سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

دوره زبان در اسپانیا

اسپانیا

مشاوره رایگان

دوره زبان در اسپانیا چیست؟

گذراندن دوره زبان در اسپانیا برای افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند و قصد کار یا ادامه تحصیل در آن را دارند، بسیار ضروری است. آن‌ها علاوه‌بر تسلط کافی بر زبان انگلیسی باید با زبان اسپانیایی نیز آشنایی کافی داشته باشند تا راه مهاجرت آن‌ها هموارتر شود و بتوانند به راحتی در این کشور به فعالیت اجتماعی بپردازند. ممکن است تمام مدارک و شرایط لازم جهت مهاجرت و تحصیل در اسپانیا را داشته باشید؛ اما مانع زبان بر سر راه رشد و پیشرفت شما قرار گرفته باشد. چنانچه پیش از مهاجرت به کشور زیبای اسپانیا موفق به اخذ مدرک زبان اسپانیایی یا فراگیری آن نشده‌اید، اصلاً نگران نباشید. شما می‌توانید با گذراندن دوره زبان در این کشور به سطح مناسبی از دانش زبان اسپانیایی دست پیدا کنید. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید و با همه چیز درباره دوره‌های آموزش زبان در اسپانیا به طور کامل آشنا شوید.
فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

چرا باید دوره زبان در اسپانیا را گذراند؟

با توجه به اینکه زبان اسپانیایی دومین زبان در دنیاست که گویشوران بسیار زیادی دارد و با فاصله زیادی پس از زبان انگلیسی، دومین زبانی است که در آمریکا به عنوان زبان دوم استفاده می‌شود؛ دانستن زبان اسپانیایی جهت تعامل با شهروندان اسپانیا که زبان مادری آن‌ها اسپانیایی است و یا حتی تعامل با آن‌ها در ایالات متحده آمریکا از واجبات است.
حتی کلید موفقیت در امور تجاری در کشور اسپانیا نیز دانستن زبان مادری آن‌هاست؛ چرا که جهت اعتماد سازی بااهمیت بوده و نشان دهنده احترامی است که برای فرهنگ و زبان آن‌ها قائل هستید. بهترین انتخاب برای یادگیری این زبان، گذراندن دوره زبان در اسپانیا است.

قرارگیری در یک محیط کاملاً بومی و تلاش برای صحبت کردن به زبان آن‌ها برای موفقیت شما در یادگیری اسپانیایی بسیار مفید است. هر چقدر در معرض زبان قرار بگیرید روند یادگیری شما تسریع می‌شود چرا که مجبورید تمام تعاملات را هنگام خرید و سایر فعالیت‌های روزمره خود با شهروندان اسپانیایی زبان انجام دهید.
معلم شما اسپانیایی زبان است و با یادگیری زبان در کشور اسپانیا، تلفظ صحیح تمام کلمات را یاد خواهید گرفت، سرعت پیشرفت شما بالا خواهد بود و به راحتی طی چند ماه تا یک سال می‌توانید به زبان اسپانیایی صحبت کنید. این در حالی است که گذراندن دوره در کشورهای دیگر بازدهی کمتری خواهد داشت و روند کندتری طی خواهد کرد.

چه کسانی در دوره زبان در اسپانیا شرکت می‌کنند؟

کسانی دوره زبان اسپانیایی در این کشور را می‌گذرانند که قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در اسپانیا یا سایر کشورهای اسپانیایی زبان را داشته باشند، برای کار به اسپانیا یا کشورهای اسپانیایی زبان بروند و یا در کشورهایی مانند ایالات متحده مشاغلی انتخاب کنند که آشنایی با زبان اسپانیایی از الزامات و شرایط احراز آن‌ها است.

مهاجرت به اسپانیا و یادگیری زبان اسپانیایی

اگر قصد دارید دوره زبان در اسپانیا را بگذرانید، می‌توانید پس از مهاجرت به این کشور دوره آموزش زبان خود را سپری کنید. به دلیل تقاضای بسیار بالا در کشور اسپانیا، تعداد بسیار زیادی کالج زبان و مراکز آموزش زبان اسپانیایی وجود دارد که از اساتید مجرب و بومی جهت تدریس استفاده می‌کنند.
به این منظور حتماً باید ویزای اسپانیا داشته باشید. گذراندن دوره زبان در اسپانیا نیازی به مدارک تحصیلی مانند لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ندارد و تمام افراد بدون محدودیت می‌توانند با پرداخت هزینه دوره در این کلاس‌ها شرکت کنند.

مهاجرت به اسپانیا

مدارک لازم برای ویزای دوره زبان اسپانیا

کسانی که تنها به قصد گذراندن دوره زبان در اسپانیا ویزای این کشور را اخذ می‌کنند و قصد دارند پس از گذراندن دوره زبان اسپانیایی به سایر کشورهای اروپایی که اسپانیایی زبان هستند و یا آمریکا مهاجرت کنند؛ باید مدارک زیر را جهت اخذ ویزای دوره زبان در اسپانیا ارائه دهند. توجه داشته باشید کلیه مدارک باید به تایید وزارت دادگستری و امور خارجه اسپانیا رسیده باشند.

  • مدرک تحصیلی که می‌تواند دیپلم به همراه ریز نمرات، کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا باشد.
  • مدارک هویت فردی شامل شناسنامه و پاسپورت و دو قطعه عکس.
  • مدارک مالی که شامل پرینت حساب بانکی متقاضی است.
  • مدارک نظام وظیفه برای آقایان.
  • بیمه نامه اسپانیایی که یکی از مهم‌ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای دوره زبان در اسپانیا است.
  • گواهی سلامت جسمانی و عقلی.

هزینه اخذ ویزای دوره زبان اسپانیا

علاوه‌بر هزینه پرداختی جهت شرکت در دوره زبان در اسپانیا باید هزینه‌های اخذ ویزا برای این دوره را نیز در نظر داشته باشید. مبلغی که برای دریافت ویزای دوره زبان اسپانیا پرداخت می‌کنید معادل ۴۳۰ یورو است که مبلغ ۳۷۰ یورو از آن جهت دریافت بیمه نامه سلامت اسپانیا دریافت شده و ۶۰ یورو باقی‌مانده بابت بررسی درخواست ویزای شما در نظر گرفته می‌شود.

دوره‌های زبان در اسپانیا برای بزرگسالان

انواع مختلف دوره‌های زبان اسپانیایی در این کشور وجود دارند. برخی از آن‌ها مناسب دانش آموزان جوان‌تر هستند که در دبیرستان یا کالج تحصیل می‌کنند. اما برخی از دوره‌ها مناسب برای بزرگسالان و زبان آموزانی هستند که رده‌های سنی بالاتری را تشکیل می‌دهند.
آن دسته از مراکز آموزش زبان در اسپانیا که در خارج از محدوده شهری و در حومه وجود دارند، مراکز کوچک‌تری هستند و فضای آرام بخشی دارند، برای بزرگسالان مناسب‌تر هستند. در برخی از این مراکز فعالیت‌های تفریحی متفرقه مانند پیاده‌روی یا آشپزی دسته جمعی به همراه سایر زبان آموزان برگزار می‌شود که به جذب بزرگسالان و حتی افراد مسن برای ثبت نام در این کلاس‌ها کمک می‌کند.

سطوح مختلف دوره زبان اسپانیایی در اسپانیا

زبان آموزان می‌توانند در دوره‌های آموزش زبان اسپانیایی در این کشور در سطوح مختلف آن شامل A1, A2, B1, B2, C1, C2 به فراگیری این زبان بپردازند که به ترتیب از سطح مبتدی تا پیشرفته را شامل می‌شوند. واضح هست زبان آموزانی که دوره‌های پیشرفته را سپری کنند، به تسلط کامل بر زبان اسپانیایی دست پیدا خواهند کرد.

هزینه دوره زبان در اسپانیا

هزینه‌ای که بابت دوره زبان در اسپانیا پرداخت می‌کنید، بسته به نوع مرکز و نوع آموزشی که انتخاب کرده‌اید و همچنین مدت زمان دوره آموزشی شما کاملاً متفاوت است. این هزینه می‌تواند از ۱۵۰ یورو تا ۷۵۰ یورو در هفته متغیر باشد. توجه داشته باشید که این مبلغ تنها هزینه شرکت در دوره آموزش زبان در اسپانیاست و هزینه اقامت و ویزا به طور جداگانه دریافت خواهد شد.

هزینه دوره زبان در اسپانیا

چه مدت برای یادگیری زبان اسپانیایی کافی است؟

مراکز مختلف آموزش زبان در اسپانیا دوره‌هایی مختلف دارند و از شیوه‌های آموزشی متفاوتی استفاده می‌کنند. به همین ترتیب طول مدت زمانی که برای فراگیری زبان اسپانیایی در این مراکز لازم است نیز کاملا متغیر است. ممکن است یکی از دوره‌ها تنها چند هفته طول بکشد، بعضی از دوره‌ها چند ماه به طول می‌انجامند و دوره‌های آموزش زبان اسپانیایی یک ساله نیز در این کشور برگزار می‌شوند.

بهترین مراکز برای دوره زبان در اسپانیا

در کشور اسپانیا، مراکز و آکادمی‌های متعددی وجود دارند که می‌توانید در آن‌ها با گذراندن دوره‌های کوتاه یا بلند مدت، به راحتی زبان اسپانیایی را بیاموزید. اسامی بهترین مراکز آموزش زبان اسپانیایی در این کشور در جدول زیر لیست شده است.

نام مرکز آموزش زبان اسپانیایی مکانی که مرکز آموزشی در آن واقع شده است
Academia Iria Flavia Galicia
Lacunza IH San Sebastian
Pamplona Language Institute Basque Country
Pueblo Espanol Small villages
Peak Me Language School Asturias

Academia Iria Flavia

این مرکز آموزش زبان اسپانیایی در شهر گالیسیا اسپانیا واقع است. تدریس در دوره‌های برگزار شده در این مرکز توسط افراد بومی انجام می‌شود. طول دوره‌های ارائه شده در این مرکز می‌تواند از ۲ تا ۵۲ هفته متغیر باشد. برای جلوگیری از یکنواختی و خسته شدن زبان آموزان حین گذراندن دوره زبان اسپانیایی در این مکان، برنامه‌های فرهنگی متنوعی در طول دوره گنجانده شده است.
زبان آموزانی که در دوره‌های زبان برگزار شده در این مرکز شرکت می‌کنند، از رده‌های سنی مختلف هستند. ۶۰ درصد آن‌ها را گروه‌های سنی ۲۹ سال یا بیشتر تشکیل می‌دهند و ۴۰ درصد از زبان آموزان رده سنی ۳۵ سال به بالا هستند. با توجه به کم هزینه بودن این منطقه در اسپانیا بسیاری از افراد آن را برای یادگیری زبان اسپانیایی انتخاب می‌کنند.

Lacunza IH

این مرکز آموزش زبان اسپانیایی فقط ۱۰ دقیقه تا مرکز شهر سن سباستین فاصله دارد. با توجه به هزینه‌های بالای زندگی در این شهر، زبان آموزان کمتری آن را برای گذراندن دوره زبان در اسپانیا انتخاب می‌کنند. ۴۵ درصد زبان آموزان را رده سنی بالای ۲۹ سال و ۲۵ درصد آن‌ها را رده سنی بالای ۳۵ سال تشکیل می‌دهند. سایر زبان آموزان رده‌های سنی پایین‌تر هستند.
هزینه دوره‌های برگزار شده در این مرکز بین ۱۳۰ تا ۴۵۰ یورو در هفته متغیر است. توجه داشته باشید که این مبلغ پرداختی به تعداد ساعات درس، گروهی یا خصوصی بودن تدریس و تعداد روزهایی در هفته که کلاس برگزار می‌شود، بستگی دارد.

Pamplona Language Institute

واقع شدن یک مرکز برای دوره زبان در اسپانیا در این شهر بزرگ و توریستی، باعث شده است که تعداد زیادی از زبان آموزان تمایل داشته باشند دوره زبان خود را در آن سپری کنند؛ تا علاوه بر یادگیری زبان از امکانات تفریحی این شهر نیز استفاده کنند.
روند یادگیری زبان اسپانیایی در این مرکز سریع‌تر است. چرا که با اقامت در این شهر، بیشتر در معرض زبان اسپانیایی قرار خواهید گرفت. تنها ۳۰ درصد از زبان آموزانی که در این مرکز به یادگیری زبان اسپانیایی می‌پردازند بالاتر از ۳۵ سال سن دارند. هزینه پرداختی دوره زبان اسپانیایی در این مرکز از ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو در هفته برای زبان آموزان متغیر است. تحصیل در دوره زبان اسپانیایی تجاری حداقل ۴ هفته زمان می‌برد.

Pueblo Espanol

در این دوره‌های جذاب، زبان اسپانیایی مادریدی در روستاهای کوچک برگزار می‌شود و از این نظر کاملاً منحصر‌به‌فرد و جذاب است. شما با قرارگیری در یک منطقه کاملاً بومی می‌توانید به راحتی زبان اسپانیایی را یاد بگیرید. جلسات تدریس به صورت رویارویی یک به یک با افراد بومی برگزار می‌شود و از داوطلبان به جای معلمان جهت یادگیری زبان اسپانیایی استفاده می‌شود. بنابراین دانش آموزان بیشترین زمان ممکن را در معرض زبان اسپانیایی قرار می‌گیرند. یادگیری زبان در این دوره بر اساس کتاب خاصی نیست و زبان آموزان در هر لحظه از روز با تعامل روزمره با بومیان روستاهای اسپانیا و گردش‌های اجتماعی این زبان را یاد می‌گیرند.

Peak Me Language School

این مرکز در یکی از شهرهای آرام، با طبیعتی بسیار زیبا و دلنشین واقع شده است. بنابراین برای زبان آموزانی در سنین بالاتر جذابیت بیشتری دارد. تمرکز این مرکز آموزش زبان اسپانیایی با هدایت زبان آموزان در مسیرهای پیاده‌روی محلی است که بتوانند در معرض زبان اسپانیایی در زمان رویارویی با بومیان قرار بگیرند و به راحتی این زبان را بیاموزند.
هر یک از زبان آموزان می‌توانند برنامه پیاده‌روی را انتخاب کنند و یا یوگا و پیلاتس اسپانیایی را در برنامه‌های خود بگنجانند. این تجربه یادگیری زبان منحصربه‌فرد با توجه به خدمات تفریحی و اقامتی متعددی که ارائه می‌دهد، قیمت بسیار مناسبی دارد و هزینه آن از ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو در هفته متغیر است. هزینه اقامت در این مرکز از ۴۵ تا ۶۰ یورو برای هر شب متفاوت است.

سخن پایانی

دوره زبان در اسپانیا یکی از بهترین راه‌هایی است که می‌توانید به کمک آن زبان اسپانیایی یاد بگیرید. دوره‌های مختلف آموزش زبان اسپانیایی در این کشور برگزار می‌شوند که بسته به نوع و خدمات آموزشی آن‌ها مدت زمان و شهریه متغیری از چند هفته تا یکسال و از ۱۵۰ یورو تا ۷۵۰ یورو را شامل می‌شوند. برای یادگیری زبان اسپانیایی در این کشور حتماً باید ویزای دوره زبان اسپانیایی اخذ کنید.
جهت دریافت ویزا و فراگیری زبان اسپانیایی در اسپانیا نیازی به مدرک تحصیلی ندارید. بلکه افراد مختلف بدون محدودیت تحصیلی می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند. مراکز مختلفی در بسیاری از شهرهای اسپانیا وجود دارند که در آنها دوره آموزشی زبان برگزار می‌شود. شما می‌توانید بر اساس نیازهای آموزشی خود و با تحقیق و بررسی، مرکزی را که برای شما مناسب‌تر است انتخاب کنید.

مزایای مهاجرت به روش دوره زبان در اسپانیا

معایب مهاجرت به روش دوره زبان در اسپانیا

سوالات متداول در مورد دوره زبان در اسپانیا

به این دلیل که هنگام یادگیری زبان اسپانیایی در کشور اسپانیا، بیشتر در معرض زبان بومی آن قرار خواهید گرفت و تدریس توسط معلم‌های بومی انجام می‌شود، توصیه می‌شود دوره آموزش زبان خود را در اسپانیا بگذرانید.

؟ علاوه بر مدارک لازم جهت اخذ ویزای دوره زبان اسپانیا شامل مدارک هویتی، تحصیلی، مالی و غیره ملزم به پرداخت هزینه این دوره خواهید بود.

طول این دوره کاملاً متغیر است و ممکن است فرایند آموزش زبان اسپانیایی از دو هفته تا یک سال به طول بیانجامد.

میزان هزینه به نوع دوره آموزش زبان اسپانیایی بستگی دارد و می‌تواند از ۱۵۰ یورو تا ۷۵۰ یورو متغیر باشد.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

دوره زبان در فرانسه

دوره زبان در مجارستان

تحصیل دوره زبان در سوئد

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره دوره زبان در اسپانیا

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .