سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

تحصیل کارشناسی در ایتالیا

کارشناسی در ایتالیا | هزینه ها، شرایط و مدارک لازم تحصیلی

bachelor's degree in italy

ایتالیا

مشاوره رایگان

تحصیل کارشناسی در ایتالیا چیست؟

تحصیل کارشناسی در ایتالیا با توجه به دانشگاه‌های برتر این کشور، می‌تواند آینده‌ای درخشان برای دانشجویان به همراه داشته باشد. دانشگاه های ایتالیا معتبر و مورد تایید وزارت علوم ایران هستند. همچنین ایتالیا کشوری با کیفیت و استاندارد بالای زندگی، سیستم آموزشی برتر و خلاقانه، امنیت و مزایای بی‌شماری است. این کشور توانسته طی سالیان اخیر به یک مقصد محبوب تحصیلی در میان دانشجویان بین‌المللی تبدیل شود.

فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

چرا کارشناسی در ایتالیا؟

رشته‌های متعدد برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا

درست است که ایتالیا را به دلیل معماری، هنر، غذا و مد می‌شناسند، اما تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور نیز می‌تواند یکی از دلایل شهرت آن باشد. به دنبال هر رشته‌ای که باشید می‌توانید آن را در دانشگاه های ایتالیا پیدا کنید. البته محبوب‌ترین و پرطرفدارترین رشته های کارشناسی در ایتالیا توسط دانشجویان بین‌المللی عبارتند از:

  • کارشناسی در تجارت و مدیریت
  • کارشناسی اقتصاد
  • کارشناسی علوم اجتماعی
  • کارشناسی هنر و طراحی
تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا

ایتالیا از دانشجویان استقبال می‌کند!

آیا می‌دانید که دانشجویان رشته معماری می‌توانند از موزه های ایتالیا به طور رایگان بازدید کنند؟ به همین دلیل باید بروید و در ایتالیا تحصیل کنید! ایتالیا ترکیب کاملی از هزینه‌های مقرون به صرفه (به ویژه با اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا )، زندگی دانشجویی مفرح، هزینه‌های پایین زندگی و تجربیات شگفت‌انگیز تحصیلی است.

برخی از بزرگترین دانشگاه های جهان در ایتالیا قرار دارند

چرا کارشناسی در ایتالیا؟ زیرا بر اساس رکوردهای گینس، دانشگاه بولونیا قدیمی ترین دانشگاه در اروپاست. این دانشگاه از سال ۱۰۸۸ تحصیلات آکادمیک را بدون وقفه ارائه داده است. همچنین دانشگاه های برتر ایتالیا هر ساله رویای دانشجویان زیادی از سرتاسر جهان است. برخی از قدیمی ترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل کارشناسی عبارتند از:

  1. دانشگاه Cattolica del Sacro Cuore در میلان
  2. دانشگاه آزاد Bozen-Bolzano ، در بولزانو
  3. دانشگاهVita-Salute San Raffaele ، در میلان
  4. Nuova Accademia di Belle Arti Milano (NABA) ، در میلان
  5. دانشکده مدیریت سوئیس در رم

کارشناسی در ایتالیا

تامین مالی تحصیل کارشناسی در ایتالیا

ایتالیا ترکیبی کامل از کیفیت بالای زندگی و هزینه‌های نسبتا ارزان زندگی است. به طور حتم بسته به شهری که برای زندگی انتخاب می‌کنید، ممکن است هزینه های زندگی در ایتالیا متفاوت باشد. به طور معمول در شهرهای کوچکتر مانند بولزانو و بولونیا باید حدود ۹۰۰ یورو در ماه هزینه کنید. در حالی که میلان و رم گرانتر حدود ۱۲۰۰ یورو در ماه هزینه دارند. از طرف دیگر، هزینه تحصیل کارشناسی در ایتالیا بسته به نوع دانشگاهی که انتخاب می‌کنید، متفاوت است. دانشگاه های خصوصی یا دولتی ایتالیا شهریه‌های متفاوتی دریافت می‌کنند. به عنوان مثال، هزینه دانشگاه های دولتی ایتالیا می‌تواند تا ۹۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو در سال باشد. در حالی که دانشگاه های خصوصی ایتالیا شهریه بیشتری دریافت می‌کنند. برای جبران هزینه تحصیل و زندگی، همیشه می‌توانید روی بورسیه تحصیلی ایتالیا حساب باز کنید.

صفر تا صد تحصیل کارشناسی در ایتالیا

– تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ایتالیا به طور معمول سه تا چهار سال طول می‌کشد.
– توجه داشته باشید که بیشتر رشته های کارشناسی در دانشگاه های ایتالیا به زبان ایتالیایی هستند. فقط تعداد محدودی رشته به زبان انگلیسی در ایتالیا ارائه می‌شود.
– دانشجویان برای تحصیل در این مقطع باید مدرک دیپلم دوازده ساله داشته باشند.
– دانشگاه های ایتالیا هم دوره‌های زبان ایتالیایی و هم انگلیسی برگزار می‌کنند. این یک فرصت ایده‌آل برای دانشجویانی است که مهارت کافی زبان ندارند.
– دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی این کشور کنند.
– دانشجویان در مقطع کارشناسی در دانشگاه های ایتالیا اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را خواهند داشت.

شرایط تحصیل مقطع کارشناسی در ایتالیا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ایتالیا دانشجویان باید چندین نکته را مدنظر داشته باشند:
– شرایط سنی یکی از مسائل مهم تحصیل در این مقطع در ایتالیاست. افرادی که بالای ۳۰ سال باشند شانس زیادی ندارند. این در حالی است که برای افراد زیر ۲۸ سال شانس اخذ پذیرش کارشناسی در دانشگاه های ایتالیا بسیار بالاست.
– دانشجویان بسته به رشته و زبان آموزشی باید مدرک زبان مورد نیاز را ارائه دهند.
– رشته های انگلیسی زبان دانشگاه های ایتالیا نیاز به مدرک تافل یا آیلتس دارند. برای تحصیل در ایتالیا باید حداقل آیلتس با نمره ۶ را ارائه دهید.
– اگر رشته تحصیلی شما به زبان ایتالیایی است، ارائه مدرک زبان ضروری است. به طور معمول مدرک زبان B2 ایتالیایی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی مورد نیاز است.
– معدل دیپلم یکی دیگر از شرایط تحصیل کارشناسی در ایتالیاست. توجه داشته باشید که برای تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور معدل دیپلم شما باید بالای ۱۵ باشد. دانشجویانی که معدل کمتر از ۱۵ دارند شانس کمی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا خواهند داشت.
– همچنین دانشجویان برای تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا و همچنین زیرشاخه‌های مرتبط با آن مانند دندانپزشکی و داروسازی باید مدرک زبان «آی‌مت» را ارائه دهند. آی‌مت (IMAT) یک آزمون پذیرش 100 دقیقه‌ای ویژه زبان انگلیسی برای متقاضیان دوره‌های پزشکی، جراحی و دندانپزشکی است.

شرایط کارشناسی در ایتالیا

مدارک لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا

دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا باید مدارک زیر را ارائه دهند:
– تکمیل فرم درخواست
– ترجمه مدارک تحصیلی مورد نیاز دانشگاه (شامل دیپلم و پیش‌دانشگاهی+ ریزنمرات)
– ارائه رزومه
– نوشتن انگیزه‌نامه
– ارائه مدرک زبان (بسته به رشته مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی)
– تمکن مالی
– پاسپورت معتبر
– ترجمه رسمی تمام مدارک
– اخذ ویزای دانشجویی ایتالیا

حتما بخوانید: مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا در مقاطع تحصیلی متفاوت کدام است؟

هزینه تحصیل کارشناسی در ایتالیا

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا در دانشگاه‌های دولتی این کشور بین ۹۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو در سال است. به طور متوسط یک دانشجو برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا باید حدود ۱۵۰۰ یورو در سال هزینه کند. در صورتی که انتخاب شما دانشگاه های خصوصی ایتالیا باشد، هزینه‌های افزایش می‌یابد. یک دانشجوی بنی‌المللی برای تحصیل در دانشگاه‌ های خصوصی ایتالیا به طور معمول باید بین ۶۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو در سال هزینه کند.

با این وجود بورسیه های تحصیلی ایتالیا در دسترس دانشجویان بین‌المللی از جمله ایرانی‌ها قرار دارد. برای نمونه، برنامه بورسیه تحصیلی بین‎المللی دانشگاه پادوا به دانشجویان مقطع کارشناسی انگلیسی زبان ارائه می‌شود. با اخذ این بورسیه تحصیلی، دانشجویان می‌توانند تقریبا به طور رایگان در ایتالیا تحصیل کنند. این بورسیه ۸۰۰۰ یورو در هر سال تحصیلی به دانشجویان ارائه می‌دهد. گزینه‌های متعدد دیگری نیز در دسترس دانشجویان بین‌المللی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا وجود دارد.

مزایای مهاجرت به روش تحصیل کارشناسی در ایتالیا

غنای فرهنگی

تاریخ، هنر و فرهنگ غنی ایتالیا زمینه منحصر به فردی را برای سفر تحصیلی شما فراهم می کند و رشد فردی و تحصیلی شما را غنی می کند.

آموزش با کیفیت

دانشگاه های ایتالیا به دلیل برتری آکادمیک خود شناخته شده اند و پایه ای قوی برای تحصیل در مقطع کارشناسی شما ارائه می دهند.

پیشنهادات برنامه های متنوع:

دانشگاه های ایتالیا طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی را در رشته های مختلف ارائه می دهند که علایق دانشگاهی مختلف را تامین می کند.

محیط بین‌المللی

بسیاری از دانشگاه‌ها جامعه بین‌المللی متنوعی از دانشجویان را جذب می‌کنند و فرصت‌هایی را برای تعاملات بین فرهنگی و شبکه‌سازی فراهم می‌کنند.

یادگیری زبان

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا به شما این امکان را می دهد که مهارت های زبان ایتالیایی خود را یاد بگیرید یا ارتقا دهید و توانایی های ارتباطی خود را افزایش دهید.

فرصت های تحقیقاتی

ایتالیا فرصت های تحقیقاتی را در زمینه های مختلف ارائه می دهد که به کاوش و رشد دانشگاهی شما کمک می کند.

فرهنگی تجربه

زندگی و تحصیل در ایتالیا تجربه دست اولی از سبک زندگی، آداب و رسوم و سنت های ایتالیایی را برای شما فراهم می کند.

چشم انداز جهانی

موقعیت مرکزی ایتالیا در اروپا بینش هایی را در مورد دیدگاه های جهانی، سیاست و پویایی های اقتصادی ارائه می دهد.

معایب مهاجرت به روش تحصیل کارشناسی در ایتالیا

موانع زبان

در حالی که برخی از برنامه های کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می شوند، برخی از تعاملات و زندگی روزمره ممکن است به مهارت در زبان ایتالیایی نیاز داشته باشد.

چالش های بوروکراتیک

پرداختن به وظایف اداری مانند ویزا، مجوزها و اسناد ممکن است پیچیده و وقت گیر باشد.

تامین مالی

تامین بودجه یا بورسیه تحصیلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا می تواند رقابتی باشد و فرصت های موجود ممکن است متفاوت باشد.

منابع انگلیسی محدود:

در خارج از شهرهای بزرگ و محیط های دانشگاهی، یافتن منابع انگلیسی ممکن است چالش برانگیزتر باشد.

سازگاری فرهنگی

آشنایی با جامعه ایتالیا ، انطباق با فرهنگ، آداب و رسوم و شیوه های تحصیلی جدید ممکن است زمان بر باشد، به خصوص اگر این کار را نکنید.

ساختار آکادمیک

ساختار تحصیلی و روش های تدریس ممکن است با آنچه شما به آن عادت دارید متفاوت باشد.

حجم کاری

انتظارات تحصیلی، روش های مطالعه و حجم کاری ممکن است متفاوت باشد و نیاز به مدیریت زمان و تنظیم موثر داشته باشد.

هزینه زندگی

هزینه زندگی در برخی شهرهای ایتالیا می تواند نسبتاً بالا باشد و بر بودجه و تجربه کلی شما تأثیر بگذارد.

رقابت آکادمیک

بسته به برنامه و دانشگاه، رقابت برای ثبت نام ممکن است رقابتی باشد.

سوالات متداول در مورد تحصیل کارشناسی در ایتالیا

شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی در ایتالیا ممکن است بسته به برنامه و موسسه ای که برای آن درخواست می دهید متفاوت باشد، اما به طور کلی از 2.5 تا 3.5 در مقیاس 4.0 یا از 6 تا 8 در مقیاس 10.0 متغیر است. شما ممکن است نیاز به ارائه رونوشت رسمی نمرات دبیرستان خود و دیپلم یا گواهی پایان تحصیلات متوسطه داشته باشید. بسته به الزامات برنامه و موسسه، ممکن است نیاز به شرکت در امتحانات اضافی مانند SAT، ACT یا IMAT نیز داشته باشید.

محبوب ترین رشته های دانشگاهی در ایتالیا ممکن است بسته به منبع و معیارهای مورد استفاده برای رتبه بندی آنها متفاوت باشد، اما برخی از موارد رایج عبارتند از: مهندسی علوم انسانی علوم دارویی علوم طبیعی

برای پذیرش در دانشگاه های ایتالیا باید مراحل زیر را طی کنید: برنامه و دانشگاهی را انتخاب کنید که با علایق، اهداف و شرایط شما مطابقت داشته باشد. برای یافتن و مقایسه گزینه های مختلف می توانید از وب سایت هایی مانند Mastersportal.com یا Studyineurope.eu استفاده کنید. شرایط پذیرش و مهلت های برنامه و دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کنید. ممکن است نیاز به ارائه مدارکی مانند دیپلم، ریز نمرات، مدرک زبان، انگیزه نامه، نامه مرجع یا پیشنهاد تحقیق داشته باشید. سطح و رشته تحصیلی. قبل از مهلت مقرر برای برنامه و دانشگاهی که انتخاب کرده اید به صورت آنلاین یا از طریق پست اقدام کنید. شما ممکن است نیاز به پرداخت هزینه درخواست داشته باشید و مدارک خود را به همراه فرم درخواست خود ارسال کنید. در صورت نیاز برنامه یا دانشگاهی که برای آن درخواست داده اید، در آزمون پذیرش شرکت کنید. آزمون پذیرش بسته به مقطع و رشته تحصیلی ممکن است عمومی یا اختصاصی باشد. منتظر پذیرش باشید تصمیمی که ممکن است چندین هفته یا چند ماه طول بکشد، بسته به برنامه و دانشگاهی که برای آن درخواست داده اید. در صورت پذیرش، نامه پذیرش یا ایمیلی دریافت خواهید کرد.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

تحصیل کارشناسی در فرانسه

تحصیل کارشناسی در چین

تحصیل کارشناسی در چک

تحصیل کارشناسی در فنلاند

تحصیل کارشناسی در ترکیه

تحصیل کارشناسی در اسپانیا

تحصیل کارشناسی در آلمان

تحصیل کارشناسی در کانادا

تحصیل کارشناسی در انگلیس

تحصیل کارشناسی در اتریش

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره تحصیل کارشناسی در ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .