سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

تحصیل هتلداری در اتریش

کار و تحصیل هتلداری در اتریش چگونه است؟

study hotel management

اتریش

مشاوره رایگان

تحصیل هتلداری در اتریش چیست؟

تحصیل هتلداری در اتریش به طور معمول برای ارائه دانش و مهارت های جامع لازم برای مدیریت و راه اندازی جنبه های مختلف صنعت هتلداری با تمرکز بر هتل ها و موسسات مرتبط، طراحی شده است. هدف این دوره ها آماده سازی افراد برای مشاغل حوزه مدیریت هتل و گردشگری است.

فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

چرا اتریش را برای زندگی انتخاب کنیم؟

اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان می‌باشد. پایتخت این کشور که شهر وین است، بیش از 1.9 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور به علت قلعه‌ها، کاخ‌ها و ساختمان‌ها و سایر آثار معماری در جهان بسیار مشهور است. جالب است بدانید که اتریش یکی از ۶ کشوری است که بیشترین مهاجر ایرانی در آن زندگی می‌کند. همچنین بر اساس قراردادی که بین دولت وقت ایران و پادشاهی اتریش در دهه ۵۰ شمسی منعقد شده است، اتریش تابعیت دوگانه ایرانی را قبول دارد. یعنی همزمان میتوانید از پاسپورت ایرانی و اتریشی خودتان استفاده کنید. اتریش همچنین چهارمین کشور ثروتمند منطقه شینگن است و با رشد اقتصادی مداوم و رشد اجتماعی همزمان موفق شده است پایتخت خود وین را در ۵ سال گذشته ۴ بار به عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی معرفی کند. صنعت گردشگری دومین صنعت قدرتمند کشور اتریش است.

سالیانه بیش از ۲۰ میلیون نفر از اتریش بازدید می‌کنند. یعنی بیش از دو و نیم برابر جمعیت این کشور در هر سال گردشگر از جذابیت های آن دیدار می کنند. در حال حاضر کشور اتریش به یکی از مقاصد محبوب افراد برای ادامه تحصیل و زندگی تبدیل شده است. همچنین بسیاری از کسانی به اتریش مهاجرت می کنند در ادامه اقدام به دریافت آوسبیلدونگ می کنند. در این مقاله می‌خواهیم یکی از روش‌هایی که با آن می‌توانید بدون مدرک دانشگاهی و یا مدرک زبان به این کشور را سفر کنید، برایتان شرح دهیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

دوره هتلداری رایگان اتریش (همراه با کار و درآمد)

دوره هتلداری اتریش یک دوره 2 ساله است که به دوره‌های 2 ماهه تقسیم می‌شود، به این شکل که شما دو ماه در دانشگاه تحصیل می‌کنید و دو ماه بعدی را در هتل کار می‌کنید. نکته حائز اهمیت در مورد این فرصت طلایی این است که شما با شرکت در این دوره از تحصیل رایگان در دانشگاه برخوردار هستید. همچنین برای یک سالی که در این کشور در کنار تحصیل، کار می‌کنید، حقوق هم دریافت می‌کنید.

بعد از اتمام این دوره شما دو راه دارید، هم می‌توانید به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر این رشته مشغول شوید و هم می‌توانید برای اخذ اقامت زندگی در اتریش اقدام کنید.

مدت زمان دوره کار و تحصیل هتلداری در اتریش

مدت زمان این دوره دو ساله است. دانشجویان این دوره باید یک سال به تحصیل بپردازند و یک سال کار کنند. به شکلی که هر سال این دوره به بازه‌های دوماهه و 60 روزه تقسیم می‌شود که دانشجویان این دوره دو ماه در میان یا درس می‌خوانند و کار می‌کنند.

مزایای کار و تحصیل هتلداری در اتریش

اولین و مهم‌‌ترین مزیت این دوره تحصیل رایگان آن است. برای دومین مزیت این دوره هم می‌توان به داشتن پارتنرهایی که دانشگاه محل تحصیل شما با کل هتل‌های اتریش دارد، اشاره کرد. چرا که شما به راحتی برای دوماه اشتغال خود، می‌توانید در همان هتل‌ها مشغول به کار شوید. همچنین رشته هتلداری در کشور اتریش بسیار پر تقاضا بوده و شما بعد از اتمام دوره‌تان به راحتی می‌توانید وارد بازار کار شده و قراردادهای بسیار خوبی را با هتل‌ها ببندید.

نکته حائز اهمیت دیگر در مورد شرکت در این دوره این است که شما هنگام تحصیل، کار هم می‌کنید و به عنوان حقوق مبلغی بین 850 تا 1200 یورو دریافت می‌کنید.

محل برگزاری این دوره در یکی از کالج های دولتی اتریش در اطراف شهر وین است، که خود این موضوع هم برای دانشجویان مزیت بزرگی به شمار می‌آید.

شهریه تحصیل در اتریش

هزینه تحصیل دانشجویان این دوره رایگان بوده و احتیاجی به پرداخت شهریه نیست. رایگان بودن تحصیل در این برنامه به همراه درآمد ناشی از ۶ ماه کار در سال شما را بی نیاز از به همراه بردن هزینه های جانبی در این مسیر خواهد ساخت.

بیشتر بخوانید: تحصیل در اتریش: معرفی 7 دانشگاه برتر اتریش

شرایط سنی و ددلاین اخذ پذیرش در اتریش

افراد از سنین 18 تا 40 سال می‌توانند برای تحصیل رایگان همراه با کار در رشته هتلداری در کشور اتریش اقدام کنند. ددلاین گرفتن وقت برای مصاحبه ماه سپتامبر است. به این شکل که افراد متقاضی این دوره باید نهایتا تا ماه سپتامبر نسبت به شروع فرآیندها اقدام کنند. در نهایت هم تا ماه مارس میبایست مصاحبه های آنها به سرانجام برسد تا فرآیند ویزا انجام شود. در این صورت آنها می‌توانند سپتامبر سال بعد در اتریش باشند.

برای دانستن نحوه گرفتن ویزای جستجوی کار اتریش وارد لینک شوید.

هزینه زندگی دانشجویی در اتریش

زندگی در اتریش در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه‌تر است.

به شکلی که متوسط هزینه ماهیانه زندگی دانشجویی در اتریش تقریباً 950 یورو بوده و مواردی چون قبض، مواد غذایی، فعالیت های اجتماعی متوسط و حمل و نقل عمومی را شامل می‌شود. البته که این مبلغ به نسبت شهر و محله‌‌ای که در آن ساکن می‌شوید هم می‌تواند متغیر باشد.

دانشجویان در اتریش دو ماه کار می‌کنند و دو ماه مشغول به تحصیل هستند. در زمانی که آنها مشغول به کار هستند، حقوقی بین 850 تا 1200 از هتل دریافت می‌کنند. همچنین شهریه دانشگاه این افراد هم رایگان بوده و فقط باید برای یک سالی که به دانشگاه می‌روند، با خوابگاه قراردادی یکساله ببندند. مبلغ اجاره خوابگاه برای یک ماه حدود 350 تا 500 یورو است. با محاسبه اعداد فوق خواهیم دانست که درآمدهای ناشی از ۶ ماه کار سالانه برای یک زندگی دانشجویی کفایت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: بهترین شهرهای دانشجویی اتریش کدامند؟

بازار کار رشته هتلداری در اتریش

رشته هتلداری رشته‌ی بسیار موفق و پر تقاضا در اتریش و آلمان به حساب می‌آید چرا که این رشته در این کشورها بسیار پررنگ بوده و کمبود نیروی کار رشته‌ی هتلداری در آنها بسیار به چشم می‌آید. شما اگر بعد از اتمام دانشگاه‌تان وارد بازارکار این رشته شوید، به راحتی می‌توانید با کار کردن در این رشته، تمام هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌تان را تامین کنید. شما همچنین به علت تخصصی شدن دوره ها در سال دوم تحصیل خواهید توانست در رشته مورد علاقه خود در این صنعت پیشرو و جذاب تحصیل کرده و در ادامه جاب آفرهای مورد علاقه تان را دریافت کنید.

هزینه اقامت دانشجویی در اتریش به چه میزان است؟

بعضی از هتل‌ها برای دانشجویان محل اقامت و وعده‌های غذایی آنها را هم تامین می‌کنند. بنابراین افرادی که به واسطه شرکت در این دوره به اتریش می‌روند، دغدغه جا و مکان هم ندارد، چرا که در آنجا محلی برای اقامت در اختیار این دانشجویان قرار خواهد گرفت. زمانی که دانشجویان در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، مکانی تحت عنوان خوابگاه به آنها تعلق می‌گیرد که ماهیانه مبلغی حدود 350 تا 500 یورو هزینه دارد. همچنین لازم به ذکر است که قرارداد این خوابگاه‌ها یکساله می‌باشد.

موسسه چهره نگار چگونه در این فرایند به شما کمک خواهد کرد؟

پس از عقد قرارداد با موسسه، کارشناسان ما برای دریافت وقت مصاحبه با همکاران خود در دانشگاه‌های اتریش اقدام می‌کنند. اگر مصاحبه شما موفقیت آمیز باشد، دانشگاه لیستی از هتل‌هایی که شما می‌توانید دوره اشتغال خود را در آنها سپری کنید، خواهد فرستاد. به این ترتیب شما شهر و هتل مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید و ما برای ثبت درخواست شما اقدام می‌‌کنیم.

نکته حائز اهمیت این است که موسسه تا سه بار فرصت دارد که برای پذیرش هتل‌های اتریش درخواست ثبت کند. بر این اساس اگر هتل مورد نظرتان، شما را قبول نکرد، دو بار دیگر برای اخذ پذیرش شما فرصت وجود خواهد داشت. پس از اخذ پذیرش هتل، برای دریافت ویزای ورود شما به کشور اتریش اقدام خواهیم کرد. روند اخذ ویزای دوره کار و تحصیل هتلداری در اتریش پیچیده نیست، چرا که با وجود جاب آفر صادر شده توسط هتل و اعتبار آنها و همچنین پیگیری دانشگاه فرآیند اخذ ویزا با درصد بالایی از موفقیت سپری خواهد شد.

ما در اتریش هم خدمات پس از ویزا را به دانشجویان ارائه می‌دهیم و دانشجویان را در خدماتی مانند پیدا کردن اقامت اولیه و موقت، افتتاح حساب بانکی، گرفتن کارت اقامت یکساله شینگن و ثبت نام دانشگاه کمک کرده و همراه خواهیم بود.

مزایای مهاجرت به روش تحصیل هتلداری در اتریش

صنعت مهمان نوازی مشهور

اتریش به دلیل صنعت مهمان‌نوازی و گردشگری خود شهرت زیادی دارد. با تحصیل در رشته مدیریت هتل در اتریش، شما این فرصت را دارید که از متخصصان مجرب بیاموزید و بینشی در مورد شیوه های مهمان نوازی موفق کسب کنید.

آموزش با کیفیت بالا

دانشگاه ها و مدارس مدیریت هتلداری اتریش به دلیل کیفیت آموزش در سطح جهانی مورد توجه قرار گرفته اند.

فرصت های کارآموزی و شبکه سازی

صنعت توریسم پررونق اتریش فرصت های زیادی را برای دانش آموزان فراهم می کند تا از طریق کارآموزی و مشاغل پاره وقت، تجربه عملی کسب کنند.

مکان جذاب

اتریش به خاطر مناظر زیبا، شهرهای تاریخی و میراث فرهنگی خود شناخته شده است. مطالعه در چنین محیطی زیبا می تواند به تجربه کلی اضافه کند و زمان شما را به عنوان یک دانش آموز لذت بخش تر کند.

معایب مهاجرت به روش تحصیل هتلداری در اتریش

هزینه زندگی

شهرهای بزرگی مانند وین و سالزبورگ می توانند از نظر اقامت و هزینه های روزانه نسبتاً گران باشند. برای مدیریت موثر امور مالی خود در حین تحصیل در اتریش، بودجه بندی بر این اساس ضروری است.

فرصت‌های شغلی محدود برای غیر آلمانی‌زبان‌ها

اگرچه اتریش فرصت‌های شغلی در بخش مهمان‌نوازی ارائه می‌دهد، عدم تسلط به زبان آلمانی می‌تواند گزینه‌های شما را محدود کند، زیرا بسیاری از موقعیت‌ها ممکن است به مهارت‌های دو زبانه نیاز داشته باشند.

رقابت شدید

صنعت هتلداری و گردشگری می تواند رقابتی باشد، هم در اتریش و هم در سطح بین المللی. فارغ التحصیلان ممکن است نیاز داشته باشند در جستجوی شغل خود فعال و مداوم باشند تا موقعیت های مطلوب را به دست آورند.

مقررات مجوز کار

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا ممکن است برای کار در طول تحصیل و دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی با محدودیت های خاصی روبرو هستند.

سوالات متداول در مورد تحصیل هتلداری در اتریش

برای گرفتن این نوع ویزا، به غیر از مدارک هویتی و تحصیلی، تمکن مالی 10000 هزار یورویی کافی بوده و احتیاجی به ارائه گردش حساب نیست. لازم به ذکر است که پس از حضور در اتریش و در زمان افتتاح حساب در اتریش دانشجویان باید 5 تا 6 هزار یورو را در حساب بانکی خود قرار دهند.

در این دوره، رشته هتلداری به طور کامل توسط اساتید حرفه‌ای‌ و باتجربه برای دانشجویان تدریس می‌شود. زبان تدریس دروس این رشته آلمانی است. به همین دلیل ما معمولا از متقاضیان درخواست می‌کنیم در مدت زمان اجرای این برنامه نسبت به تقویت توان خود در زبان آلمانی اقدام کنند.

برای شرکت در این دوره به داشتن مدرک زبان احتیاجی نیست. چرا که شما با داشتن تسلط نسبی زبان انگلیسی در حد نمره 6 آیلتس و یا سطح B1 زبان آلمانی هم می‌توانید برای شرکت در این دوره، اقدام کنید. همچنین اگر به دنبال تقویت سطح زبان خود هم هستید، موسسه ما برای متقاضیان دوره‌های تدریس زبان آلمانی برگزار می‌کند و شما می‌توانید با شرکت در این دوره‌های زبان، سطح دانش زبان آلمانی خود را ارتقا دهید.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره تحصیل هتلداری در اتریش

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .