اقامت دائم در کانادا | مدارک لازم، شرایط و هزینه

پاسخ سوالات در مورد اقامت دائم در کانادا:

 • اقامت دائم در کانادا
 • شرایط اقامت دائم در کانادا
 • هزینه اقامت دائم در کانادا
 • اقامت دائم کانادا از طریق خود اشتغالی
 • اقامت دائم در کانادا از طریق اسپانسرشیپ
 • اقامت دائم کانادا از طریق استارت آپ
 • اقامت موقت کانادا
 • مزایای دریافت اقامت کانادا
 • مدارک مورد نیاز اقامت کانادا
 • تفاوت اقامت کانادا و شهروندی کانادا
 • بهترین روش‌های گرفتن اقامت کانادا
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل
 • اقامت کانادا با خرید ملک
 • اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت کانادا از طریق تولد فرزند
 • اقامت کانادا از طریق ازدواج
 • اقامت کانادا از طریق کار
 • اقامت کانادا برای معلولین

حالا توجه شما را به ادامه مقاله جلب می‌کنیم. این مقاله توسط متخصصان مهاجرت کاریِ آژانس 360 درجه مهاجرت و کسب‌وکار چهره‌نگار برای استفاده شما جهت اطلاع از شرایط اقامت دائم در کانادا و برنامه ریزی برای مهاجرت به کانادا نگارش و منتشر شده است.

کانادا یک کشور پیشرفته وسیع است که در قاره آمریکای شمالی واقع شده و طولانی‌ترین مرز را با کشور ایالات متحده آمریکا دارد. جالب توجه است که علی رغم وسعت بالای این کشور، جمعیت آن در حدود 35 میلیون نفر بوده و بیشتر ساکنین آن مهاجر هستند. فرهنگ غالب کشور کانادا فرانسوی و زبان آن فرانسوی و انگلیسی است. بنابراین یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری و مهاجرتی جهان این کشور بوده و افراد زیادی در سراسر جهان مایل به گرفتن اقامت کانادا هستند. اگر شما نیز مایل به کسب اطلاعات در مورد بهترین روش‌های گرفتن اقامت دائم در کانادا هستید، توصیه می‌کنیم حتماً این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید.

  اقامت دائم در کانادا

  اصلی‌ترین روش گرفتن اقامت کانادا اقامت دائم است که به فرد مهاجر اجازه می‌دهد به مدت نامحدود در این کشور ساکن و از مزایای این حق اقامت بهره مند شود. این نوع اقامت نیازی به دلیل خاص یا تمدید پس از انقضای اعتبار ندارد. البته روش‌های مختلفی برای کسب اقامت دائم در کانادا وجود دارد که گزینه مناسب در میان آنها بر حسب نیاز هر فرد ممکن است متفاوت باشد.
  شما با کسب اقامت کانادا می‌توانید از مزایای زیادی مثل تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های کانادا، حق رای، حقوق کامل و حتی وارد شدن به مشاغل سیاسی بهره مند شوید. کسانی که دارای اقامت موقت باشند، از برخی امکانات بهره مند نخواهند شد و در صورت داشتن برخی شرایط می‌توانند اقامت خود را به دائم تبدیل کنند.

  دروازه ای برای آینده امیدوار کننده

  کانادا جامعه‌ای متنوع و خوش‌آمد، مراقبت‌های بهداشتی همگانی، آموزش با کیفیت بالا و اقتصاد قوی ارائه می‌دهد که آن را به مقصدی جذاب برای کسانی که به دنبال اقامت دائم هستند تبدیل می‌کند. به عنوان مقیم دائم، افراد به مزایای اجتماعی دسترسی دارند و می توانند در هر استان یا قلمرو کانادا کار و زندگی کنند. علاوه بر این، پس از اقامت در کانادا برای مدت معینی، ساکنان دائمی می توانند برای شهروندی کانادا اقدام کنند که به آنها حق رای دادن و داشتن پاسپورت کانادایی را می دهد. اخذ اقامت دائم مستلزم رعایت معیارهای خاصی مانند تحصیلات، تجربه کاری و مهارت زبان است، اما مزایای اقامت دائم کانادا ارزش تلاش را دارد. با یک اقتصاد با ثبات، برنامه های اجتماعی قوی و جامعه ای استقبال کننده، اقامت دائم در کانادا می تواند دروازه ای به سوی آینده ای امیدوارکننده باشد.

  شرایط اقامت دائم در کانادا

  کشور کانادا از نظر رفاهی و اقتصادی یکی از بهترین کشورها حتی در میان کشورهای توسعه یافته است و به دلیل نیاز به نیروی کار مهاجر، برنامه‌های مهاجرتی متفاوتی برای سال‌های آینده تدارک دیده است. با داشتن اقامت دائم در کانادا می‌توانید به صورت‌ آزادانه در سراسر این کشور سفر کنید و تقریباً از تمام حقوق شهروندی کانادا بهره‌مند شوید؛ البته شهروندی کانادا تفاوت‌هایی با اقامت دائم دارد.
  به همین دلایل ممکن است شما نیز به کسب اقامت دائم در کانادا تمایل داشته باشید و به این منظور تلاش کنید. برای کسب اقامت لازم است شرایطی را دارا باشید که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح می‌دهیم. در مورد شرایط اقامت دائم در کانادا باید گفت که برای اخذ این اقامت باید هر سال حداقل چند روز را در این کشور سپری کنید. در غیر این صورت ممکن است اقامت دائم شما حذف شود.

  اقامت دائم کانادا

  حتما بخوانید: مدارک لازم برای ویزای کانادا چیست؟

  هزینه اقامت دائم در کانادا

  هزینه گرفتن اقامت دائم در کانادا به روشی که برای دریافت اقامت استفاده می‌کنید بستگی داشته و برای هر فرد متفاوت است. این هزینه‌ها ممکن است شامل هزینه‌های بلیط، تکمیل و تحویل مدارک مهاجرتی، کسب مدرک زبان و … باشد. همچنین در اغلب روش‌های مهاجرتی شما باید قادر باشید تا چند ماه هزینه‌های زندگی در کانادا را بپردازید. در زیر لیست هزینه‌های خورد و خوراک در کانادا را به عنوان نمونه آورده‌ایم تا انتظارات شما به واقعیات نزدیک‌تر باشد (قیمت‌ کالاها برآورد میانگین و به صورت تقریبی می‌باشد):

  • محصول خوراکی هزینه
  • 500 گرم نان سفید 3 دلار کانادا
  • یک کیلو گوشت گوساله 3/14 دلار کانادا
  • یک کیلو موز 5/1 دلار کانادا
  • یک کیلو سیب 4 دلار کانادا
  • یک کیلو پنیر 12 دلار کانادا
  • یک بطری آب معدنی سایز بزرگ 5/2 دلار کانادا
  • یک کیلو سیب زمینی 3 دلار کانادا

  ممکن است بر حسب این برآوردها هزینه زندگی در کانادا را زیاد فرض کنید. اما در این مورد باید گفت که سطح درآمد در این کشور به اندازه‌ای بالا هست که این هزینه‌ها مشکلی ایجاد نکنند.

  اقامت دائم کانادا از طریق خود اشتغالی

  همان طور که تا این قسمت از مقاله گفته شد، کشور کانادا روش‌های گوناگونی را پیش روی متقاضیان مهاجرت به این سرزمین گذاشته است که اکثر آنان می‌توانند در نهایت منجر به دریافت اقامت دائم کانادا گردند. یکی از روش‌های دست یابی به اقامت دائم در کانادا، اقدام از طریق خود اشتغالی می باشد. به طور کلی، خود اشتغالی یا Self Employment برای آن دسته از متقاضیانی طراحی شده که در زمینه‌های فرهنگی، هنری، ورزشی کشاورزی و تجارت‌های مربوط به این حوزه ها فعالیت داشته اند. یکی از مهم ترین فاکتورها در این روش، میزان تجربه کاری فرد در حیطه تخصصی خود می باشد و عموما حداقل 2 سال در 5 سال اخیر مدت زمان مد نظر برای تحربه کاری ذکر شده است.

  کسب اقامت دائم کانادا از طریق خوداشتغالی نیز همانند بسیاری از دیگر روش ها، نیازمند دست یابی به امتیاز لازم در سیستم امتیاز بندی این کشور است. بر اساس این سیستم، دارا بودن تجربه کاری به مدت 2 سال یا بالاتر حداکثر 35 امتیاز برای فرد به ارمغان می آورد. تحصیلات و سن آیتم های بعدی هستند که به ترتیب حداکثر 25 و 10 امتیاز دارند. در صورت برخورداری از دانش زبان انگلیسی یا فرانسه نیز فرد می¬تواند حداکثر 24 امتیاز کسب نماید. آیتم بعدی امتیاز انطباق پذیری است که سقف آن 6 امتیاز است و به کسانی اعطا می گردد که سابقه کار یا تحصیل در کانادا داشته باشند و یا خویشاوندان نزدیک آنان در کانادا اقامت داشته باشند.

  اقامت دائم در کانادا از طریق اسپانسرشیپ

  یکی دیگر از روش های محبوب برای اخذ اقامت دائم کانادا و ورود به این کشور، اقدام جهت اخذ ویزای اسپانسرشیپ کاناداست. در حال حاضر این روش یکی از مطمئن ترین روش های مهاجرت به کانادا می باشد و متقاضیان زیادی دارد. به طور کلی، کسانی که هم اقامت دائم کانادا را داشته باشند و هم شهروندی این کشور را به دست آورده باشند، می توانند جهت مهاجرت اقوام خود به این کشور اقدام نمایند. افرادی که دو شرط ذکر شده را داشته باشند، در صورت برخورداری از توانایی مالی می توانند اسپانسر افوام درجه یک خود شده و به آنان در اخذ ویزای اسپانسر شیپ کمک نمایند. بستگانی که تحت پوشش این ویزا قرار می گیرند شامل خواهر، برادر، والدین، پدربزرگ و مادر بزرگ، همسر، پاتنر، فرزندان تحت تکلف و اقوام در شرایط خاص هستند.

  برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق اسپانسرشیپ فرد می بایست ثابت کند که درآمد کافی برای فرد اسپانسر شده را دارد و هزینه های مربوط به اخذ ویزا که در حال حاضر حداقل 1050 دلار کاناداست را بپردازد. یکی دیگر از روشهای مشابه نیز سوپرویزای کاناداست که فرد مقیم این کشور می تواند برای والدین، پدربزرگ و مادربزرگ خود درخواست کند. افرادی که این ویزا را دریافت کنند می توانند در هر ورود تا سقف دو سال و به طور کلی حداکثر 10 سال در این کشور اقامت داشته باشند. این ویزا به افرادی پیشنهاد می شود که نمی خواهند تا ابد در کانادا اقامت داشته باشند.

  اقامت دائم کانادا از طریق استارت آپ

  برخورداری از سطح بالای رفاه اجتماعی در کانادا موجب گشته تا افراد زیادی در جستجوی یافتن مسیرهای گوناگون برای اخذ اقامت دائم در کانادا باشند. علاوه بر ازدواج، تولد فرزند، خرید ملک و سرمایه گذاری که از شیوه های متداول و رایج اخذ اقامت در کانادا هستند، اخذ ویزای استارت آپ از جمله نوین ترین روش هایی است که هنوز به اندازه سایر مسیرها شناخته شده نمی باشد.

  کشور کانادا از سال 2013 با در دسترس قرار دادن ویزای استارت آپ مسیر تازه ای را برای متقاضیان زندگی و کار در این کشور فراهم آورد و در سال 2017 این برنامه به محبوبیت مثال زدنی در بین علاقه مندان به اخذی ویزای کانادا دست یافت. اقتصاد کانادا در سال های اخیر روندی صعودی و رو به رشد داشته و همین موضوع موجب شده تا کارآفرینان و افراد با مهارت های شغلی گوناگون به دنبال اخذ اقامت این کشور باشند.

  طبق آمار منتشره در ماه می سال 2022 نرخ بیکاری کشور کانادا 5.2% اعلام شده که این امر نشانگر پتانسیل های بسیار آن جهت ایجاد فضایی مناسب برای رشد فضاهای مختلف شغلی می باشد. پیرو این امر بیش از 2700 استارت آپ فعال در ایالت های مختلف کانادا از سال 2017 تاکنون شکل گرفته که طبق برآوردهای انجام شده حدود 77% آن ها موفق به دستیابی به موقعیت ایده آل خود از نظر میزان درآمدزایی شده اند.

  اخذ اقامت دائم کانادا از طریق استارت آپ هدفی است که سالانه حدود 550 نفر موفق به دستیابی به آن می گردند و انتظار می رود این رقم در سال های پیش رو نیز افزایش یابد. شایان ذکر است که اولین قدم جهت دستیابی به ویزای استارت آپ کانادا (SUV) اخذ نامه پشتیبانی از سازمان های حمایتی استارت آپ فعال در این کشور است. سازمان هایی چون Business Incubator، Angel Investor و Venture Capital از جمله معتبرترین مراکزی هستند که به دریافت و بررسی ایده های متقاضیان ایجاد کسب و کار در کانادا می پردازند. در ادامه به معرفی آن ها و توضیح چگونگی اخذ اقامت دائم در کانادا از این طریق پرداخته ایم.

  Business Incubator از جمله مراکزی است که با دریافت هزینه ای نه چندان گزاف، به ارائه راهکارهایی جهت توسعه کسب و کارهای نوپا در کانادا می پردازد. بدین گونه که عموما افراد فعال در حوزه تکنولوژی های پیشرفته از طریق همکاری با این مرکز و استفاده از امکانات آن می توانند در مراحل آزمایشی به تولید محصولات خود پرداخته و سپس وارد فاز اصلی و تولید انبوه شوند.

  همچنین Venture Capital سازمانی است که از طریق سرمایه گذاری بر کسب و کارهای مرتبط با حوزه های بیوتکنولوژی، ارتباطات و فناوری اطلاعات به گسترش استارت آپ های این چنینی می پردازد. افراد پس از ارسال اطلاعات خود به وبسایت هر یک از این مراکز، می بایست منتظر دریافت نامه پشتیبانی و گواهی تعهد (IRCC) باشند. در ادامه به ذکر مدارک لازم جهت اخذ اقامت دائم کانادا از طریق استارت آپ پرداخته ایم:

  • مدرک آیلتس 5 (برای زبان فرانسوی مدرک TEF 5)
  • اخذ نامه ساپورت از یکی از 3 شرکت ذکر شده
  • گواهی سلامت پزشکی و عدم سوء پیشینه
  • حداقل 1 سال تحصیلات دانشگاهی
  • ارائه گواهی تمکن مالی
  • مدارک هویتی فرد متقاضی چون پاسپورت
  • مدارک مالی و ملکی

  درباره Angel Investor باید خاطرنشان کرد که در مقایسه با دو شرکت دیگر مسیر آسان تری را پیش روی متقاضیان استارت آپ قرار می دهند و در ازای دریافت بخشی از سهام شرکت ها، کمک هزینه هایی را به آن ها اعطا می کنند که برای شروع کار چنین استارت آپ هایی ضروری می باشد. حداقل رقم سرمایه گذاری در شرکت Angel Investor، 75000$ تعیین شده و این درحالی است که همین رقم در Venture Capital 200000$ دلار کانادا می باشد.

  جهت دریافت اقامت دائم کشور کانادا از طریق استارت آپ افراد باید پس از ثبت کسب و کار موردنظر در کانادا، به طور فعال در مدیریت این کسب و کار مشارکت داشته باشند؛ همچنین برخورداری از حداقل 10% از حق رای در شرکت مربوطه ضروری می باشد. از مزایای اخذ ویزای استارت آپ کانادا می توان به امکان اخذ اقامت برای خانواده فرد متقاضی و بهره مندی از سیستم های بهداشتی درمانی و آموزشی کانادا اشاره نمود.

  همچنین افراد پس از 3 سال حضور در این کشور می توانند برای اخذ شهروندی اقدام نمایند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که همچنان با توجه به بالا نبودن قابل توجه شمار متقاضیان، شانس افراد برای اخذ اقامت دائم کانادا از این طریق، در صورت برخورداری از تمکن مالی بالا می باشد.

  اقامت موقت کانادا

  از آنجایی که کانادا یک کشور مهاجر پذیر است و برای سال 2022 و سال‌های آینده برنامه‌های مهاجرتی مفصلی تدارک دیده، انواع روش‌های اخذ اقامت کانادا متفاوت است. اقامت موقت کانادا خود انواع مختلفی دارد که به افراد اجازه می‌دهد به طور موقت در این کشور اقامت کسب کنند. انواع اقامت موقت کانادا شامل:
  اقامت توریستی: این اقامت به مدت نهایتاً 6 ماه در سال مجاز است و اغلب برای مسافرت، حضور در جلسات و سمینارها انجام می‌شود.

  برای کسب اطلاع بیشتر درباره ویزای توریستی کانادا وارد لینک شوید.

  اقامت کاری: در شرایطی به فردی که با یک کارفرما در کانادا قرارداد بسته است، اقامت موقت داده می‌شود. مدت زمان چنین اقامتی به نوع و مفاد قرارداد بستگی دارد.
  اقامت تحصیلی: یکی از رایج‌ترین روش‌های کسب اقامت این کشور، اقامت تحصیلی است که مدت تحصیل به اضافه 90 روز را در نظر می‌گیرد.

  اقامت کانادا

  مزایای دریافت اقامت کانادا

  • امکان اخذ اقامت دائم در کانادا برای کل خانواده وجود دارد و تمام اعضا می‌توانند از طریق روش‌های قانونی به این منظور اقدام نمایند.
  • خدمات تحصیلی و پزشکی پایین
  • امکان مهاجرت به کانادا با روش‌های مختلفی مثل کارآفرینی، تحصیلی، دانش آموزی، خود اشتغالی، کاری و …
  • اخذ اقامت دائم در کانادا بعد از 3 سال
  • بهره مند شدن از خدمات رفاهی کشور کانادا مثل بیمه پزشکی ارزان، بیمه بازنشستگی و بیکاری، آموزش رایگان (تا قبل از دانشگاه) و …
  • حمایت دولت از نظر پرداخت وام و حمایت‌های سوپسیدی مثل وام خرید منزل و خرید خودرو
  • تراکم جمعیتی پایین در کانادا
  • وضعیت اقتصادی ایده آل با درآمد سرانه 35000 دلار
  • بهره مندی از فرهنگ غنی و آرامش خاطر در یک کشور توسعه یافته و امن
  • جمعیت بالای مهاجران و عدم احساس تفاوت‌های نژادی

  مدارک مورد نیاز اقامت کانادا

  یکی از مراحل مهم اخذ اقامت دائم یا موقت کانادا ارائه مدارک است. در این مورد باید گفت که با توجه به روشی که شما برای مهاجرت به کانادا انتخاب می‌کنید، مدارک مختلفی ارائه خواهید کرد. برای گرفتن اقامت کانادا ابتدا باید به صورت موقت اقامت کسب کنید و بعد برای اقامت دائم اقدام کنید. از مدارک کسب اقامت دائم در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی (IELTS) یا فرانسوی
  • اثبات حضور در کشور کانادا به مدت 730 روز در 5 سال
  • ارائه مدرک عدم سوء سابقه
  • پرداخت حق بیمه و مالیات در زمان حضور در کانادا

  البته توجه داشته باشید که برای گرفتن اقامت موقت مدارک بیشتری احتیاج دارید و این مدارک قبلاً ثبت شده‌اند؛ مدارکی که در این قسمت ذکر کردیم برای اقامت دائم مناسب هستند.

  مدارک مورد نیاز اقامت کانادا

  تفاوت اقامت کانادا و شهروندی کانادا

  اقامت و شهروندی کانادا دو روش زندگی در این کشور هستند و با یک دیگر تفاوت‌هایی دارند. اقامت کانادا زمانی معتبر است که فرد تابع کشوری غیر از کانادا بوده اما اجازه کار یا تحصیل در این کشور را دارد. افرادی که اقامت کانادا را کسب کرده‌اند، می‌توانند از یک کارت مخصوص به نام PR استفاده کنند و بدون ویزا به کشور کانادا ورود کنند.
  اما شهروندی کانادا به معنی داشتن تابعیت این کشور است و فرد سیتیزن کانادا محسوب می‌شود. افراد می‌توانند تحت یک شرایط قانونی حق شهروندی کانادا را کسب کنند و یا با تولد در کانادا مستقیماً شهروند این کشور شوند.
  یکی از تفاوت‌های این دو این است که شهروند کانادا هر زمان توانایی ورود و خروج از کشور کانادا را دارد؛ اما کسانی که اقامت دائم در کانادا را دارند، در صورت ارتکاب یک جرم قانونی یا اینکه عدم حضور در این کشور به اندازه کافی، ممکن است اخراج شوند. همچنین پاسپورت کانادا تنها به شهروندان داده می‌شود. علاوه بر این کسانی که اقامت دائم دارند نمی‌توانند در انتخاب‌های استانی شرکت کنند و ممکن است در برخی مشاغل حساس دولتی پذیرفته نشوند.
  این موارد مهم‌ترین تفاوت‌های اقامت دائم کانادا و شهروندی کانادا هستند.

  بهترین روش‌های گرفتن اقامت کانادا

  همانطور که گفتیم روش‌های مختلفی برای کسب اقامت دائم کانادا وجود دارد. در میان آنها بهترین روش‌های گرفتن اقامت این کشور شامل:

  اقامت کانادا از طریق تحصیل

  یکی از معمول‌ترین روش‌های مهاجرتی و کسب اقامت کانادا تحصیل در این کشور است. علت محبوبیت این روش آن است که در اغلب رشته‌ها می‌توان بعد از فارغ التحصیل شدن در کانادا مشغول به کار شد و امتیاز کار در این کشور را نیز به دست آورد؛ حتی در برخی رشته‌ها می‌توان بدون نیاز به سابقه کار در کانادا، اقامت دائم گرفت. روش تحصیل به منظور کسب اقامت موقت صورت می‌گیرد اما بعد از آن می‌توان از طریق سایر روش‌ها اقامت دائم را نیز به راحتی کسب نمود.

  اقامت کانادا با خرید ملک

  فرایند خرید ملک در کشور کانادا یکی دیگر از روش‌های کسب اقامت کانادا می‌باشد. چنانچه ملکی خریداری کنید که خالی از سکنه باشد، می‌توانید در یک ماه کارهای مربوط به خرید ملک را انجام بدهید. فرایند خرید ملک برای کسب اقامت شرایطی دارد که باید قیمت ملک به اندازه کافی باشد. هزینه خرید ملک در کانادا شامل قیمت خرید ملک، پرداخت مالیات ملک خریداری شده، هزینه مربوط به بازرسی، هزینه بیمه، هزینه‌های بیمه عقد قرارداد و … می‌باشد.
  برای اینکه اقامت دائم در کانادا از طریق خرید ملک را به دست آورید، باید ابتدا به صورت گردشگری به این کشور سفر کنید و یک ملک خوب در این کشور پیدا کنید. اغلب افرادی که از این طریق به کانادا مهاجرت می‌کنند، یک منزل در کانادا تهیه می‌کنند. ارزش خانه‌ای که لازم است برای کسب اقامت کانادا بخرید، به تعداد اعضای خانواده، شهر مورد نظر و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد.

  اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

  گرفتن اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری نیز ممکن است که شامل قراردادن سرمایه در کشور کانادا و کارآفرینی است که هر دوی آنها به سرمایه گذاری در کانادا معروف هستند. طبق قانون کانادا در روش سرمایه گذاری می‌توان با قرار دادن سرمایه مشخصی یا با ایجاد شغل می‌توان اقامت دائم در کانادا را کسب نمود. مقدار سرمایه با توجه به شهر و شغلی که برای سرمایه گذاری انتخاب کرده‌اید متفاوت است؛ به طوری که حداقل سرمایه لازم برای کسب اقامت کانادا 100 هزار دلار می‌باشد.

  اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

  طبق قانون هر کودکی که در خاک کانادا متولد شود، اقامت کانادا را از طریق تولد کسب می‌کند. البته کسانی که دیپلمات باشند یا در سفارت کانادا مشغول کار باشند، با به دنیا آمدن فرزند نمی‌توانند اقامت کانادا را کسب کنند. هر بخش و استان کانادا قوانین خاص خود را در این مورد دارد و برخی استان‌ها شهروندی کانادا را نیز از این طریق ارائه می‌کنند. شما با تولد کودکتان در این کشور می‌توانید شناسنامه کانادایی برای او کسب کنید. شما بعد از کسب شهروندی یا اقامت برای فرزندتان می‌توانید برای کل خانواده اقامت کسب کنید.

  اقامت کانادا از طریق ازدواج

  مهاجرت از طریق ازدواج یکی دیگر از راه‌های اخذ اقامت دائم در کانادا است. این روش برای کسانی که با یک شهروند کانادایی یا فردی که اقامت دائم در کانادا را دارد. در صورتی که همسر مقیم در کانادا توانایی مالی برای ساپورت خانواده را داشته باشد، می‌تواند از طریق اسپانسرشیپ خانواده برای همسر خود اقامت دائم کسب کند. شرایط کسب اقامت از طریق ازدواج شامل:

  • فرد بیشتر از 18 سال سن داشته باشد.
  • همسر فرد تابعیت کانادا و یا اقامت این کشور را داشته باشد.
  • فرد به دلایل مختلف از کمک‌های مالی دولت استفاده نکند.
  • فرد سوء پیشینه نداشته باشد.
  • فرد اسپانسر مجرده بوده و در طول 5 سال گذشته با شخص دیگری ازدواج نکرده باشد.

  اقامت کانادا از طریق کار

  کانادا به دلیل شرایط اقتصادی مناسب و سیاست‌های تسهیلی برای کار، یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای کار و پیدا کردن شغل به حساب می‌آید. همچنین با آمار پایین بیکاری در کانادا، اغلب افراد متخصص می‌توانند در این کشور به کار مشغول شوند. بنابراین شما نیز می‌توانید با استفاده از ویزای کاری یا Work permit، اقامت کانادا را به دست آورید.
  به این منظور می‌توانید به دو طریق در کانادا کار پیدا کنید. یکی این که با استفاده از ویزای جستجوی کار بگیرید و با کمک آژانس‌های مهاجرتی و کاری در این کشور شغل مورد نیاز خود را بیابید؛ و روش دیگر اینکه با استفاده از پیشنهاد شغلی یک کارفرما کانادایی یا Job offer مستقیماً ویزای کار بگیرید و بعد از مدتی اقامت دائم در کانادا را کسب کنید. البته روش‌های دیگری نیز برای مهاجرت کاری به کانادا وجود دارد که برای کسب اطلاعات دقیق در مورد آنها توصیه می‌کنیم با آژانس چهره نگار ارتباط برقرار نمایید. برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای کار کانادا این مقاله را بخوانید.

  اقامت کانادا برای معلولین

  در سال 1980 یک قانون در کانادا تصویب شد که طبق آن افراد معلول و خانواده‌های آنان نیز می‌توانند به کشور کانادا مهاجرت کنند. به اعتقاد دولت کانادا معلولین نیز می‌توانند با استفاده از مهارت‌های اقتصادی خود و خانواده‌شان برای این کشور مفید باشند و فقط هزینه‌های پزشکی به سیستم بهداشت تحمیل نکنند. البته این قانون شامل کسانی می‌شوند که معلولیت‌های جزئی مثل اختلال شنوایی یا بینایی دارند و سایر شرایط مهاجرت را دارند.
  کسب اقامت کانادا برای معلولین شرایط خاص خود را دارد و با برنامه‌های مهاجرتی منحصر به فردی انجام می‌شود.

  موسسه چهره نگار در دریافت اقامت دائم کانادا چه کمکی به شما می کند؟

  همانطور که استحضار دارید مسیرهای متعدد و گوناگونی برای مهاجرت به کانادا پیش روی افراد می باشد؛ انتخاب صحیح ترین راه و اتخاذ تصمیم های به جا در طول این مسیر یقینا تقاوت های بسیاری را برای افراد رقم خواهد زد. مشاورین باسابقه حاضر در موسسه چهره نگار قادر هستند با ارائه اطلاعاتی مفید در این زمینه شما عزیزان را در مسیر دستیابی به اقامت دائم کشور کانادا و مهاجرت به این کشور یاری دهند.

  مشاوره
  5/5 - (7 امتیاز)

  در حال حاضر سریع ترین روش دست یابی به اقامت دائم در کانادا اقدام از طریق اکپرس اینتری کانادا می باشد.

  بله، اما در صورتی که فرد شهروند و مقیم کانادا باشد و در دسته اقوام درجه یک قرار بگیرد.

  کشور کاندا ویزای خود اشتغالی را به افراد واجد شرایط در زمینه فرهنگی هنری، ورزشی و کشاورزی اعطا می کند.

  ویزای جاب آفر کانادا
  آشنایی با ویزای جاب آفر کانادا
  دولت کانادا چندین برنامه مهاجرتی را برای افرادی که می خواهند در کانادا کار کنند...
  |
  درخواست ویزای تحصیلی کانادا
  مراحل درخواست ویزای تحصیلی کانادا
  تحصیل در کانادا با سیستم آموزشی با کیفیت بالا، جامعه چند فرهنگی و فرصت های...
  |
  ویزای تحصیلی کانادا
  شرایط ویزای تحصیلی کانادا
  تحصیل در کانادا برای بسیاری از دانشجویان بین المللی یک رویا است. کانادا آموزش در...
  |
  از طریق ویزای اسپانسرشیپ کانادا افراد مقیم می توانند اعضای خانواده را به کانادا بیاورند - شرایط درخواست ویزای همراه کانادا
  راهنمای جامع شرایط درخواست ویزای همراه کانادا
  مهاجرت به یک کشور جدید می تواند فرآیندی چالش برانگیز و پیچیده باشد، به خصوص...
  |
  26 دیدگاه
  • پاسخ هما

   بهمن 5, 1400, 10:01 ق.ظ

   سلام
   آیا در شکل اقامت کانادا از طریق ازدواج،
   ازدواج سپید یا مواردی مثل سامبو هم میتونه قابل اثبات و قابل قبول باشه؟

  • پاسخ Ehsan Tarokh

   بهمن 9, 1400, 6:28 ق.ظ

   SLM
   Aya bad az eghamat- Bimeye ma dar Iran ghat mishavad? – Sabeghe Bime niaz daram

  • پاسخ حسن حسن زاده

   بهمن 10, 1400, 8:56 ق.ظ

   روز خوش
   دوبرادر هستیم که یکی نابیناست – آیا برای فرد نابینا بصورت مستقل باید پذیرش خاصی بگیریم یا بعنوان همراه میتونه با من باشه
   من قَیّم ایشون هستم
   هم تحصیلی هم کاری میتونم اقدام کنم برای کانادا (شرایطی که فرمودید رو دارم)

   اگر برای اقدام به پذیرش معلولین لینک خاصی میشناسید تا مطالعه کنم لطفا بگذارید برام – ممنون

  • پاسخ davoood

   بهمن 13, 1400, 7:04 ق.ظ

   سلام
   برا کسی که سابقه زندان داره رفتن به کانادا چجوریاس؟
   (برا مهریه و بدهی بوده علتش)

  • پاسخ سبحان دیبا

   بهمن 16, 1400, 12:26 ب.ظ

   درود
   چه عالی
   همسر بنده هشت ماهه باردار هستند
   شما میتوانید کمکی به ما کنید تا در همین یک ماه کارهای رفتن و گرفتن کانادا را از طریق تولد نوزاد بدست بیاوریم؟

   سوالی که برایم پیش می آیند این است که آیا با بیمارستان و پزشکی خاص باید از قبل مرتبط بشویم؟
   چه میزان هزینه و مقدماتی لازم هست پیش بینی کنیم؟

  • پاسخ روح انگیز

   بهمن 18, 1400, 12:41 ب.ظ

   سلام برشما از ایران به کانادا پرواز مستقیم داریم؟
   چندساعت طول میکشه؟
   و حدود قیمت بلیطاش چقدره؟

  • پاسخ رحمان شوشتری

   بهمن 23, 1400, 1:50 ب.ظ

   سلام برشما
   بنده 49 سال سن دارم
   و سوادم زیر دیپلم است
   راننده ترانزیت هستم
   قصد مهاجرت به کانادا را دارم
   آیا با این سن میتوانم بصورت تحصیلی اقدام کنم ؟
   سعی میکنم دیپلم خود را در یکسال آینده در ایران بگیرم و بعد برای دانشگاه میخواهم اقدام کنم
   کلاس زبان انگلیسی هم می روم

  • پاسخ رویا زنده دل

   بهمن 24, 1400, 12:08 ب.ظ

   تشکر- خیلی خیلی عالیست

  • پاسخ کورش

   بهمن 27, 1400, 11:16 ق.ظ

   درود
   من تصور میکردم خدمات پزشکی در کانادا رایگانه اما اینطور که شما نوشتید رایگان نیست فقط هزینه ش پایینه درسته؟
   این در صورتیه که بیمه شده باشیم یا خیر؟
   یعنی بیمه نشیم هم نسبت به ایران هزینه ها کمه؟

  • پاسخ سحر

   اسفند 1, 1400, 10:47 ب.ظ

   سلام خسته نباشید.شوهرمن چندتامدرک داره.کارشناسی امداد ونجات.کاردانی بیماریهای واگیر همراه باچندسال سابقه کاری ومدرک آتشنشانی هم داره.همراه بامدرک ومجوز وفعالیت عکاسی.الانم معلم هست.میخواستم بدونم برای مهاجرت به کانادابایدازچه طریقی اقدام کنیم و کدوم کارش بیشترپذیرش داره؟

   • پاسخ کارشناس مهاجرت

    اسفند 4, 1400, 2:14 ب.ظ

    با سلام و وقت بخیر
    جاب آفر کانادا مطمئن است ولی باید دید شرایط دقیق تر همسر شما چیست
    سن، سابقه کاری و میزان سرمایه شما در این زمینه حائز اهمیت است.

  • پاسخ اشراق

   اسفند 9, 1400, 8:10 ق.ظ

   خسته نباشید
   یه سوال میپرسم نخندید به من! واقعا برام سواله!
   …گرفتن پاسپورت یک کشور.. با شهروندی اونجا و اقامت گرفتن دائم … همش باهم اتفاق میفته؟
   یعنی مثلا کسی که اقامت کاری میگیره یا تحصیلی، اون دوتا مورد دیگه رو هم خواهد داشت؟

   اگر خیر
   پس چطور باید این ها رو داشت؟

  • پاسخ کامران

   اسفند 16, 1400, 2:07 ب.ظ

   سلام
   من یکساله اومدم کانادا – تحصیلی- مقطع کارشناسی
   خودم اپلای کردم و اومدم
   کمی به مشکل خوردم و نیاز به راهنمایی هایی دارم
   آیا میتونم فقط در مواردی خاص از شما مشاوره و کمک بگیرم ؟ (قطعا با پرداخت هزینه)
   فقط نیاز به متخصص دارم و همراهی…
   مرسی

  • پاسخ هادی

   اسفند 22, 1400, 11:39 ق.ظ

   سلام. بنده استارتاپي دارم که به محصول و درامد ارزي رسيده . و تصميم به گرفتن ويزاي استارتاپ کانادا دارم. از اونجايي که تو هر پرونده استارتاپي تا 5 نفر ميتونن ويزا بگيرن. دنبال شخصي هستم که پويا و علاقه مند به مهاجرت باشه و تو فرايند عمليات کمکم کنه. از یک انکواتور هم پذیریش اولیه گرفتم.و هفته آیتنده وقت مصاحبه دارم. ممنون ميشم اگر شخصي رو با اين مشخصات ميشناسيد، معرفي بفرمايييد 

  • پاسخ Ziba Arjmand

   فروردین 7, 1401, 11:17 ق.ظ

   سلام بر شما – با تشکر از اطلاعات مفیدی که در سایتتان منتشر کرده اید
   لطفا بفرمایید امنیت کانادا برای دختر 15ساله من چطور است؟
   قصد دارم به تنهایی بفرستمش کانادا
   برای تحصیل دوره دبیرستان …
   و سوال دیگه اینکه
   اگر بخواد اصلا مدرسه ایرانی نره امکان پذیره؟ چطوری؟

  • پاسخ حمید

   فروردین 27, 1401, 11:49 ق.ظ

   من پزشکی خوندم-تخصص دارم
   آیا بازهم نیاز هست پیش نیازی بگذرونم اگر مجدد اقدام کنم برای تحصیلی؟
   یا پذیرفته ست مدرک ایران

  • پاسخ حورا سیمین مهر

   خرداد 21, 1401, 10:24 ق.ظ

   سلام
   وقت عالی بخیر
   بفرمایید که آیا گرین کارت هنوز هم رسمش پابرجاست؟ یا جمع شده دیگه؟
   در سال چندبار میشه برای گرین کارت اقدام کرد؟

   خود آدم باید اقدام کنه یا حتما شرکتهای مهاجرتی باید انجام بدن؟
   مرسی که جواب میدین

  • پاسخ همیده

   خرداد 31, 1401, 11:46 ق.ظ

   سلام – صبح بخیر – ویزای کاری موقت وجود داره؟ مثلا آدم برا چن ماه بره کانادا واسه کار… میشه؟

  • پاسخ عطیه

   خرداد 31, 1401, 12:37 ب.ظ

   یک متنی بالاتر نوشتید که بصورت تیتروار به انواع اقامت اشاره میکنه – از جمله اقامت معلولین…
   من یک برادر معلول دارم و میخوام ببینم اگر برای ایشون اقدام کنیم چه کسی یا کسانی میتونن بعنوان همراه بربرن باهاش؟
   ایشون مجرده – پس زن و بچه ای وجود نداره که بره باهاش
   فقط خانوادش هست

  • پاسخ کیمیا

   تیر 5, 1401, 10:34 ق.ظ

   توی روسیه از طریق سرمایه گذاری نمیشه به پاسپورت روسیه رسید؟

  • پاسخ Maryam Khanik

   شهریور 22, 1401, 12:44 ب.ظ

   salam
   Darmorede vizaye vaaledein baram tozih midin?
   man canadam va mikham pedar o madaram ro biaram
   mishe?
   shoma anjam midin?

  سوالات و نظرات خود را بنویسید