سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

تحصیل در انگلیس

راهنمای جامع تحصیل در انگلیس

study in england

انگلستان

مشاوره رایگان

تحصیل در انگلیس چیست؟

تحصیل در انگلیس یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویانی است که قصد مهاجرت و ادامه تحصیل دارند. مهاجرت به انگلیس از طریق ویزای تحصیلی یکی از راه هایی است که شما می توانید در سریعترین زمان به کشوری انگلیسی زبان مهاجرت کنید. اما باید بدانید که مهاجرت به انگلیس شرایط خاصی دارد که باید از آن اطلاع داشته باشید که ما در این مطلب تمام شرایط لازم برای تحصیل در انگلستان را برای شما به طور کامل توضیح می دهیم.

فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

تحصیل در انگلیس با چهره نگار

انگلستان یکی از بهترین و پیشرفته ترین کشور های جهان شناخته می‌شود که به خاطر داشتن کیفیت آموزشی بالا ، سالانه مهاجران زیادی با دارا بودن شرایط تحصیل در انگلیس به این کشور مهاجرت می‌کنند. بسیاری از ما تصور می‌کنیم بریتانیا همان انگلستان است، حال آنکه انگلستان، خود زیر مجموعه‌ی بریتانیای کبیر است. بریتانیا که از چهار کشور انگلستان (England)، ولز (Wales)، اسکاتلند (Scotland) و ایرلند شمالی (بخش شمالی جزیره ایرلند) تشکیل شده، زیر مجموعه‌ای از پادشاهی متحد محسوب می‌شود.

در میان این کشورها، انگلستان به‌عنوان بزرگ‌ترین کشور این مجموعه چیزی در حدود ۵۷ درصد از مساحت و ۸۶ درصد از جمعیت بریتانیای کبیر را به خود اختصاص داده است. همچنین تحصیل در انگلیس طرفداران بسیار بیشتری نسبت به سایر کشورهای بریتانیا دارد. کشور انگلستان، کشوری محبوب برای مهاجرت ایرانیان بوده که ازجمله دلایل اولیه آن می‌توان به انگلیسی‌زبان بودن این کشور و نزدیکی آن به ایران نسبت به آمریکا و کانادا اشاره کرد.

شرایط تحصیل در انگلستان بسیار مناسب است و بعد از تحصیل در این کشور، شما می‌توانید بعد از 12 ماه برای پیدا کردن کار اقدام کنید. در صورتی که در یکی از دانشگاه‌های این کشور فارغ التحصیل شده باشید، خیلی راحت می‌توانید یک شغل پردرآمد پیدا کنید.

البته باید بدانید که شرایط تحصیل در انگلستان در مقاطع مختلف با یکدیگر فرق دارند.

برای مثال، اگر بخواهید در مقطع دکترا در این کشور به تحصیل مشغول شوید، باید حتماً منابع آکادمیک داشته باشید. داشتن مدارک تحصیلی قبلی، انگیزه نامه به همراه پروپوزال تحقیقاتی نیز از دیگر مدارک مهمی هستند که باید برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور انگلستان آماده کنید.

شرایط تحصیل در کالج ها

تحصیل در کالج‌ها در انگلستان مستلزم داشتن شرایط خاصی است. اولین مورد، واجد شرایط بودن تحصیلی است، جایی که دانش‌آموزان باید حداقل شرایط تحصیل در انگلستان که توسط کالج تعیین شده را برآورده کنند. شرایط تحصیل در کالج ها شامل نمرات، مدارک تحصیلی و مهارت زبان است. علاوه بر این، دانشجویان بین‌المللی ممکن است برای تحصیل در انگلستان نیاز به ویزای دانشجویی داشته باشند.

الزامات مالی نیز مهم هستند، زیرا دانش‌آموزان باید بتوانند ثابت کنند که بودجه کافی برای پوشش شهریه و هزینه‌های زندگی و هزینه‌های سفر دارند. یکی از شرایط کالج‌ها ممکن است این باشد که دانشجویان از طریق مدارک و سوابق تحصیلی و انگیزه نامه ای که برای دانشگاه ارسال می کنند شایستگی و آمادگی خود برای تحصیل در انگلستان را نشان دهند. در نهایت، دانشجویان باید به قوانین و مقررات عمومی کالج پایبند باشند که شامل این موارد می شود:

 • شرکت در حضور و غیاب
 • صداقت علمی
 • رفتار آکادمیک

و …

رعایت این شرایط موفقیت تحصیلی شما را در کشور انگلستان تضمین می کند. در ادامه  به بررسی مزایا و معایب تحصیل در انگلستان فرآیند اخذ ویزا، هزینه‌ها، و نکات مهمی که دانشجویان باید در نظر داشته باشند، می‌پردازیم. همچنین، نقش کشور انگلیس در حوزه تحصیلات بین‌المللی و تأثیر آن بر تجربه دانشجویی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

علاوه بر مواردی که گفتیم، شرایط تحصیل در انگلستان با مسائل پیچیده تری نیز همراه است. از این رو، شاید کار برای شما به تنهایی کمی سخت باشد و نتوانید تمام فرآیند مهاجرت تحصیلی خود را با موفقیت به انجام برسانید، بنابراین کمک گرفتن از موسساتی مثل آژانس مهاجرتی چهره نگار برای آسان تر شدن فرآیند درخواست و اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلیس می تواند اولین و مهمترین قدم در زندگی آکادمیک شما باشد.

از آنجا که مهاجرت تحصیلی تأثیر بسیار زیادی در آینده فرد دارد، باید کمترین ریسک را برای انجام این کار داشته باشد. موسسه مهاجرتی چهره نگار به شما کمک می کند که بدون هیچ گونه نگرانی، شرایط تحصیل در انگلستان را به دست بیاورید و حتی بتوانید بعد از تحصیل، در انگلستان مشغول به کار شوید.

شرایط تحصیل در انگلیس چیست و چگونه انجام میشود

 

شرط معدل برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس چیست؟

در انگلستان، پذیرش دانشگاه ها معمولا بر اساس سیستم UCAS (خدمات پذیرش دانشگاه ها و کالج ها) است. شرط معدل برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس بسته به دانشگاه، برنامه خاصی که برای آن درخواست می دهید و دوره تحصیلی انتخابی شما می تواند متفاوت باشد. به جای معدل، انگلستان در درجه اول از مدارک A-level یا معادل آن برای پذیرش در مقطع کارشناسی استفاده می کند.

شرایط سنی تحصیل در انگلستان

مقطع حداقل سن سایر الزامات
دوره Foundation 17 رضایت پدر و مادر یا سرپرست قانونی
دوره Undergraduate 18 رضایت پدر و مادر یا سرپرست قانونی برای متقاضیان زیر ۱۸ سال
دوره Postgraduate 17 سوابق تحصیلی
دوره حقوق 18 کسب نمره قبول در دوره پیش نیاز حقوق
دوره پزشکی 18 قبولی در دوره UCAT (University Clinical Aptitude Test) یا معادل آن
دوره دندانپزشکی 18 قبولی در دوره BMAT (BioMedical Admission Test) یا معادل آن
دوره دامپزشکی 18 قبولی در دوره UKCAT یا معادل آن
دوره معماری 18 ارائه نمونه کار و قبولی در مصاحبه
دوره هنر 18 ارائه نمونه کار
دوره موسیقی 18 قبولی در جلسه اجرا

شرایط سنی تحصیل در انگلستان به این صورت است که کسانی که مدرک دیپلم دارند و می خواهند برای کسب شرایط تحصیل کردن در انگلستان در مدرک کارشناسی اقدام کنند، می توانند از سن 18 سالگی برای انجام این کار اقدام نمایند. نکته مهمی که درباره این مسئله باید بدانید، این است که کسانی که می خواهند در مقطع کارشناسی در انگلستان درس بخوانند، می توانند نهایتاً تا سن 22 سالگی برای این امر اقدام کنند اما در شرایط خاص بعد از 22 سالگی نیز می توان برای تحصیل کارشناسی در انگلیس اقدام کرد.

تحصیل در انگلستان به دانشجویان بین المللی آموزش با کیفیت بالا در محیطی پر جنب و جوش و چند فرهنگی ارائه می دهد. دانشگاه‌های انگلیسی به دلیل برتری آکادمیک، روش‌های آموزشی نوآورانه و تحقیقات پیشرفته‌شان مشهور هستند.

شرایط تحصیل در انگلستان عالی است، با امکانات پیشرفته، کلاس های درس مدرن و طیف وسیعی از منابع علمی. کتابخانه‌های دانشگاه‌های انگلیسی گسترده هستند و میلیون‌ها کتاب، مجله و منابع الکترونیکی در دسترس دانشجویان قرار دارند.

سبک تدریس در انگلستان بر یادگیری مستقل، تفکر انتقادی و مهارت های تحقیق تاکید دارد. دانشجویان تشویق می شوند تا فعالانه در مطالعات خود شرکت کنند، در بحث های گروهی و سمینارها شرکت کنند و فرصت هایی را برای تحقیق و کارآموزی جستجو کنند. این رویکرد به یادگیری دانش آموزان را تشویق می کند تا مهارت های اساسی مانند حل مسئله، ارتباط و همکاری را که کارفرمایان از آن ها بسیار ارزشمند هستند، توسعه دهند.

دانشگاه های انگلیسی طیف وسیعی از برنامه ها و دوره ها در رشته های مختلف، از جمله علوم انسانی، علوم، علوم اجتماعی، و زمینه های حرفه ای مانند تجارت، حقوق و مهندسی. این فرصت را برای دانش آموزان فراهم می کند تا اهداف تحصیلی و شغلی خود را دنبال کنند و تخصص خود را در زمینه انتخابی خود توسعه دهند.

دانشجویان بین المللی که در انگلستان تحصیل می کنند نیز از طیف وسیعی از خدمات پشتیبانی از جمله مشاوره تحصیلی، مشاوره شغلی و خدمات پشتیبانی شخصی بهره مند می شوند. بسیاری از دانشگاه ها پشتیبانی زبانی را برای غیر انگلیسی زبانان و همچنین فعالیت های فرهنگی و اجتماعی برای کمک به دانشجویان برای ادغام در جامعه ارائه می دهند.

در نهایت، انگلستان به خاطر زندگی دانشجویی پر جنب و جوش، با فرصت های متعدد برای فعالیت های فوق برنامه، ورزش و رویدادهای فرهنگی شناخته شده است. محیط متنوع و چندفرهنگی این کشور فرصتی بی نظیر برای دانش آموزان فراهم می کند تا افق های خود را گسترش دهند، از دیدگاه های مختلف بیاموزند و با جامعه جهانی تعامل کنند.شرایط سنی ویزای تحصیلی انگلیس

مهم‌ترین موضوعی که درباره دریافت این نوع ویزا باید بدانید، شرایط سنی ویزای تحصیلی انگلیس است. این موضوع بیشتر به این مسأله بستگی دارد که شما بخواهید در مدارس انگلیس تحصیل کنید یا دانشگاه‌های این کشور. اگر فردی بین ۴ تا ۱۷ سال سن داشته باشد و بخواهد در یکی از مدارس انگلیس تحصیل کند، برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید حتماً ویزای Tier ۴ مخصوص به کودکان را بگیرد. این ویزا برای کودکان و نوجوانانی صادر می‌شود که می‌خواهند در یکی از مدارس این کشور به تحصیل بپردازند.

مراحل تحصیلی در انگلیس برای کودکان و نوجوانان، به دو بخش دبستان و متوسطه تقسیم می‌شود. اولین دوره دبستان برای کودکان ۵ تا ۷ سال است که با موضوعات ابتدایی و رایجی آشنا خواهند شد مثل:

 • ریاضیات
 • جغرافیا
 • تاریخ
 • تربیت بدنی
 • زبان انگلیسی
 • موسیقی

در آخر هم برای این که مطمئن شوند در این زمینه اطلاعات کافی به دست آورده‌اند، آزمون‌هایی برگزار می‌کنند.

کودکان بین ۷ تا ۱۱ سال بعد از دریافت ویزای تحصیلی انگلیس در این کشور باید دروس تخصصی‌تری بخوانند. در این سنین، موضوعات اصلی‌تری به دانش‌آموزان تدریس می‌شود.

سومین مرحله از تحصیل در انگلیس هم شامل دانش‌آموزان ۱۱ تا ۱۴ ساله می‌شوند که چند سال بعد از به اتمام رسیدن این دوران، می‌توانند برای آزمون GCSE ثبت نام کنند.

آخرین مرحله از کسانی که برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای تحصیل در مدارس این کشور اقدام کردند، شامل افراد ۱۴ تا ۱۶ سال می‌شوند که در این دوره می‌توانند مدرک GCSE را بگیرند. بعد از اتمام رسیدن دوره متوسطه، دانش‌آموزان باید آزمون استاندارد و جامعی بدهند که مشخص کند که آیا آماده ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر هستند یا خیر.

این در حالی است که افراد ۱۶ یا ۱۷ سال به بالا، برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید ویزای Tier۴ عمومی داشته باشند.

توجه داشته باشید که افراد بیشتر از ۲۲ سال به راحتی نمی توانند برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای مقطع کارشناسی اقدام کنند. زیرا این گونه افراد گپ تحصیلی تقریباً ۵ ساله دارند که قابل قبول نیست و بهتر است به محض به اتمام رسیدن دوره متوسطه، برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی اقدام کنید.

بازه سنی نوع ویزای تحصیلی توضیحات
4 تا 17 سال ویزای دانش آموزی کودکان برای کودکانی که می خواهند در یک مدرسه مستقل در انگلستان تحصیل کنند.
بیشتر از 16 سال ویزای عمومی Tier 4 برای دانش‌آموزانی که می‌خواهند در یک مؤسسه معتبر در انگلستان، از جمله کالج‌ها و دانشگاه‌های تحصیلات تکمیلی تحصیل کنند.
بدون محدودیت سنی ویزای عمومی Tier 4 هیچ محدودیت سنی برای درخواست ویزای دانشجویی Tier 4 (عمومی) وجود ندارد، بنابراین می توانید حتی اگر بالای 16 سال دارید به تحصیل در انگلستان ادامه دهید.

گپ تحصیلی انگلیس

به بیان دیگر، گپ تحصیلی شما نباید بیشتر از 5 سال به طول بیانجامد و بعد از گذشت 22 سالگی، دیگر نمی توانید برای کارشناسی در انگلستان اقدام کنید. بهترین شرایط تحصیل در انگلستان این است که به محض گرفتن دیپلم، برای دوره کارشناسی هم اقدام کنید تا بعد از گذشت چند سال، دوره کارشناسی شما نیز به اتمام برسد. هرچه گپ تحصیلی شما کمتر باشد، شرایط تحصیل در انگلستان نیز برای شما آسان تر خواهد بود.

نمای فضای بیرونی دانشگاه کمبریج مردی مقابل ساختمان جلوتر از چمن ها ایستاده پرچم انگلیس هم به صورت فلو شده در آسمان دانشگاه به چشم می خورد - شرایط سنی تحصیل در انگلستان

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس چقدر است؟

شرایط تحصیل در انگلستان به سن و مدرک زبان شما بستگی دارد. برای این که بتوانید در این کشور به تحصیل بپردازید، باید از نظر زبانی کاملاً ارتقا یافته باشید. علاوه بر این، تمکن مالی نیز یکی دیگر از شرایط تحصیل کردن در انگلستان به شمار می رود که مبلغ آن به صورت ماهانه تقریباً 1300 دلار است. البته اگر بخواهید در شهر لندن به تحصیل مشغول شوید، مبلغ تمکن مالی در هر ماه باید به 1500 دلار برسد.

برای این که بتوانید ویزای تحصیلی انگلیس را بگیرید، باید به دولت این کشور ثابت کنید که از نظر مالی می‌توانید از پس هزینه‌های خود در این کشور بر بیایید. شما باید این کار را با داشتن مقدار کافی پول به میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس در حساب بانکی خود ثابت کنید. این پول که باید به مدت تقریباً یک ماه در حساب شما باشد، برای شهریه دانشگاه و زندگی در انگلیس در نظر گرفته می‌شود.

به همین دلیل هم میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس به دانشگاه و شهر انتخابی شما بستگی دارد. برای مثال، اگر شهر انتخابی شما در انگلیس هزینه زندگی سنگینی داشته باشد، تمکن مالی شما افزایش پیدا می‌کند. این موضوع درباره شهریه دانشگاه‌های مختلف انگلیس نیز صدق می‌کند. برای مثال، اگر بخواهید در شهر لندن زندگی کنید، برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید تقریباً ۱۵۰۰ دلار در ماه تمکن مالی داشته باشید. این در حالی است که بقیه شهر‌های انگلیس، تمکن مالی ماهیانه ۱۳۰۰ دلار را هم قبول می‌کنند.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس - تحصیل در انگلیس

مزایای ادامه تحصیل در انگلستان

اگر به فکر تحصیل در انگلیس هستید اما همچنان ابهاماتی در سر دارید، در این بخش به بررسی مزایای ادامه تحصیل در انگلستان پرداخته و شما را در این تصمیم یاری می‌کنیم. تحصیل در انگلستان به دلیل عوامل متعددی جذابیت‌های خاصی دارد. چند نمونه از برترین مزایای آن عبارت‌اند از:

 1. دانشگاه های برجسته: انگلستان میزبان برخی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان است، که ارائه دهنده مدارک تحصیلی بسیار ارزشمندی هستند.
 2. آموزش باکیفیت: در این کشور، از روش‌های تدریس برجسته‌ای استفاده می‌شود.
 3. تاریخ غنی: انگلستان دارای پیشینه تاریخی بی‌نظیری در سطح جهان است.
 4. تدریس به زبان انگلیسی: زندگی و تحصیل در انگلیس فرصتی عالی برای بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی شماست.
 5. حمایت مالی: دانشجویان بین‌المللی از حمایت‌های مالی و اقتصادی قابل توجهی بهره‌مند می‌شوند.
 6. تنوع در فرهنگ: انگلستان به عنوان یک کشور چند زبانه نیز معرفی می‌شود.
 7. زیرساخت‌های حمل‌ونقل: این کشور دارای سیستم‌های حمل‌ونقل پیشرفته و دسترسی آسان به سایر نقاط جهان است.
 8. تنوع در انتخاب رشته: با وجود بیش از ۳۹۵ دانشگاه و ۵۰۰۰۰ رشته مختلف، شما می‌توانید رشته و دوره مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 9. رقابت و توسعه: تحصیل در انگلستان به معنای رقابت با هم‌ردیفان و پیشرفت در پروسه تحصیلات تان است.

چرا تحصیل در انگلستان؟

در پاسخ به اینکه چرا شما باید تحصیل در انگلستان را انتخاب کنید باید گفت بر طبق آمار سال تحصیلی 2018-1029، کشور انگلیس میزبان485.000 دانشجوی بین الملل از کشورهای مختلف است و از این تعداد دانشجو، حدود 342 هزار نفر از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا عازم انگلستان شده اند. یکی از دلایل این که طی سال های اخیر دانشجویان زیادی جذب انگلیستان شده اند، سبک زندگی انگلیسی است که برای بسیاری از افراد جذاب است.

بر اساس آخرین رتبه بندی دانشگاههای جهان، دو دانشگاه مهم انگلیس ؛ آکسفورد و کمبریج در رتبه اول و سوم برترین دانشگاه های جهان در سال 2020 قرار گرفتند که این حکایت از کیفیت بالای آموزش و تحصیل در انگلیس دارد. حضور دو دانشگاه انگلستان در لیست سه دانشگاه برتر در جهان ، جذابیت تحصیل را در این کشور برای دانشجویان جهان افزایش داده است. البته نمی توان رتبه اول جهان بودن انگلستان در موضوع کیفیت آثار پژوهشی را نادیده گرفت. این مهم به برتری علمی انگلیس ارزش زیادی افزوده است.

موضوع مهمی که در بسیاری موارد، تحصیل در انگلیس را برای دانشجویان ایرانی به عنوان یک گزینه جدی مطرح نمی کرد هزینه تحصیل است. اغلب شنیده ایم که هزینه تحصیل در انگلستان برای دانشجویان ایرانی به دلیل بالا بودن قیمت پوند، بسیار گران است ؛ در حالی که اگر نگاهی گذرا به برتری های علمی این کشور در زمینه علمی و تحصیلی داشته باشیم این موضوع به کل رد می شود. چرا که هزینه تحصیل در انگلیس یا بالاتر از سایر کشورها نخواهد بود یا در مواردی به دلیل برتری های علمی، این هزینه قابل پرداخت است.

کوتاه تر بودن دوره های آموزش عالی در انگلیس یکی از مهمترین و قابل توجه ترین نکاتی است که انتخاب انگلستان برای تحصیل را قوی تر می کند. دوره کارشناسی در انگلستان 3 ساله و دوره کارشناسی ارشد طی یکسال انجام می شود و این در حالی است که در اغلب کشورهای جهان شما برای گذراندن دوره کارشناسی 4 سال و دوره کارشناسی ارشد 2 سال زمان نیاز دارید. این نکته بسیار مهم قطعا در هزینه تحصیلی شما در انگلیس تاثیرگذار است.

لازم به ذکر است که دوره دکتری در انگلیس نیز به دو روش تمام وقت و پاره وقت امکان پذیر است. چنانچه تمایل داشته باشید تا این دوره را هم در زمان کوتاهتری سپری کنید می توانید دوره دکتری را در سه سال به اتمام رسانده و زودتر جذب بازار کار شوید.

هزینه تحصیل در انگلیس در رشته های مختلف چقدر است؟

هزینه تحصیل در انگلیس بسته به نوع رشته دانشگاهی متغیر است. مثلا هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی از 8000 تا 38000 پوند تغییر می کند. هر چند هزینه تحصیل در رشته هایی مانند هنر و علوم اجتماعی نسبت به رشته هایی چون MBA  از هزینه کمتری برخوردارند.

هزینه تحصیل در انگلیس در رشتهMBA

هزینه تحصیل در انگلیس در رشته MBA از حدود 8000 تا 20000 پوند متغیر است. والبته که رشته MBA  بالاترین هزینه تحصیلی را در بین رشته های ارشد دارد.

دانشجویان بین الملل در کشور انگلیس در مقطع دکتری هم سالانه حدود 18000 پوند هزینه خواهند داشت که این رقم معادل 23000 دلار آمریکا است.

نکته حائز اهمیت این است که باید برای محاسبه هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در کشور انگلیس ، تعداد سال های تحصیلی این کشور را که نسبت با سایر کشورها کمتر است، در نظر بگیرید.

البته کشور انگلستان به دانشجویان خارجی خود اجازه می دهد هنگام تحصیل 20 ساعت کار در هفته هم داشته باشند که این اجازه می تواند کمک خرج خوبی برای دوران دانشجویی کوتاه مدت در این کشور باشد.

جدول میانگین تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد

هزینه تحصیل در مدارس انگلیس

هزینه تحصیل در مدارس انگلیس باتوجه به نوع مدرسه (خصوصی یا دولتی) و امکاناتی که ارائه می‌دهند، متغیر است. شهریه مدارس دولتی در انگلستان، از ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰۰ پوند در سال می‌باشد. از سوی دیگر، هزینه تحصیل در مدارس خصوصی بین ۲۵۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ پوند یا بیشتر در سال نیز خواهد بود. علاوه بر هزینه‌های شهریه مدارس، باید همچنین هزینه‌های مربوط به درخواست ویزای دانش‌آموزی برای ورود به انگلستان را نیز مدنظر قرار دهید.

هزینه تحصیل در کالج انگلستان

اشخاصی که به دنبال گرفتن تخصص در یک حوزه و آمادگی برای ورود به بازار کار هستند می توانند با پرداخت هزینه تحصیل در کالج انگلستان در یکی از دانشگاه های این کشور تحصیل ‌کنند. انگلستان دارای مجموعه‌ای متنوع از کالج‌ها بوده و هزینه تحصیل در هر یک از آن‌ها وابسته به رشته و مقطع تحصیلی می‌باشد. به طور کلی، هزینه‌های تحصیل در کالج‌های انگلستان بین ۲۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ پوند در سال می‌باشد.

هزینه تحصیل در انگلیس در مقطع لیسانس و کارشناسی ارشد

هزینه تحصیل در انگلیس مقطع لیسانس و کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین‌المللی بین ۱۱۴۰۰ تا ۳۸۰۰۰ پوند در هر سال متغیر است. میانگین هزینه تحصیل در این مقطع حدوداً ۲۲۲۰۰ پوند در هر سال تخمین زده می‌شود. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز ممکن است از ۹۰۰۰ تا تقریباً ۳۹۰۰۰ پوند در سال باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلیس

هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلیس تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد و واقعیت این است که نوع دانشگاه تأثیر زیادی بر هزینه تحصیل دارد، به این صورت که دانشگاه‌های دولتی و خصوصی معمولاً شهریه‌های متفاوتی دارند. در دانشگاه‌های دولتی انگلستان، شهریه برای دانشجویان داخلی کشور توسط چند عامل مانند نوع رشته و مدت تحصیل تعیین می‌شود. این شهریه معمولاً از ۴۷۲۰ تا ۸۸۰۰ پوند در سال متغیر است.

اما برای دانشجویان بین‌المللی، هزینه تحصیل معمولاً بسیار بیشتر از هزینه دانشجویان داخلی است. این هزینه ممکن است از ۲۶۰۰ تا ۶۹۰۰ پوند بیشتر از هزینه دانشجویان بریتانیایی باشد و در برخی موارد حتی ۲ یا ۳ برابر آن نیز خواهد بود.

هزینه زندگی دانشجویی انگلیس

هزینه زندگی دانشجویی انگلیس تحت تأثیر عوامل متعددی مانند محل اقامت و نحوه زندگی شما قرار دارد. به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، می‌توانید انتظار داشته باشید که هزینه‌ زندگی دانشجویی انگلیس به صورت ماهیانه تا حدود ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ پوند در لندن و ۹۰۰ تا ۱۳۰۰ پوند در دیگر شهرهای بریتانیا را برای هزینه‌هایی مثل اقامت، صورتحساب‌ها، خرید مواد غذایی و مخارج روزمره دیگر بپردازید.

هزینه های زندگی دانشجویی در انگلستان - تحصیل در انگلیس

هزینه‌های جانبی مرتبط با تحصیل در انگلیس

هزینه‌های جانبی مرتبط با تحصیل در انگلیس به سبک زندگی شما بستگی دارد. اگر به تفریح، ورزش یا خرید اقلام غیرضروری علاقه دارید، ممکن است هزینه‌های شما افزایش یابد. هزینه‌های مرتبط با زندگی ممکن است شامل:

 • هزینه عضویت در باشگاه ورزشی با ماهیانه تقریباً ۳۲ پوند.
 • هزینه‌های تفریح خارج از شهر به حدود ۳۰ پوند.
 • هزینه بلیط سینما تقریباً ۱۰ پوند.
 • هزینه کتاب‌ها و مواد تحصیلی براساس رشته متغیر است.
 • هزینه‌های پوشاک با رنجی متفاوت از ۳۵ تا ۵۵ پوند برای هر شخص خواهد بود.
 • هزینه بهداشت مهاجرتی برای دسترسی به خدمات بهداشت ملی در حدود ۴۷۰ پوند در سال.

هزینه اجاره مسکن در انگلیس

هزینه‌ اجاره مسکن در انگلیس متفاوت است. اجاره انواع مختلف مسکن شامل:

خوابگاه‌های دولتی هزینه‌های ماهانه بین ۲۵۰ تا ۳۹۰ پوند در دانشگاه‌های دولتی ممکن است شامل هزینه‌های غذا، آب و برق باشد.
خوابگاه‌های خصوصی هزینه‌های اقامت در این خوابگاه‌ها هفتگی بین ۱۱۰ تا ۲۱۰ پوند در وابسته به شهر ممکن است باشد.
اجاره خانه و آپارتمان خصوصی هزینه‌ها به شهر و مکان واقعی واحد اجاره‌ای وابسته است.
اقامت با خانواده‌های محلی هزینه هفتگی حدود ۱۲۰ پوند است.

برای کاهش هزینه‌های مرتبط با رفت‌و‌آمد روزانه، می‌توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. اغلب وسایل حمل و نقل عمومی تخفیف‌های خاصی برای دانشجوان ارائه می‌ دهند و این تخفیف‌ها ممکن است در مناطق گوناگون متغیر باشند. به عنوان مثال:

 • برای استفاده از قطار، دانشجوان تخفیف‌هایی به اسم “ریل‌کارت” دریافت می‌کنند که به آنان اجازه می‌دهد در هر سفر یک سوم هزینه بلیط را پرداخت کنند.
 • در لندن، کارت دانشجویی Oyster به دانشجوان بالای ۱۸ سال تخفیف ۳۰ درصدی برای مترو ارائه می‌دهد.

بیمه درمانی در انگلیس برای دانشجویان بین المللی

همچنین اگر شما یک دانشجوی بین‌المللی تمام‌وقت هستید و تحصیلات‌تان بیشتر از شش ماه طول می‌کشد، می‌توانید از خدمات NHS یا سامانه ملی بهداشت برای بیمه درمانی انگلستان بهره‌مند شوید. در این صورت، شما می‌توانید در طول اقامت خود در انگلستان از بیمه درمانی عمومی بهره ببرید. برای بهره‌گیری از NHS به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، باید 470 پوند را در زمان درخواست ویزای خود پرداخت کنید.

این مبلغ برای مدت یک سال اقامت در انگلستان محاسبه می‌شود. اگر شما بخشی از مدت ویزای خود (کمتر از شش ماه) را در خارج از کشور بگذرانید، باید 275 پوند به عنوان هزینه مربوط به اقامت خود پرداخت کنید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا هزینه‌های زندگی در انگلستان را به صورت دقیق‌تری در نظر بگیرید.

۵ دانشگاه برتر انگلیس

انتخاب دانشگاه برتر انگلیس بسته به معیارهایی که استفاده می‌کنید، مانند شهرت دانشگاهی، خروجی پژوهش یا رضایت دانشجو می‌تواند متفاوت باشد. در انگلستان، چندین دانشگاه به طور مداوم در رتبه بندی های مختلف دانشگاه های جهانی رتبه بالایی دارند.

در حالت کلی اگر هدف شما از مهاجرت به انگلستان کسب علم در برترین دانشگاه های جهان و آموزش زیر نظر برترین اساتید جهان است، باید با برترین دانشگاه های انگلیس هم آشنا شوید. شما باید زمان اپلای کردن شانستان را برای تحصیل در یکی از این دانشگاه های برتر امتحان کنید.

دانشگاه آکسفورد University of oxford
دانشگاه کمبریج University of Cambridge
کالج امپریال لندن Imperial college london
دانشگاه UCL University college London
دانشگاه علوم اقتصادی و سیاسی لندن London school of Economics and Political Science

1. دانشگاه آکسفورد(University of oxford)

برترین دانشگاه انگلیس و یکی از معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه های جهان دانشگاه اکسفورد است. بیش از 30 رهبر جهان در دوره های مختلف کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه تحصیل کرده اند. استیون هاوکینگ و ایندیرا گاندی، رهبر هند از معروف ترین فارغ التحصیلان این دانشگاه معروف هستند.

افرادی که قصد تحصیل در رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آکسفورد را دارند، عموما در محیط دانشگاه و خوابگاه های دانشجویی اسکان داده می شوند. البته این موضوع برای دانشجویان کارشناسی نیز همینگونه است.

تحصیل در انگلیس دردانشگاه آکسفورد(University of oxford)

2. دانشگاه کمبریج (University of Cambridg)

دانشگاه کمبریج همچون دانشگاه آکسفورد از دانشگاه های قدیمی جهان است که چهره های معروفی چون چارلز داروین ، زیست شناس در آن به تحصیل مشغول بوده است. این دانشگاه کمتر از یک ساعت با لندن فاصله دارد و شهرت بسیار خوبی در  رشته های علوم ریاضی دارد. اگر قصد ادامه تحصیل در رشته ریاضیات و علوم مرتبط را داشته باشید قطعا این دانشگاه جزو مقاصد نهایی شما خواهد بود.

بیش از 19 هزار دانشجو و 9000 کارمند در این دانشگاه مشغول به کار و تحصیل هستند.

تحصیل در انگلیس در دانشگاه کمبریج (University of Cambridg)

3. کالج امپریال لندن(Imperial college lindon )

یکی از برترین دانشکده های جهان در حوزه هایی چون تکنولوژی ، مهندسی ، پزشکی و بیزینس کالج امپریال لندن است که sir liam Donaldson  سرتیم پزشکی ملکه از جمله فارغ التحصیلان این دانشگاه بزرگ است.

کالج امپریال در سال 1907 از ادغام سه دانشگاه لندن بوجود آمد و امروزه پذیرای 17 هزار داشجو از 125 ملیت مختلف است. 8000 کارمند در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

تحصیل در انگلیس در کالج امپریال لندن(Imperial college lindon )

4. دانشگاه UCL ( University college London)

دانشگاه UCL ( University college London) جزو اولین دانشگاه در انگلیس است که قوانین مربوط به برابری زن و مرد را پذیرفته و حتی نسبت به پذیرش افراد از نژادهای مختلف و مذاهب دیگر به عنوان دانشجو اقدام کرده است.

همین موضوع باعث شده که بیش از نیمی از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل دهند.

تحصیل در انگلیس در دانشگاه UCL ( University college London)

5. دانشگاه علوم اقتصادی و سیاسی لندن (London school of Economics and Political Science )

دانشگاه علوم اقتصادی و سیاسی لندن LSE  مرکز پرورش دانشجویان علاقمند به حوزه های حقوق ، اقتصاد ، تاریخ ، فلسفه و سیاست است. به طوریکه افرادی مثل نلسون ماندلا در این دانشگاه سخنرانی کرده اند.

تحصیل در انگلیس در دانشگاه علوم اقتصادی و سیاسی لندن (London school of Economics and Political Science )

بورسیه تحصیل در انگلستان

بورسیه تحصیل در انگلیس یکی از آرزوهایی است که دانشجویان دوست دارند به آن برسند و معمولا علاقمندان به تحصیل در انگلیس، در رویای دریافت بورسیه تحصیلی و امکان تحصیل رایگان در این کشور هستند و برای این هدف تلاش می کنند. اما عموما دانشجویان بین الملل مخصوصا دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا در انگلیس تحصیل می کنند، ناچار به پرداخت شهریه تحصیلی هستند.

کیفیت بالای تحصیل در انگلستان هزینه هم دارد. مخصوصا برای دانشجویان ایرانی پرداخت هزینه تحصیل و زندگی بسیار سخت است، چرا که ارزش پول این کشور در مقایسه با ریال ایرانی بسیار بالاست و تبدیل ریالی هزینه ها بسیار گزاف خواهد بود. آگاهی از بورسیه تحصیلی انگلیس می تواند به شما در انتخاب مسیر درست برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس کمک کند.

البته امکان دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی بسیار پایین است. اما اگر قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی را داشته باشید احتمال دریافت بورسیه هم بیشتر خواهد شد.

انگلستان برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری دارند دو نوع بورسیه تحصیلی دولتی و غیردولتی درنظر گرفته است که البته نوع این بورسیه بسته به کشور مبدا متفاوت خواهد بود.

بورسیه تحصیلی دولتی انگلستان

بورسیه تحصیلی دولتی انگلیس در دو طرح به دانشجویان بین الملل ارائه می شود که این دو طرح شامل بورسیه تحصیلی شوینگ انگلستان و بورسیه تحصیلی کشورهای مشترک المنافع است.

بورسیه تحصیلی شوینگ انگلستان( Chevening scholarships)

شما در صورتی قادر خواهید بود از بورسیه تحصیلی شوینگ استفاده کنید که قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد را داشته باشید. این بورسیه امکاناتی چون دریافت حقوق ماهانه ، دریافت هزینه مسکن و معافیت از پرداخت شهریه را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است و خبر خوب که ایران هم جزو کشورهایی است که امکان دریافت این بورسیه را دارد.

برای دریافت این بورسیه داشتن مدرک کارشناسی ارشد ، دو سال سابقه کار مرتب و منظم و داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی است.

بورسیه تحصیلی کشورهای مشترک المنافع انگلستان

بورسیه کشورهای مشترک المنافع انگلستان به دانشجویان کشورهایی که با انگلیس منافع مشترک دارند ، تعلق می گیرد و این نوع بورسیه نسبت به بورسیه شوینگ امکانات بیشتری دارد.

در این نوع بورسیه علاوه بر دریافت حقوق ماهانه ، هزینه مسکن و معافیت از پرداخت شهریه ، خدماتی چون پرداخت هزینه های ضروری مانند پرداخت بلیط هواپیما نیز به بورسیه شدگان تعلق می گیرد.

این نوع بورسیه به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که مدت تحصیلشان در این کشور 3 تا 4 سال است ، تعلق می گیرد.

بورسیه تحصیلی غیردولتی انگلستان

در کشور انگلیس عموما بورسیه غیر دولتی مربوط به یک دانشگاه خاص می شود که آن دانشگاه برای دانشجویان بین الملل خود در نظر می گیرد.

در زیر به برخی از مشهورترین بورسیه های غیردولتی دانشکاه های انگلستان اشاره می کنیم:

بورسیه دانشگاه آکسفورد (University of oxford)

دانشگاه آکسفورد برای دانشجویان خارجی خود طرح بورسیه تحصیلی رودز(Rhodes House scholarships ) که یکی از معتبرترین طرح های بورسیه ای تحصیلی در جهان است را، در نظر گرفته است.

این بورسیه سالانه به حدود 95 دانشجوی ممتاز این دانشگاه تعلق می گیرد. داشتن شرط سنی و مقطع تحصیلی از سختی های دریافت یورسیه رودز است. لازم به ذکر است که دانشگاه آکسفورد به دلیل سطح تحصیلی بالا و قرار گرفتن در بین برترین دانشگاه های جهان برای اهدای بورسیه بسیار سخت گیر است.

بورسیه تحصیلی مدرسه مدیریت ( MBA School Scholarship )

دانشگاه تجارت said انگلیس برای دانشجویان خارجی خود بورسیه تحصیلی مدیریت کسب و کار اسکول در نظر گرفته است. این بورسیه به  دانشجویان متقاضی کارشناسی ارشد که شهروند انگلیس نیستند و حداقل 12 ماه سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را دارند، تعلق می گیرد. از مزایای این بورسیه تحصیلی می توان به پرداخت تمامی هزینه های شهریه و هزینه های ضروری زندگی دانشجویان تحت پوشش اشاره کرد.

بورسیه تحقیقاتی ادینبورگ (Edinburge Global Research Scholarship)

دانشگاه ادینبورگ برای افرادی که قصد تحصیل در مقطع دکتری دارند بورسیه تحقیقاتی در نظر گرفته است. این بورسیه سالانه به 30 نفر از دانشجویان خارجی تعلق می گیرد و تنها کمک هزینه تحصیلی را شامل می شود و باقی هزینه های دانشجویان را تحت پوشش ندارد.

تحصیل رایگان در انگلیس

راه های متفاوتی برای آنکه تحصیل رایگان در انگلیس وجود دارد در واقع روش هایی وجود دارد تا در کشور انگلیس به عنوان یک دانشجوی بورسیه مشغول به تحصیل شوید. همانطور که گفتیم شما می توانید برای اینکه از امکان تحصیل رایگان در این کشور برخوردار شوید از دو نوع بورسیه دولتی و غیردولتی استفاده کنید.

قطعا امکان دریافت بورسیه غیردولتی برای تحصیل در دانشگاه های برجسته جهانی کار دشواری است. از آنجایی که دانشگاه های انگلیس هم از جمله برترین های جهان هستند و متقاضی تحصیل در این دانشگاه بسیار زیاد است ، تصوری غیر از این وجود ندارد.

شرایط بورسیه شدن در دانشگاه های انگلیس

شرایط بورسیه شدن در دانشگاه های انگیس سخت است اما امکان پذیر است.همه میدانیم که دانشگاه های انگلیس شرط معدل دارند در واقع معدل یکی از شروط مهم برای بورسیه شدن است  در زیر بخشی از ملزومات برای دریافت بورسیه و امکان تحصیل رایگان در انگلستان را برای شما لیست کرده ایم:

 • داشتن معدل بالای دانشگاهی در مقاطع پیشین
 • داشتن مدرک زبان با نمره خوب
 • داشتن مقالات ثبت شده معتبر در مجلات علمی بین المللی

لازم به ذکر است که حداق نمره مورد قبول مدرک زبان برای ورود به دوره کارشناسی در دانشگاه های انگلیس آیلتس 6 ، برای کارشناسی ارشد آیلتس 6.5 یا 7 و برای مقطع دکتری در دانشگاه های انگلستان ، حداقل نمره آیلتس 7 و بالاتر لازم است.

شرایط تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

شرایط تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم اصلا دشوار نیست و خوشبختانه شما با داشتن مدرک دیپلم هم می‌توانید شرایط تحصیل در انگلستان را به دست بیاورید و به دانشگاه های این کشور دست پیدا کنید. در صورتی که در کشور ایران مدرک دیپلم گرفته باشید و بخواهید در انگلستان ادامه تحصیل دهید، بسته به رشته خود باید یک دوره دو ساله بگذرانید که A-Levels نام دارد.

 • بعد از اتمام این دوره، آزمونی برگزار می‌شود که در صورت موفقیت در آن، می‌توانید در یکی از دانشگاه های انگلستان شروع به تحصیل کنید. موضوع دیگری که درباره شرایط تحصیل کردن در انگلستان برای افراد با مدرک دیپلم مهم است، این بوده که افراد زیر 17 سال نیاز به داشتن مدرک زبان ندارند.
 • این در حالی است که اگر فردی بالای 17 سال سن داشته باشد و بخواهد با مدرک دیپلم در یکی از دانشگاه‌های انگلستان تحصیل کند، باید مدرک آیلتس با نمره 5.5 به بالا داشته باشد. به طور کلی، داشتن مدرک زبان با سطح بالا برای کسانی که می‌خواهند در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

از این بسته به نوع دانشگاه، نمره آیلتس مورد نیاز برای دانشگاه های انگلیس متفاوت است که می توانید مفصل در مقاله نمره آیلتس مورد نیاز برای تحصیل در انگلیس بخوانید.

زمان و مدت دوره‌های تحصیلی در انگلستان

همانطور که پیش تر گفتیم دوره های تحصیلاتی در انگلیس از بسیاری از کشورها کمتر است و دلیل این موضوع این است که هر سال تحصیلی در انگلیس شامل سه ترم است که هر ترم شامل یک تا دو هفته تعطیلات میان ترم است.

 • تقویم ترم پائیزی دانشگاه های انگلیس

ترم پائیزی دانشگاه های انگلیس از اوایل ماه سپتامبر آغاز شده و تا هفته سوم ماه دسامبر ادامه دارد. تعطیلات میان ترم پاییزی به مدت یک هفته و در روزهای پایاین ماه اکتبر است. همچنین تعطیلات دو هفته ای کریسمس نیز در ترم پاییزی داقع است.

 • تقویم ترم بهار دانشگاه های انگلیس

ترم بهاری دانشگاهی انگلیس از هفته اول یا دوم ژانویه آغاز می شود. این ترم در روزهای ابتدایی ماه آوریل به پایان می رسد. تعطیلات میان ترم به مدت یک هفته و در روزهای میانی ماه فوریه است. دو هفته تعطیلات عید پاک هم در ترم بهاری واقع شده است.

 • تقویم ترم تابستانی دانشگاه های انگلیس

دو هفته پس از تعطیلات عید پاک، ترم تابستانی در دانشگاه های انگلیس شروع شده و قبل از نیمه ماه جولای به پایان می رسد. تعطیلات میان ترم تابستانی در پایان ماه مه به مدت یک هفته است. پس از پایان ترم تابستانی نیز تعطیلات تابستانی به مدت دوهفته آغاز می شود.

البته دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد از فرصت تعطیلات تابستانی برای نوشتن پایان نامه خود استفاده می کنند.

عکس دسته جمعی از تعدادی دانشجوی دختر و پسر کتاب و دفتر به دست که پرچم انگلیس بزرگی را در دست دارند و لبخند می زنند - تحصیل در انگلیس

آیا امکان کار دانشجویی در انگلستان در حین تحصیل وجود دارد؟

همان‌طور که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم، امکان کار دانشجویی در انگلستان برای متقاضیان بین‌المللی تحصیل در این کشور وجود دارد و افراد با مشغول شدن در کارهای پاره‌وقت، می‌توانند برای خود کمک‌هزینه زندگی ایجاد کنند. هر دانشجوی تمام‌وقت در انگلیس می‌تواند ۲۰ ساعت در هفته به‌صورت پاره‌وقت (تمام‌وقت در تعطیلات رسمی مانند عید پاک و کریسمس) کار کند.

همچنین بستگان دانشجو که با او در مهاجرت جهات تحصیل در انگلیس همراه بوده‌اند، می‌توانند پس از گذشت مدت مشخصی از تحصیلات فرد، اقدام به دریافت کار در این کشور کنند و درنهایت، کمک‌خرجی برای زندگی دانشجویی سال‌های تحصیل باشند.

همراهان افراد در حال تحصیل در کارشناسی ارشد انگلیس و دوره دکتری پس از ۱۲ ماه از شروع به تحصیل دانشجو و افراد همراه با دانشجویان دوره کارشناسی، پس از ۶ ماه از شروع به تحصیل فرد دانشجو می‌توانند شروع به کار کنند.

لیست مشاغل دانشجویی انگلستان: دستیابی به تجربه‌های شغلی موثر

در دوران تحصیلی در انگلستان، دانشجویان می‌ توانند به دنبال مشاغل دانشجویی جهت کسب تجربه کاری و ارتقاء مهارت‌ های شغلی خود برگردند. لیست زیر به برخی از مشاغل دانشجویی پرطرفدار در انگلستان اشاره دارد:

 1. پشتیبانی فنی: کمک به هم‌ دانشجویان در استفاده از تجهیزات فنی در دانشگاه.
 2. کارآموزی: شرکت در برنامه ‌های کارآموزی مرتبط با رشته تحصیلی.
 3. پذیرایی: کار در رستوران ‌ها، کافی‌ شاپ‌ ها، یا ایونت‌ های مختلف.
 4. تدریس خصوصی: ارائه خدمات تدریس خصوصی به سایر دانشجویان.
 5. مددکاری: فعالیت در دفاتر مددکاری دانشجویان.
 6. فعالیت ‌های هنری: شرکت در انجمن ‌ها یا گروه‌ های هنری دانشگاه.
 7. ورزش و تناسب اندام: مشارکت در تیم‌ ها یا فعالیت ‌های ورزشی دانشگاه.
 8. کتابفروشی: کار در کتابفروشی ‌های دانشگاه یا فروشگاه‌ های مرتبط.
 9. معاونت مدرسه: کمک به معلمان یا مدیران مدارس در فعالیت‌ های آموزشی.
 10. مربیگری و راهنمایی: راهنمایی دانشجویان جدید یا فعالیت به عنوان مربی.

این مشاغل نه تنها به دانشجویان این امکان را می ‌دهند تا درآمد کسب کنند بلکه می ‌توانند به توسعه مهارت‌ های ارتباطی، مدیریت زمان، و همچنین شبکه‌ سازی اجتماعی آنها نیز کمک کنند.

کار دانشجویی در کشور انگلیس

شما می توانید بنا بر رشته انتخابی خود جهت ادامه تحصیل و علایق خود، اطلاعات بیشتر را از طریق مشاوران کسب و بهترین گزینه ها را برای خود بیابید.

ویزای تحصیلی کودکان در انگلستان

کشور انگلستان برای کودکان در سن مدرسه هم امکان تحصیل در این کشور را از طریق مهاجرت تحصیلی با ویزای Tier4 فراهم کرده است. برای دریافت این نوع ویزای تحصیلی باید 3 ماه قبل از شروع مدرسه اقدامات لازم انجام شده و در صورت بررسی و تایید نتیجه در مدت سه هفته به خانواده دانش آموز اطلاع داده می شود.

در کشور انگلیس دوره تحصیلی برای دانش آموزان از 5 سالگی شروع و تا 16 سالگی ادامه دارد. همچنین امکان تحصیل برای تمام کودکان و نوجوانان جهان در این کشور وجود دارد و تنها مانع میان آن دریافت ویزای تحصیلی است. البته هزینه تحصيل برای کودکان مهاجر رایگان نیست و باید برای مدرسه خصوصی یا دولتی شهریه پرداخت کنند.

دوره های تحصیلی کودکان و نوجوانان در انگلیس:

در انگلستان نظام آموزشی اینگونه است که هر چهارسال یکبار قبل از دانشگاه به یک دوره Key Stage تقسیم می شود و در پایان هر چهارسال دانش آموز مورد ارزیابی قرار می گیرد. این دوره های اینگونه تقسیم بندی شدند :

 • Key Stage1 : سن 5 تا 7 سالگی در دوره ابتدایی
 • Key Stage2 : سن 7 تا 11 سالگی در دوره ابتدایی
 • Key Stage3 : سن 11 تا 1 سالگی در دوره دبیرستان
 • Key Stage4 : سن 14 تا 16 سالگی د دوره دبیرستان

 

دسته بندی مقاطع تحصیلی در انگلیس چگونه است؟

نظام آموزشی انگلیس ساختار بسیار منظم و قانون مندی دارد و مقاطع تحصیلی در انگلیس به صورت ساختار مند دسته بندی شده است و متقاضیان تحصیل در این کشور بسته به شرایط و سوابق تحصیلی خود در یکی از این دسته ها قرار می گیرند.

مقطع تحصیلی سن مورد نظر
پیش‌دبستانی 3 تا 5 سال
دبستان 5 تا 11 سال
دبیرستان 11 تا 16 سال
آموزش پیشرفته 16 تا 18 سال
آموزش عالی بالای 18 سال
دوره A-level 16 تا 18 سال
دوره فاندیشن (Foundation Program) 16 تا 18 سال

تحصیل در انگلستان پس از دیپلم

برای تحصیل در انگلیس پس از دیپلم برای گذراندن دوره کارشناسی در دانشگاه های انگلیس و اینکه بتوانید به عنوان یک دانشجوی خارجی وارد این دانشگاه شوید باید حتما در سه امتحان از دوره A-level نمره قبولی کسب کرده و یا دوره Foundation را گذرانده باشید.

یکی از موضوعات جذاب تحصیل در انگلیس فارغ التحصیلی در سن کمتر از 17 سال است بدون آنکه نیازی به مدرک آیلتس داشته باشید.

دوره A-level

این دوره یکی از مقاطع تحصیلی است که شما برای حضور در دانشگاه به آن نیاز دارید. این دوره مناسب جوانان بالای 16 سال و متقاضی ورود به دانشگاه است و 2 سال به طول می انجامد.

دوره فاندیشن (Foundation Program)

این دوره نیز یک دوره تحصیلی تمام وقت برای دانشجویان خارجی است که باید قبل از ورود به دانشگاه و پس از اخذ دیپلم آن را کسب کنند. در این دوره دانشجویان خارجی به آموزش تفاوت سیتسم آموزشی ای که پیش از این در آن تحصیل کردند با سیستم آموزشی انگلیس می پردازند.

تحصیل کارشناسی ارشد در انگلیس

یکی از جذاب ترین مقاطع تحصیلی در دانشگاه های انگلیس به دلیل کوتاه بودن مدت دوره مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کارشناسی ارشد در انگلیس است. دانشجویان بین الملل در مقطع کارشناسی ارشد در همین مدت کوتاه با سیستم آموزشی عالی و فوق العاده این کشور آشنا می شوند ضمن اینکه کمترین هزینه را برای تحصیل خواهد داشت.

دوره های  Ma يا Msc یکی از مهمترین دوره هایی است که برای تحصیل در دوره ارشد برای دانشجویان نیاز است. این دوره های 6 تا 12 ماهه به صورت حضوری است و دانشجویان بعد از اتمام امتحانات 6 ماه روی پروژه تحقیقاتی زیر نظر اساتید دانشگاه کار می کنند. این دوره مناسب کسانی است که بعد از اتمام تحصیل به دنبال ورود به بازار کار هستند.

البته برای دانشجویان ایرانی متقاضی این دوره ها، داشتن مدرک آیلتس با نمره بالاتر از 6.5 لازم است. این دوره های تحصیلی در وزارت علوم ایران با مدرک کارشناسی ارشد معادل سازی می شود.

اگر قصد تحصیل در مقطع دکتری در انگلیس و سپس بازگشت به ایران را دارید، باید بدانید که به دلیل عدم گذراندن دوره های MA/MSC  مدرک دکتری شما در وزارت علوم ایران با مدرک کارشناسی ارشد معادلسازی می شود.

تحصیل مقطع دکترا در انگلیس

یکی دیگر از جذابیت های انگلیس این است که تحصیل در مقطع دکترا در انگلیس یکسال کمتر از سایر کشورها است. دوره دکترا در این کشور سه سال به طول می انجامد. در این مقطع عموما تحصیل به صورت کار تحقیقاتی  است اما در برخی مدل ها آموزشی دوره دکتری ترکیبی از کلاس و پژوهش خواهد بود.

آیا امکان تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان وجود دارد؟

اگرچه داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر، احتمال پذیرش در دانشگاه‌ها و مدارس انگلستان را افزایش می‌دهد، اما در شرایط خاصی امکان ادامه تحصیل بدون ارائه مدرک زبان وجود دارد. اگر از یکی از شرایط زیر برخوردار باشید، می‌توانید ویزای تحصیلی انگلستان بدون مدرک زبان را درخواست دهید:

 • دارای نمره زبان انگلیسی بالای ۷۰ درصد نمره کل.
 • دانشگاه یا مدرسه مقصد امکان شرکت در دوره‌های آمادگی زبانی قبل از تحصیل را ارائه می‌دهد.
 • رشته تحصیلی‌تان در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی بوده و قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید.
 • موسسه آموزشی از قبل تایید کرده باشد که شما می‌توانید در دوره‌های آمادگی زبانی شرکت کنید.

قوانین مرتبط به تحصیل در مدارس انگلستان بدون مدرک زبان: دانش‌آموزان قادر خواهند بود تا از سرتاسر جهان برای ورود به مدارس انگلیس اقدام نمایند. در صورتی که دارای مدرک زبان انگلیسی معتبری باشید، احتمال موفقیت‌تان بیشتر خواهد بود. با این حال، برخی مدارس انگلستان به جای انتظار ارائه مدرک زبان از دانش‌آموزان، دوره‌هایی برای تقویت زبان و آشنایی کودکان و نوجوانان خارجی با محیط مدارس این کشور برگزار می‌کنند. مدت زمان این دوره‌ها بسته به سن دانش‌آموز و سطح تسلط قبلی زبان انگلیسی متغیر است و معمولاً از ۳ ماه تا ۱۲ ماه می‌تواند به طول بی‌انجامد. این دوره‌ها بر روی مهارت‌های ارتباطی و کاربردی زبان تمرکز دارند و به راحتی به نتایج قابل توجهی منجر می‌شوند.

تحصیل در مقطع کارشناسی انگلستان بدون مدرک زبان

تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان امکان‌پذیر است، اما در صورتی که مدرک زبانی معتبر نداشته باشید، انتخاب‌هایتان محدودتر خواهند بود. برای ورود به این مقطع بدون مدرک زبان می‌توانید یکی از موارد زیر را انتخاب کنید:

 • جستجوی دانشگاه‌هایی که ملاک ورود به آن‌ها، معدل نمرات زبان انگلیسی در دوران مدرسه است. اگر نمره کل نمرات زبان در دوران مدرسه‌تان بالاتر از ۷۰ درصد باشد، شما را خواهند پذیرفت.
 • شرکت در دوره‌های آمادگی قبل از تحصیل در انگلیس. این دوره‌ها به نام “Pathway” شناخته می‌شوند و به شما اجازه می‌دهند زبان انگلیسی‌تان را به سطح مورد نیاز برسانید. تا ۳ ماه به ۱۲ ماه طول می‌کشند و در این مدت شما می‌آموزید به زبان انگلیسی بخوانید، بنویسید و صحبت کنید.

دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه های انگلیس اگر در یک دبیرستان انگلیسی زبان تحصیل کنند و نمره تحصیلی قابل قبول داشته باشند، می توانند بدون مدرک آیلتس در این دانشگاه ها پذیرش شوند. اما این نوع تحصیل در ایران ممکن نیست و تنها برای ایرانیانی که دوره دبیرستان را در خارج از مرزهای ایران گذرانده اند امکان پذیر است.

مصاحبه دانشجویان

لازم به ذکر است که بسیاری از دانشگاه های انگلیس برای پذیرش دانشجو اقدام به مصاحبه تلفنی یا اسکایپی می کنند . که البته برای دانشجویان فاقد مدرک آیلتس اگر بتوانند این مصاحبه ها را بدون مشکل پشت سر بگذرانند درصد پذیرش آن ها در این دانشگاهها بالاتر می رود. در زیر نام دانشگاه های انگلستان که مدرک دانشجویان را بدون مدرک آیلتس بررسی می کنند، آورده شده است:

 • دانشگاه بیرمنگام سیتی
 • دانشگاه بریستول
 • دانشگاه شفیلدهالام
 • دانشگاه واریک
 • دانشگاه ساوث بنک لندن
 • دانشگاه نورث آمبریا
 • دانشگاه رابرت گوردن
 • دانشگاه بولتون

دریافت ویزا برای تحصیل در انگلیس

مهمترین و اولین نکته که شما برای اقدام برای ویزای تحصیلی انگلیس باید به آن توجه کنید عدم اعطای ویزای دانشجویی به متقاضیان تحصیلات پاره وقت است. به همین منظور اگر قصد مهاجرت تحصیلی به انگلیس را دارید، باید برای یکی دوره های تحصیلی تمام وقت اقدام کنید.

ویزای تحصیلی برای دوره های کوتاه مدت در انگلیس مدت 6 تا 11 ماهه صادر می شود و چند ساله نیست.

برای درخواست ویزای Tier4  (ویزای تحصیلی انگلیس ) به این مدارک نیاز دارید:

 • پاسپورت جدید با تاریخ بلند
 • عکس جدید
 • مدارک معتبر جها اثبات تمکن مالی دانشجو در طول دوره تحصیل
 • مدارک معتبر مبنی بر دریافت نمرات مورد نیاز در آزمون های زبان
 • داشتن پیشنهاد معتبر برای دوره هایی که امکان دریافت ویزای Tier4 انگلیس را دارا هستند.

بنا براین چنانچه متقاضی تحصیل در کشور انگلیس هستید باید برای دریافت ویزای خود سه ماه قبل از شروع سال تحصیلی اقدام کنید. پاسخ نهایی درخواست ویزای شما در مدت حدود سه هفته اعلام می شود. در اینصورت دانشجویانی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی می شوند می توانند از یک ماه پیش از شروع ترم وارد انگلیس شوند.

لازم است بدانید که حداقل میزان تمکن مالی برای دانشجویان بین الملل در انگلیس 1015 پوند در ماه است که این مبلغ برای زندگی در شهرهای به جز لندن است. برای زندگی در لندن شما به تمکن مالی 1265 پوند در ماه نیاز دارید.

متقاضیان پیش از ورود به انگلستان باید واکسیناسیون کامل و آزمایش سل را انجام دهند و مدارک معتبر وضعیت سلامت و بهداشت خود در هنگام ورود همراه داشته باشند.

در صوتی که متقاضی تحصیل در دوره دکتری باشید و مدت دوره تحصیل شما از 12 ماه بیشتر باشد می توانید همراه خود یکی از بستگان را با خود همراه كنيد. البته برای دوره های کارشناسی بیش از 6 ماه و برای دوره های تکمیلی بیش از 12 ماه می توانید ویزای مهاجرت بستگان را دریافت کنید. منظور از بستگان همسر و فرزندان شما هستند.

برای مهاجرت بستگان دانشجو نیز نیاز است که این افراد پشتوانه مالی کافی همراه داشته باشند و باید این اسناد را به دولت ارائه کنید.

هزینه دریافت ویزای دانشجویی 348 پوند است که به ازای هر نفر همراه دانشجو هم 348 پوند به آن اضافه می شود.

در بدو ورود به انگلستان در پاسپورت دانشجویان مهری توسط ماموران مرزی درج می شود که در آن مدت زمان اقامت فرد در انگلیس قید شده است. چنانچه شما برای تحصیل در انگلستان یک دوره 12 ماهه را انتخاب کردید نهایتا تا چند ماه بعد از اتمام دوره می توانید در این کشور بمانید و بعد از اتمام زمان در صورتیکه ویزا را تمدید نکرده باشید باید به کشور خود برگردید.

اقامت دائم در انگلستان پس از تحصیل

کشور انگلستان برای متقاضيان اقامت دائم زندگی در این کشور هم امکاناتی را فراهم کرده است. بر این اساس دانشجویانی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا متقاضی تحصیل در انگلستان هستند،  می توانند بعد از پایان دوره تحصیل از طریق اداره مهاجرت بریتانیا نسبت به دریافت ویزای کار و اقامت دائم در این کشور اقدام کنند.

روش های اقامت بعد از تحصیل در انگلستان

این که پس از تحصیل در انگلستان، دانشجویان به چه نحوی و چگونه می توانند در این کشور اقامت داشته باشند، یکی از مهم ترین مسائل و دغدغه های کسانی است که در حال تحصیل در انگلستان هستند یا می خواهند در آینده ای نه چندان دور برای این کار اقدام کنند.

برای اقامت بعد از تحصیل در انگلستان مسیر های بسیاری پیش روی دانشجویان قرار دارد اما یافتن راهی قابل اطمینان و کم خرج برای این کار، بدون کسب اطلاعات کافی و موثق درباره این موضوع امکان پذیر نیست. اصلی ترین روش های اقامت بعد از تحصیل در انگلستان، اقامت از طریق کار، سرمایه گذاری و ازدواج هستند که در ادامه آن ها را شرح خواهیم داد.

این که از چه روشی برای گرفتن اقامت بعد از تحصیل در انگلستان می خواهید استفاده کنید به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله این که چه مدت زمانی می خواهید در این کشور بمانید و قصد دارید چه کاری بعد از پایان یافتن تحصیلات خود انجام دهید. ازدواج کنید؟ سرمایه گذاری کنید؟‌ کار کردن را شروع کنید یا ترکیبی از این کارها را انجام دهید؟ بیایید در ابتدا بررسی کنیم که برای تبدیل ویزای دانشجویی به اقامت دائم انگلیس چه شرایط و قوانینی وجود دارند.

تبدیل ویزای دانشجویی به اقامت دائم انگلستان

پس از آن که تحصیل در انگلستان را به پایان رساندید، برای کسب اقامت دائم این کشور ابتدا باید ۵ سال در این کشور کار کنید. بر اساس قوانین و مقررات مربوط به مهاجرت اتباع خارجی از طریق تحصیل به کشور انگلیس، در صورتی فرد می تواند برای اقامت دائم یا ILR اقدام کند که شغلی ثابت و تمام وقت داشته باشد و به اندازه کافی درآمد کسب کند.

شخصی که می خواهد اقامت دائم بعد از تحصیل در انگلستان را به دست آورد، نباید مرتکب جرم و عمل خلاف قانون شود زیرا داشتن سابقه کیفری، مانع از کسب اقامت دائم انگلیس خواهد شد. از دیگر شروط لازم برای تمدید حضور در انگلستان، قبولی در امتحان knowledge of Life و یک آزمون زبان انگلیسی معتبر می باشد. در اکثر موارد، اخذ اقامت دائم و ویزای ILR بعد از اتمام تحصیل در انگلستان، حدود شش ماه طول می کشد که البته ممکن است این زمان بر اساس شرایط افراد، اندکی بیشتر یا کمتر شود.

توصیه می کنیم برای این که بتوانید بعد از تحصیل در انگلستان، اقامت دائمی بگیرید، در زمان مناسب به دنبال کار بگردید و کارفرمای معتبری را پیدا کنید که به شما جاب آفر یا پیشنهاد شغلی خوبی ارائه دهد. پس از این که از سوی یک کارفرمای واجد شرایط Job offer دریافت کردید، می توانید اقامت خود را از حالت تحصیلی به حالت اقامت کاری تغییر دهید.

با کار کردن به مدت پنج سال در انگلستان، ضمن برخورداری از اقامت نوع Tier 2 Visa و حداقل داشتن ۳۵۰۰۰ پوند درآمد سالانه می توانید برای گرفتن اقامت دائمی دست به کار شوید. لازم به ذکر است که میزان درآمد سالانه کافی برای کسب اقامت دائم بعد از تحصیل در انگلستان هر سال تغییر می کند و شما باید بر اساس منابع موثق، مقدار دقیق این عدد را پیدا کرده و در شغلی مناسب با این میزان حقوق مشغول به کار شوید.

بر اساس قوانین و ضوابط مربوط به تحصیل در انگلستان، یک شهروند غیر بومی این کشور که بعد از به پایان رساندن تحصیلات خود به مدت پنج سال در این کشور کار کرده و هزینه بیمه و مالیات را به موقع پرداخت نموده است، اجازه دارد برای اقامت دائم انگلیس درخواست بدهد.

برای این که تابعیت کشور انگلستان را به دست آورید، باید یک سال بعد از درخواست اقامت دائم صبر کنید. در صورتی که با تابعیت شما موافقت شود، شما یک شهروند رسمی انگلستان محسوب شده و حقوق شهروندی و همچنین مزایای مربوط به بهداشت و درمان و اشتغال به شما تعلق می گیرد. در زمان نگارش این مطلب، حدود ۱۳۳۰ پوند برای اخذ اقامت دائم باید هزینه پرداخت کنید. هزینه ثبت اطلاعات بیومتریک شما از جمله عکس و اثر انگشت نیز حدود ۲۰ پوند می باشد.

اقامت بعد از تحصیل در انگلستان از طریق کار و استخدام

برای کسب اقامت بعد از تحصیل در انگلستان از طریق کار و تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم، قدم اول این است که کارفرما و سازمان مناسبی برای شروع به کار پیدا کنید. شغل انتخابی شما باید به اندازه کافی درآمد داشته باشد تا واجد شرایط کسب اقامت دائم پس از تحصیل در انگلستان محسوب شوید.

به علاوه، کارفرمای شما باید مدارکی را در اختیار شما قرار دهد که اثبات کننده اسپانسرشیپ باشد. برخی اوقات برای شروع به کار و استخدام شدن در یک شرکت بعد از اتمام تحصیل در انگلستان، باید از طریق مدارک معتبر ثابت کنید که زبان انگلیسی شما در حد قابل قبول و حداقل در سطح B1 قرار دارد.‌

یک مدرک معتبر تایید کننده دانش زبانی شما (که هم تراز لیسانس است)، باید از سوی موسسه های دارای اعتبار کافی یا کالج های تخصصی آموزش زبان انگلیسی صادر شده باشد و مورد تایید UK NARIC باشد. روش دیگر برای اثبات سطح مناسب زبان از سوی فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلیس، قبولی در آزمون های استاندارد و تایید شده می باشد.

برخی از دانشجویان نگران این هستند که بعد از تحصیل در انگلستان می توانند شغل مناسبی پیدا کنند یا خیر. در پاسخ به این دسته از دانشجویان باید بگوییم که انگلستان ششمین اقتصاد بزرگ جهان بوده و وجود مراکز تجاری و هلدینگ های اینترنشنال در این کشور می تواند سکوی پرتاب خوبی برای تازه فارغ التحصیلان پرتلاش و آینده نگر باشند.

نرخ بیکاری در کشور انگلیس حدود ۴ درصد بوده که رقم بسیار پایینی می باشد و نشانگر شکوفایی اقتصادی این کشور و شانس بالای فارغ التحصیلان برای پیدا کردن شغل مناسب خود است. دانشجویانی که سطح زبان خوبی دارند و در دوران تحصیل خود مهارت و تجربه های عملی به دست آورده اند، راحت تر می توانند به استخدام شرکت های معتبر در بیایند. استفاده از سایت ها و بنگاه های کاریابی، روزنامه، سر زدن به سایت کمپانی های بزرگ و خوشنام و … از جمله روش هایی است که برای یافتن کار بعد از تحصیل در انگلستان می توانید از آن ها بهره ببرید.

سایت های کاریابی در انگلستان

برای یافتن موقعیت شغلی مناسب خود بعد از به پایان رساندن تحصیل در انگلستان می توانید از سایت های کاریابی معتبر که در ادامه برای تان لیست کرده ایم، استفاده کنید. وجود این سایت های کاریابی سبب شده است بسیاری از افراد جویای کار، به خصوص مهاجران جوان که به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده؛ سردرگم نگشته و از میان انبوهی از موقعیت های شغلی و شرکت های کوچک و بزرگ، بهترین مکان و عنوان شغلی با حقوق و مزایای مناسب خود را انتخاب کنند و با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری، اقامت خود در این کشور را طولانی تر کنند.

سایت های کاریابی که برای یافتن شغل مناسب بعد از پایان تحصیل در انگلستان می توانید از آن ها استفاده کنید؛ عبارت اند از:

 • سایت Adzuna (به آدرس https://www.adzuna.com/ ) که یک موسسه کاریابی معتبر در انگلستان می باشد.
 • سایت Monster UK (به آدرس https://www.monster.co.uk/ ) که روزانه بیش از 5 میلیون بازدید کننده دارد.
 • سایت ) Indeed UK به آدرس https://uk.indeed.com/ ) که در سطح جهانی فعالیت می کند.
 • سایت NHS (به آدرس https://www.nhs.uk/ ) برای موقعیت های شغلی مربوط به بهداشت و درمان.
 • سایت Otta (به آدرس https://otta.com/ ) برای یافتن انواع موقعیت های شغلی مهندسی، علمی، خرید و فروش و …
 • سایت کاریابی reed.co.uk (به آدرس اینترنتی https://www.reed.co.uk/ ) مناسب جسست و جوی شغل از طریق لوکیشن و شرکت مورد نظر.

سایت های کاریابی در واقع نوعی پلتفرم و روش ارتباطی بین افرادی است که به دنبال شغل مناسب در انگلستان بوده و کارفرمایانی که قصد جذب افراد خبره و متخصص در مجموعه خود را دارند. سایت های کاریابی انگلیس می توانند محلی، ملی یا بین المللی باشند. سایت های کاریابی محلی محدود به یک شهر یا محله بوده در حالی که سایت های ملی در سطح کل کشور انگلستان و وب سایت های بین المللی در گستره ای بیش از یک کشور خدمات ارائه می دهند.

جالب است بدانید، سایت های کاریابی حاوی مقالات و اطلاعات بسیار مفید و آموزنده برای کسانی هستند که بعد از تحصیل در انگلستان به دنبال کار بوده و می خواهند در مورد شرکت های معتبر انگلستان، روش های مصاحبه کاری در این کشور، نحوه نوشتن رزومه یا CV حرفه ای و دیگر نکات لازم برای استخدام شدن، بیشتر بدانند. ثبت نام در اکثر سایت های کاریابی انگلستان رایگان بوده و نیازی نیست برای استفاده از خدمات این سایت ها هزینه ای پرداخت کنید.

اقامت بعد از تحصیل در انگلستان به روش سرمایه گذاری

همانطور که می دانید، تحصیل در انگلستان آغاز راه کسب اقامت دائمی این کشور مدرن بوده و بسیاری از افراد تمایل دارند که بعد از اتمام دوران تحصیلی خود، از طریق راه اندازی کسب و کار یا سرمایه گذاری در انگلیس، اقامت خود را تمدید و همیشگی کنند.

روش سرمایه گذاری برای تغییر ویزای تحصیلی انگلیس به اقامت دائم به خصوص برای افرادی مناسب است که ایده یا طرح خوبی برای راه اندازی بیزینس دارند‌ و برای کسب آگاهی بیشتر و مطالعه، به عنوان دانشجو وارد کشور انگلستان شده اند. این افراد معمولا باید سرمایه لازم برای شروع کسب و کار شخصی خود را فراهم کنند و بعد از اتمام تحصیلات شان، اقدام به اجرای ایده یا طرح خود نمایند.

تحصیل در انگلستان به شما کمک می کند با شرایط فرهنگی، اقتصادی، محیطی و سیاسی این کشور به خوبی آشنا شوید و در مورد شیوه های اجرای ایده خود با کمترین هزینه و ریسک تحقیق کنید. البته اگر سن شما مناسب مهاجرت به بریتانیا به روش تحصیلی نمی باشد، می توانید شرایط تحصیل در انگلستان را برای فرزند خود فراهم کنید.

زمانی که فرزند شما مشغول مطالعه و ادامه تحصیل در کشور انگلیس باشد، قادر خواهید بود راحت تر بین ایران و انگلستان رفت و آمد کنید. این آمد و شد فرصت خوبی برای کسب آگاهی کافی از بازار کار و شرایط رقابت برای سرمایه گذاری و اجرا کردن طرح کسب و کاری است که در ذهن دارید.

برای این که بتوانید اقامت دائم انگلستان را از طریق سرمایه گذاری به دست آورید، مبلغی در حدود ۵۰ هزار پوند تا دو میلیون پوند پول لازم دارید. هزینه لازم برای سرمایه گذاری به نو بودن یا نبودن ایده شما بستگی دارد. راه اندازی استارتاپ با ایده ای ناب و تازه با پنجاه هزار پوند سرمایه ممکن است و اخذ اقامت دائم در این روش بعد از ۳ سال انجام می شود. در روش سرمایه گذاری روی ایده های قدیمی، حداقل دو میلیون پوند سرمایه و ۵ سال زمان برای گرفتن اقامت دائمی انگلستان مورد نیاز است‌.

اقامت بعد از تحصیل در انگلستان به واسطه ازدواج

اگر بعد از تحصیل در انگلستان یا در حین تحصیل، با یکی از شهروندان رسمی انگلیس و یا افراد بومی این کشور ازدواج کنید، مجاز هستید تقاضای دریافت اقامت دائم نمایید. برای ازدواج کردن با یکی از شهروندان کشور انگلیس، باید ویزای تحصیلی شما هنوز دارای اعتبار و حداقل از نوع Tier 4 باشد.

گرفتن اقامت انگلستان با ازدواج

این نکته را در نظر داشته باشید که بین زمان ازدواج و پایان اعتبار ویزای تحصیلی شما نباید فاصله زمانی وجود داشته باشد‌. یعنی اگر قبل از رسمی شدن ازدواج تان، اعتبار ویزای تحصیل در انگلستان تمام شود، تمدید کردن ویزا و یا استفاده از ویزای همسر برای حضور در این کشور ضروری می باشد.

بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان

انگلستان خانه برخی از برترین دانشگاه‌های جهان است که طیف گسترده‌ای از رشته‌های عالی را برای دانشجویان ارائه می‌دهد. برخی از بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان عبارتند از:

رشته علوم کامپیوتر در انگلیس

انگلستان در خط مقدم پیشرفت‌های تکنولوژیکی قرار دارد و علوم کامپیوتر را به یک انتخاب عالی برای دانشجویان تبدیل کرده است.

رشته مدیریت بازرگانی در انگلیس

انگلستان مرکز تجارت جهانی است و رشته مدیریت بازرگانی می‌تواند در‌ها را به روی فرصت‌های شغلی هیجان‌انگیز باز کند.

رشته معماری در انگلیس

تحصیل در رشته های معماری در انگلیس یکی از روش های مهاجرت برای مهندسان معمار و آرشیتکت ها است. علاقه مندان به معماری می توانند به صورت ادامه تحصیل در رشته های معماری در انگلیس از ایران مهاجرت کنند. با توجه به این که این رشته قدمتی دیرینه در انگلیس دارد می تواند جذابیت های فراوانی برای علاقه مندان در این حوزه داشته باشد.

تحصیل پزشکی در انگلیس

انگلستان دارای برخی از بهترین دانشکده‌های پزشکی در جهان است که به دانشجویان این امکان را می‌دهد که آموزش و آموزش پزشکی با کیفیت بالا را دریافت کنند.

تحصیل در رشته پرستاری در انگلیس

تحصیل در رشته پرستاری در انگلیس یکی از روش هایی است که افراد علاقه مند به رشته پرستاری می توانند به کشور انگلیس مهاجرت کنند و از مزایای بیشماری که پرستاران در این کشور از آن بهره مندند، برخوردار شوند.

تحصیل در رشته قانون در انگلیس

انگلستان به دلیل سیستم حقوقی معتبر خود شناخته شده است، و قانون را به یک انتخاب اصلی محبوب در میان دانشجویانی تبدیل می‌کند که به دنبال شغل در زمینه حقوقی هستند.

تحصیل در رشته مهندسی در انگلیس

انگلستان با داشتن برخی از بهترین دانشکده‌های مهندسی در جهان، به دانشجویان این شانس را می‌دهد که در زمینه‌های مختلف از جمله مهندسی عمران، مکانیک و برق تخصص داشته باشند.

تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی در انگلیس

اگر علاقه مند به رشته زبان انگلیسی هستید به شما تحصیل ادبیات انگلیسی در انگلستان را پیشنهاد می کنیم. انگلستان قدمت زیادی دارد و مطالعه ادبیات انگلیسی در آن که آثار

جین آستن، ویلیام شکسپیر، چارلز دیکنز و بسیاری از نویسندگان بزرگ دیگر را تولید شده است، می تواند تجربه ای بی نظیر در زندگی شما باشد

بهترین رشته های تحصیلی انگلستان - تحصیل در انگلیس

دیگر راهکارهای مهاجرت به انگلیس

آژانس ۳۶۰ درجه کسب و کار چهره نگار به عنوان مرجع مهاجرت به انگلیس با پیشینه ای درخشان، از بسیاری روش های دیگر نیز برای مهاجرت به انگلیس استفاده می‌نماید. ویزای استارتاپ انگلیس Uk Start Up visa هم اکنون به عنوان یکی از کم هزینه و بهترین راهکار ها و به صورت تخصصی توسط ما انجام می پذیرد.

همچنین ویزای نوآوران انگلیس Uk Innovator visa  و ویزای نمایندگی انگلیس از دیگر روش های مهاجرت به انگلیس هستند که ما به مخاطبانمان پیشنهاد می‌دهیم. در این روش ها که هزینه کمتری را نیز برای شما به همراه دارند، از طریق اخذ اقامت انگلیس، هزینه های تحصیل برای فرزندان زیر ۱۸ سال و همسر متقاضی رایگان خواهد بود. با ما برای گفت و گوی دقیق تر پیشقدم شوید.

مهاجرت تحصیلی در انگلستان

تحصیل مهاجرت در انگلستان یک انتخاب عالی برای دانشجویان علاقه مند به درک عوامل اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است که الگوها و سیاست های مهاجرت را در بریتانیا و سراسر جهان شکل می دهد.

انگلستان خانه برخی از برترین دانشگاه های جهان است که طیف متنوعی از برنامه ها و دوره های مرتبط با مطالعات مهاجرت را ارائه می دهند. این برنامه ها جنبه های مختلف مهاجرت از جمله قانون مهاجرت، تاریخ، جامعه شناسی، مردم شناسی و اقتصاد را پوشش می دهند.

مطالعه مهاجرت در انگلستان دیدگاه گسترده ای در مورد این موضوع با تمرکز بر درک مهاجرت از زوایای مختلف از جمله تجارب مهاجران، سیاست های حاکم بر مهاجرت و تأثیر مهاجرت بر جامعه و اقتصاد به دانشجویان ارائه می دهد.

علاوه بر یادگیری در کلاس درس، دانشجویانی که در انگلستان مهاجرت می کنند می توانند از فرصت های تحقیقاتی متعددی بهره مند شوند، زیرا انگلستان مرکز تحقیقات مهاجرت است. مراکز و موسسات تحقیقاتی در انگلستان، مانند مرکز برای تحقیقات سیاست مهاجرت در دانشگاه سوانسی و مرکز مهاجرت، سیاست و جامعه در دانشگاه آکسفورد، دسترسی دانشجویان را به تحقیقات پیشرفته در مورد مسائل مهاجرت فراهم می کند.

علاوه بر این، تحصیل مهاجرت در انگلستان به دانشجویان فرصتی منحصر به فرد برای یادگیری از کارشناسان در این زمینه، از جمله محققان، سیاست گذاران و سازمان های اجتماعی ارائه می دهد. انگلستان خانه جمعیت متنوعی از مهاجران است که محیطی غنی و چندفرهنگی را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند.

به طور کلی، تحصیل مهاجرت در انگلستان به دانشجویان فرصتی عالی برای به دست آوردن درک عمیق از مسائل مهاجرت و توسعه مهارت ها و دانش مورد نیاز برای رسیدگی به آنها ارائه می دهد. انگلستان با استاندارد بالای آموزش و فرهنگ پر جنب و جوش، مقصدی عالی برای دانش آموزانی است که به دنبال یک تجربه آکادمیک مفید و کامل هستند.

شرایط زندگی دانشجویی در انگلستان

زندگی دانشجویی در انگلستان با سنت غنی یادگیری، استانداردهای بالای آموزشی و محیطی متنوع و چندفرهنگی مشخص می شود. انگلستان خانه برخی از دانشگاه های برتر جهان است که طیف گسترده ای از برنامه ها و دوره ها را در رشته های مختلف به دانشجویان ارائه می دهد.

تقویم تحصیلی در انگلستان معمولاً به سه ترم تقسیم می شود که از اواخر سپتامبر یا اوایل اکتبر شروع می شود و در ژوئن یا جولای به پایان می رسد. هر ترم حدود ده هفته طول می کشد و در بین تعطیلات یک استراحت وجود دارد. سال تحصیلی با جشن فارغ التحصیلی در ماه جولای به پایان می رسد، جایی که دانش آموزان مدارک خود را دریافت می کنند.

زندگی آکادمیک در انگلستان بر یادگیری مستقل و تفکر انتقادی با تمرکز بر تحقیق، نوشتن و تحلیل تاکید دارد. از دانش آموزان انتظار می رود که فعالانه در مطالعات خود شرکت کنند، در سخنرانی ها شرکت کنند و در بحث ها و سمینارهای گروهی شرکت کنند. این رویکرد دانش‌آموزان را تشویق می‌کند تا بر یادگیری خود مسلط شوند و مهارت‌های مورد نیاز برای موفقیت در یادگیری خود را توسعه دهند رشته انتخاب شده

یکی از ویژگی های منحصر به فرد زندگی آکادمیک در انگلستان، سیستم آموزشی است که در آکسفورد و کمبریج و برخی از دانشگاه های دیگر رایج است. آموزش‌ها این فرصت را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند که از نزدیک با اساتید کار کنند و آموزش‌ها و بازخوردهای فردی در مورد کار خود دریافت کنند.

علاوه بر این، زندگی آکادمیک در انگلستان با محیط متنوع و چندفرهنگی، با دانشجویان و دانش پژوهان از سراسر جهان که با هم مطالعه و همکاری می کنند، غنی شده است. این فرصتی منحصر به فرد برای دانش آموزان فراهم می کند تا افق های خود را گسترش دهند، از دیدگاه های مختلف یاد بگیرند و مهارت های ارتباطی بین فرهنگی را توسعه دهند.

به طور کلی، زندگی آکادمیک در انگلستان به دانش‌آموزان فرصتی عالی برای دریافت آموزش در سطح جهانی، توسعه مهارت‌های ضروری و تعامل با جامعه‌ای متنوع و پر جنب و جوش ارائه می‌دهد.

تحصیل پزشکی در انگلیس

تحصیل پزشکی در انگلستان برای دانشجویانی که علاقه زیادی به رشته پزشکی دارند، فرصتی بسیار مورد توجه است. دانشکده های پزشکی انگلیسی به دلیل برتری علمی، تحقیقات نوآورانه و آموزش بالینی عملی خود مشهور هستند.

برای تحصیل پزشکی در انگلستان، دانشجویان معمولاً نیاز به تکمیل یک برنامه پیش پزشکی، مانند مدرک لیسانس در یک رشته مرتبط مانند زیست شناسی، شیمی یا بیوشیمی دارند. دانشکده های پزشکی انگلیسی همچنین دانشجویان را ملزم به شرکت در آزمون استعدادهای بالینی انگلستان (UKCAT) یا آزمون پذیرش پزشکی (BMAT) برای ارزیابی استعداد خود برای حرفه پزشکی می کنند.

دانشکده های پزشکی انگلیسی طیف وسیعی از برنامه ها را ارائه می دهند، از جمله برنامه های سنتی پنج ساله کارشناسی و برنامه های چهار ساله فارغ التحصیل. برنامه درسی بر مهارت های بالینی، تحقیق و مراقبت از بیمار با تمرکز بر تمرین مبتنی بر شواهد و همکاری بین رشته ای تأکید دارد.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد تحصیل پزشکی در انگلستان، امکان حضور بالینی عملی است آموزش، با دانش آموزان به دست آوردن تجربه عملی از طریق قرار دادن در بیمارستان ها، کلینیک ها، و سایر محیط های مراقبت های بهداشتی. این تجربه عملی به دانش آموزان کمک می کند تا مهارت های بالینی ضروری را توسعه دهند و آنها را برای مشاغل آینده خود آماده کنند.

 علاوه بر این، دانشکده‌های پزشکی انگلیسی با مراکز و مؤسسات تحقیقاتی متعددی که بر پیشرفت دانش پزشکی و توسعه درمان‌ها و درمان‌های جدید متمرکز هستند، به دانشجویان فرصتی برای مشارکت در تحقیقات پیشرفته می‌دهند.

 دانشکده های پزشکی انگلیسی نیز طیف وسیعی از خدمات پشتیبانی از جمله مشاوره تحصیلی، مربیگری و مشاوره شغلی را به دانشجویان ارائه می دهند. این حمایت به دانش آموزان کمک می کند تا خواسته های چالش برانگیز برنامه پزشکی را بررسی کنند و برای مشاغل آینده خود آماده شوند.

 به طور کلی، تحصیل پزشکی در انگلستان به دانشجویان آموزش عالی، آموزش بالینی عملی و دسترسی به تحقیقات پیشرفته را ارائه می دهد. این برنامه دانش آموزان را برای تبدیل شدن به متخصصان پزشکی ماهر و دلسوز آماده می کند که مجهز به یک تفاوت در زندگی بیماران و جوامع در سراسر جهان.

همانطور که می دانید به دلیل سطح بالای آموزشی و مجهز بودن دانشگاه های انگلیس در بحث پزشکی متقاضان بین المللی برای تحصیل در رشته های پزشکی در انگلستان روز به روز در حال افزایش است.

تحصیل در رشته های پزشکی دانشگاه های انگلستان هم 5 ساله به اتمام می رسد و اگر متقاضی تحصیل در این رشته ها هستید باید نمرات ممتازی از دوره تحصیل داشته و مدرک آیلتس شما با نمره بالاتر از 7 باشد.

دانستن این نکته ضروری است که تحصیل در بخش پزشکی عمومی انگلیس سالانه حدود 58 هزار پوند هزینه در برخواهد داشت و همین موضوع اهمیت بورسیه تحصیلی پزشکی را به یک ضرورت تبدیل می کند. البته برخی دانشگاه ها مانند امپریال کالج لندن و کینگز کالج لدن برای بورسیه تحصیلی دانشجویان خارجی در رشته پزشکی شرایط ویژه را هم فراهم کردند.

شرایط تحصیل در انگلستان در رشته پزشکی

برای این که بتوانید شرایط تحصیل کردن در انگلستان در رشته پزشکی را کسب کنید، باید حتماً آزمون های BMAT و UKCAT را بدهید و در آن‌ها نمره قبولی بگیرید. داشتن مدرک زبان در رشته های پزشکی که رقابت بیشتری در آن هاست، اهمیت بیشتری دارد.

به همین دلیل هم اگر کسی بخواهد شرایط تحصیل کردن در انگلستان در رشته پزشکی را داشته باشد، باید حتماً با سطح زبان A-Level اقدام کند که برای دریافت این مدرک، باید یک دوره دو ساله بگذراند. بعد از گذراندن این دوره، باید برای دانشگاه مورد نظر خود امتحان بدهید و در صورت قبول شدن، می‌تواند کارهای مهاجرت خود را آغاز کند. در غیر این صورت، داشتن لیسانس بین المللی یا IB، ضروری است.

 • البته موضوع بسیار مهمی که درباره شرایط تحصیل کردن در انگلستان در رشته پزشکی باید بدانید، معادل سازی دروس و مدارک مورد نیاز است. برای انجام این کار، شاید شما به تنهایی نتوانید کاری انجام دهید و مشورت با فردی متخصص و با تجربه در این زمینه، می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. شما می‌توانید برای معادل سازی مدارک مورد نیاز خود، با موسسه مهاجرتی چهره نگار تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آن‌ها بهره‌مند شوید.
 • به خاطر بالا بودن درآمد پزشکی در انگلستان، بسیاری از افراد به دنبال این هستند تا شرایط تحصیل کردن در انگلستان در رشته های پزشکی را به دست بیاورند. در این کشور از تجهیزات به روز دنیا در رشته پزشکی استفاده می شود و شما می توانید از بهترین روش ها برای درمان بیماری های مختلف آگاه شوید.
 • کل کاری که برای کسب شرایط تحصیل در انگلستان در رشته پزشکی باید انجام دهید، این است که دوره دو ساله A-level را بگذرانید و نمره AAA را برای آن کسب کنید. داشتن نمره آیلتس با نمره بیشتر از 7 و کسب نمرات مورد نیاز در یکی از آزمون های UKCAT یا BMAT هم از دیگر شرایط تحصیل کردن در انگلستان در رشته پزشکی هستند.

تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

رشته دندانپزشکی یکی از جذابترین رشته ها برای تحصیل در رشته پزشکی است که در دانشگاههای انگلستان  به صورت آکادمیک و فنی در حال انجام است. دانشجویان این رشته از شاخه پزشکی علل ، روش های پیشگیری و درمان بیماری مرتبط با دندان را بررسی می کنند.

برای تحصیل در این رشته باید در دوره A-LEVEL  و در درس های شیمی و زیست شناسی حداقل نمره AAA  را کسب کرده و نمره آیلتس بالاتر از 7 داشته باشید. لازم به ذکر است هیچ یک از مهارت ها نباید کمتر از 6.5 باشد.

جالب آنجاست که اگر در کشور انگلیس فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی شوید پس از دریافت اجازه تاسیس مطب درآمدی بالغ بر 100 هزار پوند خواهید داشت.

ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان

پیش از این نیز متوجه شدید که کودکان و نوجوانان بین ۴ تا ۱۷ ساله می‌توانند برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کنند. ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان که با نام Tier ۴ child study visa نیز شناخته می‌شود، برای تمام افراد و کودکان قبل از مقطع کارشناسی مناسب است.

یکی از مهم‌ترین مزایای این نوع ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان بین ۴ تا ۱۷ ساله، این است که می‌توان برای همراه خانواده کودک نیز ویزا صادر کرد. این بدان معنی است که خانواده‌ها نیز می‌توانند به همراه کودک خود برای تحصیل به انگلیس مهاجرت کنند.

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که درباره دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان باید بدانید، کسب امتیاز لازم از سیستم امتیاز‌بندی point based visas است. نه تنها برای کودکان، بلکه بزرگسالان نیز برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید حداقل ۴۰ امتیاز از این سیستم به دست بیاورند.

بسیاری مواقع در اغلب کشور‌ها، مهم‌ترین موضوع درباره دریافت ویزای تحصیلی، نظر آفیسر پرونده متقاضیان است. در خیلی از کشور‌ها نظر آفیسر حتی مهم‌تر از امتیاز سیستم امتیازبندی هم در نظر گرفته می‌شود. این در حالی است که این موضوع درباره ویزای تحصیلی انگلیس صدق نمی‌کند. این بدان معنی است که حتی نمره به دست آمده از این سیستم امتیازبندی از نظر آفیسر هم اهمیت بیشتری دارد.

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان و نوجوانان، باید نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر خود در این کشور را داشته باشند. لازم به ذکر است که بعد از به دست آوردن نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر در انگلیس، فقط به مدت ۶ ماه می‌توانند برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کنند. در صورتی که این زمان بگذرد و برای دریافت ویزا کاری نکنند، اعتبار آن از بین می‌رود و باید نامه پذیرش دیگری بگیرند.

نکته جالب توجه درباره دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان این است که بین سنین ۴ تا ۱۶ سال، نیازی به داشتن مدرک زبان ندارند. این در حالی است که سایر افراد برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس باید مدارک زبان قابل قبول و معتبری داشته باشند.

مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان

اشخاصی که قصد تحصیل در انگلیس را دارند، ملزم به ارائه مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان در مراحل مختلف هستند. به عنوان مثال، داوطلبان که می‌خواهند در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند، باید مدرک کارشناسی خود را ارائه دهند. لازم به ذکر است که تحویل مدارک در برخی موارد به شرایط خاصی وابسته است. برای مثال، برخی از افراد که می‌خواهند دومرتبه در یک مقطع خاص تحصیل کنند، به مدارک خاصی نیاز دارند.

در صورتی که هدف شما تحصیل در انگلیس است و از تکمیل بودن مدارک خود اطمینان ندارید، بهتر است مدارک خود را کاملا چک کنید و اقدام به تکمیل کردن آن، پیش از فرستادن به مراجع مرتبط، کنید. مدارک مورد نیاز برای پذیرش در انگلستان عبارت‌اند از:

 1. گذرنامه شخصی به همراه کپی آن
 2. ویزا
 3. مقاله علمی مرتبط با رشته تحصیلی
 4. گواهی فارغ‌التحصیلی
 5. گواهی مهارت زبان انگلیسی (مانند IELTS، TOEFL، PTE و …)
 6. بیانیه شخصی یا انگیزه نامه
 7. نامه‌های معرفی از مؤسسات

برای مقاطع مختلف تحصیلی نیز مدارک خاصی مورد نیاز است. به عنوان مثال، برای مقطع کارشناسی ارشد، گواهی فارغ‌التحصیلی مربوط به مقطع کارشناسی لازم است. مقطع دکتری نیز نیازمند مدارک مختلفی است. به منظور مطمئن شدن از تطابق مدارک زبانی، اهمیت ویژه‌ای دارد که مدرک زبان داوطلب دارای UK NUMBER باشد و با مقطع تحصیلی مورد نظر همخوانی داشته باشد. همچنین، داوطلب باید نمره قبولی در آزمون زبانی که در آن شرکت کرده است را ارائه دهد.

انتخاب داور مناسب نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. این انتخاب باید با دقت انجام شود و مدارک باید در یک دفتر رسمی یا دانشگاه چاپ شوند. همچنین، شما باید مشخص کنید که چگونه رابطه شما با داور برقرار شده و مدارک خود را تکمیل کنید. در نهایت، داور باید مدارک را امضا کند.

در راستای اخذ ویزای تحصیلی برای انگلستان، تعدادی مدرک و مستندات مورد نیاز است. این مستندات برای تأیید شرایط شما و حفظ تمامیت برنامه تحصیلی شما ضروری‌اند. مهم‌ترین اسناد موارد زیر خواهند بود:

 • نامه قطعی پذیرش در رشته مورد نظر: این نامه باید از موسسه آموزشی انگلیسی که به آن درخواست تحصیل داده‌اید، دریافت شود. این نامه به عنوان تأییدیه قطعی از وضعیت دانشجویی شما عمل می‌کند.
 • گواهی تمکن مالی: شما باید بتوانید توانایی مالی برای پوشش هزینه‌های تحصیل و زندگی در انگلستان را اثبات کنید.
 • محل اقامت در انگلستان: شما باید معتبرترین راه‌ها برای اقامت در انگلستان را انتخاب کنید، مثل اجاره خوابگاه یا هاستل.
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری: برای دانشجویان بالای ۱۸ سال، تأیید عدم داشتن سابقه کیفری ضروری است.
 • مدرک زبان معتبر: شما باید توانایی صحبت به زبان انگلیسی را با یک مدرک معتبر مانند IELTS یا TOEFL اثبات کنید.
 • بیمه معتبر: بیمه باید دارای پوشش کافی باشد و هزینه‌هایی تا سقف ۳۰۰۰۰ یورو را پوشش دهد.
 • نامه سلامت و ترجمه‌ رسمی: برای ساکنین کشورهای خاص، از جمله ایران، نیاز به یک نامه سلامت با ترجمه‌ رسمی دارید.
 • بلیت رفت و برگشت انگلستان: شما باید بلیت رفت و برگشت انگلستان را داشته باشید تا تأیید کنید که قصد دارید به مدت تعیین‌شده تحصیل کنید.
 • پاسپورت معتبر: پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه پس از پایان دوره‌ تحصیلی در انگلستان اعتبار داشته باشد.
 • عکس پاسپورتی: عکس پاسپورتی رسمی نیز لازم است.
 • پرداخت هزینه سفارت: مقدار و نحوه پرداخت هزینه سفارت (visa fee) باید با توجه به شرایط سنی و مدت اقامت در انگلستان انجام شود.

این مدارک و مستندات اساسی برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان می‌باشند و باید به دقت تهیه و ارائه شوند.

معادل‌ سازی مدارک برای تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان به عنوان یکی از مقاصد برتر بین‌المللی برای دانشجویان به حساب می‌ آید. با مؤسسات آموزشی فوق العاده همچون دانشگاه‌ آکسفورد و کمبریج که به عنوان دو نمونه از برترین دانشگاه‌ های جهان شناخته می ‌شوند، تحصیل در انگلستان را فرصتی برای آموختن در محیط‌ های تحصیلی با کیفیت بالا و تجربه یک فرهنگ غنی فراهم می‌کند.

 این کشور به لحاظ تاریخچه آموزشی، استاندارد های بین‌المللی، و مزایای ارائه شده به دانشجویان خارجی، یک مقصد محبوب برای تحصیلات عالی و تحقیقات است. همچنین، با پویایی شهر ها و تنوع فرهنگی، تحصیل در انگلستان یک سفر آموزشی جذاب و  هیجان انگیز را به دنبال دارد.

برای دانشجویانی که تصمیم به تحصیل در انگلستان دارند، مسئله معادل سازی مدارک قبلی از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است. انگلستان با سیستم تعلیمی فراگیر و گسترده‌ ای که از مؤسسات مختلف و استاندارد های بین‌المللی تشکیل شده است، از برخی دانشجویان خارجی در بعضی رشته‌های مشخص خواسته است تا مدارک تحصیلی خود را با استفاده از Recognition of Prior Learning (RPL) معادله سازی کنند.

 این فرآیند به دانشجویان این امکان را می ‌دهد تا تجربیات و دانش ‌های پیشین خود را به معادل مشخصه‌ های دوره‌ های تحصیلی در انگلستان تبدیل کنند. این رویکرد، فرصتی است برای کاهش مدت زمان تحصیل و ایجاد تعادل بهتر بین تجربه عملی و دوره‌ های تحصیلی علاقمند به تحصیل و همینطور صرفه جویی در هزینه های مدت زمان تحصیل ایشان. 

دانشجویان تمام وقت یا پاره‌ وقت می ‌توانند از این فرصت بهره‌مند شوند و به سرعت به جامعه علمی انگلستان پیوسته و از آموزش در یک محیط جدید و با کیفیت  بهره‌مند شوند.

چک لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی انگلیس

چک لیست مدارک ویزای تحصیلی انگلیس بسیار حائز اهمیت است و هر کسی که بخواهد برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس چه در مدارس و چه در دانشگاه‌های این کشور اقدام کند، باید مدارک کاملی داشته باشد. این مدارک باید به صورت کامل و دقیق جمع‌آوری شده و به محل معتبر و رسمی برای ترجمه داده شده باشند. مهم‌ترین مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید به همراه داشته باشید شامل موارد زیر می‌شوند:

پاسپورت فعلی یا سایر مدارک معتبر مسافرتی پاسپورت شما باید برای تمام مدت تحصیل شما در انگلستان معتبر باشد.
تاییدیه پذیرش برای تحصیل (CAS) این مدرکی است که توسط دانشگاه شما صادر شده و تأیید می کند که شما در یک دوره پذیرفته شده اید و آنها می توانند درخواست ویزای دانشجویی شما را حمایت کنند.
اثبات حمایت مالی شما باید نشان دهید که پول کافی برای حمایت از خود در طول تحصیل در انگلستان دارید. این شامل هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی می شود. مقدار پولی که نیاز دارید بستگی به محل تحصیل و طول دوره شما دارد.
نتایج آزمون زبان انگلیسی اگر شهروند کشوری باشید که زبان انگلیسی در آن زبان رسمی نیست، باید در آزمون زبان انگلیسی شرکت کنید و نتایج خود را به عنوان بخشی از درخواست ویزای خود ارائه دهید. رایج ترین آزمون های زبان انگلیسی آیلتس و تافل هستند.
رضایت والدین یا قیم قانونی اگر کمتر از 18 سال سن دارید، باید رضایت کتبی والدین یا قیم قانونی خود را برای درخواست ویزا ارائه دهید.

تصویر فرم درخواست ویزای دانشجویی انگلیس- تحصیل در انگلیس

 • کپی درخواست ویزای تحصیلی انگلیس که به صورت آنلاین پر کرده اید
 • گذرنامه جدید که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد به همراه گذرنامه های قدیمی تر
 • دو قطعه عکس در سایز 4.5 در 5.3 (عکس باید تمام رخ باشد)
 • پرینت حساب بانکی در مدت زمان 6 ماه گذشته
 • به همراه داشتن گواهی تمکن مالی از بانک مورد نظر
 • درصورت تأهل، به همراه داشتن سند ازدواج و ترجمه رسمی و دقیق آن
 • در صورت نداشتن دعوتنامه، به همراه داشتن واچر هتل برای اقامت در انگلیس
 • در صورتی که متقاضی کمتر از 18 سال سن داشته باشد، به همراه داشتن اطلاعات یکی از اولیا

اولین مدرکی که برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید داشته باشید، فرم درخواست ویزای تحصیلی است که قبلاً به صورت آنلاین پر کرده‌اید. نکته جالب توجه این است که اگر بخواهید برای سایر اعضای خانواده خود نیز درخواست صدور ویزای تحصیلی بدهید، باید برای هر یک از افراد به صورت مجزا فرم پر کرده باشید. برای همراهان هر یک از افراد متقاضی هم باید فرم مخصوص‌فامیلی تکمیل کنید.

توجه داشته باشید که وقتی می‌خواهید برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کنید، باید حتماً کد پذیرش تحصیلی از مدرسه و دانشگاه مورد نظر خود را نیز داشته باشید. بعد از پر کردن تمام اطلاعات شخصی و نکات لازم در این فرم آنلاین، باید هزینه مشخصی نیز به صورت اینترنتی پرداخت کنید تا درخواست ویزای تحصیلی انگلیس شما ثبت شود.

تجربه ویزای تحصیلی انگلیس

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که خیلی از افراد از کسانی که تجربه دریافت ویزای تحصیلی انگلیس دارند می‌پرسند، این است که مدت زمان صدور ویزا چقدر است؟ چقدر باید برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس صبر کنیم؟ یکی از مهم‌ترین عواملی که تأثیر زیادی در مدت زمان صدور ویزای تحصیلی دارد، کشور مبداء شماست

عکسی فانتری از پرچم انگلیس در سمت چپ و سمت راست نمایی پوستری از شهر لندن- تحصیل در انگلیس

علاوه بر این، بر اساس تجربه موفق بسیاری از متقاضیان باید قبل از هرکاری مدارک خود را به صورت کاملاً دقیق جمع‌آوری کرده باشید و ترجمه آن‌ها نیز باید درست و قانونی باشد. این مسأله می‌تواند تأثیر زیادی در سرعت صدور ویزای تحصیلی انگلیس برای شما داشته باشد. بر اساس اطلاعات کنونی، شما می‌توانید حداکثر تا ۳ ماه قبل از مهاجرت به انگلیس، برای درخواست ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنید.

از طرفی بر اساس تجارب موفق افراد از دریافت ویزای انگلیس ،در شرایط کلی و هنگامی که همه چیز کاملاً عادی باشد، تقریباً بین ۳ هفته تا ۱ ماه طول می‌کشد که مدارک شما توسط سفارت انگلیس بررسی و ویزای تحصیلی شما صادر شود. در صورتی که می‌خواهید بدانید که صدور ویزای تحصیلی انگلیس در رشته مورد نظر شما چقدر طول می‌کشد، می‌توانید با مؤسسه مهاجرتی چهره‌نگار تماس بگیرید.

یکی دیگر از موضوعات مهمی که خیلی از متقاضیان درباره تجربه ویزای تحصیلی انگلیس می‌پرسند، این است که شرایط دریافت ویزا برای همراه چگونه است؟ زیرا خیلی از افراد نمی‌توانند بدون خانواده خود در کشور غریب به تحصیل بپردازند و برای افزایش تمرکز خود، ترجیح می‌دهند خانواده را نیز با خود به انگلیس ببرند.

خوشبختانه این موضوع برای ویزای تحصیلی انگلیس کاملاً راحت است و دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند به همراه خانواده خود به انگلیس مهاجرت کنند. البته لازم به ذکر است که مهم‌ترین مسأله برای بردن همراه و صدور ویزای تحصیلی انگلیس برای همراهان، این است که تمکن مالی آن‌ها ثابت شود.

در صورتی که دانش‌آموز باشید و بخواهید برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس در یکی از مدارس این کشور اقدام کنید، می‌توانید پدر یا مادر خود را نیز به این کشور ببرید. این در حالی است که ویزای همراه برای درس خواندن در دانشگاه‌های انگلیس، شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می‌شود. شخصی که می‌خواهد برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس و بردن همراه در این کشور اقدام کند، باید مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی را تحویل دهد.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس

برخی مواقع این امکان وجود دارد که بعضی از افراد نخواهند برای دوره طولانی و برای درس خواندن در مدرسه یا دانشگاه، در انگلیس بمانند. شاید این گونه افراد بخواهند فقط برای شرکت در دوره‌های زبان یا دوره‌های علمی خاصی، ویزای تحصیلی انگلیس را به مدت کوتاهی بگیرند. اگر خارج از بریتانیا باشید هم می‌توانید با استفاده از ویزای کوتاه مدت، مدتی در انگلستان بمانید و برای انجام تحقیقات، از منابع مورد نظر خود استفاده کنید.

موضوعی که درباره دریافت ویزای تحصیلی انگلیس از نوع کوتاه مدت باید بدانید، این است که در این شرایط شما حق کار کردن و یا تحصیل در مدارس یا دانشگاه‌های دولتی را ندارید. حتی اگر بخشی از تحصیل کوتاه مدت شما در انگلستان شامل کار کردن در این کشور می‌شود، امکان کار کردن نخواهید داشت. فقط در صورتی می‌توانید در این کشور کار کنید که هیچ گونه حقوقی دریافت نکنید.

نمونه ویزای دانشجویی انگلیس - تحصیل در انگلیس

در ویزای تحصیلی انگلیس از نوع کوتاه مدت، امکان تمدید وجود ندارد و همچنین نمی‌توان برای بردن همراه اقدام کرد. فقط افراد بالای ۱۸ سال که تمکن مالی کافی داشته باشند، می‌توانند برای دریافت ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس اقدام کنند. البته افراد زیر ۱۸ سال هم در صورتی که رضایت نامه کتبی و معتبری از والدین یا قیم خود داشته باشند، می‌توانند برای این نوع ویزا درخواست دهند.

فرقی ندارد که شما بخواهید چه نوع از ویزای تحصیلی انگلیس را بگیرید؛ ویزای کوتاه مدت، ویزای کودکان و یا ویزای تحصیلی برای مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد، همگی نیازمند فرایند پیچیده‌ای هستند. به همین دلیل هم شاید هر کسی به تنهایی نتواند این فرایند را با موفقیت به انجام برساند. ما در مؤسسه مهاجرتی چهره‌نگار به شما کمک می‌کنیم که فرایند دریافت ویزای تحصیلی انگلیس را در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون هیچگونه نگرانی بگذرانید و خود را برای زندگی و تحصیل در این کشور فوق‌العاده آماده کنید.

تحصیل در کانادا بهتر‌است یا انگلیس؟

مقایسه شرایط تحصیل در انگلیس و کانادا از منظر اعتبار دانشگاه‌ها و مدارک نشان می‌دهد که هر دو کشور به عنوان گزینه‌های مناسبی برای تحصیل شناخته می‌شوند بنابراین نمی توان با قطعیت گفت که تحصیل در کانادا بهتر‌است یا انگلیس. در دو سیستم آموزشی، امکانات و فرصت‌های بسیاری برای دانشجویان بین‌المللی فراهم شده است.

در انگلیس، بیش از ۱۰۰ موسسه آموزش عالی دولتی وجود دارد و ۱۱ عدد از آن‌ها در رتبه‌بندی ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. دانشگاه‌هایی چون آکسفورد و کمبریج به‌ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را در رتبه‌بندی QS سال ۲۰۲۲ از آن خود کرده‌اند. در کانادا هم، دانشگاه‌ها رتبه‌های بالایی در مقیاس جهانی دارند. ده دانشگاه کانادایی در فهرست ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند، از جمله دانشگاه تورنتو و دانشگاه مک‌گیل.

از نظر مجموعه‌های رشته‌ای نیز، هر دو کشور انواع رشته‌های تحصیلی متنوعی را ارائه می‌دهند که توسط اساتید ماهر و متخصص آموزش داده می‌شود. شرایط پذیرش در دانشگاه‌ها در انگلیس و کانادا به طور کلی مشابه هستند. افراد باید حداقل ۱۶ سال سن داشته باشند و برای ورود به دوره‌های مقطع کارشناسی، حداقل باید ۱۲ سال تحصیلی را کامل کرده باشند.

همچنین، تسلط به زبان انگلیسی در دو کشور از طریق ارائه نمره‌های آزمون‌هایی مانند IELTS، PTE، OIETC و TOEFL اثبات می‌شود. این شرایط در انگلیس و کانادا برای دانشجویان بین‌المللی برابر است.

در زمینه ویزا نیز، شرایط ویزای تحصیلی در انگلیس و کانادا به طور کلی مشابه هستند. برای شروع تحصیل، شما باید ویزای تحصیلی را دریافت کنید و هزینه‌های مرتبط را بپردازید. هزینه درخواست آنلاین ویزای تحصیلی انگلیس حدود ۳۴۸ پوند (معادل ۴۹۲.۸ دلار) و برای ویزای تحصیلی کانادا حدود ۱۵۰ دلار کانادا است. توجه داشته باشید که شرایط ویزای ورود به هر کشور ممکن است برای شهروندان مختلف متغیر باشد. شهریه دانشگاه در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی متغیر است و بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت خواهد بود.

پرچم انگلیس و کانادا کنار هم - تحصیل در انگلیس

به طور کلی، در کانادا شهریه رشته‌های بالینی و مهندسی در حدود ۳۰ هزار دلار کانادا در سال تخمین زده می‌شود، در حالی که برای رشته‌های کسب و کاری، شهریه سالانه تقریباً ۲۶ هزار دلار کانادا است. در مقابل، در انگلیس، شهریه تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی بسته به دانشگاه و دوره تحصیلی متغیر است. به‌طور معمول، شهریه تخمینی حدود ۹۲۵۰ یورو در سال می‌باشد. اما دانشجوان می‌توانند برای دوره‌های تحصیلی سه ساله درخواست وام دانشجویی کنند.

مقایسه هزینه زندگی در انگلیس و کانادا

هزینه‌های زندگی در کانادا و انگلیس باتوجه به عوامل مختلفی مانند نوع مسکن انتخابی و موقعیت جغرافیایی متغیر است. در انگلیس، متوسط هزینه زندگی ماهیانه برای دانشجوان بین ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ یورو در لندن و بین ۹۰۰ تا ۱۳۰۰ یورو در سایر شهرها تخمین زده می‌شود. این مبلغ شامل اجاره مسکن، هزینه‌های معیشتی، حمل‌ونقل و سایر هزینه‌های ضروری زندگی خواهد بود.

متوسط هزینه اجاره مسکن در انگلیس معمولاً بین ۵۰۰ تا ۱۶۰۰ یورو در ماه است. در کانادا نیز هزینه‌های اجاره به نوع مسکن و موقعیت شهری بستگی دارد، و اغلب بین ۵ هزار تا ۱۰ هزار دلار کانادا در ماه برآورد می‌شود. برای خرید مواد غذایی نیز در انگلیس به‌طور متوسط باید ماهیانه بودجه‌ای بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو را در نظر گرفت، در حالی که در کانادا این مبلغ بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار کانادا تخمین زده می‌شود. همچنین، در شهرهای بزرگ هزینه‌های زندگی بیشتری نسبت به شهرهای کوچکتر دارد.

امکان کار کردن در حین تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی در کانادا و انگلیس وجود دارد و این موضوع می‌تواند به تامین هزینه‌های زندگی کمک کند. دانشجوان می‌توانند در کانادا به‌واسطه مجوز تحصیلی خود در دانشگاه کار کنند و حتی به طور پاره‌وقت خارج از دانشگاه نیز کار کنند. همچنین، برنامه‌های کوآپ و کارآموزی در دوره‌های تحصیلی مختلف در کانادا امکان ترکیب تحصیل با کسب تجربه کاری فراهم می‌کنند.

در انگلیس نیز دانشجوان بین‌المللی می‌توانند به‌طور پاره‌وقت کار کنند و در تعطیلات ترمیک سالیانه حق به کار تمام‌وقت دارند. این موارد امکان کمک به تامین هزینه‌های زندگی و به دست آوردن تجربه کاری ارزشمند را فراهم می‌آورند.

آب‌وهوا در هر دو کشور نسبتاً سرد و برای افرادی که از مناطق گرم‌تر به این کشورها مهاجرت می‌کنند، چالش‌ها را ایجاد می‌کند. همچنین، هر دو کشور تنوع جاذبه‌های گردشگری دارند و به دانشجوان فرصت‌های تفریحی فراوان ارائه می‌دهند. از دید بازدید از جاذبه‌های تاریخی تا فستیوال‌های متنوع، هر دو کشور تجربه‌های جذابی برای دانشجوان بین‌المللی فراهم می‌کنند.

ویژگی ها تحصیل در انگلیس تحصیل در کانادا
ساختارآموزشی لیسانس سه ساله، فوق لیسانس یک ساله و دکترا سه تا چهار ساله مدارک چهار ساله لیسانس، دو ساله فوق لیسانس و چهار تا پنج ساله دکتری
تمکن مالی بورسیه های مختلف خصوصی و دولتی و الزام به پرداخت شهریه برای دانشجویان محلی و بین المللی بورسیه های دولتی و الزام به پرداخت شهریه برای دانشجویان بین المللی
کیفیت آموزش انگلستان شامل برخی از دانشگاه های برتر جهان از جمله آکسفورد، کمبریج و امپریال کالج لندن است. کانادا همچنین دارای تعدادی دانشگاه معتبر جهانی مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل و دانشگاه بریتیش کلمبیا است.
مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل در انگلستان نسبت به بسیاری از کشورها بالاتر است، دانشجویان محلی تا 9250 پوند در سال و دانشجویان بین المللی به میزان قابل توجهی بیشتر پرداخت می کنند. هزینه های تحصیل در کانادا کمتر از انگلستان است، به طوری که دانشجویان محلی به طور متوسط 6833 دلار کانادا در سال و دانشجویان بین المللی به طور متوسط 29713 دلار کانادا در سال پرداخت می کنند.
فرصت های آموزشی آموزش عالی در انگلستان بسیار رقابتی است و دانشجویان باید در امتحانات سطح A خود نمرات بالایی کسب کنند تحصیلات عالی در کانادا در دسترس تر است و دانش آموزان معمولاً بر اساس نمرات دبیرستان و فعالیت های فوق برنامه پذیرش می شوند.
تعداد دانشجویان بین المللی انگلستان یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی است و سالانه بیش از 500000 دانشجوی بین المللی در دانشگاه های انگلیسی ثبت نام می کنند. کانادا همچنین یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی است و سالانه بیش از 700000 دانشجوی بین المللی در دانشگاه های کانادا ثبت نام می کنند.

آیا امکان تحصیل در مدارس ایرانی در انگلستان وجود دارد؟

در پاسخ به این که آیا امکان تحصیل در مدارس ایرانی در انگلستان وجود دارد باید گفت بله تحصیل در مدارس ایرانی در انگلستان ممکن است چرا که مدارس ایرانی متعددی در این کشور وجود دارد که به ایرانیان مقیم و ایرانی زبان های ساکن انگلیس خدمات آموزشی ارائه می کند.

 1. مدرسه ایرانی هدف
 2. مدرسه فارسی رازی
 3. مدرسه حافظ
 4. مدرسه ایرانی رستم
 5. مدرسه ایرانی ریشه

جمع بندی

تحصیل در انگلیس فرصتی مناسب برای دانشجوان بین‌المللی به حساب می‌آید. این مقاله به مقایسه جنبه‌های مختلف تحصیل در انگلیس از جمله شهریه دانشگاه، هزینه‌های زندگی و امکانات کاری حین تحصیل، پرداخت. هزینه‌های زندگی در انگلیس، بخصوص در لندن، کمی بالا است، اما دانشجوان امکان کار پاره‌وقت حین تحصیل دارند تا به تامین هزینه‌های زندگی کمک کنند. به طور کلی، تحصیل در انگلیس می‌تواند ترکیبی از تجربه تحصیلی ممتاز و تجربه زندگی متنوع باشد که برای دانشجوان بین‌المللی جذابیت بالایی خواهد داشت.شما برای اقدام جهت تحصیل در انگلیس با موسسه رصد و پایش چهره نگار با تجربه ده ساله در حوزه مهاجرت هم اکنون تماس بگیرید.

کشور انگلیس جزو کشورهایی است که امکان کار دانشجویی را برای دانشجویان خارجی خود فراهم کرده تا دانشجویان ضمن تحصیل با مشغول شدن در کارهای پاره وقت برای خود کمک هزینه تحصیلی داشته باشند. بنا به قوانین این کشور هر دانشجوی تمام وقت در انگلیس می تواند در هفته 20 ساعت به طور پاره وقت و در تعطیلات رسمی مانند کریسمس و عید پاک به طور تمام وقت کار کند.

بستگان دانشجویان خارجی که در این مهاجرت همراه دانشجو هستند نیز می توانند پس از گذشت مدتی از تحصیلات فرد، اقدام به کاردر این کشور کنند که این نیز کمک خرجی برای زندگی دانشجویی دانشجویان بین الملل خواهد بود.

بنا براین قانون، همراهان دانشجویان در حال تحصیل در مقطع ارشد و دکتری پس از 12 ماه از شروع به تحصیل شخص و همراهان دانشجویان دوره کارشناسی پس از 6 ماه از شروع تحصیل دانشجو این امکان کار کردن را خواهند داشت.

مزایای مهاجرت به روش تحصیل در انگلیس

آموزش با کیفیت

انگلستان به دلیل آموزش با کیفیت بالا مشهور است و دارای برخی از دانشگاه های برتر جهان است. تحصیل در انگلستان می تواند دسترسی به برنامه های عالی دانشگاهی و اعضای هیئت علمی مشهور را فراهم کند.

ارائه دوره های متنوع

دانشگاه های انگلیسی طیف گسترده ای از دوره ها را در رشته های مختلف ارائه می دهند که به دانشجویان این فرصت را می دهد تا علایق علمی و آرزوهای شغلی خود را دنبال کنند.

تسلط به زبان انگلیسی

انگلیسی زبان اصلی آموزش در اکثر دانشگاه های انگلستان است. تحصیل در یک محیط انگلیسی زبان می تواند مهارت های زبانی را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد، که برای ارتباطات جهانی و فرصت های شغلی ارزشمند است.

دسترسی به منابع و امکانات

دانشگاه‌های انگلیسی اغلب امکانات پیشرفته، کتابخانه‌ها، مراکز تحقیقاتی و خدمات پشتیبانی دانشجویی را ارائه می‌کنند که می‌تواند تجربه یادگیری را افزایش دهد.

معایب مهاجرت به روش تحصیل در انگلیس

هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی

هزینه تحصیل در انگلستان می تواند نسبتاً بالا باشد، به خصوص برای دانشجویان بین المللی. هزینه های تحصیل، محل اقامت و هزینه های روزانه، به ویژه در شهرهایی مانند لندن، می تواند بار مالی باشد.

فرصت های کاری محدود

در حالی که دانشجویان دارای ویزای دانشجویی درجه 4 مجاز به کار پاره وقت در طول تحصیل هستند، محدودیت هایی در تعداد ساعات و انواع مشاغلی که می توانند انجام دهند وجود دارد. که ممکن است گزینه های درآمدی را محدود کند.

پذیرش رقابتی

پذیرش در دانشگاه‌های برتر انگلستان می‌تواند بسیار رقابتی باشد و برآورده کردن الزامات آکادمیک و مهارت زبان می‌تواند چالش برانگیز باشد.

سوالات متداول تحصیل در انگلستان

اگر فرزند شما هنوز به سن دانشگاهی نرسیده است، امکان تحصیل در مدارس انگلستان نیز برای دانش‌آموزان شهروند دیگر کشورها وجود دارد. تحصیل در مدارس انگلستان بسیار پرهزینه، اما باکیفیت است. میانگین شهریه تحصیل برای دانش‌آموزان بین‌المللی در مدارس دولتی انگلستان حدود ۱۴ الی ۱۸ هزار پوند خواهد بود که شهروندان انگلیس از پرداخت آن معاف هستند. شهریه مدارس خصوصی در انگلیس در حدود ۱۶ الی ۳۰ هزار پوند سالانه است.

اگر بخواهید به برای تحصیل در انگلستان وارد این کشور شوید و در آن اقامت کنید، اولین و اصلی‌ترین هزینه شما در زندگی اجاره‌بها و هزینه مسکن خواهد بود. عموما دانشجویان در سال اول تحصیل خود خوابگاه‌های دانشگاهی را برای زندگی انتخاب می‌کنند و پس از آشنایی نسبی با محیط، در سال دوم به سراغ خوابگاه‌های خصوصی خواهند رفت.

سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) یک آزمون استاندارد است که میزان مهارت افراد در زبان انگلیسی را اندازه گیری می‌کند. این آزمون به طور گسترده توسط دانشگاه ها، کالج ها و سایر موسسات آموزشی در انگلستان به عنوان مدرک مهارت زبان پذیرفته شده است. شرایط نمره آیلتس برای تحصیل در انگلستان بسته به سطح تحصیلات و شرایط خاص موسسه متفاوت است. برای دوره‌های کارشناسی، اکثر دانشگاه ها به نمره کلی 6.0 تا 7.0 نیاز دارند، در حالی که دوره‌های کارشناسی ارشد معمولاً به نمره بالاتر از 7.0 تا 8.0 نیاز دارند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که برخی از دانشگاه‌ها ممکن است برای بخش‌های جداگانه آزمون، مانند بخش خواندن یا نوشتن، شرایط امتیاز خاصی داشته باشند. بنابراین، همیشه توصیه می ‌شود برای تعیین شرایط خاص نمره آیلتس با موسسه مورد نظر خود مشورت کنید.

برای دریافت ویزای تحصیلی در انگلیس باید به تایید یک دانشگاه برسید و بتوانید هزینه‌های شهریه و هزینه‌های زندگی خود را تأمین کنید.

بله، آیا دانشجوان بین‌المللی در انگلیس می‌توانند به صورت پاره‌وقت کار کنند. آنها در حین تحصیل معمولاً تا حداکثر ۲۰ ساعت در هفته کار کنند.

اگر فردی در یک دبیرستان انگلیسی‌زبان تحصیل کرده باشد و نمره‌های تحصیلی او در حد قابل قبولی باشند، دانشگاه‌های انگلیس امکان پذیرش این فرد بدون داشتن مدرک آیلتس را فراهم خواهند کرد، اما همان‌طور که می‌دانید، این نوع تحصیل در کشور ایران ممکن نبوده و تنها برای ایرانیانی که خارج از مرزهای ایران دوره دبیرستان خود را طی کرده باشند امکان‌پذیر است. از سویی بسیاری از دانشگاه‌های انگلستان، پیش از پذیرش دانشجو اقدام به مصاحبه‌ی تلفنی یا اسکایپی می‌کنند که اگر افراد فاقد مدرک آیلتس بتوانند این مصاحبه‌ها را بدون مشکل پشت سر بگذارند، امکان پذیرش آن‌ها بالاتر خواهد رفت. برخی از دانشگاه‌های انگلستان هم مدارک پذیرش دانشجویان، بدون مدرک آیلتس را بررسی می‌کنند که نام آن‌ها را در ادامه خواهید دید: دانشگاه بیرمنگام سیتی دانشگاه بریستول دانشگاه شفیلدهالام دانشگاه واریک دانشگاه ساوث بنک لندن دانشگاه نورث آمبریا دانشگاه رابرت گوردن دانشگاه بولتون

قوانین در سال ۲۰۲۴ برای مهاجرت به انگلیس ممکن است تغییر کند اما هنوز اخباری مبنی بر تغییر قوانین برای تحصیل در انگلیس منتشر نشده است و در حال حاضر قوانین سال ۲۰۲۳ برای مهاجرت به انگلیس حاکم است

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

دوره زبان در فرانسه

تحصیل دکتری در فرانسه

تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه

تحصیل کارشناسی در فرانسه

ویزا تحصیلی ایتالیا

تحصیل دکتری در ایتالیا

تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

تحصیل کارشناسی در ایتالیا

تحصیل کارشناسی ارشد در چین

تحصیل کارشناسی در چین

تحصیل کارشناسی ارشد در چک

تحصیل کارشناسی در چک

تحصیل کارشناسی در فنلاند

تحصیل دکتری در فنلاند

تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند

تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه

تحصیل کارشناسی در ترکیه

تحصیل پزشکی در اسپانیا

تحصیل دکتری در اسپانیا

ویزا تحصیلی اسپانیا

تحصیل کالج در اسپانیا

تحصیل کارشناسی در اسپانیا

تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

تحصیل کالج در آلمان

تحصیل کارشناسی در آلمان

تحصیل دکتری در آلمان

ویزا تحصیلی آلمان

تحصیل دبیرستان در کانادا

تحصیل کالج در کانادا

تحصیل کارشناسی در کانادا

ویزا تحصیلی کانادا

تحصیل دکتری در کانادا

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

تحصیل دبیرستان در انگلیس

تحصیل دکتری در انگلیس

ویزا تحصیلی انگلیس

تحصیل کارشناسی ارشد در انگلیس

تحصیل کالج در انگلیس

تحصیل کارشناسی در انگلیس

تحصیل کالج در مجارستان

تحصیل دبیرستان در مجارستان

تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش

تحصیل کارشناسی در اتریش

تحصیل دکتری در اتریش

تحصیل در فنلاند

تحصیل در مجارستان

دوره زبان در مجارستان

تحصیل در چک

تحصیل در نیوزیلند

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در سوئیس

تحصیل در ترکیه

تحصیل در مالزی

تحصیل در فرانسه

تحصیل در آمریکا

تحصیل در چین

تحصیل در روسیه

تحصیل در اتریش

تحصیل در اسلواکی

تحصیل دوره زبان در سوئد

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در آلمان

تحصیل در کانادا

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره تحصیل در انگلیس

40 پاسخ

 1. سلام دوستان
  میخواستم بدونم از لحاظ سهولت ویزای و همچنین شهریه دانشگاه ها انگلیس به صرفه تر هست یا کانادا؟ من به زودی آیلتس 6 و نیم میگیرم

  1. با سلام و وقت بخیر
   کاملا بستگی به خودتان دارد ولی هزینه های تحصیل در کانادا به مراتب کمتر است.

 2. سلام
  برای مدارس انگلیس اقدامی وجود داره؟ من یک پسر 7 ساله دارم و تصمیم دارم به همراهش به انگلیس برم از طریق ویزای تحصیلی برای ایشون. چه پروسه ای داره؟

  1. درود
   در چنین شرایطی ما به شما راهکار مناسب تری پیشنهاد می دهیم . لطفا با ما در ارتباط باشید.

 3. سلام وقتتون بخیر
  آیا دانشگاه ها در انگلیس آزمون ورودی دارن؟چه شرایطی برای این آزمون باید داشته باشیم؟

 4. سلام
  آیا با ویزای تحصیلی همراه هم حق کار نامحدود داره یا فقط 20 ساعت در هفته؟

 5. سلام
  من دانشجوی ترم اول دامپزشکی هستم -کارشناسی-
  آیا میتونم برای رشته موسیقی اپلای کنم؟

  تجربه و رزومه موسیقی دارم

 6. پسر من دبستانی ست
  برای رفتن، ایشان هم نیاز به مدرک زبان دارد یا فقط بنده باید آیلتس داشته باشم؟

  1. سلام دوست عزیز ، هزینه زندگی در انگلیس به میزان شهر و نوع زندگی شما بستگی دارد. می‌توانید مطالعه‌ای در مورد هزینه‌ها و بودجه زندگی داشته باشید.

  1. سلام دوست عزیز، مدت زمان پروسه تحصیل در انگلیس بستگی به نوع دوره است. دوره‌های کوتاه‌مدت ممکن است تا چند ماه و دوره‌های بلندمدت تا چند سال طول بکشد.

  1. سلام دوست خوبم، بله، دانشجوها می‌توانند حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند، و در تعطیلات تحصیلی می‌توانند تمام وقت کار کنند.

  1. سلام دوست عزیز، برخی از دانشگاه‌ها تسهیلات مالی یا ارائه‌ی وام به دانشجوها دارند. همچنین، ممکن است از تسهیلات مالی دولت یا بورس‌ها بهره‌مند شوید.

 7. خواستم بدونم شرایط تحصیل در مدارس انگلیس چگونه است و مدارک مورد نیاز برای پذیرش چیه

  1. سلام برای دریافت اطلاعات کامل در مورد شرایط اعزام دانشجویان به انگلستان می توانید با شماره تلفن های مجموعه چهره نگار تماس بگیرید.

  1. بسته به شرایط افراد ارائه مدارک متفاوت میباشذ لطفا برای اطلاعات دقیق با مجموعه در تماس باشید.

  1. جهت دریافت مشاوره و اطلاعات جامع راجع به هزینه های تحصیل در انگلیس با مجموعه تماس حاصل فرمایید.

 8. هم زمان با تحصیل در انگلیس میتونیم از کار دانشجویی به صورت پاره وقت استفاده کنیم

 9. 3 ماه پیش از طریق چهره نگار برای تحصیل در انگلیس اقدام کردم و بالاخره پذیرشم رو گرفتم. ممنونم ازتون

 10. سلام چجوری میشه از یک دانشگاه در انگلیس بورسیه گرفت؟ چون هزینه تحصیل در انگلیس با چیزهایی که من خوندم خیلی بالاس و اصلا نمیشه از پس این هزینه بر اومد.

 11. سلام من دیپلم دارم برای ادامه تحصیل می تونم به انگلیس برم یا اینکه بهتره کارشناسی رو توی ایران بگیرم؟

  1. سلام و عرض ادب، بسته به سن، شرایط افراد متفاوت است برای راهنمایی بهتر، می توانید با مجموعه تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند

  1. سلام و عرض ادب، در حال حاضر قوانین تحصیل در انگلیس تغییری نکرده است. برای ترم پاییز تغییری نمی کند اگر هم قرار به تغییر باشد برای سال آینده اعمال خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .