سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

ثبت شرکت در پرتغال

زندگی دوباره، در دسترس شما با اقامت پرتغال

register a company in portugal

پرتغال

مشاوره رایگان

ثبت شرکت در پرتغال چیست؟

اگر قصد ثبت شرکت در پرتغال برای اخذ اقامت این کشور را دارید، می توانید تحت برنامه ویزای طلایی پرتغال این کار را انجام دهید. برای ثبت یک کسب و کار در پرتغال تحت این برنامه، یک مهاجر باید مجوز اقامت یا شهروندی، شماره مالیات و تامین اجتماعی و حساب بانکی در این کشور را دریافت کند.
فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

ثبت شرکت در پرتغال چه شرایطی دارد؟

 • تصویر گذرنامه‌های سهام‌داران/مدیران شرکت؛
 • ترجمه رسمی سند ملکی یا اجاره‌نامه محل سکونت؛
 • وکالت‌نامه دریافت کد مالیاتی در پرتغال؛
 • وکالت‌نامه ثبت شرکت در پرتغال؛
 • تعیین نام، میزان سرمایه، آدرس، تعداد سهام‌داران، مدیران، و حسابدار رسمی شرکت.

بیشتر بخوانید: مراحل دریافت ویزای طلایی پرتغال چیست؟

چرا پرتغال را برای مهاجرت و راه‌اندازی کسب‌وکار پیشنهاد می‌دهید؟

 • رتبه 30 جهان در شاخص‌های راه‌اندازی کسب‌وکار؛
 • رتبه 44 در میان کشورهای جهان در صادرات؛
 • رتبه 40 در میان کشورهای جهان در واردات؛
 • عضو اتحادیۀ اروپا، پیمان مالی یورو و عضو منطقه شینگن.

پرتغال از سال 2014 به صورت رسمی هر ساله تراز مالی مثبت خود را در گستره اتحادیۀ اروپا اعلام کرده است. این کشور که غربی‌ترین کشور اروپایی می‌باشد، اقتصادی برپایه کشاورزی، ماهیگیری و صنعت دارد. پرتغال یکی از کشورهایی است که همواره رابطه خوبی با ایران داشته است. هم‌اکنون رتبه ایران به‌عنوان کشور واردکننده محصولات متنوع از پرتغال از رده ۱۰۹ به رتبه ۷۹ ارتقا پیدا کرده است. این چشم‌انداز تجاری با توجه به افزایش تقاضا و ثبت شرکت‌های مختلف و متنوع ایرانی در پرتغال بسیار سودمند به نظر می‌رسد.

همچنین برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر افتتاح حساب بانکی در پرتغال برای ایرانی‌ها همچنان و بدون مشکل انجام می‌پذیرد. از این جهت اقامت پرتغال می تواند یک فرصت طلایی محسوب شود.

خواندن مقاله افتتاح حساب بانکی در اروپا را به شما پیشنهاد می دهیم.

فرآیند ثبت شرکت و اخذ اقامت پرتغال چگونه است؟

 • دریافت شماره شناسایی مالیاتی در پرتغال؛
 • تعیین نام، میزان سرمایه، آدرس، تعداد سهام‌داران، مدیران، و حسابدار رسمی شرکت؛
 • امضای وکالت‌نامه ثبت شرکت؛
 • ثبت شرکت؛
 • افتتاح حساب بانکی شرکتی؛
 • دریافت ویزا جهت حضور در پرتغال؛
 • حضور در پرتغال و تکمیل فرآیند اقامت؛
 • دریافت اقامت؛
 • ثبت فعالیت‌های شرکت نزد نهادهای مالیاتی و شروع رسمی کار شرکت. (تمام این مراحل در کمتر از پنج ماه صورت می‌پذیرد.)

مزیت‌های ثبت شرکت در پرتغال چیست؟

مالیات بر درآمد به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل تصمیم‌گیری برای کارآفرینی، در پرتغال معمولی است. مالیات بر درآمد در پرتغال از 14.5 تا 48 درصد می‌باشد. به صورت معمول فعالیت شرکت شما که در قالب کسب‌وکارهای کوچک و میانه قرار می‌گیرد شامل 20% مالیات خواهد شد. این یعنی نه مانند اسلواکی 15% و نه مانند دانمارک 56% است.

همچنین اگر کسب‌وکار شما در محدوده کسب‌وکارهای آنلاین و نوآورانه است، اکوسیستم استارتاپی پویایی را تجربه خواهید کرد. کسب‌وکارهای تجاری نیز در پرتغال پرطرفدارند. پرتغال مستقیماً به اقیانوس متصل است و بندرگاه‌های متعددی دارد که به‌عنوان یک شریان ورودی و خروجی برای اروپا عمل می‌کند.

اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید، پرتغال گزینه خوبی برای زندگی در اروپاست. برخلاف، اتریش، آلمان و حتی اسپانیا که به ترتیب با انگلیسی‌دان‌های کمتری روبه‌رو خواهید شد، در پرتغال شما شانس 90% گفت‌وگو به زبان انگلیسی را خواهید داشت؛ و این موضوع باعث می‌شود کلی در فرایند جا افتادن در این کشور جلو باشید.

همچنین هزینه زندگی در این کشور بسیار پایین است و برای آغاز فرآیند زندگی در اروپا به کمک تازه مهاجرین خواهد آمد.

معایب ثبت شرکت و زندگی در پرتغال چیست؟

بروکراسی اداری در پرتغال هنوز پابرجاست. صد البته شما در مسیر امور دریافت اقامت با آن روبه‌رو نخواهید شد، چرا که توسط وکلای ما در پرتغال انجام خواهد پذیرفت. اما به صورت کلی تعداد بسیار زیادی از کارمندان ادارات به انگلیسی مسلط نیستند. یادگیری زبان پرتغالی نیز روی هم رفته اصلاً کار آسانی نیست.

رانندگی پرخطر پرتغالی‌ها در اروپا معروف است. (هرچند که بعید است حتی قابل مقایسه با رانندگی در ایران باشد!)

Fins Advisers چه خدماتی را در این مسیر ارائه می‌دهد؟

همان‌طور که در بخش خدمات وب‌سایت ذکر شده است، به‌عنوان یک آژانس 360 درجه مهاجرتی، ما در 12 سرویس مختلف تمامی سرویس‌های مورد نیاز شما را تقبل می‌نماییم. برای آشنایی با این سرویس‌ها بخش خدمات قابل ارائه را مطالعه نمایید.

هزینه‌های راه‌اندازی کسب‌وکار در پرتغال چگونه است؟

مهم‌ترین خدمتی که FinsAdvisers به شما ارائه خواهد کرد، در همین خصوص می‌باشد. بیش از 100 کسب‌وکار در چهار لول سرمایه توسط کارشناسان اروپایی این شرکت تحلیل و در این وب‌سایت به شما ارائه شده است. می‌توانید با مراجعه به بخش فرصت‌های پیشنهادی کسب‌وکار آن‌ها را مطالعه کرده و از خدمات ما در خصوص راه‌اندازی آن بهره‌مند شوید.

Fins Advisers چه خدماتی را در این مسیر ارائه می‌دهد؟

شما همچنین می‌توانید به صورت اختصاصی و از طریق گفت‌وگو با مشاور ارشد کسب‌وکار در اروپا، پرونده اختصاصی خود را جهت تعیین بهترین انتخاب برای خودتان یافته و آن را مبنا قرار دهید.

زندگی و اقامت پرتغال چگونه است؟

اگر ساعت دوازده شب در کوچه‌های لیسبون و یا پورتو قدم می‌زدید، و شهر برای شما همانند ساعت 6 بعد از ظهر به نظر می‌رسید، تعجب نکنید. حتی بچه‌ها هم از این عادت مستثنی نیستند.

رقص، گوش سپردن به موسیقی ملی پرتغال به نام «فدوس» و نوشخواری از عادات روزمره پرتغالی‌ها می‌باشد. زندگی برای پرتغالی‌ها انگار که بسیار آرام است. معمولاً عجله در فرهنگ آن‌ها تعریف نشده است.

اهالی این کشور، شدیداً بچه‌دوست هستند و برای خانم‌هایی که بچه‌دار هستند احترام متفاوتی را نسبت به مجردها قائل هستند. غذاهای پرتغالی به خاطر فرهنگ مدیترانه‌ای آن‌ها بسیار لذیذ و معروف است. پرتغال دارای روابط عمده‌ای با برزیل می‌باشد. هرچه باشد زبان گویش برزیلی‌ها پرتغالی است و این موضوع به ارتباط ویژه فرهنگی و اقتصادی آن‌ها منجر شده است.

کافه‌نشینی نه به‌عنوان یک تفریح که به‌عنوان یک ضرورت در پرتغال همه‌گیر است.

شما همچنین می توانید با مطالعه مقاله زندگی در پرتغال ، داده های کامل تری در این خصوص به دست آورید.

تحصیل فرزندان در پرتغال چگونه است؟

تحصیلات ابتدایی

تحصیلات ابتدایی به‌صورت رایگان ارائه می‌شود و برای همه کودکان الزامی است. این دوره از تحصیلات برای کودکان بین 6 تا 15 سال برنامه‌ریزی شده است. دانش‌آموزانی که این دوره را سپری می‌کنند گواهی تحصیلی پایان دوره ابتدایی را دریافت می‌کنند. این دوره تحصیلی 9 سال به طول می‌انجامد.

سیستم آموزش و پرورش پرتغال گزینه‌های مختلفی را پس از 9 سال تحصیل ابتدایی برای جوانان در نظر گرفته که شامل متوسطه استاندارد و شکل‌های دیگری از آموزش در این کشور می‌شود. این دوره‌ها توسط مدارس متوسطه و فنی‌وحرفه‌ای در رشته‌های علوم انسانی، هنر‌های خاص، فنی‌وحرفه‌ای برگزار می‌شود.

تحصیلات متوسطه

آموزش متوسطه استاندارد شامل موارد زیر است:

 • دوره‌های عمومی: این دوره عمدتاً برای دانش‌آموزانی برنامه‌ریزی شده که قصد دارند پس از دوره متوسطه در دوره آموزش عالی شرکت کرده و ادامه تحصیل دهند.
 • دوره‌های تکنولوژی: این دوره برای دانش‌آموزانی برنامه‌ریزی شده که پس از دوره متوسطه می‌خواهند با فراگیری دانش‌های حرفه‌ای وارد بازار کار شوند.

پس از پایان دوره متوسطه استاندارد دانش‌آموزان موفق به دریافت مدرک تحصیلی دیپلم می‌شوند. اما دانش‌آموزان دوره متوسطه تکنولوژی پس از طی این دوره گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای دریافت می‌کنند.

مدارس بین‌المللی پرتغال

دانش‌آموزان خارجی می‌توانند در مدارس بین‌المللی پرتغال مشغول به تحصیل شوند. مدارس بین‌المللی پرتغال عموماً در دوره‌های ابتدایی و متوسطه هستند و به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. این مدارس در شهر‌های بزرگ مانند لیسبون و یا الگارو فعال می‌باشند.

تحصیلات دانشگاهی

پرتغال در طول تاریخ همیشه دانشگاه‌های خوبی داشته برای همین موفق شد در اولین رتبه‌بندی جهانی از نظر سیستم آموزشی در جایگاه سی‌وپنجم قرار گیرد. در پرتغال به غیر از دانشگاه‌های باکیفیت تعداد زیادی پلی‌تکنیک‌های معتبر هم هست. تفاوت اصلی بین پلی‌تکنیک و دانشگاه این است که دانشگاه بیشتر بر روی تحقیقات آکادمیک تمرکز دارد درحالی‌که پلی‌تکنیک دانشجویان را در راه رسیدن به شغل دلخواه آماده می‌کند.

دانشگاه پورتو (University of Porto)، لیسبون (University of Lisbon) و کویمبرا (University of Coimbra) از معروف‌ترین دانشگاه‌های پرتغال هستند.

به صورت کلی پرتغال را به چه کسانی پیشنهاد می‌دهید؟

 • اگر مایل به حضور در اروپا هستید و هزینه‌های اخذ اقامت برایتان اهمیت ویژه‌ای دارد، پرتغال را مد نظر داشته باشید.
 • اگر مایل به راه‌اندازی یک کسب‌وکار کوچک، با هزینه‌ای نه چندان زیاد هستید، پرتغال کشور مناسبی است.
 • اگر بابت تحریم‌های بین‌المللی توان معاملاتی جهانی خود را از دست داده‌اید، پرتغال یکی از بهترین مقاصد ممکن است. شما به راحتی یک حساب بین‌المللی با کد آی‌بن در اختیار خواهید داشت.
 • اگر بازنشسته هستید و صرفاً به دنبال گذراندن زندگی در یک کشور خوش آب‌وهوا، ارزان و درعینِ‌حال با استانداردهای بالا هستید، پرتغال گزینه جذابی برای شما خواهد بود.

مزایای مهاجرت به روش ثبت شرکت در پرتغال

موقعیت استراتژیک

موقعیت پرتغال دسترسی آسان به بازارهای اروپایی و بین المللی را فراهم می کند و آن را به دروازه ای بالقوه برای گسترش تجارت تبدیل می کند.

محیط دوستدار کسب و کار

پرتغال یک فضای تجاری مطلوب با مشوق ها و سیاست های مختلف برای حمایت از کارآفرینی و سرمایه گذاری ارائه می دهد.

دسترسی به اتحادیه اروپا

به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا، راه اندازی یک شرکت در پرتغال دسترسی به بازار واحد اتحادیه اروپا را فراهم می کند و تجارت و عملیات تجاری را تسهیل می کند.

کیفیت زندگی

پرتغال کیفیت زندگی بالایی را با آب و هوای مطبوع، زیبایی طبیعی و غنای فرهنگی ارائه می دهد که آن را به مقصدی جذاب برای کارمندان و صاحبان مشاغل تبدیل می کند.

نیروی کار ماهر

پرتغال دارای نیروی کار تحصیل کرده و ماهر است، به ویژه در زمینه هایی مانند فناوری، تحقیقات و خدمات.

مشوق های سرمایه گذاری

دولت پرتغال مشوق ها و معافیت های مالیاتی مختلفی را برای صنایع و مناطق خاص ارائه می دهد تا تشویق شود. سرمایه گذاری.

اکوسیستم کارآفرینی

پرتغال دارای یک اکوسیستم کارآفرینی رو به رشد با مراکز استارت آپی، انکوباتورها و شتاب دهنده هایی است که نوآوری را تقویت می کنند.

معایب مهاجرت به روش ثبت شرکت در پرتغال

فرآیند بوروکراتیک

ثبت شرکت در پرتغال شامل مراحل اداری است که می تواند زمان بر و پیچیده باشد.

مانع زبان

در حالی که انگلیسی به طور گسترده صحبت می شود، پرتغالی زبان رسمی است، که ممکن است در برخی از تعاملات تجاری چالش های ارتباطی ایجاد کند.

هزینه ها

تاسیس و نگهداری یک شرکت شامل هزینه هایی مانند هزینه های ثبت نام، هزینه های قانونی، مالیات و هزینه های عملیاتی است.

مقررات کار

مقررات کار پرتغال از کارکنان محافظت می کند، که ممکن است بر استخدام، اخراج و هزینه های مربوط به نیروی کار تأثیر بگذارد.

مالیات

نرخ مالیات شرکتی پرتغال ممکن است در مقایسه با سایر حوزه های قضایی بالاتر باشد و بر سودآوری شرکت شما تأثیر بگذارد.

رقابت

بسته به صنعت خود، ممکن است با رقابت روبرو شوید کسب و کارهای محلی و شرکت های بین المللی تاسیس کرد.

پویایی فرهنگی

درک فرهنگ و آداب و رسوم تجاری محلی برای تعاملات و روابط تجاری موفق مهم است.

شرایط اقتصادی

شرایط اقتصادی و روندهای بازار در پرتغال می تواند بر رشد و سودآوری تجارت تأثیر بگذارد.

انطباق قانونی

پیمایش مقررات تجاری محلی، قراردادها و الزامات قانونی می تواند برای تازه واردان چالش برانگیز باشد.

اشباع بازار

بسته به صنعت و مکان، بازارهای خاصی ممکن است اشباع شده باشند که بر رشد و تمایز بالقوه تأثیر می گذارد.

سوالات متداول در خصوص ثبت شرکت در پرتغال

رتبه 30 جهان در شاخص‌های راه‌اندازی کسب‌وکار رتبه 44 در میان کشورهای جهان در صادرات رتبه 40 در میان کشورهای جهان در واردات عضو اتحادیۀ اروپا، پیمان مالی یورو و عضو منطقه شینگن

تصویر گذرنامه‌های سهام‌داران/مدیران شرکت ترجمه رسمی سند ملکی یا اجاره‌نامه محل سکونت وکالت‌نامه دریافت کد مالیاتی در پرتغال وکالت‌نامه ثبت شرکت در پرتغال تعیین نام، میزان سرمایه، آدرس، تعداد سهام‌داران، مدیران، و حسابدار رسمی شرکت

دریافت شماره شناسایی مالیاتی در پرتغال؛ تعیین نام، میزان سرمایه، آدرس، تعداد سهام‌داران، مدیران، و حسابدار رسمی شرکت؛ امضای وکالت‌نامه ثبت شرکت؛ ثبت شرکت؛ افتتاح حساب بانکی شرکتی؛ دریافت ویزا جهت حضور در پرتغال؛ حضور در پرتغال و تکمیل فرآیند اقامت؛ دریافت اقامت؛ ثبت فعالیت‌های شرکت نزد نهادهای مالیاتی و شروع رسمی کار شرکت. (تمام این مراحل در کمتر از پنج ماه صورت می‌پذیرد.)

شما همچنین می‌توانید به صورت اختصاصی و از طریق گفت‌وگو با مشاور ارشد کسب‌وکار در اروپا، پرونده اختصاصی خود را جهت تعیین بهترین انتخاب برای خودتان یافته و آن را مبنا قرار دهید.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در ایتالیا

ثبت شرکت در آلمان

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره ثبت شرکت در پرتغال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .