سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

واژه نامه مهاجرت

به دنبال چه واژه ای هستید؟

Account Manager
مدیر حساب در پروسۀ افتتاح حساب بانکی نقش بسیار کلیدی‌ای دارد. او به حساب متقاضی اشراف داشته و پاسخگوی نیاز‌های اوست. عموماً در کشورهای اروپایی هر فردی یک مدیر حساب دارد و به‌صورت شخصی و مجزا برای انجام امور حساب بانکی خود با او وارد مکالمه و تعامل می‌شود. این شخص رابط بین متقاضی و بانک است.
Active Income
میزان درآمد ناشی از فعالیت مستقیم و درگیرانۀ متقاضی را درآمد فعالانه می‌گویند. در بسیاری از روش‌های مهاجرتی از متقاضی خواسته می‌شود تا میزان درآمد فعالانه خود را از طریق ارائۀ فیش حقوقی و گردش حساب بانکی منطبق با یکدیگر و میزان پول ورودی به حساب ارائه دهند. نکتۀ مهم تطابق این دو سند به لحاظ میزان مبلغ و تاریخ دریافت می‌باشد.
Adjudicate
قضاوت و داوری برای تعیین رأی نهایی در یک پرونده است. هنگامی که یک پروندۀ مهاجرتی به مرحلۀ قضاوت می‌رسد، بدین معنی است که آفیسرْ مدارک موجود را بررسی کرده است و حالا زمان تصمیم‌گیری نهایی برای تأیید یا رد درخواست است.
Administrative Review
وقتی در سیستم ادارۀ مهاجرت انگلستان پرونده‌ای قبول نمی‌شود، متقاضی حق اعتراض ندارد اما می‌تواند درخواست بررسی اداری جداگانه داشته باشد. در این بررسی متقاضی می‌تواند به دلیل نادرست بودن تصمیم و براساس خطای کاری درخواست بازبینی اداری داشته باشد. این بررسی توسط تیمی جداگانه از آفیسر اصلی و با همکاری وزارت کشور انجام می‌شود تا بروز هرگونه خطا را به حداقل برساند.
Admissibility
مجموعۀ دلایلی که آفیسر ادارۀ مهاجرت آمریکا به متقاضی برای توضیح اینکه چرا او اجازۀ ورود به کشور آمریکا را ندارد ارائه می‌دهد.
Admission
اجازه‌نامه یا پذیرش‌نامه برای تحصیل در مقطع، دانشگاه و کشور مورد نظر. وابسته به قوانین کشورها، دریافت پذیرش سازمان محل تحصیل متفاوت است. برخی از تفاوت‌های آن‌ها را در این مواقع مشاهده می‌کنید: ۱. طی تبادل ایمیل و متقاعد کردن اساتید یا کارگروهان مورد نظر ۲. پس از پرداخت پیش‌پرداخت ۳. پس از برگزاری مصاحبه با آفیسر پذیرش ۴. پس از شرکت در آزمون ورودی و کسب نمرۀ قبولی ۵. پس از درخواست پذیرش و بدون پرداخت هزینه ۶. پس از پرداخت کل هزینۀ مقطع
Artificial Intelligence AI
هوش مصنوعی غالباً برای توسعۀ سیستم‌هایی اطلاق می‌شود که دارای فرایندهای فکری مشخصی مانند توانایی استدلال، کشف معنا، تعمیم یا یادگیری از تجربیات گذشته است و یک رایانۀ دیجیتال یا ربات کنترل‌شده توسط رایانه انجام این وظایف را بر عهده دارد. هوش مصنوعی یکی از تکنولوژی‌های مورد توجه در فرایند استارت‌آپ ویزا محسوب می‌شود.
Atlantic Immigration )AIPP)Program)
برنامۀ آزمایشی مهاجرت آتلانتیک به کارگران ماهر خارجی یا دانشجویان این امکان را می‌دهد که در یکی از استان‌های آتلانتیک کانادا (نیو برانزویک، نیو فاندلند، لابرادور، نوا اسکوشیا و جزیرۀ پرنس آیلند) کار و زندگی کنند. کارفرمایان درصورتی‌که نتوانسته باشند از درون خاک این کشور فرد مورد نظر خود را پیدا کنند این اجازه را دارند تا از اتباع خارجی استخدام کنند.
)AML Dept. Anti Money Laundering Department
بخش مبارزه با پولشویی در بیشتر کشورها برای مبارزه با قاچاق، فرار مالیاتی، فساد عمومی و جلوگیری از ورود تروریسم فعال است. در برخی الگوهای مهاجرتی از جمله سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب‌وکار این بخش در پروندۀ متقاضی فعال می‌شود.
Anerkennung
سیستم اعتبارسنجی مدارک تحصیلی برای مشاغل کادر درمان است که برای متقاضیانی که قصد کار در آلمان را دارند انجام می‌شود. در این سیستم مدرک تحصیلی متقاضی با سیستم آموزشی آلمان معادل‌سازی می‌شود.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.