سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

خرید ملک در یونان

راهنمای جامع مهاجرت با خرید ملک در یونان

RESIDENCY BY INVESTMENT IN greece

یونان

مشاوره رایگان

خرید ملک در یونان چیست؟

به مهاجرت به یک کشور زیبای مدیترانه ای با تاریخ غنی، مناظر خیره کننده و فرهنگی پر جنب و جوش فکر می کنید؟ مهاجرت با خرید ملک در یونان می تواند فرصتی عالی برای تبدیل رویای شما به واقعیت باشد. برای اخذ اقامت یونان از طریق راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت، باید سرمایه گذاری قابل توجهی در یونان انجام دهید و از شرکتی که در یونان فعالیت می کند بیمه درمانی دریافت کرده باشید. یک شرکت منفرد نیازمند تایید قبلی نام شرکت و عنوان متمایز با تاییدیه اتاق بازرگانی است.

فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک چیست؟

در این روش شما می‌توانید از ابتدا تصمیم بر خرید قطعی گرفته یا در ابتدا بدون عقد قرارداد اصلی، و برای مشاهده میدانی از شرایط خرید ملک در یونان به آنجا سفر کنید. اما اگر مطمئن از اجرای این روش هستید، پس از عقد قرارداد، درخواست شما به وکیل ارائه می‌شود، و وکیل برای شما وقت از سفارت دریافت می‌کند. با ارائه مدارک لازم و کافی به سفارت، ویزای شینگن مربوطه از سفارت دریافت می‌شود. به یونان سفر کرده و با همراهی وکیلْ حساب بانکی افتتاح خواهید کرد. همچنین با همراهی نماینده آژانس ۳۶۰ درجه مهاجرت و کسب‌وکار چهره‌نگار در یونان و با راهنمایی مؤسسات معامله ملک، ملک را انتخاب می‌کنید.

در ادامۀ این فرآیند، وکیل بررسی‌های لازم روی اصالت و مسائل قانونی ملک را آغاز خواهد کرد. پس از احراز هویت مالک و ملک، قولنامه‌ای تنظیم شده و ده درصد از هزینۀ ملک را پرداخت می‌کنید. اقدامات اداری متناسب با آن فرآیند نیز انجام خواهد شد. در سفر دومی که به یونان خواهید داشت، و پس از انتقال هزینۀ خرید خانه به حسابتان، قرارداد در دفاتر اسناد رسمی یونان منعقد خواهد شد. پس از طی مراحل اداری از جمله انگشت‌نگاری، شما Blue Paper را دریافت می‌کنید. همچنین ظرف کمتر از دو ماه کارت اقامت طلایی و یا Golden Visa را دریافت کرده و اقامت 5 ساله شما آغاز می‌شود. این روش از اقامت، به دریافت پاسپورت یونان (تابعیت) می‌انجامد.

مزایای اخذ اقامت یونان با خرید ملک چیست؟

به همراه بردن فرزندان زیر 21 سال و دانشجو

در این روش اقامتی شما قادر خواهد بود همزمان با خود، برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود نیز اقامت موقت را دریافت کنید. همچنین این موضوع هزینۀ خاصی جز هزینه‌های مربوط به امور اداری اقامت برای شما دربر نخواهد داشت. فرزندان بالای 21 سالی که دانشجو باشند و در یونان پذیرش اخذ کرده باشند نیز در قالب همین روش اجازه اقامت اخذ خواهند کرد.

پدر و مادر

یکی از مزیت‌های ویژۀ این روش امکان اخذ اقامت برای پدر و مادر شما می‌باشد. همچنین پدر و مادر همسر شما نیز در همین چهارچوب اجازۀ اخذ اقامت خواهند داشت. این موضوع همچنین هزینۀ ویژه‌ای را برای شما نخواهد داشت و صرفاً باید اثبات شود که آن‌ها برای زندگی خود وابسته به شما هستند.

عدم وجود شرط حضور

در اغلب روش‌های اخذ اقامت موقت در حوزۀ شینگن، شما ملزم به حضور در محدودۀ شینگن برای یک دورۀ زمانی خواهید بود. این موارد حتی تا بیش از شش ماه در سال نیز می‌باشد. اما در روش اخذ اقامت در یونان از طریق خرید ملک، چنین محدودیتی وجود ندارد. شما می‌توانید در این دورۀ پنج ساله در یونان و یا کشورهای حوزۀ شینگن صرفاً سالی دو هفته حضور داشته باشید.

امکان زندگی در کل شینگن

شما با اخذ اقامت از این طریق می‌توانید در تمامی کشورهای حوزۀ شینگن زندگی کنید. اقامت موقت پنج سالۀ شما در تمامی آن کشورها معتبر است.

برای دریافت این نوع اقامت دقیقاً باید چه شرایطی داشت؟

متقاضی این روش می‌بایست هیچ‌گونه سابقۀ محکومیت در ایران و یا دیگر کشورها نداشته باشد. همچنین تمکن مالی کافی برای اخذ ویزای شینگن و طبعاً هزینۀ مالی مورد نیاز برای خرید ملک از دیگر شرایط دریافت این نوع از اقامت می‌باشد.

حداقل ارزش ملک خریداری شده باید چقدر باشد؟

در قانون مصوب در 18 آوریل 2013 قید شده است حداقل ارزش ملک خریداری شده برای اخذ اقامت در کشور یونان باید 250.000 یورو باشد. همچنین می‌شود این میزان پول را در قالب دو ملک هزینه کرد. اما باید جمع آن‌ها حداقل این میزان باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک، چیست؟

 • پاسپورت (با حداقل 18 ماه اعتبار باقی‌مانده)
 • گواهی عدم سوء‌پیشینه
 • اصل شناسنامه
 • اصل قباله ازدواج (در صورت تأهل)
 • تأییدیه حساب بانکی (برای اخذ ویزای شینگن)

چرا خرید ملک در یونان پیشنهاد می‌شود؟

یونان مهد تمدن اروپایی است و با تاریخی 5000 ساله، سهم مهمی در شکل‌گیری فرهنگ و ادبیات اروپایی داشته است. تعداد بالای ابنیۀ تاریخی این کشور با شهرتی جهانی که هر ساله میلیون‌ها توریست را به این کشور می‌کشاند گواهی بر این ادعاست. این حقیقت به طور ناخودآگاه در فرهنگ و رفتار روزمره آن‌ها تأثیرگذار بوده است. یونانی‌ها از قدیم به زندگی آسوده و بی‌دغدغه شهرت داشتند و به تفریح و لذت بردن از زندگی اعتقاد دارند. آن‌ها برخلاف آلمانی‌ها و انگلیسی‌ها و مشابه اسپانیایی‌ها و ایتالیایی‌ها خون‌گرم و لذت‌جو هستند.

یونان با داشتن 1400 جزیره، و 15000 کیلومتر خط ساحلیْ بهشتی بر روی زمین است. برخی از این جزیره‌ها همانند سانتورینی و کرت، شهرتی بین‌المللی دارند. براساس تحقیقاتی در سال 2013، جزیرۀ سانتورینی رومانتیک‌ترین شهر در جهان برای درخواست ازدواج و برای گذراندن ماه عسل معرفی شد. بسیاری از جزیره های نه چندان معروف یونان نیز این روزها در حال تبدیل شدن به مراکز تفریحی جدید التاسیس اروپایی هستند.

آب‌وهوای معتدل مدیترانه‌ای از یونان مقصدی فوق‌العاده برای زندگی و تفریح ساخته است. تابستان‌های نه چندان گرم و زمستان‌های نه چندان سرد از مزیت‌های ویژۀ یونان است.

یونان صاحب یکی از پاک‌ترین هواهای دنیا بوده و این موضوع در شهر بزرگی همچون آتن نیز حتی قابل لمس می‌باشد.

غذاهای یونانی از سالم‌ترین و متنوع‌ترین غذاهای جهانی است. یونانی‌ها در هر وعدۀ غذایی، غذاهای متنوعی می‌خورند که اغلب به ذائقۀ ما ایرانی‌ها نزدیک است. می‌توانید با مراجعه به رستوران‌های یونانی در تهران این مشابهت را مزه کنید.

هزینه‌های زندگی نسبت به پایتخت‌های اروپایی در یونان و حتی آتن بسیار پایین‌تر از میزان میانگین در اروپاست.

فرآیند سرمایه‌گذاری بر ملک در این کشور نسبتاً ساده و بدون دردسرهای برخی از دیگر کشورهای اروپایی همانند اسپانیاست.

همچنین شما می توانید با مطالعه مقاله زندگی در یونان ، داده های دقیق تری در این خصوص به دست آورید.

فرآیند اخذ اقامت یونان با خرید ملک چیست؟

پیش از آغاز فرآیندهای مربوط به قرارداد، مشاوران ما از طریق نمایش برخی از املاک موجود، فضای ذهنی متقاضی را با واقعیت‌های یونان منطبق خواهند ساخت. اگر متقاضی مطمئن باشد قرارداد خواهد بست و فرایند کار شروع خواهد شد و اگر نه قرارداد ویزای شینگن را منعقد می‌سازد تا برای مدتی به یونان رفته و از نزدیک با همراهی و مشاورۀ نمایندگان مؤسسه در یونان، تجربه ملموسی از شرایط به دست آورد.

درصورتی‌که نیاز به این مرحله نباشد، بلافاصله پس از قرارداد، وکیل مؤسسه در یونان برای متقاضی دعوت‌نامه ارسال خواهد کرد. پس از اخذ ویزا و حضور در یونان و پس از ترانسفر فرودگاهی توسط نمایندگان ما، املاک مطلوب جهت بررسی به متقاضی نمایش داده خواهد شد. همزمان حساب بانکی متقاضی افتتاح می‌شود.

در همین فرآیند امور اداری مختلفی برای متقاضی انجام می‌شود، که مهم‌ترین آن‌ها از این قرارند:

 • افتتاح حساب بانکی
 • اخذ شماره مالیاتی (VAT)
 • تنظیم وکالتنامه
 • استخدام حسابدار برای امور مالیاتی
 • هماهنگی دفترخانه اسناد رسمی

پس از این‌که ملک مد نظر متقاضی انتخاب شد، همزمان با نگارش قولنامه، 10% مبلغ ملک به صورت پیش‌پرداخت به مالک و در ازای رسید رسمی پرداخت می‌شود. از این مرحله نقش وکیل و مشاور ملکی شما پررنگ خواهد بود. موارد ذیل توسط وکلای طرف قرارداد ما در یونان انجام خواهد شد:

 • بررسی سابقۀ مالیاتی ملک مد نظر
 • بررسی مالکیت آن
 • بررسی میزان ارزش ملک با توجه به شاخص‌های عمومی
 • بررسی دقیق امکانات ملک و سلامت آن
 • بررسی وام‌های اخذشدۀ احتمالی براساس آن ملک و آگاهی از تسویه کامل آن
 • بررسی جریمه‌ها و اخطارهای احتمالی ملک
 • بررسی وابستگی ملک به سایر املاک و مستغلات

پس از اطمینان از حصول صحت و سلامت ملک، متقاضی برای بار دوم و پس از آنکه باقی‌مانده مبلغ مورد نیاز را حواله کرده است، راهی یونان می‌شود. سپس قرارداد به صورت رسمی و در دفترخانۀ اسناد رسمی منعقد شده و به ملکیت متقاضی درمی‌آید.

از این مرحله ادامۀ وظایف ما اجرا خواهد شد، که مهم‌ترین آن‌ها از این قرارند:

 • ثبت در دفاتر شهرداری
 • انتقال سند آب، برق، گاز و تلفن
 • درخواست صدور (Blue Paper)
 • درخواست صدور (Golden Visa)

پس از دریافت (Blue Paper) و یا سند موقت، اقامت متقاضی به سرعت صادر می‌شود. اکنون شما رسماً مقیم کشور یونان شده‌اید. از این تاریخ به مدت نهایتاً دو ماه و پس از انگشت‌نگاری، شما ویزای طلایی یونان را به مدت 5 سال دریافت کرده‌اید.

تمدید‌های بعدی نیز 5 ساله بوده و بدون هزینۀ اضافی توسط ماانجام خواهد پذیرفت. لازم به ذکر است در تمامی این فرآیندها، پرداخت تمامی هزینه‌ها مستقیماً توسط خود متقاضی انجام می‌شود.

کدام شهرها و محله‌ها برای خرید ملک در یونان مناسب‌تر هستند؟

برای اطمینان از روند انتخاب صحیح ملک، قبل از هرچیز باید بدانیم که دقیقاً هدفمان از خرید ملک چیست. گاهی ممکن است ملک را برای اقامت خودمان، برای اجاره به توریست‌ها، برای کرایه دادن به دانشجوها و یا برای اجاره دادن طولانی‌مدت در نظر گرفته‌ایم. دانستن این موضوع به ما کمک می‌کند با ذهنیتی درست در این مسیر دست به تصمیم‌گیری بزنیم. در این مسیر ما در کنار متقاضیان بوده و به صورت دقیق مشورت لازم را ارائه خواهیم داد. برای مثال کسی که فقط به‌عنوان سرمایه گذاری به خرید ملک نگاه می‌کند بهتر است ملک خود را در شبه‌جزیره پلوپونز با میانگین رشد 20% سالیانه بخرد، یا حداقل در جزیره کرت با 8% رشد سالیانه و نه آتن با نهایتاً 5% رشد سالیانه!

بر همین اساس مبتنی‌بر خواستۀ متقاضی، متفاوت است که ملک نوساز و یا ملک دست دوم خریداری شود. با عنایت به افزایش 15% مالیات ملک‌های نوساز ممکن است مد نظر برخی از متقاضیان نباشد. همچنین محله‌های مد نظر نیز در هدفی که از خرید دنبال می‌شود عمیقاً تأثیرگذار است. در جدول زیر برخی از قیمت‌های میانگین خرید ملک را مشاهده می‌کنید:

نوع ملک متراژ هزینه
آپارتمان یک‌خوابه 40 تا 80 متر 80.000 تا 150.000
آپارتمان دوخوابه 60 تا 100 متر 100.000 تا 180.000
آپارتمان سه‌خوابه نوساز 100 تا 150 متر 150.000 تا 300.000
خانه شهری دوخوابه 100 تا 150 متر 100.000 تا 250.000
خانه‌های ییلاقی کوچک 100 تا 200 متر 100.000 تا 300.000
خانه روستایی 80 تا 120 متر 50.000 تا 200.000
خانه اشرافی قدیمی 150 تا 400 متر 250.000 تا 500.000
ویلای مستقل سه‌خوابه 150 تا 250 متر 170.000 تا 400.000
ویلا لوکس ( لاکچری) 200 تا 400 متر 300.000 تا 800.000

منظور از متراژ فقط زیربنا می‌باشد.

هم‌اکنون احتمال موفقیت اخذ اقامت یونان با خرید ملک چقدر است؟

خوشبختانه با توجه به نیاز دولت یونان برای توسعه اقتصادی این کشور، اخذ اقامت از طریق ملک امری پذیرفته‌شده در کشور یونان بوده و در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاران بسیاری از کشورهای منطقه، بالاخص روسیه، ایران و ترکیه از این طریق موفق به اخذ اقامت شده‌اند. همچنین نسبت به برخی دیگر از کشورهای حوزۀ شینگن، روند اجرای این شیوه کمتر با مشکلی مواجه شده است. این روند همچنین به رونق بازار املاک این کشور انجامیده و دولت این کشور به این موضوع به چشم یک فرصت ویژه برای رشد اقتصادی نگاه می‌کند.

آیا با داشتن این نوع اقامت، باید در یونان زندگی کنیم؟

یکی از مزایای این روش عدم اجبار برای اقامت در یونان است. شما می‌توانید پس از خرید ملک صرفاً سالی دو هفته به یونان بروید. به همین دلیل بسیاری از هموطنان ما املاکی را در یونان خریده و به علت سود مناسبش اجاره می‌دهند و خود در ایران یا برخی کشورهای دیگر در حوزه شینگن زندگی می‌کنند.

حق کار برای کسانی که این نوع اقامت را دریافت کرده‌اند به چه صورت است؟

با اخذ این اقامت شما خواهید توانست اقدام به ثبت شرکت کرده و از آن طریق اقدام به فعالیت اقتصادی نمایید. همچنین قادر خواهید بود سهامدار شرکت‌های موجود بشوید. اما به صورت مستقیم امکان کارمند شدن در آنجا را نخواهید داشت.

چگونه می‌توان پیش از قرارداد و یا پیش از سفر دربارۀ خانه‌های مد نظر بیشتر دانست؟

مشاوران شما در آژانس ۳۶۰ درجه مهاجرت و کسب‌وکار چهره‌نگار، قبل از آغاز فرآیند رسمی کار، به شما از طریق وب‌سایت‌های معتبر نمونه‌های فراوانی را نشان می‌دهند تا فضای ذهنی متقاضی را نسبت به املاک موجود به صورت دقیق و واقعی شکل دهد. این موضوع به شما کمک خواهد کرد که پیش از حضور در یونان سلایق خود و موارد پراهمیت‌تر مد نظرتان را تشخیص داده باشید. آدرس برخی از این وب‌سایت‌ها را مشاهده می‌کنید:

https://en.spitogatos.gr

www.roofyourdreams.com

فرآیند اخذ اقامت چه مدت طول می‌کشد؟

به صورت نرمال فرآیند اخذ اقامت یونان از طریق ملک بین چهار تا شش ماه زمان خواهد برد.

شرایط تمدید اقامت یونان چیست؟

استمرار مالکیت شما و عدم سوء‌پیشینه کیفری و حقوقی، منجر به تمدید اقامت شما خواهد شد.

چه زمانی می‌شود برای دریافت پاسپورت (تابعیت) اقدام کرد؟

با گذشت هفت سال از اجازۀ اقامت مکرر و بدون فاصله شما امکان درخواست پاسپورت یونانی را خواهید داشت. بدیهی است این روند قوانین مربوط به خود را داراست. اما پس از پاسپورت و تابعیت یونان می‌توانید ملک خود را نیز بفروشید.

هزینۀ جانبی لازم برای خرید ملک در یونان چقدر است؟

در مسیر خرید ملک و اخذ اقامت یونان شما معادل 3% ارزش ملک را مالیات، معادل 2% ارزش ملک را هزینۀ کارشناسی معاملات ملکی و 2.000 یورو بابت درخواست صدور اقامت پرداخت خواهید کرد. همچنین هزینه‌های جانبی دیگر همانند بیمه خدمات درمانی وجود دارد که در کمترین حالت 126 یورو و در حالت مطلوب 1.000 یورو هزینه خواهد داشت.

درآمدهای ناشی از خرید ملک در یونان به چه شکل است؟

اگر قصد زندگی در خانه خریداری شده را نداشته باشید، می‌توانید به صورت بلندمدت آن را اجاره داده و یا جهت استفادۀ توریست‌ها از طریق Airbnb کرایه دهید. در صورت اول نیازی نیست خانه را مبله‌شده ارائه دهید، اما هزینۀ دریافتی شما در طول سال نیز حداکثر تا 4% ارزش ملک خواهد بود. اما در حالت دوم شما با مبله کردن خانه و کرایه به توریست‌ها تا 8% ارزش ملک را تقریباً در طول سال به دست خواهید آورد. لازم به ذکر است در روش دوم، این اقدام توسط خود وب‌سایت انجام شده و موجب درگیری و اتلاف‌وقت شما نخواهد شد. البته برای هرکدام از این موارد مهم است که پیش‌بینی‌های لازم محقق شده باشد. شهر و محلۀ خانۀ شما شدیداً در درآمدهای آتی مؤثر است.

خانۀ خریداری شده شامل چه هزینه‌هایی خواهد بود؟

24% از درآمدهای شما بابت مالیات پرداخت شده و فارغ از آن هزینه‌های آب، برق و گاز خانه نیز وجود دارد که حدوداً برای یک آپارتمان 90 متری معادل 80 یورو در ماه خواهد بود.

آیا در مدت پنج سال ابتدایی، محدودیت زندگی در کشورهای دیگر وجود دارد؟

شما نه‌تنها می‌توانید بدون هیچ محدودیتی به تمامی کشورهای حوزه شنگن سفر کنید، بلکه می‌توانید در سایر کشور‌های این حوزه (به همراه خانواده خود) کار، زندگی و تحصیل کنید. چرا که یونان شرط حضور در خاک خود را ندارد و به شما اقامت کل حوزه شنگن را اعطا می‌کند.

محدودیت‌ها و مشکلات اقامت از طریق خرید ملک در یونان چیست؟

اصولاً خرید ملک بیشتر از این‌که منجر به ضرر شود، سودآور است. اما این در صورتی است که از طریق رسمی و با نظارت قانونی حاصل شود. خرید و فروش ملک بدون پرداخت هزینه‌های کارشناسی و نظارت مؤسسات رسمی می‌تواند موجب ضرر و زیان سرمایه‌گذار شود.

همچنین در خصوص محدودیت‌ها لازم به ذکر است که دولت یونان در برخی مناطق مایل به فروش ملک به اتباع خارجی نمی‌باشد. مناطق ایپروس، ساموی، فلورینا و برخی از مناطق شمال شرق دریای اژه و همچنین مناطق مرزی از این موارد هستند.

مزایای مهاجرت به روش خرید ملک در یونان

املاک مقرون به صرفه

در مقایسه با برخی دیگر از کشورهای اروپایی، یونان قیمت املاک نسبتاً مقرون به صرفه ای را ارائه می دهد که می تواند آن را به مقصدی جذاب برای خریداران ملکی تبدیل کند که به دنبال یک معامله خوب هستند.

مکان های متنوع

یونان طیف گسترده ای از مکان ها را ارائه می دهد، از شهرهای شلوغ گرفته تا جزایر آرام، که هر کدام جذابیت و جذابیت منحصر به فرد خود را دارند. این تنوع به خریداران اجازه می دهد تا ملکی را پیدا کنند که مطابق با ترجیحات آنها باشد.

اقامت اتحادیه اروپا

برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا، خرید ملک در یونان می تواند راهی برای دریافت ویزای طلایی یونان باشد که اقامت یونان و دسترسی به منطقه شینگن را فراهم می کند.

گردشگری و درآمد اجاره

یونان یک مقصد توریستی محبوب است و داشتن یک ملک در یک مکان مطلوب به طور بالقوه می تواند درآمد اجاره ای را در فصول اوج گردشگری ایجاد کند.

مزایای فرهنگی و سبک زندگی

یونان میراث فرهنگی غنی، آب و هوای مدیترانه ای، و سبک زندگی آرامی را ارائه می دهد که برای بسیاری از خریداران ملکی بین المللی که به دنبال تغییر مکان هستند، جذاب است.

معایب مهاجرت به روش خرید ملک در یونان

چالش‌های اقتصادی و حقوقی

یونان در سال‌های اخیر با بی‌ثباتی اقتصادی مواجه بوده است که می‌تواند به طور بالقوه بر ارزش املاک و بازده سرمایه‌گذاری تأثیر بگذارد.

هزینه های نگهداری

نگهداری ملک در یونان، به خصوص اگر خانه دوم باشد، می تواند هزینه های مداوم برای تعمیرات، آب و برق و مدیریت ملک را به همراه داشته باشد.

تفاوت های فرهنگی

انطباق با آداب و رسوم محلی و روش انجام تجارت ممکن است زمان ببرد، به خصوص برای کسانی که به فرهنگ یونانی عادت ندارند.

سوالات متداول درباره خرید ملک در یونان

به همراه بردن فرزندان زیر 21 سال و دانشجو، امکان اخذ اقامت برای پدر و مادر، عدم وجود شرط حضور، امکان زندگی در کل شینگن

پاسپورت (با حداقل 18 ماه اعتبار باقی‌مانده) گواهی عدم سوء‌پیشینه اصل شناسنامه اصل قباله ازدواج (در صورت تأهل) تأییدیه حساب بانکی (برای اخذ ویزای شینگن)

در قانون مصوب در 18 آوریل 2013 قید شده است حداقل ارزش ملک خریداری شده برای اخذ اقامت در کشور یونان باید 250.000 یورو باشد. همچنین می‌شود این میزان پول را در قالب دو ملک هزینه کرد. اما باید جمع آن‌ها حداقل این میزان باشد.

یکی از مزایای این روش عدم اجبار برای اقامت در یونان است. شما می‌توانید پس از خرید ملک صرفاً سالی دو هفته به یونان بروید. به همین دلیل بسیاری از هموطنان ما املاکی را در یونان خریده و به علت سود مناسبش اجاره می‌دهند و خود در ایران یا برخی کشورهای دیگر در حوزه شینگن زندگی می‌کنند.

به صورت نرمال فرآیند اخذ اقامت یونان از طریق ملک بین چهار تا شش ماه زمان خواهد برد.

استمرار مالکیت شما و عدم سوء‌پیشینه کیفری و حقوقی، منجر به تمدید اقامت شما خواهد شد.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

خرید ملک در قبرس

ویزا سرمایه‌گذاری استرالیا

خرید ملک در اسپانیا

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در پرتغال

گلدن ویزای یونان

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره خرید ملک در یونان

0 پاسخ

 1. با سلام. من به کمک برخی دوستانم در آتن خانه مد نظرم را پیدا کردم. درباره باقی مراحل میشه روی کمک شما حساب باز کرد؟ البته با اخذ هزینه.

  1. با سلام و وقت به خیر. بله در کنار شما هستیم. در حقیقت شما یکی از مراحل سخت کار را خودتان انجام داده اید و حالا صرفا به دنبال اجرای فرآیند قانونی هستید. با ما در تماس باشید تا روند کار را با زمانبندی های مربوطه با شما در میان بگذاریم.

 2. سلام در صورتی که اثبات کنم برادر و خواهرم تحت تکلف من هستن میتونن همراه خودم با این روش اقامت بگیرن؟

  1. با درود و وقت به خیر. بسته به سن و برخی دیگر از شاخص ها ممکن است محقق شود. اما به صورت عادی خیر.

 3. بجز یونان و پرتغال برای کشور‌های دیگه این اقامت امکان‌پذیر نیست؟ یا ممکن است به زودی کشور‌های دیگه هم اضافه بشه به این بخش؟

  1. با درود و وقت به خیر
   در اسپانیا نیز اینچنین قانونی هست،‌اما کمی سخت گیری دارند. شما همچنین با مبلغی بسیار کمتر نیز می‌توانید با خرید ملک در فرانسه ابتدا ویزای بلند مدت یکساله و به شرط ماندن در فرانسه اقامت دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

  1. با درود و وقت به خیر
   قطعا نرخ رشد قیمت ملک در پرتغال بالا تر از یونان است. اما خب سرمایه گذاری بالاتری را نیز میطلبد.

 4. سلام شما مارو برای پیدا کردن خونه ام راهنمایی می کنید مثلا ما مختصات ملک مورد نظر رو بدیم ؟ و این که آیا امکان داره با صرف هزینه بیشتر از همون ابتدا به پاسپورت منتهی بشه ؟

  1. با درود و وقت به خیر
   بله ما کاملا تمام فرآیند و در کنار شما هستیم. دریافت پاسپورت از اول ممکن نیست. اگر خیلی پاسپورت از روز اول برای شما مهم است پاسپورت دومینیکن و واتوا را اقدام فرمائید.

 5. درود.
  خرید ملک در یونان برای گرفتن اقامت فقط باید یک واحد مسکونی باشه یا اینکه میتونه یک ملک تجاری هم باشه؟

 6. درود،خسته نباشید،خیلی مقالات خوب و آپدیتی دارید واقعا ممنونم ازتون،سوالم این بود که آیا گرفتن اقامت از طریق خرید ملک در یونان شرط حضور دارد؟اگه جواب مثبت هست چند روز در ماه؟

 7. سلام،خسته نباشید،حداقل قیمتی که با خرید ملک در یونان اقامت میدن چقدره؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  1. با درود و وقت به خیر
   اگر بیشتر از دویست و پنجاه هزار یورو ملک شما ارزش داشته باشد قابلیت دریافت تسهیلات هم وجود دارد.

  1. با سلام و وقت بخیر
   پس از دریافت (Blue Paper) و یا سند موقت اقامت متقاضی که به سرعت صادر می‌شود، شما رسما مقیم کشور یونان شده اید. از این تاریخ به مدت نهایتا دو ماه و پس از انگشت نگاری، شما گلدن ویزای یونان را به مدت 5 سال دریافت کرده اید.

 8. ضمن عرض سلام و وقت بخیر،ممنون از مقاله خوب و کامل سایتتون سوالی که داشتم در خصوص شرط حضور در این روش بود؟اینکه چقدر شرط حضور الزامی است؟و اینکه حتما باید در یونان باشیم یا اینکه میشه در بقیه کشورهای حوزه شنگن هم بود؟ممنون از پاسخگویی

  1. با سلام و وقت بخیر
   متقاضی پس از پرداخت هزینه­ های گزینۀ سرمایه­ گذاری انتخاب­ شده، ویزای شینگن معتبر یک­ساله تحت برنامۀ مجوز اقامت طلایی (که به عنوان ویزای طلایی پرتغال نیز شناخته می ­شود) دریافت می­ کند. منوط به رعایت اصول مرتبط و پس از گذشت یک سال از ویزای شینگن، مجوز اقامتی صادر می­ شود و هر بار دو بار به مدت دو سال قابل تمدید است. پس از پنج سال، متقاضی می­ تواند برای مجوز اقامت دائم اقدام کند. حقّ شهروندی پرتغال را می ­توان پس از شش سال اقامت در پرتغال درخواست کرد.

 9. وقت بخیر،در خصوص مالیات در کشور یونان از طریق خرید ملک میخواستم بپرسم که چقدره؟
  و اینکه آیا میشه یک ملک توسط 2خانواده خریداری بشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   شما از طریق خرید ملک یونان قادر خواهید بود همسر، فرزند زیر 21 سال و پدر و مادر خود را همراه ببرید در غیر این موارد خانواده دیگر نیز باید با همان میزان سرمایه گذاری اقدام به خرید ملک کنند.

  1. با سلام و وقت بخیر
   بله در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید ملک خریداری شده خود را اجاره دهید.

  1. با سلا و وقت بخیر
   بله در شهرهای مهم و شاخص یونان امکان خرید ملک وجود دارد. کافیست به کارشناسان ما شهرهای مدنظر خود را اعلام تا ملک های پیشنهادی به شما ارائه شود. می توانید در این زمینه با موسسه در ارتباط باشید.

 10. سلام وقت بخیر آیا میشه بجای خرید ملک در یونان ملک تجاری یا رستوران خرید؟ که از اون راه درآمد بیشتری داشت و اقامت نیز گرفت؟ ممنون از شما

  1. درود و وقت به خیر
   بله این امکان وجود دارد. اما باید حداقل ارزش آن فضای تجاری ۲۵۰.۰۰۰ یورو باشد.

 11. سلام آیا امکان تمدید گلدن ویزای یونان وجود دارد؟ و این ویزا چند ساله صادر میشود؟ با تشکر

  1. با سلام و وقت بخیر
   پس از دریافت (Blue Paper) و یا سند موقت اقامت متقاضی که به سرعت صادر می‌شود، شما رسما مقیم کشور یونان شده اید. از این تاریخ به مدت نهایتا دو ماه و پس از انگشت نگاری، شما گلدن ویزای یونان را به مدت 5 سال دریافت کرده اید.
   تمدید های بعدی نیز 5 ساله بوده

 12. سلام و درود،
  طبق مطالعاتی که بنده داشتم خرید ملک در یونان منجر به اقامت دائم نمی شود آیا این موضوع صحت دارد ؟

 13. وقتتون بخیر
  من شنیدم نباید ملک را از یک ایرانی خرید و حتما باید مالک اهل یونان باشد درست است؟
  کلا اگر مالک غیر یونانی باشد مشکلی برای گرفتن اقامت پیش می آید؟

 14. اگر از طریق خرید ملک برم یونان و بعدا که اونجا بودم درخواست پناهندگی بدم امکان پذیره؟
  ممکن هست نپذیرن؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   وقتی شما خرید ملک میخواهید انجام دهید دیگر چرا درخواست پناهندگی ؟

 15. بنده پاسپورت لبنان دارم و شهروند هم هستم
  بنظر شما با آن شهروندی اقدام کنم بهتره تا ایران؟
  برای یونان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .