سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

ثبت شرکت در اسپانیا

زندگی دوباره، در دسترس شما

register a company in spain

اسپانیا

مشاوره رایگان

ثبت شرکت در اسپانیا چیست؟

ساکنان کشورهای دیگر که مایل به راه اندازی ثبت شرکت در اسپانیا هستند باید برای اقامت اسپانیا و اجازه کار خوداشتغالی اقدام کنند. اگر آنها اقامت دائم در آنجا داشته باشند، نیازی به انجام این کار نخواهد بود و شما فقط باید همان شرایطی را که برای اسپانیایی های بومی لازم است رعایت کنید. برای شروع یک کسب و کار، ابتدا باید اقامت و یک کار در اسپانیا داشته باشید.
فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

چرا اسپانیا را برای راه‌اندازی کسب‌وکار و زندگی پیشنهاد می‌دهید؟

اسپانیا به لحاظ اندازه جغرافیایی پنجاه و دومین کشور بزرگ جهان، پنجمین کشور بزرگ اروپا و دومین کشور بزرگ اروپای غربی محسوب می‌شود.

 • پنجمین اقتصاد بزرگ اروپا؛
 • سیزدهمین تولید‌کننده بزرگ جهان؛
 • چهاردهمین کشور ثروتمند جهان؛
 • چهارمین اقتصاد بزرگ منطقه یورو؛
 • جزو پانزده کشور برتر جهان برای زندگی؛
 • دومین نقطه توریست‌پذیر دنیا؛
 • سومین زبان پرطرفدار جهان با 500 میلیون گویشور.

اسپانیا، یکی از کشورهای کهن قاره اروپا بوده و یکی از بازیگران اصلی اتحادیه اروپا در کنار آلمان و فرانسه محسوب می‌شود. به غیر از جمعیت 50 میلیونی خود اسپانیا، بازار 450 میلیون نفری امریکای جنوبی که جز برزیل، همه اسپانیایی‌زبان می‌باشند، باعث شده است که با یک اقتصاد پویا و پرتراکم روبه‌رو باشیم. در حقیقت بر اساس آمارها، اسپانیا پس از امریکا، بزرگ‌ترین کشور سرمایه‌گذار در امریکای جنوبی می‌باشد.

در دهه 90 میلادی، به علت افزایش ساخت‌وساز و نرخ بهره بسیار پایین اسپانیا، جایگاه اقتصادی این کشور مبدل به بالاترین رشد اقتصادی در اروپا شد. هرچند که به علت ارتباط مالی بسیار گسترده با امریکا، و پس از بحران مالی جهانی در سال 2007، اسپانیا نیز تا مدتی با رکود روبه‌رو شد. پس از اخذ وام از بانک اروپا و تا سال 2012 اقتصاد اسپانیا به مدار اصلی خود برگشت و هم‌اکنون دوباره جایگاه اقتصادی خود را بازیافته است.

مزیت‌های توسعه کسب‌وکار در اسپانیا چیست؟

 اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکار، به اندازه کشورهایی همانند انگلیس و یا اسلواکی ساده و در دسترس نیست. اما اکوسیستم کارآفرینی اسپانیا، به‌خصوص در برخی از شهرهای بزرگ، و در سال‌های گذشته، امکانات بسیار خوبی را برای کارآفرینان خارجی فراهم کرده است. از خاطر نبریم که حدود 12% جمعیت اسپانیا را مهاجران تشکیل داده‌اند و ملت اسپانیا به پذیرفتن مهاجران عادت کرده‌اند. همین موضوع باعث جذابیت هرچه بیشتری اقامت اسپانیا گشته است.

اسپانیا در قالب بازار آزاد حرکت می‌کند و به لحاظ مالیاتی جزو کشورهای دارای دولت رفاه همچون سوئد و نروژ نیست. همین خصیصه به آن کمک کرده است که همواره قابلیت سرمایه‌پذیری خوبی داشته باشد. بر اساس آمارها از سال 2014 به این سو هر سال اسپانیا با رشد سرمایه‌پذیری بالای 30% روبه‌رو بوده است.

 • به غیر از آلمان و انگلیس، هیچ کشوری در اروپا بازارهای صادراتی به وسعت اسپانیا را در اختیار ندارد.
 • روحیه خونگرم اسپانیایی‌ها و ایتالیایی‌ها در مقایسه با خشکیِ ذاتی دیگر اروپایی‌ها مشهور است.
 • اتاق بازرگانی مشترک اسپانیا و ایران، از اتاق‌های فعال بازرگانی در ایران است و از کمک آنها می‌توانید بهره‌مند شوید.
 • خوشبختانه در سطوح تجاری، تقریباً در تمامی شرایط قادر به گفت‌وگو به زبان انگلیسی خواهید بود.
 • صنعت توریسم، که یکی از کسب‌وکارهای محبوب در سراسر جهان است، در اسپانیا شدیداً در دسترس و سودده است.

بیشتر بخوانید: هزینه اقامت دائم در کانادا چقدر است؟

معایب زندگی و کسب‌وکار در اسپانیا چیست؟

 • اگر قرار است کسب‌وکار شما، به صورت روزمره با مردم در ارتباط باشد، (مثلاً داشتن یک مغازه و یا یک شغل خدماتی) شما ملزم به تکلم به زبان اسپانیایی هستید.
 • در فرآیند آغاز ثبت شرکت در اسپانیا، برخلاف ویزای یک‌ونیم ساله اسلواکی و یا سه ساله انگلیس و یا حتی یک‌ساله آلمان، معمولاً با اعطای یک ویزای شش‌ماهه برای شما و خانواده‌تان شروع می‌شود. این یعنی برای موفقیت در اسپانیا واقعاً باید طرح و برنامه خوبی داشته باشید و فعالیت کاریتان را به سرعت آغاز کنید. در سایه همین کسب‌وکار در مراحل بعدی اقامت‌های طولانی‌تری به شما اعطا خواهد شد. هرچند که بسیار زودتر از دیگر کشورها و فقط پس از گذشت سه سال از اقامت موقت، شما قادر به دریافت اقامت اسپانیا به صورت دائم خواهید بود.

بیشتر بخوانید: روش‌های اخذ گلدن ویزای اسپانیا

برای اخذ اقامت اسپانیا چه شرایطی لازم است؟

 • داشتن طرح کسب‌وکار واقعی و قابل دفاع
 • داشتن سرمایه لازم برای راه‌اندازی کسب‌وکار و اثبات داشتن آن در یک بانک ایرانی؛
 • مدارک مربوط به عدم سوء پیشینه؛
 • مدارک هویتی کامل.

بیشتر بدانیم: با ثبت یک شرکت، چگونه می توان اقامت اروپا را به دست آورد؟

روند اخذ اقامت اسپانیا چگونه است؟

 • دریافت کد اقتصادی NIE, Numero Identificacion Extranjeros توسط وکیل (یا همان خِستور)؛
 • اخذ تأییدیه نام شرکت از سایت ثبت شرکت‌های اسپانیا؛
 • تأسیس حساب بانکی در اسپانیا با حدود 10.000 یورو (فقط 3.000 یورو الزامی‌ست، اما هرچه عدد بالاتر باشد بهتر است)؛
 • دریافت کد شناسایی مالیاتی (C.I.F)؛
 • تهیه طرح تجاری (Business Plan) مقبول و قابل دفاع؛
 • اخذ ویزا 90 الی 180 روزه و حضور در اسپانیا؛
 • راه‌اندازی کسب‌وکار؛
 • پرداخت Advance Tax سه و یا شش ماهه؛
 • و در نهایت دریافت اقامت یک ساله.

Fins Advisers چه خدماتی را در این مسیر ارائه می‌دهد؟

همان‌طور که در بخش خدمات وب‌سایت ذکر شده است، به عنوان یک آژانس 360 درجه مهاجرتی، ما در 12 سرویس مختلف تمامی سرویس‌های مورد نیاز شما را برای دریافت اقامت اسپانیا تقبل می‌نماییم. برای آشنایی با این سرویس‌ها بخش خدمات قابل ارائه را مطالعه نمایید.

چه کسب‌وکارهایی در اسپانیا بیشتر منجر به موفقیت می‌شود؟

بازار ساخت‌وساز در اسپانیا، اخیراً دوباره شکوفا شده است. هرچند برای حضور در این بازار به سرمایه‌های نسبتاً سنگینی نیاز است. اما می‌توان در بخش‌های مکمل این صنعت، همچون طراحی داخلی، روف گاردن و باغ‌آرایی، کابینت و آشپزخانه و یا حتی پرده و مبلمان ورود پیدا کرد.  همچنین صنعت توریسم نیز از محورهای پرطرفدار و پرسود در اسپانیاست؛ و با سرمایه‌های کمتری نیز می‌توان به آن ورود پیدا کرد. مشاغل مربوط به کافه و رستوران‌داری نیز با توجه به سبک زندگی شبانه اسپانیایی‌ها و بازار همیشه پررونق توریسم جذاب به نظر می‌رسد.

اسپانیا همچنین بازار اصلی ادویه اروپا محسوب می‌شود. اسپانیا همچنین بزرگ‌ترین خریدار زعفران ایران است؛ که البته آن را دوباره بسته‌بندی کرده و با نام تجاری خود صادر می‌کند. واردات خشکبار و آجیل، بسته‌بندی و سپس صادرات آنها نیز در این کشور رواج دارد.

هزینه‌های راه‌اندازی کسب‌وکار در اسپانیا چگونه است؟

مهم‌ترین خدمتی که FinsAdvisers به شما ارائه خواهد کرد، در همین خصوص می‌باشد. بیش از 100 کسب‌وکار در چهار لول سرمایه توسط کارشناسان اروپایی این شرکت تحلیل و در این وب‌سایت به شما ارائه شده است. می‌توانید با مراجعه به بخش فرصت‌های پیشنهادی کسب‌وکار آنها را مطالعه کرده و از خدمات ما در خصوص راه‌اندازی آن بهره مند شوید.

شما همچنین می‌توانید به صورت اختصاصی و از طریق گفت‌وگو با مشاور ارشد کسب‌وکار در اروپا، پرونده اختصاصی خود را جهت تعیین بهترین انتخاب برای خودتان یافته و آن را در ٰفرآیند دریافت اقامت اسپانیا مبنا قرار دهید.

زندگی در اسپانیا چگونه است؟

هیچ جمله‌ای قادر به انتقال زیبایی‌های شهری و طبیعی اسپانیا نیست. بهتر است در این زمینه به ویدئوهای موجود در پایین مقاله رجوع کنید.

 • اسپانیایی‌ها به آسان‌گیری معروفند. در حقیقت آنها نقطه مقابل آلمانی‌ها، اتریشی‌ها و اهالی اسکاندیناوی هستند.
 • پوست، مو و رنگ چشم اسپانیایی‌ها بسیار به ما ایرانی‌ها شبیه است. این موضوع باعث می‌شود که در آنجا انگشت‌نما به نظر نرسید.
 • زندگی جمعی و شبانه از مهم‌ترین ویژگی‌های اسپانیایی‌هاست. آنها حتی اگر مراسم گاوبازی، رقص فلامنکو، موسیقی زنده و یا کارناوالی برای شادی پیدا نکنند، خود دست به کار شده و در کافه، رستوران و یا گوشه خیابان مشغول شادی می‌شوند.
 • اسپانیایی‌ها از کتابخوان‌ترین ملل اروپایی هستند. این موضوع را در مترو و یا پارک‌ها بیشتر لمس خواهید کرد. بارسلونایی‌ها با ساحل جذابشان و مادریدی‌ها با خیابان‌های مملو از پاساژهایشان خودنمایی می‌کنند. هرچند برای زندگی در اسپانیا می‌توان از مالاگا و والنسیا که ایرانی‌های بیشتری در آن ساکن بوده و خلوت‌تر هستند نیز شروع کرد.
 • تراکم جمعیت در اسپانیا جز در مادرید و بارسلونا بسیار پایین است و از نظر کشاورزی پررونق محسوب می‌شود. بسیاری از اروپایی‌ها مخصوصاً ساکنین اروپای غربی با خرید و توسعه مزرعه‌های انگور، صیفی‌جات و میوه، در اسپانیا مشغول باغداری و کشاورزی شده‌اند.

شما همچنین می توانید با مطالع مقاله زندگی در اسپانیا ، داده های کامل تری در این خصوص به دست آورید.

تحصیل فرزندان در اسپانیا چگونه است؟

کودکان اسپانیایی از سه سالگی وارد مهد کودک (La Education infantil) شده و‎ ‎به مدت سه سال تا سن شش سالگی مطالب اولیه را فرا می‌گیرند. آخرین سال مقطع پیش‌دبستانی‎ ‎اجباری است. آموزش ابتدایی (La Education Obligatoria) از سن شش سالگی آغاز می‌شود‎ ‎و تا سن یازده سالگی به مدت پنج سال ادامه می‌یابد. در این مدت دانش‌آموزان ضمن آشنایی با‎ ‎محیط اطراف، خواندن، نوشتن و دروس ابتدایی را فرا می‌گیرند.

بیشتر بخوانیم: بهترین کشور برای مهاجرت کجاست؟

سپس دوره آموزش‎ ‎متوسطه (La Education Segundaria) ارائه می‌شود. این دوره بر دو مرحله مشتمل می‎شود طی دوره اول به مدت سه سال دانش‌آموزان موفق به کسب درجه فارغ‌التحصیل دوره‎ ‎مدرسه و طی مرحله دوم به مدت سه سال دانش‌آموزان به احراز درجه تحصیلی موسوم به (Bachiller) نائل می‌آیند. در صورت تمایل دانش‌آموزان به ورود به دانشگاه دوره‏‎ ‎آموزش یک‌ساله پیش‌دانشگاهی (Curso de orientacion Universitaria) و یا ورود به‎ ‎دوره‌های آموزش حرفه‌ای (La Formacion Profesinal) نیز پشت سر گذارده می‌شود‎.

اعتبار دانشگاه‌های اسپانیا یکی از مزایای تحصیل در اسپانیا می‌باشد. دانشگاه‌های اسپانیا دارای رنکینگ بسیار بالایی می‌باشد چرا که دارای امکانات و تجهیزات آموزشی بسیاری است و رتبه‌های دانشگاه‌های اسپانیا در تمامی رشته‌ها زیر ۴۰۰ است. از دیگر مزایای تحصیل در اسپانیا وجود زبان انگلیسی در سیستم آموزشی اسپانیا است. تمامی رشته‌ها در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. از مزایای تحصیل در اسپانیا می‌توانیم به بحث هزینه‌های تحصیل در اسپانیا اشاره کرد که شهریه دانشگاه‌های اسپانیا نسبت به دانشگاه‌های سوئیس و انگلستان کمتر است و امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا با دادن رزومه تحصیلی قوی ـ با معافیت از پرداخت شهریه ـ میسر می‌باشد. همچنین در کنار تحصیل در اسپانیا می‌توانید کار کنید.

به صورت کلی اسپانیا را به چه کسانی پیشنهاد می‌دهید؟

 • اگر تجربه فعالیت‌های تجاری را پیش از این داشته‌اید، اقامت اسپانیا را به عنوان یک گزینه مطلوب در نظر بگیرید.
 • اگر به کار و زندگی در کشوری با استانداردهای بالای اروپای غربی علاقه‌مندید، اما فرهنگ خشک و سرد اروپای غربی و شمالی برای سلیقه‌تان مناسب نیست، اسپانیا را انتخاب کنید.
 • اگر در کنار کسب‌وکار، نیم‌نگاهی به یک زندگی کم‌دغدغه و آرام دارید، اسپانیا مقصد مورد علاقه شما خواهد بود.
 • اگر به هر شکلی با نژادپرستی مشکل دارید، می‌توانید از اقامت اسپانیا لذت ببرید.
 • اگر هیچ تجربه مفیدی از کارآفرینی در ایران نداشته‌اید، اصولاً اسپانیا مقصد مناسبی برای آغاز کارآفرینی در اروپا محسوب نمی‌شود. شما می‌توانید این روند را از اسلواکی که شرایط آسان‌تری دارد، آغاز نمایید.

همچنین با شرکت در دوره های زبان اسپانیایی در اسپانیا شما میتوانید مسیر بسیار راحت تر و ارزان تری برای دریافت اقامت اسپانیا برای خود فراهیم سازید.

مزایای مهاجرت به روش ثبت شرکت در اسپانیا

نرخ مالیات پایین

اسپانیا نرخ مالیات شرکتی نسبتاً پایینی دارد. نرخ استاندارد مالیات شرکت ها 25 درصد است، اما تعدادی کسر و معافیت وجود دارد که می تواند نرخ موثر مالیات را کاهش دهد.

محیط کسب و کار جذاب

اسپانیا دارای تعدادی از عوامل است که آن را به یک محیط تجاری جذاب تبدیل می کند، از جمله نیروی کار ماهر، زیرساخت قوی و رژیم مالیاتی مطلوب.

دسترسی به بازار اتحادیه اروپا

اسپانیا یکی از اعضای اتحادیه اروپا است که به کسب و کارها امکان دسترسی به بازار واحد بیش از 500 میلیون نفر را می دهد.

معایب مهاجرت به روش ثبت شرکت در اسپانیا

بوروکراسی

بوروکراسی اسپانیا می تواند کند و پیچیده باشد. این امر می تواند ثبت شرکت در اسپانیا را دشوار کند.

رقابت

بازار اسپانیا رقابتی است، بنابراین برای موفقیت باید یک طرح تجاری قوی داشته باشید.

عدم اطمینان اقتصادی

اقتصاد اسپانیا در سال‌های اخیر دوره‌ای از آشفتگی را پشت سر گذاشته است، بنابراین نااطمینانی اقتصادی وجود دارد.

سوالات متداول ثبت شرکت در اسپانیا

داشتن طرح کسب‌وکار واقعی و قابل دفاع داشتن سرمایه لازم برای راه‌اندازی کسب‌وکار و اثبات داشتن آن در یک بانک ایرانی؛ مدارک مربوط به عدم سوء پیشینه؛ مدارک هویتی کامل.

دریافت کد اقتصادی NIE, Numero Identificacion Extranjeros توسط وکیل (یا همان خِستور)؛ اخذ تأییدیه نام شرکت از سایت ثبت شرکت‌های اسپانیا؛ تأسیس حساب بانکی در اسپانیا با حدود 10.000 یورو (فقط 3.000 یورو الزامی‌ست، اما هرچه عدد بالاتر باشد بهتر است)؛ دریافت کد شناسایی مالیاتی (C.I.F)؛ تهیه طرح تجاری (Business Plan) مقبول و قابل دفاع؛ اخذ ویزا 90 الی 180 روزه و حضور در اسپانیا؛ راه‌اندازی کسب‌وکار؛ پرداخت Advance Tax سه و یا شش ماهه؛ و در نهایت دریافت اقامت یک ساله.

کودکان اسپانیایی از سه سالگی وارد مهد کودک (La Education infantil) شده و‎ ‎به مدت سه سال تا سن شش سالگی مطالب اولیه را فرا می‌گیرند. آخرین سال مقطع پیش‌دبستانی‎ ‎اجباری است. آموزش ابتدایی (La Education Obligatoria) از سن شش سالگی آغاز می‌شود‎ ‎و تا سن یازده سالگی به مدت پنج سال ادامه می‌یابد. در این مدت دانش‌آموزان ضمن آشنایی با‎ ‎محیط اطراف، خواندن، نوشتن و دروس ابتدایی را فرا می‌گیرند.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکار، به اندازه کشورهایی همانند انگلیس و یا اسلواکی ساده و در دسترس نیست. اما اکوسیستم کارآفرینی اسپانیا، به‌خصوص در برخی از شهرهای بزرگ، و در سال‌های گذشته، امکانات بسیار خوبی را برای کارآفرینان خارجی فراهم کرده است. از خاطر نبریم که حدود 12% جمعیت اسپانیا را مهاجران تشکیل داده‌اند و ملت اسپانیا به پذیرفتن مهاجران عادت کرده‌اند. همین موضوع باعث جذابیت هرچه بیشتری اقامت اسپانیا گشته است.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در پرتغال

ثبت شرکت در اسلواکی

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در ایتالیا

ثبت شرکت در آلمان

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره ثبت شرکت در اسپانیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .