سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

جاب آفر آلمان

راهنمای کامل اخذ ویزای جاب آفر آلمان به صورت رایگان

Germany Job Offer

آلمان

مشاوره رایگان

جاب آفر آلمان چیست؟

جاب آفر آلمان به معنای دریافت پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای آلمانی است. جاب آفر فرصت ویژه ای برای مهاجرانی است که به دنبال کسب تجربه در حرفه و تخصص خود بوده و در کنار آن علاقه مند به زندگی در کشور صنعت و تکنولوژی هستند. افراد با هر زمینه تخصصی و یا سطح مهارت فنی می توانند در کشور آلمان، کار مورد نظر خود را جستجو کرده و پس از عقد قرارداد با کارفرمای مربوطه موفق به اخذ جاب آفر آلمان و کار در این کشور شوند.

نکته جالب توجه در این پروسه آن است که متقاضی در صورت یافتن شغل مورد نظر خود می تواند بدون دانش زبان آلمانی اقدام به اخذ جاب آفر آلمان کرده و به ادامه فعالیت خود در این کشور بپردازد. همچنین در صورت عدم تمایل به کار برای یک کارفرمای آلمانی فرد می تواند این دعوت نامه کاری را رد کند و یا در مورد شرایط و مزایای آن با کارفرما مذاکره کند. در هنگام دریافت پیشنهاد کاری جاب آفر آلمان، این قرارداد باید حاوی اطلاعات زیر باشد:

 • نام و آدرس دقیق کمپانی در آلمان
 • تاریخ شروع قرارداد و مدت اعتبار قرارداد
 • در صورت وجود دوره آزمایشی مدت آن قید شود
 • شرح وظایف شغلی
 • مقدار حقوق پرداختی
 • تعداد ساعات کاری مورد نیاز در هر ماه
فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

مهاجرت به آلمان از طریق جاب آفر چگونه است؟

برای ورود به بازار کار آلمان و مهاجرت به آلمان، یکی از گزینه‌ها استفاده از فرصت ویزای جاب آفر آلمان است. آژانس کار فدرال آلمان گزارش داده است که این کشور سالانه به بیش از 400000 مهاجر ماهر برای برآوردن تقاضای نیروی کار نیاز دارد به همین دلیل افراد متخصص بسیاری به مهاجرت به آلمان از طریق جاب آفر می اندیشند. آلمان مشاغل انگلیسی زبان بسیاری را ارائه می‌دهد و رویکرد استخدام Job Offer را به گزینه‌ای مناسب برای متقاضیان بین‌المللی تبدیل می‌کند.

از آن جایی که آلمان یک کشور صنعتی محسوب می‌شود و فرصت‌های شغلی زیادی دارد مهاجرت کاری به این کشور یکی از گزینه‌های پرطرفدار است.

در ابتدا شاید بهتر باشد بدانیم جاب آفر دقیقا چیست؟ جاب آفر به معنای پیشنهاد شغلی و کاری از سوی کشور مقصد است. در صورت تایید جاب آفر برای فرد متقاضی ویزای کاری صادر شده و امکان مهاجرت برای وی فراهم می‌شود. ویزای کاری از جمله ویزاهایی است که می‌توان آن را به ویزای اقامت دائم تبدیل کرد. به صورت کلی برای کسانی که قصد مهاجرت کاری به آلمان دارند سه نوع ویزا وجود خواهد داشت:

job offer ویزای کار با دریافت پیشنهاد شغلی در آلمان
job sekeer ویزای 6 ماهه جست و جوی کار آلمان
blue card ویزای ویژه متخصصان

نحوه درخواست ویزای جاب آفر آلمان

برای دریافت ویزای جاب آفر آلمان باید مراحلی را با موفقیت پشت سر بگذارید. معمولا با کمک یک روند ثابت به هدف خود می رسید. با داشتن اطلاعات کافی از روند درخواست ویزای جاب آفر مشغله‌های فکری شما کمتر خواهد شد و یک تصمیم درست را در پیش می گیرید. کسانی که از طریق ویزای جاب آفر آلمان اقدام می‌ کنند، انرژی کمتری را صرف دریافت ویزا کرده و با ورود به این کشور زیبا می ‌توانند کار خود را شروع کنند. به طور کلی، باید در ابتدا با در دست داشتن قرارداد کاری از سوی کارفرما برای اخذ ویزا اقدام کنید.

مراحل اخذ ویزای جاب آفر آلمان

به طور کلی مراحل زیر برای اخذ ویزای جاب آفر آلمان نیاز است که شامل:

 • تسلط بر زبان آلمانی: اولین موردی که برای مهاجرت و درخواست ویزای جاب آفر نیاز دارید، آموختن زیان آلمانی و تسلط کامل بر آن است.
 • رزومه: توانایی تهیه یک رزومه عالی برای کارفرما هنر محسوب می‌ شود؛ زیرا این یک عملکرد ساده نیست و در آینده شما اهمیت زیادی دارد. در نهایت، تهیه رزومه مرتبط با سابقه کاری و تخصص شما الزامی است.
 • هزینه: هزینه دریافت ویزا را بپردازید. با پرداخت هزینه، ویزای شما در نزدیک‌ ترین زمان ممکن حاضر می ‌شود.
 • مدارک: مدارکی مانند کارت شناسایی، قرارداد کاری، بیمه، مدارک تحصیلی و … باید به زبان آلمانی ترجمه شوند تا برای کشور آلمان ارسال کنید.
 • درخواست: با در دست داشتن قرارداد کاری و مدارک مورد نیاز به راحتی برای ویزا اقدام کنید.
 • مصاحبه: برای دریافت ویزا توسط کارشناس مربوطه مصاحبه انجام می‌ شود که شما حتما باید در این مصاحبه شرکت داشته باشید. 

پرچم کشور آلمان

بنابراین برای اینکه بتوانید پیشنهاد کاری متناسب با شرایط خود پیدا کنید و به صورت منصفانه یک ویزای کاری با جاب آفر از آلمان بگیرید، بهتر است حتما از مشاوران باتجربه و مطمئن راهنمایی بگیرید و اطلاعات کافی بدست بیاورید. به این منظور می‌توانید از طریق تماس با مشاوران موسسه چهره نگار اطلاعات لازم را بدست آورید و از خدمات این موسسه به صورت اختصاصی استفاده کنید.

درخواست ویزای کار آلمان از طریق جاب آفر

درخواست ویزای کار آلمان از طریق جاب آفر از یک کارفرمای آلمانی، یکی از روش‌های مهاجرت مطمئن به کشور آلمان برای افرادی است که مدرک دانشگاهی و سابقه تخصصی در یک رشته دارند. به طور کُلی فرایند اخذ این ویزا به گونه‌ای است که متقاضیان باید ابتدا:

 1. یک پیشنهاد کاری متناسب با شرایط، سوابق و مدارک خود در کشور آلمان پیدا کنند.
 2. بعد از دریافت دعوتنامه کاری از کارفرما، برای اخذ ویزا اقدام کنند.

به این ترتیب نه تنها اقامت در کشور آلمان برای فرد ممکن خواهد بود، بلکه با اشتغال به کار از همان ابتدا و دریافت حقوق، می تواند اقامت راحت و مطمئن در آلمان را برای خود تضمین کند. نکته قابل توجه دیگر در مورد گرفتن جاب آفر آلمان این است که پیشنهاد کاری مناسب در کشور آلمان به راحتی ارائه نمی‌شود و اگر قصد داشته باشید این روش را برای مهاجرت آلمان انتخاب کنید نمی‌توانید بدون مشورت، آگاهی و داشتن شرایط و ارتباطات مناسب با کارفرمایان معتبر در آلمان این کار را انجام بدهید.

تصویر کارخانه خودرو سازی در آلمان - ویزای کار آلمان از طریق جاب آفر

حتی ممکن است بدلیل نا آگاهی و عدم برخورداری از راهنمایی و مشاوره مهاجرتی، یک متقاضی پس از مصاحبه با شرکت آلمانی، نتواند رضایت آنها را جلب کند یا با حقوق و مزایای پایینی با‌ آنها به توافق برسد.

چگونه جاب آفر آلمان را بگیریم؟

حال این سوال به وجود می آید که چگونه جاب آفر آلمان را بگیریم؟ باید گفت برای گرفتن جاب آفر از این کشور راه‌های مختلفی وجود دارد که نگاهی به آن‌ها می‌اندازیم.

برای تجربه ویزای جاب آفر آلمان و شروع جستجوی شغل در آلمان، مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا باید مدارک تحصیلی و تجربیات کاری خود را مرتب نمایید و رزومه حرفه ای و جذابی  برای خود تهیه کنید. سپس در سایت‌های کاریابی آلمان و شرکت‌ های استخدامی محلی ثبت نام کنید و به دنبال شغل های مناسب بگردید. همچنین، شبکه‌سازی با افراد محلی آلمانی که در صنعت مورد علاقه شما فعالیت می ‌کنند، می‌ تواند به شما کمک کند. علاوه بر این، شرکت در نمایشگاه ها و رویداد های شغلی می‌ تواند فرصتی برای برقراری ارتباط مستقیم با کارفرمایان آلمانی فراهم کند. در طول این فرآیند مهارت های زبان آلمانی را تقویت کنید؛ چراکه اکثر شغل ها در آلمان نیازمند آشنایی خوب با زبان آلمانی هستند.

در نهایت پس از دریافت دعوت نامه یا پیشنهاد شغل از یک کارفرما در آلمان، شما می توانید به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه کرده و درخواست ویزای جاب آفر را انجام دهید. با رعایت این مراحل و تلاش مستمر، شانس شما برای دریافت تجربه ویزای جاب آفر آلمان و یافتن شغل در آلمان افزایش خواهد یافت.

روش ‌های دریافت جاب آفر آلمان

کاریابی در ایران به دو صورت حضوری و غیر حضوری امکان‌پذیر است؛ اما برای کشور دیگر رفت و آمد دشوار خواهد بود؛ در نتیجه، با رجوع به سایت‌ ها و روش ‌های دیگر می توانید جاب آفر با موقعیت عالی پیدا کنید. برای دریافت جاب آفر آلمان راه های متفاوتی وجود دارد. هر اقدامی برای مهاجرت نیازمند پیمودن راه های مختلف است و همه روشها کارآمدی خاص خود را دارند. شما یکی از روش های زیر را انتخاب و از طریق آن اقدام کنید. روشهای دریافت جاب آفر آلمان عبارتند از:

 • مؤسسات: برخی از ارگان‌ ها و موسسات برای این کار در ایران فعالیت می‌ کنند. افراد واجد شرایط باید در این مراکز حضور یابند. این موسسه‌ ها با توجه به میزان مهارت، شغل مرتبط را به شما معرفی خواهند کرد.
 • سایت ها: سایت ‌های خارجی که به منظور جاب آفر راه‌ اندازی شده ‌اند، یکی دیگر از راه‌ های یافتن شغل مورد نظر است. با کمک یک سیستم هوشمند به سراغ سایت‌ های کاریابی در کشور آلمان بروید و جاب آفر مورد نظر خود را پیدا کنید.

روزنامه ها: روزنامه ‌های کشور آلمان یکی از بهترین راه ‌های یافتن جاب آفر آلمان است. اگر شغل مرتبط با حرفه خود را یافتید، به صورت مستقیم با ارسال رزومه جاب آفر خود را انتخاب کنید.

موسسه های کاریابی و مهاجرتی داخل ایران

پیشنهاد می‌شود برای دریافت جاب آفر آلمان از تخصص موسسات کاریابی و مهاجرتی معتبر داخلی کمک بگیرید. آن‌ها می‌توانند اطلاعات خوبی در این زمینه در اختیار شما قرار دهند. موسسات مهاجرتی مثل چهره نگار می توانند در مسیر یافتن کار در آلمان شما را یاری کنند تا از همه گزینه های پیش روی خود برای مهاجرت آسان تر استفاده کنید.

موسسات کاریابی آلمان

هر کشوری تعدادی موسسات کاریابی دارد که آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای یافتن شغل مورد نظر می‌توانید از طریق وب‌سایت‌های رسمی کاریابی آلمانی اقدام نمایید. شما می‌توانید مدارک و سوابق شغلی خود را در اختیار این وب‌سایت‌ها قرار دهید و آن‌ها نیز شما را به موسسات و شرکت‌های مناسب متصل می‌کنند. برای دریافت ویزای جاب آفر آلمان، متقاضیان باید دارای تخصص و مهارت‌های مرتبط با مشاغل مورد نیاز در آلمان و همچنین مدرک زبان آلمانی باشند.

چنانچه شغل مناسب شما از طریق این موسسات پیدا شد آن‌ها در مقابل پرداخت هزینه‌ای جاب آفر را برای شما ارسال می‌‌کنند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که جاب آفر باید مورد تایید مراجع قانونی کشور آلمان باشد و شرایط لازم را داشته باشد چرا که ویزا تنها به جاب آفرهای قانونی و معتبر پرداخت خواهد شد.

شرایط معتبر بودن جاب آفر به مدت زمان آگهی شدن آن در داخل کشور و اتحادیه‌ی اروپا برمی‌گردد.

بررسی فرصت های استخدامی شرکت‌های خاص

اگر از دسته‌ی کسانی هستید که تمایل دارید در شرکت خاصی مشغول به کار شوید می‌توانید فرصت های استخدامی همان شرکت را دنبال کنید و در موقعیت مناسب رزومه و کاورلتر (CV) خود را برای آن‌ها ارسال کنید.

باید افزود که آلمان برای رسیدگی به موضوع کاهش جمعیت و کمبود نیروی کار متخصص، دریافت ویزای کار را برای متخصصان و صنعت گران ماهر آسان کرده است. مهاجران ماهر و حرفه‌ای با مدرک لیسانس، کاردانی یا فنی می‌توانند برای کار به آلمان مهاجرت کنند، اما برای ورود به بازار کار باید از یک شرکت معتبر آلمانی پیشنهاد کاری داشته باشند.

پیشنهاد شغلی معتبر باید از یک شرکت معتبر آلمانی ارسال شود و حقوق یک سال کارمند مشخص باشد که کارفرما تا پایان قرارداد کار ضمانت پرداخت را دارد.

راه‌های دریافت جاب آفر در آلمان چیست؟

در صورت واجد شرایط بودن، روش های مختلفی برای دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای آلمانی وجود دارد.

 • یکی از راه‌ها کمک گرفتن از موسسات معتبر و قانونی کار یا مهاجرت در داخل ایران است که با توجه به شرایط شما می‌توانند شما را برای دریافت جاب آفر آلمان و ویزای کار راهنمایی کنند.
 • گزینه دیگر استفاده از وب‌سایت‌های رسمی کاریابی آلمان است که می‌توانید رزومه خود را ارسال کنید و در ارسال مدارک خود به کارفرمایان بالقوه کمک دریافت کنید.

بااین‌حال، مهم است که اطمینان حاصل شود که پیشنهاد کاری دریافت شده قانونی است، زیرا فقط فرصت شغلی قانونی واجد شرایط ویزای کار آلمان هستند. طبق قوانین آلمان، یک شغل باید به مدت شش ماه در آلمان و اتحادیه اروپا تبلیغ شود تا کارفرما بتواند این موقعیت را به متقاضی ارائه دهد که شرایط لازم را دارد.

شرایط ویزای جاب آفر برای آلمان شامل افراد ماهر و واجد شرایط از سراسر جهان است که می‌توانند در شغل مورد نظر خود کار کنند و به‌طور بالقوه اقامت دائم در این کشور را دریافت کنند. برای واجد شرایط بودن برای فرصت شغلی در آلمان، افراد باید شرایط خاصی را داشته باشند. این‌ها شامل:

 • ناتوانی کارفرما برای یافتن کاندید مناسب از داخل آلمان
 • داشتن مدرک لیسانس یا فوق لیسانس (یا معادل آن) از دانشگاه آلمان یا جاهای دیگر
 • داشتن حداقل 5 سال سابقه کاری مرتبط
 • و تسلط به زبان آلمانی (اگر چه برخی شرکت ها ممکن است مهارت انگلیسی را بپذیرند).

جاب آفر

چه نکاتی باید در پیشنهاد شغلی آلمان ذکر شده باشد؟

در اینجا چند نکته مهم که باید در پیشنهاد شغلی آلمان ذکر شده باشد را بررسی می کنیم. این نکات می تواند در پیدا کردن شغل مناسب شما و تشخیص بهتر کمک کند:

 • آموزش
  قراردادهای کاری در آلمان معمولاً شامل یک دوره کارآموزی شش‌ماهه است که طی آن هر یک از طرفین می‌توانند با دو هفته اخطار قرارداد را فسخ کنند.
 • استخدام موقت
  جاب آفر موقت معمولاً تاریخ پایان مشخصی دارند و پس‌ازآن قرارداد به‌طور خودکار پایان می‌یابد. بااین‌حال، ممکن است با قرارداد جدید ادامه کار وجود داشته باشد.
 • ساعات کار و اضافه‌کاری
  مشاغل تمام‌وقت در آلمان معمولاً شامل بیش از 40 ساعت کار در هفته در طول پنج روز است. کار بیش از هشت ساعت در روز به‌طورکلی طبق قانون کار آلمان مجاز نیست، اگرچه برای مشاغل خاصی استثنا وجود دارد. بسیاری از پیشنهاد‌ها شغلی شامل یک‌بند در مورد پرداخت اضافه‌کاری هستند، اما پیروی از این قوانین بسته به شرکت می‌تواند متفاوت باشد.
 • درآمد
  درآمد درج‌شده در قرارداد معمولاً درآمد ناخالص است و مالیات و بیمه قبل از پرداخت از آن کسر می‌شود. حقوق معمولاً ماهانه پرداخت می‌شود. حتماً پیشنهاد‌ها شغلی خود را برای اطلاعات در مورد شروع حقوق و هرگونه افزایش یا مزایا احتمالی بررسی کنید.
 • تعطیلات
  کارمندان در آلمان حداقل 20 روز مرخصی با حقوق در سال دارند. برخی از کارفرمایان ممکن است بیشتر پیشنهاد دهند. اگر کار خود را در اواسط سال شروع کنید، می‌توانید بخشی از روزهای تعطیل خود را برای ماه‌های باقی‌مانده اختصاص دهید.

شرایط سنی جاب آفر آلمان برای مهاجرت

بسیاری از متقاضیان این نوع مهاجرت، نگران شرایط سنی جاب آفر آلمان هستند و این سوال را می پرسند که آیا می‌توانند ویزای جاب آفر را در سن 30 یا 40 سالگی دریافت کنند. در نتیجه بسیاری از متقاضیان بدون تحقیق و اطلاعات مناسب از پیگیری این ویزا خودداری می کنند. خوشبختانه محدودیت سنی برای دریافت ویزای جاب آفر وجود ندارد. این بدان معناست که حتی اگر بالای 40 سال دارید و دارای تجربه کاری مرتبط و رزومه قوی هستید، می‌توانید به راحتی این ویزا را دریافت کنید.

درحالی‌که محدودیت سنی خاصی برای متقاضیان کار در آلمان وجود ندارد، توصیه می‌شود متقاضیان برای این شغل خاص حداقل 45 سال سن داشته باشند. بااین‌حال، موافقت کارفرما بسیار مهم است، و اگر شما 50 ساله با تجربه حرفه‌ای و تخصص گسترده در زمینه خود هستید، در صورت تایید کارفرما، ممکن است همچنان برای این کار در نظر گرفته شوید.

آلمان در حال حاضر به بیش از 400000 کارشناس و متقاضی خارجی برای مهاجرت به این کشور نیاز دارد. سن به دلیل نیاز این کشور به نیروهای متخصص و حرفه‌ای عامل اصلی مهاجرت به آلمان نیست. در عوض به سایر شرایط مهاجرت توجه بیشتری می‌شود. به شرایط سنی برای مهاجرت کاری به آلمان می پردازیم که به دو صورت از طریق جاب آفر یا ویزای جاب سیکر انجام می‌شود. دومی به افراد اجازه می‌دهد تا شش ماه در آلمان زندگی کنند تا از یک کارفرمای آلمانی جاب آفر پیدا کنند. علاوه بر این، ویزای Ausbildung برای کسانی که به دنبال کارآموزی در آلمان از طریق دوره‌های آموزشی و حرفه‌ای هستند، وجود دارد. اکنون محدودیت سنی هر یک از این روش ها را بررسی می کنیم.

شرایط سنی برای دریافت ویزای جاب آفر برای مهاجرت به آلمان به‌طور مشخص ذکر نشده است، اما توجه به این نکته ضروری است که افراد بالای 45 سال ممکن است زمان سخت تری برای دریافت ویزا داشته باشند. علاوه بر این، افراد زیر 18 سال به مدارک اضافی از والدین یا قیم قانونی خود نیاز دارند. شرایط اخذ ویزا تا حد زیادی به شرایط فردی و نظر کارفرما بستگی دارد. برخی از کارفرمایان ممکن است سابقه کار را بر سن اولویت دهند، درحالی‌که برخی دیگر ممکن است در دسترس بودن نیروی کار را در اولویت قرار دهند. بنابراین، به‌طورکلی سودمند است که برای ویزا در سنین پایین تر اقدام کنید تا احتمال تایید را افزایش دهید.

برای مهاجرت به آلمان از طریق ویزای جستجوی کار، متقاضیان می‌توانند در هر سنی اقدام کنند و شرایط سنی مشخصی ندارند، به استثنای افراد بالای 67 سال که به دلیل سن بازنشستگی قادر به درخواست نیستند. بااین‌حال، به‌طورکلی دریافت ویزا بین 25 تا 40 سالگی آسان تر است، زیرا بعد از این سن دشوارتر می‌شود.

برای ویزای Ausbildung که برای مهاجران و شهروندان آلمانی طراحی شده است، شرایط سنی بیشتر به سن شرکت کنندگان در شروع دوره مربوط می‌شود. این دوره ها معمولاً برای افراد 15 ساله و بالاتر برگزار می‌شود و اکثر شرکت کنندگان خارجی هستند. متقاضیان باید حداقل 18 سال سن داشته باشند تا بتوانند ویزا را دریافت کنند و برای افراد زیر 25 سال راحت تر است.

محدودیت سنی ویزای جاب آفر آلمان

یکی دیگر از دغدغه‌های متقاضیان ویزای کاری در آلمان شرایط سنی است. با توجه به اینکه انواع مختلفی از ویزا وجود دارد، محدودیت‌های سنی متفاوتی نیز در نظر گرفته شده‌است.

ویزا با جاب آفر میانگین بین ۲۵ تا ۴۰ سال
ویزای جستجوی کار کمتر از ۴۵ سال

هزینه ویزای جاب آفر آلمان چقدر است؟

در امور مهاجرتی پرداخت هزینه‌ها یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها برای افراد است. باید گفت دریافت ویزای جاب آفر هزینه‌ها‌ی بسیار کمی دارد. مهم‌ترین هزینه‌ی پرداختی به این منظور هزینه‌‌ی دریافت ویزا است که برای هر نفر 75 یورو است. لازم به ذکر است که در صورت ریجکت شدن متقاضی، این وجه پرداخت شده‌، برگشت داده نخواهد شد.

با این حال علاوه بر هزینه‌‌‌ی بالا تعدادی هزینه‌های جانبی نیز وجود دارد که بهتر است در فرایند دریافت جاب آفر در نظر بگیرید، برای مثال باید به هزینه‌ی دریافت تائیدیه ZAB و هزینه ترجمه مدارک به زبان آلمانی اشاره کرد. همچنین فرد متقاضی باید یک تمکن مالی ۶ ماهه در دریافت ویزای جاب سیکر نیز داشته‌باشد.

اگر به هر دلیلی امکان مهاجرت از طریق تحصیل در آلمان را ندارید اما مهارت و تخصص خاصی دارید مهاجرت کاری یکی از بهترین و مهم‌ترین گزینه‌های پیش رو برای شما است. با توجه به اینکه ویزاهای کاری آلمان انواع مختلفی نیز دارند می‌توانید با استفاده از یکی از آن‌ها از فرصت‌های شغلی این کشور به عنوان یک کشور صنعتی در حوزه‌ی اتحادیه‌ی اروپا نهایت استفاده را ببرید.

هزینه ویزای جاب آفر آلمان

هزینه اخذ جاب آفر آلمان نسبت به دیگر شرایط اخذ ویزای آلمان به مراتب کمتر بوده و هزینه بسیار اندکی را شامل میشود؛ به عبارتی هر متقاضی برای درخواست job offer ملزم به پرداخت 75 یورو برای درخواست اولیه بوده و مابقی هزینه ها مربوط به ترجمه مدارک به زبان انگلیسی و آلمانی و هزینه رفت و آمد به این کشور و سایر هزینه های جانبی از جمله دریافت بیمه پزشکی و دریافت کارت ویزا و هزینه هایی از این دست خواهد بود.

برای دریافت ویزای جاب سیکر آلمان، متقاضیان باید مدارک مربوط به منابع مالی خود را ارائه دهند که ثابت کند دارای بودجه کافی برای پوشش کل اقامت خود در آلمان است که در حدود 853 تا 4000 یورو در ماه است. بااین‌حال، برای کسانی که از طریق جاب آفر استخدام می شوند، مشاغل معمولاً حقوق خوبی ارائه می دهند و هزینه های اقامت را پوشش می دهند، بنابراین متقاضیان ویزا نیازی به نگرانی در مورد این هزینه ها ندارند. اساساً تنها هزینه این افراد هزینه 75 یورویی برای دریافت ویزا است.

ممکن است در مورد هزینه دریافت جاب آفر در آلمان تعجب کنید. خبر خوب این است که این روش مهاجرت به آلمان نسبتاً ارزان است و تنها هزینه آن ترجمه و معادل سازی مدارک و همچنین هزینه های آموزش زبان است. بااین‌حال، در صورتی که بخواهید با یکی از کارفرمایان آلمانی کار کنید، ممکن است هزینه های اضافی مانند بلیط هواپیما، هزینه سفارت و هزینه هایی از سوی شرکت‌های مهاجرت دریافت شود.

هزینه های دریافت جاب آفر آلمان چقدر است ؟

مخارج هزینه تقریبی
ترجمه cv و cover letter 50 – 200€
هزینه درخواست آنلاین استخدام 5 – 30€
عکس پرسنلی 50 – 100€
دوره زبان آلمانی 500 – 2000€
جلسات شبکه  سازی و کاریابی 10 – 50€
هزینه ویزا 50€ – 100€
هزینه سفر برای شرکت درمصاحبه بسته به محل جلسه متفاوت است

هزینه های دریافت ویزای جاب آفر آلمان ممکن است متغیر باشد و با توجه به مواردی مانند کشور محل اقامت، سن، نوع و مدت اقامت متفاوت باشد. علاوه بر هزینه های مربوط به درخواست ویزا، ممکن است هزینه های اضافی نیز وجود داشته باشد. به عنوان مثال برای مصاحبه در سفارت آلمان، هزینه مصاحبه و هزینه تحویل مدارک ممکن است محاسبه شود. همچنین باید هزینه بیمه سفر و بیمه پزشکی بین‌المللی را در نظر بگیرید.

هزینه های دیگر ممکن است شامل هزینه ترجمه مدارک، هزینه اقامت و زندگی در طول مدت جستجوی شغل و هزینه پرواز و اقامت در آلمان باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد هزینه های دریافت ویزای جاب آفر آلمان، به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه کنید یا وب سایت رسمی سفارت آلمان را بررسی نمایید.

تمکن مالی مورد نیاز جاب آفر آلمان چقدر است؟

جاب آفر آلمان فرصت درآمدزایی ویژه ای را برای افراد متخصص فراهم می کند که به راحتی می توانند در این کشور به ادامه زندگی خود بپردازند؛ اما در ابتدای پروسه درخواست برای گرفتن پیشنهاد کاری شخص موظف است گواهی تمکن مالی مورد نیاز جاب آفر آلمان را به همراه سایر مدارک ارائه دهد؛ این گواهی ثابت می کند که متقاضی می تواند برای حداقل 6 ماه هزینه های زندگی خود را بپردازد و در طول مدت حضور خود در این کشور بتواند هزینه های معمول زندگی را بپردازد؛ مبلغ تعریف شده برای تمکن مالی جاب آفر آلمان مبلغی بین 8 تا 9 هزار یورو سالیانه است که به عبارتی برای هر ماه این عدد بین 700 الی 750 یورو خواهد بود.

تمکن مالی جاب آفر آلمان

در صورت پذیرش درخواست جاب آفر آلمان درآمد ماهانه افراد چقدر است؟

میزان حقوقی که می‌توانید در آلمان کسب کنید به عوامل مختلفی مانند شغل، قرارداد کاری و محل زندگی شما بستگی دارد.

این در حالی است که حداقل دستمزد یک کارگر ساده در آلمان تقریباً 1200 یورو در ماه است که 400 یورو بیشتر از میانگین هزینه زندگی است.

درآمد معمولی یک کارمند پس از کسر مالیات و هزینه ها حدود 2500 یورو در ماه است که تقریباً سه برابر میانگین هزینه زندگی است.

برای پرستاران حداقل حقوق ماهیانه 3100 یورو ناخالص و 1900 یورو خالص است که تقریباً 900 یورو بیشتر از میانگین هزینه زندگی است. متخصصان پزشکی می‌توانند حدود 5500 یورو پس از کسر مالیات با میانگین حقوق ناخالص حدود 9000 یورو در ماه درآمد داشته باشند که بیش از چهار برابر میانگین هزینه زندگی در آلمان است.

برای دریافت جاب آفر در آلمان، متقاضیان به جز هزینه ویزای کار آلمان که در حال حاضر 75 یورو برای هر نفر است، نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای ندارند. اما در صورت رد درخواست ویزا، هزینه آن استرداد نخواهد داشت. به غیر از هزینه ویزا، هزینه های دیگری نیز برای دریافت جاب آفر وجود دارد، مانند دریافت گواهینامه ZAB و ترجمه مدارک به آلمانی. علاوه بر این، متقاضیان باید با داشتن وجوه کافی در حساب خود به مدت حداقل شش ماه، توانایی مالی خود را نشان دهند.

میزان درآمد در آلمان

شرایط دریافت ویزای جاب آفر آلمان چیست؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که به عنوان شرایط دریافت جاب آفر از آلمان می‌توان معرفی کرد سابقه کاری و مدرک تحصیلی است. سابقه کاری و مدرک تحصیلی شما باید منطبق بر شغلی باشد که مایلید در آن مشغول شوید. شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای جاب آفر آلمان توسط سفارت آلمان تعیین می‌شود، اما به‌طورکلی داشتن تحصیلات، تجربه کاری و تخصص در مشاغل مورد نیاز در آلمان مهم است. همچنین دعوت‌نامه کاری یا قرارداد معتبر ضروری است و همچنین، شرایط سنی و حقوق نیز اعمال می‌شود.

همچنین سایر شرایطی که باعث می‌شود به احتمال بالاتری موفق به دریافت یک پیشنهاد کاری از کارفرمایی در آلمان شوید شامل:

 1. حداقل 25 و حداکثر 45 سال سن
 2. حداقل 3 سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی و شغل مورد نظر
 3. حداقل مدرک لیسانس مرتبط با شغل مورد نظر
 4. مدرک زبان آلمانی B2 و یا آیلتس 6 به همراه آشنایی با زبان آلمانی در حد A1

سابقه کاری برای دریافت جاب آفر آلمان

داشتن سابقه کاری در هر شغلی یک ویژگی مثبت محسوب می‌ شود و شما با داشتن سابقه کاری راحت ‌تر شغل مورد نظر خود را پیدا می‌ کنید. در کشور آلمان نیز داشتن سابقه کاری اهمیت زیادی دارد. مدرک لیسانس و فوق لیسانس برای مهاجرت و اخذ جاب آفر الزامی است؛ حتی اگر مدارک تحصیلی غیر مرتبط داشته باشید. هنگامی که برای جاب آفر آلمان برنامه ‌ریزی می ‌کنید، باید بدانید داشتن مدرک تحصیلی کافی نیست. در جاب آفر کسانی که سابقه کار دارند، پذیرش خواهند شد. هر چه سابقه کاری بالاتری داشته باشید، شانس برنده شدن در جاب آفر بیشتر می ‌شود. به طور کلی، باید حداقل پنج سال سابقه کار داشته باشید تا یک پله از شرایط پیشنهاد کاری ویژه را پشت سر بگذارید‌. بدون سابقه کار نمی‌ توانید از این طریق برای مهاجرت اقدام کنید. سابقه کاری برای مهاجرت شما یک مزیت محسوب می ‌شود.

سابقه کار بالا نشان از تجربه و مهارت بیشتر است و دیگر با حدس و گمان حرفه خود را شروع نمی‌ کنید. کمترین میزان سابقه برای کار در حرفه مورد نظر پنج سال تعیین شده است تا یک نیروی ماهر وارد کشور آلمان شود. به این ترتیب نیروی حرفه‌ ای هیچ هزینه‌ ای برای آموزش به دنبال ندارد و در ابتدا درآمدزایی را شروع می‌ کند. سابقه کاری مفید و تجربه بالا شما را برای رسیدن به موفقیت تشویق می‌ کند‌؛ زیرا یک نیروی با تجربه و پخته نیاز کارفرما را برطرف خواهد کرد.

مراحل دریافت جاب آفر آلمان چیست؟

در مرحله اول پروسه درخواست جاب آفر آلمان متقاضی ملزم به یافتن شغل از طریق پلتفرم های تعریف شده است و سپس باید درخواست خود را برای شغل مربوطه به کارفرما ارائه دهد؛ در نهایت باید درخواست خود را مبنی بر کوتاه مدت یا بلند مدت بودن ویزای خود مشخص کند. در مرحله بعدی وی موظف است که مدارک مورد نیاز تایید کننده مهارت و تخصص خود را جمع آوری و ترجمه کرده و در هر دو صورت فیزیکی و آنلاین به همراه داشته باشد و پس از رزرو زمان ملاقات خود با سفارت مدارک را به صورت کامل ارائه دهد و پس از آن هزینه های مربوطه را پرداخت و منتظر دریافت نتیجه از سوی مراجع مربوطه در جهت تایید ویزای خود بماند.

مراحل دریافت ویزای جاب آفر آلمان

مدارک مورد نیاز جاب آفر آلمان

برای درخواست ویزای جاب آفر آلمان، مدارک خاصی مورد نیاز هستند. ابتدا باید فرم درخواست ویزای جاب آفر را پر کرده و امضا کنید. همچنین باید دو قطعه عکس با ابعاد استاندارد ارائه دهید. مدارک تحصیلی مهم نیز شامل مدارک تحصیلی مرتبط با شغل مورد نظر است، مانند مدرک کارشناسی یا فوق لیسانس.

 همچنین باید مدارک مربوط به تجربه کاری را ارائه کنید مانند رزومه حرفه‌ ای، نامه‌ های توصیه و سوابق کاری. برای اثبات توانایی مالی، باید مدارکی مانند حساب بانکی با موجودی کافی یا تائیدیه از کارفرما در مورد حقوق و درآمد ماهیانه ارائه دهید.

توجه داشته باشید که برای تجربه ویزای جاب آفر آلمان باید دارای بیمه سفر و بیمه پزشکی بین‌المللی باشید. در نهایت باید نشان دهید که قصد بازگشت به کشور مبدا پس از یافتن شغل در آلمان دارید.

مدرک زبان جاب آفر آلمان مورد نیاز است ؟

مدرک زبان در تجربه ویزای جاب آفر آلمان ممکن است مورد نیاز باشد. در کشور آلمان، زبان رسمی آلمانی است و برای یافتن شغل و ادامه زندگی در این کشور، آشنایی کافی با زبان آلمانی ضروری است. برخی از سفارتخانه ها ممکن است از متقاضیان ویزای جاب آفر درخواست کنند که مدرک زبان آلمانی را ارائه کنند. این مدرک معمولاً شامل گواهی دوره آموزش زبان یا گواهی آزمون زبان آلمانی مانند TestDaF، Goethe-Zertifikat یا Telc است. در صورتی که مدرک زبان آلمانی را ندارید، می ‌توانید در دوره های آموزش زبان آلمانی شرکت کنید تا مهارت های زبانی خود را بهبود دهید و در نهایت مدرک زبان لازم را بدست آورید.

سیسستم جذب نیروی خارجی و جاب آفر آلمان چگونه است؟

برای اخذ اقامت کاری و استفاده از جاب آفر آلمان باید با یک شرکت آلمانی قرارداد عقد کنید و استخدام شوید. اما سیستم جذب نیروی خارجی در آلمان شرایط خاصی دارد و به همین دلیل استخدام در این کشور با جزئیاتی همراه است. در ادامه به چگونگی سیستم جذب نیروی خارجی در آلمان می‌پردازیم:

قبل از هر چیزی قرارداد کاری شما با شرکت مد نظر باید شامل تمام اطلاعات هویتی شما باشد. به عنوان مثال نام، اطلاعات تماس، شماره پاسپورت، آدرس محل سکونت، سن و … باید در قرارداد ذکر شود و با اطلاعات هویتی شما منطبق باشد.

همچنین مشخصات و اطلاعات مربوط به کارفرما باید به صورت کامل در قرارداد ذکر شده باشد. مواردی مثل شماره ثبت، آدرس ثبت، نام رسمی شرکت و … باید ثبت شده باشد. از میان سایر مطالبی که باید در قرارداد ذکر شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عنوان شغل مورد نظر
 • شرح وظایف کارمند
 • تاریخ شروع به کار
 • مدت زمان اعتبار قرارداد
 • حقوق ناخالص کارمند در یکسال
 • پاداش
 • مزایا
 • کمیسیون و سایر عنوان‌های مالی مربوط به شغل
 • شرایط مرخصی
 • شرایط فسخ قرارداد
 • قوانین و دستورالعمل‌های بین کارمند و کارفرما

و …

همچنین برای اخذ ویزای جاب آفر آلمان باید قرارداد استخدامی به امضای کارفرما و کارمند برسد و تایید شود. علاوه بر این طبق قوانین آلمان یک مدت آزمایشی برای قراردادهای شغلی در نظر گرفته می‌شود که شامل 3 تا 6 ماه است. این مدت آزمایشی باید در متن قرارداد ذکر شده باشد.

شرایط جاب آفر آلمان

مدارک لازم برای جاب آفر آلمان چیست؟

یکی از مهم‌ترین مراحل مهاجرت از جمله روش اخذ ویزای کاری آلمان با جاب آفر این است که کلیه مدارک لازم برای جاب آفر آلمان را ترجمه و تکمیل و ارسال کنید. در صورتی که مدارک شما کامل باشد و نیازی به اصلاح آنها وجود نداشته باشد، کارهای شما با سرعت چند برابر پیش خواهد رفت. می‌توان گفت که مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ جاب آفر آلمان لازم دارید شامل:

 • عکس پاسپورت
  برای انجام کارهای اداری مربوط به مهاجرت عکس گذرنامه‌ای یا پاسپورتی احتیاج دارید. البته برای تمام سفرهای خارجی و روش‌های مهاجرت این اولین چیزی است که به آن احتیاج دارید.
 • مدارک شناسایی
  مدارک شناسایی شما مثل شناسنامه و کارت ملی باید به زبان آلمانی ترجمه شوند و تعداد کافی کپی از آنها تهیه کنید تا مشکلی به وجود نیاید.
 • اصل پاسپورت
  همه می‌دانند که برای اخذ ویزا مهم‌ترین مدرک پاسپورت یا گذرنامه است. برای اخذ ویزای کار آلمان هم لازم است که گذرنامه امضاشده خود را که دارای بالاترین مدت اعتبار ممکن باشد و کپی تمام صفحات آن را ارائه کنید.
 • نامه قرارداد با شرکت آلمانی
  بعد از انجام مصاحبه با کارفرمایی در آلمان، در صورت تایید کارفرما مطابق قانون کار این کشور یک قرارداد کاری رسمی برای متقاضی تنظیم می کند که به امضای طرفین می رسد. این مدرک به صورت اختصاصی برای درخواست ویزای کاری لازم است. این شرکت می‌تواند خصوصی یا یک سازمان دولتی آلمانی باشد و اما در هر حال باید دارای شرایط لازم بوده و مانع قانونی برای استخدام نیروی کار خارجی نداشته باشد. سفارت آلمان باید هماهنگ‌سازی این قرارداد را با شرکت کارفرما انجام دهد. اعتبار شرکت کارفرما، در نتیجه ویزا تاثیرگذار است.
 • مدارک تحصیلی دانشگاهی
  برای اخذ جاب آفر آلمان لازم است تمام مدارک تحصیلی بعد از مقطع دیپلم خود را به همراه ریز نمرات ترجمه کنید. سپس با توجه به رشته تحصیلی تان، مدارک خود را جهت ارزیابی و تایید به نهاد مربوطه در کشور آلمان ارسال نمایید. پس از دریافت تاییدیه مدارک تحصیلی، سفارت درخواست ویزای شما را بررسی خواهد کرد.
 • مدارک تایید کننده رزومه و سابقه کاری
  همانطور که گفتیم شما باید ثابت کنید که در رشته تحصیلی و مرتبط با شغل درخواستی خود، سابقه کاری تخصصی و رزومه معتبر دارید. باید از کارفرمایان قبلی خود بخواهید طی یک نامه رسمی سوابق کاری شما را اعلام و تایید کنند. سفارت آلمان از این طریق سطح تخصص حرفه ای شما در زمینه مورد نظر را بررسی می‌کند و در صورت تایید به شرکت استخدام کننده اطمینان می‌دهد.
 • مدرک زبان
  در هنگام تکمیل مدارک ویزا، حتماً باید مدرک زبان معتبر را هم ارائه کنید. تا همین اواخر ارائه مدرک زبان آلمانی B2 برای اخذ ویزای کاری آلمان ضروری بود اما به دلیل نیاز بالای آلمان به نیروی کار، این پیش نیاز که مانع بسیاری از متقاضیان خارجی میشد، اخیراً از اولویت های سفارت آلمان خارج شده و نیروهای متخصص می توانند با ارائه یک مدرک زبان انگلیسی معتبر مثل آیلتس 6 برای اخذ ویزای کار در روش جاب آفر اقدام کنند. البته در اینصورت باید به سفارت ثابت کنید که در حد محاوره اولیه به زبان آلمانی آشنایی دارید؛ به همین منظور ارائه مدرک A1 در نظر گرفته شده است. مدرک زبان آلمانی از طریق آزمون گوته،Telc یا OSD قابل دریافت است.

مدارک لازم برای جاب آفر آلمان

مدارک مورد نیاز برای جاب آفر آلمان یکی دیگر از نکاتی است که باید به آماده‌سازی آن در فرایند دریافت ویزای کاری توجه کرد چرا که مشکلاتی که بخاطر نقص پرونده اتفاق می‌افتد می‌تواند فرایند دریافت ویزا را به تاخیر بیندازد.

مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای جاب آفر آلمان عبارتند از موارد زیر:

 1. ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 2. دو عدد عکس پاسپورتی
 3. مدرک زبان آلمانی
 4. پاسپورت معتبر
 5. فرم درخواست ویزا
 6. ترجمه مدارک تحصیلی
 7. قرارداد با شرکت کارفرما با جزئیات درآمد و شرح کار
 8. رزومه و سابقه کاری
 9. نامه عدم سوء پیشینه
 10. گواهی سلامت پزشکی
 11. گواهی تمکن مالی
 12. بیمه مسافرتی آلمان حداقل 30000 یورو
 13. مدارک محل اقامت مانند رزرو هتل یا اجاره خانه

لیست جاب آفر آلمان

کشور آلمان یک کشور صنعتی توسعه یافته است که از نظر اقتصادی در جهان پیشرو بوده و به همین دلیل قطعاً مهاجران را در زمینه‌های مختلفی پذیرش می‌کند. این کشور هر ساله برای جبران کمبود نیروی انسانی ماهر مهاجران زیادی را از سراسر جهان پذیرش می‌کند اما با این وجود نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد. بنابراین رشته‌های تخصصی و حتی فنی حرفه‌ای مختلف که در لیست جاب آفر آلمان قید شده اند می‌توانند از طریق دریافت جاب آفر و ویزای کار آلمان به این کشور مهاجرت کنند.

رشته‌های پیراپزشکی و کادر درمان، به ویژه پرستاری، رشته های مهندسی از جمله مهندسی مخابرات، معماری، مهندسی هوا و فضا، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی شیمی، و رشته های مدیریت، حسابداری، امور مالی و … در کشور آلمان مورد نیاز هستند. البته سطح تقاضا در هر یک از این رشته‌ها در آلمان به نیاز شرکت‌ها و سازمان‌های این کشور در مناطق مختلف بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شغل‌هایی که بیشتر از طریق جاب آفر به آلمان مهاجرت می‌کنند با سایت چهره نگار تماس برقرار نمایید.

پرطرفدارترین مشاغل در آلمان - جاب آفر آلمان

مشاغل مورد نیاز آلمان برای جاب آفر

کسی که برای اقامت در کشور آلمان تلاش می کند، جاب آفر آلمان بهترین راه است. آلمان به کشور کسب‌ و‌ کار شناخته می‌ شود و بهترین مقصد برای مهاجرت است.  در آلمان بسیاری از کارفرمایان برای تکمیل پرسنل خود از نیروهای بین ‌المللی استفاده می‌ کنند و پیشنهاد کاری  می‌ فرستند. برخی از مشاغل بیشتر جاب آفر آلمان را به خود اختصاص داده ‌اند که شامل:

 • پزشکی، پرستاری و داروسازی: با توجه به سیستم‌ های مراقبتی و پزشکی آلمان، نیاز به نیروهای درمانی در این کشور بالا رفته است. پزشکان آلمانی به سن سالمندی رسیده‌ اند و تعداد بیمارستان‌ های آلمان بسیار زیاد است. در نتیجه، برخی رشته ‌های پزشکی و پیراپزشکی در فهرست جاب آفر قرار دارد.
 • مهندسی عمران، IT، صنایع و برق: مهارت در رشته ‌های مهندسی برای کشور آلمان حائز اهمیت است. آلمان از کشورهای صنعتی و توسعه یافته محسوب می‌ شود و نیروهای مشاغل مهندسی می ‌توانند در جاب آفر شانس بالایی برای مهاجرت داشته باشند.
 • بازاریابی: بازاریابی و تبلیغات در سراسر جهان استقبال بی‌ نظیری دارد. در آلمان یکی از مشاغل مهم برای جاب آفر تبلیغات و بازاریابی است. کسانی که در این رشته مانند مدیر بازاریابی، مدیر محتوا، نماینده فروش و … مهارت دارند، می‌ تواند از جاب آفر آلمان نهایت استفاده را ببرد.

جاب آفر پرستاری آلمان

مهاجرت پرستاران به آلمان از طریق جاب آفر پرستاری آلمان یکی از پرمتقاضاترین گزینه‌های مهاجرتی است که این روزها خیلی در مورد آن می‌شنویم. باید در نظر داشت که میانگین سنی جمعیت آلمان روز به روز افزایش می‌یابد و به همین دلیل نیاز این کشور به پرستار مهاجر نیز هر روز بیشتر خواهد بود. بنابراین دولت آلمان شرایط ویژه‌ای برای مهاجرت پرستاران در نظر گرفته است. برای مهاجرت به آلمان از طریق پرستاری ابتدا لازم است مدرک خود را معادل سازی کنید. اما ویزای جاب آفر آلمان نیز یک روش بسیار عالی برای مهاجرت به این کشور است؛ چرا که بیمارستان‌های زیادی در شهرهای مختلف آلمان هستند که به راحتی مدارک شما را می‌پذیرند و با شما قرارداد می‌بندند.

جاب آفر مهندسی پزشکی

مهندسی پزشکی رشته ای است که اصول مهندسی را با علوم پزشکی و بیولوژیکی برای طراحی و توسعه دستگاه ها و تجهیزات پزشکی ترکیب می کند. به گزارش سایت Glassdoor، در حال حاضر 115 جاب آفر مهندسی پزشکی در آلمان وجود دارد. که توسط شرکت هایی مثل Siemens Healthineers ، Ladgov Corporation و ZEISS Group ارائه می شود.

جاب آفر کامپیوتر

شرکت های آلمانی به دنبال کاندیداهایی با مهارت های فنی قوی و صلاحیت های مرتبط در علوم کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، فناوری اطلاعات یا زمینه های مرتبط هستند و به آنها جاب آفر کامپیوتر ارائه می کند. داشتن پیشینه تحصیلی قوی، گواهینامه ها و تجربه در فن آوری های مرتبط بسیار ارزشمند است.

جاب آفر مهندسی صنایع

مهارت در اصول مهندسی صنایع، بهینه سازی فرآیند، مدیریت کیفیت، برنامه ریزی تولید و نرم افزارهای مربوطه (مانند CAD، CAM یا ابزارهای شبیه سازی) بسیار ارزشمند است. نشان دادن دانش عملی در این زمینه ها می تواند به طور قابل توجهی پذیرش جاب آفر مهندسی صنایع را افزایش دهد.

جاب آفر مهندسی برق

تجربه کاری قبلی، دوره های کارآموزی یا پروژه های عملی در مهندسی برق می تواند درخواست جاب آفر مهندسی برق شما را بسیار افزایش دهد. نشان دادن درک عملی از کاربرد مفاهیم مهندسی در سناریوهای دنیای واقعی می تواند شما را به یک نامزد جذاب تر تبدیل کند.

مزایای دریافت جاب آفر آلمان

جاب افر آلمان در کنار تمام مزایای مالی و حقوقی که برای کارمندان فراهم می کند شرایط رفاهی و اجتماعی بسیار مناسبی را برای متقاضیان فراهم می کند؛ به عبارتی آلمان بهشت افرادی است که به دنبال شغل مورد علاقه و در کنار آن دستیابی به رفاه و جایگاه اجتماعی مناسب هستند. افراد مشغول در این کشور در تمام زمینه های شغلی امنیت اجتماعی و شغلی قابل توجهی را دارا هستند و در کنار آن از تمامی مزایایی چون خدمات بهداشتی درمانی، مرخصی های استعلاجی و سالیانه، بیمه و تامین هزینه های جانبی زندگی خود برخوردار خواهند بود و در پایان مدت زمان اشتغال خود از بیمه و حقوق بازنشستگی ویژه ای بهره خواهند برد.

ویزای پیشنهاد شغل job offer چه ویژگی هایی دارد؟

 ویزای جاب آفر یکی از مهم‌ترین ویزاهای کاری آلمان است. این ویزا در صورتی برای شما صادر خواهد شد که یک کارفرما به شما پشنهاد کار بدهد. باید گفت صدور این ویزا شرایط خاصی دارد. در واقع برای صدور چنین ویزایی کارفرما باید در ابتدا شغل مورد نظر را به مدت ۳ ماه در کشور آلمان و ۳ ماه دیگر در حوزه‌ی اتحادیه اروپا آگهی کند.

در صورتی که در طول بازه‌‌ی تعیین شده متقاضی و کارجویی برای شغل مورد نظر پیدا نشد کارفرما این امکان را خواهد داشت که از متقاضیانی خارج از اتحادیه‌ی  اروپا دعوت به همکاری نماید. البته باید گفت کارفرما می‌تواند به اداره کار در آلمان مراجعه کند و اداره‌ی کار را قانع کند که برای شغل مدنظر او متقاضی وجود ندارد.

به صورت کلی شرایط دریافت ویزای جاب آفر در آلمان عبارتند از:

 • دریافت یک پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای آلمانی
 • معادل‌سازی مدرک تحصیلی و یا فنی و حرفه‌ای معتبر در کشور آلمان
 • تسلط به زبان آلمانی در سطح A1
 • عدم وجود نیروی متخصص در آن حوزه‌ی درخواستی
 • ۵ سال سابقه‌ی کار در رشته‌ی موردنظر

ویزا جست و جوی کار آلمان job seeker چیست؟

یکی دیگر از ویزاهای کاری که در آلمان صادر می‌شود ویزای جاب سیکر یا ویزای جستجوی کار است. با صدور این ویزا این اجازه به شما داده خواهد شد برای مدت زمان مشخص و موقت یعنی تا ۶ ماه در کشور آلمان به جست و جوی کار و شغل بپردازید. باید توجه داشته‌باشید شغلی که در جستجوی آن هستید باید با مدرک تحصیلی و توانایی‌های شما همخوانی داشته باشید.

باید بدانید که اگر در طول این مدت موفق به یافتن شغل و انعقاد قرار داد یکساله شدید امکان انتقال همسر و فرزند نیز وجود دارد. پس از انعقاد قرار داد کار، کارت اقامت یکساله دریافت می‌کنید و پس از پایان مهلت قرارداد مجددا یکسال دیگر قرار داد تمدید می‌شود و در نهایت پس از این دو سال، اقامت سه ساله به شما اعطا خواهد شد. باید اشاره کرد پس از پنج سال نیز امکان دریافت اقامت دائم وجود دارد. اگر هم در طول مدت ۶ ماه موفق به یافتن شغل نشدید باید این کشور را ترک کنید.

جاب سیکر کسی است که به دنبال فرصت های شغلی در یک کشور خارجی است. به‌عنوان‌مثال، در آلمان ویزای جستجوی کار برای کسانی که می خواهند در آنجا کار کنند اما هنوز از طریق آژانس کاریابی شغلی کسب نکرده اند، در دسترس است. این ویزا به آنها اجازه می‌دهد تا زمانی که به دنبال کار هستند تا شش ماه در این کشور بمانند.

توجه به این نکته ضروری است که اخذ ویزای جستجوی کار، اجازه کار در این کشور را نمی‌دهد. در عوض، این فقط به منظور تسهیل فرآیند جستجوی کار است. برای واجد شرایط بودن برای این ویزا، متقاضیان باید شرایط خاصی مانند داشتن ثبات مالی، سوء سابقه، مهارت و تخصص در یک زمینه خاص، تسلط به زبان کشور و مدارک شناسایی معتبر را داشته باشند.

برای دریافت ویزای جستجوی کار، متقاضیان باید به سفارت یا کنسولگری کشور مورد نظر خود مراجعه کرده و مدارک لازم را ارائه دهند. آنها همچنین ممکن است نیاز به شرکت در یک مصاحبه حضوری داشته باشند. پس از دریافت ویزا، می‌توانند وارد کشور شوند و جستجوی کار خود را آغاز کنند. در صورت یافتن شغل باید به اداره مهاجرت اطلاع دهند و اقدامات لازم را برای دریافت مجوز کار موقت انجام دهند.

ویزای بلوکارت

ویزای بلوکارت یکی دیگر از ویزاهایی است که در ارتباط با مشاغل برای افراد صادر می‌شود. این نوع ویزا ویژه‌ی افراد متخصص است و شرایط خاصی برای دریافت آن وجود دارد. برای مثال فرد متقاضی باید از یک دانشگاه معتبر فارغ‌التحصیل شده‌باشد، همچنین حداقل به مدت ۱ سال سابقه‌ی کاری در آلمان داشته‌باشد. از دیگر شرایط دریافت این ویزا درآمد فرد متقاضی است که به صورت سالانه باید معادل ۵۶۸۰۰ یا در ماه ۴۷۳۳ باشد. با این حال لازم به ذکر است که در رشته‌هایی که این کشور به آن نیاز شدید داشته‌باشد این میزان حقوق  ۴۴۳۰۴ یورو در سال یا ۳۶۹۲ یورو در ماه نیز قابل قبول است.

 از دیگر مزایای بلوکارت آلمان این است که بعد از ۳۳ ماه کار در این کشور می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. همچنین اگر پیش از مهاجرت یا در حین مهاجرت بتوانید مدرک زبان آلمانی B1 را دریافت کند می‌توانید این پروسه‌ ۳۳ ماهه را به ۲۱ ماه کاهش دهد.

دریافت ویزای جاب سیکر آلمان

دریافت ویزای جاب سیکر یکی دیگر از راه‌های یافتن کار در آلمان است با این تفاوت که شما با دریافت این ویزا وارد کشور آلمان شده و به صورت حضوری به جستجوی شغل موردنظر و دریافت جاب آفر می‌پردازید.

در پایان باید به این نکته توجه داشته‌باشید که امکانی به نام خرید جاب آفر وجود ندارد چرا که برخی افراد این ادعا را دارند که جاب آفر صوری تنظیم کرده و در قبال آن هزینه‌های بالایی دریافت می‌کنند. باید گفت سفارت آلمان دعوتنامه‌های صوری را به خوبی تشخیص می‌دهد. حتی اگر هم سفارت موفق به تشخیص نشود پلیس آلمان متوجه خواهد شد و فرد را دیپورت می‌کند.

تفاوت ویزای جاب آفر و جاب سیکر آلمان چیست؟

تفاوت ویزای جاب آفر و جاب سیکر آلمان این کشور در دارا بودن و عدم دارا بودن شغل مشخص در این کشور است. به زبان ساده تر اگر متقاضی قبل از ورود به خاک آلمان موفق به یافتن شغل موردنظر خود شود و از کارفرمای مربوطه تاییدیه را دریافت کند، می تواند با اخذ ویزای اقامت آلمان وارد خاک این کشور شود، اما جاب سیکر آلمان این شرایط را برای متقاضی فراهم می کند که برای ویزای بلند مدت آلمان اقدام کند و پس از ورود به خاک این کشور به جستجوی شغل موردنظر خود بپردازد و نیازی به یافتن شغل قبل از آن نخواهد داشت.

همانطور که در بالا به صورت کامل توضیح داده شد ویزای جاب آفر و جاب سیکر دو نوع از ویزاهای شغلی رایج هستند که توسط کشور آلمان برای متقاضیان صادر می‌شود. همانطور که بیان شد ویزای جاب آفر زمانی صادر می‌شود که متقاضی یک پیشنهاد شغلی از سوی کشور آلمان داشته‌باشد اما ویزای جاب سیکر در حالتی صادر می‌شود که شما پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایی ندارید و می‌خواهید به این کشور وارد شوید تا به جستجوی شغل بپردازید.

در واقع باید گفت که در دریافت ویزای جاب سیکر از آن‌جایی که شما به جستجوی شغل می‌روید و اگر در طی مدت تعیین شده موفق به پیدا کردن شغل نشدید باید به کشور خود برگردید، ریسک بیشتری وجود دارد اما در دریافت ویزای جاب آفر، کار و شغل شما آماده است و به محض ورود شما مشغول به کار خواهید شد. به همین دلیل عموما ویزای جاب آفر را از ویزای جاب سیکر بسیار بهتر می‌دانند.

چه چیزی جاب سیکر را از جاب آفر متمایز می‌کند؟

پس از درک اینکه جاب سیکر چیست، مهم است که تفاوت بین جاب سیکر و جاب آفر را بررسی کنید. برای درک بهتر این تفاوت، مثالی از مهاجرت به کشور مانند آلمان را در نظر می گیریم. به‌عنوان یک متقاضی مهاجرت کاری، بهترین رویکرد جستجوی فرصت های شغلی در وب‌سایت‌های کاریابی آلمان و تعامل با کارفرمایان خارجی است که به دنبال نیروی کار ماهر و متخصص بین‌المللی هستند.

برای این کار باید سوابق کاری و تحصیلی و رزومه خود را تهیه و ترجمه کنید و برای شرکت و کارفرمای آلمانی ارسال کنید. درحالی‌که شما در حال جستجوی موقعیت شغلی در آلمان هستید و ممکن است ویزای جاب سیکر برای شما مناسب باشد، قوانین برخی کشورها ویزای جاب سیکر را تعریف نکرده است و دریافت جاب آفر نیز مشکلات خاص خود را دارد.

به عبارت دیگر، اگر پتانسیل اقامت موقت در آلمان و یافتن موقعیت شغلی مناسب را دارید، نمی‌توانید برای ویزای جاب سیکر اقدام کنید. در عوض، شما باید برای یک دعوت نامه کاری یا جاب آفر آلمانی از کشور مبدا خود درخواست دهید. همچنین می‌توانید با دریافت یک جاب آفر معتبر از یک کارفرمای کانادایی در سیستم اکسپرس انتری ثبت نام کنید و برای مهاجرت کاری اقدام کنید . در مواردی ممکن است که از طریق برنامه های نیروی متخصص مختلف یا برنامه های کارگر ماهر آلمان منجر به اخذ اقامت دائم آلمان شود.

حتی اگر دانشجوی بین‌المللی هستید که در آلمان تحصیل می کنید، نمی‌توانید قبل از فارغ التحصیلی برای ویزای جاب سیکر اقدام کنید. اما مجوزی به نام PGWP برای این منظور طراحی شده است که به شما اجازه می‌دهد تا سه سال پس از فارغ التحصیلی بمانید و به صورت قانونی و تمام‌وقت در بازار کار، کار کنید.

به‌طور خلاصه، تفاوت اصلی بین جاب سیکر و جاب آفر در این است که جاب سیکر نوعی ویزای موقت برای دستیابی به شرایط ثابت کار تمام‌وقت و طولانی مدت در یک کشور خارجی است، درحالی‌که جاب آفر یک دعوت نامه است. توافق اولیه شرکت و کارفرمای خارجی با شما جهت حضور در کشور مورد نظر و انعقاد قرارداد کاری حداقل یک تا دو ساله میباشد.

دریافت ویزای جاب آفر آلمان بدون مدرک زبان

در زمان مهاجرت به هر کشوری از هر روشی، تسلط به زبان کشور مقصد بسیار مهم است. در مورد مهاجرت کاری نیز این سوال برای متقاضیان وجود دارد که تسلط آن‌ها به زبان باید به چه میزان باشد و آیا اساسا امکان دریافت ویزای جاب آفر آلمان بدون مدرک زبان وجود دارد؟

در مورد دریافت ویزای کاری باید گفت داشتن مدرک زبان و ارائه آن مورد نیاز نیست اما باید به این نکته توجه کنید که آشنایی جزئی با زبان انگلیسی و آلمانی کاملاً ضروری است. چرا که شما قصد زندگی و کار در یک کشور خارجی را دارید و نیاز دارید که با سایرین از جمله کارفرما ارتباط برقرار کنید. از طرفی آلمان از کشورهایی است که زندگی در آن مستلزم این است تا اندازه‌ای زبان آلمانی را بدانید بنابراین داشتن حداقل مدرک زبان A1 آلمانی برای افرادی که قصد مهاجرت دارند لازم است. دریافت این مدرک با شرکت در دوره‌‌های آموزشی زبان در مدت کوتاهی امکان پذیر است.

حتی در صورت عدم تسلط به زبان آلمانی، باز هم می‌توان با ارزیابی فرصت های موجود، شغل مورد نظر خود را در آلمان تضمین کرد. درحالی‌که برقراری ارتباط با مشتریان می‌تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص در شهرهایی مانند برلین که در آن زبان آلمانی انتظار می رود، برخی از مشاغل وجود دارند که تسلط به زبان انگلیسی می‌تواند یک مزیت باشد. اگرچه داشتن مدرک زبان آلمانی می‌تواند کاریابی در آلمان را تسهیل کند، اما همیشه یک الزام نیست و هنوز هم می‌توان البته با کمی مشکل، بدون داشتن مدرک کار پیدا کرد.

مدرک قبولی آزمون زبان آلمانی

برای دریافت ویزای جاب آفر در آلمان، باید مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی را ارائه دهید. ویزا به حداقل مدرک زبان آلمانی یا حداقل سطح آیلتس حداقل 5 در زبان انگلیسی نیاز دارد. بااین‌حال، اگر مدرک زبان ندارید اما به هر یک از زبان ها تسلط دارید، ممکن است همچنان واجد شرایط دریافت ویزای کار در آلمان باشید. یافتن کار در آلمان بدون مدرک زبان اغلب از طریق ارتباطات و توصیه های شخصی امکان پذیر است. بااین‌حال، جلب اعتماد خارجی ها در بازار کار آلمان می‌تواند دشوار باشد.

برای افزایش شانس خود برای دریافت جاب آفر در آلمان، یادگیری زبان آلمانی بسیار مهم است. بااین‌حال، یادگیری زبان زمان بر است، بنابراین اگر شما علاقه مند به کار در آلمان هستید، بهتر است هر چه سریعتر شروع به یادگیری زبان آلمانی کنید. ذکر این نکته ضروری است که کارفرمایان آلمانی داوطلبانی را ترجیح می دهند که تسلط خوبی به زبان داشته باشند و برای اثبات تسلط خود، باید مدرک زبان آلمانی B2 را دریافت کنید. هنگام ارسال درخواست شغلی، حتما مدرک زبان خود را نیز درج کنید.

از طرفی، استارت آپ ها در آلمان اغلب تیم های بین‌المللی دارند و ممکن است تجارت خود را به زبان انگلیسی انجام دهند. افراد برای راه اندازی یک شرکت در آلمان تایید و ترغیب می‌شود و آمارها نشان می‌دهد که استارتاپ های زیادی در سال های اخیر ایجاد شده اند و فرصت های شغلی در آلمان برای هزاران نفر فراهم کرده اند.

سایتهای معتبر کاریابی در آلمان

متقاضی جاب آفر آلمان برای یافتن شغل موردنظر خود می­تواند از طریق سایتهای معتبر کاریابی در آلمان اقدام کند؛ البته پیشنهاد می شود که قبل از شروع این پروسه پروفایل خود در شبکه هایی مانند linkedin و پروفایل های این چنینی خود را ارتقا بخشیده تا کارفرما بتواند توسط آن ها سوابق و رزومه های وی را مورد بررسی قرار دهد.

در لیست زیر به  معرفی سایت هایی که از طریق آن ها میتواند به یافتن شغل برای اخذ جاب آفر آلمان اقدام کند خواهیم پرداخت:

 • Indeed
 • stepstone.de
 • شبکه های اجتماعی مانند LinkedIn
 • Meinestadt.de
 • Jobrapido.de
 • Kimeta
 • Xing Job Market
 • Monster Germany
 • Stellenanzeige.de
 • monster.de
 • make-it-in-germany
 • arbeitsagentur.de
 • jobvector.de

قوانین جدید جاب آفر آلمان نوامبر ۲۰۲۳

در ماه اکتبر دولت آلمان برای مهاجرت به آلمان قوانین جدیدی مطرح کرد که شرایط مهاجرت به آلمان با توجه به قوانین جدید تغییر کرده است به گونه ای که نیروی کار متخصص راحت تر از قبل شده است. بر اساس مقررات جدید، دریافت بلوکارت برای گروه های بیشتری فراهم خواهد شد. برای مثال، نمونه متقاضیان خارجی که طی سه سال اخیر دورس خود را اتمام کرده و فارغ التحصیل شده اند قادر به دریافت بلوکارت خواهند بود البته شرایطی دارد و آن این است که حداقل حقوق افراد در آلمان، ۴۵.۳ درصد از سقف ارزیابی سالانه بیمه بازنشستگی را دارا باشد. البته حداقل حقوق برای دریافت بلوکارت اروپا، در شغل هایی که با کمبود نیروی کار متخصص، به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. قوانین جدید جاب آفر آلمان ۲۰۲۳ به شرح زیر می باشد؛

 • متخصصان IT که حتی مدرک دانشگاهی ندارند نیز می توانند بلوکارت دریافت کنند البته با شرط این که سه سال سابقه کاری داشته باشد
 • لیست مشاغل جدید برای دریافت بلوکارت افزایش یافته و مشاغلی چون معلمان و مربیان مدرسه و خارج از مدرسه، مدیران خدمات حرفه ای مانند مدیران مراقبت از کودک یا خدمات بهداشتی مانند دندان پزشکی و داروسازی نیز به لیست اضافه شده است
 • الحاق خانواده برای کسانی که بلوکارت دارند تسهیل شده است
 • براساس تغییرات جدید از نوامبر ۲۰۲۳، مجوز اقامت برای نیروهای کار ماهر صادر و این محدودیت که افراد فقط بر اساس مهارت های کسب شده با صلاحیت حرفه ای بتوانند کار کنند، حذف خواهد شد.

قوانین جدید جاب آفر آلمان در سال 2024

قوانین مهاجرتی در سال ۲۰۲۴ مانند سال های گذشته ممکن است تغییر کند. ویزای جاب آفر آلمان در سال 2024 نیز ممکن است تغییر کند اما این به معنای سخت تر شدن شرایط برای گرفتن ویزای جاب آفر آلمان نیست و ممکن است شرایط مهاجرت برای این نوع ویزا با توجه به نیاز کشور آلمان به نیروی کار حرفه ای راحتتر شود.

تجربه کسانی که موفق به دریافت ویزای جاب آفر آلمان شدند

تجربه ویزای جاب آفر آلمان یک فرصت عالی برای افرادی است که علاقمند به کار و سکونت در آلمان هستند. این ویزا به افراد اجازه می دهد تا به مدت ۶ ماه در آلمان به دنبال شغل بگردند. کسانی که موفق به دریافت این ویزا شده‌ اند، معمولاً موفقیت و پیشرفت چشمگیری در زندگی حرفه ای و شخصی خود تجربه کرده ند. آن‌ها در تجربه ویزای جاب آفر آلمان توانسته اند به راحتی با کارفرمایان محلی در آلمان تماس برقرار کنند و برای شغل‌ های مورد نظرشان مصاحبه کنند. همچنین آن‌ها می‌ توانند با شرکت در دوره های آموزشی و آشنایی با فرهنگ و زبان آلمان، آمادگی لازم برای ورود به بازار کار آلمان را کسب کنند.

ویزای جاب آفر آلمان چه شرایطی دارد ؟

مزایای دریافت جاب آفر آلمان

دریافت جاب آفر ویزای کار در آلمان دارای مزایای متعددی است؛ در زیر به برخی از این مزایا اشاره می کنیم.

 • فرصت‌های شغلی:  آلمان یکی از قوی‌ ترین اقتصاد های جهان است و دارای بازار کار رو به رشدی است. با دریافت جاب آفر ویزا، شما فرصت دسترسی به شغل ‌های با کیفیت و پردرآمد در آلمان را خواهید داشت.
 • حقوق و مزایا:  با کار کردن در آلمان، شما بهره ‌مندی از حقوق و مزایای قوی و عدالت محوری خواهید داشت. این شامل حقوق بالا، بیمه‌ های اجتماعی کامل، مرخصی پردرآمد و سایر مزایا است.
 • کیفیت زندگی:. آلمان به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه کیفیت زندگی شناخته می شود. این کشور دارای زیرساخت های عالی، خدمات بهداشتی و آموزشی برتر و فضایی امن و پویا است.
 • امکانات فرهنگی و تفریحی: آلمان دارای تنوع فرهنگی و تاریخی بسیار بالا است و به شما فرصت خواهد داد تا از جاذبه های گردشگری و فرهنگی آن لذت ببرید. همچنین آلمان دارای فرهنگ تفریحی غنی است و به شما امکانات ورزشی، هنری و تفریحی فراوانی را ارائه می دهد.
 • امکانات آموزشی:  آلمان دارای دانشگاه های برتر جهان است و امکان دسترسی به آموزش عالی و پژوهش های برتر را فراهم می ‌کند. با در تجربه جاب آفر آلمان شما می‌ توانید به این امکانات آموزشی برتر دسترسی پیدا کنید.

مزایای تجربه جاب آفر آلمان بسیار است و بسته به شرایط و نیازهای شما می تواند متنوع باشد.

آیا اخذ اقامت دائم با جاب آفر امکان پذیر است ؟

اخذ اقامت دائم از طریق جاب آفر یکی از راه ‌هایی است که افراد می توانند برای سکونت دائم در آلمان اقدام کنند. برای اخذ اقامت دائم، افراد باید ابتدا یک ویزای کار (جاب آفر ویزا) دریافت کنند و به مدت حداقل 5 سال در آلمان به صورت قانونی کار کنند. در این مدت افراد باید شرایط لازم را برای اخذ اقامت دائم فراهم کنند، از جمله داشتن درآمد مستقل و پایدار، تسلط به زبان آلمانی در سطح مناسب و ادامه فعالیت در حوزه شغلی مورد تصویب ویزا.

همچنین لازم است توانایی مطابقت با فرهنگ و زندگی در آلمان را نیز داشته باشند. پس از گذشت 5 سال و ارائه مدارک مورد نیاز، می توانند درخواست اخذ اقامت دائم را ارسال کنند. پس از بررسی و تایید مدارک، اقامت دائم به آن‌ها صادر می شود و امکان سکونت دائم در آلمان فراهم می شود.

افراد در آلمان در حال کار - جاب آفر آلمان

سخن پایانی

همانطور که گفتیم اخذ ویزای جاب آفر آلمان کار پیچیده‌ای است و زمان زیادی صرف می‌کند. علاوه بر این می‌توان گفت که موفقیت در جلب رضایت کارفرمایان آلمانی جزئیات خاصی دارد که توجه به آنها احتمال موفقیت را افزایش می‌دهد. به این منظور شما باید از مشاوران مجربی استفاده کنید که شما را راهنمایی کنند و حتی برخی مراحل را خودشان طی کنند. بنابراین توصیه می‌کنیم از طریق تماس با کارشناسان چهره نگار از جزئیات مربوطه آگاه شوید.

در صورتی که قصد اخذ ویزا تحصیلی آلمان را دارید ما در مقاله دیگری ، تمام شرایط، مدارک، هزینه و تمام آنچه که از تحصیل در این کشور باید بدانید، آورده ایم. در نتیجه پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در آلمان را حتما مطالعه کنید.

لینک مطلب:

https://cutt.ly/LwRcR4VE

http://zaya.io/7l1yp

https://adr3.ir/OM1

مزایای مهاجرت به روش جاب آفر آلمان

استاندارد بالای زندگی

آلمان استاندارد زندگی بالایی دارد و شما می توانید از کیفیت زندگی خوبی برخوردار شوید.

دسترسی به اتحادیه اروپا

با جاب آفر آلمان شما همچنین می توانید آزادانه در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا سفر کرده و کار کنید.

فرصتی برای یادگیری آلمانی

آلمانی زبان زیبا و مفیدی است و شما در مدت زندگی و کار در آلمان فرصت یادگیری آن را خواهید داشت.

دسترسی به مراقبت های بهداشتی عالی

آلمان دارای سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی است که یکی از بهترین ها در جهان محسوب می شود.

تعادل خوب کار و زندگی

کارگران آلمانی معمولاً از تعادل خوبی بین کار و زندگی برخوردارند، با زمان تعطیلات سخاوتمندانه و سایر مزایا.

معایب مهاجرت به روش جاب آفر آلمان

هزینه بالای زندگی

هزینه زندگی در آلمان به خصوص در شهرهای بزرگ می تواند بالا باشد.

دشواری در اخذ ویزا

روند درخواست ویزای کار آلمان می تواند طولانی و پیچیده باشد.

موانع زبانی

اگر آلمانی را روان صحبت نکنید، ممکن است در یافتن شغل و برقراری ارتباط با دیگران دچار مشکل شوید.

رقابت برای مشاغل

بازار کار در آلمان می تواند رقابتی باشد و ممکن است در یافتن شغلی که با مهارت ها و تجربه شما مطابقت داشته باشد مشکل داشته باشید.

سوالات متداول جاب آفر آلمان

جاب آفر آلمان، یکی از گزینه های بسیار خوب برای مهاجرت به این کشور بزرگ است. قبل از مهاجرت، دغدغه های شغلی و حقوق حاصل از گرفتن جاب آفر مانع از ادامه راه می‌ شود. با قبول پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان آلمانی، راه حلی برای این چالش بزرگ خواهد بود. داشتن شغل در کشور دیگر و آشنایی با حقوق دریافتی آن یک ویژگی منحصر به فرد محسوب می‌ شود. با توجه به میزان مهارت‌ های هر فرد، حقوق دریافتی متفاوتی وجود دارد. از طرفی دیگر پیشنهاد کارفرما نیز در میزان حقوق دخیل است. هر شغلی با توجه به میزان سختی و علم، حقوق دریافت می‌ کند. اگر مهارت و تخصص خاص و مورد نیاز جاب آفر آلمان را دارید، به سرعت اقدام خود را شروع کنید. حرفه‌ های پزشکی و مهندسی از مشاغل پر درآمد کشور آلمان محسوب می‌ شود. با استفاده از جاب آفر آلمان موقعیت شغلی و درآمد در کشوری دیگر را تضمین می ‌کنید. میزان دریافتی از هر شغل برای ادامه زندگی یک نفره در آلمان کافی است. مهمترین ویژگی اخذ جاب آفر ارسال درخواست ویزا برای همراه است. خانواده و کسانی که قصد دارند در کنار شما به زندگی در آلمان ادامه دهند، می‌ توانند به این کشور بزرگ سفر کنند و این  در صورتی است که شما از نظر مالی توانایی ساپورت کردن افراد دیگر را داشته باشید. 

آلمان یکی از کشورهای زیبا با طبیعتی بکر است. این کشور مقصد بسیاری از مردم برای مهاجرت به شمار می ‌رود. مهاجرت از راه ‌های گوناگونی امکان پذیر است و جاب آفر آلمان جزو بهترین و کم هزینه ترین روش ‌ها محسوب می ‌شود.  آلمان به دلیل رشد اقتصادی بالا مقصد بسیار خوبی برای شغل و کسب درآمد است. کسانی که قصد مهاجرت از طریق جاب آفر را دارند، آلمان در صدر لیست کشورها قرار گرفته است. این کشور  نیروهای خارجی و متبحری را پذیرش کرده است. اگر در حرفه مورد نظر، آلمان با کمبود نیرو مواجه شده باشد، کارفرما می ‌تواند در سایت‌ ها به دنبال نیروی بین المللی و مورد نظر خود باشد. در نتیجه برای دریافت جاب آفر آلمان باید به سایت ‌‌های کاریابی، روزنامه ‌ها و مراکز نماینده در شهر خود بروید و نیازی به حضور یافتن در آلمان ندارید. از راه دور یک پیشنهاد کاری فوق العاده داشته باشید و قرارداد کاری ببندید تا به محض ورود به خاک کشور آلمان شغل خود را در حرفه ‌ای که تخصص دارید شروع کنید. ویزای جاب سیکر به شما مدت شش ماه مهلت می دهد تا به صورت حضوری شغل مورد نظر خود را بیابید و در آن مشغول به کار شوید؛ اما جاب آفر آلمان بهترین گزینه برای اشتغال است.

برای ویزای جاب آفر بهتر است سن زیر ۴۰ سال داشته باشید

تفاوت مهم جاب سیکر با جاب آفر این است که جاب سیکر نوعی ویزای موقتی برای رسیدن به شرایط استیبل کار تمام وقت و بلند مدت در کشوری خارجی است، اما جاب آفر دعوت نامه و توافق اولیه شرکت و کارفرمای خارجی با شما برای حضور در کشور مورد نظر و همچنین بستن قرارداد کاری برای حداقل یک الی دو سال ست

همان‌طور که قبلاً ذکر شد برای اخذ ویزای کار آلمان محدودیتی وجود ندارد و متقاضیان می‌توانند برای رشته‌های مختلف اقدام کنند. بااین‌حال، برخی از رشته‌ها فرصت‌های شغلی بیشتری در آلمان دارند و برخی از مشاغل به کارگران بسیار ماهر نیاز دارند که احتمال دریافت ویزا در این رشته‌ها و تسریع در روند صدور ویزا را افزایش می‌دهد. به‌عنوان‌مثال، حوزه پزشکی و پیراپزشکی در حال حاضر بیشترین کمبود را در آلمان تجربه می‌کند و به متخصصان پزشکی فرصت‌های بیشتری برای دریافت ویزای کار در مدت‌زمان کوتاه‌تر می‌دهد.

کارفرمایان آلمانی ممکن است قراردادهای ثابت یا نامحدود ارائه دهند، که قرارداد اولی تاریخ پایان مشخصی دارد درحالی‌که قرارداد دومی نوع استاندارد قرارداد است. طبق قانون لازم است قرارداد کار ظرف یک ماه پس از شروع کار نوشته و در اختیار کارمند قرار گیرد. علاوه بر این، تمام جاب آفر آلمان باید شامل نام و آدرس کامل کارفرما، تاریخ شروع و پایان (برای مشاغل موقت)، مدت‌زمان کارآموزی، وظایف و مسئولیت‌ها، محل و ساعات کار، حقوق و مزایا، و اطلاعات مربوط به تعطیلات باشد. در صورت عدم تعیین، تعطیلات قانونی در نظر گرفته می‌شود. هنگام بحث در مورد جاب آفر در آلمان، توجه به تعرفه‌های استاندارد یا موارد توافق شده مهم است. برای دریافت جاب آفر در آلمان، باید مدارک متعددی از جمله پاسپورت معتبر، دو قطعه عکس، رزومه حرفه‌ای، بیمه درمانی، مدرکی که نشان دهد شما فاقد سابقه کیفری هستید و مدارک تحصیلی مربوطه را به اداره مهاجرت ارسال کنید. نامه جاب آفر و مدرک توانایی مالی و اقامت را نیز باید داشته باشید.

از آنجایی که گرفتن پیشنهاد کاری آلمان ملزم به دارا بودن سوابق کاری مرتبط و حداقل مدارک مرتبط با حرفه موردنظر می باشد، سن فاکتور تعیین کننده ای در دریافت این نوع از ویزا نبوده و متقاضیان می توانند به راحتی درخواست خود را ثبت کرده و به یافتن شغل در آلمان بپردازند. البته که اگر سن متقاضی حداکثر 45 سال باشد از شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد کاری برخوردار خواهد بود. لازم به تاکید است که فاکتور تعیین کننده در اخذ جاب آفر آلمان تنها مهارت، سوابق و مدارک مرتبط با حرفه متقاضی است و فاکتورهای دیگر در اولویت های بعدی قرار میگیرند.

متوسط ​​حقوق یک کارگر ساده در آلمان بسته به عواملی مانند شغل خاص، مکان، سطح تجربه و صنعت می تواند متفاوت باشد. به طور کلی، کارگران ساده در آلمان دستمزد ساعتی دریافت می کنند. حداقل دستمزد در آلمان 9.60 یورو در ساعت بود.

برای دریافت تجربه ویزای جاب آفر آلمان باید شرایطی خاصی را برآورده کنید. در ابتدا باید مدرک تحصیلی مرتبط با شغلی که می خواهید در آلمان پیدا کنید را داشته باشید. همچنین باید دارای تجربه کاری مرتبط در زمینه شغلی خود باشید. علاوه بر این باید نشان دهید که توانایی مالی برای تأمین هزینه‌های زندگی خود در طول اقامت در آلمان را دارید. همچنین باید نشان دهید که قصد جدی برای یافتن شغل در آلمان دارید و در حال آماده سازی برای ورود به بازار کار هستید. همچنین برای دریافت ویزای جاب آفر، باید دارای بیمه سفر و بیمه پزشکی بین ‌المللی باشید. این شرایط باید برآورده شود تا بتوانید به تجربه ویزای جاب آفر آلمان دست یابید و به دنبال شغل در آلمان بگردید.

ویزای جاب آفر یکی از راه‌ هایی است که افراد می توانند از طریق آن به آلمان برای کار کردن بروند. این ویزا برای افرادی که توسط یک کارفرما در آلمان استخدام شده اند و دارای شرایط لازم برای انجام کار در آلمان هستند، صادر می شود. افرادی که از طریق جاب آفر ویزای کار دریافت می کنند می توانند در حوزه های مختلف شغلی فعالیت کنند. این شغل ها شامل حوزه های مهندسی، فناوری اطلاعات، پزشکی، معماری، برنامه ‌نویسی، بازاریابی، مدیریت، مشاوره، تحقیق و توسعه و غیره می‌شود. همچنین شغل‌ های مرتبط با صنایع خاص مانند خودروسازی، تکنولوژی هوشمند، انرژی، بیوتکنولوژی و صنایع غذایی نیز می توانند از طریق جاب آفر ویزای کار دریافت شوند.

برای تجربه جاب آفر آلمان محدودیت سنی وابسته به نوع ویزای کار مورد نظر است. در برخی موارد محدودیت سنی وجود دارد و در برخی دیگر ندارد. به عنوان مثال برای برخی از ویزا های کار در حوزه های فنی و مهندسی، حداکثر سن متقاضی معمولاً 45 سال است. اما در صنایع دیگری مانند فناوری اطلاعات، مدیریت، مشاوره و غیره، معمولاً محدودیت سنی وجود ندارد و متقاضیان در هر سنی می توانند درخواست خود را ارائه کنند.

شما باید یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای آلمانی داشته باشید، معیارهای صلاحیت خاصی را داشته باشید و توانایی مالی کافی برای حمایت از خود را نشان دهید.

شما باید یک پیشنهاد شغلی تایید شده از یک کارفرمای آلمانی، صلاحیت های مربوطه برای این کار، و الزامات خاص تعیین شده توسط آژانس کار فدرال را داشته باشید.

به طور معمول، مشاغل ماهر و مورد تقاضا واجد شرایط هستند. اینها ممکن است شامل متخصصان فناوری اطلاعات، مهندسان، متخصصان مراقبت های بهداشتی و غیره باشد. برای جزئیات بیشتر با سفارت یا کنسولگری آلمان تماس بگیرید.

می توانید فرصت های شغلی را در پلتفرم های مختلف آنلاین جستجو کنید، از شبکه های حرفه ای استفاده کنید، با آژانس های کاریابی محلی مشورت کنید یا از پورتال های شغلی دولتی استفاده کنید.

در حالی که برخی از شرکت های چندملیتی ممکن است تجارت خود را به زبان انگلیسی انجام دهند، تسلط خوب به زبان آلمانی به طور قابل توجهی شانس شما را برای یافتن شغل و ادغام با فرهنگ محلی افزایش می دهد.

معمولاً مدارک مورد نیاز شامل پاسپورت معتبر، نامه پیشنهاد شغلی، مدرک تحصیلی و مدارک ثبات مالی است.

شما باید بتوانید ثابت کنید که بودجه کافی برای پوشش هزینه های اولیه خود در آلمان تا زمانی که اولین حقوق خود را دریافت کنید، دارید.

بله، برای اقامت در آلمان باید پوشش بیمه درمانی معتبری داشته باشید. این را می توان از طریق ارائه دهندگان بیمه درمانی خصوصی یا دولتی ترتیب داد.

در بیشتر موارد، بله. ممکن است بتوانید همسر و فرزندان خود را بیاورید. آنها باید برای ویزای خود درخواست دهند و معیارهای واجد شرایط بودن را رعایت کنند.

اگر می خواهید شغل خود را تغییر دهید، باید برای اجازه اقامت جدید درخواست دهید. این فرآیند معمولاً به یک پیشنهاد شغلی جدید و تأیید آژانس کار فدرال نیاز دارد.

بله، پس از مدت معینی (معمولاً 5 سال) اقامت قانونی در آلمان، ممکن است واجد شرایط درخواست اقامت دائم باشید.

شرایط ویزای جاب آفر آلمان در سال 2024 بسته به نوع قوانین مهاجرتی آلمان ممکن است تغییر کند اما تغییر همیشه بد نیست و ممکن است تغییرات منجر به راحتی مهاجرت به آلمان از طریق ویزای جاب آفر باشد. ما در آژانس مهاجرتی چهره نگار با تسلط بر قوانین مهاجرتی برای ویزای جاب آفر آلمان به شما در این راه کمک می کنیم

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

ویزا کاری بلغارستان

ویزا کاری لاتویا

ویزا کاری مکزیک

ویزا کار سنگاپور

ویزا کار قطر

ویزای کار عمان

ویزا کار مجارستان

ویزا کار چک

ویزا کاری نیوزیلند

ویزا اسکیلدورکر نیوزیلند

ویزا اسکیلدورکر استرالیا

ویزا کاری مالتا

ویزا کاری اسپانیا

ویزا کار ترکیه

ویزا کار پرتغال

ویزا جست و جوی کار پرتغال

ویزا کاری آمریکا

ویزای جست‌وجوی کار اتریش

ویزا جست و جوی کار سوئد

ویزا کار امارات

جاب آفر انگلیس

ویزا کار انگلیس

ویزا کاری رومانی

ویزا جست و جوی کار آلمان

ویزا کار آلمان

ویزا کار لهستان

ویزای اکسپرس اینتری کانادا

ویزا کار کانادا

جاب آفر کانادا

مهاجرت با برنامه های استانی کانادا PNP

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره جاب آفر آلمان

27 پاسخ

 1. درود
  اگر از طریق سایت کورس-را دوره هایی را در آلمان گذرانده باشیم و مدارکش را داشته باشیم
  میتواند تاثیر گذار باشد؟

 2. با سلام.چهل سالمه متاهل و بدون فرزندم.در زمینه صنعت هجده ماه در اتوبوس سازی با بیمه و پنج سال در شرکت ساخت دستگاه آلات صنعتی بدون بیمه سابقه کار دارم.و آشنایی به جوشکاری برق،co2 و نقشه خوانی دارم.مدرک کاردانی مکانیک خودرو و کارشناسی ساخت و تولید و مدرک فنی و حرفه ای نجاری دارم.و در زمینه نجاری ساخت کابینت و کمد ام دی اف و ساخت انواع لوازم دکوری و صنایع دستی چوبی و رزین و خراطی . و آشنا به نرم افزار آرتکم و دستگاه سی ان سی چوب .زبان آلمانی در حد A1.انگلیسی متوسط و استانبولی فول.برای ویزای جاب آفر آلمان میخوام اقدام کنم لطفاً راهنمایی کنید.

 3. باسلام خدمت کادر محترم موسسه مهاجرتی چهره نگار
  خواستم اینجا صمیمانه از همراهیهای دلسوزانه شما تشکر کنم
  من از کلاینت های شما هستم که از همین طریق با کمک شما به آلمان آمدم و اکنون مستقر هستم و بسیار راضی ام
  به دیگران نیز توصیه میکنم به تخصص شما اعتماد کرده و بی تردید قدم بردارند
  باز هم سپاسگزارم

 4. برای ایرانیا چه شهرهایی رو در آلمان پیشنهاد میکنید ؟
  برای کار
  نه تحصیل!

  1. سلام
   job offer یک پیشنهاد کاری از کارفرمای آلمانی است که که شما با دریافت این پیشنهاد و انتخاب شدن برای یک موقعیت شغلی خاص می تونید ویزای کشور آلمان رو دریافت کنید.

 5. سلام من همه ی مدارک لازم برای جاب آفر آلمان رو جمع آوری کردم ولی نمیدونم که قدم بعدی چیه و اطلاعات خاصی راجع به مراحل جاب آفر ندارم میشه لطفا راهنماییم کنید؟

  1. سلام لطفا با شماره تلفن های موجود در سایت مجموعه چهره نگار تماس بگیرید تا همکاران بنده به شما مشاوره لازم در مورد جاب آفر آلمان رو بدن.

 6. سلام
  من 35 سالمه با لیسانس مهندسی الکترونیک و مدرک زبان آلمانی و انگلیسی هم دارم ولی فقط یک سالو نیم سابقه کار دارم میتونم درخواست بدم؟

  1. سلام امید عزیز، برای دریافت ویزای کاری کشور آلمان، نیاز به سابقه کاری بالای 3 سال هست، اما پروسه مهاجرتی آلمان کمی زمان بر است و در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی و کمی تقویت رزومه امکان اقدام به دریافت ویزای آلمان دارید. در صورت تمایل به دریافت مشاوره تخصصی لطفا فرم زیر را پر بفرمایید مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس میگیرند.

 7. با سلام
  من ۴۰ سالمه دیپلم دارم با ۱۰ سال سابقه کار و چند مدرک فنی حرفه ای در رشته کامپیوتر و دارای سه فرزند زیر ۱۸ سال که سطح زبان انگلیسی متوسط هستش و از نظر مالی مشکلی ندارم .با این شرایط امکان گرفتن ویزای جاب آفر وجود دارد؟

  1. سلام دوست عزی شما برای دریافت ویزای کاری آلمان شرایط سنی مناسبی متاسفانه ندارین. اما میتونین برای دریافت ویزای سرمایه گذاری اقدام کنید . برای دریافت اطلاعات بیشتر میتونین جلسه مشاوره رزرو کنید مشاوران ما در خصوص تمامی لاین های قابل اقدام شما را راهنمایی خواهند کرد.

  1. بعد از دریافت این ویزا همسر شما نیز مجاز به کار و اشتغال تمام وقت در آلمان می‌باشد.

 8. آیا برای جاب آفر آلمان حتما به دعوت همکاری از طرف یک کارفرمای آلمانی نیاز هست؟

 9. آیا برای پذیرش نیروی کار در آلمان بازم نیازی به دعوت به همکاری از طرف یک کارفرمای آلمانی داریم؟

  1. با توجه به حجم شلوغی زمان قطعی اعلام نمیشود برای اطلاعات بیشتر با مجموعه در تماس باشید

 10. برای دریافت ویزای جاب آفر ما باید حتما از طرف یک کارفرمای آلمانی دعوت به همکاری بشیم

 11. مطلب تون خیلی مفید بود.
  من شنیده بودم که یک عده به آلمان مسافرت می کنن و اونجا کار پیدا می کنن اما راجع به جاب آفر آلمان تابحال چیزی نشنیده بودم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .