سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس

RESIDENCY BY investment IN cyprus

قبرس

مشاوره رایگان

خرید ملک در قبرس چیست؟

قبرس شمالی جزیره‌ای مدرن در موقعیت جغرافیایی ایده‌آل است که به‌روزترین و بهترین خدمات آموزشی، بهداشتی و سرگرمی را دارد. بر همین اساس، افرادی زیادی از سراسر جهان به دنبال اخذ ویزا برای مسافرت یا مهاجرت به این جزیره هستند. یکی از بهترین راه‌ها برای گرفتن ویزای قبرس شمالی از طریق خرید ملک در این کشور است. مؤسسه چهره‌نگار در این راهنما، اطلاعات جامعی درباره شرایط خرید ملک و اخذ ویزای اقامت قبرس شمالی در اختیارتان قرار خواهد داد. چنانچه علاقه‌مند به خرید ملک و اقامت در این جزیره زیبای مدیترانه‌ای هستید، با ما همراه شوید.
فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

ویزای قبرس شمالی از طریق خرید ملک

 • اخذ ویزای قبرس شمالی از طریق خرید ملک مناسب چه افرادی است؟
 • مزایای اخذ ویزای قبرس شمالی از طریق خرید ملک
 • مدارک مورد نیاز برای خرید ملک و دریافت ویزای قبرس شمالی چیست
 • شرایط و الزامات ویزای قبرس شمالی از طریق خرید ملک چیست؟
 • مدت‌زمان پردازش ویزای قبرس شمالی چقدر است؟

اخذ ویزای قبرس شمالی از طریق خرید ملک مناسب چه افرادی است؟

در حال حاضر، اقتصاد قبرس شمالی با سرعت چشمگیری در حال رشد و توسعه است؛ به همین دلیل مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک را می‌توان فرصتی عالی برای زندگی و حتی سرمایه‌گذاری به شمار آورد. با خرید ملک در قبرس شمالی، مهاجرت به این کشور و اخذ مجوز اقامت TRNC تبدیل به فرایندی ساده خواهد شد. به این ترتیب فرصت خواهید داشت از زندگی در یک جزیره آفتابی لذت ببرید و به خدمات پزشکی و آموزشی پیشرفته قبرس شمالی دسترسی داشته باشید.

با خرید ملک در قبرس شمالی و دریافت مجوز اقامت این کشور، فقط اجازه دارید در طول مدت اعتبار ویزای خود، در قبرس اقامت داشته باشد. این نوع ویزا اجازه کار یا انجام هرگونه فعالیت تجاری در TRNC (جمهوری ترکیه قبرس شمالی) را به شما نخواهد داد. اتباع خارجی و مهاجران برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار یا استخدام در قبرس شمالی باید به‌طور جداگانه برای مجوز کار اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک و دریافت ویزای قبرس شمالی چیست؟

برای درخواست ویزای قبرس شمالی از طریق خرید ملک، به مدارک زیر نیاز دارید:

 • اصل و ترجمه شناسنامه با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
 • اصل و کپی پاسپورت (برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا با حداقل شش ماه اعتبار و برای اتباع اتحادیه اروپا یا TRNC با حداقل دو ماه اعتبار)
 • کارت ملی
 • گواهی عدم سوءپیشینه از اداره پلیس که توسط کشور متبوع متقاضی صادر شده باشد.
 • دو قطعه عکس بیومتریک معادل و در اندازه عکس پاسپورت
 • ترجمه و اصل مدارک خویشاوندی مانند گواهی ازدواج یا شناسنامه فرزندان با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه (در صورت ارائه درخواست به همراه خانواده)
 • اسناد خرید ملک مانند دعوت‌نامه، قرارداد و پیش‌قرارداد با اطلاعات هویتی خریدار که باید نهایتاً 30 روز پس از پرداخت هزینه رزرو ارسال شود.
 • گواهی سکونت که توسط شهرداری محلی صادر شده باشد. اگر درخواست اقامت در قبرس را قبل از تاریخ تحویل ملک ارائه دهید، باید ملکی را حداقل به مدت یک سال اجاره کنید و پرداخت هزینه آن بر عهده شماست.
 • صورت‌حساب بانکی که ثبات مالی شما را از طریق نشان دادن پس‌انداز و درآمد ماهانه‌تان، تأیید می‌کند. افراد بالای 18 سال برای دریافت پرینت حساب و نشان دادن توان مالی خود به اداره مهاجرت قبرس شمالی، باید 10000 دلار را برای مدت 30 روز در بانک‌های قبرس واریز کنند. این مبلغ براساس تشخیص پلیس مهاجرت، برای افراد زیر 18 سال حدود 5000 دلار در سال است که در هر دو صورت پس از 30 روز آزاد می‌شود. علاوه‌ بر این، کارت بانکی بین‌المللی نیز برای متقاضی صادر خواهد شد. در نظر داشته باشید که در این مدت نمی‌توانید از آن حساب پولی برداشت کنید. برخی بانک‌ها ممکن است بعد از این 30 روز، 200 یا 500 دلار در حساب خود نگه دارند.
 • مدارک پزشکی و گواهی سلامت. متقاضیان باید در یکی از بیمارستان‌های دولتی قبرس شمالی، مورد معاینه و غربالگری پزشکی قرار بگیرند.
 • داشتن بیمه‌نامه درمانی معتبر (در زمان دریافت اجازه اقامت)
 • رسیدهای پرداختی هزینه‌های دولتی. در طول این فرایند هر فرد باید 1000 دلار برای مدارک اضافی از جمله آزمایش خون، تأییدنامه، مهر قرارداد، ثبت قرارداد، مالیات مهاجرت، برگه فهرست راهنمای و غیره پرداخت کند.

شرایط و الزامات ویزای قبرس شمالی از طریق خرید ملک چیست؟

در قسمت‌های قبل متوجه شدیم دلیل استقبال افراد برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک چیست و به چه مدارکی نیاز داریم. حال بیایید درباره شرایط و ضوابطی که برای دریافت اقامت قبرس شمالی باید رعایت کنید، اطلاعات بیشتری به دست آوریم:

 • قبل از صدور و ثبت سند ملک تک‌برگی، باید هر ساله اقامت قبرس شمالی خود را تمدید کنید.
 • شما باید حداقل 30 روز در قبرس شمالی بمانید، اما پس از آزمایش خون و غربالگری پزشکی می‌توانید آنجا را ترک کنید و پس از صدور مجدد کارت به قبرس بازگردید.
 • اگر سند مالکیت (سند قانونی که حق مالکیت یک ملک را ثابت می‌کند) اشتراکی باشد، اجازه اقامت فقط برای یکی از مالکان صادر می‌شود.
 • اگر زمان شما در قبرس شمالی برای دریافت مجوز اقامت محدود است، زمان‌بندی بانک، اداره تاپو (اداره املاک و اراضی قبرس) و پلیس مهاجرت را می‌توان از قبل تعیین کرد؛ بنابراین باید طبق برنامه زمانی مشخص‌شده حاضر شوید.
 • خریداران ایرانی فقط می‌توانند قبل از دریافت کارت اقامت، حساب بانکی خود را در بانک سرمایه قبرس شمالی افتتاح کنند. این فرآیند نیاز به وقت قبلی دارد و معمولاً 40 روز پس از تماس با بانک است.
 • درصورت درخواست اقامت قبرس شمالی از طریق خرید ملک، باید از مناسب بودن اموال غیرمنقول برای سکونت مطمئن شوید. املاک و مستغلات باید برای مقاصد مسکونی استفاده شود. در صورت خرید یک ملک تجاری، ممکن است مشکلاتی پیش بیاید و احتمال رد درخواست افزایش می‌یابد.
 • برای گرفتن اقامت از طریق خرید ملک، باید حداقل 1/3 مبلغ فروش به مالک پرداخت شود.
 • اجازه اقامت صادر شده توسط TRNC حق زندگی در جمهوری ترکیه را نمی‌دهد. با این حال، دارندگان این نوع مجوز می‌توانند قبرس شمالی را ترک کرده و بدون ویزا به ترکیه سفر کنند.

مدت‌زمان پردازش ویزای قبرس شمالی چقدر است؟

فرایند پردازش مجوز اقامت و مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک، به چند فاکتور بستگی دارد. متوسط فرایند درخواست، بین 30 روز تا 90 روز طول می‌کشد. اگر تمام مدارک و الزامات را رعایت کرده باشید، به احتمال زیاد به‌راحتی درخواست شما تأیید می‌شود، اما درصورت ناقص و نامعتبر بودن مدارک و اطلاعات، درخواست اجازه اقامت شما رد خواهد شد. درصورت تمدید مجوز اقامت، مجوز جدید از پایان مدت اعتبار مجوز قبلی ‌اجرا خواهد شد.

جمع‌بندی

همان‌طور که می‌دانید، راه‌های مختلفی برای دریافت ویزای اقامت قبرس شمالی و مهاجرت به این کشور وجود دارد. روش‌هایی همچون سرمایه‌گذاری در املاک مسکونی، املاک تجاری، خرید سهام شرکت‌های قبرسی و سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری قبرس. در این میان، گزینه اول یعنی خرید ملک مسکونی محبوب‌ترین گزینه است. چنانچه شما ملکی در ایسکله یا هر شهر دیگر قبرس شمالی خریداری کنید، از مزایای مختلفی بهره‌مند خواهید شد.

با وجود این، فراموش نکنید انتخاب یک آژانس املاک معتبر و کاربلد، باید اولین و مهم‌ترین قدم شما باشد. معامله از طریق یک نماینده معتبر باعث صرفه‌جویی در وقت، انرژی و هزینه شما می‌شود. از سوی دیگر، همکاری با یک مشاور املاک غیرحرفه‌ای که تنها هدفش کسب درآمد است، شما را با مشکل مواجه خواهد کرد. عزیزانی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای قبرس شمالی از طریق خرید ملک هستند، می‌توانند برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، با مؤسسه چهره‌نگار تماس بگیرند. علاوه ‌بر این چهره‌نگار فرصت مشاوره حضوری و ارائه خدمات مهاجرتی سریع را برای شما فراهم کرده است.

مزایای مهاجرت به روش خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس شمالی یکی از سریع‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها برای دریافت اقامت دائم و مهاجرت به این کشور است.

تکمیل مراحل اقامت و صدور کارت اقامت از این طریق، بیش از 2 ماه طول نخواهد کشید.

به شما امکان می‌دهد برای خود و خانواده‌تان اعم از همسر، فرزندان تا 25 سال و حتی والدینتان نیز اقامت دائم قبرس را دریافت کنید.

برای اخذ اقامت قبرس شمالی از این طریق، نیازی به نقل مکان به این کشور ندارید.

اتباع خارجی که مجوز اقامت در قبرس شمالی دارند، امکان دریافت بیمه سلامت ملی را خواهند داشت.

داشتن مجوز اقامت قبرس شمالی به مهاجران امکان می‌دهد فرزندان خود را در پیش‌دبستانی‌ها و مدارس این کشور ثبت‌نام کنید.

با خرید ملک و داشتن مجوز اقامت در قبرس شمالی می‌توانید ویزای بریتانیا، ایالات‌متحده، آلمان و ایتالیا را از طریق فرایندی ساده‌تر دریافت کنید.

معایب مهاجرت به روش خرید ملک در قبرس

سوالات متداول درباره خرید ملک در قبرس

بله. صاحبان املاک در قبرس شمالی واجد شرایط دریافت مجوز اقامت هستند. برای سه سال اول، اجازه اقامت یک ساله دریافت خواهید کرد. سپس اجازه اقامت برای مدت 2 سال صادر خواهد شد.

خیر، برای ورود به قبرس شمالی نیازی به ویزا ندارید. با این حال، اگر قصد دارید بیش از 90 روز اقامت داشته باشید، باید برای مجوز توریستی درخواست دهید.

قیمت املاک و مستغلات در قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی کمتر است. همچنین، املاک و مستغلات قبرس شمالی در مقایسه با ترکیه و بسیاری از کشورهای مدیترانه‌ای دیگر، بسیار ارزان‌تر است.

مالیات سالانه ملک در قبرس شمالی بسیار کم و بر اساس تعداد متر مربع محاسبه می‌شود که در دو قسط (بهار و پاییز) قابل پرداخت است.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

ویزا سرمایه‌گذاری استرالیا

خرید ملک در اسپانیا

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در یونان

گلدن ویزای یونان

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره خرید ملک در قبرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .