سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

تحصیل در ترکیه

راهنمای جامع تحصیلات در ترکیه

study in turkey

ترکیه

مشاوره رایگان

تحصیل در ترکیه چیست؟

پیش از آنکه بگوییم تحصیل در ترکیه چیست باید گفت ترکیه به عنوان یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی که به دنبال آموزش با کیفیت بالا در یک محیط فرهنگی غنی و پر جنب و جوش هستند، ظاهر شده است. تحصیل در ترکیه با دانشگاه‌های درجه یک، شهریه‌های مقرون به صرفه و برنامه‌های علمی متنوع، فرصتی عالی برای دانشجویان فراهم می‌کند تا افق‌های خود را گسترش دهند و ترکیبی منحصر به فرد از سنت و مدرنیته را تجربه کنند.

فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

چرا تحصیل در دانشگاه های ترکیه پیشنهاد می‌شود؟

در رتبه بندی اخیر سایت QS، تعداد 9 دانشگاه ترکیه در رتبه 100 تا 1000 دانشگاه برتر جهان قرار دارد که این مساله نشان دهنده کیفیت آموزشی و تلاش برای رقابت با دانشگاه های مطرح جهانی است. دولت ترکیه در برنامه ریزی تحول و توسعه خود اهمیت زیادی در بخش آموزش و پژوهش قائل شده که یکی از نشانه های آن، افزایش کیفیت دانشگاه ها و پدیدار شدن دانشگاه های خصوصی است. دانشگاه های ترکیه، برنامه های مختلفی جهت تبادل دانشجو با دانشگاه های اروپایی طراحی نموده اند تا از این طریق، علاوه بر بالا بردن سطح آموزش، به بالا بردن تجربیات دانشجویان در کشورهای دیگر نیز دست یابند. به دلیل سطح آموزشی بالا در این دانشگاه ها، عموما مدارک اخذ شده بی نیاز از ارزشیابی و معادل سازی در ایران است.

علاوه بر کیفیت آموزش، هزینه تحصیل در اکثر دانشگاه های دولتی رایگان است و دانشجویان می توانند با کمترین نگرانی از تغییرات نرخ ارزی، با آرامش بر ادامه تحصیلات خود تمرکز نمایند. همچنین دانشگاه های خصوصی نیز، هزینه های شهریه پایین تری در مقایسه با دیگر کشورها دارند.

علاوه بر این فاکتورها، نزدیکی فرهنگی و سیاسی دو کشور، عدم نیاز به رعایت پیچیدگی های ویزا، از دیگر مزایای تحصیل در این کشور می باشد.

حتما بخوانید: تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین چگونه است؟

بعد از اتمام تحصیل در ترکیه چه راه‌هایی پیش روی فارغ‌التحصیلان وجود دارد؟

برای اکثر دانشجویان، مهم ترین سوال، چگونگی استفاده از مدرک کسب شده در پایان تحصیلات است. با توجه به قانون فعلی ترکیه، دانشجویان پس از پایان تحصیل می توانند به شرط داشتن پیشنهاد کاری یا از طریق اجاره ملک، اقامت خود را تمدید نمایند. با توجه به رنک دانشگاه های ترکیه و رشد اقتصادی مثبت این کشور، امکان یافتن شغل برای فارغ التحصیلان دانشگاه ها بسیار زیاد است و از آنجا که لازمه تحصیل در اکثر دانشگاه های دولتی، تسلط به زبان ترکی است، مزیت دو یا چند زبانگی برای فارغ التحصیلان می تواند بر ارزش رزومه آنان بیفزاید. همچنین، دانشجویان می توانند در صورت تمایل برای ادامه تحصیل در دانشگاه های اروپا یا امریکایی، با توجه به رنک دانشگاه، بدون معطلی در صف سفارت خانه ها در ایران، از ترکیه اقدام نمایند.

اگرچه شرکت های بین المللی بسیاری در ترکیه فعال هستند که امکان کار به زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه و … را بی نیاز از دانستن زبان ترکی دارند اما با توجه به محدود بودن تعدادی این شرکت ها و رقابت استخدامی به طور کلی دانستن زبان ترکی یکی از شرایط یافتن کار در ترکیه است. علاوه بر یافتن کار، دانشجویان می توانند با استفاده از اعتبار مدرک کسب شده برای یافتن شغل یا ادامه تحصیلات در اروپا یا آمریکا نیز استفاده کنند.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه چیست؟

در حالت عادی برای تحصیل در دانشگاه، نیاز به داشتن آخرین مدرک تحصیلی با معدل بالای 14 است, علاوه بر این داشتن مدرک زبان انگلیسی یا ترکی، قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های دولتی، کسب نمره قبولی در آزمون YOSو Tommer، داشتن مدرک زبان انگلیسی یا ترکی و… الزامی است.

از مجموعه خدمات خاص شرکت چهره نگار، کسب پذیرش به صرف داشتن مدارک تحصیلی و تنها  به شرط گذراندن یک دوره زبان ترکی در دانشگاه های دولتی و با بورسیه کامل، بدون پرداخت شهریه تحصیلی می باشد.

حتما بخوانید: هزینه تحصیل در فرانسه چقدر است؟

شرایط پذیرش چگونه است؟

به طور کلی برای اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی ترکیه، نیاز به موفقیت در آزمونYos  یا SAT علاوه بر ارائه مدرک تومر یا تافل می باشد. خدمات خاص شرکت چهره نگار، متقاضیان خود را بی نیاز از گذراندن این آزمون ها می نماید. برای اقدام پذیرش، تنها شرط پذیرش داشتن معدل بالای 14 می باشد.

با توجه به تضمینی بودن پذیرش به همراه بورسیه کامل، امکان اقدام دانشگاه و شهر محل تحصیل بسیار کم است و اولویت پذیرش بر اساس ظرفیت دانشگاه می باشد. با توجه به محدود بودن این ظرفیت ها، طبعا کسانی که سریع تر اقدام نمایند حق انتخاب بیشتری دارند. علاوه بر این، گذراندن دوره آمادگی زبان ترکی برای دانشجویانی که با این زبان آشنایی ندارند الزامی است. هزینه این دوره 250 تا 300 دلار آمریکا می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت پس از تحصیل چیست؟

با توجه به سیاست جذب دانشجویان خارجی در ترکیه، شرایط دشواری برای اعطای اقامت وجود ندارد. علاوه بر تحصیل و یافتن پیشنهاد کاری، سرمایه گذاری و خرید ملک و یا راه اندازی کسب و کار هم از گزینه های دیگر دریافت اقامت ترکیه می باشد. در حال حاضر مدارک زیر برای درخواست اقامت موقت ترکیه مورد نیاز است:

 • کارت اقامت و پاسپورت
 • یک قطعه عکس
 • کد ملی برای افراد خارجی صادر شده از سوی اداره امنیت ترکیه
 • فرم درخواست اقامت الکترونیکی
 • فرم درخواست کار و پیشنهاد کار از کارفرمای ترک (در صورت داشتن)
 • تائیدیه مدارک درخواست کار از سمت وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه (در صورت داشتن)
 • مدارک تحصیلی
 • آدرس ایمیل و کد رمز دولتی کارفرما

شرایط و هزینه زندگی برای دانشجویان در ترکیه چگونه است؟

به طور عمومی، زندگی در استانبول پر هزینه تر از زندگی در شهرهای دیگر ترکیه است. به طور متوسط، هزینه یک دانشجو در ترکیه ماهانه بین 400 تا 600 دلار بسته به سطح زندگی و میزان مخارج هر فرد متفاوت است.

 • هزینه صرف غذا در رستوران30 لیر
 • بطری آب1 لیر
 • هزینه بلیط یک طرفه3.5 لیر

رشته‌های تحصیلی دارای بورسیه در دانشگاه‌های ترکیه کدامند؟

در حال حاضر، شرکت چهره نگار در رشته ها و مقاطع زیر خدمات اخذ پذیرش به همراه بورسیه را ارائه می نماید:

دوره کاردانی ( 2 ساله)

بیمه و بانکداری – امور و تامین مالی – پست – توریسم و خدمات مسافرتی – نقشه برداری و کاداستر – روانشناسی رشد کودک – خدمات اجتماعی – برنامه نویسی کامپیوتر – مهندسی برق – صنایع غذایی – تکنولوژی ساخت – تکنولوژی شیمی – امنیت فیزیکی و خصوصی – حسابداری و امور مالیاتی – مترجمی زبان انگلیسی و زبانشناسی کاربردی- مدیریت – خدمات پاسخگویی به مشتری – آشپزی – امور اداری – علوم اجتماعی – خدمات اورژانس و کمک های اولیه – بایگانی اطلاعات پزشکی – تکنیک های تصویربرداری پزشکی – فیزیوتراپی

دوره لیسانس ( 4 ساله)

آموزش مربیگری – آموزش مربیان تربیت بدنی و ورزشی – مدیریت ورزشی – مترجمی و تفسیر متون – پرستاری – بهداشت و امنیت محیط کار – باغبانی – محافظت از گیاهان- مهندسی بیوسیستم – اقتصاد کشاورزی – محصولات کشاورزی – معماری منظره –  مهندسی کامپیوتر – مهندسی الکترونیک – مهندسی مکانیک – مهندسی ساخت – الهیات – برنامه ریزی شهری و منطقه ای – معماری – علوم سیاسی – علوم اقتصادی – مدیریت بازرگانی – امور مالی عمومی – جغرافیا – جامعه شناسی – تاریخ – زبان و ادبیات ترک –روانشناسی و مشاوره – تربیت مدرس شاخه علوم- تربیت مدرس شاخه ریاضیات در دوره راهنمایی – تربیت مدرس شاخه دوره دبستان – تربیت مدرس در شاخه علوم اجتماعی – تربیت مدرس زبان ترکی

دوره ارشد ( 2 ساله)

مدیریت ورزشی – زبان و ادبیات ترک – تدریس زبان ترکی – تاریخ- مدیریت آموزش – برنامه ریزی تحصیلی و برنامه های آموزشی – اقتصاد توسعه منطقه ای – بیوتکنولوژی کشاورزی – طراحی شهری – مهندسی الکترونیک – برنامه ریزی شهری و منطقه ای – فیزیک – صنایع غذایی – بیولوژی – آموزش ریاضیات – ریاضیات – مهندسی شیمی – شیمی – باغ وحش

دکترا ( 4 ساله )

ریاضیات – شیمی – مهندسی بیوسیستم – مهندسی شیمی – اسلام شناسی – اقتصاد- مدیریت آموزشی – جراحی دامی – بیماری های داخلی دامی

شما همچنین می توانید با خرید ملک ترکیه اقامت و پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

محدودیت‌های تحصیل در رشته های همراه با بورسیه در ترکیه کدامند؟

همانطور که اشاره شد به دلیل محدود بودن رشته ها و تقاضای زیاد برای پذیرش همراه با بورسیه، محدودیت در انتخاب شهر و دانشگاه از جمله نکاتی است که باید به آن توجه داشت. همچنین، در صورت تکمیل شدن ظرفیت پذیرش، درخواست پذیرش و شروع کلاس های دانشجو به بازه بعدی منتقل خواهد شد.

شروع کلاس های مقاطع دانشگاهی در ماه های سپتامبر و ژانویه هستند. دوره های زبان در ماه های سپتامبر- ژانویه- آوریل و جون آغاز خواهند شد.

تحصیل رایگان در ترکیه را به چه کسانی پیشنهاد می‌دهیم؟

 • اگر مایل به تحصیل در خارج از کشور هستید و توان مالی پوشش هزینه های کانادا و اروپا را ندارید؛
 • اگر مایل به تحصیل در کشوری خارجی هستید و ترجیح می دهید آن کشور نزدیک ایران باشد؛
 • اگر خانواده شما از طریق خرید ملک در ترکیه و یا اقامت کاری وارد ترکیه شده اند و قصد الحاق به آنها را دارید؛
 • اگر مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی به ساده ترین شکل ممکن و سپس اخذ پذیرش از کشورهایی همانند آلمان و اتریش را دارید.
پادکست تحصیل در ترکیه

مزایای مهاجرت به روش تحصیل در ترکیه

میراث فرهنگی

ترکیه با تاریخ، معماری، آشپزی و سنت های متنوع خود، یک تجربه فرهنگی غنی را ارائه می دهد و یک سفر فرهنگی همه جانبه را فراهم می کند.

شهریه مقرون به صرفه

هزینه های تحصیل در دانشگاه های ترکیه به طور کلی در مقایسه با بسیاری از کشورها پایین تر است و تحصیل را در دسترس تر می کند.

آموزش با کیفیت

دانشگاه های ترکیه طیف گسترده ای از برنامه ها را ارائه می دهند و از نظر کیفیت علمی و خروجی تحقیقاتی در حال بهبود هستند.

موقعیت استراتژیک

موقعیت ترکیه در تقاطع اروپا و آسیا این فرصت را برای کاوش و سفر به کشورهای همسایه به راحتی فراهم می کند.

فرصت های زبان

تحصیل در ترکیه به شما فرصتی می دهد تا مهارت های زبان ترکی خود را یاد بگیرید یا بهبود بخشید که می تواند برای زندگی روزمره و آینده شغلی مفید باشد.

برنامه های متنوع

دانشگاه های ترکیه برنامه هایی را در زمینه های مختلف از علوم انسانی و هنر گرفته تا علوم و مهندسی ارائه می دهند.

مکان های تاریخی

ترکیه خانه بسیاری از مناطق است مکان‌های تاریخی و مکان‌های دیدنی، فرصت‌هایی را برای تجربیات آموزشی و تفریحی فراهم می‌کنند.

معایب مهاجرت به روش تحصیل در ترکیه

موانع زبانی

در حالی که برخی از دانشگاه ها برنامه هایی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند، زندگی روزمره و تعاملات ممکن است به مهارت در زبان ترکی نیاز داشته باشد.

منابع محدود انگلیسی

در خارج از شهرهای بزرگ و مناطق توریستی، یافتن منابع انگلیسی برای زندگی روزمره ممکن است چالش برانگیز باشد.

سازگاری فرهنگی

سازگاری با فرهنگ، آداب و رسوم و هنجارهای اجتماعی جدید ممکن است زمان بر باشد، به خصوص اگر با جامعه ترکیه آشنا نباشید.

چالش های بوروکراتیک

پرداختن به وظایف اداری مانند ویزا، اجازه اقامت و اسناد ممکن است پیچیده باشد.

فرصت های کاری

فرصت های کاری برای دانشجویان بین المللی ممکن است محدود باشد و مهارت زبان ممکن است نقشی داشته باشد.

سیستم آموزشی متفاوت

ساختار سیستم آموزشی ترکیه و روش های آموزشی ممکن است با آنچه شما به آن عادت دارید متفاوت باشد.

پویایی سیاسی و اجتماعی

آگاهی از فضای سیاسی و حساسیت های فرهنگی ترکیه برای یک تجربه هماهنگ مهم است.

دوری از خانه

ترکیه ممکن است از کشور شما دور باشد و به طور بالقوه منجر به احساس دلتنگی شود.

آب و هوا

ب و هوا در ترکیه بسته به منطقه می تواند بسیار متفاوت باشد، که ممکن است بر ترجیح شما برای شرایط زندگی تأثیر بگذارد.

سوالات متداول در خصوص تحصیل در ترکیه

به طور کلی تحصیل در دوره لیسانس 4 ساله، ارشد 2 ساله و دکترا 4 سال می باشد.

همانند اکثر نقاط جهان، دانشجویان در ترکیه می توانند به صورت قانونی تا 20 ساعت در هفته کار کنند. در سال دوم تحصیل به بعد، دانشجویان می توانند درخواست اشتغال به کار بیش از ساعات عادی را داشته و در صورت موافقت می توانند به صورت پاره وقت به کار بپردازند.

بله، خانواده درجه یک فرد و فرزندان زیر 18 سال می توانند کارت اقامت ترکیه را دریافت نمایند. همسر دانشجو نیز حق اشتغال را خواهد داشت و فرزندان وی در صورت تحصیل در مدارس دولتی با شهریه بسیار اندکی به تحصیل ادامه خواهند داد.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

دوره زبان در فرانسه

تحصیل دکتری در فرانسه

تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه

تحصیل کارشناسی در فرانسه

ویزا تحصیلی ایتالیا

تحصیل دکتری در ایتالیا

تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

تحصیل کارشناسی در ایتالیا

تحصیل کارشناسی ارشد در چین

تحصیل کارشناسی در چین

تحصیل کارشناسی ارشد در چک

تحصیل کارشناسی در چک

تحصیل کارشناسی در فنلاند

تحصیل دکتری در فنلاند

تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند

تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه

تحصیل کارشناسی در ترکیه

تحصیل پزشکی در اسپانیا

تحصیل دکتری در اسپانیا

ویزا تحصیلی اسپانیا

تحصیل کالج در اسپانیا

تحصیل کارشناسی در اسپانیا

تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

تحصیل کالج در آلمان

تحصیل کارشناسی در آلمان

تحصیل دکتری در آلمان

ویزا تحصیلی آلمان

تحصیل دبیرستان در کانادا

تحصیل کالج در کانادا

تحصیل کارشناسی در کانادا

ویزا تحصیلی کانادا

تحصیل دکتری در کانادا

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

تحصیل دبیرستان در انگلیس

تحصیل دکتری در انگلیس

ویزا تحصیلی انگلیس

تحصیل کارشناسی ارشد در انگلیس

تحصیل کالج در انگلیس

تحصیل کارشناسی در انگلیس

تحصیل کالج در مجارستان

تحصیل دبیرستان در مجارستان

تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش

تحصیل کارشناسی در اتریش

تحصیل دکتری در اتریش

تحصیل در فنلاند

تحصیل در مجارستان

دوره زبان در مجارستان

تحصیل در چک

تحصیل در نیوزیلند

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در سوئیس

تحصیل در مالزی

تحصیل در فرانسه

تحصیل در آمریکا

تحصیل در چین

تحصیل در روسیه

تحصیل در اتریش

تحصیل در اسلواکی

تحصیل دوره زبان در سوئد

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در انگلیس

تحصیل در آلمان

تحصیل در کانادا

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره تحصیل در ترکیه

0 پاسخ

  1. با درود و وقت به خیر
   بله. برخی از دانشگاه های ترکیه مورد تائید نظام پزشکی ایران نیز هست.

 1. من فارغ التحصیل رشته گرافیک هستم با توجه به رشته های اعلام شده آیا ادامه تحصیل برای رشته من وجود نداره ؟

 2. سلام و وقت بخیر
  یادگیری زبان ترکی در حین تحصیل انجام میشه ؟ اگر بله چطوری وقتی ترکی نمیدونیم درس میخوانیم ؟

  1. با درود و وقت به خیر
   شما در شش ماه اول مشغول فراگیری زبان خواهید بود. اگر بلد نباشید.

 3. من داداشم ترکیه زندگی می کنه برای همسرشون میتونم من از اینجا اقدام کنم ؟

 4. دلیل خاصی داره رشته های محدود ارائه شده ؟ من رشتم نیست این لیست و خب بخاطر نزدیکی گزینه ی خوبیه برام ممنون میشم جوابمو بدید

  1. با درود و وقت به خیر
   طبیعتا ما بر اساس رشته های موجود و قابل ارائه انجام میدهیم.

 5. من 27 سالمه و متاهل رشتم برای لیسانس زبان بوده میخوام برای ارشد اقدام کنم اگر خودم تحصیلی ویزا بگیرم همسرم میتونه به عنوان همراه باشه ؟ و اینکه خودم میتونم کار کنم و همسرم هم کار و خرج زندگی رو بده ؟

  1. با درود و وقت به خیر
   رشته هایی که قابلیت تحصیل رایگان دارد را همین جا لیست کردیم.

 6. سلام، با توجه به این مطالب اگر زبان ترکی استانبولی تسلط داشته باشیم نیازی به پرداخت شهریه برای دانشگاه نیست اصلا؟

   1. سلام و خسته نباشید،آیا این دانشگاه‌ها خوابگاه هم دارن؟و اینکه آیا امکان کار دانشجویی با زبان انگلیسی وجود دارد؟
    سپاس از سایت و مقالات خوبتون

    1. با درود و وقت به خیر
     بله بعضی از دانشگاه ها خوابگاه هم دارند. امکان کار هم وابسه به مهارت های شما دارد. اما خیلی روی آن حساب باز نکنید. مگر اینکه در فصای آی تی باشد.

 7. بسیار مقاله خوب و مفیدی بود و برای افرادی مثل من که هزینه تحصیل در اروپا و کانادا رو ندارن و وابستگی خانوادگی هم دارن این روش واقعا مفید است

 8. ممنون از شما بسیار سایت جذابی دارید و سپاس از اینکه تمام مقالات بروز و آپدیت است🙏🌹

 9. فکر میکنم این راه برای کسایی که خودشون ترکن یا ترکی بلدن خیلی خوب باشه. من کل اطلاعاتم از زبان ترکی سریال هاشونه 🙂

  1. با درود و وقت به خیر
   و یا عزیزانی که مشکلی با یادگیری زبان های جدید نداشته باشن.

 10. سلام من یه کمی زبان ترکی می دونم میتونم بدون گذروندن دوره زبان کلاسهای دانشگاه را شروع کنم ؟

 11. واااااااای چه عالی من تبریز زندگی می کنم خوب به نوعی همسایه با ترکیه اینطوری هم تحصیلم خارج از ایرانه هم نزدیک به خانواده . چطور میتونم راهنمایی بگیرم برای رشته تحصیلیم؟

 12. سلام خسته نباشید آیا باید مدرک زبان ترکی باید داشته داشته باشیم برای تحصیلی ترکیه؟ اگه آره، چه مقطعی؟

  1. با درود و وقت به خیر
   نیازی به مدرک نیست. اگر در حد ب ۱ به زبانترکی تسلط دارید کفایت است.

 13. دخترم 18 سالشه میخواد داروسازی بخونه میتونه برای ترکیه اقدام کنه؟چطوریه شرایطش ؟ برام مهمه که دانشگاه هدف مورد تایید وزارت علوم باشه

  1. با درود و وقت به خیر
   ما میتونیم براتون دانشگاهی را در نظر بگیریم که مورد تائید وزارت علوم باشه.

 14. سلام. من تازگی شروع کردم به یاد گرفتن زبان ترکی. این پذیرش فکر میکنید فعلا برقرار باشه و میتونم خودم رو برسونم؟

  1. با درود و وقت به خیر
   بله. این روش سالهاست که مورد استفاده دانشجویان قرار میگیرد.

 15. سلام و درود
  هزینه دوره زبان ترکی برای تحصیل رایگان در ترکیه چقدر است و طول دوره را بفرمایید ؟

  1. با درود و وقت بخیر
   لطفا برای اطلاع از هزینه ها و شرایط تحصیل رایگان در ترکیه با دفتر به شماره 22012918 تماس بگیرید.

 16. سلام
  بعد از تحصیل در ترکیه امکان پیدا کردن شغل مناسب با توجه به مدرک تحصیلیمون رو داریم؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   بله دوست عزیز پس از اتمام کار امکان پیدا کردن کار در ترکیه وجود دارد.

  1. با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز با توجه به محدودیت رشته و ظرفیت دانشگاه ها رزومه و مدرک تحصیلی شما بایستی بررسی شود. لطفا با موسسه تماس بگیرید تا مشاورین ما در این زمینه راهنمایی تان کنند.

  1. با سلام و وقت بخیر
   رشته ها و ظرفیت دانشگاه های ترکیه که رایگان است محدود می باشد لطفا با موسسه تماس بگیرید تا مشاورین ما رزومه و مدرک تحصیلی شما را بررسی کنند.

 17. سلام و خسته نباشين من فوق ديپلم كامپيوتر دارم و مى خوام برم ترکیه دانشگاه هنر موسيقى بخونم راهنماييم كنين ممنون ميشم

  1. با سلام و وقت بخیر
   رشته ها و ظرفیت دانشگاه های ترکیه که رایگان است محدود می باشد لطفا با موسسه تماس بگیرید تا مشاورین ما رزومه و مدرک تحصیلی شما را بررسی کنند.

 18. سلام وقت شما بخیر من ۲۰ سالم هستش و میخوام کارشناسیم رو در آلمان تحصیل کنم در یک رشته مطابق با رشته دبیرستانم که علوم انسانی بود. معدل سال آخرم ۱۳ هستش و مدرک آیلتس هم دارم و به آلمانی تسلط دارم. امکانش هست که بتونم بصورت رایگان تحصیل کنم در دانشگاه؟

  1. درود و وقت به خیر
   شرایط خوبی دارید. به جز معدل ۱۳. باید ببینیم معدل دیپلم شما چه نمره ای هست.

 19. سلام و عرض ادب
  بنده فوق لیسانس حسابداری از دانشگاه دولتی با معدل الف هستم و قصد مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان و بعد از اون تحصیل در دانشگاه دارم. می خواستم بدونم در دانشگاه در چه زیرشاخه ای از رشته حسابداری و چه مقطعی (مجددا لیسانس یا فوق یا دکترا) شرکت کنم بازار کار بهتری در فرانسه داره؟
  با سپاس فراوان

  1. درود و وقت به خیر
   بهترین کار ارشد مجدد برای شما است.که درآمد هم دارد. و آماده ورود به بازار کار خواهسد داشت.

 20. سلام و درود،
  آیا امکان تحصیل رایگان در رشته دندان پزشکی در ترکیه در صورت داشتن مدرک زبان ترکی وجود دارد؟

  1. با درود و وقت بخیر
   تحصیل در دانشگاه های ترکیه به صورت رایگان می باشد. با توجه به محدودیت رشته و ظرفیت دانشگاه ها رزومه و شرایط شما نیاز به بررسی دارد. پیشنهاد می شود با موسسه تماس بگیرید.

 21. سلام و خسته نباشید لطفا در مورد ادامه تحصیل در رشته پزشکی در مقطع تخصص و فوق تخصص در ترکیه هم یه توضیحاتی بدین ممنون

  1. با درود و وقت بخیر
   رشته و ظرفیت دانشگاه های ترکیه بسیار محدود است و شرایط و رزومه شما در این زمینه بایستی بررسی شود.

 22. سلام و خسته نباشید
  من 23 سالمه و علاقمند به رشته پزشکی هستم برای آزمون های ورودی دانشگاه های دولتی کلاساش در ایران برگزار میشه؟

 23. سلام دوستان خوبم
  من یکساله در ترکیه زندگی میکنم
  از موسسه خوب چهره نگار متشکرم که راه رو برام باز کرد تا بتونم خوشبختی رو بچشم
  از تک تک همکاران مجموعه سپاسگزارم
  و به دیگر علاقه مندان هم توصیه میکنم از کمک و راهنماییشون بهره بگیرن
  چون واقعا بی دریغ و درستکارانه عمل میکنند
  اینه که با خیال راحت میتونید بهشون کارتونو بسپارین

 24. چه زمانی در سال برای اقدام کردن مناسب تر است؟ / تحصیلی- ترکیه-مقطع لیسانس و ارشد

 25. سلام
  آیا این امکان وجود دارد که من بدون حضور در ترکیه و از طریق شما کیملیک بگیرم برای ترکیه و بعدا برم؟

 26. اپلای کردن برای دکترای هنر- محدودیت سنیش چقدره؟
  و اینکه پروسه چقدر طول میکشه؟ از بهار اقدام کنیم دیره یا خوبه؟
  ترکیه

 27. آزمون ورودی برای چه رشته هایی هست؟ / برای اپلای لیسانس
  و اینکه آیا باید حتما در خود ترکیه امتحان داد؟

  1. سلام
   در اکثر موارد نیاز به آزمون ورودی است اما پیشنهاد می شود جهت دریافت اطلاعات تکمیلی در قبال رشته ی مورد نظر خود با همکاران بنده در موسسه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .