمایی که می‌توانید برای آن کار کنید، – جایی که می‌توانید کار کنید یا – مدت زمانی که می‌توانید کار کنید.

بله، اگر اجازه کار شما هنوز معتبر باشد، می‌توانید برای تمدید آن از داخل کانادا اقدام کنید.

آفیسرهای کانادا باید متقاعد شوند، قادر به انجام کاری که به شما پیشنهاد شده است، هستید. توجه داشته باشید که استان‌ها وظیفه تعیین حرفه‌ها و مشاغل بخش خود را دارند.

در صورتی که ویزای کاری بگیرید، معمولا بعد از یک سال می‌توانید برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید. این در حالی است که مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری، باعث می‌شود که شما فوراً اقامت دائم این کشور را کسب کنید.

جاب آفر های معتبر، حقوقی واقع بینانه ای ارائه می‌دهند و جاب آفر هایی که حقوق نجومی پیشنهاد می‌کنند، قابل اعتماد نیستند. مهم ترین عوامل دیگر در تعیین صحت و اعتبار جاب آفر، داشتن اطلاعات تماس کارفرما و نداشتن غلط های نگارشی هستند.

سن ایده آل برای مهاجرت به روش جاب آفر و اخذ ویزای کاری کانادا ۱۸ الی ۳۵ سال می باشد.

در اکثر موارد خیر‌. برای استخدام شدن در بیشتر رده های شغلی مورد نیاز کشور کانادا باید کمتر از ۴۵ سال سن داشته باشید.

بهترین حالت برای مهاجرت به روش جاب آفر و اخذ دعوت نامه شغلی داشتن بیش از ۵ الی ۶ سال سابقه کار می باشد. البته اگر یک سال تجربه کار داشته باشید هم واجد شرایط درخواست ویزای کاری و جاب آفر خواهید بود‌.

ویزای پیشنهاد شغلی کانادا که رسما به عنوان برنامه کارگران خارجی موقت (TFWP) شناخته می شود، به کارفرمایان کانادایی اجازه می دهد تا کارگران خارجی را برای پر کردن کمبود موقت نیروی کار در مشاغل خود استخدام کنند. این برنامه به کارگران خارجی اجازه می دهد تا مجوز کار دریافت کنند و به طور قانونی در کانادا برای مدت مشخص کار کنند.

برای واجد شرایط بودن برای ویزای پیشنهاد شغلی کانادا، باید یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی داشته باشید و دارای مهارت ها، صلاحیت ها و تجربه لازم برای کار باشید. شما همچنین باید شرایط لازم برای مجوز کار را داشته باشید و بررسی های سوابق پزشکی و کیفری را بگذرانید.

زمان پردازش ویزای پیشنهاد شغلی کانادا بسته به کشور محل اقامت شما و نوع پیشنهاد کاری که دریافت می کنید متفاوت است. به طور معمول، حدود چهار تا شش ماه طول می کشد تا درخواست مجوز کار استاندارد بررسی شود.

شبکه سازی یک راه موثر برای افزایش شانس شما برای دریافت پیشنهاد شغلی در کانادا است. همچنین می توانید از وب سایت های کاریابی آنلاین و آژانس های استخدام برای یافتن فرصت های شغلی استفاده کنید. همچنین مهم است که رزومه و نامه پوششی خود را مطابق با شرایط شغلی تنظیم کنید و قبل از درخواست در مورد شرکت تحقیق کنید.

برای آماده شدن برای مصاحبه شغلی در کانادا، از قبل در مورد شرکت و شرایط شغلی تحقیق کنید. پاسخ دادن به سوالات رایج مصاحبه را تمرین کنید و برای برجسته کردن نقاط قوت و تجربیات مرتبط با شغل آماده باشید. لباس حرفه ای بپوشید و زودتر در محل مصاحبه حاضر شوید.

برای اینکه انتقال به زندگی و کار در کانادا راحت تر شود، در مورد شهر یا منطقه ای که در آن زندگی خواهید کرد، از جمله مسکن، حمل و نقل و مراقبت های بهداشتی تحقیق کنید. آشنایی با فرهنگ، آداب و رسوم کانادا، و آداب برای ملاقات با افراد جدید و مشارکت با جوامع و سازمان های محلی ارتباط برقرار کنید. در نهایت، زمانی که با زندگی جدید خود در کانادا وفق می‌دهید، صبور باشید و ذهنی باز داشته باشید.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

ویزا کاری بلغارستان

ویزا کاری لاتویا

ویزا کاری مکزیک

ویزا کار سنگاپور

ویزا کار قطر

ویزای کار عمان

ویزا کار مجارستان

ویزا کار چک

ویزا اسکیلدورکر نیوزیلند

ویزا کاری نیوزیلند

ویزا اسکیلدورکر استرالیا

ویزا کاری مالتا

ویزا کاری اسپانیا

ویزا کار ترکیه

ویزا کار پرتغال

ویزا جست و جوی کار پرتغال

ویزا کاری آمریکا

ویزای جست‌وجوی کار اتریش

ویزا جست و جوی کار سوئد

ویزا کار امارات

ویزا کار انگلیس

جاب آفر انگلیس

ویزا کاری رومانی

ویزا جست و جوی کار آلمان

ویزا کار آلمان

جاب آفر آلمان

ویزا کار لهستان

ویزای اکسپرس اینتری کانادا

ویزا کار کانادا

مهاجرت با برنامه های استانی کانادا PNP

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره جاب آفر کانادا

0 پاسخ

 1. سلام
  من به راحتی چندتا جاب آفر گرفتم از طریق ارتباطهای اینترنتی
  ولی نمیدونم چقدر معتبر هستند
  میتونم از شما برای راستی آزماییشون کمک بخوام؟

 2. سلام
  من 20 سالمه و معافم از سربازی
  یه جاب آفر دارم برای مَنیتوبا
  طرف برام نوشته تا دوماه دیگه اینجا باش وگرنه جاتو میدیم به یکی دیگه!
  چیکار کنم
  میشه سریع اقدام کرد برای کانادا-کاری؟

 3. سلام
  وقت خوش
  من برای خودم اپلای کردم و بزودی میرم کانادا
  و یه چیزی خوندم و شنیدم درمورد “ویزای والدین”
  میخوام اونا رو هم ببرم
  میشه این بخش رو بسپارم به شما؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .