سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

ویزا گلوبال تلنت فرانسه

ویزا گلوبال تلنت فرانسه

france global talent visa

فرانسه

مشاوره رایگان

ویزا گلوبال تلنت فرانسه چیست؟

اگر می خوهید بدانید که ویزا گلوبال تلنت فرانسه چیست باید گفت این اقامت برای ده دسته از نخبگان طراحی شده است. محورهای اصلی در این برنامه برای فعالان عرصه هنر، پژوهش، ورزش، کسب و کار، علوم و ادبیات است. در این الگو متقاضی باید اثبات نماید برای مدت زمانی بیشتر از ۳ ماه نیاز به حضور در فرانسه دارد. در ادامه در خصوص جزئیات این روش مهاجرتی بیشتر خواهید دانست. 

فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

پاسپورت تلنت فرانسه چیست؟

سالها قبل از اینکه روش گلوبال تلنت توسط انگلیس برای جذب نخبگان، هنرمندان و پژوهشگران راه اندازی شود، دولت فرانسه با ارائه پاسپورت تلنت فرانسه گامی مهم در راستای افزایش کیفیت مهاجران به فرانسه با ارائه روش پاسپورت تلنت یا Passport Talent برداشت. بر خلاف اسم این روش شما از اول پاسپورت دریافت نخواهید کرد. اگر به دنبال تحصیل در کشور فرانسه هستید حتما مقاله تحصیل در فرانسه را بخوانید و در مقاله هزینه تحصیل در فرانسه، با مخارجی که در مقاطع مختلف تحصیلی قرار هست رو به رو شوید، آگاه شوید.

پاسپورت تلنت فرانسه به چه کسانی اعطا می‌گردد؟

فارغ التحصیلان جدید دارای مهارت: اگر فارغ التحصیلان با توانمندی های شاخص بین المللی قابلیت دریافت نامه دعوت به همکاری از موسسات معتبر فرانسوی داشته باشند. اغلب پژوهشگران از این رده برای اقدام استفاده می کنند. دعوت به همکاری یک موسسه پژوهشی و یا ادبی برای این دسته از متقاضیان الزامی است.

استخدام به عنوان کارمند دارای صلاحیت: افراد جوانی که به تازگی فارغ التحصیل شده و دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا مدرکی معادل آن باشند و یا مدارک پیشرفته ای همچون مدارک فنی DUT و BTS را از فرانسه دریافت نموده باشند واجد شرایط دریافت این نوع ویزا هستند. این دسته از متقاضیان باید در فرانسه مدرک خود را دریافت کرده باشند. برای بیشتر دانستن در این خصوص به مقاله تحصیل ارشد در فرانسه و مقاله تحصیل دکتری در فرانسه مراجعه فرمائید.

استخدام توسط یک شرکت مبتکر: این دسته بندی به افراد جوان و تازه فارغ التحصیل شده دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا مدرکی معادل آن و یا مدارک پیشرفته (BTS و یا DUT) اختصاص دارد که توسط یک شرکت مبتکر استخدام شده اند و آن شرکت سالانه درآمدی بیش از ۳۵٫۵۲۶٫۴۰ یورو را برای آنها در نظر می گیرد.

کارمندان فوق متخصص دارای بلوکارت اتحادیه اروپا: طبق این دسته بندی، تنها کارمندان فوق متخصص دارای مدرکی که طول مدت تحصیل آن بیش از سه سال بوده و یا حداقل ۵ سال تجربه کار حرفه ای داشته باشند امکان اخذ بلوکارت اروپا را دارند. به علاوه، در هنگام ارائه درخواست برای این نوع ویزا لازم است فرد قرارداد کاری یک ساله با اعتبار حداقل یک ساله را نیز ارائه دهد و نشان دهد حداقل سالانه ۵۳٫۸۳۶٫۵۰ یورو درآمد خالص خواهد داشت.

محققان: محققان دارای مدرکی حداقل معادل فوق لیسانس که به قصد انجام تحقیقات و یا سخنرانی در دانشگاه وارد فرانسه می شوند. محققان لازم است مدارکی دال بر محقق بودن خود و همچنین مدارکی حاکی از قصد خود و طول مدت اقامت در فرانسه را ارائه دهند.

بنیان‌گذاران کسب و کارها – کارآفرینان: ین دسته بندی می تواند برای مهاجرت هنرمندان به فرانسه سهولت بیشتری را به همراه داشته باشد چرا که به افرادی تعلق می گیرد که به دنبال راه اندازی کسب و کار هستند و از صلاحیت لازم برای انجام فعالیت های اقتصادی برخوردار هستند. این فعالیت های اقتصادی می توانند در قالب پروژه ای جدید برای راه اندازی یک شرکت صنعتی، تجاری و یا شرکت صنایع دستی به انجام برسند. علاقه مندان اخذ ویزای هنری فرانسه می توانند از این طریق برای ارائه آثار هنری و صنایع دستی خود اقدام نمایند.

پروژه اقتصادی مبتکرانه: افرادی که یک پروژه اقتصادی مبتکرانه داشته و می توانند مدارک لازم را ارائه دهند در این دسته قرار می گیرند. پیش از ارائه درخواست برای این نوع ویزا لازم است یک نهاد دولتی پروژه را به رسمیت شناخته باشد. برای آگاهی بیشتر در این زمینه به مقاله ویزای استارتاپ فرانسه مراحعه فرمائید.

سرمایه گذاران اقتصادی: این پروسه در مورد افرادی صدق می کند که علاقه دارند در شرکتی سرمایه گذاری نمایند که حداقل ۱۰% سرمایه آن متعلق به آنهاست و یا افرادی که تمایل دارند در شرکتی سرمایه گذاری نمایند که شخصاً مدیریت آن را بر عهده داشته و یا حداقل ۳۰% سهام آن را در اختیار دارند. به علاوه، افراد دارای توانایی سرمایه گذاری به ارزش حداقل ۳۰۰٫۰۰۰ یورو در فرانسه و اثبات این تمکن مالی نیز می توانند برای دریافت این ویزا درخواست دهند.

هنرمندان و بازیگران: مهاجرت هنرمندان به فرانسه از طریق این روش برای افرادی که تمایل دارند برای مدتی بیش از سه ماه به منظور انجام فعالیت های هنری و یا فعالیت به عنوان بازیگر در فرانسه اقامت داشته باشند میسر شده است. البته لازم است این افراد برای فعالیتی که انجام می دهند حقوق دریافت کنند.

رهبران شاخص هر حوزه ای از هنر و کسب و کار: شرایط اخذ ویزای هنرمندی فرانسه از طریق این دسته نیز فراهم شده است. در حقیقت، افرادی که در حوزه کاری خود مشهور و یا شناخته شده هستند و تمایل دارند فعالیت خود را در فرانسه ادامه دهند می توانند تحت این دسته برای دریافت پاسپورت تلنت درخواست دهند.

حتما بخوانید: شرایط گرفتن اقامت دائم در کانادا

با دریافت پاسپورت تلنت فرانسه چه امکاناتی در اختیار شما قرار می‌گیرد؟

با دریافت پاسپورت تلنت شما مجموعه ای از امکانات را در اختیار خواهید داشت که به مهمترین آنها اشاره می‌شود:

 • امکان خود اشتغالی در برخی از کلاسه بندی های این روش؛
 • امکان استخدام در برخی دیگر از کلاسه بندی های این روش؛
 • اجازه کار برای همسر؛
 • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان؛
 • امکان تمدید اقامت تا ۵سال؛
 • امکان دریافت پاسپورت فرانسه؛
 • سفر آزادانه به ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن.

شما همچنین قادر هستید، پادکست ویزای زبان آموزی فرانسه تولید شده توسط کوچ رادیو را درباره همین روش گوش دهید.

چرا این ویزا را با نام ویزای هنرمندان فرانسه نیز میشناسند؟

دولت فرانسه از طریق همین برنامه فرایند مهاجرت هنرمندان کشورهای دیگر به فرانسه را مدیریت می کند. اخیرا بازیگر توانمند کشورمان خانم گلشیفته فراهانی پس از طی دوره ده ساله خود در قالب همین برنامه پاسپورت فرانسه را دریافت نموده است.

اسناد لازم برای دریافت پاسپورت تلنت فرانسه چیست؟

 • پاسپورت معتبر و اسکن از تمامی ویزاهای قبلی متقاضی؛
 • نامه تائیدیه از طرف سازمان ارائه دهنده برای هرکدام از موارد ده گانه؛
 • ارائه نامه درخواست همکاری در صورت لزوم؛
 • مدارک تحصیلی متقاضی؛
 • طرح کسب و کار در صورت لزوم؛
 • بیمه مسافرتی متقاضی و خانواده؛
 • پر نمودن اپلیکیشن فرم؛
 • مدارک تمکن مالی (که برای هرکدام از الگوهای ده گانه متفاوت است)؛
 • سوء پیشینه.

حتما بخوانید: راهنمایی کامل تحصیل در کانادا

مدت زمان اخذ ویزای هنرمندان فرانسه(پاسپورت تلنت) چقدر است؟

مهمترین و حساس ترین بخش انجام این روش تهیه اسناد پشتیبان این نکته که شما فردی با شهرت و توانایی های خاص هستید خواهد بود. اگر این اسناد آماده باشد روند اخذ تائیدیه و ویزا در دوره ی زمانی ۱۲۰ تا ۱۵۰ روز اخذ خواهد شد.

 • پاسپورت تلنت فرانسه را به چه کسانی پیشنهاد می‌دهیم؟
 • هنرمندانی که مایل به حضور و کار در فرانسه هستند؛
 • پژوهشگران و محققان؛
 • ورزشکارانی با مدال ها و افتخارات بین المللی رسمی و معتبر؛
 • علاقه مندان به راه اندازی استارتاپ در فرانسه.

مزایای مهاجرت به روش ویزا گلوبال تلنت فرانسه

دسترسی به فرصت‌ها

ویزای استعدادیابی می‌تواند به شما امکان دسترسی به بازار کار فرانسه و فرصت‌های کار با شرکت‌های برتر، مؤسسات تحقیقاتی یا سایر سازمان‌ها را بدهد.

شناخت مهارت ها

اگر واجد شرایط ویزای استعداد هستید، نشان دهنده این است که مهارت ها و تخصص شما توسط دولت فرانسه ارزشمند و به رسمیت شناخته شده است.

مسیر اقامت دائم

برخی از برنامه های ویزای استعدادیابی ممکن است راهی برای اقامت دائم یا حتی شهروندی ارائه دهند که به شما امکان می دهد برای مدت طولانی در فرانسه اقامت کنید.

رشد فرهنگی و شخصی

مهاجرت به فرانسه می‌تواند فرصتی برای تجربه فرهنگ، زبان و شیوه زندگی جدید به شما ارائه دهد که می‌تواند غنی‌کننده و رضایت‌بخش باشد.

شبکه‌سازی و همکاری

حضور در فرانسه می‌تواند فرصت‌هایی را برای شبکه‌سازی و همکاری با افراد حرفه‌ای در زمینه شما فراهم کند که به طور بالقوه منجر به مشارکت‌ها و پروژه‌های جدید می‌شود.

معایب مهاجرت به روش ویزا گلوبال تلنت فرانسه

معیارهای واجد شرایط بودن

برخی از برنامه های ویزای استعداد ممکن است معیارهای واجد شرایط بودن را داشته باشند که باید آنها را رعایت کنید، مانند به عنوان تجربه کاری خاص، مدارک تحصیلی یا دستاوردها.

سازگاری فرهنگی

سازگاری با فرهنگ و سبک زندگی جدید می تواند دشوار باشد و ممکن است زمان بر باشد.

ملاحظات مالی

مهاجرت به کشوری دیگر مستلزم هزینه‌های مالی از جمله هزینه‌های ویزا، هزینه‌های جابجایی و هزینه‌های بالقوه بالاتر زندگی در مناطق خاص است.

سوالات متداول درباره ویزا گلوبال تلنت فرانسه

بله شما قادر خواهید بود تا خانواده خود را به همراه خود داشته باشید. اگر دوره نهایتا چهارساله اولیه را پشت سر گذاشته باشید و تمدید یکساله آن را نیز به دست آورده باشید اقامت پنج ساله دیگری را نیز دریافت خواهید کرد. اگر در مجموع ده سال از حضور شما در فرانسه گذشته باشد و به زبان و فرهنگ فرانسه مسلط شده باشید پاسپورت فرانسه را دریافت خواهید کرد.

متقاضیان می توانند بر اساس درخواست خود تا نهایتا ۴ سال اقامت را درخواست نمایند. اگر در این دوره چهارساله مشکل حقوقی برای ایشان ایجاد نشده باشد و به موضوعی که ادعا کرده است مشغول باشد یک دوره یک ساله دیگر هم به این دوره چهارسله اضافه می‌شود.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

ویزا گلوبال تلنت استرالیا

ویزا فریلنسری اسپانیا (خود اشتغالی)

ویزای EB1 آمریکا

ویزا گلوبال تلنت انگلیس

ویزای فریلنسری آلمان (خوداشتغالی)

ویزای IMP C11

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره ویزا گلوبال تلنت فرانسه

6 پاسخ

  1. با سلام و وقت بخیر
   پیشنهاد می شود برای مشاوره کارآمدتر با موسسه تماس بگیرید.

 1. سلام و درود
  بنده بازیگر تئاتر هستم و در حدود 10 سال سابقه فعالیت دارم آیا شانسی برای دریافت ویزای هنرمندان فرانسه دارم؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   شرایط، رزومه کاری و تحصیلی شما نیاز به بررسی دارد. پیشنهاد می کنم با موسسه در ارتباط باشید.

 2. سلام وقتتون بخیر باشه
  بالاتر اشاره فرموده بودید که شهرت در رشته هنری مهم است
  آیا تعداد فالورهای اینستاگرام میتونه مهم و موثر باشه؟!

  1. با سلام و وقت بخیر
   خیر دوست عزیز مدارک و افتخارات بین المللی مد نظر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .