سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

تحصیل دکتری در اتریش

راهنمای تحصیل دکترا در اتریش

phd in austria

اتریش

مشاوره رایگان

تحصیل دکتری در اتریش چیست؟

تحصیل دکتری در اتریش یعنی در قلب اروپا و هاب مدرن تحقیقاتی با تمرکز بر نوآوری و رشته‌های برتر آموزش می‌بینید. دانشگاه های اتریش امروزه به یکی از پیشرفته‌ترین موسسات در ارائه رشته های دکترا برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده‌اند. اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید برای کسب اطلاع بیشتر مقاله تحصیل در اتریش را مطالعه فرمایید.

فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

چرا تحصیل دکتری در اتریش؟

  1. کیفیت و تنوع: قدیمی ترین دانشگاه های اتریش رتبه خوبی دارند، اما این کشور مجموعه‌ای از موسسات تخصصی‌تر نیز دارد که بر تحقیقات حرفه‌ای، فنی و پزشکی تمرکز دارند.
  2. فراتر از یک دانشجو: در برخی از رشته‌ های دکترا در اتریش، دانشجویان به عنوان کارمند دانشگاه جذب می‌شوند. به این ترتیب، فرصت‌های آموزشی، حقوق و مزایای دیگر خواهند داشت.
  3. فرصت‌های کار پس از تحصیل: اتریش به تازگی مدت زمانی را که شهروندان غیر اتحادیه اروپا می‌توانند برای جستجوی کار پس از تحصیل دکترا در این کشور بمانند را از ۶ ماه به ۱۲ ماه افزایش داده است.
دکتری در اتریش

تحصیل دکترا در اتریش در یک نگاه

  • تعداد دانشگاه‌ها: ۷۳ دانشگاه
  • جوایز نوبل: ۲۲ جایزه
  • قدیمی‌ترین دانشگاه: دانشگاه وین (۱۳۶۵)
  • تعداد دانشجویان بین‌المللی: بیش از ۷۵ هزار دانشجو
  • طول دوره دکترا: ۳ تا ۴ سال
  • سال تحصیلی: اکتبر تا سپتامبر

دکتری در اتریش

ساختار دکتری در اتریش

گرفتن مدرک دکترا در اتریش بخشی از فرآیند بولونیا و در این چارچوب است. با وجود فعالیت در چارچوب مشترک اروپایی، دکترای اتریش یک مدرک تحصیلی بسیار متمایز است. اخذ مدرک دکترا از دانشگاه های اتریش رویکردی بسیار ساختار یافته برای آموزش و توسعه دانشجویان به همراه دارد.

شرایط تحصیل دکترا در اتریش

دانشگاه های اتریش علاقه‌ای به تبلیغ پروژه های تحقیقاتی خاص در مقطع دکترا یا دعوت از متقاضیان دکترا برای ارائه موضوعات پیشنهادی خود از قبل ندارند. در عوض آنها دوره‌های دکترا را با تمرکز بر موضوعات خاص ارائه می‌دهند.
برخی دوره‌ها نسبتا عمومی هستند و فرصت‌هایی برای دانشجویان برای کار روی موضوعات متنوع وجود دارد. برخی دیگر به عنوان برنامه‌های دکترای ساختاریافته تخصصی‌تر و با تمرکز بر تحقیق درباره موضوعات از پیش تعیین شده ارائه می‌شوند. این دوره‌ها معمولا در مدارس دکترای جداگانه (Doktoratskollegs) که توسط دانشگاه ها تاسیس شده‌اند، ارائه می‌شوند.
دوره دکترا در اتریش به طور معمول از یک برنامه درسی سازمان یافته و همچنین تحقیقات مستقل تشکیل شده است. در بخش اول دکترا، دوره‌هایی برای پیشرفت دانش موضوعی و توسعه مهارت‌های پژوهشی ارائه می‌شود. در دانشجویان پایان سال اول یک موضوع تحقیقاتی متناسب با رشته خود انتخاب می‌کنند که باید به طور رسمی به استاد راهنما و / یا سایر محققان ارشد ارائه شود. در صورت پذیرفته شدن پروژه تحقیقاتی، ادامه دوره را صرف نوشتن پایان‌نامه اصلی دکترا خواهید کرد.

هزینه دکترا در اتریش

دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل دکترا در دانشگاه‌ های دولتی اتریش باید شهریه پرداخت ‌کنند. حداکثر مبلغ هزینه تحصیل دکترا در اتریش ۷۲۶.۷۲ یورو در هر ترم است. استثناهایی برای دانشجویان برخی از کشورهای در حال توسعه یا کشورهای غیر اتحادیه اروپا در اروپای شرقی و مرکزی وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر باید وب‌سایت دانشگاه را بررسی کنید. هزینه تحصیل مقطع دکتری در اتریش در دانشگاه های خصوصی به طور میانگین ۷۵۰۰ یورو در هر ترم است.

بورسیه دکترا در اتریش

متاسفانه هیچ طرح ملی بورسیه تحصیلی دکترا در اتریش برای دانشجویان وجود ندارد. در عوض، دانشگاه‌ها و سایر سازمان‌ها تمایل دارند، برای دوره‌های خاص بودجه ارائه دهند. ماهیت این کمک‌هزینه‌ها بسته به دانشگاه یا سازمان ارائه‌دهنده متفاوت است. بورسیه های تحصیلی دانشگاه های دولتی اتریش محدود هستند. در حالی دانشگاه های خصوصی اتریش بودجه بیشتری را برای جبران هزینه‌ها ارائه می‌دهند. برای بررسی بیشتر می‌توانید از ابزار جستجوی کمک هزینه که توسط سرویس تبادل اتریش (OeAD) ارائه می‌شود، استفاده کنید.

تامین هزینه تحصیل دکترا در اتریش

کمک مالی دکترا در اتریش می‌تواند در قالب یک قرارداد کاری یا کمک هزینه تحصیلی ارائه شود. در واقع دانشجو به عنوان یک کارمند در دانشگاه تعریف با حقوق و مزایای دیگر تعریف می‌شود. دانشجویان در این موقعیت شغلی کارهایی از قبیل آموزش، فعالیت‌های آزمایشگاهی و مسئولیت‌های اداری را برعهده می‌گیرند. کار در دانشگاه یک رزومه کاری خوب برای دانشجویان است. بیشتر این قراردادهای کاری در در دانشگاه های دولتی اتریش ارائه می‌شود.

اپلای دکترا در اتریش

برای اخذ پذیرش دکترا در اتریش باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید. پذیرش در دوره دکتری اتریش در برخی رشته‌ها به امتحان ورودی نیاز دارد. آزمون ورودی تضمین می‌کند که متقاضیان مهارت‌ها و تجربه مورد نیاز برای انجام تحقیقات خاص‌تر را دارند. آزمون ورودی متناسب با رشته تخصصی شماست. به طور کلی دانشگاه ممکن است به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش با شما مصاحبه کند و / یا از شما بخواهد که در یک آزمون ورودی شرکت کنید. مصاحبه به صورت آنلاین است اما آزمون ورودی حضوری برگزار می‌شود. زبان اتریش آلمانی است و برای بسیاری از رشته های دکترا در این کشور به مدرک زبان آلمانی نیاز دارید. تنها برخی از دوره‌های تخصصی ممکن است به زبان انگلیسی ارائه شوند.

مزایای مهاجرت به روش تحصیل دکتری در اتریش

آموزش با کیفیت بالا

دانشگاه های اتریش به طور پیوسته در بین بهترین ها در جهان برای تحصیل در مقطع دکترا رتبه بندی می شوند.

فرصتی برای یادگیری آلمانی

آلمانی زبانی زیبا و مفید است و شما در حین تحصیل در اتریش فرصت یادگیری آن را خواهید داشت.

فرصتی برای تجربه فرهنگ اتریش

اتریش دارای فرهنگ غنی و متنوعی است و شما در حین تحصیل در آنجا فرصت تجربه آن را خواهید داشت.

شهریه نسبتاً پایین

شهریه تحصیل در مقطع دکترا در اتریش در مقایسه با سایر کشورها نسبتاً پایین است.

معایب مهاجرت به روش تحصیل دکتری در اتریش

رقابت برای مکان

رقابت زیادی برای مکان در دوره های دکتری در اتریش وجود دارد، بنابراین باید نمرات خوب و یک برنامه قوی داشته باشید.

موانع زبان

اگر آلمانی را روان صحبت نکنید، ممکن است در برقراری ارتباط با دیگران و درک درس مشکل داشته باشید.

فرصت های کاری محدود

دانشجویان بین المللی تنها مجاز به کار در تعداد محدودی از ساعات در هفته در حین تحصیل در اتریش هستند.

سوالات متداول در خصوص تحصیل دکتری در اتریش

برای اپلای دکتری اتریش ، باید مراحلی را طی کنید و برخی از شرایط را رعایت کنید. در اینجا برخی از موارد اصلی آورده شده است: داشتن مدرک کارشناسی ارشد پیدا کردن رشته مناسب ارتباط با مدیران دانشگاه جمع آوری مدارک ارسال مدارک

برای تحصیل پست دکترا در اتریش باید مراحلی را طی کنید و شرایطی را رعایت کنید. در اینجا برخی از موارد اصلی آورده شده است: شما باید مدرک دکترا در یک رشته تحصیلی مرتبط از یک موسسه معتبر داشته باشید شما باید یک موقعیت مناسب و یک مربی پیدا کنید شما باید مدارک خود را آماده کنید شما باید درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال کنید

بله، امکان دریافت ببورسیه فول فاند اتریش برای دکتری وجود دارد. بورسیه ها، بورسیه ها و کمک های مالی مختلفی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که می خواهند تحصیلات دکترا خود را در اتریش دنبال کنند.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

تحصیل دکتری در فرانسه

تحصیل دکتری در ایتالیا

تحصیل دکتری در فنلاند

تحصیل دکتری در اسپانیا

تحصیل دکتری در آلمان

تحصیل دکتری در کانادا

تحصیل دکتری در انگلیس

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره تحصیل دکتری در اتریش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .