سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

کلیه شرایط و قوانین اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

آلمان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی در جهان است که به طبق شواهد موجود یکی از پرتقاضاترین کشورهای برای مهاجرت ایرانیان نیز می‌باشد؛ به طوری که بیشترین آمار مهاجرت به اروپا از مبدا ایران، به کشور آلمان انجام می‌شود. یکی از سوال‌هایی که برای متقاضیان ویزای آلمان همیشه به وجود می‌آید این است که اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین چگونه انجام می‌شود؟ هزینه اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین چقدر است؟

به طور کُلی باید گفت که شرایط مهاجرت و اخذ ویزای آلمان وابسته به هر فرد متفاوت است و تا حد زیادی به روش مد نظر شما برای مهاجرت بستگی دارد. مهاجرت تحصیلی و کاری به آلمان از مواردی هستند که معمولاً پرطرفدارتر از سایر روش‌ها هستند؛ اما بسته به نیاز و شرایط هر فرد ممکن است روش مهاجرت نیز تغییر کند.

توصیه می‌کنیم برای کسب آگاهی از روش اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین با ما همراه شوید. همچنین در صورتی که سوالاتی در مورد مهاجرت به آلمان یا سایر کشورها دارید، می‌توانید با موسسه چهره نگار ارتباط برقرار نمایید و از خدمات مشاوره با کارشناسان برجسته ما استفاده نمایید.

شرایط ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

آلمان یکی از کشورهای اروپای مرکزی است و با کشورهای اتریش، هلند، دانمارک و لوکزامبورگ همسایه است که خود این کشورها از مقاصد مهاجرتی محبوب هستند. کشور آلمان 16 ایالت داشته و شهر برلین پایتخت آن می‌باشد. همچنین باید گفت که واحد پول آلمان یورو بوده و این کشور به عنوان یکی از قوی‌ترین اقتصادهای جهان شناخته می‌شود؛ به طوری که صنعتی‌ترین و قوی‌ترین اقتصاد اروپا آلمان است. بنابراین هیچ بعید نیست که اخذ ویزای تحصیلی یا کاری در این کشور برای بسیاری ایده آل باشد.

برای استفاده از ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین، می‌توان از ویزای همراه استفاده کرد. در این صورت فردی که ویزای تحصیلی اخذ نموده و قصد تحصیل در آلمان را دارد می‌تواند برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود ویزای همراه اخذ کند و این افراد نیز همراه با او به این کشور مهاجرت کنند. البته این نوع از مهاجرت در هر مقطع شرایط خاصی داشته که به مرور با‌ آنها آشنا می‌شویم.

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

همانطور که می‌دانید برای مهاجرت و تحصیل در بسیاری از کشورها مثل آلمان، لازم است تمکن مالی خود را به اثبات برسانید. ارائه گواهی تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین نیز لازم است. این گواهی تایید می‌کند که شما قادرید هزینه‌های تحصیل خود در آلمان را بپردازید و نیازی به دریافت کمک از دولت آلمان ندارید. تمکن مالی می‌تواند با توجه به حساب فرد اصلی یا همراه او انجام پذیرد. طبق قوانین این کشور فرد برای اثبات تمکن مالی خود باید درآمدی را نشان دهد که ماهانه 900 یورو به حساب شما واریز می‌کند و یا اینکه در کل حدود 10 هزار یورو در حساب فرد موجود باشد.

علاوه بر این فرد باید به ازای هر همراه 10 متر مربع فضای بیشتر در اختیار داشته باشد و درآمد یا سرمایه لازم برای پوشش هزینه‌های همراهان را به اثبات برساند. بنابراین تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آلمان ممکن است در هر فرد متفاوت باشد. گواهی تمکن مالی توسط بخش امور بین الملل بانک‌ها ارائه می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین لازم است مدارک خاصی را تهیه نمایید. در اولین مرحله شما باید از دانشگاه مد نظرتان نامه پذیرش را دریافت کنید تا بتوانید ویزای تحصیلی بگیرید. بعد از اخذ پذیرش می‌توانید به سفارت درخواست مصاحبه بدهید. معمولاً اخذ ویزای تحصیلی مستلزم صبر و حوصله زیاد است و ممکن است به طول بیانجامد. علاوه بر نامه پذیرش شما باید مدرک زبان خود را نیز که معمولا B1 آلمانی است، ارائه نمایید؛ البته با مدرک زبان انگلیسی هم می‌توان ویزای تحصیلی آلمان را اخذ نمود.

مدارکی که لازم است در سفارت آلمان و در هنگام مصاحبه ارائه کنید شامل:

  • مدرک پذیرش از دانشگاه مورد نظر
  • مدرک زبان آلمانی و انگلیسی خواسته شده توسط دانشگاه
  • مدارک و سوابق تحصیلی گذشته به همراه ریز نمرات
  • تکمیل فرم درخواست ویزای همراه به همراه مدارک فرد همراه
  • تکمیل فرم انگیزه نامه
  • گواهی تمکن مالی
  • اسناد بیمه

برای اطلاع دقیق از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان و مدارک لازم برای ویزای پیوست همراهان، با موسسه چهره نگار ارتباط برقرار نمایید.

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین در مدارس

اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای دانش آموزانی که بین 7 تا 18 سال سن دارند نیز ممکن است. همچنین این افراد در حین تحصیل خود به همراهانی احتیاج دارند. بنابراین والدین دانش آموزانی که برای تحصیل به آلمان مهاجرت می‌کنند نیز باید ویزای همراه تحصیلی دریافت کنند. برای تحصیل در مدارس آلمان لازم است مدارکی مثل پذیرش از مدرسه، تمکن مالی، مدارک زبان و … را ارائه نمایید.

مدارس آلمان برای تحصیل دانش آموزان به سه دسته مدارس نظری، مدارس فنی حرفه ای و کار و دانش هستند. هزینه تحصیل در هر یک از این مدارس متفاوت است و حتی در هر مدرسه نیز شهریه متفاوتی در نظر گرفته می‌شود. والدین برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین باید توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل فرزند و زندگی‌شان را اثبات کنند.

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین در مقطع کارشناسی

یکی از پرطرفدارترین انواع ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین، در مقطع کارشناسی می‌باشد. کارشناسی با توجه به رشته تحصیلی مورد نظر شما بین 6 تا 8 ترم می‌باشد. شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید دیپلم 12 ساله خود را ترجمه کنید و به تایید کشور آلمان برسانید. مزیت تحصیل در دانشگاه‌های آلمان این است که اگر به زبان آلمانی مسلط باشید و مدرک B1 آلمانی را ارائه کنید، می‌توانید بدون شهریه و به صورت رایگان در دانشگاه تحصیل کنید.

دانشجو در صورت متاهل بودن می‌تواند تقاضای صدور ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین را ارائه کند؛ در این صورت علاوه بر ویزای تحصیلی خود فرد، ویزای همراه تحصیلی همسر و فرزندان کمتر از 18 سال او نیز صادر می‌شود.

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین در مقطع کارشناسی ارشد

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان، 2 سال است و باید مدارک دیپلم به همراه مدرک کارشناسی ارائه شود. با توجه به اینکه دانشگاه‌های آلمان از نظر اعتبار و سطح آموزشی جایگاه ویژه‌ای دارند، بسیاری مایل‌اند در این کشور ادامه تحصیل دهند. به این منظور دانشجو باید مدرک زبان معتبر انگلیسی یا فرانسوی با نمره خوب ارائه کند تا توسط دانشگاه‌های آلمان پذیرفته شود.

یکی از مزایای ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین در مقطع کارشناسی این است که امکان کار همزمان با تحصیل نیز وجود دارد. علاوه بر این امکان کار برای همسر فردی که تحصیل می‌کند نیز وجود دارد. شایسته ذکر است افرادی که کمتر از 29 سال سن دارند، شانس بیشتری برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دارند.

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین در مقطع دکتری

مقطع تحصیلی دکتری نیز اغلب 3 یا 4 سال به طول می‌انجامد. ارائه تمام مدارک تحصیلی و رزومه تحصیلی به منظور اخذ پذیرش در دانشگاه‌های آلمان لازم است. همچنین باید توجه داشته باشید که برای تحصیل در مقطع دکتری حتماً باید استاد راهنما داشته باشید. افرادی که در مقطع دکتری در آلمان تحصیل می‌کنند، اجازه 30 ساعت کار هفتگی را دارند. شانس اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین در مقطع دکتری، در افرادی که کمتر از 35 سال سن دارند بیشتر است.
همسر فرد اصلی نیز در صورتی که مدرک زبان معتبر و تحصیلات خوبی داشته باشد، قادر است در آلمان کار یا تحصیل کند.

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و هزینه‌ها

در هنگام دریافت ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین باید در نظر داشته باشید که علاوه بر هزینه تحصیل، هزینه‌های زندگی نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. همانطور که گفتیم برای اخذ ویزای تحصیلی و ویزای همراه تحصیلی باید تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در آلمان را اثبات کنید. هزینه‌های دانشجو و همسر او در ماه به 1500 تا 2000 یورو می‌رسد که شامل تهیه محل اسکان، خوراک، حمل و نقل، هزینه‌های ضمن تحصیل و … است. البته خبر خوب این است که فرد تحصیل کننده به همراه همسر او اجازه کار پاره وقت یا تمام وقت را دارند و می‌توانند تا حد زیادی هزینه‌های زندگی را تحت پوشش قرار دهند.

موقعیت کار پس از تحصیل در ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

یکی از مواردی که در هنگام اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و ادامه آن مهم است، موقعیت کار پس از تحصیل و اخذ اقامت آلمان است. در این مورد باید گفت که درصد بیکاری در آلمان کمتر از 4 درصد است که باعث می‌شود احتمال یافتن کار برای شما بسیار بالا باشد؛ همچنین شما بعد از تحصیل تا 18 ماه می‌توانید در آلمان حضور داشته باشید و به جستجوی کار بپردازید. همچنین یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت از طریق کار جاب آفر آلمان است. بعد از یافتن کار که به راحتی توسط آژانس‌های کاریابی صورت می‌گیرد، می‌توانید بلو کارت دریافت کنید و پس از چند ماه اقامت دائم خود را نهایی کنید. فقط این که برای ویزای جاب آفر آلمان باید از سفارت آلمان در تهران به موقع وقت بگیرید تا بتوانیم در زمان درست ویزا گرفته و به کشور آلمان مهاجرت کنید.

سوالات متداول

این مسئله قطعی نیست، مدارک به صورت همزمان تحویل می‌شود. امکان دارد ویزای همراه در همان زمان صادر شود و امکان دارد پس از دریافت ویزا توسط متقاضی اصلی و انجام اقداماتی اداری توسط ایشان در آلمان، این ویزا صادر شود.

شهرهای بزرگتر همچون برلین، فرانکفورت و یا دوسلدورف برای هر نفر معادل 900 تا 1500 یورو در ماه خواهد بود. در شهرهای کوچک‌تر همچون فرایبورگ، لایپزیک یا هانوفر این مبلغ 750 تا 1100 یورو در ماه خواهد بود.

آیا اجازه کار برای همسر دانشجو وجود دارد؟

به ازای هر نفر مبلغ 10332 یورو

بله. فرزندان زیر 18 سال این امکان را خواهند داشت.

1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام.وقت بخیر .
در مورد مهاجرت تحصیلی به آلمان میشه راهنمایی بفرمایید؟

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
20 آذر 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.