سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار
مهاجرت به انگلستان

مهاجرت انگلستان

بهترین روش‌های دریافت ویزا و مهاجرت به انگلیس در ۲۰۲۳ + شرایط و هزینه‌های اقامت در انگلستان

england

برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

انواع روش های مهاجرت انگلستان چیست؟

برای مهاجرت انگلستان روش های مختلفی وجود دارد که با توجه به شرایط شما می‌تواند گزینه های مناسبی باشند. از جمله این روش‌های می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • ویزای کار و مهاجرت کاری به انگلیس
 • ویزای تحصیل در انگلیس
 • ثبت شرکت در انگلیس
 • اقامت در انگلیس با سرمایه‌گذاری
 • دریافت اقامت در انگلیس از طریق ازدواج
 • اقامت انگلیس با تولد فرزند
 • دریافت دعوتنامه انگلیس
 • و ...
انواع روش های مهاجرت به انگلیس چیست ؟

روش هایی که چهره نگار برای مهاجرت انگلستان به شما پیشنهاد می‌کند:

تحصیل دبیرستان در انگلیس

تحصیل کالج در انگلیس

تحصیل کارشناسی در انگلیس

تحصیل کارشناسی ارشد در انگلیس

تحصیل دکتری در انگلیس

ویزا تحصیلی انگلیس

اینوویتر فاندر ویزا انگلیس

جاب آفر انگلیس

ویزا گلوبال تلنت انگلیس

نمایندگی GBM

Licensed Skilled Worker

تحصیل در انگلیس

ویزا کار انگلیس

مشاوره رایگان مهاجرت انگلستان

اگر مایل هستید در انتخاب روش مهاجرت انگلستان از کارشناسان آژانس چهره نگار راهنمایی دریافت کنید، همین حالا با ما تماس بگیرید

فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

راه های مهاجرت به انگلیس کدام است؟

مهاجرت به انگلستان یکی از محبوب ترین مسیرهای مهاجرتی در بین متقاضیان شناخته شده است. این کشور روش های گوناگونی را در نظر گرفته است تا مهاجران با هر گونه تخصص و مدرک تحصیلی بتوانند شانس زندگی در انگلستان را داشته باشند. یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به انگلستان، اقدام از طریق اخذ ویزای تحصیلی است.

علاوه بر تحصیل، روش های گوناگونی نیز برای مهاجرت به انگلستان وجود دارند که عبارتند از ویزای کار، پناهندگی، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد فرزند. متقاضیان مهاجرت به انگلستان می توانند با توجه به شرایط خود، بهترین روش از بین موارد گفته شده را انتخاب کنند تا مهاجرتی موفق را تجربه نمایند. در ادامه این مقاله، به جزئیات مهاجرت از طریق روش های گفته شده می پردازیم.

مهاجرت به انگلیس یکی از پرطرفدارترین مسیرهای مهاجرتی در سال های اخیر شناخته شده است. انگلیس کشوری با قدمت چندصد هزارساله است که دوران گوناگونی از جمله عصر الیزابتی، عصر ویکتوریایی و دوران معاصر را پشت سر گذاشته است. در پایتخت این کشور تنوع جمعیت به شکل قابل توجهی به چشم می خورد؛ لندن که به عنوان گران ترین شهر جهان شناخته می شود، مردمی از نژاد ها، رنگ ها، ادیان و زبان های گوناگون را در خود جای داده است که با یکدیگر در کنار رودخانه تیمز زندگی می کنند. مهاجرت به این کشور می تواند برای بسیاری از علاقه مندان گزینه ایده آلی باشد که در ادامه به جزئیات مربوطه خواهیم پرداخت.

بهترین راه مهاجرت به انگلیس؟

همانطور که گفته شد، کشور انگلستان روش های گوناگونی را پیش روی مهاجران گذاشته است. نمی توان یک روش را به عنوان بهترین راه برای مهاجرت به انگلستان پیشنهاد کرد. مهاجرت یکی از پر پیچ و خم ترین مسیر های پیش روی علاقه مندان است. برای انتخاب بهترین روش برای مهاجرت به انگلستان، متقاضیان باید عوامل زیادی را در تصمیم گیری خود در نظر بگیرند.

یکی از مهم ترین این موارد، موضوع تمکن مالی فرد است. تمکن مالی عاملی است که حتی روی شهر محل زندگی فرد نیز تاثیر گذار است؛ افرادی که نگرانی بابت تامین مخارج زندگی خود ندارند می توانند به راحتی برای زندگی در شهر لندن که یکی از گران ترین شهرهای دنیاست اقدام کنند. افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند می توانند شهرهای دانشجویی و کوچک از جمله دورهام را در نظر داشته باشند. هم چنین متقاضیانی که تمکن مالی کافی دارند، می توانند از طریق سرمایه گذاری جهت مهاجرت به انگلستان اقدام نمایند.

شرایط مهاجرت به انگلیس؟

مهاجرت به انگلیس در سال های اخیر سهولت بیشتری پیدا کرده است که یکی از دلایل آن را می توان تنوع بالای ویزاهای ارائه شده دانست. برای اطلاع از شرایط مهاجرت به انگلیس در ابتدا باید بررسی کنید که از چه روشی قصد مهاجرت به این کشور را دارید. در صورتی که فرد از مسیر تحصیلی بخواهد وارد انگلستان شود، می بایست در ابتدا مدارک تحصیلی و آیلتس خود را آماده نموده و از مدارس و یا دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرد. سپس برای اخذ ویزا باید اقدام کرد که در این مرحله نیز مدارک گوناگونی از جمله مدارک تحصیلی، نامه پذیرش، مدارک هویتی و دانش زبان انگلیسی و … مورد نیاز است. شایان ذکر است که در تمامی ویزاهای ارائه شده، ارائه گواهی سلامت و هم چنین گواهی عدم سو پیشینه از شرایط اصلی مهاجرت به انگلیس می باشند.

در حال حاضر شرایط مهاجرت به انگلیس با توجه به روش مورد نظر متفاوت است. به طور مثال، در صورتی که فرد قصد مهاجرت کاری داشته باشد، با توجه به شرایطی که کارفرمای تایید شده در انگلیس تعیین می کند، فرد می بایست رزومه خود را ارائه نماید. در این روش، میزان تجربه کاری، مدرک تحصیلی مرتبط یا غیر مرتبط با شغل مورد نظر و مدرک زبان اهمیت بالایی دارند. در صورتی که فرد قصد مهاجرت تحصیلی داشته باشد، معدل دوره تحصیلی قبلی، تعداد مقالات منتشر شده در نشریه های معتبر بین المللی و نمره مدرک تحصیلی، از اصلی ترین فاکتورهای شرایط مهاجرت تحصیلی به انگلیس می باشند.

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری

همانطور که گفته شد، مهاجرت به انگلستان روش های گوناگونی دارد که هر فرد می بایست با توجه به شرایط خود، بهترین روش را انتخاب نماید. مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری برای افرادی مناسب است که تمکن مالی بالایی داشته و قصد ورود سرمایه خود به کشور انگلستان را دارند. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در انگلستان، معادل با 2 میلیون پوند می باشد که متقاضیان می توانند با اثبات مالکیت مبلغ ذکر شده، باز کردن حساب بانکی در بریتانیا و سرمایه گذاری در اوراق دولتی و سهام شرکت ها، موفق به دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلستان شوند. شایان ذکر است که اخذ تابعیت انگلستان از طریق خرید ملک در این کشور، بر خلاف سرمایه گذاری در اوراق دولتی و سهام شرکت ها، در حال حاضر امکان پذیر نمی باشد.

مهاجرت به انگلیس از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به انگلیس از طریق ثبت شرکت یکی دیگر از روش هایی است که می تواند به اخذ تابعیت دائم انگلستان منتهی شود. در این روش فرد می تواند یک شرکت را برای اولین بار در انگلیس تاسیس نماید و یا شعبه ای از شرکت خود را در این کشور ایجاد کند. در صورتی که فرد شرکتی را در انگلیس ثبت نماید، در ابتدا یک تابعیت 3 ساله دریافت می نماید. در صورتی که در این مدت، بیزنس فرد رونق داشته و اوضاع مناسبی داشته باشد، می تواند تابعیت خود را تا 2 سال دیگر تمدید نماید. پس از گذشت این 5 سال، فرد موسس شرکت می تواند جهت اخذ تابعیت دائم انگلستان درخواست دهد. برخلاف سایر کشورهای اروپایی، روند ثبت شرکت در انگلستان مسیر ساده تری داشته و طی مدت زمانی معادل با 2 هفته و هزینه ای برابر با 9857 پوند انجام می پذیرد.

مهاجرت به انگلیس از طریق کار

مهاجرت به انگلیس از طریق اخذ ویزای کاری یکی دیگر از محبوب ترین روش های مهاجرت به انگلستان می باشد. برای مهاجرت کاری به انگلستان انواع گوناگونی از ویزا در نظر گرفته شده است که عبارتند از ویزای کاری بلند مدت (tier2)، ویزای کاری کوتاه مدت (tier 5)، ویزای نوآوری و ویزای استارت آپ(tier 1) و هر کدام از ویزا های ذکر شده شرایط مربوط به خود را دارند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که مهاجرت کاری به انگلستان یکی از دشوار ترین مسیر های مهاجرت به این کشور است و متقاضیان از میان هزاران درخواست دهنده و از طریق سیستم امتیاز بندی انتخاب می شوند.

برخورداری از ویژگی هایی از جمله سابقه کاری طولانی مدت و تخصصی، مرتبط بودن رشته تحصیلی با شغل فرد، همکاری های بین المللی، نمره مدرک زبان و .. تا حد زیادی به بالا بردن امتیاز فرد در این سیستم کمک می کنند. در صورتی که فرد جهت اخذ ویزای tier 2 اقدام نماید، می بایست از یکی از کارفرماهای مورد تائید در انگلستان جاب آفر دریافت نموده و ارائه نماید. ویزای استارت آپ که یکی از دیگر روش های مهاجرت به انگلستان است جهت ایجاد یک کسب و کار جدید در این کشور ارائه می شود که تابعیت 2 ساله به فرد اعطا می نماید.

برای مهاجرت به انگلیس چه قدر پول لازم است؟

هزینه لازم برای مهاجرت به انگلیس تا حد زیادی وابسته به روش انتخابی فرد می باشد. به عنوان مثال، برای مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری به مبلغی حدود 9900 پوند نیاز است. هم چنین در صورتی که فرد از طریق مسیر کاری اقدام به اخذ ویزای انگلستان نماید، می بایست پیش از ارائه درخواست جهت اخذ ویزای خود، 945 پوند در حساب بانکی داشته باشد.

افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان از طریق اخذ ویزای تحصیلی را داشته باشند می بایست با توجه به نوع دانشگاه خود، هزینه های لازم برای تحصیل در شهر مورد نظر را فراهم نمایند. عواملی مانند رشته تحصیلی نیز روی میزان شهریه دانشگاه تاثیر می گذارند؛ به عنوان مثال، در مقطع کارشناسی حداقل مبلغ سالیانه تحصیل 10000 پوند و حداکثر 38000 پوند می باشد.

مدارک لازم برای مهاجرت به انگلیس چیست؟

به طور کلی، مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به انگلیس در اکثر روش ها موارد یکسانی را در بر می گیرد. از جمله اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به انگلیس عبارتند از پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه، مدارک هویتی، گواهی سلامت و عدم سوپیشینه، مدرک زبان، رسید پرداخت هزینه های ویزا، گواهی تمکن مالی در اکثر موارد. در صورتی که فرد جهت اخذ ویزای تحصیلی اقدام نماید، می بایست مدارک تحصیلی قبلی و گواهی اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه ها یا موسسات آموزشی انگلیس را ارائه نماید.

برای مهاجرت کاری نیز می بایست مدارک مربوط به سوابق کاری پیشین و رزومه کاری نیز ارائه شوند. هم چنین اگر فرد درخواست اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلیس را داشته باشد، یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز، تمکن مالی فرد و مدارک مربوط به مالکیت مبلغ مذکور می باشد.

مزایای مهاجرت به انگلیس چیست؟

مهاجرت به انگلیس برای افرادی که تمکن مالی کافی دارند و از شرایط اخذ ویزای این کشور نیز برخوردارند، مزایای متعددی دارد. انگلیس یکی از ابر قدرت های جهان شناخته می شود و یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیاست. بدیهی است که زندگی در کشوری که به عنوان پنجمین اقتصاد جهان شناخته می شود، می تواند با آرامش و امنیت مالی بیشتری همراه باشد.

زبان رسمی این کشور زبان انگلیسی است و این نکته یکی از مهم ترین مواردی است که متقاضیان مهاجرت را به سمت این کشور جذب می نماید؛ چرا که افراد ملزم به آموختن زبان جدید و دشواری نیستند. علیرغم این که لندن گران ترین شهر جهان به شمار می رود، اما تناسب میزان درآمد و مخارج زندگی در این کشور در سطح متعادلی قرار دارد. این کشور از لحاظ فرهنگی و هنری نیز از غنی ترین کشورهای جهان به شمار می رود و برای هنرمندان نیز مقصد بسیار ایده الی می باشد.

مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی

بسیاری از متقاضیان مهاجرت بر این باورند که اخذ پناهندگی کشورهای اروپایی کاری ساده است اما در واقعیت اینگونه نیست. مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی مسیری بسیار دشوار و زمان بر است که در اکثر موارد نتیجه آن قابل پیش بینی نیست. طبق قانون این کشور، تنها افرادی واجد شرایط پناهندگی هستند که به دلایلی از جمله سیاست، مذهب، جنسیت، نژاد و طرز تفکر در کشور مبدا مورد آزار و اذیت و تهدید قرار می گیرند.

در صورتی که درخواست افراد جهت اخذ پناهندگی انگلستان تائید گردد، تا مدتی نامعلوم در کمپ های پناهندگان در انگلستان اسکان داده می شوند تا پرونده آنان مورد بررسی قرار بگیرد. متاسفانه در اکثر موارد درخواست افراد جهت اخذ پناهندگی با شکست مواجه می شود؛ بنابراین توصیه ما این است که از مسیرهای جایگزین همانند مهاجرت کاری یا تحصیلی به انگلستان مراحل مهاجرت خود را پیگیری نمایید.

مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل

یکی از محبوب ترین مسیرهای مهاجرت به انگلیس، اخذ ویزای تحصیلی این کشور است؛ همانطور که می دانید کشور انگلیس دارای مدارس و دانشگاه های معتبر بسیاری بوده و همین موضوع باعث شده تا در سال 2021 بیش از 556 هزار دانش آموز و دانشجو با ملیت های گوناگون از سایر کشورهای جهان درحال تحصیل در مراکز آموزشی این کشور باشند. برای تحصیل در انگلیس علاقه مندان می توانند در هر یک از سطوح ابتدایی، متوسطه، دوره آموزش عالی پیش از کالج (FE) و دوره های دانشگاهی (HE) ثبت نام کنند.

تحصیل در انگلستان برای افراد 5 الی 16 سال اجباری بوده و تعدد مدارس بین المللی چون مدرسه Brookes United Kingdom و Reddam House Berkshire موجب شده تا افراد طیف وسیعی از مقاصد تحصیلی را پیش روی خود ببینند. تحصیل در انگلیس نیازمند ارائه فهرستی از مدارک است که در ادامه به بررسی آن ها پرداخته ایم:

 • انگیزه نامه
 • مدارک هویتی شامل شناسنامه و پاسپورت معتبر
 • آخرین مدرک تحصیلی همراه ریز نمرات
 • مدرک زبان آیلتس 6 به بالا
 • فرم درخواست پذیرش از دانشگاه یا مدرسه موردنظر
 • رسید پرداخت هزینه های اخذ ویزای تحصیلی
 • اثبات تمکن مالی برای تامین هزینه سفر و تابعیت در انگلستان برای حداقل 1 سال
 • ارائه مدرکی برای اثبات محل سکونت در انگلستان

از مزایای مهاجرت به انگلیس از طریق دریافت ویزای تحصیلی می توان به سطح بالای آموزش در دانشگاه ها و مدارس، امکان دریافت بورسیه، شانس دریافت تابعیت دائم، اجازه کار همزمان با تحصیل، آشنایی برای فرهنگ و آداب این کشور و همچنین عدم نیاز به یادگیری زبان دوم یا سوم برای مهاجرت اشاره کرد.

مدت زمان تحصیل مقطع کارشناسی در انگلیس 3 سال و برای کارشناسی ارشد 1 سال است؛ دانشجویان در مقطع کارشناسی اجازه 10 ساعت کار در هفته را دارند که این زمان برای دانشجویان کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته می باشد. از بهترین دانشگاه های انگلیس برای تحصیل در این مقاطع می توان به دانشگاه کمبریج، آکسفورد، منچستر، ناتینگهام و لیدز اشاره کرد.

مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل فرزند

اخذ ویزای همراه در زمان تحصیل فرزند، یکی از راه های مهاجرت به انگلیس است که دارای پیچیدگی های منحصر به خود می باشد؛ کشورهای انگلستان، کانادا، آمریکا و استرالیا طی دو دهه اخیر با ارائه ویزای گاردین، شرایطی را برای مهاجرت والدین و سرپرستی فرزندان فراهم آورده اند. در توضیح ویزای گاردین باید اظهار داشت که تنها برای والدین فرزندان زیر 18 سال قابل دسترسی بوده و درصورتیکه سن فرزند شما بیشتر از 18 سال بوده و دانشجوی کشور انگلیس است این ویزا برای شما کاربردی نخواهد داشت.

درصورتیکه فرزند شما در یکی از مدارس انگلستان مشغول تحصیل است، می توانید با ارائه مدارکی چون ویزای تحصیلی فرزند خود (Tier4)، اثبات تمکن مالی و ترجمه رسمی مدارک هویتی برای دریافت این ویزا اقدام نمایید.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که والدین پس از دریافت ویزای گاردین و مهاجرت به انگلیس، حق کار در این سرزمین را ندارند. ویزای گاردین بین 6 الی 12 ماه اعتبار داشته و متقاضیان می توانند برای تمدید این ویزا و یا تبدیل آن به تابعیت دائم در جستجوی تبدیل ویزای گاردین به ویزای کاری باشند. در این صورت امکان همراه داشتن سایر فرزندان برای والد فراهم خواهد بود. همچنین باید توجه داشت که والدین می بایست حداقل 3 ماه پیش از شروع سال تحصیلی برای دریافت این ویزا اقدام نمایند و هزینه معین شده توسط سازمان مهاجرت انگلستان (UKVI) معادل 550 پوند را بپردازند.

مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج

کشور انگلستان در سال های اخیر سن قانونی ازدواج را از 16 سال به 18 سال افزایش داده است؛ طبق همین قانون افرادی که متقاضی مهاجرت به این کشور هستند باید توجه داشته باشند که هر دو فرد مقیم انگلستان و متقاضی تابعیت در این کشور باید بالای 18 سال سن داشته باشند. همچنین برای مهاجرت به این کشور می بایست همسر شما شهروند رسمی انگلستان به حساب آید. به رسمیت شناخته شدن ازدواج شما در انگلیس، اثبات تمکن مالی برای زندگی در خاک این کشور و همچنین تسلط بر زبان انگلیسی از دیگر معیارهای مورد اهمیت برای مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج هستند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که برای جلوگیری از ازدواج های صوری، کشور انگلیس قانونی وضع کرده است که طبق آن می بایست حداقل 2 سال از شروع رابطه زوج ها گذشته باشد.

مهاجرت به انگلستان و اخذ تابعیت از طریق تولد

اخذ تابعیت و مهاجرت به انگلیس از طریق تولد فرزند، یکی از موضوعاتی است که طی سال های اخیر دچار تغییرات و دگرگونی های بسیاری شده است؛ تا سال 1983 میلادی تولد فرزند در انگلستان پیرو قانون خاک بوده و به نوزادان متولد شده در این کشور بدون چون و چرا کارت شهروندی تعلق میگرفت. با گذشت زمان اما این قانون تغییر کرده و امروزه شاهد هستیم که نوزادان متولد شده در انگلیس تنها در صورتی موفق به دریافت تابعیت خواهند شد که حداقل یکی از والدین جزء شهروندان انگلستان باشد. همچنین از سال 2006 تاکنون کودکانی با والدین دارای تابعیت کشورهای اتحادیه اروپا یا سوئیس نیز پس از تولد در خاک انگلستان می توانند کارت شهروندی این کشور را دریافت کنند.

مهاجرت به انگلیس بدون مدرک زبان

مهاجرت به انگلیس بدون داشتن مدرک معتبر زبان برای دو گروه افراد امکان پذیر می باشد؛ دسته اول افرادی هستند که خواهان دریافت Student Visa بوده و زیر 17 سال سن دارند؛ طبق قانون انگلستان این افراد می توانند بدون داشتن مدرک زبان برای سپری کردن دوره تحصیل خود در خاک انگلیس اقدام به اخذ Child Tier4 Visa نمایند. همچنین برخی دانشگاه های انگلستان همچون University of Warwick و University of Plymouth با درنظر گرفتن نمره زبان سه سال پایانی، درصورتیکه شما حداقل 60% نمره زبان را دریافت کرده باشید، شما را مجاز به حضور در دانشگاه می دانند. دسته دوم افرادی هستند که با اخذ ویزای توریستی انگلیس اقدام به شرکت در دوره های زبان برگزار شده در این کشور می کنند. افراد می توانند با شرکت در دوره های عمومی زبان این موسسات و دریافت مدرک آکادمیک پس از 6 ماه، تحصیل خود در انگلیس را شروع کنند.

مهاجرت به انگلستان از طریق تمکن مالی

اثبات تمکن مالی یکی از شیوه های مهاجرت به انگلیس و اخذ تابعیت این کشور است؛ افرادی که خواهان تحصیل در انگلیس از طریق اثبات تمکن مالی هستند باید توجه داشته باشند که اگر دوره تحصیلی هدف شما کمتر از 1 سال طول می کشد، باید بودجه کل دوره را در ابتدا برای دریافت پذیرش CAS داشته باشید. تمکن مالی موردنیاز برای تحصیل در خارج از لندن 1023 پوند به ازای هر ماه و همچنین 1334 پوند برای هر ماه در صورت تحصیل داخل لندن هست. اثبات تمکن مالی و سرمایه گذاری در انگلیس راه دیگر مهاجرت به این کشور است؛ برای این هدف افراد می بایست حداقل 2 میلیون پوند برای اخذ ویزای Tier1 داشته باشند تا بتوانند با اثبات سودآوری برای اقتصاد انگلستان، در مسیر مهاجرت به این کشور قدم بردارند.

چرا سفر به انگلیس؟

انگلستان یکی از جذاب‌ترین مقاصد اروپایی برای مسافرت می‌باشد که با وجود تاریخچه غنی و قدمت زیاد یکی از مقاصد گردشگری جذاب دنیا محسوب می‌شود. اماکن تاریخی متنوع و طبیعت زیبای انگلستان همه‌ساله تعداد زیادی از توریست‌ها را به سوی خود جلب می‌کند. همچنین ایرانی‌های زیادی تا به حال به این کشور مهاجرت کرده‌اند و شاید شما قصد دیدار از آن‌ها را داشته باشید. نمایشگاه‌های هنری، نشست‌های ادبی و رویدادهای اقتصادی زیادی نیز در انگلیس برگزار می‌شود که همه این عوامل باعث متقاضیان بی‌شماری برای دریافت ویزای توریستی انگلیس می‌شود.

شهرهای کوچک انگلستان همانند شهرهای بزرگی چون لندن مملو از جاذبه‌های دیدنی فراوان هستند. مناطق دیدنی مختلفی برای بازدیدکنندگان و توریست‌ها در انگلستان وجود دارد که طبیعتاً در شهرهای مختلف پراکنده شده‌اند. لندن پایتخت انگلستان، شهری پرجمعیت با جاذبه‌های گردشگری فراوان است و معمولاً برای سفرهای کوتاه‌مدت اما هیجان‌انگیز پیشنهاد می‌شود. شما همچنین می‌توانید در مقاله زندگی در انگلیس درباره لندن داده‌های دقیق‌تری نیز کسب کنید. لازم به توضیح است که با ویزای شینگن امکان سفر به انگلستان را ندارید و برای سفرهای تفریحی به این کشور باید ویزای توریستی انگلستان داشته باشید که برای این منظور می‌توانید با کارشناسان مؤسسه ۳۶۰ درجه مهاجرت و کسب‌وکار چهره‌نگار تماس گرفته و از شرایط و هزینه‌های اخذ ویزای توریستی انگلیس آگاهی یابید. در صورتی که قصد که مهاجرت به انگلیس را دارید وارد لینک شوید تا درباره بهترین راه های مهاجرت به این کشور را بدانید.

ویزای توریستی انگلیس چیست؟

درصورتی‌که تمایل به بازدید از انگلیس و تفریح در آن، بازدید از اقوام و دوستان مقیم خود و یا حتی شرکت در یک سمینار مرتبط به شغل خود دارید، نیاز به دریافت ویزای توریستی انگلیس خواهید داشت که در مقاله زیر تمام نکات آن را توضیح خواهیم داد.

ویزاهای انگلیس دارای چه مدت زمانی هستند؟

در ابتدا مهم است بدانید چه ویزایی و با چه مدت زمانی برای شما مناسب است. ویزاهای انگلیس از کوتاه‌مدت ۱۵ روزه تا میان‌مدت ۶ ماهه و بلندمدت ۲ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله وجود دارند. اما هر کدام شرایط مخصوص به خود را خواهند داشت. معمولاً متقاضیان ویزای ویزیت و یا توریستی انگلیس به دنبال ویزای کوتاه‌مدت انگلیس هستند.

هرچند اگر قصد اقامت در کشور انگلیس داشتید می‌توانید با مراجعه به مقاله ثبت شرکت و اخذ اقامت انگلیس درباره آن نیز اطلاعاتی به دست آورید. اما در این بخش ما در خصوص ویزای توریستی کوتاه‌مدت و میان‌مدت انگلیس صحبت خواهیم کرد.

شرایط اخذ ویزای انگلیس چیست؟

شرایط کلی که برای دریافت این ویزا لازم می‌باشد به این صورت است که شما تاریخچه سفر مناسبی داشته باشید، به این معنا که در پاسپورت خود تعدادی ویزای شینگن، کانادا، استرالیا یا به عبارتی تعدادی از ویزاهای معتبر را داشته باشید و در غیر این صورت از یکی از اقوام و یا دوستان خود دعوت‌نامه به همراه داشته باشید تا شانس دریافت ویزای شما بالا برود. از سوی دیگر تمکن مالی شما نباید حداقل زیر صد میلیون تومان باشد و همین‌طور بتوانید مدارک شغلی مطمئن به همراه سند ملکی ارائه دهید.

مهم ترین موضوعی که درباره دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید بدانید، شرایط سنی مورد نیاز است. این موضوع بیشتر به این مسئله بستگی دارد که شما بخواهید در مدارس انگلیس تحصیل کنید یا دانشگاه های این کشور.

تحصیل در مدارس

اگر فردی بین 4 تا 17 سال سن داشته باشد و بخواهد در یکی از مدارس انگلیس تحصیل کند، برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید حتماً ویزای Tier4 مخصوص به کودکان را بگیرد. این ویزا برای کودکان و نوجوانانی صادر می شود که می خواهند در یکی از مدارس این کشور به تحصیل بپردازند. مراحل تحصیلی در انگلیس برای کودکان و نوجوانان، به دو بخش دبستان و متوسطه تقسیم می شود. اولین دوره دبستان برای کودکان 5 تا 7 سال است که با موضوعات ابتدایی و رایجی مانند ریاضیات، جغرافیا، تاریخ، تربیت بدنی، زبان انگلیسی و موسیقی آشنا می شوند. در آخر هم برای این که مطمئن شوند در این زمینه اطلاعات کافی به دست آورده اند، آزمون هایی برگزار می کنند.

کودکان بین 7 تا 11 سال بعد از دریافت ویزای تحصیلی انگلیس در این کشور باید دروس تخصصی تری بخوانند. در این سنین، موضوعات اصلی تری به دانش آموزان تدریس می شود. سومین مرحله از تحصیل در انگلیس هم شامل دانش آموزان 11 تا 14 ساله می شوند که چند سال بعد از به اتمام رسیدن این دوران، می توانند برای آزمون GCSE ثبت نام کنند.

آخرین مرحله از کسانی که برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای تحصیل در مدارس این کشور اقدام کردند، شامل افراد 14 تا 16 سال می شوند که در این دوره می توانند مدرک GCSE را بگیرند. بعد از اتمام رسیدن دوره متوسطه، دانش آموزان باید آزمون استاندارد و جامعی بدهند که مشخص کند که آیا آماده ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر هستند یا خیر.

تحصیل در دانشگاه

این در حالی است که افراد 16 یا 17 سال به بالا، برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید ویزای Tier4 عمومی داشته باشند. توجه داشته باشید که افراد بیشتر از 22 سال نمی توانند برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای مقطع کارشناسی اقدام کنند. زیرا این گونه افراد گپ تحصیلی تقریباً 5 ساله دارند که قابل قبول نیست و بهتر است به محض به اتمام رسیدن دوره متوسطه، برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی اقدام کنید.

ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان

پیش از این نیز متوجه شدید که کودکان و نوجوانان بین 4 تا 17 ساله می توانند برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کنند. ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان که با نام Tier 4 child study visa نیز شناخته می شود، برای تمام افراد و کودکان قبل از مقطع کارشناسی مناسب است. یکی از مهم ترین مزایای این نوع ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان بین 4 تا 17 ساله، این است که می توان برای همراه خانواده کودک نیز ویزا صادر کرد. این بدان معنی است که خانواده ها نیز می توانند به همراه کودک خود برای تحصیل به انگلیس مهاجرت کنند.

یکی از مهم ترین موضوعاتی که درباره دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان باید بدانید، کسب امتیاز لازم از سیستم امتیاز بندی point based visas است. نه تنها برای کودکان، بلکه بزرگسالان نیز برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید حداقل 40 امتیاز از این سیستم به دست بیاورند. بسیاری مواقع در اغلب کشورها، مهم ترین موضوع درباره دریافت ویزای تحصیلی، نظر آفیسر پرونده متقاضیان است. در خیلی از کشورها نظر آفیسر حتی مهم تر از امتیاز سیستم امتیازبندی هم در نظر گرفته می شود. این در حالی است که این موضوع درباره ویزای تحصیلی انگلیس صدق نمی کند. این بدان معنی است که حتی نمره به دست آمده از این سیستم امتیازبندی از نظر آفیسر هم اهمیت بیشتری دارد.

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان و نوجوانان، باید نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر خود در این کشور را داشته باشند. لازم به ذکر است که بعد از به دست آوردن نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر در انگلیس، فقط به مدت 6 ماه می توانند برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کنند. در صورتی که این زمان بگذرد و برای دریافت ویزا کاری نکنند، اعتبار آن از بین می رود و باید نامه پذیرش دیگری بگیرند.

نکته جالب توجه درباره دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان این است که بین سنین 4 تا 16 سال، نیازی به داشتن مدرک زبان ندارند. این در حالی است که سایر افراد برای تحصیل در دانشگاه های انگلیس باید مدارک زبان قابل قبول و معتبری داشته باشند.

برای دریافت این ویزا پیش از هر اقدامی باید به وب‌سایت سفارت انگلیس به آدرس www.gov.uk سری بزنید و اقدامات زیر را مرحله به مرحله انجام دهید: پس از ورود به وب‌سایت باید برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید و سپس کارگزاری مورد نظر خود را انتخاب کنید (در ایران کارگزاری VFS انگلیس در تهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند می‌باشد). زمان ملاقات را تعیین می‌کنید، هزینه ویزا را به صورت آنلاین پرداخت می‌کنید، فرم ویزا را دانلود کرده و آن را به صورت کامل پر کنید. پس از این تنها لازم است به تکمیل مدارک خود پرداخته و در روز ملاقات با پرونده کامل برای انگشت‌نگاری در کارگزاری حاضر شوید.

پروسه صدور ویزای انگلیس چقدر زمان خواهد برد؟

به یاد داشته باشید که هر زمان تصمیم به سفر به انگلستان را داشتید، باید سه ماه پیش از تاریخ سفر درخواست خود را به‌صورتی‌که توضیح داده شد انجام دهید و پس از ارائه مدارک نیز دریافت جواب ویزا سه هفته و یا در زمان‌های شلوغی فصل سفر تا چهل روز زمان خواهد برد. هرچند اگر دریافت ویزای انگلیس برایتان از اهمیت خاصی برخوردار بود، به صورت کلی اقدام شخصی را برای دریافت آن توصیه نمی‌کنیم.

چک لیست مدارک ویزای تحصیلی انگلیس

هر کسی که بخواهد برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس چه در مدارس و چه در دانشگاه های این کشور اقدام کند، باید مدارک کاملی داشته باشد. این مدارک باید به صورت کامل و دقیق جمع آوری شده و به محل معتبر و رسمی برای ترجمه داده شده باشند. مهم ترین مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید به همراه داشته باشید شامل موارد زیر می‌شوند:

 • کپی درخواست ویزای تحصیلی انگلیس که به صورت آنلاین پر کرده اید
 • گذرنامه جدید که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد به همراه گذرنامه های قدیمی تر
 • دو قطعه عکس در سایز 4.5 در 5.3 (عکس باید تمام رخ باشد)
 • پرینت حساب بانکی در مدت زمان 6 ماه گذشته
 • به همراه داشتن گواهی تمکن مالی از بانک مورد نظر
 • درصورت تأهل، به همراه داشتن سند ازدواج و ترجمه رسمی و دقیق آن
 • در صورت نداشتن دعوتنامه، به همراه داشتن واچر هتل برای اقامت در انگلیس
 • در صورتی که متقاضی کمتر از 18 سال سن داشته باشد، به همراه داشتن اطلاعات یکی از اولیا

اولین مدرکی که برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید داشته باشید، فرم درخواست ویزای تحصیلی است که قبلاً به صورت آنلاین پر کرده اید. نکته جالب توجه این است که اگر بخواهید برای سایر اعضای خانواده خود نیز درخواست صدور ویزای تحصیلی بدهید، باید برای هر یک از افراد به صورت مجزا فرم پر کرده باشید. برای همراهان هر یک از افراد متقاضی هم باید فرم مخصوص فامیلی تکمیل کنید.

توجه داشته باشید که وقتی می خواهید برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کنید، باید حتماً کد پذیرش تحصیلی از مدرسه و دانشگاه مورد نظر خود را نیز داشته باشید. بعد از پر کردن تمام اطلاعات شخصی و نکات لازم در این فرم آنلاین، باید هزینه مشخصی نیز به صورت اینترنتی پرداخت کنید تا درخواست ویزای تحصیلی انگلیس شما ثبت شود. شما همچنین قادر هستید، پادکست ویزای توریستی انگلیس تولید شده توسط کوچ رادیو را درباره همین روش گوش دهید.

اعتبار ویزای انگلیس چقدر خواهد بود؟

اعتبار ویزای توریستی انگلیس بنا به درخواست متقاضی می‌باشد اما معمولاً برای اولین اقدام شش ماهه که به صورت چند بار ورود (مولتیپل) صادر می‌شود و در دفعات بعدی می‌توانید برای ویزای یک، دو و یا پنج ساله اقدام کنید. درباره شرایط دریافت ویزاهای طولانی‌مدت با ما در تماس باشید.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس

برخی مواقع این امکان وجود دارد که بعضی از افراد نخواهند برای دوره طولانی و برای درس خواندن در مدرسه یا دانشگاه، در انگلیس بمانند. شاید این گونه افراد بخواهند فقط برای شرکت در دوره های زبان یا دوره های علمی خاصی، ویزای تحصیلی انگلیس را به مدت کوتاهی بگیرند. اگر خارج از بریتانیا باشید هم می توانید با استفاده از ویزای کوتاه مدت، مدتی در انگلستان بمانید و برای انجام تحقیقات، از منابع مورد نظر خود استفاده کنید.

موضوعی که درباره دریافت ویزای تحصیلی انگلیس از نوع کوتاه مدت باید بدانید، این است که در این شرایط شما حق کار کردن و یا تحصیل در مدارس یا دانشگاه های دولتی را ندارید. حتی اگر بخشی از تحصیل کوتاه مدت شما در انگلستان شامل کار کردن در این کشور می شود، امکان کار کردن نخواهید داشت. فقط در صورتی می توانید در این کشور کار کنید که هیچ گونه حقوقی دریافت نکنید.

مدارک لازم برای درخواست ویزا چیست؟

این ویزا نیز نیازمند تهیه مدارک بسیاری است تا ثابت شود شما استطاعت مالی لازم را دارید و قطعاً به کشور خود باز خواهید گشت. قابل ذکر است برای ترجمه مدارک تنها مهر دارالترجمه کافی می‌باشد و نیازی به تأییدیه دادگستری نیست.

 1. یک قطعه عکس 3×4 با زمینه سفید؛
 2. نسخه تکمیل‌شده فرم آنلاین درخواست روادید؛
 3. پرینت تأییدیه وقت سفارت؛
 4. اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار؛
 5. اصل پاسپورت‌های قبلی و کپی از تمامی صفحات پاسپورت‌ها؛
 6. اصل و ترجمه رسمی شناسنامه؛
 7. اصل و ترجمه رسمی کارت ملی؛
 8. درصورتی‌که متأهل هستید، اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج؛
 9. دعوت‌نامه معتبر (در صورت داشتن آن)؛
 10. رزرو هتل در انگلستان؛
 11. رزرو بلیط هواپیما به مقصد انگلستان؛
 12. اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای سه ماه گذشته و تمکن مالی؛
 13. برای آقایان اصل و ترجمه رسمی کارت معافیت یا پایان خدمت؛
 14. اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، و در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره‌نامه؛
 15. اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه شامل لیست بیمه، گواهی اشتغال به کار، لیست حقوق دریافتی و به تناسب شغل افراد نیز می‌توان کارت بازرگانی و سایر موارد را پیوست کرد.

هزینه ویزا چقدر است؟

هزینه ویزای توریستی درصورتی‌که از طریق دفتر کارگزاری واقع در ایران اقدام کنید، 270 دلار امریکا خواهد بود و در صورت درخواست از دفاتر خارج از ایران همچون دبی و ترکیه این هزینه 250 دلار خواهد بود.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

برای این که بتوانید ویزای تحصیلی انگلیس را بگیرید، باید به دولت این کشور ثابت کنید که از نظر مالی می توانید از پس هزینه های خود در این کشور بر بیایید. شما باید این کار را با داشتن مقدار قابل توجهی پول در حساب بانکی خود ثابت کنید. این پول که باید به مدت تقریباً یک ماه در حساب شما باشد، برای شهریه دانشگاه و زندگی در انگلیس در نظر گرفته می شود.

چگونه می‌توانیم ویزای خود را پیگیری کنیم؟

پس از درخواست ویزا از طریق شماره بارکدی که به شما ارائه شده است می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا تماس با کارگزاری از نتیجه ویزای خود مطلع شوید.

آیا سفارت انگلیس در حال حاضر ویزای توریستی صادر می‌کند؟

اگر ویزاهای متعددی در پاسپورت شما وجود داشته باشد، احتمال دریافت ویزای توریستی انگلیس را خواهید داشت. اما اگر ویزای معتبر دیگری در پاسپورت شما نیست، باید با اسناد پشتیبان دیگر قدرت پرونده شما افزایش یابد.

در هر دو صورت شما می‌توانید از خدمات ما استفاده کرده و با درصد بالایی از اطمینان این روند را پشت سر بگذارید.

در نظر داشته باشید که اگر پرونده شما ایرادی داشته باشد (به‌خصوص در بخش تمکن مالی و سوابق شغلی) و یا به علت ضعف در بخش پیش‌بینی سفر و اسناد سفر، به اندازه کافی مستحکم نباشد، شما ریجکت خواهید شد و در ادامه برای اقدام مجدد، معضلاتی وجود خواهد داشت.

شما برای اطمینان بیشتر از موفقیت این روند می‌توانید از خدمات تخصصی ما استفاده کنید.

دلایل اهمیت اقامت انگلیس

دلایل زیادی وجود دارد که مردم سعی در بدست آوردن اقامت انگلیس داشته باشند. برخی از دلایل عبارتند از فرصت های شغلی بهتر، فرصت های تحصیلی بهتر، امکانات بهداشتی و بطور کل کیفیت زندگی بهتر.

کشور انگلستان یکی از پرتقاضاترین کشورهای جهان به منظور مهاجرت در سال 2022 است و در رده کشورهای کلاس A قرار می‌گیرد. برای اقامت انگلستان روش‌های مختلفی وجود دارد که مهاجران می‌توانند متناسب با شرایط خود از طریق یکی از این روش‌ها برای کسب ویزا و اقامت انگلیس اقدام کنند. اما سوالات زیادی در زمینه کسب اقامت انگلیس وجود دارد که پاسخ به آنها بسیار مهم است.

دوستانی که قصد آشنایی با شرایط اقامت انگلیس را دارند، می‌توانند با دریافت مشاوره تلفنی رایگان از موسسه چهره نگار تمام اطلاعات مورد نیازشان را دریافت کنند. علاوه بر این چهره نگار امکان مشاوره حضوری و ارائه خدمات مهاجرتی سریع را برای شما عزیزان به وجود آورده است. ما در این مطلب قصد داریم به تمام ابهامات شما عزیزان در این زمینه پاسخ دهیم.

مزایای گرفتن اقامت انگلیس

در نگاه کلی مهاجرت به انگلیس مزایای زیادی دارد که برخی از آنها شامل:

 • آب و هوای معتدل، مرطوب و ایده آل
 • کیفیت و رفاه بالای زندگی
 • برخورداری از انواع بیمه‌های سراسری و پیشرفته
 • امنیت اجتماعی و شغلی
 • تحصیل در برترین دانشگاه‌های جهان
 • امکان تحصیل، کار و زندگی در یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان
 • فرصت‌های شغلی و کسب و کار بسیار زیاد
 • ثبات اقتصادی مناسب

با توجه به این که انگلستان یکی از سخت‌گیرترین کشورها در زمینه مهاجرت است، می‌توان درک کرد که مزایای اخذ اقامت انگلیس بی شمار است. شما با اخذ اقامت این کشور به بزرگ‌ترین بازارهای جهانی دسترسی خواهید داشت و می‌توانید برای کسب و کار از این مزیت استفاده کنید.

شرایط گرفتن اقامت انگلیس

برای اخذ ویزا و اقامت انگلیس باید به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید و درخواست اخذ ویزا را به همراه مدارک و انگیزه نامه مطرح کنید. توجه داشته باشید که با ویزای شنگن نمی‌توان برای سفر به انگلیس اقدام کرد. علاوه بر این ویزای موقت انگلیس تنها در صورتی به شما ارائه می‌شود که مدارک قابل قبولی برای اثبات بازگشت خود از این کشور ارائه کنید؛ مدارکی مثل سرمایه گذاری یا داشتن ملک در ایران تنها یک گزینه است و موارد دیگری نیز وجو دارد.

برای اخذ اقامت دائم انگلستان شما باید یکی از روش‌های مهاجرتی که در ادامه معرفی می‌کنیم را انتخاب کنید و از این طریق اقدام نمایید. توجه داشته باشید که تا کنون به مراتب شاهد ریجکت یا رد شدن درخواست ویزای ایرانیان توسط این کشور بوده‌‌ایم. بنابراین اگر به خوبی با اصطلاحات و مدارک مربوط به اقامت انگلیس آشنا نباشید، ممکن است برای اخذ ویزا دچار مشکل شوید و حتی فرصت درخواست دوباره را از دست بدهید.

مدارک لازم برای اخذ اقامت انگلیس

با توجه به این که راه‌های مختلفی برای اخذ اقامت انگلیس وجود دارد، می‌توان گفت که مدارک مختلفی نیز به این منظور مورد نیاز است. مهم‌ترین مدارکی که به منظور اخذ اقامت انگلیس که در راه‌های مختلف مهاجرتی مشترک است شامل:

 • پاسپورتی که حداقل 6 ماه اعتبار دارد
 • ترجمه مدارک هویتی مثل شناسنامه و کارت ملی
 • عکس پاسپورتی مناسب
 • تکمیل فرم درخواست ویزای انگلستان
 • اخذ مدارک بیمه مسافرتی
 • مدارک معتبر زبان

مدارکی که به روش مهاجرتی بستگی دارند:

 • گواهی تمکن مالی
 • پذیرش نامه تحصیلی
 • رزومه تحصیلی
 • رزومه کاری
 • مدارک اثبات اخذ محل اقامت در انگلستان

هزینه گرفتن اقامت انگلیس

با توجه به روشی که برای گرفتن اقامت انگلیس انتخاب می‌کنید، هزینه آن متفاوت خواهد بود. هر کدام از این مسیرها شرایط متفاوتی دارند که متقاضیان باید هزینه‌های آن را برآورده کنند. به عنوان مثال هزینه اخذ اقامت این کشور از طریق تحصیل شامل شهریه دانشگاه، اثبات تمکن مالی و هزینه‌های ضمن تحصیل خواهد بود. همچنین برای اقامت کاری باید ثابت کنید که هزینه‌های زندگی را برآورده می‌کنید. قاعدتاً هزینه اقامت از طریق سرمایه‌گذاری بیشتر از سایر روش‌ها خواهد بود.

علاوه بر این هزینه‌ها باید هزینه اخذ ویزا را نیز در نظر گرفت. حداکثر هزینه اخذ ویزای انگلستان حدود 1000 پوند است که در روش‌های مختلف متفاوت است؛ به طوری که برای گرفتن ویزای توریستی 90 پوند به ازای هر نفر کفایت می‌کند.

اقامت انگلیس از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت انگلیس از طریق تمکن مالی شامل چند روش مثل خرید ملک، سرمایه گذاری و ثبت شرکت است. در واقع برای اقامت این روش‌ها باید تمکن مالی خود را به اثبات برسانید. این روش ریسک ریجکت کمتری داشته و از مزایای زیادی برخوردار است. تمکن مالی از طریق سپرده‌هایی که در بانک دارید به اثبات می‌رسد. مزایای اقامت به این روش شامل:

 • مهاجرت ساده و آسان به انگلیس
 • استفاده از تسهیلات دولتی و معافیت از مالیات
 • عدم نیاز به تسلط کامل بر زبان انگلیسی
 • نبود محدودیت سنی برای متقاضیان
 • امکان اخذ اقامت برای کل خانواده

اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری خود به چند روش امکان پذیر است. از آنجایی که با سرمایه گذاری در این کشور می‌توانید علاوه بر کسب اقامت، از سودآور بودن سرمایه خود اطمینان کسب کنید، این یک فرصت بی نظیر به حساب می‌آید. همچنین با این کار می‌توانید پس از اقامت برای گرفتن پاسپورت انگلستان اقدام کنید. متداول‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در انگلستان شامل:

 • نوآفرینی یا Innovator: به معنی اجرای طرح‌های نوآورانه در انگلیس است که به یک ایده خلاقانه و حداقل 50000 پوند سرمایه گذاری احتیاج دارد.
 • استارت آپ: در این روش نیز از طریق سازمان‌های مورد تایید انگلستان حمایت می‌شوید و یک طرح خلاقانه برای کسب و کار را به اجرا در می‌آورید.
 • سرمایه گذاری Tier 1: این طرح اصلی‌ترین روش گرفتن اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری است؛ برای استفاده از این طرح حداقل 2 میلیون دلار سرمایه لازم است. هرچه مقدار سرمایه بیشتر باشد اقامت سریع‌تر کسب می‌شود.

اقامت انگلیس از طریق ثبت شرکت

به منظور اخذ اقامت انگلیس با ثبت شرکت، باید شعبه‌ای از شرکت خود را در این کشور ثبت کنید. شرط اخذ اقامت از این طریق تعلق حداکثر 49 درصد از شرکت توسط شماست. به این منظور ابتدا اقامت سه ساله کسب می‌کنید و با حفظ شرکت خود در این کشور می‌توانید اقامت دائم یا حتی شهروندی انگلیس را اخذ کنید.

اقامت انگلیس از طریق ازدواج

ازدواج یکی از ساده‌ترین روش‌های اخذ اقامت انگلیس است. در این روش متقاضی باید با یکی از اتباع کشور انگلستان ازدواج نماید. شرایط ثبت ازدواج به این گونه است که فرد باید حداقل 2 سال با همسر خود زندگی مشترک داشته باشد. علاوه بر این داشتن مدرک زبان و ارائه تمکن مالی به منظور پوشش هزینه‌های زندگی لازم است.

اقامت انگلیس از طریق تحصیل

اخذ اقامت انگلیس از طریق تحصیل در مدارس و دانشگاه‌ها یک امر متداول در میان متقاضیان اقامت به این کشور است. برای تحصیل در مدارس به مدرک انگلیسی احتیاج ندارید اما تحصیل در دانشگاه‌ها مشروط به ارائه مدرک آیلتس می‌باشد. هزینه تحصیل در انگلستان به صورت متوسط حدود 20000 پوند است که شامل هزینه‌های زندگی نیز می‌شود. دانشجویان پس از اتمام تحصیل خود در انگلستان می‌توانند ویزای کاری بگیرند و در این کشور مشغول به کار شوند.

اقامت انگلیس از طریق خرید ملک

شما با خرید ملک نیز می‌توانید برای اخذ اقامت انگلیس اقدام کنید. قیمت املاک در انگلیس مثل هر کشور دیگری از تنوع بالایی برخوردار است اما به منظور اخذ اقامت باید شرایط خاصی را فراهم کنید. حتی بدون حضور در انگلیس نیز می‌توانید ملک بخرید و به راحتی اقامت این کشور را اخذ کنید. قاعدتاً هزینه منازل در لندن گران تر از سایر شهرهاست. به همین دلیل باید اطلاعات دقیقی از هزینه‌ها و شرایط خرید ملک در انگلیس داشته باشید.

اقامت انگلیس از طریق کار

می‌توان پرتقاضاترین روش اقامت به انگلیس را ویزای کار دانست. مهاجرانی که قصد ورود به بازار کار این کشور را دارند می‌توانند با مراجعه به سفارت انگلستان درخواست خود را ثبت کنند. به این منظور حتی می‌توان ویزای جستجوی کار را تهیه کرد و بعد شغل مناسب را در انگلستان کسب نمود. جاب آفر یا پیشنهاد کار یکی دیگر از روش‌های اخذ ویزای کاری انگلیس است. شایسته ذکر است افرادی که در انگلستان تحصیل کرده‌اند، راحت‌تر می‌توانند اقامت انگلیس از طریق کار را کسب کنند.

اقامت انگلیس از طریق پناهندگی

پناهندگی به عنوان یکی از روش‌های غیر قانونی اقامت انگلیس شناخته می‌شود. به این صورت که متقاضیان ابتدا باید وارد این کشور شده و بعد به اداره پلیس یا اداره اقامت انگلیس مراجعه نمایند. همچنین متقاضیان باید مدارکی ارائه کنند که در خطر بودن خود از نظر جانی و مالی را به اثبات برسانند. بنابراین امکان رد شدن درخواست شما با این روش بسیار زیاد است.

چرا انگلیس را برای راه‌اندازی کسب‌وکار پیشنهاد می‌دهید؟

انگلیس پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا و مهد سنتی تجارت در دنیاست. در بازارهای مالی، همیشه پس از نیویورک، لندن جایگاه دوم را در قرن 21 در اختیار داشته است. در حقیقت تجارت به معنای امروزی‌اش، مدیون قدرت دریانوردی انگلیسی‌ها بوده است. انگلیس همچنین در بسیاری از شاخه‌های صنعت همچون نساجی، هنوز قدرت اول در میان کشورهای جهان است. در بانکداری و تولید علم، انگلیس یکی از سه کشور برتر بوده و همزمان عضو G7 و G20 می‌باشد. انگلیس در کنار آلمان، همواره دو کشور تأثیرگذار در اقتصاد اروپا بوده‌اند. همچنین براساس شاخص «سهولت راه‌اندازی کسب‌وکار» رتبه هفتم را در میان همه کشورهای جهان به دست آورده است. به همین دلیل است که اقامت انگلیس همیشه جذابیت های خود را داشته است.

همچنین یکی دیگر از مزیت‌های انتخاب انگلیس برای توسعه کسب‌وکار، ارزش ارز ملی آن، پوند استرلینگ است. پس از دلار امریکا و یورو اروپا، سومین ارز پر مبادله در جهان پوند می‌باشد.

مزیت‌های توسعه کسب‌وکار در انگلیس چیست؟

نکته‌ای که شاید به‌سختی باورپذیر باشد، این است که روزانه در حدود 1000 شرکت جدید در انگلیس ثبت شده و وارد فرایند کسب‌وکار می‌گردد. بدیهی است که این حجم از گرایش به کار در انگلیس، برخواسته از تقاضای بازار و از طرفی زیرساخت‌های مناسب موجود در این کشور است. انگلیس، برخلاف آلمان کمتر سخت‌گیری‌های قانونی و مالیاتی دارد. این روند در دو سال گذشته و پس از تصویب برگزیت، حتی سریع‌تر نیز پیگیری شده است. در حقیقت دولت انگلیس، به این دلیل در حال جدا شدن از اتحادیۀ اروپاست، که اقتصاددانان معتقد هستند، به جای رشد اقتصادی مستقیم، در حال قربانی شدن در کنار برخی از کشورهای اروپایی هستند.

بحران‌های مالی اسپانیا، یونان و ایتالیا در دهۀ گذشته سرعت رشد اقتصادی بریتانیا را کاهش داده است. اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند پس از برگزیت، سرعت رشد اقتصادی انگلیس در میان‌مدت و بلندمدت بسیار سریع‌تر شود. در همین راستا انگلیس، یک سال پیش علاوه بر ویزاهای Tier 1 و Tier 2 را که مختص کسب‌وکار در آن کشور بود، Innovator visa و Startup visa را نیز در همین موضوع ارائه داد، تا با شتاب بالا و سهولت بیشتر، روند پذیرش سرمایه، کسب‌وکارهای نو و ایده‌های خلاقانه را وارد کشورش کند. این فرآیند باعث پر رونق شدن دوباره اخذ اقامت انگلیس شده است. بدیهی است که این فرصت طلایی، مربوط به این دورۀ زمانی خواهد بود و بهره‌مندی از این شرایط هوشمندی خاص خود را می‌طلبد.

ثبت شرکت در انگلیس چه شرایطی دارد؟

 • شما باید یک طرح کسب‌وکار Business plan واقعی و قابل دفاع داشته باشید. (کارشناسان انگلیسی ما با همراهی خودتان آن را برایتان خواهند نوشت)
 • شما اسناد لازم برای اثبات این موضوع که توان سرمایه‌گذاری 50.000 پوندی در شرکت خودتان خواهید داشت را ارائه دهید.
 • شما در حد B2 به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید.
 • یک صفحه سفید در پاسپورت داشته باشید.
 • به ازای خودتان 1.000 پوند و به ازای همسر و فرزندان 450 پوند پول در حساب بانکی خود داشته باشید.
 • شما می‌توانید همسر (پارتنر) و فرزندان کمتر از 18 سال خود را به همراه ببرید.

 

فرایند ثبت شرکت و اخذ اقامت در انگلیس چگونه است؟

 • با همراهی شما طرح کسب‌وکارتان تدوین خواهد شد. این بیزنس‌پلن برخلاف همۀ گونه‌هایی که تا کنون شنیده‌اید، باید واقع‌گرایانه بوده و به آن تسلط کامل داشته باشید.
 • اسناد لازم از شما اخذ شده و ترجمه می‌شوند.
 • پروندۀ تکمیل‌شدۀ شما به همراه فرم درخواست توسط وکیل به مراجع قانونی در انگلیس تحویل داده می‌شود.
 • طرح شما توسط بخش اقتصادی وزارت اقتصاد و بازرگانی انگلیس بررسی می‌شود. در صورت لزوم توضیحات درخواست شده به آن‌ها ارائه می‌گردد.
 • از شما برای انگشت‌نگاری در Home Office دعوت می‌شود.
 • پس از آن ویزای شما برای حضور در انگلیس صادر می‌گردد.
 • با حضور در پلیس اتباع خارجی انگلیس به همراه وکیل، کارت اقامت خود را دریافت می‌کنید و قادر به ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی خواهید بود.
 • شرکت شما را براساس مختصات ذکرشده در طرح کسب‌وکار، ثبت خواهد شد.
 • شما در مرحلۀ اول ویزای 3 ساله دریافت خواهید کرد. پس از این مدت یک ویزای 2 ساله دیگر دریافت می‌کنید و پس از آن می‌توانید برای دریافت پاسپورت اقدام نمایید. شما با طی کردن این فرآیند عملا رویای اقامت انگلیس را محقق کرده اید.

ثبت نمایندگی و اخذ اقامت انگلیس

راهکار آسان تر برای دریافت اقامت انگلیس نسبت به Innovator Visa در حقیقت ثبت نمایندگی و یا Representative of an Overseas Business Visa در این کشور می باشد. در حقیقت اگر شما شرایط زیر را داشته باشید قادر هستید با فرآیند ساده تری این مسیر را بپیمائید:

شرایط دریافت اقامت از طریق نمایندگی

 • شرکتی با سابقه بیش از یک سال شما را به عنوان نماینده خود در انگلیس معرفی کند؛
 • شرکت مذکور باید دفاتر مالیاتی و پرداخت های رسمی داشته باشد؛
 • اگر شرکت متعلق به خود شما هست، سهامدار بیش از ۴۰٪ آن نباشید؛
 • شرکت مذکور بیزینس پلن مشخصی برای حضور در انگلیس داشته باشد(این مورد به عهده ما می‌باشد)؛
 • در حد اولیه ای به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد.

دستاوردهای دریافت اقامت انگلیس از طریق ثبت نمایندگی

 • دریافت اقامت ۳ ساله انگلیس؛
 • دریافت اقامت همزمان برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال؛
 • اجازه فعالیت اقتصادی در قالب نمایندگی کسب و کار معرفی شده در انگلیس؛
 • اجازه کار برای همسر؛
 • اجازه تحصیل رایگان برای همسر و فرزندان؛
 • قابلیت تمدید دوره دو ساله؛
 • دریافت پاسپورت پس از ۵ سال برای تمامی اعضای خانواده.

خبرنگاران می توانند در صورت داشتن قرارداد طولانی مدت با یک خبرگذاری و یا روزنامه بین المللی نیز این ویزا را به دست آورند.

FinsAdvisers چه خدماتی را در این مسیر ارائه می‌دهد؟

همان‌طور که در بخش خدمات وب‌سایت ذکر شده است، به‌عنوان یک آژانس 360 درجۀ مهاجرتی، ما در 12 سرویس مختلف تمامی نیازهای شما را تقبل می‌نماییم.

مزیت‌های زندگی و کسب‌وکار در انگلیس چیست؟

 • مالیات بر درآمد در انگلیس، نسبت به بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته اروپایی، کمتر و طبعاً مناسب‌تر است. بر درآمد خالص کمتر از 12.500 پوند، هیچ مالیاتی تعلق نمی‌گیرد. در مرحلۀ بعد، و در درآمد خالص بین 12.500 پوند تا 50.000 پوند شما 20% مالیات بر درآمد را پرداخت خواهید کرد. زمانی ارزش این عدد را خواهید دانست که آن را با برخی از کشورهای دیگر همچون آلمان یا کشورهای اسکاندیناوی مقایسه کنید. همچنین باید بدانید، اگر متأهل باشید، فرزندانی داشته باشید، مستقیماً باعث اشتغال شده باشید و یا تولید علم کنید، این درصدها روند کاهش بسیاری خوبی خواهند داشت. در سطح سوم مالیاتی، یعنی درآمد بین 50.000 تا 150.000 پوند، شما 40% و بالای 150.000 پوند شما 45% پرداخت مالیات خواهید داشت. در برخی کشورهای اروپایی این اعداد تا حدود 70% مالیات هم حتی بالا می‌رود.
 • این درست که در برخی کشورهای کم‌اهمیت همچون آندورا و یا جزایر سنت‌کیتس، به لحاظ مالیاتی شرایط بهتری وجود دارد، اما باید این نکته را نیز در نظر داشته باشیم که امکانات اقتصادی، اعتبار و زیرساختی برای کسب‌وکار نیز در آن کشورها عملاً وجود ندارد.
 • شما با داشتن اقامت انگلیس و در مرحلۀ بعد پاسپورت انگلیس، برای سفر به هر نقطه‌ای از جهان (به غیر از ایران، کرۀ شمالی و ونزوئلا) آزاد خواهید بود.
 • برخلاف اغلب کشورهای اروپایی، شما نیاز به یادگیری یک زبان جدید نخواهید داشت و با همان زبان انگلیسی که یا بلد بوده و یا با آن بالاخره آشنا هستید، کارتان را به پیش خواهید برد.
 • فرزندانتان قابلیت درس خواندن در بهترین کالج‌ها و دانشگاه‌های اروپا را خواهند داشت.
 • برخلاف فرانسه، آلمان، اسلواکی و بسیاری از کشورهای دیگر، می‌توانید تا 3 سال مالیات پرداخت نکنید.
 • تقسیط وام خرید خانه اول (یعنی اولین خانه‌ای که می‌خرید) در انگلستان، همیشه از قیمت اجاره آن کمتر است و معمولاً تا 85% ارزش ملک را شامل می‌شود و به همین جهت در انگلیس خانه‌دار شدن همواره راحت و در دسترس بوده است. (هرچند که میانگین متراژ خانه‌ها در شهرهای بزرگ نسبت به ایران کمتر است. میانگین خانه‌های ساخته شده در دهه اخیر در انگلستان 70 متر بوده است)
 • اگر کسب‌وکار فناورانه‌ای داشته باشید، شتاب‌دهنده‌ها (اکسلریتورها) و صندوق‌ها سرمایه‌گذاری خطرپذیر در انگلیس بسیار فراوان و همواره در دسترس هستند.
 • انگلیس، قطب اول اکوسیستم کارآفرینی در اروپاست. بر این اساس کارآفرینی استارتاپی در این کشور بسیار بسیار ساده بوده؛ و قوانینْ توسعه‌یافته بوده و حامی‌محور طراحی شده‌اند. اخذ اقامت انگلیس برای کسب و کارهای فناورانه بسیار مفید است.

حتما بخوانید: ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و هزینه‌ها

معایب زندگی و کسب‌وکار در انگلیس چیست؟

 • هزینه زندگی در انگلیس به صورت عمومی بالاست. در این میان شهرهای بزرگ، همچون لندن، منچستر، بیرمنگام و یا شفیلد، عملاً شهرهای گران محسوب می‌شوند، هرچند که برای شروع اقامت انگلیس می‌توان از حومه‌نشینی که در انگلیس کاملاً جاافتاده و پذیرفته‌شده است، آغاز کرد.
 • انگلیس یکی از کشورهایی است که حجم زیادی مهاجر را در دو سده اخیر به خود جذب کرده است. حدود 30% ساکنین انگلیسْ مهاجر و یا مهاجرزادۀ نسل دوم و سوم هستند. این موضوع به صورت کلی همواره توسط انگلیسی‌ها به‌عنوان یک اتفاق نامطلوب قلمداد می‌شود.
 • برخلاف ثبت شرکت در یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن، شما از برخی از موهبت‌های تعامل بدون مالیات با کشورهای دیگر اروپایی بهره‌مند نخواهد بود.
 • پس از گذشت دورۀ اقامت موقت و یا دائم، برای اخذ پاسپورت می‌بایست مدت زمان نسبتاً چشمگیری را در انگلیس زندگی کرده باشید، والا علی‌رغم این نکته که به لحاظ قانونی، دریافت پاسپورت برای شما در دسترس است، آن را دریافت نخواهید کرد.

زندگی در انگلیس چگونه است؟

 • قبل از گرفتن اقامت انگلیس و برای درک بهتر زندگی در انگلیس، باید بدانید، حساب شهرهای بزرگ را باید از شهرهای دیگر جدا کرد. برای مثال قیمت هر متر خانه در مرکز شهر لندن 12.000 پوند است، درصورتی‌که در شهرهای دیگر میانگین 4.200 پوند می‌باشد. این مثال باید به‌خوبی به شما یادآور شود که چه تفاوت معناداری بین لندن با دیگر شهرها وجود دارد.
 • نظام سلامت در انگلیس بسیار کارآمد و توسعه‌یافته است. شما می‌توانید روی بیمه خدمات درمانی انگلیس حساب باز کنید.
 • بسیاری از شهرهای جذاب اروپایی در بریتانیا است و شما دسترسی آسانی برای زندگی و یا دیدار از آن‌ها خواهید داشت. ادینبورو و گلاسکو در منطقه اسکاتلند و بلفاست در ایرلند شمالی، مقاصدی عالی برای زندگی و کار هستند که درعینِ‌حال هزینه‌های لندن را هم ندارند.
 • تفریح، ورزش و زندگی شبانه، دیگر خیلی نیاز به توضیح ندارد. انگلیس مهد بسیاری از ورزش‌های همگانی همچون فوتبال و کریکت است. باشگاه‌های قایق‌سواری و اسب‌دوانی تقریباً در همه‌جا به چشم می‌خورد و در هیچ‌کجای جهان به‌اندازۀ انگلیس، مدام کنسرت‌های موسیقی در حال اجرا نیستند. همچنین، لندن قطب تئاتر و ادبیات انگلیسی است.
 • هرچند که امنیت در لندن، به علت شلوغی و مهاجرپذیری به‌اندازۀ برخی از مقاصد دیگر اروپایی همچون «براتیسلاوا»، «اسلو»، «استکهلم» و یا «وین» نیست، اما دیگر شهرهای انگلیسی در شاخص‌های جهانی امنیت، رتبه‌های بسیار بالایی را دارند.

هزینه های راه اندازی کسب و کار در انگلیس چگونه است ؟

مهم‌ترین خدمتی که FinsAdvisers به شما ارائه خواهد کرد، در همین خصوص می‌باشد. بیش از 100 کسب‌وکار در چهار سطح سرمایه توسط کارشناسان اروپایی این شرکت، تحلیل و در این وب‌سایت به شما ارائه شده است. می‌توانید با مراجعه به بخش فرصت‌های پیشنهادی کسب‌وکار آن‌ها را مطالعه کرده و از خدمات ما در خصوص راه‌اندازی آن پس از گرفتن اقامت انگلیس بهره‌مند شوید. شما همچنین می‌توانید به صورت اختصاصی و از طریق گفت‌وگو با مشاور ارشد کسب‌وکار در اروپا، پرونده اختصاصی خود را جهت تعیین بهترین انتخاب برای خودتان یافته و آن را مبنا قرار دهید.

تحصیل فرزندان در انگلیس چگونه است؟

در میان نظام‌های آموزشی جهان، پس از امریکا، هیچ کشوری در دنیا به انگلیس نمی‌رسد. امریکا و انگلیس، بیشترین تعداد دانشگاه‌های برتر جهان را در اختیار دارند. همچنین آموزش ابتدایی و متوسطه و کالج و اغلب دانشگاه‌های این کشور مجانی و یا نزدیک به مجانی است. و این یکی از مهمترین جذابیت های گرفتن اقامت انگلیس است. کودکان شما در 5 سالگی به صورت اجباری پیش‌دبستانی را پشت سر خواهند گذاشت. سپس تا 11 سالگی شش کلاس ابتدایی را درس خواهند خواند. از 12 تا 16 سالگی نیز دوره متوسطه خواهد بود. پس از این سال‌ها، دیگر تحصیل اجباری نیست، اما با دوسال تحصیل در پیش‌دانشگاهی و یا کالج، قادر به تحصیل در دانشگاه‌ها خواهند بود.

پیش از مهاجرت انگلستان بدانید

آب و هوا سرد و معتدل
جمعیت حدود 67 میلیون نفر
قاره اروپا
پایتخت لندن
زبان رسمی انگلیسی
واحد پولی پوند استرلینگ معادل ۱.۳۳ دلار آمریکا
منطقه زمانی GMT+1 . UTC

مزایای مهاجرت انگلستان

آموزش با کیفیت

انگلستان به دلیل آموزش با کیفیت بالا مشهور است و دارای برخی از دانشگاه های برتر جهان است. تحصیل در انگلستان می تواند دسترسی به برنامه های عالی دانشگاهی و اعضای هیئت علمی مشهور را فراهم کند.

ارائه دوره های متنوع

دانشگاه های انگلیسی طیف گسترده ای از دوره ها را در رشته های مختلف ارائه می دهند که به دانشجویان این فرصت را می دهد تا علایق علمی و آرزوهای شغلی خود را دنبال کنند.

تجربه فرهنگی

زندگی و تحصیل در انگلستان به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا فرهنگ، تاریخ و سنت های بریتانیا را از نزدیک تجربه کنند. فرصتی برای رشد شخصی و تبادل بین فرهنگی فراهم می کند.

تسلط به زبان انگلیسی

انگلیسی زبان اصلی آموزش در اکثر دانشگاه های انگلستان است. تحصیل در یک محیط انگلیسی زبان می تواند مهارت های زبانی را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد، که برای ارتباطات جهانی و فرصت های شغلی ارزشمند است.

فرصت های شبکه سازی

عضویت در یک جامعه دانشجویی بین المللی متنوع می تواند منجر به ارتباطات شبکه ای ارزشمند با همتایان از سراسر جهان، و همچنین روابط تجاری و حرفه ای بالقوه آینده می شود.

دسترسی به منابع و امکانات

دانشگاه‌های انگلیسی اغلب امکانات پیشرفته، کتابخانه‌ها، مراکز تحقیقاتی و خدمات پشتیبانی دانشجویی را ارائه می‌کنند که می‌تواند تجربه یادگیری را افزایش دهد.

معایب مهاجرت انگلستان

هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی

هزینه تحصیل در انگلستان می تواند نسبتاً بالا باشد، به خصوص برای دانشجویان بین المللی. هزینه های تحصیل، محل اقامت و هزینه های روزانه، به ویژه در شهرهایی مانند لندن، می تواند بار مالی باشد.

فرصت های کاری محدود

در حالی که دانشجویان دارای ویزای دانشجویی درجه 4 مجاز به کار پاره وقت در طول تحصیل هستند، محدودیت هایی در تعداد ساعات و انواع مشاغلی که می توانند انجام دهند وجود دارد. که ممکن است گزینه های درآمدی را محدود کند.

پذیرش رقابتی

پذیرش در دانشگاه‌های برتر انگلستان می‌تواند بسیار رقابتی باشد و برآورده کردن الزامات آکادمیک و مهارت زبان می‌تواند چالش برانگیز باشد.

سازگاری فرهنگی

مهاجرت به یک کشور خارجی و سازگاری با فرهنگ متفاوت می تواند برای برخی از دانش آموزان تجربه چالش برانگیزی باشد، به ویژه از نظر غذا، آب و هوا و هنجارهای اجتماعی.

پادکست مهاجرت به کشور انگلستان
در این پادکست قرار است که در مورد کشور انگلستان صحبت کنیم.

سوالات متداول درباره مهاجرت انگلستان

خیر. انگلستان کشوری است که برای سفر به آن از ایران نیاز به دریافت ویزای توریستی خواهید داشت.

از طریق سفر به انگلستان و اخذ ویزای توریستی این کشور تا مدت ۶ ماه اجازه اقامت در این کشور را خواهید داشت.

مدرک زبان انگلیسی از مهم‌ترین شرایط برای تحصیل، زندگی و کار در انگلستان است و ارائه چنین مدرکی به شانس مهاجرت شما کمک زیادی خواهد کرد.

شهرهای منچستر، لیورپول، کمبریج، نیوکاسل از کم‌هزینه‌ترین شهرهای این کشور برای زندگی هستند.

درصورتی‌که تمایل به بازدید از انگلیس و تفریح در آن، بازدید از اقوام و دوستان مقیم خود و یا حتی شرکت در یک سمینار مرتبط به شغل خود دارید، نیاز به دریافت ویزای توریستی انگلیس خواهید داشت که در مقاله زیر تمام نکات آن را توضیح خواهیم داد.

ویزاهای انگلیس از کوتاه‌مدت ۱۵ روزه تا میان‌مدت ۶ ماهه و بلندمدت ۲ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله وجود دارند. اما هر کدام شرایط مخصوص به خود را خواهند داشت. معمولاً متقاضیان ویزای ویزیت و یا توریستی انگلیس به دنبال ویزای کوتاه‌مدت انگلیس هستند.

اعتبار ویزای توریستی انگلیس بنا به درخواست متقاضی می‌باشد اما معمولاً برای اولین اقدام شش ماهه که به صورت چند بار ورود (مولتیپل) صادر می‌شود و در دفعات بعدی می‌توانید برای ویزای یک، دو و یا پنج ساله اقدام کنید. درباره شرایط دریافت ویزاهای طولانی‌مدت با ما در تماس باشید.

پس از درخواست ویزا از طریق شماره بارکدی که به شما ارائه شده است می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا تماس با کارگزاری از نتیجه ویزای خود مطلع شوید.

در صورتی که برای تحصیل در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد به انگلیس رفته باشید، امکان کار کردن تا 20 ساعت در هفته را دارید. این در حالی است که دانشگاه های انگلیس به متقاضیان کارشناسی ارشد پیشنهاد می کنند که برای تمرکز بیشتر روی تحصیل در دروس خود، بیشتر از 6 ساعت در هفته کار نکنند. با 20 ساعت کار کردن در هفته در انگلیس، می توانید تقریباً 600 پوند حقوق در ماه داشته باشید.

مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی انگلیس به مقطع تحصیلی یا رشته انتخابی شما بستگی دارد. به طور کلی، مقطع تحصیلی شما هر چقدر که طول بکشد، ویزای تحصیلی شما نیز اعتبار خواهد داشت. البته این موضوع درباره ویزای تحصیلی کوتاه مدت صدق نمی کند.

سایر کشورهایی که می‌توانید به آن‌ها مهاجرت کنید

کانادا
لهستان
آلمان
رومانی
ایتالیا
هلند
امارات
سوئد
اسلواکی
اتریش
یونان
روسیه
چین
آمریکا
فرانسه
مالزی
پرتغال
ترکیه
سوئیس
اسپانیا
مالتا
استرالیا
قبرس
نیوزیلند
صربستان
ایرلند
استونی
چک
دانمارک
مجارستان
فنلاند
عمان
قطر
سنگاپور
مکزیک
لاتویا
بلغارستان

نظر و تجربه کاربران درباره مهاجرت انگلستان

18 پاسخ

 1. میشه قبل از اقدام به ویزای نمایندگی یه سفر به انگلیس برم و شرایط رو بسنجم ؟ انگلیس راحت ویزا میده ؟

  1. با درود و وقت به خیر
   انگلیس اصلا به راحتی ویزا نمیدهد اما با دفتر در تماس باشید . شاید بتونیم از طریق دعوت نامه برااتون ویزا بگیریم.

 2. سلام وقت بخیر در صورتی که بنده دعوت نامه از شخصی در انگلستان داشته باشم ایا شانسی برای گرفتن ویزای توریستی دارم ؟

  1. درود و وقت به خیر
   بله شانس شما را در صورت شرایط دیگر بالا میبرد.

 3. سلام و درود
  آیا موسسه شما در خصوص ویزای ویزیت هم خدماتی ارائه می دهد ؟
  مادر بنده ایران هستند و دو بار تا به حال به انگلستان سفر داشته اند می خواهم در صورت امکان از طریق موسسه شما امور مربوط به ویزای ویزیت ایشان را انجام دهم

 4. سلام
  بنده سیتیزن انگلستان می باشم پارسال درخواست ویزای توریستی از طریق دعوت نامه برای مادرم که ایران هستند دادم و متاسفانه ایشون ریجکت شدند درصورتی که دو بار سفر به انگلستان داشته اند آیا موسسه شما می تواند برای دریافت ویزای توریستی برای مادرم خدماتی ارائه دهد ؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   بله دوست عزیز دریافت ویزای توریستی انگلستان یکی از خدمات ما می باشد ولی با توجه به شرایط و محدودیت های فعلی این امر امکنپذیر نمی باشد.

 5. سلام . وقت بخیر . من و دو فرزندم ۲۴ شهریور در دفتر vfs تهران انگشتنگاری شدیم برا ویزای الحاق ب همسر انگلیس ولی هنوز جوابی نیومده . اما بودن کسانی ک بعد از من رفتن انگشتنگاری و الان دو هفته هس ک ویزاشون صادر شده . دلیلش چیه ک ویزای ما نیومده؟ چطوری میتونم پیگیری کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام و وقت بخیر
   شما احتمالا کد رهگیری نیز دریافت کرده اید از طریق کد رهگیری می توانید وضعیت پاسپورت خود را رصد کنید.

 6. کیف کردم از خواندن این مطالب
  چقدر با جزئیات و کامل نوشتید
  سپاس از این اقدام نیکو

 7. 12.اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای سه ماه گذشته و تمکن مالی؛

  منظورتون اینه که پول تو حساب بخوابه ؟ یا باید باهاش بازی کرد؟ چه مدلیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .