سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

ویزای تمکن مالی فرانسه

راهنمای جامع ویزای تمکن مالی فرانسه

france proof of funds

فرانسه

مشاوره رایگان

ویزای تمکن مالی فرانسه چیست؟

برای پاسخ به اینکه ویزای تمکن مالی فرانسه چیست باید گفت مهاجرت با ویزای تمکن مالی فرانسه گزینه خوبی برای افرادی است که می خواهند به عنوان افراد خوداشتغال در فرانسه زندگی و کار کنند. این نوع از اقامت به شما این امکان را می دهد که تجارت خود را در فرانسه راه اندازی کنید و بدون حمایت مالی در آنجا زندگی و کار کنید. با این حال، مهم است که قبل از درخواست، تمام الزامات و روند درخواست را به دقت در نظر بگیرید.

هرچند که برای اخذ اقامت فرانسه، راه های دیگر همچون شرکت در دوره زبان فرانسه در فرانسه نیز وجود دارد.
فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

چرا فرانسه را به علاقه‌مندان به مهاجرت پیشنهاد می‌دهیم؟

دلایل محبوبیت فرانسه برای مهاجران عبارتند از:

 • دومین پاسپورت معتبر جهان را دارد؛
 • بزرگ‌ترین کشور اروپایی عضو شینگن است؛
 • سومین اقتصاد بزرگ اروپا محسوب می‌شود؛
 • بزرگ‌ترین مقصد توریستی دنیا با زیرساختی مناسب برای زندگی است؛
 • با سپری کردن یک دوره پنج‌ساله به شما تابعیت (پاسپورت) اعطا می‌کند؛
 • آب‌وهوایی معتدل دارد و شهرهای ساحلی فراوانش شهرت بین‌المللی دارند؛
 • مهد هنر و ادبیات است؛
 • هزینه زندگی در آن نسبت به آلمان و انگلیس کمتر است.

بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در فرانسه در مقاطع مختلف

تمکن مالی چیست؟

در پاسخ به این که تمکن مالی چیست باید گفت تمکن مالی فرانسه را به جرئت می‌توان یکی از بهترین برنامه‌های تمکن مالی در میان کشورهای اروپایی دانست. در این روش عملاً تنها پیش‌نیاز مهم، اثبات درآمد ماهانه مشخصی برای شما از هر طریقی غیر از حقوق می‌باشد. شما از این طریق اقامت یک‌ساله فرانسه را دریافت خواهید کرد؛ و با حفظ شرایط ارائه‌شده در هنگام اخذ اقامت، به صورت مکرر تا پنج سال تمدید می‌شود. هرچند که پاسپورت فرانسه نیز در انتظار شما خواهد بود.

آیا دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه منجر به اخذ اقامت دائم می شود؟

ویزای طولانی مدت برای سرمایه گذاران برای اتباع اتحادیه غیر اروپایی که می خواهند در یک تجارت سرمایه گذاری کنند یا در فرانسه ایجاد کنند ، طراحی شده است. ویزا به مدت یک سال اعطا می شود و اگر سرمایه گذار بتواند نشان دهد سرمایه گذاری یا تجارت آنها در حال انجام است ، قابل تجدید است.

مانند ویزای مالی ، ویزای طولانی مدت برای سرمایه گذاران به طور خودکار منجر به اقامت دائم نمی شود. با این حال ، پس از نگه داشتن ویزای طولانی مدت برای مدت معینی ، ممکن است در شرایط خاصی برای اقامت دائم در فرانسه اعمال شود.

معیارهای واجد شرایط بودن برای به دست آوردن اقامت دائم در فرانسه به عوامل مختلفی از جمله مدت زمان اقامت ، نوع ویزای نگهداری شده و شرایط شخصی فرد. بنابراین ، توصیه می شود برای اطلاعات و الزامات خاص با مقامات کنسولگری یا مهاجرت فرانسه بررسی شوید.

اقامت خود حمایتی فرانسه

اقامت خود حمایتی فرانسه نوعی ویزا است که به اتباع خارجی اجازه می دهد در فرانسه به عنوان افراد خوداشتغال زندگی و کار کنند. برای واجد شرایط بودن برای ویزای خود حمایتی فرانسه، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 1. شما باید پاسپورت معتبر کشوری داشته باشید که عضو اتحادیه اروپا (EU) نیست.
 2. شما باید سابقه کیفری پاک داشته باشید.
 3. شما باید یک بیمه نامه درمانی معتبر داشته باشید که شما را برای مدت اقامت در فرانسه پوشش دهد.
 4. شما باید بودجه کافی برای حمایت از خود و خانواده خود در طول اقامت خود در فرانسه داشته باشید.
 5. شما باید یک طرح کسب و کار داشته باشید که اهداف تجاری شما و نحوه برنامه ریزی برای دستیابی به آنها را مشخص کند.

اگر تمام شرایط را دارید، می توانید برای ویزای خود اسپانسر در سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خود درخواست دهید. روند درخواست ممکن است چندین ماه طول بکشد، بنابراین مهم است که فرآیند را زودتر شروع کنید.

پس از دریافت اقامت خود حمایتی فرانسه، می توانید به مدت یک سال در فرانسه زندگی و کار کنید. بعد از یک سال می توانید برای تمدید ویزای خود اقدام کنید. اگر کسب و کار شما موفق باشد، ممکن است بتوانید برای اجازه اقامت دائم در فرانسه درخواست دهید.

در اینجا برخی از مزایای دریافت اقامت خود حمایتی فرانسه آورده شده است:

 • شما می توانید بدون حمایت کارفرما در فرانسه زندگی و کار کنید.
 • شما می توانید کسب و کار خود را در فرانسه راه اندازی کنید.
 • شما می توانید خانواده خود را با خود به فرانسه بیاورید.
 • پس از مدت زمان معینی می توانید برای اجازه اقامت دائم فرانسه اقدام کنید.

اگر علاقه مند به زندگی و کار در فرانسه به عنوان یک فرد خوداشتغال هستید، ویزای خود اسپانسر یک گزینه عالی است. با این حال، مهم است که قبل از درخواست، تمام الزامات و روند درخواست را به دقت در نظر بگیرید.

نحوه اخذ ویزای خودحمایتی فرانسه چیست؟

نحوه اخذ ویزای خودحمایتی فرانسه به شرح زیر است:

مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای خودحمایتی فرانسه عبارتند از:

 1. گذرنامه معتبر از کشوری که عضو اتحادیه اروپا (EU) نیست.
 2. سابقه کیفری پاک
 3. یک بیمه نامه درمانی معتبر که شما را برای مدت اقامت در فرانسه پوشش می دهد.
 4. مدرکی مبنی بر وجود بودجه کافی برای حمایت از خود و خانواده در طول اقامت در فرانسه.
 5. یک طرح تجاری که اهداف کسب و کار شما و نحوه برنامه ریزی برای دستیابی به آنها را مشخص می کند.
 6. فرم درخواست تکمیل شده
 7. یک عکس جدید به اندازه پاسپورت

همچنین برای اخذ ویزای خودحمایتی فرانسه این نکات را رعایت کنید:

 1. برای دریافت ویزا از سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خود اقدام کنید. روند درخواست ممکن است چندین ماه طول بکشد، بنابراین مهم است که فرآیند را زودتر شروع کنید.
 2. در مصاحبه با یک افسر کنسولگری فرانسه شرکت کنید. در طول مصاحبه، افسر کنسولگری از شما سوالاتی در مورد طرح تجاری و برنامه های شما برای زندگی و کار در فرانسه می پرسد.
 3. منتظر تصمیم باشید در درخواست اقامت خود حمایتی فرانسه تصمیم در مورد درخواست ویزای شما ظرف چند ماه گرفته خواهد شد.
 4. اگر درخواست ویزای شما تایید شود، ویزا برای شما صادر می شود که به شما اجازه می دهد به مدت یک سال در فرانسه زندگی و کار کنید. پس از یک سال می توانید برای تمدید ویزای خود اقدام کنید. اگر کسب و کار شما موفق باشد، ممکن است بتوانید برای اجازه اقامت دائم در فرانسه درخواست دهید.

در اینجا چند نکته اضافی برای دریافت اقامت خود حمایتی فرانسه آورده شده است:

 • اطمینان حاصل کنید که طرح کسب و کار شما به خوبی نوشته شده و دقیق است. افسر کنسولی می خواهد ببیند که شما یک برنامه روشن برای تجارت خود دارید و در مورد زندگی و کار در فرانسه جدی هستید.
 • آماده باشید تا در طول مصاحبه به سوالات مربوط به طرح کسب و کار خود پاسخ دهید. افسر کنسولی می خواهد بداند که چگونه برنامه ریزی می کنید که پول در بیاورید و چگونه از خود و خانواده خود در فرانسه حمایت می کنید.
 • مراحل درخواست را زودتر شروع کنید. روند درخواست می تواند چندین ماه طول بکشد، بنابراین مهم است مراحل را زود شروع کنید
 • صبور باش. تصمیم گیری در مورد درخواست ویزای شما ممکن است چندین ماه طول بکشد.

تمکن مالی فرانسه چقدر است؟

در پاسخ به این سوال که تمکن مالی فرانسه چقدر است باید این نکته را ذکر کرد که طبق گفته کمیسیون اروپا، هر خارجی که از 19 ژوئن 2014 به دنبال ورود به فرانسه است، هنگام درخواست ویزای فرانسه، باید بتواند به سفارت یا کنسولگری فرانسه گواهی دهد که مبلغ روزانه 120 یورو را در اختیار دارد، در صورتی که مدرکی مبنی بر اقامت از پیش پرداخت شده نداشته باشد.

در چه صورتی می توان تمکن مالی فرانسه را تمدید کرد؟

فرض کنید مدت زمان ویزای تمکن مالی فرانسه شما به اتمام رسیده و می خواهید آن را تمدید کنید. برای انجام این کار، باید شرایط خاصی داشته باشید که حتماً کمک زیادی برای دریافت و تمدید ویزا به شما می کنند. این شرایط عبارتند از:

 • حضور داشتن در خاک کشور فرانسه حداقل به مدت یک ماه گذشته
 • ارائه برخی مدرک های مالی مانند سپرده های بانکی در این کشور
 • ارائه مدارکی که نشان دهد خارج از فرانسه درآمد دارید
 • ارائه مدارکی که نشان دهنده اجاره کردن ملکی در کشور فرانسه حداقل به مدت یک سال باشد.

در صورتی که همه شرایط بالا را داشته باشید، می توانید برای تمدید ویزای تمکن مالی فرانسه اقدام کنید. حتی اگر یکی از این شرایط هم داشته باشید، احتمال این که بتوانید ویزای خود را تمدید کنید، بسیار پایین است. به همین دلیل هم توجه داشته باشید که حداقل یک ماه قبل از اتمام مدت زمان ویزای خود، در فرانسه حضور داشته باشید و مدارک که ذکر شده را نیز آماده نمایید.

برای این که بتوانید ویزای تمکن مالی فرانسه خود را تمدید کنید، باید درآمد ثابت ماهیانه داشته باشید. این بدان معنی است که فرزندان بالای 18 سال خانواده و سرپرستان باید درآمد سالانه 36 هزار یورو و همسران 18 هزار یورو داشته باشند. این موضوع برای فرزندان زیر 18 سال به 9 هزار یورو می رسد.

از نظر شرایط لازم برای تمدید این ویزا، شامل مواردی مانند داشتن بیمه درمانی معتبر در کشور فرانسه و یا گواهی مربوط به اشتغال به تحصیل در دانشگاه ها مدارس فرانسه می شوند. بعد از این که مدت زمان 5 ساله ویزای تمکن مالی فرانسه شما به اتمام رسید، باید تمام مدارک لازم را ارائه کرده و برای تمدید آن اقدام نمایید.

چه زمانی می توان برای اخذ اقامت دائم فرانسه اقدام کرد؟

برای این که بتوانید اقامت دائم این کشور را با استفاده از ویزای تمکن مالی فرانسه بگیرید، باید شرایط خاصی داشته باشید. در غیر این صورت، ممکن است برای دریافت ویزای اقامت دائم با مشکلات زیادی مواجه شوید. همچنین فراموش نکنید که باید حتماً پنج سال از مدت زمان اقامت شما در فرانسه گذشته باشد. مهم ترین شرایط برای دریافت اقامت دائم این کشور، شامل موارد زیر می شوند که باید حتما آن ها را رعایت کرده باشید.

 • تسلط کامل به زبان فرانسوی
 • آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ کشور فرانسه
 • نداشتن سابقه کیفری
 • داشتن اعتبار ویزا در حوزه شنگن

شرایط کار کردن بعد از اخذ ویزای تمکن مالی فرانسه چگونه است؟

محدودیت هایی بعد از دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه برای کارکردن وجود دارند که باید همه آن ها را رعایت کنید. توجه داشته باشید که بعد از دریافت این ویزا، نمی توانید در کشور فرانسه به انجام هیچ کار اقتصادی بپردازید.

زیرا همان طور که از نام آن مشخص است، ویزای تمکن مالی فرانسه برای افرادی صادر می شود که از نظر مالی تمکن خیلی خوبی دارند و در نتیجه، نیازی ندارند که در کشور مقصد کار اقتصادی انجام دهند. با این حال، افرادی که اقامت داشته باشند، می توانند برای راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت مخصوص به خود، اقدام کنند.

اقامت فرانسه با تمکن مالی چه فرقی با سرمایه گذاری در این کشور دارد؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید خیلی از مهاجران که به کشور فرانسه مهاجرت می کنند، می خواهند در این کشور کسب و کار خود را شروع کنند. این موضوع برای افرادی که ایده های جدیدی در سر دارند، از اهمیت بیشتری برخوردار است. می توان گفت که مهم ترین دلیلی که افراد برای دریافت ویزای کاری فرانسه اقدام می کنند، این است که در این کشور به فعالیت اقتصادی بپردازند و درآمد داشته باشند.

این در حالی است که ویزای تمکن مالی فرانسه برای افرادی صادر می شود که از نظر مالی هیچ مشکلی ندارند و می خواهند در این کشور زندگی خود را بگذراند. در نتیجه، کار کردن برای افرادی که این نوع ویزا را می گیرند، ممنوع است. پس می توان نتیجه گرفت که ویزای کاری، نقطه مقابل ویزای تمکن مالی فرانسه است

زیبایی فرانسه، مهر تأییدی بر ویزای تمکن مالی آن

هر کسی که به فرانسه مهاجرت کرده باشد، قطعاً از زیبایی های این کشور حیرت انگیز مبهوت خواهد شد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید میزان رضایت مهاجران از این کشور بعد از دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه به بیشتر از 75 درصد می رسد. البته برخی از افراد می گویند که زندگی در این کشور کمی گران است و البته به نظر ما کاملاً ارزش دارد.

در حالی که هزینه زندگی در فرانسه کمی بالا به نظر می رسد، اما شما می توانید خدمات خیلی خوبی نیز دریافت کنید که کاملاً ارزش این هزینه را جبران می کند. برای مثال، بیشتر از 89 درصد مردم از خدمات درمانی و پزشکی کشور فرانسه کاملاً راضی بودند و این می تواند یک رقم چشمگیر باشد.

علاوه بر این، اخذ ویزای تمکن مالی فرانسه به شما این امکان را می دهد که از زیبایی های جذاب این کشور لذت زیادی ببرید. همچنین شما این امکان را دارید که به کشورهای دیگر هم سفر کنید و هیچ گونه محدودیتی از این نظر وجود ندارد. پس اگر به دنبال کشوری هستید که بتوانید زندگی آرامی در آنجا داشته باشید و از زیبایی های آن لذت ببرید، فرانسه می تواند یکی از بهترین کشورهای اروپایی باشد که یک زندگی رویایی برای شما رقم می زند.

بهترین شهر فرانسه برای دریافت ویزای تمکن مالی کدام است؟

برای دریافت ویزای مالی در فرانسه، باید مدرکی مبنی بر تمکن مالی و دلیل معتبری برای اقامت در این کشور ارائه دهید. شرایط و فرآیندهای خاص ممکن است بسته به شرایط فردی شما و نوع ویزا که برای آن درخواست می کنید متفاوت باشد.

همانطور که گفته شد، برخی از مراکز مالی بزرگ در فرانسه که ممکن است فرصت های بیشتری برای دریافت ویزای مالی داشته باشید شامل پاریس، لیون و مارسی هستند. پاریس بزرگ‌ترین مرکز مالی فرانسه است و بانک‌ها، مؤسسات مالی و شرکت‌های چندملیتی متعددی را در خود جای داده است. لیون همچنین یک مرکز مالی مهم به ویژه در زمینه های بانکی، بیمه و مالی است، در حالی که مارسی یک شهر بندری بزرگ است که همچنین میزبان تعدادی از خدمات مالی و تجاری است.

در نهایت بهترین شهر برای دریافت ویزای مالی فرانسه به موقعیت و اهداف شخصی شما بستگی دارد. توصیه می شود با یک وکیل مهاجرتی یا سفارت/کنسولگری واجد شرایط مشورت کنید کشور خود را برای تعیین مناسب ترین مکان و نوع ویزا برای نیازهای شما.

آیا برای دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه به مدرک زبان نیاز داریم؟

برای سرمایه گذاری در فرانسه و ایجاد کسب و کار، ممکن است مدرک زبان مورد نیاز نباشد. فقط کافی است که تا سطح A1 زبان فرانسوی را بلد باشید و نیازی به مدرک قوی و محکمی نیست. برای انجام این کار، فقط می توانید چند کلمه می فرانسوی را یاد بگیرید تا بتوانید کار های روزمره خود را در این کشور انجام دهید.

طبق وب سایت رسمی دولت فرانسه، مجوز اقامت برای سرمایه گذاری نیازی به مدرک زبان برای درخواست اولیه ندارد. با این حال، ممکن است از متقاضی خواسته شود مدرکی دال بر مهارت زبان فرانسه در طول فرآیند تمدید پس از سال اول ارائه دهد.

لازم به ذکر است که شرایط خاص برای این نوع ویزا ممکن است بسته به شرایط فردی شما و سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور شما متفاوت باشد. بنابراین، توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط، با سفارت یا کنسولگری مشورت کنید یا از یک وکیل واجد شرایط مهاجرت مشاوره بگیرید. برای اخذ مجوز اقامت برای سرمایه گذاری در فرانسه.

شرط دریافت اقامت فرانسه از طریق اثبات تمکن مالی چیست؟

مهم‌ترین شرط برای دریافت تمکن مالی فرانسه، داشتن تمکن مالی برای تأمین هزینه‌های زندگی در فرانسه به شرح زیر است:

01نفر اول خانواده
02همسر
03فرزندان زیر 18 سال

برای مثال و با قیمت روز یورو (خرداد ۹۹) شما با اثبات درآمد ماهانه 3000 یورو، معادل ۵۵ میلیون تومان قادر به دریافت اقامت فرانسه هستید.

این درآمد می‌تواند از موارد زیر اثبات شود:

 • دریافت اجاره ملک؛
 • دریافت سود سپرده بانکی؛
 • دریافت سود سهام بورسی؛
 • دریافت سود سهام شرکتی؛
 • دریافت حقوق بازنشستگی.

نکته مهم: مهم مجموع درآمد ماهانه شما خواهد بود. مثلاً ممکن است شما ماهانه بیست میلیون تومان از طریق اجاره یک ملک، دوازده میلیون تومان از طریق سود سپرده بانکی و بیست و سه میلیون تومان از طریق سود سهام به دست آورید.

فرآیند دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه چگونه است؟

 • عقد قرارداد با مؤسسه چهره‌نگار؛
 • تکمیل مدارک؛
 • ترجمه رسمی مدارک در تهران؛
 • دریافت شینگن و سفر به فرانسه؛
 • اجاره ملک در فرانسه؛
 • افتتاح حساب بانکی در فرانسه؛
 • تعیین وکیل برای امور مالیاتی برای سال اول؛
 • پیگیری مراحل قانونی بعدی در فرانسه (متقاضیان اخذ اقامت در فرانسه به محض ورود به فرانسه می‌بایست از اداره مهاجرت فرانسه درخواست اجازه اقامت کنند)؛
 • دریافت کارت اقامت موقت یک‌ساله؛
 • دریافت کارت اقامت دائم (پایان سال پنجم)؛
 • اقدام جهت دریافت گذرنامه (آغاز سال ششم).

مدارک لازم برای دریافت اقامت تمکن مالی فرانسه چیست؟

 • سند ملکی
 • پرینت گردش سه‌ماهه
 • نامه تمکن مالی
 • شناسنامه، عقدنامه و پاسپورت
 • وکالت‌نامه رسمی به وکیل فرانسوی
 • اقرارنامه تک‌همسری
 • اقرارنامه جهت عدم نیاز به استخدام در شرکت‌های فرانسوی

اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی چگونه به پاسپورت منتهی می‌شود؟

پس از اتمام اقامت موقت یک‌ساله شما، چهار دوره یک‌ساله نیز اقامت شما تمدید می‌شود و پس از ۵ سال شما اقامت دائم فرانسه را دریافت خواهید کرد. شما همچنین از سال پنجم قابلیت درخواست برای دریافت پاسپورت را نیز خواهید داشت.

نکته مهم: شما باید ۵ سال ابتدایی را بدون ایجاد مشکل حقوقی گذرانده باشید و به زبان فرانسوی تسلط پیدا کرده باشید.

وضعیت همسر و فرزندان شما در این شیوه چگونه خواهد بود؟

شما از طریق تمکن مالی فرانسه قادر به همراه بردن همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود خواهید بود. همچنین تحصیل برای فرزندان شما رایگان است.

تمکن مالی فرانسه را در چه مدتی برای شما اخذ می‌کنیم؟

زمان لازم برای دریافت فاینانس فرانسوی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع فاینانس مورد درخواست، میزان تامین مالی مورد نیاز و مستنداتی که ارائه می کنید. با این حال، به طور کلی، این روند می تواند از چند هفته تا چند ماه طول بکشد.

در اینجا برخی از عواملی که می تواند بر زمان پردازش برای تامین مالی فرانسه تاثیر بگذارد آورده شده است:

 • نوع تامین مالی: نوع فاینانس مورد درخواست شما می تواند بر زمان پردازش تاثیر بگذارد. برای مثال، رسیدگی به وام مسکن معمولاً بیشتر از وام شخصی طول می‌کشد.
 • میزان تامین مالی: میزان تامین مالی مورد نیاز شما نیز می تواند بر زمان پردازش تاثیر بگذارد. برای وام‌های بزرگ‌تر، وام‌دهنده باید بررسی دقیق‌تری انجام دهد، که ممکن است بیشتر طول بکشد.
 • اسنادی که ارائه می‌کنید: اسنادی که ارائه می‌کنید نیز می‌تواند بر زمان پردازش تأثیر بگذارد. اگر تمام مدارک مورد نیاز را به سرعت ارائه دهید، این روند راحت‌تر پیش خواهد رفت.

اگر برای فاینانس فرانسه درخواست می دهید، مهم است که شروع کنید زود پردازش کنید این به شما زمان کافی برای جمع آوری تمام مدارک مورد نیاز و اطمینان از کامل بودن درخواست شما می دهد.

 در اینجا چند نکته برای دریافت سریعتر فاینانس فرانسوی آورده شده است:

 •  فرآیند را زود شروع کنید: همانطور که در بالا ذکر شد، شروع زودهنگام فرآیند بسیار مهم است. این به شما زمان کافی برای جمع آوری تمام مدارک مورد نیاز و اطمینان از کامل بودن درخواست شما می دهد.
 •  ارائه تمام اسناد مورد نیاز: اطمینان حاصل کنید که تمام اسناد مورد نیاز را به سرعت ارائه کرده اید. این به سرعت بخشیدن به پردازش برنامه شما کمک می کند.
 •  در مورد نیازهای خود شفاف باشید: در مورد نوع تأمین مالی مورد نظر و میزان تأمین مالی مورد نیاز خود شفاف باشید. این به وام دهنده کمک می کند تا درخواست شما را سریعتر ارزیابی کند.
 •  کار با یک وام دهنده معتبر: با یک وام دهنده معتبر که تجربه تامین مالی فرانسوی را دارد کار کنید. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که درخواست شما به راحتی پردازش می شود.

مقاله پاریس، زیبای افسونگر (زندگی در فرانسه) شما را به جذابیت های فرانسه نزدیک تر می کند.

مزیت‌های اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی چیست؟

 • امکان اخذ اقامت دائم فرانسه پس از 5 سال؛
 • دریافت اقامت فرانسه بدون نیاز به مدرک زبان؛
 • حق تحصیل فرزندان در مدارس فرانسه؛
 • شرکت در دوره‌های آموزشی و حرفه‌ای در فرانسه؛
 • اخذ اقامت فرانسه بدون نیاز به ارائه مدرک تحصیلی؛
 • اخذ اقامت فرانسه بدون نیاز به زندگی دائم در فرانسه؛
 • عدم نیاز به بلوکه کردن مبلغ سالانه مورد نیاز ویزای تمکن مالی در بانک‌های فرانسه.

تمکن مالی فرانسه را به چه کسانی پیشنهاد می‌دهیم؟

 • اگر مایل به دریافت اقامت اروپا به شیوه‌ای کم‌ریسک هستید؛
 • اگر تمایل به حضور در کشوری مشهور و جذاب در اروپای غربی دارید؛
 • اگر علاقه‌مند به مهاجرت فامیلی هستید؛
 • اگر تمایل به توسعه سرمایه‌گذاری در اروپا دارید؛
 • اگر توانایی حضور دائم در کشور مقصد را ندارید؛

به شما استفاده از این روش توصیه می‌گردد.

ویزای تمکن مالی فرانسه یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به این کشور رویایی است. با استفاده از این روش، شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن برای مهاجرت به فرانسه اقدام کنید. با این حال، دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه شرایط خاصی دارد که ما در این مقاله به طور کامل آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

فرانسه یکی از جذاب‌ترین کشور‌های توریستی در سراسر جهان شناخته می‌شود که مهاجرت به این کشور برای خیلی از افراد، یک رویا شده است. با این حال، خوب است بدانید که شما با ویزای تمکن مالی فرانسه خیلی راحت می‌توانید برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایید. اما این موضوع چگونه امکان‌پذیر است و چطور می‌توان با تمکن مالی، به فرانسه مهاجرت کرد؟ هزینه این نوع مهاجرت چقدر است؟ ما در این مقاله به تمام این سؤالات پاسخ می‌دهیم.

تمکن مالی یا طرح خود اقداماتی فرانسه چیست؟

ویزای تمکن مالی فرانسه با نام طرح خود قامتی نیز شناخته می‌شود و به روشی گفته می‌شود که در آن افراد با استفاده از سرمایه خود، به این کشور مهاجرت می‌کنند. به بیان دیگر، در این روش شما باید مبلغ قابل توجهی پول داشته باشید تا با تکیه بر آن، بتوانید در فرانسه به راحتی زندگی کنید.
برای این که بتوانید ویزای تمکن مالی فرانسه را بگیرید، باید مبلغ قابل توجهی پول در حساب بانکی خود برای مدت زمان مشخصی داشته باشید تا به دولت فرانسه ثابت شود که شما از نظر مالی از عهده خود بر می‌آیید. یکی از مهم‌ترین مزایای این نوع مهاجرت، این است که هیچ نیازی به مدرک زبان ندارید و حتی اگر زبان فرانسوی بلد نباشید هم می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید.

مزایای ویزای تمکن مالی فرانسه

مزایا اقامت تمکن مالی فرانسه بسیار زیاد است و باعث می شود که هر کسی از نظر مالی مشکلی نداشته باشد، این نوع مهاجرت را انتخاب کند. یکی از مهم ترین مزایای این روش، این است که شما می توانید بعد از گذشت یک بازه زمانی مشخص، برای دریافت اقامت دائم فرانسه و دریافت پاسپورت این کشور نیز اقدام کنید. برخی دیگر از مزایای دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه را در اینجا به اختصار نام می بریم.

 • عدم نیاز به مدرک زبان فرانسه
 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی بالا
 • امکان دریافت اقامت دائم فرانسه بعد از 5 سال و دریافت پاسپورت این کشور بعد از 5 سال
 • امکان دریافت ویزای شینگن و سفر به کشورهای حوزه شینگن
 • امکان تحصیل رایگان برای فردا متقاضی و حتی اعضای خانواده او
 • امکان ایجاد کسب و کار مخصوص به خود

هزینه اقامت تمکن مالی فرانسه چقدر است؟

هزینه اقامت تمکن مالی فرانسه به خاطر این که بر پول زیادی تکیه دارد، نسبت به سایر روش‌ها، باید هزینه زیادی برای آن کنار بگذارید. مهم‌ترین شرط برای دریافت این نوع ویزا، این است که به دولت فرانسه ثابت کنید که تمکن مالی دارید. برای دریافت این نوع ویزا، باید حداقل سرمایه‌ای نزدیک به ۴۰ هزار یورو و حقوق ماهیانه ۱۳۰۰ یورو داشته باشید.

به جز این هزینه، شما باید تقریباً مبلغ ۸۵۰ تا ۹۵۰ یورو در سال برای بیمه پرداخت کنید. مبالغ دیگری نیز برای دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه در نظر گرفته می‌شوند که برای صدور کارت اقامت و بررسی پرونده به ترتیب تقریباً ۲۰۰ یورو و ۱۰۰ یورو هستند.

هزینه اقامت تمکن مالی فرانسه بسته به عوامل مختلفی از جمله نوع ویزا، مدت اقامت و کشور شهروندی می تواند متفاوت باشد.

نوع ویزا هزینه ویزای اسپانسری بسته به نوع ویزای مورد نظر شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، ویزای طولانی مدت گرانتر از ویزای کوتاه مدت خواهد بود
مدت اقامت هزینه ویزای تمکن مالی نیز بسته به مدت اقامتی که درخواست می کنید متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، ویزایی که به شما اجازه اقامت یک ساله در فرانسه را می دهد، گرانتر از ویزای سه ماهه خواهد بود
کشور شهروندی هزینه ویزا تمکن مالی فرانسه نیز بسته به کشور شهروندی شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، شهروندان برخی از کشورها ممکن است ملزم به پرداخت هزینه درخواست ویزا بیشتر از شهروندان سایر کشورها باشند

علاوه بر هزینه درخواست ویزا، ممکن است هزینه های دیگری نیز در ارتباط با اخذ ویزا تمکن مالی فرانسه وجود دارد، مانند هزینه معاینات پزشکی، خدمات ترجمه و حمل و نقل به سفارت یا کنسولگری فرانسه.

مهم است که قبل از درخواست در مورد هزینه اقامت تمکن مالی فرانسه تحقیق کنید. اطلاعات بیشتر را می توانید در وب سایت سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خود بیابید.

در اینجا چند نکته اضافی برای کاهش هزینه تمکن مالی فرانسه آورده شده است:

 • هر چه زودتر برای ویزا اقدام کنید. هر چه زودتر درخواست بدهید، احتمال دریافت وقت سفارت یا کنسولگری فرانسه بیشتر می شود.
 • برای ویزا به صورت آنلاین اقدام کنید. می توانید به صورت آنلاین برای ویزا درخواست دهید و در هزینه درخواست ویزا صرفه جویی کنید.
 • قبل از درخواست، تمام مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید. این به شما کمک می کند تا از پرداخت هزینه های اضافی برای درخواست های دیرهنگام یا ناقص جلوگیری کنید.
 • برای پاسخ دادن به سوالات مربوط به حمایت مالی خود آماده باشید. افسر کنسولی می خواهد بداند چرا از شما حمایت مالی می شود و چگونه قصد دارید در فرانسه از خود حمایت کنید.

برای کسب هر گونه اطلاعات در خصوص هزینه تمکن مالی فرانسه می توانید با موسسه چهره نگار تماس بگیرید.

شرایط اخذ ویزای تمکن مالی فرانسه

شرایط ویزای تمکن مالی فرانسه چیست؟ سوالی که خیلی از افرادی که از این راه می خواهند مهاجرت کنند به دنبال راه ها و شرایط آن هستند. همان طور که پیش از این نیز گفتیم، یکی از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای تمکن مالی فرانسه این است که شما از نظر مالی هیچ گونه مشکلی نداشته باشید. برای اثبات تمکن مالی خود به دولت فرانسه، شما باید مبلغی بالغ بر ۴۰ هزار یورو برای خود در حساب بانکی داشته باشید. البته این هزینه فقط برای متقاضی اصلی است و اگر فردی بخواهد همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز با خود ببرد، برای هر یک از آن‌ها باید به ترتیب ۲۰ هزار یورو و ۱۰ هزار یورو هزینه داشته باشد.
هزینه دیگری که برای دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه باید در نظر بگیرید، حقوق ماهیانه ثابتی به مبلغ حداقل ۱۳۰۰ یورو است. علاوه بر این موارد، شما ملزم هستید که حتماً یک خانه در فرانسه بخرید یا اجاره کنید. به ازای هر یک از افرادی که در پرونده متقاضی درج شده‌اند، باید خانه‌ای بخرید که برای هر فرد ۱۵ متر زیربنا را در بر بگیرد.
برای مثال، اگر یک خانواده چهار نفری بخواهد برای دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه اقدام کند، باید خانه‌ای به متراژ تقریبی حداقل ۶۰ متر خریداری یا اجاره کرده باشند. فراموش نکنید که شما این امکان را ندارید که تا زمانی که بخواهید در این خانه زندگی کنید، آن را اجازه دهید.

مدارک ویزای تمکن مالی فرانسه

در اینجا مدارک مورد نیاز برای ویزای مقرون به صرفه فرانسه آمده است:

 • پاسپورت معتبر: پاسپورت شما باید حداقل 90 روز پس از پایان اقامت مورد نظر شما در فرانسه معتبر باشد.
 • فرم درخواست ویزا: باید فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین تکمیل و پرینت کنید.
 • نامه پذیرش از دانشگاه فرانسه: برای درخواست ویزا باید نامه پذیرش از دانشگاه فرانسه داشته باشید.
 • اثبات حمایت مالی: باید نشان دهید که در طول اقامت خود در فرانسه پول کافی برای حمایت از خود دارید. این کار را می توان با ارائه صورت حساب بانکی، مدرک تحصیلی یا سایر اسناد مالی انجام داد.
 • بیمه درمانی: شما باید بیمه درمانی داشته باشید که در طول مدت اقامت در فرانسه شما را پوشش دهد.
 • مدرک اقامت: شما باید نشان دهید که برای اقامت خود در فرانسه محل اقامتی ترتیب داده اید. این را می توان با ارائه قرارداد اجاره، نامه ای از صاحبخانه یا سایر اسناد انجام داد.
 • اثبات ارتباط با کشور خود: باید نشان دهید که دارید روابط با کشور خود، مانند شغل، دارایی یا خانواده. این کار را می توان با ارائه کپی از قرارداد کار، اسناد ملکی یا سایر اسناد انجام داد.

 علاوه بر این مدارک، ممکن است از شما خواسته شود که مدارک دیگری مانند چک سوابق کیفری یا نامه ای از کارفرمای خود ارائه دهید. شرایط دقیق ممکن است بسته به ملیت شما و هدف اقامت شما در فرانسه متفاوت باشد.

 اطلاعات بیشتر در مورد ویزای مقرون به صرفه فرانسه را می توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

معایب اقامت تمکن مالی فرانسه

 • دشواری دریافت ویزا:‌ یکی از بزرگترین معایب اقامت تمکن مالی فرانسه این است که دریافت آن دشوار است. دولت فرانسه در مورد اینکه به چه کسی ویزا تمکن مالی فرانسه را اعطا می کند بسیار گزینشی است و شما باید یک طرح تجاری قوی و ایده روشنی از نحوه برنامه ریزی برای تامین مالی خود داشته باشید.
 • ویزای دائمی نیست:‌ یکی دیگر از معایب اقامت تمکن مالی فرانسه این است که ویزای دائمی نیست. شما باید هر سال ویزای خود را تمدید کنید و هیچ تضمینی برای تمدید آن وجود ندارد. اگر تجارت شما موفق نباشد، ممکن است مجبور شوید فرانسه را ترک کنید.
 • مقرون به صرفه نیست: در نهایت، ویزای خود اسپانسر فرانسه می تواند گران باشد. شما باید هزینه درخواست ویزا، هزینه پردازش ویزا و هزینه زندگی در فرانسه را بپردازید. اگر مراقب نباشید، هزینه زندگی در فرانسه می تواند به سرعت سرمایه شما را از بین ببرد.

به طور کلی، ویزای خود اسپانسر فرانسه یک گزینه عالی برای اتباع خارجی است که می خواهند به عنوان افراد خوداشتغال در فرانسه زندگی و کار کنند. با این حال، مهم است که قبل از درخواست از معایب این نوع ویزا آگاه باشید.

اگر قصد دارید برای اقامت تمکن مالی فرانسه درخواست دهید، مهم است که مزایا و معایب آن را به دقت بسنجید. اگر شما مطمئن باشید که یک طرح تجاری قوی دارید و می توانید از نظر مالی از خود حمایت کنید، پس ویزای تمکن مالی ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد. با این حال، اگر مطمئن نیستید که آیا می توانید شرایط را برآورده کنید، بهتر است گزینه های دیگر را بررسی کنید.

مزایا و معایب اقامت تمکن مالی فرانسه

مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه آنقدر زیاد است که تقریباً هر کسی را وسوسه می‌کند که با این روش، به فرانسه مهاجرت کند. مهاجرت به فرانسه یکی از بزرگ ترین رویاهای بسیاری از افراد است و می‌خواهند هر طور که شده، در این کشور فوق العاده زیبا و جذاب زندگی کنند. یکی از بهترین روش‌هایی که خیلی راحت می‌توانید در این کشور زندگی خوبی داشته باشید، از طریق ویزای تمکن مالی فرانسه است. این روش مزایای بسیار زیادی دارد که در این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

دلایل بسیار زیادی وجود دارند که افراد بخواهند از مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه استفاده کرده و با این روش به فرانسه مهاجرت کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای سراسر جهان و اروپا شناخته می‌شود و به همین دلیل هم می‌توانید زندگی خوبی در فرانسه داشته باشید. علاوه بر این، مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه این است که این کشور عضو اتحادیه اروپا بوده و به افرادی که ویزای فرانسه دارند، ویزای شینگن نیز داده می‌شود.

تمکن مالی فرانسه

قبل از این که درباره مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه توضیح دهیم، خوب است که اصلا این روش چگونه برای مهاجرت به شما کمک می‌کند. همان طور که از نام آن مشخص است، ویزای تمکن مالی بدین صورت است که شما باید مدارکی دال بر اثبات تمکن مالی خود به سفارت فرانسه ارائه دهید. این بدان معنی است که شما باید دولت فرانسه و آفیسر سفارت را متقاعد کنید که از نظر مالی هیچ گونه مشکلی ندارید و می‌توانید از پس هزینه‌های خود در این کشور بربیایید.

نکته جالب توجه درباره اقامت تمکن مالی فرانسه این است که شما نه تنها می‌توانید برای مهاجرت خود اقدام کنید، بلکه می‌توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز به فرانسه ببرید. این مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه باعث می‌شود که هر کسی بتواند با خانواده خود، زندگی آرامی دارد را در فرانسه شروع کند.

مزایای اقامت تمکن مالی فرانسه

تاکنون فقط یک مورد از مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه را توضیح دادیم و آن هم این بود که شما می‌توانید خانواده خود را نیز به فرانسه ببرید. علاوه بر این، اقامت تمکن مالی فرانسه مزایای دیگری نیز دارد که باعث شده اغلب افرادی که از نظر مالی مشکلی ندارند، این روش را برای مهاجرت به فرانسه انتخاب کنند.

برخلاف سایر روش‌ها برای مهاجرت به فرانسه، اقامت تمکن مالی این کشور یکی از بی دردسرترین روش‌ها برای مهاجرت است. به طور کلی، مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه باعث شده که اغلب افراد این روش را به عنوان بهترین شیوه برای مهاجرت به این کشور انتخاب کنند. در اینجا برخی از مهم ترین مزایای اقامت تمکن مالی فرانسه را به اختصار نام می‌بریم.

مزایای اقامت تمکن مالی فرانسه

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

یکی از مهم ترین مزایای اقامت تمکن مالی فرانسه این است که شما هیچ گونه نیازی ندارید که حتماً مدرک زبان ارائه دهید. مهم ترین فاکتور در این نوع مهاجرت، میزان تمکن مالی شماست و فقط باید به دولت فرانسه مدرکی بدهید که می‌توانید از نظر مالی از پس هزینه‌های خود بر بیایید و این موضوع هیچ ارتباطی به مدرک زبان شما ندارد.

عدم نیاز به جاب آفر

مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه این است که شما هیچ نیازی به ارائه جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از کارفرمایان فرانسوی ندارید. به بیان دیگر، مهم ترین دلیلی که شما تمکن مالی خود را به سفارت ثابت می‌کنید، این است که نشان می‌دهید بدون نیاز به کار کردن در فرانسه، یک منبع درآمد ثابت خواهید داشت و از آن برای گذراندن زندگی در فرانسه استفاده می‌کنید.

عدم نیاز به ارائه سرمایه به دولت فرانسه

شاید برخی از افراد فکر کنند که تمکن مالی بدان معنی است که آن‌ها باید حتماً سرمایه و پول خود را به دولت فرانسه ارائه دهند تا بتوانند در این کشور مهاجرت و زندگی کنند؛ در حالی که اصلاً این گونه نبوده و شما هیچ نیازی ندارید که سرمایه خود را در اختیار دولت فرانسه بگذارید. تنها کاری که برای اقامت از این طریق نیاز دارید، این است که سرمایه خود را درون یکی از بانک‌های خارجی یا ایرانی نگه دارید و فقط مدارک آن را به سفارت فرانسه ارائه دهید. این مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه باعث می‌شود که شما مطمئن باشید که هزینه شما در امان است و مشکلی برای آن پیش نخواهد آمد.

نداشتن محدودیت سنی

علاوه بر این، مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه که برای همه افراد مناسب است، نداشتن محدودیت سنی است. به همین دلیل هم همه افراد با رعایت شرایط و ضوابط لازم، می‌توانند برای این نوع مهاجرت به فرانسه اقدام کنند.

امکان بردن همراه

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، شما می‌توانید برای بردن همسر و فرزندان زیر 18 سال خود به فرانسه نیز اقدام کنید. البته باید هزینه ای جدا برای اثبات تمکن مالی آن‌ها نیز بپردازید. این هزینه برای خود فرد متقاضی به اندازه 40 هزار یورو و برای همسر 20 هزار یورو است. میزان تمکن مالی لازم برای فرزندان زیر 18 سال هم برای هر نفر 10 هزار یورو است.

سایر مزایای تمکن مالی فرانسه

مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه به اینجا محدود نمی‌شود و مزایای دیگری نیز دارد. اینجا برخی از مزایای این نوع اقامت را به اختصار نام می‌بریم که همه آن‌ها باعث می‌شوند خیلی از افراد اقامت تمکن مالی را یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت بدانند.

 • دریافت ویزای شینگن برای سفر به کشورهای این حوزه
 • گرفتن وام از بانک‌های فرانسه
 • امکان گرفتن گواهینامه رانندگی کردند
 • کسب اقامت فرانسه بعد از 5 سال و پاسپورت این کشور بعد از 10 سال
 • به دست آوردن شهروندی فرانسه
 • ریسک پایین در سرمایه گذاری و امنیت بالای سرمایه
 • مهاجرت به فرانسه در سریع ترین زمان ممکن
 • عدم نیاز به شرط حضور
 • امکان تحصیل رایگان برای خود و سایر اعضای خانواده
 • دسترسی به مراقبت‌های بالای پزشکی

معایب تمکن مالی فرانسه

اگرچه مزیت تمکن اقامت مالی فرانسه آنقدر زیاد است که معایب آن اصلاً به چشم نمی‌آید، اما در این روش باید پول نسبتاً زیادی داشته باشید که شاید هر کسی از عهده آن بر نیاید. علاوه بر این، تا زمانی که اقامت دائم این کشور را نگیرید (یعنی به مدت 5 سال)، نمی‌توانید در جایی مشغول به کار شوید. البته از آنجا که در تمکن مالی شما اثبات کرده اید که پول کافی برای زندگی در فرانسه را دارید، این موضوع نمی‌تواند چندان عجیب باشد.

معایب تمکن مالی فرانسه

 • عدم امکان راه اندازی کسب و کار و فعالیت اقتصادی تا کسب اقامت دائم
 • نیاز داشتن به پول نسبتاً زیاد در حساب شخصی
 • عدم امکان استفاده از خدمات دولتی و بیمه درمانی تا کسب اقامت دائم
 • نیاز به اثبات تمکن مالی به صورت سالیانه

اقامت تمکن مالی فرانسه با چهره نگار

اگرچه این نوع اقامت معایبی هم داشت، اما مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه می‌تواند هرکسی را قانع کند که بعد از گذشت چند سال، زندگی آرام و دلپذیری را در این کشور آغاز کند. برای دریافت این نوع اقامت، شما باید مدارک خاصی را آماده کرده و فرآیند به خصوصی را رعایت کنید. ما در مؤسسه مهاجرتی چهره نگار، به شما کمک می‌کنیم که بتوانید در سریع ترین زمان ممکن، اقامت تمکن مالی فرانسه را به دست بیاورید و به همراه خانواده خود، زندگی آرامی را در فرانسه آغاز کنید.

برای تمکن مالی فرانسه چقدر هزینه نیاز است؟

برای این که اقامت تمکن مالی فرانسه را بگیرید، باید 40 هزار یورو را برای خود، 20 هزار یورو برای همسر و 10 هزار یورو برای هر یک از فرزندان زیر 18 سال خود داشته باشید. این مبلغ باید در حساب بانکی شما باشد و مدرکی از بانک به سفارت ارائه دهید تا نشان دهید از نظر مالی مشکلی ندارید. تقریباً بیشتر از 500 یورو نیز برای صدور ویزا، هزینه سفارت و بیمه درمانی باید بپردازید.

چه مدارکی برای دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه نیاز است؟

مهم ترین مدارکی که برای دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه باید داشته باشید، شامل پاسپورت با اعتبار حداقل 13 ماه، مدارک شناسایی، مدارک سابقه کاری، گواهی عدم سوء پیشینه، انگیزه نامه، گواهی تمکن مالی از بانک، رسید پرداخت هزینه‌ها و قرار داده اجاره یا خرید ملک در فرانسه هستند. همچنین در صورت تأهل، باید سند ازدواج خود را نیز ارائه دهید.

لینک های کوتاه مطلب : https://b2n.ir/s80169

مزایای مهاجرت به روش ویزای تمکن مالی فرانسه

امنیت مالی

نیاز به اثبات وجوه تضمین می کند که افراد دارای تمکن مالی برای حمایت از خود در طول اقامت خود در فرانسه هستند، و این احتمال را کاهش می دهد که آنها به بار خدمات اجتماعی تبدیل شوند.

از ماندن بیش از حد جلوگیری می کند

نیاز به اثبات وجوه می تواند به جلوگیری از ورود افراد به کشور به قصد اقامت غیرقانونی یا طولانی شدن مدت مجاز کمک کند.

انصاف

اجرای اثبات نیازهای مالی می تواند زمینه بازی برابر برای همه متقاضیان را تضمین کند، زیرا به تأیید اینکه همه منابع مالی لازم برای حمایت از خود را دارند کمک می کند.

معایب مهاجرت به روش ویزای تمکن مالی فرانسه

موانع ورود

نیاز به مقدار مشخصی از وجوه ممکن است افرادی را که می‌توانند کمک مثبتی به کشور داشته باشند اما فاقد منابع مالی مورد نیاز در زمان درخواست هستند، حذف کند.

تأثیر اقتصادی

اگر اثبات بیش از حد سختگیرانه الزامات بودجه اجرا شود، فرانسه ممکن است کمک‌های بالقوه افرادی را که در غیر این صورت می‌توانستند به اقتصاد کمک کنند، از دست بدهد.

سوالات متداول درباره ویزای تمکن مالی فرانسه

تمکن مالی فرانسه یکی از بهترین برنامه‌های تمکن مالی در میان کشورهای اروپایی است. در این روش عملاً تنها پیش‌نیاز مهم، اثبات درآمد ماهانه مشخصی برای شما از هر طریقی غیر از حقوق می‌باشد. شما از این طریق اقامت یک‌ساله فرانسه را دریافت خواهید کرد؛ و با حفظ شرایط ارائه‌شده در هنگام اخذ اقامت، به صورت مکرر تا پنج سال تمدید می‌شود. هرچند که پاسپورت فرانسه نیز در انتظار شما خواهد بود.

سند ملکی پرینت گردش سه‌ماهه نامه تمکن مالی شناسنامه، عقدنامه و پاسپورت وکالت‌نامه رسمی به وکیل فرانسوی اقرارنامه تک‌همسری اقرارنامه جهت عدم نیاز به استخدام در شرکت‌های فرانسوی

پس از اتمام اقامت موقت یک‌ساله شما، چهار دوره یک‌ساله نیز اقامت شما تمدید می‌شود و پس از ۵ سال شما اقامت دائم فرانسه را دریافت خواهید کرد. شما همچنین از سال پنجم قابلیت درخواست برای دریافت پاسپورت را نیز خواهید داشت.

فرآیندهای مربوط به اجرای تمکن مالی فرانسه به صورت تجمیعی حدود پنج ماه زمان خواهد برد. ما در این مدت زمان برای شما اقامت فرانسه را به دست خواهیم آورد.

بعد از دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه، متقاضی می تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز با خود به فرانسه ببرد. البته باید برای هر یک از این افراد به صورت مجزا، هزینه ای داشته باشد که برای همسر 20 هزار یورو و فرزندان 10 هزار یورو است.

خوشبختانه داشتن مدرک زبان هیچ ضرورتی برای دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه و مهاجرت به این کشور ندارد. با این حال، بعد از این که ده سال اقامت شما در فرانسه گذشت و خواستید برای گرفتن پاسپورت این کشور اقدام کنید، باید آشنایی نسبی با زبان فرانسه و فرهنگی این کشور داشته باشید.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

ویزای تمکن مالی اسپانیا

ویزای تمکن مالی پرتغال

ویزای تمکن مالی یونان

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره ویزای تمکن مالی فرانسه

46 پاسخ

 1. سلام . ممنون هستم از مقاله کامل. ببخشید چرا اینقدر رقم تمکن مالی فرانسه بالاست؟ نسبت به پرتغال. راهی داره کمش کرد؟

  1. با درود و وقت به خیر
   رقم تمکن بر اساس محاسبات آن کشور برای زندگی در همان کشور است. هزینه زندگی در پرتغال پایین تر از فرانسه است و به همین دلیل رقم تمکن کمتری دارد.

 2. من هم مقاله تمکن مالی پرتغالتون رو خوندم هم این با توجه به وابستگی عاطفی همسرم با خانوادش بنظرم گزینه مناسبتر برای ما اونه میشه راهنماییم کنید که چه کنم ؟

  1. با درود و وقت به خیر
   آیا همسرتون در پرتغال فامیلی دارند؟ در هر صورت برتری تمکن مالی پرتغال این است که شما اجازه کار در آنجا خواهید داشت.

 3. بسیار عالیه من فرزندم از طریق شما برای ارشد فرانسه اقدام کرد الان میخوام خودم از این طریق اقدام کنم که در کنارش باشم بعد از اتمام تحصیلاتش به واسطه سرمایه گذاری ما فرزندم میتونه به ما ملحق شه برای اقامت ؟

 4. من همیشه عاشق فرانسه بودم و الان هم خیلی دوست دارم بتونم برم فرانسه. اگر بتونم شرایط تمکن مالی رو جور کنم با این ویزا میتونم اونجا کار هم بکنم؟

  1. با درود و وقت به خیر.
   شما حق کارمند شدن ندارید اما بیزینسی که مال خود شما باشد اشکالی ندارد. میتوانید سرمایه گذاری کنید.

 5. سلام وقتتون بخیر با تشکر از سایت فوق العادتون.میخواستم بدونم تحصیل در فرانسه آیا شرط سنی داره برای مقطع فوق لیسانس و اینکه از زمان فوق لیسانس در ایران حداکثر چقدر میتونه گذشته باشه؟

 6. با سلام و خسته نباشید خدمت شما مجید هستم و همسرم پرستار هست میخواستم بدونم از طریق شغل همسرم درصد موفقیت دریافت ویزای کاری چقدر هست.ضمنا همسرم دارای شش سال سابقه کاری هست و بنده نیز دارای مدرک کارشناسی فناوری اطلاعات هستم به نظر شما میشه همزمان ویزای کاری برای هردو نفرمان بگیریم ممنون از راهنماییتون

  1. با درود و وقت به خیر
   اگر منظورتان فرانسه است شاید بهتر باشد که استارتاپ ویزای کاری را برایتان اقدام کنیم. ولی به صورت کلی بله راهکارهایی برای شما وجود دارد. با موسسه در تماس باشید.

 7. سلام من ۲۰ سال دارم و دانشجوی پرستاری در ایران هستم میخواهم برای ادامه تحصیل به خارج کشور بروم باید چه اقداماتی انجام دهم؟

  1. با درود و وقت به خیر
   پیشنهاد میکنم فرم ارزیابی رایگان را پر کنید تا با شما تماس بگیرند. و یا با موسسه در تماس باشید. باید شرایط شما دقیق بررسی شود.

   1. سلام
    من قصد دارم از طریق تمکن مالی فرانسه یا خرید ملک اقدام به مهاجرت کنم برای فرزندان بالای ۱۸ سالم چه کار میتونم بکنم؟

    1. با سلام و وقت بخیر
     در کلیه روش ها شما قادر خواهید بود همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را همراه داشته باشید فرزندان بالای 18 سال شما از طریق دیگری به طور مثال روش تحصیلی می توانند به شما بپیوندند.

  1. با درود و وقت به خیر
   اصولا تمکن مالی پرتغال آسان تر و ارزان تر است و شما اجازه کار هم خواهید داشت. اما خب اگر مشکلی با مسائل مالی ندارید، آشکار است که فرانسه کشور جذاب تری است.

 8. اگر از طریق تمکن مالی فرانسه اقدام کنم اونجا میتونم به کار و ادامه تحصیل بپردازم ؟

 9. توی مقاله نوشته بودید یکی از راه های درآمد میتونه سهام باشه. من توی بورس ایران سهام دارم. چجوری باید چک کنم که مقدار سهام من و سودی که میگیرم چقدره و میتونم باهاش برای تمکن مالی اقدام کنم یا نه؟

  1. با درود و وقت به خیر
   لطفا درخواست بررسی میان دوره را به کارگذار خود ارائه دهید.

 10. سلام و درود
  این نوع ویزای چه مدت زمان می برد و درصورتی که اخذ ویزا با مشکل روبه رو نشود چند درصد از هزینه عودت می شود؟

  1. درود و وقت به خیر
   در حالت عادی بین ۴ تا ۶ ماه. ۸۰٪ هزینه شما امن خواهد بود.

 11. سلام امکان همراهی پدر و مادر وجود داره در تمکن مالی فرانسه و اینکه بشه اقامت گرفت براشون؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   در این روش شما قادر خواهید بود همسر و فرزند زیر 18 سال را همراه خود ببرید.

  1. درود و وقت به خیر
   نخیر. به صورت رایگان در مدارس فرانسوی خواهد بود.

 12. سلام
  آیا از طریق خود حمایتی فرانسه می توانم برای مادرم که سن 73 سال داره هم اقدام کنم یا باید به صورت مجزا اقدام بشه؟

 13. سلام
  دو فرزند دختر22 و ٢5 ساله مجرد دارم . آيا در اين طرح جزو خانواده محسوب مي شوند يا خير؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   خیر دوست عزیز فرزند زیر 18 سال می توانند همراه باشند. فرزندان شما از طریق تحصیلی یا روش دیگری می توانند اقدام کنند.

 14. سلام. من دو تا فرزند دارم که یکیشون بالای 18 ساله و توی مقاله نوشتید که ایشون رو نمیشه با ویزای تمکن مالی همراه کرد. حالا میتونید برای ایشون پذیرش تحصیلی بگیرید و برنامه ریزی جوری باشه که کل خانواده با هم بریم فرانسه (یا حداقل با اختلاف زمانی کم؟)

  1. با سلام و وقت بخیر
   بله دوست عزیز فرزند بالای 18 سال شما از طریق دیگری می تواند اقدام کند ولی ضمانتی برای حضور و اقدامتان به صورت همزمان وجود ندارد.

 15. سلام.
  تمام اسنادی که برای اثبات تمکن مالی ارائه میشه باید به اسم یک نفر باشه؟ منظورم اینه که اگر سند یک ملک و اجاره نامه ملک به نام خودم باشه و یکی به نام همسرم اینها رو میشه تجمیع کرد؟ یا اینکه هر دو باید به نام یک نفر بشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز اثبات و ارائه تمکن مالی بایستی به نام یک نفر باشد.

 16. سلام وقت بخیر،ممنون از توضیحات خوبتون سوال بنده در خصوص شرایط تمدید است که آیا اون مبلغ اولیه برای تمدید باید در حساب قرار بگیره یا نه؟و اگر از طریق اجاره ملک مبلغی رو اثبات کرده باشیم سال بعد میتونیم ملک رو بفروشیم یا نه؟

 17. با سلام و خسته نباشید،در خصوص شرایط تمدید اقامت از طریق تمکن مالی سوال داشتم آیا برای تمدید مجدد این مبالغ باید در حساب باشد و مدارک دوباره باید ارائه شود یا نه؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با موسسه در ارتباط باشید.

 18. سلام
  سوال مشخص من این هست که در روش خود حمایتی اقامت فرانسه ،اگر فرزند در سن مدرسه مثلا 13 ساله داشته باشیم (با توجه به عدم نیاز به حضور متقاضی اقامت در فرانسه) ایا باید حتما در مدارس فرانسه ایشان را ثبت نام کنیم یا نه ؟ و اگر در مدارس فرانسه ثبت نام نکنیم اقامت ما برای سال دوم تمدید خواهد شد و یا به مشکل بر می خورد؟/پ
  ممنون از راهنمایی شما

 19. صبح شما بخیر
  دختر من فرانسه دنیا اومده و الان 13 سالشه – من و همسرم 4سال پاریس درس خوندیم
  میخوام یه کاری کنم دخترم هم بره
  اما از قوانین جدید خبر ندارم
  چه روشی بهتره اقدام کنیم براش که موندگار بشه اونجا (جدا از من و پدرش)

  1. حداقل مبلغ مورد نیاز برای ویزای ثروت فرانسه به عوامل مختلفی مانند شرایط شخصی شما و منطقه ای که قصد اقامت در آن را دارید بستگی دارد. به طور کلی از 300000 یورو تا 1 میلیون یورو متغیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .