مزایا و معایب اقامت تمکن مالی فرانسه

2
(2)

مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه آنقدر زیاد است که تقریباً هر کسی را وسوسه می‌کند که با این روش، به فرانسه مهاجرت کند. مهاجرت به فرانسه یکی از بزرگ ترین رویاهای بسیاری از افراد است و می‌خواهند هر طور که شده، در این کشور فوق العاده زیبا و جذاب زندگی کنند. یکی از بهترین روش‌هایی که خیلی راحت می‌توانید در این کشور زندگی خوبی داشته باشید، از طریق ویزای تمکن مالی فرانسه است. این روش مزایای بسیار زیادی دارد که در این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

دلایل بسیار زیادی وجود دارند که افراد بخواهند از مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه استفاده کرده و با این روش به فرانسه مهاجرت کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای سراسر جهان و اروپا شناخته می‌شود و به همین دلیل هم می‌توانید زندگی خوبی در فرانسه داشته باشید. علاوه بر این، مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه این است که این کشور عضو اتحادیه اروپا بوده و به افرادی که ویزای فرانسه دارند، ویزای شینگن نیز داده می‌شود.

تمکن مالی فرانسه

قبل از این که درباره مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه توضیح دهیم، خوب است که اصلا این روش چگونه برای مهاجرت به شما کمک می‌کند. همان طور که از نام آن مشخص است، ویزای تمکن مالی بدین صورت است که شما باید مدارکی دال بر اثبات تمکن مالی خود به سفارت فرانسه ارائه دهید. این بدان معنی است که شما باید دولت فرانسه و آفیسر سفارت را متقاعد کنید که از نظر مالی هیچ گونه مشکلی ندارید و می‌توانید از پس هزینه‌های خود در این کشور بربیایید.

نکته جالب توجه درباره اقامت تمکن مالی فرانسه این است که شما نه تنها می‌توانید برای مهاجرت خود اقدام کنید، بلکه می‌توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز به فرانسه ببرید. این مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه باعث می‌شود که هر کسی بتواند با خانواده خود، زندگی آرامی دارد را در فرانسه شروع کند.

مزایای اقامت تمکن مالی فرانسه

تاکنون فقط یک مورد از مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه را توضیح دادیم و آن هم این بود که شما می‌توانید خانواده خود را نیز به فرانسه ببرید. علاوه بر این، اقامت تمکن مالی فرانسه مزایای دیگری نیز دارد که باعث شده اغلب افرادی که از نظر مالی مشکلی ندارند، این روش را برای مهاجرت به فرانسه انتخاب کنند.

برخلاف سایر روش‌ها برای مهاجرت به فرانسه، اقامت تمکن مالی این کشور یکی از بی دردسرترین روش‌ها برای مهاجرت است. به طور کلی، مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه باعث شده که اغلب افراد این روش را به عنوان بهترین شیوه برای مهاجرت به این کشور انتخاب کنند. در اینجا برخی از مهم ترین مزایای اقامت تمکن مالی فرانسه را به اختصار نام می‌بریم.

مزایای اقامت تمکن مالی فرانسه

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

یکی از مهم ترین مزایای اقامت تمکن مالی فرانسه این است که شما هیچ گونه نیازی ندارید که حتماً مدرک زبان ارائه دهید. مهم ترین فاکتور در این نوع مهاجرت، میزان تمکن مالی شماست و فقط باید به دولت فرانسه مدرکی بدهید که می‌توانید از نظر مالی از پس هزینه‌های خود بر بیایید و این موضوع هیچ ارتباطی به مدرک زبان شما ندارد.

عدم نیاز به جاب آفر

مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه این است که شما هیچ نیازی به ارائه جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از کارفرمایان فرانسوی ندارید. به بیان دیگر، مهم ترین دلیلی که شما تمکن مالی خود را به سفارت ثابت می‌کنید، این است که نشان می‌دهید بدون نیاز به کار کردن در فرانسه، یک منبع درآمد ثابت خواهید داشت و از آن برای گذراندن زندگی در فرانسه استفاده می‌کنید.

عدم نیاز به ارائه سرمایه به دولت فرانسه

شاید برخی از افراد فکر کنند که تمکن مالی بدان معنی است که آن‌ها باید حتماً سرمایه و پول خود را به دولت فرانسه ارائه دهند تا بتوانند در این کشور مهاجرت و زندگی کنند؛ در حالی که اصلاً این گونه نبوده و شما هیچ نیازی ندارید که سرمایه خود را در اختیار دولت فرانسه بگذارید. تنها کاری که برای اقامت از این طریق نیاز دارید، این است که سرمایه خود را درون یکی از بانک‌های خارجی یا ایرانی نگه دارید و فقط مدارک آن را به سفارت فرانسه ارائه دهید. این مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه باعث می‌شود که شما مطمئن باشید که هزینه شما در امان است و مشکلی برای آن پیش نخواهد آمد.

نداشتن محدودیت سنی

علاوه بر این، مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه که برای همه افراد مناسب است، نداشتن محدودیت سنی است. به همین دلیل هم همه افراد با رعایت شرایط و ضوابط لازم، می‌توانند برای این نوع مهاجرت به فرانسه اقدام کنند.

امکان بردن همراه

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، شما می‌توانید برای بردن همسر و فرزندان زیر 18 سال خود به فرانسه نیز اقدام کنید. البته باید هزینه ای جدا برای اثبات تمکن مالی آن‌ها نیز بپردازید. این هزینه برای خود فرد متقاضی به اندازه 40 هزار یورو و برای همسر 20 هزار یورو است. میزان تمکن مالی لازم برای فرزندان زیر 18 سال هم برای هر نفر 10 هزار یورو است.

سایر مزایای تمکن مالی فرانسه

مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه به اینجا محدود نمی‌شود و مزایای دیگری نیز دارد. اینجا برخی از مزایای این نوع اقامت را به اختصار نام می‌بریم که همه آن‌ها باعث می‌شوند خیلی از افراد اقامت تمکن مالی را یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت بدانند.

 • دریافت ویزای شینگن برای سفر به کشورهای این حوزه
 • گرفتن وام از بانک‌های فرانسه
 • امکان گرفتن گواهینامه رانندگی کردند
 • کسب اقامت فرانسه بعد از 5 سال و پاسپورت این کشور بعد از 10 سال
 • به دست آوردن شهروندی فرانسه
 • ریسک پایین در سرمایه گذاری و امنیت بالای سرمایه
 • مهاجرت به فرانسه در سریع ترین زمان ممکن
 • عدم نیاز به شرط حضور
 • امکان تحصیل رایگان برای خود و سایر اعضای خانواده
 • دسترسی به مراقبت‌های بالای پزشکی

معایب تمکن مالی فرانسه

اگرچه مزیت تمکن اقامت مالی فرانسه آنقدر زیاد است که معایب آن اصلاً به چشم نمی‌آید، اما در این روش باید پول نسبتاً زیادی داشته باشید که شاید هر کسی از عهده آن بر نیاید. علاوه بر این، تا زمانی که اقامت دائم این کشور را نگیرید (یعنی به مدت 5 سال)، نمی‌توانید در جایی مشغول به کار شوید. البته از آنجا که در تمکن مالی شما اثبات کرده اید که پول کافی برای زندگی در فرانسه را دارید، این موضوع نمی‌تواند چندان عجیب باشد.

معایب تمکن مالی فرانسه

 • عدم امکان راه اندازی کسب و کار و فعالیت اقتصادی تا کسب اقامت دائم
 • نیاز داشتن به پول نسبتاً زیاد در حساب شخصی
 • عدم امکان استفاده از خدمات دولتی و بیمه درمانی تا کسب اقامت دائم
 • نیاز به اثبات تمکن مالی به صورت سالیانه

اقامت تمکن مالی فرانسه با چهره نگار

اگرچه این نوع اقامت معایبی هم داشت، اما مزیت اقامت تمکن مالی فرانسه می‌تواند هرکسی را قانع کند که بعد از گذشت چند سال، زندگی آرام و دلپذیری را در این کشور آغاز کند. برای دریافت این نوع اقامت، شما باید مدارک خاصی را آماده کرده و فرآیند به خصوصی را رعایت کنید. ما در مؤسسه مهاجرتی چهره نگار، به شما کمک می‌کنیم که بتوانید در سریع ترین زمان ممکن، اقامت تمکن مالی فرانسه را به دست بیاورید و به همراه خانواده خود، زندگی آرامی را در فرانسه آغاز کنید.

برای تمکن مالی فرانسه چقدر هزینه نیاز است؟

برای این که اقامت تمکن مالی فرانسه را بگیرید، باید 40 هزار یورو را برای خود، 20 هزار یورو برای همسر و 10 هزار یورو برای هر یک از فرزندان زیر 18 سال خود داشته باشید. این مبلغ باید در حساب بانکی شما باشد و مدرکی از بانک به سفارت ارائه دهید تا نشان دهید از نظر مالی مشکلی ندارید. تقریباً بیشتر از 500 یورو نیز برای صدور ویزا، هزینه سفارت و بیمه درمانی باید بپردازید.

چه مدارکی برای دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه نیاز است؟

مهم ترین مدارکی که برای دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه باید داشته باشید، شامل پاسپورت با اعتبار حداقل 13 ماه، مدارک شناسایی، مدارک سابقه کاری، گواهی عدم سوء پیشینه، انگیزه نامه، گواهی تمکن مالی از بانک، رسید پرداخت هزینه‌ها و قرار داده اجاره یا خرید ملک در فرانسه هستند. همچنین در صورت تأهل، باید سند ازدواج خود را نیز ارائه دهید.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 2 / 5. تعداد: 2

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید