سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

گلدن ویزای اسپانیا

راهنمای جامع ویزای طلایی اسپانیا

spain golden visa

اسپانیا

مشاوره رایگان

گلدن ویزای اسپانیا چیست؟

گلدن ویزای اسپانیا یکی از کم‌دردسرترین روش‌ها برای اخذ اقامت یک کشور پیشرفته است. اخذ اقامت کشورهای عضو اتحادیه اروپا یکی از پرتقاضاترین روش‌ها برای مهاجرت که به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. در این میان بر حسب شرایط برخی افراد، سرمایه گذاری بهترین روش برای اخذ اقامت است.

با توجه به اینکه کشورهای مختلف به منظور جذب سرمایه خارجی برنامه‌های اخذ اقامت را برای سرمایه گذاران در نظر می‌گیرند، این یک روش کاملاً متداول در جهان است. متقاضیان نیز می‌توانند برای سرمایه گذاری ایمن و مطمئن در کنار اخذ اقامت یک کشور پر امکانات و پیشرفته اقدام کنند. گلدن ویزای اسپانیا یکی از بهترین فرصت‌ها برای سرمایه گذاری است که در ادامه این مطلب به جزئیات آن می‌پردازیم.

طبق قانون این کشور، گلدن ویزای اسپانیا به سرمایه گذاران و تمام اعضای خانواده آنها در ازای سرمایه گذاری موثر و فعال، اجازه اقامت، تحصیل، کار و بسیاری از امکانات دیگر را می‌دهد. با استفاده از ویزای طلایی اسپانیا به راحتی می‌توانید به تمام کشورهای ناحیه شنگن بدون ویزا سفر کنید و به صورت نامحدود در اسپانیا تردد کنید. این نوع ویزا فقط برای شهروندان غیر اروپایی که مایل به مهاجرت و اقامت در اسپانیا هستند در نظر گرفته شده است.

همچنین باید گفت که مدت زمان گلدن ویزای اسپانیا 1 سال است که به راحتی می‌توان آن را تمدید نمود. پس از گذشت 5 سال از اقامت اسپانیا نیز می‌توانید درخواست اقامت دائم اسپانیا را اخذ نمایید. اما ویزای طلایی اسپانیا شرایط خاص خود را دارد که هر کس به روش منحصر به فردی برای گرفتن این ویزا اقدام می‌کند. در صورتی که بعد از مطالعه این مطلب با سوالاتی در این مورد مواجه شدید، توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه چهره نگار ارتباط برقرار نمایید.

فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

گلدن ویزای اسپانیا (Golden visa) چیست؟

اسپانیا همواره به عنوان یکی از پیشروترین کشورهای اروپایی با سطح بالای زندگی و رفاه اقتصادی شناخته شده است. کشور اسپانیا به دلیل شرایط اقتصادی با ثبات و ایده آل و همچنین جاذبه‌های طبیعی و انسانی فوق العاده خود، یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت است؛ حتی در میان کشورهای اروپایی. به همین دلیل مهاجران از سراسر دنیا مایل به اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور هستند. همانطور که مستحضرید روش‌های زیادی برای مهاجرت به اسپانیا وجود دارد اما گلدن ویزای اسپانیا در میان آنها به عنوان یک فرصت تلقی می‌شود.

گلدن ویزای اسپانیا در سال 2013 و به عنوان یک روش مهاجرتی توسط دولت اسپانیا شناخته شد. روش‌های مختلفی وجود دارد که شهروندان خارجی غیر اروپایی می‌توانند با استفاده از آنها گلدن ویزای اسپانیا را اخذ نمایند.

گلدن ویزای اسپانیا

روش‌های اخذ گلدن ویزای اسپانیا

انواع روش‌های موجود برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا از طریق سرمایه گذاری شامل:

 • خرید 2 میلیون یورو اوراق قرضه خزانه داری اسپانیا (بدهی‌های عمومی اسپانیا)
 • خرید 1 میلیون یورو سهام شرکت‌های اسپانیایی
 • سرمایه گذاری در سپرده‌های بانکی موسسات مالی مجاز اسپانیا به ارزش حداقل 1 میلیون یورو
 • سرمایه گذاری به ارزش 1 میلیون یورو در صندوق سرمایه گذاری اسپانیا
 • خرید املاک و مستغلات در اسپانیا به ارزش حداقل 500000 یورو

با توجه به شرایط هر فرد روش اخذ ویزای طلایی اسپانیا برای هر فرد متفاوت خواهد بود. اما ارزان‌ترین راه برای اخذ گلدن ویزا، همان خرید املاک مثل خانه است که یک سرمایه گذاری مطمئن و مفید نیز به حساب می‌آید؛ چرا که با این روش شما یک خانه بسیار شیک در اسپانیا خواهید داشت و نگران اقامت خود نیستید.

اخذ ویزای طلایی اسپانیا

مدارک مورد نیاز برای اخذ گلدن ویزای اسپانیا

با توجه به اینکه مهاجرت یک فرایند حساس، زمان بر و مهم است، شرایط مدارک آن نیز با توجه به نیازهای هر فرد متفاوت است. برای اخذ گلدن ویزای اسپانیا باید به سفارت اسپانیا مراجعه کنید و مدارک زیر را فراهم کرده باشید:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای اقامت اسپانیا
 • کپی پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • گواهی بیمه سلامت خصوصی یا دولتی از شرکت‌های بیمه گذار اسپانیایی
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • کپی مدارک شناسایی
 • نامه عدم منع ورود به اسپانیا یا سایر کشورها
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا یا مجوز
 • گواهی اثبات سرمایه گذاری (اسنادی که نوع و میزان سرمایه گذاری انجام شده و همچنین منشأ پول را نشان می‌دهد)

توجه داشته باشید که بهتر است ترجمه اسپانیایی و معتبر تمام این مدارک را نیز در اختیار داشته باشید.

شرایط اخذ گلدن ویزای اسپانیا

شرایط اخذ ویزای طلایی اسپانیا برای هر فرد متفاوت است و می‌توان گفت که مهم‌ترین بخش آن تهیه مدارک است. در صورتی که بتوانید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را به خوبی تهیه کنید، می‌توان گفت که بخش مهمی از شرایط اخذ ویزا را دارید. به طور کُلی برای درخواست گلدن ویزای اسپانیا داشتن گواهی عدم سوء سابقه، بیمه سلامت، تمکن مالی برای سرمایه گذاری کافی و داشتن حداقل سن 18 سال همه چیز را حل می‌کند و سایر مدارک و شرایط به راحتی تامین می‌شوند.

در مورد سرمایه گذاری نیز باید گفت که تمام املاک و مستغلات مثل زمین‌های کشاورزی، زمین‌های توسعه یافته، ساختمان‌های در حال ساخت، ویلاها، کلبه‌ها، آپارتمان‌ها، خانه‌ها و … شامل موارد سرمایه گذاری می‌شوند. با استفاده از ویزای طلایی اسپانیا خود سرمایه گذار و تمام اعضای خانواده او (به استثنای فرزندان بالای 18 سال) اقامت اسپانیا را کسب می‌کنند.

برای اینکه در حین تدارک برای سفر و جمع آوری مدارک دچار سردرگمی نشوید، بهتر است از یک وکیل یا مشاور مهاجرتی با سابقه و حرفه‌ای بهره ببرید. این کار یک شروع خوب را برای شما تضمین می‌کند و باعث می‌شود مراحل اخذ ویزای طلایی اسپانیا بدون هیچ مشکلی طی شود. شما عزیزان می‌توانید برای آگاهی بیشتر از شرایط ویزای طلایی اسپانیا و استفاده از خدمات ما، با موسسه حقوقی چهره نگار ارتباط برقرار نمایید.

شرایط اخذ گلدن ویزای اسپانیا

مراحل اخذ گلدن ویزای اسپانیا

مراحل درخواست مجوز اقامت از طریق گلدن ویزای اسپانیا نسبتاً ساده و بی دردسر است اما برای اینکه با موفقیت بیشتری همراه باشد، بهتر است از یک وکیل مهاجرت کمک بگیرید. به این منطور ابتدا ویزای 90 روزه برای سفر به اسپانیا و سرمایه گذاری تهیه می‌کنید. بالافاصله بعد از خرید ملک یا سرمایه گذاری، می‌توانید به وزارت خارجه اسپانیا درخواست داده و مدارک خود را تکمیل کنید. بعد از پذیرفته شدن مدارک شما توسط وزارت خارجه، ظرف 20 روز گلدن ویزای اسپانیا و اجازه اقامت در این کشور برای شما صادر می‌شود.
شایسته ذکر است که بعد از 5 سال اقامت قادر خواهید بود که اقامت دائم، و بعد از 10 سال حق شهروندی اسپانیا را اخذ نمایید. شایسته ذکر است که با داشتن اقامت دائم کسب تابعیت اسپانیا آسان‌تر است.

شرایط اخذ تابعیت از طریق ویزای طلایی اسپانیا

همانطور که قبلاً هم ذکر کردیم امکان اخذ تابعیت کشور اسپانیا در پی سرمایه گذاری و اخذ ویزای طلایی اسپانیا وجود دارد. گلدن ویزای اسپانیا بعد از یک سال منقضی می‌شود و باید برای تمدید آن اقدام نمایید. البته می‌توانید با ورود به کشور اسپانیا، این ویزا را به اقامت دو ساله تبدیل کنید و هر دو سال یکبار آن را تمدید نمایید. این اقامت می‌تواند به صورت نامحدود و تا زمانی که خودتان آن را تمدید می‌کنید و سرمایه خود را حفظ کنید ادامه داشته باشد.

اما در صورتی که قصد زندگی در اسپانیا را داشته باشید، می‌توانید پنج سال بعد از اخذ ویزای طلایی و اقامت خود در اسپانیا، اقامت دائم این کشور را اخذ کنید؛ البته شرط این اقامت آن است در که هر سال حداقل 6 ماه را در این کشور گذرانده باشید. اما شرایط تابعیت کشور اسپانیا و اخذ پاسپورت این کشور متفاوت است؛ به این منظور شما باید حداقل 10 سال و هر سال 6 ماه را در اسپانیا اقامت داشته باشید. همچنین به این منظور باید به زبان و قوانین این کشور مسلط باشید که قاعدتاً بعد از 10 سال اقامت طبیعی است.

تابعیت کشور اسپانیا دسترسی آزاد به بازار کار اتحادیه اروپا، سفر به اغلب کشورها بدون ویزا و بسیاری از تسهیلات دیگر را برای شما به همراه دارد.

اخذ تابعیت از طریق گلدن ویزای اسپانیا

مزایا گلدن ویزای اسپانیا

دریافت گلدن ویزای اسپانیا مزایای بسیار زیادی به همراه دارد که شامل:

 • اسپانیا یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا است که با سرمایه گذاری در این کشور خیال شما از هر نظر آسوده خواهد بود. این کشور یکی از امن‌ترین کشورهای سیاره زمین است که از نظر اقتصادی باثبات بوده و حرفی برای گفتن دارد. علاوه بر این به بازار اتحادیه اروپا نیز دسترسی خواهید داشت و می‌توانید یک تجارت بی همتا را شروع کنید.
 • تا زمانی که مالکیت ملک یا سهام خریداری شده را حفظ کنید، امکان تمدید ویزای طلایی را دارید.
 • سریع‌ترین و راحت‌ترین راه ممکن برای اخذ اقامت اسپانیا برای شما و خانواده شما به حساب می‌آید.
 • با کسب اقامت اسپانیا امکان گردش آزادانه و بدون ویزا در منطقه شینگن برای شما فراهم می‌شود.
 • برای دریافت ویزای طلایی اسپانیا احتیاجی به حضور در این کشور نیست.
 • با کسب اقامت در این کشور اجازه کار، تحصیل، بیمه، بازنشستگی و … را دارید.

استانداردهای سرمایه گذاری در اسپانیا

در هنگام سرمایه گذاری در خارج از کشور اطلاع از استانداردهای سرمایه گذاری آن کشور از اهمیت بالایی برخوردار است؛ به طوری که امنیت سرمایه انباشته شده و سوددهی آن در میل به سرمایه گذاری بسیار زیاد است. قبل از هر چیز باید گفت که اسپانیا در طول سال‌های گذشته نرخ رشد اقتصادی کم اما باثباتی را طی کرده که ویژگی یک اقتصاد توسعه یافته است. علاوه بر این باید گفت که تورم در این کشور در هر سال عددی در حدود 1 درصد بوده که تاثیر زیادی در امنیت سرمایه گذاری دارد.

علاوه بر این، اسپانیا یکی از پیشروترین کشورها در مبارزه با فساد اقتصادی و پولشویی بوده است که باعث می‌شود از نظر استانداردهای سرمایه گذاری معتبر باشد.شایسته ذکر است که اگر سالانه کمتر از 183 روز یا 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید، مستلزم پرداخت مالیات بر درآمد نخواهید بود.

سرمایه گذاری در اسپانیا

اقامت گلدن ویزای اسپانیا

گلدن ویزای اسپانیا اصولاً به منظور تسهیل سرمایه گذاری در این کشور اعطا می‌شود اما بسیاری از مهاجران برای اخذ اقامت اسپانیا از این روش استفاده می‌کنند. اقامت اسپانیا در کنار سرمایه گذاری مطمئن انگیزه کافی برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا را به وجود می‌آورد. این قانون توسط کشورهای حاشیه اتحادیه اروپا مثل اسپانیا، پرتغال و یونان ارائه شد تا جذب خریداران،‌بازدیدکنندگان و سرمایه گذاران خارجی به مناطق ساحلی خود را تسهیل کند.

گلدن ویزای اسپانیا از طری خرید دارایی‌هایی مثل خرده فروشی، اماکن تجاری، کارخانه‌ها، مزارع و انواع سرمایه‌ها ممکن است اما برای اغلب مهاجران ماهیت مسکونی پیدا کرده است. البته بهترین راه برای اخذ اقامت اسپانیا خرید منزل است که مطمئن هم هست. البته امکان فروش ملک و خارج کردن سرمایه نیز وجود دارد اما در این صورت پس از مدتی اقامت خود در اسپانیا را از دست می‌دهید.

مدت زمان اقامت از طریق Golden Visa اسپانیا

مجوز اقامت در اسپانیا تنها برای شهروندان غیر اروپایی از طریق گلدن ویزا طراحی شده و شهروندان اروپایی خود اجازه اقامت در اروپا را دارند. اخذ ویزای طلایی اسپانیا یکی از روش‌های سریع برای مهاجرت به اسپانیا است که اقامت آسان را نیز برای شما فراهم می‌کند. بلافاصله پس از اخذ گلدن ویزای اسپانیا می‌توانید برای اقامت 2 ساله درخواست بدهید یا اینکه اجازه دهید اجازه اقامت 1 ساله تان به پایان برسد.

پس از منقضی شدن اعتبار ویزای طلایی، می‌توانید اقامت خود را به صورت نامحدود تمدید کنید و یا اینکه با اخذ تابعیت، حق شهروندی اسپانیا را کسب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای طلایی اسپانیا و جزئیات آن، توصیه می‌کنیم با کارشناسان چهره نگار در تماس باشید.

اسپانیا کشوری در جنوب غربی اروپا است. همه ساله افراد زیادی برای مقاصد مختلفی مانند سرمایه‌گذاری یا تحصیلی به این کشور سفر می‌کنند. برای ورود به یک کشور نیاز به ویزا است و یکی از راه‌های دریافت ویزای اسپانیا نیز ویزای طلایی اسپانیا می‌باشد. در این مطلب به بررسی گلدن ویزای اسپانیا و شرایط و مراحل آن می‌پردازیم.

سرمایه‌گذاری جهت اخذ ویزای طلایی اسپانیا

سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های رایج برای گرفتن ویزا یک کشور است و اسپانیا نیز از این قاعده مستثنی نیست. ویزای طلایی اسپانیا ویزای اقامتی بوده که برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا که تصمیم دارند سرمایه‌گذاری قابل توجهی در این کشور داشته‌باشند صادر می‌شود. با توجه به این ویزا به سرمایه‌گذار و اعضای خانواده وی اجازه اقامت در اسپانیا، سفر کردن به حوزه‌ی شینگن و… داده‌می‌شود.

راه دیگر برای دریافت اخد ویزای این کشور ویزای تمکن مالی اسپانیا است که می توانید درخواست دهید.

سرمایه برای دریافت گلدن ویزای اسپانیا - ویزای طلایی اسپانیا

شرایط متقاضیان ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا

برای اینکه بتوانید ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا را دریافت نمایید باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • داشتن حداقل سن قانونی (بالا ۱۸ سال)
 • عدم سو پیشینه در کشور محل اقامت خود و همچنین در کشور مقصد یعنی اسپانیا
 • داشتن بیمه درمانی معتبر در اسپانیا
 • عدم سابقه ریجکتی ویزا شینگن یا ممنوعیت ورود به هریک از کشورهای اتحادیه اروپا
 • داشتن تمکن مالی کافی برای حمایت از خود و سایر اعضای خانواده در طول زمان اقامت در اسپانیا

مراحل درخواست ویزای طلایی اسپانیا

دریافت ویزای طلایی اسپانیا مانند دریافت هر ویزای طلایی دیگری مراحل مختلفی که دارد که شامل موارد زیر است:

 • مرحله‌ی اول

در اولین قدم باید یکی از گزینه‌های سرمایه‌گذاری که شرایط آن را دارید انتخاب نمایید. حتی ممکن است لازم باشد به این کشور برای نهایی کردن فرایند سرمایه‌گذاری خود سفر کنید.

 • مرحله‌ی دوم

در این مرحله می‌توانید برای ویزای طلایی اقدام نمایید. شما باید ظرف سه ماه پس از سرمایه‌گذاری، درخواست ویزای خود را به همراه تمام اسناد و مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای طلایی را به سفارت یا کنسولگری اسپانیا ارسال کنید.

 • مرحله‌ی سوم

مرحله‌ی آخر نیز مربوط به دریافت اجازه اقامت است که پس از آن می‌توانید به اسپانیا سفر کنید.

درخواست ویزای طلایی اسپانیا چه مراحلی دارد ؟ - گلدن ویزای اپسانیا

روش‌های اقامت از طریق گلدن ویزای طلایی اسپانیا

یکی از مزایای گلدن ویزا اسپانیا امکان اقامت در آن کشور است.

برای اقامت در کشور اسپانیا به روش سرمایه‌گذاری می‌توانید از روش‌های مختلفی اقدام نمایید. این روش‌ها و میزان سرمایه‌مورد نیاز برای آ‌ن‌ها عبارتند از موارد زیر :

 • خرید ملک: به ارزش ۵۰۰هزار یورو
 • خرید اوراق قرضه: به ارزش ۲ میلیون یورو
 • سپرده مالی: به ارزش ۱ میلیون یورو
 • خرید سهام شرکت اسپانیایی: به ارزش ۱ میلیون یورو
 • سرمایه گذاری در صندوق سرمایه اسپانیا: به ارزش ۱ میلیون یورو

با توجه به موارد گفته‌شده حداقل میزان مورد نیاز سرمایه برای سرمایه‌گذاری در این کشور ۵۰۰ هزار یورو است. اما این کشور شرایط جدیدی را نیز برای دریافت گلدن ویزا پیش‌بینی کرده‌است تا افراد بتوانند با سرمایه‌ی کمتر از این میزان نیز سرمایه‌گذاری کنند.

دریافت ویزا با شرایط مالی کمتر از ۵۰۰ هزار یورو به این صورت است که شما می‌توانید هتل، رستوران زنجیره‌ای و… را خرید نمایید و از همان ابتدا ملک خود را به شرکت‌های هلدینگی که این فروشگاه‌ها را اجاره می‌کنند، اجاره دهید. در این حالت نیاز نیست که شما ۵۰۰ هزار یورو پرداخت نمایید، بلکه شما می‌توانید ۳۵۰ هزار یورو پرداخت کنید و باقی‌مانده را که مبلغ ۱۵۰ هزار یورو می‌باشد آن شرکت هلدینگ از جانب شما پرداخت خواهد کرد.

نکته‌ مورد توجه در مورد این روش از سرمایه‌گذاری این بوده که شما تا ده سال حق استفاده از آن ملک را نخواهید داشت زیرا ملک شما به شرکت هلدینگ اجاره داده‌شده‌است. از دیگر نکات مورد توجه در این روش سرمایه‌گذاری ضمانت برگشت وجه است. به این معنی که اگر بعد از ۱۰ سال بخواهید ملک خود را بفروشید اگر قیمت ملک از ۵۰۰هزار یورو بیشتر شده‌باشد، می توانید با قیمت بالاتر آن را بفروشید واگر قیمت آن از ۳۵۰ هزار یورو پایین‌تر آمده‌‌باشد شما مبلغ ۳۵۰هزاریورو که در ابتدا سرمایه‌گذاری کرده‌اید را پس خواهید گرفت.

مدارک لازم برای درخواست ویزای طلایی اسپانیا

برای گرفتن ویزای طلایی اسپانیا مدارک و اسناد مختلفی مورد نیاز است. مدارک مورد نیاز برای گرفتن گلدن ویزا دو دسته‌ هستند که شامل مدارک عمومی و مدارک سرمایه‌گذاری می‌باشد.

مدارک عمومی

 • فرم درخواست ویزای اسپانیا
 • دو قطعه عکس در اندازه پاسپورت مطابق با دستورالعمل‌های تصویری گفته‌شده برای ویزای اسپانیا
 • پاسپورت معتبر با حداقل دو صفحه خالی (ممکن است به یک فتوکپی از صفحه اطلاعات شخصی پاسپورت خود نیز نیاز باشد)
 • مدرک تمکن مالی؛ این مدرک نشان‌دهنده‌ی این است که شما درآمد کافی برای حمایت از خود و خانواده‌تان را دارید.
 • گواهی عدم سو پیشینه (باید ظرف سه ماه قبل از درخواست صادر شود)
 • گواهی بیمه درمانی (خصوصی یا دولتی) نزد یک شرکت بیمه معتبر که در اسپانیا فعالیت می‌کند.
 • گواهی اعتبار سرمایه گذاری
 • گواهی پرداخت هزینه ویزا (۸۰ یورو برای فرد بزرگسال)
 • مدارک اثبات هویتی برای کسانی که از طریق نماینده (وکالتی) اقدام می‌کنند.

مدارک سرمایه‌گذاری

مدارک مورد نیاز برای اثبات سرمایه و سرمایه‌‌گذاری نیز با توجه به نوع هر سرمایه‌گذاری متفاوت است.

شرایط اخذ تابعیت از طریق ویزای طلایی اسپانیا

برای اینکه به وسیله‌ی ویزای طلایی اسپانیا اقامت این کشور را دریافت نمایید شرایط و فرایندی وجود دارد. این شرایط و فرایند به شرح زیر است:

 1. گلدن ویزای اسپانیا زمانی که صادر می‌شود ۱ سال اعتبار دارد.
 2. سرمایه‌‌گذار باید در طول یک سال که ویزای طلایی معتبر است به این کشور مهاجرت نماید و ویزای خود را با اقامت دو ساله اسپانیا مبادله کند.
 3. اجازه اقامتی که به سرمایه‌گذار داده‌می‌شود قابلیت تمدید دارد.
 4. سرمایه‌گذار این امکان را دارد تا به مدت نامحدود ویزای صادر شده را تمدید کند.

اقامت دائم

اگر برایتان این سوال وجود دارد که چطور می‌توان پس از دریافت ویزای طلایی اقامت دائم را دریافت کرد باید گفت که برای دریافت اقامت دائم باید به مدت پنج سال در اسپانیا زندگی کنید. همچنین باید به این نکته توجه داشته‌باشید که شما باید در طول یک سال حداقل ۶ ماه در اسپانیا حضور داشته‌باشید چرا که در غیر این صورت امکان دریافت اقامت دائم را نخواهید داشت. پس از گذشت ۱۰ سال نیز می‌توانید پاسپورت اسپانیا را درخواست نمایید. البته جهت دریافت پاسپورت باید به زبان اسپانیایی مسلط باشید.

ویزای طلایی اسپانیا این امکان را به سرمایه‌گذار می‌دهد تا برای خود و خانواده‌‌‌ی خود اجازه‌ی اقامت این کشور را دریافت نماید. همچنین ویزای طلایی اسپانیا به سرمایه‌‌گذار و خانواده‌ی وی اجازه‌ی سفر در محدوده‌ی اتحادیه شینگن اروپا ، کار در نقاط مختلف اسپانیا، دریافت اقامت دائم پس از ۵ سال، تحصیل رایگان فرزندان و… را می‌دهد. بنابراین با توجه به موارد گفته‌شده اگر می‌خواهید در یک کشور اروپایی سرمایه‌گذاری نمایید و ویزا بگیرید اسپانیا یکی از کشورهای مناسب برای این کار خواهد بود.

موسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار آماده ارائه مشاوره و خدمات مهاجرتی به شما عزیزان می باشد.

مزایای مهاجرت به روش گلدن ویزای اسپانیا

مسیر سریع برای اخذ اقامت

ویزای طلایی اسپانیا یک مسیر سریع برای اخذ اقامت اسپانیا است. پس از دریافت ویزا، می توانید بدون هیچ محدودیتی در اسپانیا زندگی و کار کنید.

تابعیت اتحادیه اروپا

پس از پنج سال زندگی در اسپانیا با ویزای طلایی، ممکن است واجد شرایط درخواست شهروندی اسپانیا باشید. این به شما حق زندگی، کار و تحصیل در هر کشور اتحادیه اروپا را می دهد.

مزایای مالیاتی

بسته به نوع سرمایه گذاری که انجام می دهید، ممکن است واجد شرایط معافیت های مالیاتی خاصی در اسپانیا باشید. به عنوان مثال، اگر در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید، ممکن است بتوانید مالیات بر دارایی را از درآمد مشمول مالیات خود کسر کنید.

فرصتی برای تجربه فرهنگ اسپانیایی

اسپانیا دارای فرهنگ غنی و متنوعی است و شما این فرصت را خواهید داشت تا زمانی که در آنجا زندگی می کنید آن را تجربه کنید.

معایب مهاجرت به روش گلدن ویزای اسپانیا

نیاز سرمایه گذاری بالا

حداقل نیاز سرمایه گذاری برای ویزای طلایی اسپانیا 500000 یورو است. این مقدار پول قابل توجهی است و برای همه گزینه ای نیست.

شرایط ویزا

شرایط ویزا برای ویزای طلایی اسپانیا می تواند پیچیده باشد. مهم است که تحقیقات خود را انجام دهید و مطمئن شوید که قبل از درخواست، تمام شرایط را برآورده می کنید.

سوالات متداول گلدن ویزای اسپانیا

شما با خرید ملک در اسپانیا گلدن ویزای اسپانیا را دریافت خواهید کرد.

در ابتدا یک بازه 2 ساله و سپس 2 اقامت 5ساله به فرد ارائه می‌شود

خیر. شرط حضور ندارد. هرچند بهتر است برای تسریع در دریافت پاسپورت نیمی از سال را در اسپانیا گذراند.

500 هزار یورو

فرد اصلی امکان استخدام شدن را ندارد، ولی امکان خوداشتغالی برای ایشان فراهم است. امکان استخدام برای سایر افراد فراهم است.

بله.

بعد از گذشت 10 سال

خیر . سرمایه خودتان را باید به عنوان سرمایه در نظر بگیرید.

بله . در صورت عدم اثبات حفظ میزان سرمایه گذاری در این کشور.

باید حداقل 10 سال اقامت داشته و شرایط سرمایه گذاری را در اسپانیا حفظ کنید.تا بتوانید برای پاسپورت درخواست دهید.

حداقل ملکی به اندازه پانصد هزار یورو را خریداری کنید.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

ثبت شرکت در عمان

استارتاپ ویزا فنلاند

استارتاپ ویزا دانمارک

استارتاپ ویزا استونی

استارتاپ ویزا ایرلند

خرید ملک در قبرس

ویزا گلوبال تلنت استرالیا

ویزا سرمایه‌گذاری استرالیا

خرید ملک در اسپانیا

ثبت شرکت در اسپانیا

ویزای تمکن مالی اسپانیا

ویزا فریلنسری اسپانیا (خود اشتغالی)

ویزا کارآفرینی اسپانیا

خرید ملک در ترکیه

گلدن ویزا پرتغال

خرید ملک در پرتغال

ویزای تمکن مالی پرتغال

استارتاپ ویزا پرتغال

ثبت شرکت در پرتغال

استارتاپ ویزا فرانسه

ویزا گلوبال تلنت فرانسه

ویزای تمکن مالی فرانسه

ثبت نام لاتاری آمریکا 2025

ویزای EB1 آمریکا

گلدن ویزای یونان

خرید ملک در یونان

ویزای تمکن مالی یونان

استارتاپ ویزا اتریش

ثبت شرکت در اسلواکی

ثبت شرکت در سوئد

استارتاپ ویزا سوئد

گلدن ویزا امارات

استارتاپ ویزا هلند

استارتاپ ویزا ایتالیا

ثبت شرکت در ایتالیا

Licensed Skilled Worker

ویزا گلوبال تلنت انگلیس

نمایندگی GBM

اینوویتر فاندر ویزا انگلیس

ثبت شرکت در آلمان

ویزای فریلنسری آلمان (خوداشتغالی)

ویزای IMP C11

ویزای ICT کانادا

ویزا نمایندگی کانادا

استارتاپ ویزا کانادا

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره گلدن ویزای اسپانیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .