سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مادرید؛ پایتخت آفتابیِ ماتادورها (زندگی در اسپانیا)

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

مادرید؛ پایتخت آفتابیِ ماتادورها (زندگی در اسپانیا)


آشنایی با مادرید

مادرید پرجمعیت ترین شهر و پایتخت اسپانیا است که به عنوان یکی از شهرهای مشهور و بین المللی جهان شناخته می شود. با جمعیت 3.3 میلیون نفری، با احتساب مناطق حومه شهر، این تعداد به حدود 6.5 میلیون نفر می رسد. این مقصد جذاب و گرم اروپایی پس از لندن و برلین، سومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا با مساحتی حدود 604 کیلومتر مربع است. مادرید مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اسپانیا محسوب می شود و از نظر تولید ناخالص داخلی در اتحادیه اروپا رتبه سوم را دارد. این شهر رتبه دهم را در لیست بهترین شهرهای جهان برای زندگی دارد. مادرید علیرغم مدرن بودنش تا حد زیادی فضای سنتی و اصیل اسپانیایی خود را حفظ کرده است.

مختصات جغرافیایی مادرید

مادرید که در قلب شبه جزیره ایبری و در فلات مرکزی مستا در ارتفاع بیش از ششصد متر از سطح دریا واقع شده است، یکی از مرتفع ترین پایتخت های اروپا است. بیشتر از یک چهارم منطقه مادرید شامل جنگل های حفاظت شده به نام “ال پاردو” است که مناطق مختلفی با اختلاف ارتفاع حدود پانصد متر را در بر می گیرد.

آب و هوای مادرید نسبتا خشک و قاره ای است که با تابستان های گرم و زمستان های قابل تحمل مشخص می شود. مادرید به دلیل ارتفاع بیشتر، گاهی اوقات باد می‌وزد و در فصل بهار و پاییز از آب و هوای مدیترانه‌ای و معتدل برخوردار است. بارش برف ملایم بین دسامبر و فوریه رخ می دهد و ماه های متوسط ​​شاهد بارش های مختصر است. در واقع مادرید خشک ترین پایتخت در قاره اروپا است که منجر به استفاده گسترده از سیستم «قنات» از قرن هفدهم برای تامین آب شهر شد. برخی از معروف ترین این قنات ها عبارتند از Viache de Amaniel و Viache de Fonte. این سیستم آبرسانی تا اواسط قرن نوزدهم، زمانی که شرکت کانال ایزابل تأسیس شد، رواج داشت و به لطف سدسازی بر روی رودخانه لوزویا، هفتاد و پنج درصد از آب مادرید را تأمین می کرد.

بیشتر بدانیم: با ثبت یک شرکت، چگونه می توان اقامت اروپا را به دست آورد؟

گذشته تاریخی مادرید

شواهدی از حضور قبایل سلتیک و تمدن های ماقبل تاریخ در کناره های رودخانه Manzanares قابل توجه است. این مردم قبل از تسلط امپراتوری روم در فلات مسا ساکن بوده و در این منطقه ساکن شدند. به طور کلی، اطلاعات کمی در مورد تاریخ مادرید قبل از حمله مسلمانان در دسترس است. با این حال، مهمترین نشانه ها و اسناد مربوط به وجود شهری به نام مادرید به دوران حکومت مسلمانان باز می گردد. این حکومت برای چندین قرن ادامه داشت تا اینکه سرانجام در سال 1083 میلادی آلفونسو ششم مادرید را از کنترل مسلمانان گرفت. چهار قرن بعد بود که اسپانیا کاملاً خود را از سلطه اعراب رها کرد.

شهر مادرید در اواخر قرن نهم توسط سلطان امیر محمد تأسیس شد و به تدریج به مهم ترین شهر اسپانیا تبدیل شد. در آن دوران، از اهمیت شهر برجسته آن زمان یعنی تولدو فراتر رفت.

در اوایل قرن هفدهم، جمعیت مادرید به صد هزار نفر رسید که تقریباً یازده هزار ساختمان داشت. در دوران سلطنت سلسله هابسبورگ، معروف به سلسله آستوریا در اسپانیا، رشد و توسعه مادرید افزایش یافت. سازه هایی مانند Casa de Sinroca، پل سگویا، کلیسای San Isidro el Real و Plaza Mayor در این دوره ساخته شدند.

یکی دیگر از دوران مهم در تاریخ اسپانیا، سلطنت سلسله بوربون فرانسه بود که با هابسبورگ ها رقابت کردند و منصب حکومت اسپانیا را داشتند. در این دوره ساختمان ها، قلعه ها و باغ های زیبای متعددی بر جای گذاشت. با این حال، ظهور و شکوفایی قابل توجه مادرید را می توان به چارلز سوم یا به قول اسپانیایی زبانان کارلوس سوم نسبت داد. او با استفاده از استعداد سه تن از بهترین معماران نئوکلاسیک اروپا – فرانچسکو ساباتینی، ونتورا رودریگز و خوان دی ویلانووا – مادرید را متحول کرد و هماهنگی زیبایی بین علم، فرهنگ و صنعت. Puerta del Sol، Puerta de Alcalá، تئاتر سلطنتی، باغ های گیاه شناسی، و معبد سان فرانسیسکو ال گرانده به عنوان چند نمونه از میراث آن دوران باشکوه هستند.

بیشتر بدانیم: روند اخذ اقامت اسپانیا چگونه است؟

مادرید؛ پایتخت آفتابیِ ماتادورها (زندگی در اسپانیا)

قرن نوزدهم دوران تاریک و غم انگیزی را برای مادرید رقم زد که در سال 1808 با جنگ استقلال اسپانیا علیه امپراتوری فرانسه آغاز شد. در قرن بیستم، پس از مرگ ژنرال فرانکو، تغییرات قابل توجهی در قانون اساسی اسپانیا ایجاد شد. در سال 1978، مادرید به عنوان پایتخت اسپانیا انتخاب شد و تنها یک سال بعد، اولین انتخابات دموکراتیک آن برگزار شد. در سال های اولیه قرن بیست و یکم، مادرید با غلبه بر حوادث تلخ با یک سری حملات تروریستی مواجه شد. با این وجود، این پایتخت گسترده و نور خورشید همچنان بزرگترین و برجسته ترین مرکز فرهنگی، سیاسی و توریستی اسپانیا است و به حیات پر جنب و جوش و در حال گسترش خود ادامه می دهد.

بیشتر بخوانیم: بهترین کشور برای مهاجرت کجاست؟

شرایط اقتصادی مادرید

مادرید شهری است با درآمد خانوارها به طور متوسط ​​12 درصد بیشتر از بقیه اسپانیا. پس از جنگ داخلی اسپانیا که از سال 1936 تا 1939 رخ داد، مادرید به یک مرکز صنعتی مهم و کلیدی در صنایع خودروسازی، هوافضا، الکترونیک، فلزات، پلاستیک و صنایع کالاهای مصرفی تبدیل شد. در طول دهه های 1950 و 60، پذیرای مهاجران متعددی از سراسر اسپانیا بود که باعث شد بسیاری مادرید را به عنوان بهترین مکان در کشور برای زندگی در نظر بگیرند.

بورس اوراق بهادار اسپانیا، یکی از شلوغ ترین و پر جنب و جوش ترین بورس های اروپا، در مادرید واقع شده است که نشان دهنده اهمیت اقتصادی شهر است. مادرید دارای هفده دانشگاه و بیش از سی مرکز تحقیقاتی است که یک اقتصاد پویا و پر رونق را تقویت می کند. بخش خدمات حدود 86 درصد از ارزش افزوده شهر را تولید می کند که صنعت 8 درصد و ساخت و ساز حدود 6 درصد است. رشد اقتصادی مشاهده شده در مادرید در سال‌های 2018 و 2019، همراه با پیش‌بینی‌های پیش‌بینی‌شده برای سال 2020، نوید مطلوبی را می‌دهد. شرایط کسب و کار پیش بینی می شود امسال حدود 100000 شغل ایجاد کند و نرخ بیکاری را به 10.8 درصد کاهش دهد. زندگی در مادرید یکی از جذاب ترین جنبه های زندگی در اسپانیا محسوب می شود.

مادرید؛ پایتخت آفتابیِ ماتادورها (زندگی در اسپانیا)

بیشتر بخوانید: گلدن ویزای اسپانیا Golden visa چیست؟

شرایط انسانی و فرهنگی در مادرید:

مادرید اصطلاحی است که در اسپانیا برای اشاره به ساکنان پایتخت استفاده می شود. جمعیت مادرید را 83 درصد اسپانیایی ها تشکیل می دهند، در حالی که بخش باقی مانده را مهاجرانی از اکوادور، رومانی، کلمبیا و بولیوی تشکیل می دهند. مانند دیگر مردم اسپانیا، مادریلنیوها به خاطر زندگی شبانه پر جنب و جوش و عشق به اوقات فراغت و سرگرمی معروف هستند. آنها تمایل دارند تا دیروقت شام بخورند و اغلب زود در تئاتر و سینما حاضر می شوند. مادرید در زمینه تفریح ​​و سرگرمی گزینه های مختلفی را ارائه می دهد و جذابیت منحصر به فرد خود را به زندگی در اسپانیا اضافه می کند.

یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید شهر ساکنانش را مجذوب خود می کند و هرکسی که پا به مادرید بگذارد، چه محلی باشد و چه بازدیدکننده، مسحور و مجذوب جذابیت آن می شود. حتی یک ضرب المثل وجود دارد که می گوید: “ما از مادرید به بهشت ​​می رویم و از بهشت، پنجره ای را برای دیدن شهر باز می کنیم.” این شهری پویا و پرجنب‌وجوش است که در آن کافه‌های تراس آن در گرمای سوزان تابستان مملو از جمعیت است. شبها با روزهایش تفاوت چندانی ندارد.

مادرید شهری است غنی از آکادمی‌ها، دانشگاه‌ها، سالن‌های تئاتر، سینما و مکان‌های کنسرت. فوتبال را مردم مادرید بسیار دوست دارند. هر زمان که دو باشگاه بزرگ شهر، رئال مادرید و اتلتیکو مادرید، بازی می کنند، به خصوص زمانی که آنها میزبان تیم رقیب دیرینه خود، بارسلونا هستند، کل شهر از هیجان و شور و شوق غوغا می کند. تجربه زندگی در اسپانیا بدون درگیری یا علاقه به فوتبال تقریبا غیرممکن به نظر می رسد.

مادرید؛ پایتخت آفتابیِ ماتادورها (زندگی در اسپانیا)

زندگی در مادرید فرصت های بزرگی را برای زندگی اجتماعی به ارمغان می آورد، به ویژه برای جوانانی که با افراد از ملیت های مختلف در حلقه های اجتماعی خود ارتباط برقرار می کنند. به آنها اجازه می دهد تا یک زندگی اجتماعی ایده آل را تجربه کنند و در معرض فرهنگ های مختلف قرار بگیرند. با این حال، مانند سایر شهرها، زندگی در مادرید نیازمند چالش ها و اقدامات احتیاطی خاصی است. یکی از نگرانی های خاص شیوع جیب بری و سرقت موبایل است که در صورت عدم احتیاط ممکن است اتفاق بیفتد. برای جلوگیری از چنین حوادثی، بسیار مهم است که هوشیار و آگاه باشید، به ویژه در کلوپ ها و مکان های ملاقات شلوغ.

مادرید چگونه شناخته می شود؟

مادرید به دلیل گالری‌های هنری، جشنواره‌های موسیقی، جشن‌های سنتی، و موزه‌ها و گالری‌های هنری فراوان شناخته می‌شود. شاهکارهای برخی از بهترین هنرمندان و تصویرگران جهان، دیوارهای موزه ها و نمایشگاه های شهر را تزئین می کنند. از گورنیکا پیکاسو تا مجسمه سنگی در میدان شهر – La Fuente de Cibeles – طراحی شده توسط معمار افسانه ای اسپانیایی ونتورا رودریگز، مادرید مجموعه وسیعی از آثار هنری و سازه‌های مشهور را به نمایش می‌گذارد. اینها تنها کسری از آثار هنری متعدد و مکان های دیدنی هستند که در مادرید چشم را به خود جلب می کنند.

مادرید؛ پایتخت آفتابیِ ماتادورها (زندگی در اسپانیا)

فراموش نکنیم که خود شهر هم از نظر مناظر زیبا و چشم نواز کم ندارد. بیشتر محله‌های مادرید منعکس‌کننده پرده‌ای از تنوع و گذشته تاریخی شهر هستند. جشنواره ها و جشن های مختلفی در سرتاسر شهر برگزار می شود که در سال تقویمی پراکنده می شوند که هر کدام جذابیت خاص خود را دارند. تماشای مراسم گاوبازی یکی دیگر از جاذبه های بی نظیر مادرید است، تجربه ای که علیرغم مخالفت هایش، عجیب و استثنایی است.

یکی دیگر از منظره های جذاب در مادرید، معبد مصر باستانی به نام معبد دبود است. شاید تعجب کنید که یک معبد مصری در قلب اروپا چه می کند؟ این بنای یادبود هدیه ای از مصریان بود که در سال 200 قبل از میلاد برای نشان دادن قدردانی از کمک های اسپانیا در جلوگیری از غرق شدن آثار باستانی و گرانبهای مصری در طول سیل ساخته شد.

میدان Puerta del Sol یکی دیگر از جاذبه های مادرید است که شش شاهراه اصلی شهر از آن منشعب می شود و به عنوان مرکز عملی عمل می کند. و مبدا پایتخت اگر می‌خواهید حس تاریخ را تجربه کنید، از قدیمی‌ترین رستوران جهان، Sobrino de Botín، که قدمت آن به سال 1725 بازمی‌گردد، غافل نشوید.

مادرید؛ پایتخت آفتابیِ ماتادورها (زندگی در اسپانیا)

هزینه حمل و نقل در مادرید

سیستم حمل و نقل شهری مدرن و همیشه در حال بهبود یکی از جنبه های مثبت زندگی در مادرید محسوب می شود. گزینه‌های حمل‌ونقل عمومی در مادرید فراوان است، با سیستم متروی توسعه‌یافته و اتوبوس‌های شهری که تضمین می‌کنند هرگز برای مدت طولانی منتظر نمانید.

مادرید؛ پایتخت آفتابیِ ماتادورها (زندگی در اسپانیا)

هزینه حمل و نقل در اسپانیا

بلیط یک طرفه وسایل عمومی 1.5 یورو
هزینه اولیه تاکسی 3.00 یورو
هزینه هر کیلومتر با تاکسی 1.10 یورو
قیمت یک لیتر بنزین 1.33 یورو
قیمت هر ساعت انتظار تاکسی 22.00 یورو

هزینه های روزمره در مادرید

شیر (یک لیتر) 0.84 یورو
نان تازه (500 گرم) 1.12 یورو
برنج (یک کیلو) 1.04 یورو
تخم مرغ (12 عدد) 1.65 یورو
پنیر محلی (یک کیلو) 9.99 یورو
آب (یک و نیم لیتر) 0.67 یورو
سینه مرغ (یک کیلو) 6.34 یورو
گوشت گاو (یک کیلو) 10.89 یورو
سیب‌زمینی (یک کیلو) 1.03 یورو
پیاز (یک کیلو) 1.11 یورو
گوجه فرنگی (یک کیلو) 1.79 یورو
سیب (یک کیلو) 1.77 یورو
پرتغال (یک کیلو) 1.52 یورو

هزینه مسکن در مادرید

اجاره تک خوابه در مرکز شهر 925
اجاره تک خوابه در خارج از مرکز شهر 696
اجاره سه خوابه در مرکز شهر 1634
اجاره سه خوابه در خارج از مرکز شهر 1106
خرید آپارتمان در مرکز شهر (قیمت هر متر) 5156
خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر (قیمت هر متر) 2915

متوسط حقوق در مادرید به یورو

میانگین درآمد خالص ماهانه 1577
درصد نرخ سالانه بهره وام 2.15

سایت های معرفی مادرید

www.esmadrid.com/en/madrid-art-and-culture
www.citylifemadrid.com/11-reasons-why-moving-to-madrid-will-change-your-life
www.numbeo.com/cost-of-living/in/madrid
www.theculturetrip.com/europe/spain/articles/seven-things-madrid-famous
www.expatmadrid.com/2017/11/04/pros-cons-

سوالات متداول

هزینه های زندگی در اسپانیا به طور کلی کمتر از سایر کشورهای اروپایی است. این امر به دلیل عوامل مختلفی از جمله هزینه پایین مسکن، غذا و حمل و نقل است. میانگین هزینه های زندگی در اسپانیا به طور ماهانه به شرح زیر است: اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 500 تا 800 یورو اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر: 400 تا 600 یورو غذا: 200 تا 300 یورو حمل و نقل: 50 تا 100 یورو سرگرمی: 100 تا 200 یورو

اسپانیا کشوری با فرهنگ غنی و متنوع است. آداب معاشرت اسپانیایی ها نیز تحت تأثیر این فرهنگ قرار گرفته است. در این بخش، برخی از آداب معاشرت مهم اسپانیایی ها را بررسی می کنیم. احترام به خانواده و دوستان خانواده و دوستان در فرهنگ اسپانیایی اهمیت زیادی دارند. اسپانیایی ها معمولاً روابط نزدیکی با خانواده و دوستان خود دارند و از یکدیگر حمایت می کنند. اهمیت غذا و نوشیدنی غذا و نوشیدنی در فرهنگ اسپانیایی نقش مهمی دارند. اسپانیایی ها به آشپزی خود افتخار می کنند و از صرف غذا با خانواده و دوستان لذت می برند. احترام به میهمانان اسپانیایی ها از میهمانان خود به گرمی استقبال می کنند و سعی می کنند که از آنها به بهترین شکل ممکن پذیرایی کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ممنونم مفید بود.

مادرید عالیه. خیابون گرن ویا با اون همه فروشگاه. به نظر من شانزه لیزه فقط اسم در کرده و الا گران ویا خیلی زیبا تره.

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
12 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.