سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

ویزای EB2 آمریکا

هر آنچه باید در مورد ویزا EB2 آمریکا و شرایط و هزینه دریافت آن بدانید!

EB2 visa

آمریکا

مشاوره رایگان

ویزای EB2 آمریکا چیست؟

ویزای EB2 آمریکا چیست؟ چه فرقی با ویزای EB1 دارد؟ شرایط اخذ این ویزا کدام است و چه کسانی واجد شرایط محسوب می‌شوند؟ درباره این نوع ویزای کار آمریکا بیشتر بدانید.

EB2 یک ویزای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال برای اخذ اقامت دائم آمریکاست که قانون آن در سال 1990 ایجاد شد. اگر عضو مشاغلی باشید که دارای مدرک پیشرفته یا معادل آن هستید، یا به عنوان یک تبعه خارجی توانایی‌های استثنایی دارید، می‌توانید واجد شرایط اخذ ویزای EB2 شوید. در ادامه شرایط و دسته‌بندی‌های این نوع ویزای مهاجرتی آمریکا را بررسی خواهیم کرد.
فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

انواع ویزای EB2 به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

تنها افرادی می‌توانند ویزای EB2 دریافت کنند که جزء یکی از سه دسته زیر باشند.

متقاضیان دارای مدرک پیشرفته دانشگاهی

بیشتر بدانیم: راحت ترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

تعریف: شغلی که برای آن اپلای می‌کنید، باید نیاز به یک مدرک پیشرفته داشته باشد. شما نیز باید چنین مدرکی را یا یک مدرک خارجی معادل آن (کارشناسی یا مدرک معادل خارجی به اضافه 5 سال دوره post-baccalaureate، تجربه کاری پیشرفته در رشته خود) ارائه دهید. باید هر گونه شرایط دیگر را که در گواهی کار مشخص شده است، مطابق با شرایط لازم برآورده کنید.

شرایط: متقاضی باید مدارکی مانند سوابق تحصیلی رسمی که نشان می‌دهد مدرک پیشرفته ایالات متحده یا مدرک معادل خارجی دارد، ارائه دهد. یا می‌تواند سوابق رسمی دانشگاهی را با مدرک کارشناسی در ایالات متحده یا مدرک معادل خارجی نشان دهد. همچنین ارائه نامه‌هایی از کارفرمایان فعلی یا سابق که نشان می‌دهد فرد حداقل 5 سال سابقه کار پس از post-baccalaureate در تخصص خود داشته است. اگر مدرک دکترا مورد نیاز است، باید مدرک دکترای ایالات متحده یا مدرک معادل خارجی داشته باشید.

افرادی دارای توانایی استثنایی

تعریف: باید نشان دهید که دارای یک توانایی استثنایی در زمینه‌های علوم، هنر یا تجارت هستید. توانایی خاص به معنای یک مدرک تخصصی است، فراتر از آن چیزی که به طور معمول در این زمینه‌ها وجود دارد. در صورت لزوم هر یک از الزامات مشخص شده در گواهی کار را رعایت کنید.

شرایط: حداقل باید 3 تا از معیارهایی که در ادامه آورده شده است را داشته باشید.

بیشتر بدانیم: مراحل ثبت شرکت و اخذ اقامت پرتغال کدام است؟

همه چیز درباره ویزای EB2 آمریکا و شرایط اخذ آن

واجدین شرایط دریافت ویزای مهاجرتی منافع ملی آمریکا NIW

یکی از ویزا‌های زیر مجموعه ویزای EB-2 ویزای منافع ملی آمریکا و یا NIW است که به افرادی تعلق می‌گیرد که استعداد قابل توجهی در زمینه ورزش، هنر، علوم و یا بازرگانی دارند. این ویزا به دلیل شرایطی که دارد بسیار محبوب مهاجرین است. در ادامه مقاله در مورد این ویزا برایتان بیشتر توضیح خواهیم داد.

ویزای منافع ملی آمریکا (NIW) چیست؟

تعریف: اخذ گرین کارت از طریق ویزای منافع ملی آمریکا (National Interest Waiver) یا همان NIW نیز شرایط خاص خود را دارد. اما NIW چیست؟ NIW گزینه‌ دریافت گرین کارت آمریکا برای افراد خاصی است که دارای «توانایی‌های استثنایی» در زمینه علم، هنر، تجارت یا هر حرفه دیگری هستند. تبعه خارجی که به دنبال گرین کارت از روش EB-2 NIW است، درخواست می‌کند که گواهی کارش (Labor Certification) از قانون مستثنی شود، چراکه به نفع ایالات متحده است.

اگرچه مشاغلی که واجد شرایط NIW هستند، توسط قانون تعریف نشده‌اند، اما این ویزا معمولا به افرادی که توانایی استثنایی دارند، ارائه می‌شود. استخدام این افراد در ایالات متحده به نفع این کشور است. کسانی که به دنبال ویزای منافع ملی آمریکا هستند می‌توانند خودشان درخواست دهند. در واقع این افراد نیازی به حمایت کارفرما در آمریکا ندارند. آنها می‌توانند گواهی کار خود را به طور مستقیم به همراه فرم I-140 ، (فرم درخواست مهاجرت برای کارگر تبعه خارجی) به USCIS ارسال کنند.

افرادی که توانایی استثنایی در کار در آمریکا دارند

شرایط: علاوه بر ارائه مدارک تحصیلی پیشرفته یا شواهد توانایی‌های استثنایی (که در بالا توضیح داده شد)، باید 3 معیار نیز رعایت شود. به این ترتیب، USCIS از الزامات جاب آفر و گواهی کار چشم‌پوشی می‌کند.

معیارها

همانطور که گفتیم افراد دارای توانایی‌های استثنایی برای اخذ ویزایEB2 آمریکا، باید حداقل 3 معیار را برآورده کنند. در ادامه با این معیارها بیشتر آشنا شوید:

 • سوابق رسمی تحصیلی که نشان می‌دهد شما یک مدرک، دیپلم، گواهی یا جایزه مشابه از یک کالج، دانشگاه، مدرسه یا دیگر موسسات آموزشی در زمنیه توانایی استثنایی خود کسب کرده‌اید.
 • مدارکی که حداقل 10 سال تجربه تمام‌وقت در شغل شما را مستند می‌کند.
 • مجوز انجام حرفه یا گواهی شغلی و حرفه‌ای فرد متقاضی
 • شواهدی که نشان‌دهنده حقوق یا دیگر پاداش‌های خدمات شماست که توانایی خاص‌تان در آن به اثبات می‌رسد.
 • عضویت در یک انجمن یا انجمن‌های حرفه‌ای
 • قدردانی از دستاوردها و کمک‌های قابل توجه متقاضی به صنعت یا حوزه فعالیت او که توسط همکاران، نهادهای دولتی و سازمان‌های حرفه‌ای یا تجاری انجام شده است.
 • سایر شواهد قابل مقایسه در زمینه واجد شرایط بودن فرد نیز قابل پذیرش است.
ویزای منافع ملی آمریکا (NIW)چیست؟

شرایط ویزای EB2 از طریق NIW

همانطور که پیش از این اشاره شد، برای دریافت گرین‌کارت از طریق NIW سه معیار وجود دارد. در ادامه با این معیارها بیشتر آشنا خواهیم شد.

 • تلاش پیشنهادی هم باید شایستگی قابل توجه و هم اهمیت ملی داشته باشد.
 • شما موقعیت خوبی برای پیشبرد تلاش پیشنهادی دارید.
 • چشم‌پوشی از الزاماتی مانند جاب آفر و در نتیجه گواهی کار باید به نفع ایالات متحده باشد.

برای اتباع خارجی دارای توانایی استثنایی که می‌توانند قدردانی گسترده و اعتبار بین‌المللی خود را نشان دهند یا پرستاران حرفه‌ای و فیزیوتراپ‌های خاص، کارفرما می‌تواند دادخواست را به (USCIS)  ارسال کند تا به عنوان جدول A (در راهنمای سیاستUSCIS ) در نظر گرفته شود.

برای اینکه واجد شرایط اخذ ویزای EB-2 آمریکا باشید، کارفرمایتان باید فرم I-140، را ارسال کند. مگر اینکه برای یک ویزای منافع ملی آمریکا  یا همان NIW درخواست دهید. در این صورت می‌توانید فرم I-140، را خودتان ارسال کنید. از طرف خودت به عنوان بخشی از فرآیند درخواست، کارفرما باید بتواند توانایی پرداخت دستمزد پیشنهادی از تاریخ اولویت را به طور مستمر داشته باشد. کارفرمای شما همچنین می‌تواند از گزارش سالانه، اظهارنامه مالیات بر درآمد فدرال، یا صورت مالی حسابرسی شده برای نشان دادن توانایی خود در پرداخت دستمزد استفاده کند.

تاریخ اولویت چیست؟

فرقی نمی‌کند که گرین کارت EB-1 را دریافت کرده باشید یا  EB-2، باید به تاریخ‌های اولویت اهمیت بدهید. اگر مطمئن نیستید که تاریخ اولویت چیست، در ادامه یک توضیح کوتاه و مختصر در این باره خواهیم داد.

تاریخ اولویت (priority date) روزی است که USCIS (خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده) درخواست گرین کارت شما را دریافت می‌کند. وزارت امور خارجه هر ماه یک بولتن ویزا منتشر می‌کند که تاریخ‌های «اقدام نهایی» را برای هر دسته از گرین کارت‌ها با توجه به کشور مبدا متقاضی توضیح داده است. بنابراین باید بولتن هر ماه را بررسی کنید تا ببینید تاریخ اولویت شما چگونه مطابقت دارد.

زمانی که تاریخ اولویت‌تان به تاریخ اقدام نهایی در گروه‌بندی و کشورتان رسید یا از آن گذشت، تاریخ شما جاری خواهد بود. به این ترتیب می‌توانید وضعیت خود را با ارسال یک دادخواست I-485 تنظیم یا از طریق فرآیند کنسولی اقدام کنید. اگر تاریخ دسته و کشور شما از قبل جاری است، می‌توانید به محض تایید I-140 اقدامات بعدی را انجام دهید.

تفاوت ویزای EB-1 و ویزای EB-2

مهم‌ترین تفاوت بین ویزای EB-1 آمریکا و ویزای EB-2 شرایط متفاوت پذیرش افراد در هر کدام از این دو ویزا است. در ویزای EB-1 معیار‌های پذیرش سخت‌تر است. برای پذیرفته شدن در این ویزا افراد باید در سطح بسیار قابل توجه و برجسته‌ای قرار گرفته باشند و تجربه، دانش و تخصص بسیار بالایی در زمینه کاری خود داشته باشند. شرایط مشکل‌تر ویزای کاری EB-1 باعث شده که متقاضیان کمتری برای دریافت این ویزا اقدام کنند.

تفاوت ویزای EB-۱ و ویزای EB-۲

برای اقدام به درخواست جهت ویزای EB-2 داشتن حداقل مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا با سابقه حداقل ۵ سال کار مداوم و مستمر کافی است. ازاینرو متقاضی دریافت این ویزا بیشتر است.

ویزای EB1 در مقابل ویزای EB2

مهاجرت به آمریکا می‌تواند از طریق مهاجرت مبتنی بر اشتغال (EB) به دست آید. مقوله مهاجرت مبتنی بر اشتغال به زیرمجموعه‌هایی تقسیم می‌شود. این زیرمجموعه‌ها شامل دو دسته ترجیحی EB-1 و EB-2 هستند. هر کدام از این دو نوع ویزا، مدارک خاص مربوط به شرایط خود را در رابطه با الزامات تعیین‌شده نیاز دارند.

در این بخش قصد داریم مزایای ویزای EB1 را با ویزای EB2 مقایسه کنیم:

ویزای EB1 آمریکا

 1. توانایی اسپانسرینگ خود: متقاضیان EB-1A برای تشکیل پرونده نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند. بنابراین می‌توانند بدون دخالت کارفرما درخواست دهند.
 2. زمان انتظار کوتاه‌تر: به طور معمول زمان انتظار برای گرین کارتEB-1  بسیار کوتاهتر از EB-2 است. تاریخ‌ها بر اساس تابعیت افراد و کشور محل زندگی آنها متفاوت است. اما EB-1 به دلیل شرایط بیشتر متقاضیان کمتری دارد.
 3. معاف از گواهی کار  PERM: اگر واجد شرایط EB-1 هستید، یعنی نیازی به گذراندن فرآیند گواهی کار PERM ندارید. فرآیند PERM گاهی اوقات می‌تواند دست و پا گیر و طولانی باشد. حتی ممکن است حدود چهار تا شش ماه طول بکشد تا  در وزارت کار آمریکاپردازش شود. اگر پرونده شما یک اخطار بررسی حسابرسی دریافت کند، این روند حتی می‌تواند بسیار طولانی‌تر شود. بنابراین،EB-1  کل فرآیند گرین کارت آمریکا را به میزان قابل توجهی سرعت می‌دهد.
 4. تشکیل پرونده همزمان: مزیت دیگر این است که بسیاری از متقاضیان EB-1 می‌توانند درخواست‌های  I-140 و I-485 را به طور همزمان ارسال کنند. این مسئله منجر به تصمیم‌گیری سریعتر در مورد کل فرآیند می‌شود. این می‌تواند راه را برای مجوز کار زودهنگام همسر و/یا فرزندان شما هموار کند. به این ترتیب، تا قبل از تایید درخواست گرین‌کارت می‌توانند استخدام شوند.

ویزای EB2 آمریکا

مزایای EB-2 در مقایسه با EB-1به شرح زیر است:

الزامات ویزای EB-2 نسبتا کمتر از ویزای EB-1 است. این مسئله اخذ ویزای EB2 را به گزینه ساده‌تری برای متقاضیان تبدیل کرده است. در حالی که EB-1، به ویژه در بخش توانایی‌های استثنایی افراد، فقط برای کسانی که بالاترین دستاوردها را در رشته‌های خود دارند، در نظر گرفته شده است.

بنابراین، به طور کلی افراد بسیار بیشتری برای اخذ ویزای EB-2 آمریکا مورد تایید قرار می‌گیرند. همچنین اگر برای EB-2 NIW واجد شرایط باشید، حتی سودمندتر نیز برایتان خواهد بود.

مدارک مورد نیازبرای دریافت ویزای EB-2

برای اخذ ویزای منافع ملی آمریکا مدارکی مورد نیاز است که متقاضی باید تمام این مدارک را برای دریافت ویزا جمع‌آوری کرده و ارسال کند. این مدارک شامل موارد زیر است:

 • مدارکی جهت اثبات پیدا کردن یک شغل تمام وقت در آمریکا
 • گواهی کاری که پیشتر از طرف کارفرمای آمریکایی ارسال شده و مورد تأیید USICS قرار گرفته
 • بیمه سلامت
 • گواهی داشتن تمکن مالی
 • توصیه نامه کارفرمای پیشین
 • مدارک احراز هویت مانند پاسپورت و شناسنامه و سند ازدواج
 • ریز نمرات جهت متقاضیان تحصیلی
 • عکس پرسنلی
 • تأییدیه از آزمایش‌های پزشکی و واکسیناسیون
 • کارت پایان خدمت
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • برگه درخواست ویزا و پرداخت هزینه سفارت

مصاحبه و حضور در سفارت آمریکا

در پروسه دریافت ویزای کاری آمریکا متقاضی دریافت ویزا باید برای مصاحبه به سفارت آمریکا مراجعه کند. برای مراجعه به سفارت آمریکا بهتر است که برگه ثبت تاریخ مصاحبه، فیش پرداخت هزینه ویزا و اصل گذرنامه را همراه داشته باشید زیرا در برخی از سفارت‌ها بدون مشاهده این مدارک اجازه ورود به سفارت به شما داده نخواهد شد.

مصاحبه و حضور در سفارت آمریکا

باید توجه داشته باشید که ورود برخی وسایل به داخل سفارت ممنوع است. از همراه داشتن آن‌ها خودداری کنید. وسایلی مانند تلفن همراه، عطر، مایعات، بسته‌های مهروموم شده، کوله، کیف، تجهیزات الکترونیک از آن دسته‌اند. برای ورود به سفارت شما باید از یک بازرسی امنیتی رد شوید. این بازرسی گاهی شامل اسکن فلزیاب نیز هست. پس از ورود به سفارت شما باید فرایند تأیید اثر انگشت را انجام دهید تا با مقایسه اثر انگشت شما با اثر انگشت گرفته‌شده در مرکز OFC مقایسه شود و تأیید شود.

رفتن به سالن انتظار برای انجام مصاحبه پس از انگشت‌نگاری انجام می‌شود. در هنگام انتظار برای مصاحبه باید در سکوت کامل باشید. در هنگام مصاحبه بین شما و مصاحبه‌کننده شیشه‌ای وجود دارد و شما و مصاحبه‌کننده از طریق یک بلندگو و میکروفون با یکدیگر صحبت خواهید کرد. تنها شیاری در زیر شیشه وجود دارد که شما می‌توانید مدارک خود را تحویل دهید.

به‌خاطر داشته باشید که برای جواب به سؤالات مصاحبه‌کننده باید کاملاً صداقت را رعایت کنید. جواب‌ها را بدون مکث طولانی ارائه دهید. توجه کنید که این مصاحبه تنها برای اثبات صحت ادعا‌های شما است نه برای تحلیل شخصیت شما ازاینرو با لحنی مطمئن و واقعی سخن بگویید و به حاشیه نروید.

هزینه‌های ویزای مبتنی بر اشتغال

دریافت ویزای مبتنی بر اشتغال آمریکا هزینه‌هایی دارد که شما برخی از این هزینه‌ها را در مراحل مختلف این پروسه باید به سفارت پرداخت کنید که هزینه آن در سفارت‌های مختلف متفاوت است و برخی را نیز جهت پیشبرد اهداف باید پرداخت کنید. ما در این قسمت مقاله برای اینکه بتوانید پیش‌بینی درستی از هزینه‌ها داشته باشید در زیر لیست این هزینه‌ها را برای شما عنوان کرده‌ایم:

 • هزینه پردازش درخواست ویزای مهاجرتی از نوع ویزای کاری
 • هزینه تشکیل شدن دادخواست مهاجرت جهت کارگران خارجی( فرم I -۱۴۰)
 • هزینه واکسیناسیون‌های لازم و معاینات پزشکی
 • هزینه سفر به سفارت جهت مصاحبه برای ویزا
 • هزینه‌های فتوکپی
 • هزینه‌های دریافت و آماده‌سازی مدارک لازم جهت درخواست ویزا مانند گواهی عدم سوء پیشینه، پاسپورت و …

بیشتر بخوانید: تحصیل دکتری در آمریکا | هر آنچه باید درباره اپلای، هزینه و مدارک بدانید

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع ویزای جستجوی کار آلمان در سال 2021

مزایای مهاجرت به روش ویزای EB2 آمریکا

دریافت ویزای EB2 راحت تر است

ویزای EB-2 به سطح توانایی فوق العاده ای مانند ویزای EB-1 نیاز ندارد و باعث می شود طیف وسیع تری از افراد به آن دسترسی داشته باشند.

خودتان می توانید درخواست دهید

در برخی موارد، ویزای EB-2 می تواند درخواستی باشد، به این معنی که برای درخواست نیازی به پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای ایالات متحده ندارید. این به عنوان دسته چشم پوشی ملی (NIW) شناخته می شود.

منجر به اقامت دائم می شود

اگر ویزای EB-2 به شما داده شود، پس از مدت معینی واجد شرایط درخواست اقامت دائم (گرین کارت) خواهید بود. این به شما این فرصت را می دهد که به طور دائم در ایالات متحده زندگی و کار کنید.

معایب مهاجرت به روش ویزای EB2 آمریکا

زمان پردازش طولانی

زمان پردازش ویزای EB-2 می تواند طولانی باشد، به خصوص برای متقاضیان برخی کشورها.

اولویت در تاریخ

تاریخ اولویت تاریخی است که دادخواست ویزای شما در USCIS ثبت شده است. اگر تاریخ اولویت شما قدیمی‌تر از ویزای فعلی است، باید منتظر بمانید تا اسلات‌های ویزا بیشتری وجود داشته باشد تا بتوانید برای گرین کارت خود اقدام کنید.

هزینه بالاتر

هزینه دریافت ویزای EB-2 می تواند قابل توجه باشد، از جمله هزینه های تشکیل پرونده، هزینه های وکالت، و هزینه های زندگی در زمانی که شما منتظر گرین کارت خود هستید.

سوالات متداول ویزای EB2 آمریکا

این سوالی است که به طور معمول پرسیده می‌شود. به خصوص از سوی کسانی که پیش از این فرم I-140 را برای گرین کارت EB-2 ثبت کرده‌اند. از نظر فنی، راهی برای تغییر درخواست خود به یک گرین کارت دیگر وجود ندارد. با این حال، اگر صلاحیت شما تغییر کرد و شغل جدیدی به دست آوردید که واجد شرایط دریافت گرین کارت EB-1 شدید، ممکن است بتوانید یک درخواست جدید برای EB-1 ارسال کنید. در عین حال، تاریخ اولویت EB-2 خود را نیز حفظ کنید.

بسیاری از افرادی که متقاضی دریافت ویزای EB2 هستند متاهل هستند و دغدغه آن‌ها همراهی خانواده با آن‌ها است. این افراد درصورتی می‌توانند به همراه خانواده به آمریکا مهاجرت کنند که درخواست I-۱۴۰ آن‌ها تأیید شود. در صورت تائید این درخواست همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال آن‌ها واجد شرایط درخواست وضعیت مهاجرتی E-21 و E-22 هستند.

پرواضح است که برای زندگی در یک کشور و ایجاد ارتباط با دیگران باید بتوانیم به زبان رایج آن کشور صحبت کنیم. شما برای مصاحبه در سفارت و صحبت با مصاحبه‌کننده نیز به دانش زبان انگلیسی نیاز دارید؛ بنابراین داشتن دانش زبان انگلیسی بدون تردید یکی از شرایط پیش‌پا افتاده برای اخذ ویزای EB-2 است که متقاضی دریافت ویزا باید داشته باشد.

ما از ابتدا شرایط شما را ارزیابی کرده و اگر شایسته این فرآیند باشید آن را عملیاتی می‌کنیم. رزومه شما در صورت علاقه خودتان توسط شرکای تجاری ما در آمریکا بررسی می‌شود. به شما در آماده‌سازی مدارک دیگر یاری رسانده و انواع فرم‌های مورد نیازتان در این فرآیند همچون Personal Statement و نمونه نامه‌های حمایتی را در اختیارتان قرار می‌دهیم. وکیل آمریکائی ما فرآیند سابمیت پرونده شما را بر عهده دارد. ما فرآیند اخذ ویزای شما و همراهانتان را نیز مدیریت می‌کنیم و تا پایان در کنارتان خواهیم بود.

انتخاب گرین کارت هر متقاضی به ترجیح او و اینکه آیا شرایط لازم برای هر یک از گروه‌بندی‌ها را فراهم می‌کند یا نه، بستگی دارد. اگر معیارهای ویزای EB-1 آمریکا را دارید، اقدام برای آن نسبت به EB-2 سودمندتر است. اما اگر دستاوردها و تجربه شما در زمینه کاری‌تان در آن سطح نیست، دسته EB-2 می‌تواند بهترین گزینه انتخابی‌تان باشد. از این رو توصیه می‌کنیم که با یک متخصص مهاجرت در این زمینه صحبت کنید تا به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه کمک کند.

اگر درخواست I-140 شما تایید شود، همسر و فرزندان مجردتان که زیر 21 سال هستند، واجد شرایط درخواست وضعیت مهاجرتی E-21 و E-22 هستند.

گرین کارت EB-2 به پیشنهاد کار و گواهی کار PERM نیاز دارد. در شرایط خاص، متقاضی ویزای EB-2 می‌تواند از این قانون مستثنا شود. این در صورتی است که شرایط ویزای EB2 از طریق NIW را داشته باشد. به منظور واجد شرایط بودن، اسناد خاص باید با برنامه EB-2 تکمیل شود.

زمان پردازش ویزای EB-2 به طور معمول در مقایسه با زمان پردازش EB-1 بیشتر طول می‌کشد. چراکه نیاز به ارائه گواهی کار دارد. USCIS سالانه تنها 140 هزار ویزای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال ارائه می‌دهد. به همین دلیل، متقاضیانی که در دسته‌های ترجیحی پایین‌تر گرین کارت هستند، به طور معمول مدت زمان قابل توجهی را منتظر می‌مانند. این امر زمان پردازش EB-2 و همچنین اولویت‌های پایین‌تر را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

خبر خوب این است که مجبور نیستید یکی را انتخاب کنید. می‌توانید همزمان برای هر دو گرین کارت EB-1 و EB-2 اقدام کنید. همچنین هیچ محدودیتی برای تعداد درخواست‌هایی که برای گرین کارت‌های مختلف ارسال می‌کنید، وجود ندارد. بنابراین، اگر می‌خواهید شانس انتخاب شدن برای هر گرین کارت را افزایش دهید، می‌توانید به طور همزمان برای EB-1 و EB-2 آمریکا تشکیل پرونده دهید. به این ترتیب، اگر برای یکی قبول نشدید، ممکن است برای دیگری تایید شوید. اگر برای هر دو مورد تایید هستید، می‌توانید گرین کارت خود را که متناسب با نیازتان است، انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که باید هزینه هر دو درخواست را بپردازید.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

ویزا گلوبال تلنت استرالیا

ویزا فریلنسری اسپانیا (خود اشتغالی)

ویزا گلوبال تلنت فرانسه

ویزای EB1 آمریکا

ویزا گلوبال تلنت انگلیس

ویزای فریلنسری آلمان (خوداشتغالی)

ویزای IMP C11

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره ویزای EB2 آمریکا

10 پاسخ

 1. سلاو
  من ساکن ایران و در تابعیت کوردستان در عراق میباشم – خودی من در ایران متولد شد – مادر من در اروپا هست
  قصد کرده ام به امریکا بروم
  برای تحصیل کردن و کار کردن
  آیا شما برای من توانید راهنمایی کنید؟

 2. منظورم آن قسمتی است که نوشته شده:

  شغلی که برای آن اپلای می‌کنید، باید نیاز به یک مدرک پیشرفته داشته باشد. شما نیز باید چنین مدرکی را یا یک مدرک خارجی معادل آن (کارشناسی یا مدرک معادل خارجی به اضافه 5 سال دوره post-baccalaureate، تجربه کاری پیشرفته در رشته خود) ارائه دهید. باید هر گونه شرایط دیگر را که در گواهی کار مشخص شده است، مطابق با شرایط لازم برآورده کنید.

  اگر منظور همان لیسانس و فوق لیسانس یا دکترا هست – مثلا معادل خارجی اش میشود چه؟

 3. سلام- سپاس از اطلاعات
  آیا همکاران و مجموعه شما میتواند به من کمک کند در تهیه و تکمیل مدارک و رزومه مناسب جهت دریافت این ویزا؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .