سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان (هزینه، شرایط و مدارک در سال 2023)

study in germany

آلمان

مشاوره رایگان

تحصیل در آلمان چیست؟

تحصیل در آلمان به یکی از آرزوهای افراد در سراسر جهان تبدیل شده است. چرا که این کشور کهن و رویایی، هم شرایط رفاهی ایده آل و بازار کار پر رونقی برای دانشجویان فراهم کرده است و هم موسسات این کشور از اعتبارات بسیار بالایی در جهان برخوردار هستند. از بهترین مقاصد تحصیلی در آلمان می‌توان به شهر برلین و مونیخ اشاره کرد. آیا می‌دانید که برلین سه دانشگاه مشهور با رتبه‌های جهانی زیر 150 دارد و یا مونیخ دانشگاه‌هایی دارد که رنکینگ جهانی آنها دو رقمی است؟

با دریافت ویزای تحصیلی آلمان به این کشور رویایی رفته و در کنار تحصیل به کار هم مشغول شوید. بعد از اتمام ویزای تحصیلی‌تان، به شما 18 ماه فرصت داده می‌شود تا شغل مناسب خود را پیدا کرده و با اخذ ویزای کاری‌تان در این کشور بمانید. خیالتان از بازار کار این کشور راحت باشد چرا که ورودی بازار کارهای بین المللی به روی افرادی که در آلمان تحصیل کرده‌اند باز بوده و به راحتی می‌توانید در کشورهای مختلف مشغول به کار شوند.

فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

تحصیل در آلمان چه شرایطی دارد؟

اما شرایط تحصیل در آلمان بسته به مقطع و رشته تحصیلی فرد ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال اخذ ویزای تحصیلی آلمان با مدرک زبان آلمانی و مدرک زبان انگلیسی (IELTS) متفاوت است. همچنین هزینه تحصیل در آلمان طبق شرایطی که هر فرد دارد متفاوت است. خبر خوب این است که شما با هر شرایطی که دارید، می‌توانید با موسسه چهره نگار تماس برقرار نمایید، مشاوره تخصصی بگیرید، و بهترین روش را برای تحصیل در آلمان انتخاب کنید.

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

اخذ ویزای دانشجویی برای متأهلین پیچیدگی خاصی ندارد. شما می‌توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به همراه ببرید. البته همسرتان باید فرم تقاضای ویزا را به صورت جداگانه پر کرده و وقت مصاحبه جداگانه‌ای را رزرو کند. اگر فردی موفق به دریافت ویزای الحاق بشود، اجازه کار تمام‌وقت در آلمان را خواهد داشت.

مهم ترین رشته های تحصیلی در آلمان کدام اند؟

آلمان دانشگاه های زیادی دارد که دارای رتبه های بالایی هستند و طیف وسیعی از مهم ترین رشته های تحصیلی در آلمان را ارائه می دهند. برخی از بهترین دانشگاه های آلمان عبارتند از دانشگاه فنی مونیخ که به دلیل برتری در مهندسی، علوم طبیعی و کارآفرینی شناخته شده است. LMU مونیخ که یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های آلمان است. دانشگاه هایدلبرگ که قدیمی ترین دانشگاه آلمان و پیشرو در علوم انسانی، پزشکی و علوم زیستی است. و Charité – Universitätsmedizin Berlin، که یکی از بزرگترین و مشهورترین بیمارستان های دانشگاهی در اروپا است که تمرکز زیادی بر تحقیقات و نوآوری های زیست پزشکی دارد. در ادامه برخی از رشته های تحصیلی در آلمان را به شما معرفی می کنیم.

تحصیل دندانپزشکی در آلمان

آلمان مکانی عالی برای تحصیل دندانپزشکی است. دانشگاه های معتبر زیادی برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان وجود دارند از جمله دانشگاه دویسبورگ اسن و دانشگاه گوته فرانکفورت. این دانشگاه ها طیف وسیعی از دوره های دندانپزشکی از جمله دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی، دندانپزشکی عمومی پیشرفته و ایمپلنتولوژی و جراحی دندان را ارائه می دهند.

تحصیل داروسازی در آلمان

تحصیل داروسازی در آلمان می تواند یک انتخاب عالی باشد. دانشگاه‌های معتبر زیادی وجود دارند که دوره های داروسازی را ارائه می‌دهند، از جمله TU Braunschweig، دانشگاه ماربورگ، دانشگاه گریفسوالد، دانشگاه فرانکفورت، دانشگاه فرایبورگ، دانشگاه کیل، دانشگاه ورزبورگ و FU برلین. این دانشگاه‌ها طیف وسیعی از دوره های داروسازی را ارائه می‌دهند و به دلیل داشتن آنها شناخته شده‌اند.

تحصیل میکروبیولوژی در آلمان

آلمان مکانی عالی برای مطالعه میکروبیولوژی است. دانشگاه های معتبر زیادی وجود دارند که دوره های تحصیل میکروبیولوژی در آلمان را ارائه می دهند، از جمله دانشگاه وورزبورگ، دانشگاه مونیخ (دانشگاه لودویگ-ماکسیمیلیان-دانشگاه مونیخ)، دانشگاه فرای برلین، دانشگاه فرایبورگ، دانشگاه ابرهارد کارلز، توبینگن (دانشگاه توبینگن)، دانشگاه هایدلبرگ. دانشگاه بن، و دانشگاه Humboldt-Universität zu Berlin. این دانشگاه ها طیف وسیعی از برنامه های میکروبیولوژی را ارائه می دهند و به دلیل برتری خود در این زمینه شناخته شده اند.

تحصیل فیزیوتراپی در آلمان

تحصیل فیزیوتراپی در آلمان گزینه ایده آلی برای بسیاری از دانشجویان بین المللی است. دانشگاه های زیادی هستند که برنامه های فیزیوتراپی را ارائه می دهند، از جمله دانشگاه علوم کاربردی Fresenius و دانشگاه علوم کاربردی اروپا در Rhein/Erft. این دانشگاه ها طیف وسیعی از برنامه های فیزیوتراپی را ارائه می دهند و به دلیل برتری خود در این زمینه شناخته شده اند.

تحصیل در آلمان چه مزیت‌هایی دارد؟

 • تحصیل در آلمان رایگان است و برای شهریه آموزشی در بیشتر دانشگاه‌ها از شما هزینه‌ای اخذ نمی‌شود. در بعضی از دانشگاه‌ها نیز هزینه‌های بسیار کمی از شما اخذ خواهد شد.
 • شما می‌توانید صدها دوره دانشگاهی را انتخاب کرده و به تحصیل رایگان در آلمان بپردازید.
 • توجه داشته باشید که آموزش در آلمان در کلاس جهانی و توسط ماهرترین اساتید انجام می‌شود.
 • آلمان کشوری با تاریخچه‌ای عمیق است و شما در طول دوران تحصیل در آلمان فرصت کشف آن را خواهید داشت.
 • شما می‌توانید صحبت کردن به زبان آلمانی و انگلیسی را تمرین کنید و پس از فارغ‌التحصیل شدن به این دو زبان تسلط خواهید یافت.
 • به این مسئله توجه کنید که پس از فارغ‌التحصیل شدن در آلمان شما فرصت‌های بی‌پایانی را برای کار در آلمان و سراسر اروپا و حتی جهان خواهید داشت.
 • هزینه‌های زندگی دانشجویی در آلمان مقرون به صرفه است. به طور میانگین هزینه شما حدود ۵20 تا 8۰0 یورو در هر ماه خواهد بود؛ شامل اجاره، غذا، حمل‌ونقل، بیمه درمانی، تلفن و اینترنت، هزینه‌های مربوط به مطالعه و تفریحات و اوقاتی که برای فراغت صرف می‌کنید.
 • شما در طول دوران تحصیل در آلمان با تنوع فرهنگی و دانشجویانی از سراسر جهان مواجه خواهید بود.
 • توجه داشته باشید که شما می‌توانید در دانشگاه، هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی تحصیل کنید. هرچند که فقط انگلیسی دانستن، رشته ها و دانشگاه های در اختیار شما را کاهش خواهد داد.
 • از این فرصت (دوران تحصیل رایگان در آلمان) برای زندگی، گشت و گذار، و تجربه‌اندوزی در یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان با فرهنگ، تاریخ و چشم‌اندازی بی‌نظیر، نهایت استفاده را ببرید.

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان

یکی از مزایای تحصیل در آلمان این است که این کشور مدارس بین المللی معتبری دارد که برنامه‌های آموزشی استاندارد و باکیفیت را ارائه می‌کنند. دبیرستان‌های آلمان از نظر امکانات و خدمات آموزشی رتبه‌های بالایی در جهان دارند و به همین دلیل برای تحصیل در این دبیرستان‌ها، حتی از کشورهای توسعه یافته تقاضا وجود دارد. تحصیل در دبیرستان‌های آلمان باعث خواهد شد خیالتان از نظر شغل و موفقیت در آینده کاملاً آسوده باشد.

دبیرستان‌های بین المللی آلمان تعداد دانش آموز کمتری دارند و کیفیت آموزش را بیش از هر چیزی مد نظر قرار می‌دهند. علاوه بر آموزش تعداد برنامه‌های تفریحی، اردو، سرگرمی، فرهنگی، علمی و … این مدارس بسیار بیشتر از سایر کشورهاست. همچنین دانش آموزان می‌توانند با هزینه کم وارد دبیرستان‌های آلمان شوند و بعد از 3 سال به صورت رایگان در دانشگاه‌های معتبر آلمان تحصیل کنند.

علاوه بر تحصیل در مدارس بین المللی، امکان تحصیل در مدارس دولتی نیز وجود دارد که تقریباً رایگان هستند. البته تهیه مدارک بی نقص نقش برجسته ای در صدور ویزای تحصیلی و همراه تحصیلی دارد. مهم ترین مدارکی که به صورت ترجمه شده برای تحصیل در مقطع دبیرستان لازم است شامل:

 • گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • گواهی تمکن مالی
 • نامه پذیرش از سوی مدرسه آلمانی
 • تمام مدارک و رزومه تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • گواهی پزشکی
 • بیمه
 • کارت واکسن

تحصیل در آلمان با معدل پایین

رشته تحصیلی شما نقش مهمی در پذیرش برای تحصیل در آلمان خواهد داشت. در واقع برای پذیرش در هر دانشگاه و رشته‌ای لازم است معدل خاصی داشته باشید که به آن شرط معدل می‌گویند. حداقل معدل برای تحصیل در آلمان را می‌توان 15 تا 20 در نظر گرفت. البته به دلیل تعدد دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی آلمان، با کمی جستجو می‌توانید مراکزی را پیدا کنید که تحصیل در آلمان با معدل پایین را نیز برای شما فراهم می‌کنند. اما به هر صورت هرچه شرایط علمی و مدارک بهتری داشته باشید، شانس بیشتری برای پذیرش در مدارس و دانشگاه‌های آلمان خواهید داشت.

شرط معدل برای تحصیل در آلمان

شرط معدل دانشگاه‌های آلمان به معنی حداقل معدل لازم برای پذیرش می‌باشد؛ اما این بدان معنی نیست که تنها با داشتن حداقل معدل می‌توانید در آلمان مشغول به تحصیل شوید. به طور کُلی حداقل معدل برای تحصیل در مدارس آلمان 15 می‌باشد. منظور از معدل، معدل کل دیپلم است که شرایط شما برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان را نشان می‌دهد. البته این شرط معدل به دانشگاه و رشته مورد نظر شما نیز بستگی دارد و به عنوان مثال برای تحصیل در رشته پزشکی لازم است حداقل معدل 5/18 را کسب نمایید.

همانطور که می‌دانید شرط معدل یکی از شرایط مهم برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آلمان است. اما آیا با معدل پایین می‌توان در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کرد؟ شرط معدل مقاطع مختلف تحصیلی کدام است؟ از این رو می توانید مقاله شرط معدل و سیستم نمردهی در آلمان را بخوانید تا بیشتر در این باره بدانید.

×برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پذیرش در کالج های آلمان بدون قبولی کنکور در ایران ما از طریق شماره تلفن 02187700913 در تماس باشید.

تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم دارای شرایط خاصی است. برای تحصیل در کالج های آلمان ارائه مدرک دیپلم الزامی است اما محدودیت سنی وجود دارد. در این باره بیشتر بدانید.

گپ تحصیلی آلمان چیست؟

گپ تحصیلی آلمان به فاصله اخذ مدرک دیپلم و اقدام برای تحصیل در کالج های آلمان گفته می‌شود. توجه داشته باشید که گپ تحصیلی هم روی اخذ ویزای آلمان و هم پذیرش تاثیرگذار است. اگر طی گپ تحصیلی فرد متقاضی برای کنکور یا فعالیت‌های مرتبط مثلا کلاس زبان فعالیت داشته، این مسئله می‌تواند توجیه ‌شود. البته در نظر داشته باشید که شرایط سنی در این میان حائز اهمیت است و هر گپ تحصیلی قابل توجیه نیست. گپ تحصیلی می‌تواند تاثیر منفی روی اخذ ویزای دانشجویی آلمان داشته باشد. گپ تحصیلی می‌تواند به این معنا باشد که شما مدت زمان زیادی را از تحصیل و آموزش به دور بوده‌اید.

تحصیل در آلمان با دیپلم از طریق پذیرش از کالج

تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم از طریق اخذ پذیرش از کالج‌های این کشور امکانپذیر است. دانش‌آموزان پس از اخذ مدرک دیپلم از دبیرستان می‌توانند برای تحصیل در کالج های آلمان اقدام کنند. تحصیل در کالج های آلمان لازمه اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از دانشگاه‌های این کشور است. اما همه افراد دارای دیپلم نمی‌توانند به راحتی از کالج های آلمان پذیرش بگیرند. افراد متقاضی برای تحصیل در کالج های آلمان باید شرایط سنی 21 تا 22 سال را داشته باشند. در غیر این صورت اخذ پذیرش از کالج های آلمان با توجه به گپ تحصیلی که پیش از این توضیح دادیم، امکانپذیر نخواهد بود.

هزینه‌های زندگی دانشجویی در آلمان چقدر است؟

هزینه زندگی در آلمان کاملاً مقرون به صرفه است. اما شما به عنوان یک دانشجو لازم است تا حد ممکن صرفه‌جویی کنید. بخش عمده هزینه زندگی شما، محل اقامت و اسکان شماست. توجه به این موضوع باید مهم‌ترین برنامه‌ریزی مالی شما باشد. وگرنه اگر در شهری مانند مونیخ زندگی می‌کنید ـ که یکی از مناطق بسیار گران در آلمان است ـ به سختی می‌توانید پس‌انداز داشته باشید و هزینه زندگی در این شهر ـ فارغ از اینکه تلاش کنید آن را کنترل کنید، بالاست و شما باید بهره‌ای از تمکن مالی تحصیل در آلمان را داشته باشید.
تقریباً یک‌سوم هزینه‌هایی که برای تحصیل در آلمان صرف می‌کنید برای یافتن محل زندگی اختصاص می‌یابد. البته این عدد به سبک زندگی شما و منطقه‌ای که برای زندگی انتخاب می‌کنید ارتباط مستقیمی دارد. همچنین اقامتگاه‌های دانشجویی و آپارتمان‌های اشتراکی گزینه‌های ارزان‌تری برای زندگی دانشجویی هستند. اما در نظر داشته باشید، به طور معمول هزینه زندگی در جنوب و غرب آلمان، گران‌تر از شمال و شرق آن می‌باشد. با وجود اینکه هزینه زندگی در شهرهای بزرگ بیشتر است، اما یافتن کار در این شهرها نیز راحت‌تر خواهد بود. همچنین اگر در نظر دارید در دانشگاه‌های بزرگ و معروف آلمان تحصیل کنید، باید هزینه‌های مترتب بر زندگی در شهرهای بزرگ را از قبل بپذیرید.

بهترین شهرهای دانشجویی در آلمان کدامند؟

بهترین شهرهایی که می‌تواند مقصد دانشجویان باشد عبارتند از: برلین، مونیخ، فرانکفورت، بن، و نورنبرگ. در نظر داشته باشید این شهرها، جزو مهم‌ترین شهرهای آلمان هستند و بیشترین تعداد دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی در این شهرها واقع شده است. همچنین معروف‌ترین دانشگاه‌های آلمان نیز در این شهرها واقع شده‌اند. اما طبیعی‌ست که هزینه زندگی در این شهرها به نسبت شهرهای کوچک بالاتر باشد. همچنین باید در نظر داشت اگر به دنبال تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی هستید، دانشگاه‌های زیادی را در این شهرها می‌توان یافت که دوره‌هایشان به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.

ارزان‌ترین شهرها برای زندگی در آلمان کدامند؟

 بیله‌فلد، فرانکفورتِ اودر،  هاله،کرفلد و پاسو از ارزانترین شهرهای دانشجویی آلمان هستند.

وضعیت کار در هنگام تحصیل در آلمان چگونه است؟

شرایط کار دانشجویی در آلمان بسیار ساده‌تر از کشورهای دیگر است. شما به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی می‌توانید بدون داشتن اجازه کار، ۱۲۰ روز (یا ۲۴۰ نیم‌روز) در سال کار کنید، مشروط بر اینکه در طول سال تحصیلی بیش از ۲۰ ساعت در هفته نباشد. دستمزد یک شغل دانشجویی نیز بین ۹ تا ۲۰ یورو در ساعت خواهد بود. برای پیدا کردن کار دانشجویی باید به بخش کاریابی دانشجویان که در اداره کار شهر شما وجود دارد مراجعه کنید.

کار دانشجویی طیف وسیعی را دربر می‌گیرد. از کار برای اساتید و کار در کتابخانه دانشگاه تا کار در فروشگاه‌ها و رستوران‌ها یا کار در کارخانه‌ها و مراکز صنعتی. در نظر داشته باشید مراکز صنعتی و کارخانه‌هایی وجود دارد که حاضرند برای پیشبرد پروژه‌های خود از دانشجویان با تخصص‌های مرتبط استفاده کننند. هرچند که این نوع کارها بیشتر برای رشته‌های فنی و مهندسی در دسترس خواهد بود.

لازم به ذکر است که بازار کار آلمان حتی برای کسانی که در این کشور تحصیل نمی کنند هم فرصت های شغلی بسیاری را ارائه می دهد. به عنوان مثال افرادی که از یک کارفرمای آلمانی پیشنهاد کاری دریافت می کنند می توانند از طریق جاب آفر آلمان به این کشور مهاجرت کنند.

وضعیت کار در آلمان پس از فارغ‌التحصیلی چگونه است؟

آلمان بازار کار گسترده‌ای دارد که شما به طور بالقوه می‌توانید بعد از تحصیل در آن مشغول به کار شوید. برای این منظور باید برای درخواست ویزای جستجوی کار آلمان اقدام کنید. در این صورت به شما یک ویزای ۱۸ ماهه جست‌وجوی کار داده خواهد شد. بعد از یافتن کار، ویزای شما به ویزای کار (Blue Card) تبدیل خواهد شد. در صورتی که شما ۳ سال مشغول کار باشید (این عدد بسته به ایالت‌های آلمان متفاوت است) می‌توانید جهت اخذ اقامت دائم در آلمان اقدام کنید. در ادامه این مسیر، امکان اخذ تابعیت آلمان (پاسپورت آلمان) هم وجود خواهد داشت.

نظام آموزشی در آلمان به چه شکلی‌ست؟

در 425 دانشگاه و مرکز آموزش عالی حرفه‌ای در آلمان، بیش از دو میلیون و هشتصد هزار نفر مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد حدود 14 درصد آن را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند (393000 نفر). اشتیاق به تحصیل در آلمان به گونه‌ای‌ست که در مقایسه با سال تحصیلی 2017-2016 چهار و نیم درصد رشد داشته است؛ و اشتیاق به تحصیل به تحصیل در آلمان، در مقایسه با سال تحصیلی 2010-2009 شصت و دو درصد رشد نشان می‌دهد (از ۷۷۵,۲۴۴ به ۵۷۹,۳۹۳ نفر)
در آلمان سه نوع نظام آموزشی عالی وجود دارد؛ نخست دانشگاه‌ها، که در آن عموم رشته‌های مهندسی، علوم انسانی و علوم پزشکی ارائه می‌شود. اما نوع دیگری از نظام آموزش عالی در آلمان وجود دارد که آن را با نام مدرسه عالی (به آلمانی Fachhochschule) می‌شناسیم. این سیستم آموزشی مبتنی بر استفاده از روش‌های عملی و جنبه‌های کاربردی در نظام آموزشی‌اش می‌باشد. آنچه آن را در ایران با عنوان علمی کاربردی می‌شناسیم. دانشجویانی که از این دسته دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند آینده شغلی بسیار خوبی دارند و امکان یافتن فرصت‌های شغلی در آینده را بیشتر خواهند داشت. باید توجه داشت مدارس عالی در آلمان حق اعطای مدرک دکترا ندارند. دسته سومی هم در نظام آموزشی آلمان وجود دارد که مربوط به دانشگاه‌های هنر، فیلم و موسیقی ا‌ست.

آیا می توان با آوسبیلدونگ در آلمان تحصیل کرد؟

بله، شما می توانید با استفاده از آوسبیلدونگ در آلمان تحصیل کنید. در واقع، این یک راه عالی برای کسب تجربه عملی و یادگیری زبان آلمانی در حین تحصیل است.

Ausbildung یک سیستم دوگانه آموزش حرفه ای است که آموزش نظری کلاس را با آموزش عملی در حین کار ترکیب می کند. این یک سیستم آموزشی بسیار معتبر در آلمان است و می تواند پس از فارغ التحصیلی به شغلی با درآمد خوب منجر شود.

بیش از 350 شغل مختلف وجود دارد که برنامه های Ausbildung را در آلمان ارائه می دهند. برخی از محبوب ترین زمینه ها برای Ausbildung عبارتند از:

 • مهندسی
 • آی تی
 • بهداشت
 • کسب و کار
 • مشاغل کارگاهی
 • فروش

برای واجد شرایط بودن برای برنامه Ausbildung، باید دیپلم دبیرستان یا معادل آن را داشته باشید. همچنین باید به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشید.

مقاطع تحصیلی در دانشگاه‌های آلمان

مقاطع تحصیلی در نظام آموزشی آلمان مشتمل بر چهار دورۀ لیسانس (۶ تا ۸ ترم)، فوق‌لیسانس (سه تا ۴ ترم)، دکترا (۳ الی ۶ سال) و فوق‌دکترا می باشد. سال تحصیلی نیز برای ترم اول از سپتامبر تا فوریه، و برای ترم دوم از فوریه تا ژوئن هر سال برنامه‌ریزی شده است.

تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس

برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی یا لیسانس در دانشگاه‌های آلمان ـ که تحصیل در آن معمولاً به زبان آلمانی‌ست ـ داشتن مدرک B2 الزامی‌ست. سایر مدارکی که شما نیاز خواهید داشت، شامل مدرک دیپلم و ریزنمرات آن، مدرک پیش‌دانشگاهی و ریزنمرات آن، تنظیم رزومه و انگیزه‌نامه، و تنظیم درخواست از دانشگاه مورد نظر شما. برای اخذ پذیرش در این مقطع نباید بیشتر از ۲۲ سال سن داشته و حداقل معدل دیپلم شما نیز باید ۱۵ باشد. اگر معدل شما پایین‌تر است یا سن شما بیش از ۲۲ سال است، باید به دانشگاه‌های خصوصی فکر کنید.

هزینه تحصیل سالانه در دانشگاه‌های خصوصی بین ۸ تا ۲۰ هزار یورو برآورد می‌شود، در حالی که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اندکی بیش از ۵۰۰ یورو می‌باشد، که این مبلغ نیز صرف انجام امور اداری می‌شود. در این مقطع معمولاً نمی‌توان بورسیه دریافت کرد.

تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق‌لیسانس در آلمان نسبت به مقطع کارشناسی دشوارتر است. شما با دارا بودن معدل ۱۳ می‌توانید درخواست پذیرش دهید، اما به خاطر رقابت زیاد برای دریافت پذیرش، شانس با کسانی‌ست که معدل‌های بالاتری داشته باشند. مدارکی که شما باید داشته باشید ریزنمرات دیپلم، پیش‌دانشگاهی، مقطع کارشناس، و تنظیم رزومه، انگیزه‌نامه و درخواست از دانشگاه مورد نظر، است. هرچند همراه داشتن توصیه‌نامه‌ای از اساتید مقطع کارشناسی می‌تواند برای شما در روند ادامه تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس یا کارشناسی ارشد مفید باشد. حدود دوسوم رشته‌های این مقطع به زبان آلمانی برگزار می‌شوند و شما حداقل به مدرک B2 نیاز خواهید داشت. همچنین اگر رشته‌ای را یافته‌اید که به زبان انگلیسی ارائه می‌شود، باید نمره ۵,۶ آیتلس را داشته باشید.

تحصیل در آلمان در مقطع دکترا

اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در مقطع دکترا در آلمان با معدل شما در مقطع قبلی و موافقت یک استاد راهنما در یکی از دانشگاه‌های آلمان با طرح رساله دکترای شما میسر می‌شود. پیدا کردن چنین استادی و قانع ساختن او مبنی‌بر مفید بودن شما در همراهی استاد به عنوان دستیار امری زمان‌بر خواهد بود. برای دریافت پذیرش و ادامه تحصیل در مقطع دکترا، شما به ریز نمرات تمام مقاطع قبلی، رزومه و انگیزه‌نامه و همچنین توصیه‌نامه از سوی اساتید مقطع قبلی نیاز خواهید داشت. همچنین شما باید مدرک TestDaf را نیز دارا باشید و اگر احیاناً رشته‌ای که به زبان انگلیسی ارائه می‌شود یافتید، باید مدرک انگلیسی خود را نیز ارائه دهید.

چرا انگیزه‌نامه مهم است؟

به نظر می‌رسد یکی از مهم‌ترین فاکتورها در اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آلمان انگیزه‌نامه یا SOP می‌باشد. نحوۀ نگارش این نامه بسیار حائز اهمیت است. شما در این نامه باید اشاره کنید که چرا آلمان را برای تحصیل انتخاب کرده‌اید، و از میان این همه مؤسسه و دانشگاه موجود در آلمان چرا این دانشگاه نظر شما را جلب کرده است. همچنین باید دلایل انتخاب رشته تحصیلی مورد نظرتان و هدفتان از تحصیل در این رشته و نیز برنامه‌ای که برای بعد از فارغ‌التحصیل شدن دارید را بیان کنید. بدین منظور یکی از مسیر‌های یاریگر شما در اخذ پذیرش استفاده از سایت uni-assist می‌باشد. بهتر است پیش از ارسال مدارک خود برای اخذ پذیرش از دانشگاه، به کمک uni-assist مدارک خود را کنترل کنید. این وبسایت با اخذ هزینه ناچیز حداقل ۶۸ یورو مدارک شما را برای بیش از ۱۰۰ دانشگاه معتبر در آلمان ارسال می‌کند و ظرف سه تا چهار هفته نتیجۀ آن را به شما اعلام خواهد کرد.

بهترین دانشگاه‌های آلمان کدامند؟

دانشگاه‌های آلمان به سه دسته از نظر دارا بودن رتبه نخست (دانشگاه‌های ممتاز)، رتبه ب (دانشگاه‌های خوب)، و رتبه ج (رده متوسط) می‌توان تقسیم کرد. بر این اساس نگاهی به پنج دانشگاه معتبر آلمان که دارای بالاترین رتبه‌بندی در میان دانشگاه‌های آلمان و جهان هستند خواهیم داشت:
۱. Freie University of Berlin : دانشگاه فرای (آزاد) برلین در سال ۱۹۴۸ با پذیرش دو هزار دانشجو تأسیس شد و در حال حاضر با ۳۴ هزار دانشجو و پذیرش بیش از چهارهزار دانشجو در سال موفق‌ترین دانشگاه در خلاقیت و ابتکار در آلمان است. براساس رتبه‌بندی روزنامه تایمز، بعد از دانشگاه آکسفورد و کمبریج، دانشگاه فرای برلین سومین دانشگاه برتر اروپا در رشته‌های علوم انسانی و هنر را به خود اختصاص داده است. هزینه تحصیل در دانشگاه فرای برلین در حدود ترمی ۲۵۰ یورو می‌باشد.

۲. Humboldt University of Berlin : دانشگاه هومبولت برلین، به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه برلین در سال ۱۸۰۹ پایه‌گذاری شد. این دانشگاه که در ابتدا با ۲۵۶ دانشجو فعالیت خود را آغاز نمود با حدود ۳۳ هزار دانشجو، خانه ۲۹ برنده جایزه نوبل و سومین دانشگاه برتر آلمان است. چهره‌هایی بی‌نظیری همچون: هگل، والتر بنیامین، آلبرت آینشتین، ماکس پلانک، کارل مارکس، فریدریش انگلس، هاینریش هاینه، و اتو فون بیسمارک و شمار زیادی دیگر همگی از دانش‌آموختگان این دانشگاه هستند. شما برای تحصیل در این دانشگاه نیاز به پرداخت حدود ۷۵۰ یورو دارید.

۳. Ludwig Maximilian University of Munich : دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ، اولین دانشگاهی‌ست که در ایالت بایرن در سال ۱۴۷۲ تأسیس شد. این دانشگاه با ۵۱ هزار دانشجو، خانه ۳۶ برنده جایزه نوبل می‌باشد. ۱۵ درصد دانشجویان این دانشگاه بین‌المللی هستند. ماکس پلانک، برتولت برشت، ماکس وبر از چهره‌های این دانشگاه می‌باشد. محمد اقبال لاهوری فیلسوف و شاعر سرشناس فارسی‌گو در این دانشگاه فلسفه تحصیل کرده است.

۴. Technical University Munich: دانشگاه فنی مونیخ در سال ۱۸۶۸ تأسیس شد. و بیش از ۴۱ هزار دانشجو را در خود جای داده است. این دانشگاه با ۱۳ برنده جایزه نوبل بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین مؤسسه فناوری آلمان است. دانشگاه فنی مونیخ به دلیل تأکید بر صنعت به عنوان «دانشگاه کارآفرینی» شناخته می‌شود، به طوری که حدود ۹۷ درصد فارغ‌التحصیلان آن حداکثر تا یک سال بعد از اتمام تحصیل، مشغول به کار شده‌اند. در نظر داشته باشید شهر مونیخ دفتر شرکت‌های مهمی نظیر بی‌ام‌و، آاُدی و زیمنس است و با وجود اینکه گران‌ترین شهر آلمان است، فرصت‌های شغلی در آن بسیار می‌باشد.

۵. University of Freiburg : دانشگاه فرایبورگ، که در سال ۱۴۵۷ تأسیس شده با ۲۴ هزار دانشجو یکی از دانشگاه‌های مهم آلمان است که در شهر فرایبورگ (یکی از گرم‌ترین و آفتابی‌ترین شهرهای آلمان) قرار دارد. ۱۶ درصد از دانشجویان این دانشگاه بین‌المللی هستند. این دانشگاه برنده ۱۹ جایزه نوبل بوده و جزو پنج دانشگاه قدیمی آلمان محسوب می‌شود. هزینه تحصیل در آن کمتر از ۱۵۰ یورو می‌باشد! مشاهیر زیادی نظیر مارتین هایدیگر از چهره‌های این دانشگاه هستند.

مراحل اخذ ویزای دانشجویی در آلمان

برای اخذ ویزای دانشجویی شما باید از طریق سفارتخانه آلمان در ایران اقدام کنید، اما اگر اقامت کشور دیگری را اخذ کرده‌اید از طریق سفارت آلمان در آن کشور نیز می‌توانید اقدام نمایید. برای این منظور شما در ابتدا باید از یکی از دانشگاه‌های آلمان اخذ پذیرش کنید که این فرایند برای هر یک از مقاطع تحصیلی متفاوت است.
در گام بعدی باید مدارک مورد نیاز را تقدیم سفارت کنید. مدارکی که لازم خواهید داشت: پاسپورت (با اعتبار حداقل ۶ ماه)، شناسنامه، پذیرش تحصیلی، فرم درخواست ویزا، انگیزه‌نامه، رزومه، مدرک دیپلم، مدرک پیش‌دانشگاهی، و گواهی تمکن مالی برای تحصیل در آلمان به ارزش 10322یورو (براساس ارز رسمی) می‌باشد. اگر پذیرش شما برای مقاطع بالاتر از کارشناسی می‌باشد، باید بدانید که آیا مدرک تحصیلی شما مورد تأیید ادارات دولتی آلمان هست یا خیر. بدین منظور نیاز دارید به سایت Anabin مراجعه کرده و نسبت به اعتبارسنجی مدرک تحصیلی‌تان اقدام کنید.
پس از دریافت وقت مصاحبه، باید در سفارت آلمان حضور پیدا کنید و با آفیسر سفارت مواجه شوید. شما باید مدارکتان را تحویل وی داده و مختصری از دلایل و انگیزه‌هایتان از تحصیل در آلمان را ارائه خواهید کرد. اگر پذیرش شما از دانشگاه براساس زبان انگلیسی باشد، مصاحبه شما به زبان انگلیسی و در غیر این صورت به زبان آلمانی خواهد بود.

 کارشناسان تحصیلی آژانس ۳۶۰ درجه کسب‌وکار و مهاجرت چهره‌نگار شما را در مورد سوالات مصاحبه سفارت آلمان راهنمایی خواهند کرد.

در نظر داشته باشید بعد از صدور ویزای دانشجویی شما، باید از یکی از شرکت‌های بیمه ایرانی، بیمه‌نامه‌ای با اعتبار ۹۰ روز تهیه کنید و بعد از ورود به آلمان نیز باید خود را توسط یک شرکت بیمه دولتی بیمه کنید. بعد از آغاز به تحصیل شما با پرداخت حق بیمه ماهانه (برای دانشجویان زیر ۳۰ سال ۸۰ یورو)، قادر خواهید بود کارت بیمه دریافت کنید. با داشتن این کارت، هزینه‌های درمان شما در کل اتحادیه اروپا رایگان خواهد بود.

اخذ بورس تحصیلی آلمان

با توجه به اینکه تحصیل در آلمان رایگان می‌باشد؛ شانس دریافت بورس و یا کمک‌هزینه تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشاد تقریباً وجود ندارد و برای دستیابی به موارد موجود، رقابت سختی بین متقاضیان برقرار است؛ اما در بیشتر دوره‌های دکترا می‌توان مواردی از بورسیه را یافت که در قالب حقوق ماهیانه اعطا می‌شود.

توضیحاتی در مورد دریافت ارز دانشجویی

حال که موفق شده‌اید به تصویری کلی از وضعیت تحصیل و اخذ پذیرش دانشجویی آلمان دست یابید، بدانید که می‌توان برای دوران تحصیلتان ؛ در ایران ارز دانشجویی (به نرخ دولتی) دریافت کنید. برای این منظور باید در سامانه جامع امور دانشجویان (سجاد) پرونده دانشجویی تشکیل داده و ارز دانشجویی دریافت کنید.

پادکست تحصیل در آلمان

مزایای مهاجرت به روش تحصیل در آلمان

تحصیل رایگان

در اکثر ایالت های آلمان، شهریه برای همه دانشجویان از جمله دانشجویان بین المللی رایگان است.

آموزش با کیفیت بالا

دانشگاه های آلمان به طور مداوم در بین بهترین ها در جهان رتبه بندی می شوند.

فرصتی برای یادگیری آلمانی

آلمانی زبان زیبا و مفیدی است و شما در حین تحصیل در آلمان فرصت یادگیری آن را خواهید داشت.

تعادل خوب بین کار و زندگی

دانش آموزان آلمانی معمولاً از تعادل خوبی بین کار و زندگی برخوردارند، با زمان تعطیلات سخاوتمندانه و مزایای دیگر.

معایب مهاجرت به روش تحصیل در آلمان

هزینه بالای زندگی

هزینه زندگی در آلمان به خصوص در شهرهای بزرگ می تواند بالا باشد.

دشواری دریافت ویزا

روند درخواست ویزای دانشجویی آلمان می تواند طولانی و پیچیده باشد.

فرصت های کاری محدود

دانشجویان بین المللی تنها مجاز به کار در تعداد محدودی از ساعات در هفته در مدت تحصیل در آلمان هستند.

سوالات متداول در خصوص تحصیل در آلمان

امکان مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان یا با شهریه بسیار پایین برای دانشجویان داخلی و بین المللی در بسیاری از دانشگاه های دولتی وجود داشت. آلمان در اکثر ایالت های خود تحصیلات بدون شهریه را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

بر اساس برخی منابع، محبوب ترین رشته های تحصیلی در آلمان عبارتند از مهندسی، علوم کامپیوتر، تجارت، اقتصاد، حقوق، پزشکی و علوم اجتماعی. دانشگاه های برتر آلمان برحسب موضوع بسته به معیارهای رتبه بندی متفاوت هستند، اما برخی از معتبرترین آنها عبارتند از: دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه هایدلبرگ، دانشگاه هومبولت برلین، دانشگاه RWTH آخن و دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ.

هیچ پاسخ قطعی برای اینکه راحت ترین دانشگاه برای پذیرش در آلمان کدام است وجود ندارد، زیرا دانشگاه های مختلف ممکن است معیارها و شرایط پذیرش متفاوتی داشته باشند. با این حال، برخی از منابع نشان می‌دهند که برخی از دانشگاه‌هایی که نرخ پذیرش بالاتر یا استانداردهای ورودی پایین‌تری دارند عبارتند از: دانشگاه سیگن، که طیف گسترده ای از برنامه ها را در زمینه هایی مانند مهندسی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و علوم انسانی ارائه می دهد. دانشگاه Vechta که به دلیل تاکید بر مطالعات بین رشته ای، پایداری و آموزش شناخته شده است. این برنامه در موضوعاتی مانند علوم پایداری، علوم فرهنگی، مدیریت بازرگانی و موارد دیگر ارائه می دهد. دانشگاه هیلدسهایم، که به دلیل تمرکز بر مطالعات فرهنگی، آموزش و تحقیقات بین رشته‌ای مشهور است.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

دوره زبان در فرانسه

تحصیل دکتری در فرانسه

تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه

تحصیل کارشناسی در فرانسه

ویزا تحصیلی ایتالیا

تحصیل دکتری در ایتالیا

تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

تحصیل کارشناسی در ایتالیا

تحصیل کارشناسی ارشد در چین

تحصیل کارشناسی در چین

تحصیل کارشناسی ارشد در چک

تحصیل کارشناسی در چک

تحصیل کارشناسی در فنلاند

تحصیل دکتری در فنلاند

تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند

تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه

تحصیل کارشناسی در ترکیه

تحصیل پزشکی در اسپانیا

تحصیل دکتری در اسپانیا

ویزا تحصیلی اسپانیا

تحصیل کالج در اسپانیا

تحصیل کارشناسی در اسپانیا

تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

تحصیل کالج در آلمان

تحصیل کارشناسی در آلمان

تحصیل دکتری در آلمان

ویزا تحصیلی آلمان

تحصیل دبیرستان در کانادا

تحصیل کالج در کانادا

تحصیل کارشناسی در کانادا

ویزا تحصیلی کانادا

تحصیل دکتری در کانادا

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

تحصیل دبیرستان در انگلیس

تحصیل دکتری در انگلیس

ویزا تحصیلی انگلیس

تحصیل کارشناسی ارشد در انگلیس

تحصیل کالج در انگلیس

تحصیل کارشناسی در انگلیس

تحصیل کالج در مجارستان

تحصیل دبیرستان در مجارستان

تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش

تحصیل کارشناسی در اتریش

تحصیل دکتری در اتریش

تحصیل در فنلاند

تحصیل در مجارستان

دوره زبان در مجارستان

تحصیل در چک

تحصیل در نیوزیلند

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در سوئیس

تحصیل در ترکیه

تحصیل در مالزی

تحصیل در فرانسه

تحصیل در آمریکا

تحصیل در چین

تحصیل در روسیه

تحصیل در اتریش

تحصیل در اسلواکی

تحصیل دوره زبان در سوئد

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در انگلیس

تحصیل در کانادا

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره تحصیل در آلمان

164 پاسخ

 1. سلام میشه راهنمایی بفرمایید که دانشگاه های آلمان برای اسکان دانشجوها شرایطی رو در نظر گرفتن یا اینکه باید خودمون انجام بدیم؟

  1. با سلام و وقت به خیر
   در اغلب دانشگاه های دولتی آلمان، امکان ثبت نام برای خوابگاه های دانشجویی وجود دارد. اما حتی اگر موفق به دریافت خوابگاه هم نشوید، بسته به شهرها، میتوانید با ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو یک سوئیت کوچک برای خودتان داشته باشید که با یافتن همخانه حتی میتواند این عدد نصف شود.

  2. سلام وقت بخیر.من الان دقیقا ۲۲ سال و ۵ ماه سن دارم و معدل کتبی دیپلم ۱۸/۵ علوم تجربی دارم.هنوز مدرک زبان انگلیسی و آلمانی ندارم.با توجه به این شرایط آیا امکان تحصیل من در دانشگاه های رایگان و دولتی آلمان در رشته داروسازی‌وجود داره؟آیا شانسی دارم؟

 2. سلام میشه منو راهنمایی کنید که برای بورسیه از ایران اقدام بکنیم بهتره یا سال اول رو آلمان بخونیم بعد اقدام کنیم ممنون از شما

  1. با سلام و وقت به خیر.
   دانشگاه های آلمان بورسیه محور نیستند، چون اصولا رایگان هستند. و فقط ممکن است در دوره دکترا از طریق برنامه های پژوهشی با اساتید دریافتی مالی داشته باشید. که برای این منظور بهتر است در همان آلمان به دنبالش باشید.

 3. سلام برای تحصیل افراد زیر ۱۸ سال مدرسه بین المللی در آلمان وجود داره و اینکه اگر هست برای ادامه تحصیل در دانشگاهای آلمان به فرایندش کمکی میکنه؟

  1. با سلام و وقت به خیر.
   بیش از بیست مدرسه بین المللی در شهرهای مختلف آلمان وجود دارند. و قطعا تاثیر مطلوبی خواهد داشت.

 4. سلام من و همسرم هر دو فارغ التحصیل رشته گرافیک هستیم و قصد ادامه تحصیل داریم میخواستم بدونم کدوم یک از ما دونفر اقدام بکنه و دیگری در ادامه ویزای الحاق بگیره بهتره با در نظر گرفتن اینکه همسر من اسپانسر مالی هستن

  1. با سلام و وقت به خیر
   طبعا اقدام از طرف ایشان بشود بهتر خواهد بود.

 5. ما اگر دیپلم داشته باشیم مستقیم میشه کارشناسی خوند در آلمان؟ من تا دو ماه دیگه مدرک زبانمم میگیرم.

  1. سلام و وقت بخیر.

   ببخشید مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی در آلمان چند سال هست و برای اون رشته بورسیه تعلق میگیره؟

   1. با سلام و احترام
    رشته های علوم پزشکی هرکدام شرایط تحصیلی متفاوتی دارند و با توجه به رشته و دانشگاه مدت زمان تحصیل و هزینه ها متفاوت خواهد بود .توصیه می شود جهت ارائه ی توضیحات تکمیلی با موسسه تماس حاصل نمایید.

  2. سلام وقت بخیر معدل من ۱۴و نیم هست بنظرتون میشه کاری کرد که در دانشگاهای دولتی درس بخونم؟

   1. با سلام و احترام
    اساسا برای پذیرش تحصیلی در کشور آلمان و یا سایر کشورها شرط معدل وجود دارد اما با توجه به دانشگاه و رشته ی مورد نظر این مسئله می تواند متغیر باشد . لطفا جهت توضیحات تکمیلی با موسسه تماس حاصل کنید.

  3. سلام من ۲۲ سالمه و مدرک دیپلممو دارم میگیرم تازه میخوام زبان آلمانی رو شروع کنم به نظرتون برای کسی مثل من امکان مهاجرت برای کارشناسی وجود داره؟

   1. بله امکان مهاجرت هست البته برخی رشته ها نیازمند به زبان نیست برای از دست ندادن فرصت می توانید با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم

 6. ممنون از اطلاعات خوبتون
  فقط یه سوال اگر زبان آلمانی بدونیم تحصیل رایگان میشه ؟ من اگر زبان آلمانی ندونم می تونم برای ارشدم برای آلمان اقدام کنم ؟
  من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی ام

  1. با درود و وقت به خیر
   در رشته های غیر فنی شما باید از ابتدا زبان آلمانی بدونید. و الا پذیرش و ویزا ممکن نخواهد بود.

  1. درود و وقت به خیر
   برخی از دانشگاه های آلمانی عضو برنامه جهانی تبادل دانشجو هستند.

 7. سلام. من لیسانس مهندسی صنایع یک سال دیگر میگیرم.. در حال يادگيري زبان المانیم 22 سالمه.. به نظرتون واسه ارشد اقدام کنم بهتره یا کارشناسی.. برای اینکه برای ارشد اقدام کنم باید حتما در ایران کنکور بدم؟

  1. درود و وقت به خیر
   برای ارشد اقدام کنید. نه نیاز به کنکور ارشد در ایران نیست.

 8. سلام و درود
  میزان تمکن مالی 10 هزار یورویی برای تحصیل در آلمان به مدت چند روز باید در حساب باشد؟

 9. سلام و عرض ادب، بنده 18 سالم هست و معدل بالای 18 رشته تجربی رو دارم، میخاستم بدونم واسه ادامه تحصیل در رشته دندان پزشکی در آلمان شرایطش چی هست؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   یکی از شروط اصلی داشتن مدرک ب 2 می باشد . پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه در ارتباط باشید.

 10. سلام،من تازه كنكور دادم و زبان انگليسي بلدم و قصد شروع زبان الماني دارم،يه سوال دارم كه ايا بهتره از همين حالا اقدام كنم براي تحصيل در المان يا بهتره كه تا كارشناسي بخونم و بعد برم المان؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   بهتر این است زبان آلمانی و تحصیلات کارشناسی خود را در ایران شروع و برای مقطع ارشد وارد آلمان شوید چرا که تا آن زمان سطح زبان آلمانی شما نیز به سطح قابل قبولی رسیده است.

  1. سلام وقت بخیر
   پیشنهاد میکنم با دفتر تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

  1. با سلام و وقت بخیر
   در صورتی که قصد ادامه ی تحصیل دارید یا کاری پیدا کردید بله.

  1. با سلام و وقت بخیر
   در صورتی که تمایل داشته باشید به انگلیسی و با هزینه تحصیل کنید بله در غیر اینصورت بایستی مدرک B2 آلمانی ارائه دهید.

 11. سلام روز به خیر من در حال یادگیری زبان آلمانی هستم برای تحصیل در مقطع ارشد با سن 29 سال شانس ویزا و پذیرش دارم ؟؟؟

 12. فقط خواستم از موسسه خوبتون و مشاوره کاملتون تشکر کنم فقط یه سوال برای قرارداد بستن حتما باید حضوری بیایم تهران ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   ممنون از حسن نظر شما، خیر اگر تهران نباشید حضور الزامی ندارد.

 13. سلام آیا امکان گرفتن ویزای پیوست به صورت همزمان وجود داره ؟؟ برای آلمان و یا اتریش

 14. سلام یه سوال داشتم با سن 22 سال شانس پذیرش از کالج های آلمان رو دارم ؟؟؟؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   رزومه شما نیاز به بررسی دارد. پیشنهاد می شود با موسسه در ارتباط باشید.

 15. برای مستر رشته برق به زبان انگلیسی هم میشه برای آلمان پذیرش بگیرید ؟ ؟ ؟ ؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   بله دوست عزیز پیشنهاد میکنم برای بررسی رزومه با موسسه در ارتباط باشید.

 16. با عرض سلام و تشکر از اطلاعات خوبتون میخواستم بدونم بعد از پایان دوران تحصیل در آلمان آیا به ما اجازه کاریابی و اقامت گرفتن داده میشه؟ چقدر؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   بله بعد از تحصیل شما مجاز خواهید بود تا برای ادامه تحصیل یا کار اقدام کنید.

 17. با عرض سلام و خسته نباشید من 19 سالمه و فعلا دانشجوی مهندسی برق دانشگاه آزاد هستم میخواستم بدونم آیا میتونم واحد هایی که پاس کردم و تطبیق بدم و در همین رشته در آلمان ادامه تحصیل بدم؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز رزومه ی شما نیاز به بررسی دارد لطفا با موسسه تماس بگیرید.

 18. با عرض سلام و تشکر بابت مقاله جامعتون میخواستم بدونم که در پایان تحصیلات در رشته پزشکی آیا برای ورود به بازار کار نیاز به گذراندن آزمون خاصی هست؟

 19. با سلام به دوستان عزیز
  میخواستم بدونم برای مقطع ارشد اگر به جای آیلتس دولینگو داشته باشم کفایت میکنه؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   مدرک دولینگو تنها در برخی کشورها و دانشگاه ها مورد قبول است. دانشگاه انتخابی شما بایستی مورد بررسی قرار گیرد.

 20. با سلام به دوستان عزیز
  میخواستم بدونم برای مقطع ارشد اگر به جای آیلتس دولینگو داشته باشم کفایت میکنه؟و آیا میتونم با 25 سال سن برای آوسبیلدونگ پذیرش بگیرم؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   دولینگو را تنها برخی از دانشگاه ها قبول دارند. دانشگاه انتخابی شما بایستی بررسی شود.
   سن شما برای اوسبیلدونیگ به حداکثر رسیده به شما این روش را پیشنهاد نمی دهیم.

 21. با سلام به شما و تشکر بابت خدمات خوبتون
  همسر من دارای لیسانس از هندوستان و در حال حاضر ایران هستند آیا میتونن برای مستر در آلمان اقدام کنند؟ ایشون 34 ساله و دارای مدرک تافل هستند.

  1. با سلام و وقت بخیر لطفا برای بررسی دقیق تر شرایط با موسسه در ارتباط باشید.

 22. با عرض سلام
  من 17 ساله هستم و در حال یادگیری زبان آلمانی آیا برای ما اجازه پذیرش گرفتن در رشته هوا فضا هست؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز برای بررسی شرایط لطفا رزومه خود را ارسال کنید.

 23. با عرض سلام
  بین مدارک دانشگاهی که من اخذ کردم فاصله چند ساله وجود دارد. آیا می توانم پذیرش دانشگاهی بگیرم؟(بین مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد)

  1. با سلام و وقت بخیر
   تعداد سالها و علت گپ تحصیلی در این مرحله اهمیت دارد. لطفا با موسسه در ارتباط باشید.

 24. سلا خسته نباشید من مدرک کاردانی فنی دارم برای تحصیل در اروپا در چه مقطعی می توانم اقدام کنم؟ ضمنا 24 سالم هست

 25. سلام خسته نباشید
  چه موسسه ای رو برای آموزش زبان آلمانی پیشنهاد میکنید؟ مدرک کدوم برای آلمان مورد قبوله؟

 26. سلام خسته نباشید
  آیا میشه از دانشگاه های آلمان پذیرش مشروط گرفت؟ ممکنه در آلمان دوره زبان آلمانی بگذرونیم؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   برای برخی از رشته ها و دانشگاه ها بله امکانپذیر است.

  1. با سلام و وقت بخیر
   منظورر شما از انتقالی چییست ؟ دانشجو می تواند برای ادامه تحصیل اقدام کند.

 27. سلام دوستان محترم و خسته نباشید
  من دیپلم هنر هستم و دارم زبان آلمانی میخونم آیا میتونم برای رشته های بازیگری یا فیلمبرداری پذیرش بگیرم از آلمان؟ آلمان برای رشته های هنری بهتره یا فرانسه؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   بر همه واضح و مشخص است فرانسه برای رشته های هنر مناسب تر است.

 28. سلام و عرض ادب
  آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان برتر لیسانس در مقطع ارشد وجود دارد؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز در حالت کلی تحصیل در آلمان رایگان و با هزینه ی اندک است.

 29. سلام خسته نباشید
  آیا راهی برای نرفتن به کالج ها در آلمان و شروع تحصیلات یک راست از دوره لیسانس وجود دارد؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   اگر برای تحصیل در رشته پزشکی میخواهید اقدام کنید گذراندن این دوره ها الزامی است.

 30. سلام روز شما بخیر
  پس از اتمام تحصیلات در آلمان چه مدت به دانشجو زمان داده میشود برای کاریابی و گرفتن اقامت؟؟

 31. سلام به دوستان عزیز
  اگر دانش آموزی قصد تحصیل در رشته های پزشکی در آلمان داشته باشد معدل دیپلم ایشان در چه سطحی باید باشد؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   معدل 19 به بالا مناسب تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان است.

 32. سلام به دوستان
  برای مهاجرت با فوق لیسانس زبان انگلیسی مدرک آیلتس نیاز است؟

  1. باسلام و عرض ادب
   چند تا سوال داشتم‌ اگر پاسخ بدید کمک شایانی به من خواهید کرد.

   1. یک دانشجوی پزشکی در ایران که 35 واحد داشگاهی را گذرانده معدل دانشگاهش 18به بالا و معدل دیپلمش بالای 18 است و مدرک B2 آلمانی دارد میتواند در دانشگاه دولتی در رشته ی پزشکی در آلمان ادامه تحصیل دهد؟
   2. آیا این شخص می تواند بورسیه تحصیلی بگیرد در رشته ی پزشکی تا تمکن مالی خود پوشش دهد؟

   3. اگر میتواند چقدر شانس دارد؟
   (البته این فرد در رزومه اش فعالیت احقاق حقوق برای رنگین پوستان و اقلیت های جنسی و جنسیتی هم داشته و همچنین حمایت از حقوق کودکان و حیوانات در پلفرم های سوشال مدیا)

   4. با توجه به اطلاعاتی که داده ام کدوم بورسیه برای ادامه تحصیل پزشکی در آلمان برای این فرد مناسب است؟

  2. سلام برای پذیرش کالج Mkurs هم شرایط معدل ۱۹ به بالا هستیا شرط معدل برای پذیرش دانشگاه های پزشکی آلمان هست؟!

   1. بسته به نوع دانشگاه در آلمان متفاوت است برخی دانشگاه ها با معدل ۱۵ هم دانشجوی پزشکی پذیرش می کنند برای مشاوره دقیق تر لطفا تماس بگیرید

 33. سلام و عرض ادب
  من 23 سالمه و مدرک b1 دارم و قصد اقدام برای مقطع لیسانس دارم آیا ریسک ویزای آلمان برای من بالاست؟ شما چه پیشنهادی دارید؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   سن و سطح دانش شما منطقی به نظر می رسد لطفا برای بررسی دقیق رزومه شما با دفتر تماس بگیرید.

 34. سلام میتونم کارشناسی پرستاری رو ایران بگیرم و برای ارشد برم آلمان ادامه تحصیل بدم

  1. با سلام و وقت بخیر
   پس از پایان تحصیلات وابسته به تصمیم شما برای کار یا تحصیل اقامت شما تمدید خواهد شد.

 35. سلام و عرض ادب.24 ساله هستم خدمت رفتم کارشناسی مدیریت صنعتی با معدل 15/50 دارم سوالم از شما اینه که راهی هست که بتونم برم المان درس بخونم ؟ انگلیسیم معمولیه مدرک ایلتس ندارم و المانیمم که صفره

  1. درود بر شما
   دوست عزیز برای تحصیل در آلمان داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی B2 الزامی است.

 36. با عرض سلام و روز بخیر
  بنده دارای کاردانی مکانیک و لیسانس آی تی هستم و 27 سال دارم و سال هاست در حوضه برنامه نویسی فعالیت دارم آیا میتونم برای مقطع ارشد در آلمان اقدام کنم؟ ضمنا سال دیگه آیلتس میگیرم.

 37. سلام من 18 سال دارم و معدل 19 هستم آیا میتونم برای گرفتن مدرک زبان آلمانی در خود آلمان اقدام کنم و از همونجا برای لیسانس شرکت کنم؟

  1. درود
   دوست عزیز شرط دریافت پذیرش داشتن مدرک b2 از ایران است شما میتوانید تا این مقطع در ایران زبان بیاموزید و سپس با سفر به آلمان آموزشتان را تکمیل کنید.

  1. درود بستگی به شرایط شما دارد لطفا با موسسه در ارتباط باشید.

 38. سلام و عرض ادب
  آیا گذراندون دوره های پیش نیاز یک ساله در آلمان الزامی ست؟آیا میتوان با اخذ مدرک بالاتر زبان آلمانی این دوره ها را نگذرانیم و مستیم به لیسانس وارد شویم؟

 39. سلام وقت بخیر
  آیا با مدرک زبان B1 میتوان برای دوره ارشد در آلمام کرد یا حتما نیاز به مدرک آیلتس هست؟

 40. سلام و خسته نباشید
  بنده 33 سال دارم و کارشناس آی تی و اردش مدیریت هستم آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد مجدد در آلمان برای من فراهم هست؟ باید با کدام مقطع تحصیلی من هماهنگی رشته داشته باشد؟

 41. سلام خسته نباشید
  بنده 34 ساله و متاهل و دارای مدرک لیسانس آی تی هستم و حدود 8 سال هستم که مشغول به کار مرتبط هست. آیا امکان تحصیل در مقطع ارشد برای من فراهم هست؟

  1. درود رزومه شما نیاز به بررسی دارد لطفا با موسسه در ارتباط باشید.

 42. سلام روز شما خوش
  آیا بعد از پذیرش در آلمان امکان مهمان گرفتن به کشوری مثل آمریکا هست؟

 43. سلام خسته نباشید
  من 34 ساله و لیسانس مدیریت هستم و سابقه ده سال کار مرتبط دارم. متاهل و دارای یک فرزند. آیا امکان پذیرش در مقطع ارشد برای من فراهم هست؟ فعلا مدرک زبان ندارم اما میتونم بگیرم.

 44. سلام وقت بخیر
  آیا میشه برای ویزای تحصیلی اقدام کرد ولی تحصیل نکنیم و به جاش کار کنیم؟

 45. سلام خسته نباشید
  میشه در مورد دوره های اوسبیلدونگ اطلاعات بدید؟ چه محدودیت سنی و زبانی داره؟

  1. درود محدودیت سنی تا 25 سال است و این دوره برای دریافت ویزا با سختگیری هایی همراه است.

 46. سلام و عرض ادب
  بنده رشته لیسانسم برق و قدرت است و علاقمند به ادامه تحصیل در رشته های شاخه مدیریت در آلمان هستم.آیا امکانش هست؟زبانم در حد 6 هست و 28 سال دارم

  1. با سلام و وقت بخیر
   رزومه شما نیاز به بررسی دارد لطفا با موسسه در ارتباط باشید.

 47. آیا امکان دریافت پذیرش مشروط(به علت ضعیف بودن زبان) در مقطع ارشد آلمان هست؟

  1. با سلام و وقت بخیر در برخی از دانشگاه ها و رشته ها بله دوست عزیز.

 48. سلام خسته نباشید
  من 32 سالمه و لیسانس بیهوشی هستم و تا دو ماه آینده مدرک آیلتس میگیرم.آیا میتونم برای رشته فیزیوتراپی در آلمان پذیرش بگیرم؟اگر نه چه رشته هایی برام ممکنه؟

 49. سلام
  من سال 90 لیسانس حسابداری گرفتم و مشغول به کار شدم و در حال حاضر 32 سال دارم.آیا برای من ممکن هست بتونم برای مقطع ارشد پذیرش بگیرم؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   لطفا برای بررسی رزومه با دفتر در تماس باشید.

 50. با عرض خسته نباشید
  من 34 سالمه و ارشد آی تی هستم. و سابقه کار مرتبط دارم اما مدرک زبان انگلیسی ندارم. به نظر شما بهتره برای جاب آفر اقدام کنم یا ارشد مجدد؟ هر کدوم چه شرایطی داره. مجرد هستم.

  1. با سلام و وقت بخیر
   برای بررسی دقیق شرایط شما نیاز به بازبینی رزومه است لطفا با ما در ارتباط باشید.

 51. سلام
  آیا تحصیل در مقطع ارشد هم رایگان هست؟ فرقی نداره که تسلط به زبان انگلیسی باشه یا آلمانی؟

 52. سلام و وقت بخیر
  من 22 سالم هست و مسلط به زبان آلمانی هستم دوست دارم در دوره آوسبیلدونگ شرکت کنم چه شرایط دیگه ای باید داشته باشم؟ من لیسانس تربیت بدنی هستم با سابقه کار

  1. با سلام و وقت بخیر
   دوره آوسبیلدونگ در حال حاضر مناسب پرستاران و کادر درمان است.

 53. سلام و روز بخیر
  من چجوری باید بدونم برای دوره آسبیلدونگ مناسب هست شرایطم یا نه؟ 22 سالمه و الان ب 1 دارم .میخواستم بدونم که پذیرش در لیسانس راحت تره یا آسبیلدونگ چون من دوست ارم سریع جذب بازار کار بشم.

  1. با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز در شرایط فعلی دریافت ویزا از طریق آوسبیلدونگ بیسار دشوار است پیشنهاد ما به شما ویزای تحصیلی است.

  2. سلام وقت بخیر.من الان دقیقا ۲۲ سال و ۵ ماه سن دارم و معدل کتبی دیپلم ۱۸/۵ علوم تجربی دارم.هنوز مدرک زبان انگلیسی و آلمانی ندارم.با توجه به این شرایط آیا امکان تحصیل من در دانشگاه های رایگان و دولتی آلمان در رشته داروسازی‌وجود داره؟آیا شانسی دارم؟

 54. من لیسانس برق هستم با معدل 18 و آیلتس 6 میتونم بگیرم.برای ارشد در آلمان مدرک آلمانی داشتم بیشتر به دردم میخوره یا اینکه آیلتس و به 6.5 برسونم؟ در حال حاضر 26 سالمه و خدمتم تموم شده.

  1. با سلام و وقت بخیر
   رزومه شما نیاز به بررسی دارد. لطفا با موسسه در ارتباط باشید.

 55. ببخشید من متوجه بخش تمکن نمیشم.یعنی اون 10332 یورو باید با خودمون ببریم یا روز سفارت داشته باشیم کافیه؟ و اینکه با در نظر گرفتن رایگان بودن دانشگاه ها ما چه هزینه های دیگه ای برای زندگی در آلمان داریم؟

  1. با سلام و وقت بخیر بله دوست عزی این مبلغ برای تمکن و همراه بردن به منظور هزینه های زندگی است

 56. سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم اگه کسی پذیرش بگیره به همراه همسرش وارد بشه و همسرش بتونه ویزای کاری بگیره آیا اون نفر میتونه دیگه ادامه تحصیل نده و همراه همسرش به حساب بیاد؟

 57. سلام و عرض ادب
  با 40 سال سن و سابقه کاری 18 ساله چقدر شانس برای ویزا شدن دوره ارشد دارم؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز سن شما کمی برای ارشد بالاست دیرتر از این نباید اقدام شود.

 58. سلام وقت شما بخیر باشه
  من کاردانی معماری دارم و در حال حاضر در مقطع کارشناسی مشغول هستم و حدود 60 واحد پاس کردم.آیا منم باید از کالج شروع به تحصیل کنم یا میتونم یک راست وارد دوره لیسانس بشم؟ 23 سالمه و میتونم آیلتس 6 بگیرم تا حدی هم آلمانی خوندم.

  1. با سلام و وقت بخیر
   بله دوست عزیز این امکان برای شما فراهم است

 59. روز بخیر

  آیا آلمان برای تحصیل افراد دارای معلولیت جسمی یا ذهنی شرایط ویژه و یا ویزای خاصی ارائه میدهد؟

 60. سلام – من و خواهرم دوقلو هستیم و میخوایم دقیقا توی یک دانشگاه اپلای بشیم
  فکر میکنید امکان پذیر باشه؟
  چقدر میتونید بهمون قول بدین که همزمان باهم بتونیم بریم؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز در امر مهاجرت هیچ کسی نمی تواند به شما قول یا تضمینی دهد. ولی ما تلاش خود را میکنیم تا این اتفاق بیفتد

 61. سلام

  در مورد تحصیل آلمان میخوندم به یک عنوان و اصطلاحی برخوردم گفتم بپرسم ببینم چیه!؟

  زاب

  1. با سلام و احترام
   برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی میتواند این امکان وجود داشته باشد که علاوه بر زبان آلمانی با زبان انگلیسی هم پذیرش انجام شود اما این مسئله با توجه به رشته و رزومه ی فرد متفاوت است . لذا جهت دریافت رزومه و توضیحات تکمیلی با موسسه تماس حاصل نمایید.

   1. سلام شرایط معدل برای پذیرش کالج هم اهمیت دارد ?مثلاً برای کالج Mkurd باید معدل بالای ۱۹ داشته باشیم تا بتوانیم در دانشگاه های پزشکی آلمان پذیرش بگیریم یا با هم متفاوت هست ؟

 62. سلام ، وقت بخیر
  من‌ امسال دیپلم میگیرم ، می خواستم بدونم آیا شرایطی واسه ورود به دانشگاه های آلمان رو دارم ؟

 63. سلام
  برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی آلمان آلمان با داشتن مدرک دیپلم آیا با وجود داشتن بیماری ای مثل دیابت شانسی وجود داره؟

  1. بله بسته به شرایط خاص شما راه برای مهاجرتتان وجود دارد در اولین فرصت برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید

 64. من یک تن از محصل افغان هستم که جانی من در خطر بود باعث شدکه کشور خویش ترک کردم مهاجر به کشور ایران شدم از شما تقاضا مندیم که در این راستا کمکم کنید !!

 65. سلام من ۲۳ سالمه معدل کل دیپلمم ۱۸.۷۰ شده ولی گفتن ک باید برم کالج خصوصی چون سنم زیاده
  و اینکه من چون میخوام سریع تر برم گفتن باید علاوه بر پول کالج پول کلاس زبان داخل همون کالج روهم بدم اما تحقیق کردم خیلی زیاد میشه پولش
  آیا من میتونم نوعی ویزا بگیرم ک اول برم اونجا کلاس زبان خارج از کالج باد تحصیل کنم توی کالج؟

  1. سلام و عرض ادب. با توجه به شرایط شما راه های زیادی برای مهاجرت سریع است. لطفا برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 66. با سلام. امکان ادامه تحصیل درمقطع دکتری رشته حسابداری درآلمان وجود داره؟ چون رشته حسابداری ایران با آلمان متفاوته

  1. با مدرک کارشناسی اقدام کنید شانس بیشتری برای قبول شدن دارید. جهت مشاوره رایگان می توانید با ما تماس بگیرید تا بتوانید بهترین و سریعترین راه را برای مهاجرت انتخاب کتید

 67. سلام وقت بخیر من کارشناسی شیمی دانشگاه آزاد دارم با معدل ۱۶میتونم اقدام کنم یا بهتر است کنکور ارشد بدم و ارشد رو ایران بخونم ؟یعنی از مقطع کارشناسی اقدام کنم بهتره یا ارشد؟

 68. سلام وقت بخیر
  من یه سوال داشتم آیا امکانش هست بعد از قبولی پزشکی در کنکور ایران مستقیما برای تحصیل در آلمان اقدام کنیم برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ؟

  1. سلام وقت بخیر
   متاسفانه به صورت مستقیم امکان ندارد. شرایط خاص و دوره های خاصی رو باید پشت بگذارید .
   مرحله پیش بالینی (Staatsexamen I) و مرحله بالینی (Staatsexamen ) که پیش بالینی 6ترم به زبان آلمانی و بالینی هم 4 ترم به زبان آلمانی است همچنین باید آزمون زبان آلمانی (TestDaF) را با حداقل نمره 4 پشت سر بگذارید .
   برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید تا مشاوران ما به صورت دقیق تر بتوانند شمارو راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .