سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

اینوویتر فاندر ویزا انگلیس

انگلستان

مشاوره رایگان

اینوویتر فاندر ویزا انگلیس چیست؟

نیمه فوریه سال 2023 وزارت کشور انگلستان پایان دوره پذیرش ویزای استارتاپ را اعلام کرده و آغاز پذیرش علاقه مندان به ویزای اینوویتور فاندر انگلیس را اعلام کرد. این روش جدید تا نود درصد به ویزای استارتاپ شبیه است هرچند که تفاوت های اندکی دارد. ویزای اینوویتر فاندر انگلیس برای اشخاصی مناسب است که از صاحبان باتجربه استارتاپ‌های خلاقانه هستند و هدف آن‌ها راه‌اندازی کسب‌وکار و استارتاپ خود در بریتانیا و یکی از کشورهای انگلیسی‌زبان مانند اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز است. کسانی که این ویزا را می‌گیرند می‌توانند همراه با اعضای خانواده خود شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال سن، اقامت سه ساله این کشور را دریافت کنند. البته پس از این مدت می‌توانند اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کنند. درمجموع کسانی می‌توانند برای گرفتن این ویزا اقدام کنند که شرایط زیر را داشته باشند:

 • افرادی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکاری خلاقانه و نوآورانه در بریتانیا را داشته باشند (منظور از نوآورانه این است که ایده‌ای کاملاً جدید باشد و متفاوت از هر چیز دیگری که در بازار وجود دارد ارائه شود).
 • کسب‌وکار ارائه‌شده یا ایده کسب‌وکار را یکی از چهار تائید کننده رسمی معرفی شده توسط وزارت کشور انگلیس تائید کرده باشند.
 • صاحب کسب‌وکار سایر شرایط لازم را نیز داشته باشد.

در ادامه شرایط اخذ ویزای اینوویتر فاندر انگلیس را به‌طور کامل شرح داده‌ایم.

فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

تأیید شایستگی ایده استارتاپی برای اخذ اینوویتر فاندر ویزا انگلستان

شما به‌عنوان متقاضی دریافت ویزای اینوویتر فاندر انگلیس باید بتوانید ثابت کنید ایده استارتاپی شما شرایط زیر را دارد:

 • ایده باید کاملاً نوآورانه باشد: ایده‌ای که برای استارتاپ خود ارائه می‌کنید، حتماً باید با سایر کارهای موجود در بازار به‌طور کامل متفاوت باشد.
 • پتانسیل رشد و پیشرفت داشته و در بازار رقابتی امروز بادوام باشد.
 • ایده باید مقیاس‌پذیر باشد: باید شواهدی ارائه دهید که ثابت کند برنامه شما شامل ایجاد مشاغل مختلف و توسعه و رشد بازارهای ملی و بین‌المللی است.
 • ایده فوق را در حد قابل قبولی اجرا کرده باشید تا قابلیت های آن قابل مشاهده باشد.

اگر می‌خواهید ایده کسب‌وکار شما واجد شرایط باشد باید در موارد زیر نیز تأیید شود.

شرایط اخذ اینوویتر فاندر ویزا انگلیس

شرط لازم برای اخذ ویزای اینوویتر فاندر انگلیس راه‌اندازی کسب‌وکار نوآورانه است، اما شرط کافی برای آن نیست و متقاضی باید مجموعه شرایطی را دارا باشد که در آن صورت این ویزا به او تعلق خواهد گرفت.

شرایط بیزینسی و استارتاپی

شرایط بیزینسی و استارتاپی واجب‌ترین شرط لازم برای اخذ این ویزاست. متقاضی حتماً باید ایده استارتاپی خلاقانه به همراه تأیید آن و تجربه اجرایی بودنش را ارائه دهد. تأیید این ایده از سمت یکی از اسپانسرهای مورد تأیید اداره مهاجرت انگلیس انجام می‌شود. برای این استارتاپ حداقل سرمایه مورد نیاز ۵۰ هزار پوند انگلیس است که یا خود متقاضی آن سرمایه را دارد یا یک شرکت سرمایه‌گذار در ایران یا انگلیس باید حداقل ۵۰ هزار پوند در این بیزینس سرمایه‌گذاری کرده باشد.

دانش زبان انگلیسی

به مجموعه مهارت‌های listening, speaking, reading و writing یعنی فهمیدن مهارت انگلیسی، صحبت کردن به انگلیسی، خواندن متن انگلیسی و نوشتن یک متن انگلیسی‌زبان، به‌اصطلاح دانش زبان انگلیسی می‌گویند. متقاضی اخذ این ویزا حتماً باید سطح دانش زبان انگلیسی مناسبی داشته باشد و بتواند آن را اثبات کند. این اثبات از طریق یک مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس با حداقل نمره ۵/۵ انجام می‌شود.

تمکن مالی

متقاضی اخذ اینوویتر فاندر ویزای انگلیس باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد؛ یعنی حداقل پولی که در حساب او به مدت ۲۸ روز وجود دارد، معادل ۱۲۷۰ پوند انگلیس باشد. اگر متقاضی قصد دارد به همراه خانواده‌اش از این ویزا استفاده کند، تمکن مالی مورد نیاز برای همسر و فرزندانش شامل حداقل ۲۸۵ پوند برای همسر، ۳۱۵ پوند برای فرزند اول و برای سایر فرزندان هرکدام ۲۰۰ پوند است.

سایر شرایط اخذ ویزای اینوویتر فاندر

برای اخذ این ویزا شرایط دیگری نیز ضروری است؛ از جمله داشتن حداقل ۱۸ سال یا بیشتر. همچنین متقاضی باید مدارکی دال بر عدم سوءپیشینه خود و همراهانش ارائه دهد. علاوه بر آن سلامت جسمی و روانی آن‌ها نیز باید تأیید شود.

اگر برای ویزای اینوویتر فاندر واجد شرایط نبودم چه کار کنم؟

اگر واجد شرایط این نوع ویزا نبودید و همچنان قصد مهاجرت به انگلیس و اخذ ویزای کاری این کشور را داشتید، می‌توانید از سایر روش‌های اخذ ویزای کاری انگلیس استفاده کنید. این روش‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

ویزای کاری طولانی‌مدت انگلیسی (TIER 2) ویزای کاری کوتاه‌مدت انگلیس (TIER 5)
ویزای گلوبال بیزنس موبیلیتی انگلیس ویزای گلوبال تلنت انگلیس

مدت‌زمان اقامت با اینوویتر فاندر در انگلیس

اگر واجد یکی از شرایط زیر باشید، می‌توانید به مدت حداقل ۳ سال در انگلیس اقامت کنید:

 1. با ویزای اینوویتر فاندر به انگلیس آمده باشید.
 2. درصورت اقامت در انگلیس از طریق سایر ویزاها طی مدت اقامت خود، آن را به اینوویتر فاندر تغییر داده باشید.

پس از ۱۲ تا ۲۴ ماه باید با اسپانسر تأییدکننده خود ملاقات داشته باشید و به او ثابت کنید بیزینس شما در حال پیشرفت است. اگر این اسپانسر به هر دلیلی تأییدیه شما را پس بگیرد، مدت‌زمان ویزای شما کوتاه‌تر خواهد شد. در این صورت اگر قصد بیشتر ماندن در انگلیس را داشته باشید، باید پیش از انقضای ویزای فعلیتان درخواست یک تأییدیه جدید بدهید.

تمدید ویزای اینوویتر فاندر بریتانیا

زمانی که مهلت ویزای شما به پایان می‌رسد، می‌توانید برای تمدید اقامت خود به مدت ۳ سال دیگر اقدام کنید. محدودیتی در تمدید مدت‌زمان اقامت خود و اینکه چند بار دیگر این تمدید را انجام دهید، وجود ندارد. ممکن است بخواهید پس از پایان اقامت ۳ ساله خود در بریتانیا برای درخواست اقامت دائم در این کشور درخواست دهید.

نحوه درخواست اینوویتر فاندر

درخواست باید آنلاین باشد. برای درخواست ویزا ابتدا باید احراز هویت شوید و سپس مدارک خود را ارائه دهید. اگر برای انجام این کار به یک قرار ملاقات نیاز دارید، ممکن است مجبور شوید زمان بیشتری را برای آن در نظر بگیرید. البته هنگام شروع برنامه‌های خود به‌راحتی متوجه خواهید شد که به آن زمان بیشتر و قرار ملاقات نیاز دارید یا خیر.

پس از درخواست آنلاین و ارائه مدارکتان، فرایند اخذ ویزا مدت‌زمانی طول خواهد کشید. اگر در خارج از بریتانیا باشید، معمولاً ۳ هفته طول می‌کشد و اگر در داخل بریتانیا باشید، این فرایند ۸ هفته زمان می‌برد. اگر برای اخذ اینوویتر ویزای خود قرار ملاقات نیاز داشتید، می‌توانید با پرداخت مقداری پول کارها را سریع‌تر پیش ببرید. تمام این موارد به این بستگی دارند که هنگام درخواست خارج از بریتانیا باشید یا داخل آن. نحوه درخواست شما به شرایط زیر بستگی دارد:

 • هنگام درخواست خارج از انگلستان هستید و قصد دارید به انگلستان بیایید.
 • داخل انگلستان هستید و می‌خواهید ویزای فعلی خود را تمدید کنید.
 • داخل بریتانیا هستید و قصد دارید نوع ویزای خود را تغییر دهید.
 • همسر و فرزندان شما نیز می‌توانند به‌عنوان همراهان شما در بریتانیا درخواست ویزا کنند.

هزینه اخذ ویزای اینوویتر فاندر انگلیس

هزینه‌ای که برای اخذ ویزای اینوویتر فاندر انگلیس پرداخت می‌کنید کاملاً به این بستگی دارد که شما در چه موقعیتی آن را درخواست می‌کنید و در هنگام درخواست ویزا کجا هستید. شما ملزم به پرداخت هزینه ویزا برای خود به‌عنوان متقاضی و هریک از همراهانتان به‌طور جداگانه هستید. هزینه اینوویتر فاندر ویزا انگلیس در جدول زیر به‌طور خلاصه آمده است. سایر هزینه‌هایی که هنگام درخواست ویزای اینوویتر فاندر پرداخت می‌شود، شامل هزینه مراقبت‌های بهداشتی نیز خواهد بود که حتماً باید پیش از ارائه درخواست مبلغ آن را چک کنید.

درخواست داخل بریتانیا درخواست خارج از بریتانیا شخصی که درخواست‌کننده ویزاست
۱۲۹۲ پوند ۱۰۳۶ پوند متقاضی
۱۲۹۲ پوند برای هرکدام ۱۰۳۶ پوند برای هرکدام همسر و فرزندان متقاضی

اگر برای تمدید مدت‌زمان ویزای و اقامت خود در انگلیس درخواست می‌دهید یا قصد دارید نوع ویزای خود را عوض کنید، حتماً باید اطلاعات هویتی خود مانند عکس و اثر انگشت نیز ارائه دهید که البته این‌ها مستلزم پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای نیستند و کاملاً رایگان انجام می‌شوند.

مزایا و محدودیت‌های اینوویتر فاندر ویزا انگلیس

داشتن ویزای اینوویتر فاندر انگلیس مزایایی برای شما دارد و در عین حال برخی محدودیت‌ها نیز با خود به همراه خواهد داشت. اگر موفق به اخذ این ویزا شوید، لیستی از کارهایی که می‌توانید با این ویزا انجام دهید و محدودیت‌هایی که این ویزا برای شما به همراه دارد به شما ارائه خواهد شد.

مزایای اینوویتر فاندر ویزا

 • شما می‌توانید با داشتن این ویزا، یک یا چندین کسب‌وکار در بریتانیا راه‌اندازی کنید.
 • با داشتن اینوویتر فاندر می‌توانید در بریتانیا برای خود کار کنید؛ مثلاً به‌عنوان یک مدیر استخدام شوید یا به‌عنوان عضوی از یک شراکت تجاری به‌صورت خوداشتغالی مشغول به کار شوید.
 • کارهایی غیر از شغل خود انجام دهید. البته اگر در آن‌ها مهارت داشته باشید؛ برای مثال شغلی که در لیست واجدان شرایط خود مهارت را به‌عنوان شرط اصلی دارد یا شغلی که به حداقل مدرک سطح ۳ نیاز داشته باشد.
 • همسر و فرزندان خود را در صورت واجد شرایط بودن به‌عنوان همراهان و وابستگان خود به همراه داشته باشید.
 • با داشتن این ویزا می‌توانید به‌راحتی به خارج از انگلستان سفر کنید و دوباره به این کشور بازگردید.
 • اگر ویزای اینوویتر فاندر انگلیس داشته باشید، می‌توانید پس از ۳ سال اقامت در انگلستان درخواست اقامت دائم دهید. این در صورتی است که واجد شرایط اقامت دائم باشید.

محدودیت‌های اینوویتر فاندر ویزا

 • اگر اقامت شما در انگلیس از طریق اینوویتر فاندر ویزا انگلیس باشد، نمی‌توانید به‌عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای مثلاً یک مربی ورزشی مشغول به کار شوید.
 • شما درصورت داشتن ویزای اینوویتر فاندر نمی‌توانید برای بیشتر مزایا مانند صندوق دولتی یا بازنشستگی دولتی درخواست دهید.

سخن پایانی

اینوویتر فاندر ویزای انگلیس یکی از انواع ویزاهای کار برای بریتانیاست که متقاضیان می‌توانند به‌کمک آن برای خود و اعضای خانواده‌شان اقامت دائم بریتانیا بگیرند. از شرایط ضروری برای این نوع ویزا ارائه ایده استارتاپی نوآورانه و کاملاً خلاقانه است. البته شرایط دیگری نیز برای دریافت این ویزا وجود دارد که آن‌ها را به‌طور مفصل شرح دادیم.

هزینه دریافت این ویزا برای متقاضی و هریک از همراهانش بسته به موقعیت و مکانی که از آن درخواست می‌دهند، متفاوت است. نحوه درخواست آنلاین است و می‌تواند در داخل انگلستان صورت بگیرد که به‌صورت تمدید ویزا یا تغییر نوع آن انجام می‌شود. همچنین می‌تواند خارج از انگلستان صورت بگیرد و برای افرادی است که قصد دارند تازه به انگلستان بیایند.

اخذ ویزای اینوویتر فاندر برای دارندگان آن مزایا و محدودیت‌هایی دارد که هنگام دریافت آن لیست این موارد را دریافت خواهند کرد. اگر در این زمینه تجربه‌ای دارید خوشحال خواهیم شد آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

مزایای مهاجرت به روش اینوویتر فاندر ویزا انگلیس

میزان سرمایه گذاری

میزان سرمایه‌گذاری اولیه با ۵۰ هزار پوند

مدت اقامت

امکان زندگی در کشور انگلیس به مدت ۳ سال (با قابلیت تمدید بیشتر)

همراهی خانواده

امکان همراهی شرکای کاری و خانواده به کشور انگلیس

تحصیل فرزندان

امکان تحصیل رایگان فرزندان زیر 18 سال

حمایت کاری و تجاری

بهره‌مندی از حمایت‌های کاری و تجاری کشور انگلیس

معایب مهاجرت به روش اینوویتر فاندر ویزا انگلیس

دریافت ویزا

ایده کاری شما برای دریافت ویزای اینویتور انگلیس باید کاملاً جذاب، خلاقانه و قابل اثبات باشد.

تمکن مالی زیاد

باید حداقل ۱۲۷۰ پوند برای اثبات تمکن مالی به مدت 28 روز در حساب خود داشته باشد (این مبلغ به ازای هر متقاضی اصلی و تمکن مالی همسر و فرزندان نیز جداگانه لحاظ می‌شود).

الزام داشتن مدرک آیلتس

باید مدرک زبان آیلتس یوکاوی جنرال با حداقل نمره ۵٫۵ داشته باشید.

سؤالات متداول درباره اینوویتر فاندر ویزا انگلیس

ویزای اینویتور فاندر که قبلاً به‌عنوان ویزای اینویتور یا ویزای ابتکار انگلیس شناخته می‌شد، ویزایی است که به افراد با ایده‌های کاری و بیزینسی نوآورانه و استارت‌آپی داده می‌شود.

مدت زمان اقامت این ویزا در ابتدا 3 است که می‌توان آن را به‌صورت نامحدود تمدید کرده و سپس درخواست اقامت دائم انگلیس را داد.

بله، با داشتن این ویزا می‌توان همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز به انگلیس برد.

بله، با این ویزا می‌توان همکارانی که در رشته موردنظر با شما همکاری دارند را با خود همراه کرد.

مهم‌ترین شرطی که متقاضی این ویزا باید داشته باشد این است که ایده استارتاپی کاملاً خلاقانه و نوآورانه برای کسب‌وکار خود در انگلیس داشته باشد. این ایده را باید اسپانسرهای مربوط تأیید کنند.

این ویزا ۳ تا ۶ سال اعتبار دارد و پس از آن می‌توان به‌طور نامحدود آن را هر ۳ سال یک بار تمدید کرد یا آن را به ویزای اقامت دائم تغییر داد.

این هزینه بسته به اینکه متقاضی در انگلیس باشد یا خارج از آن، برای او و همراهانش متفاوت است. هزینه درخواست‌های خارج از بریتانیا برای هر فرد ۱۰۳۶ پوند و هزینه درخواست‌های داخل بریتانیا برای هر فرد ۱۲۹۲ پوند است.

این درخواست آنلاین است و پس از احراز هویت، ارائه مدارک و پرداخت هزینه ویزا، درصورت واجد شرایط بودن می‌توانید آن را دریافت کنید.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

استارتاپ ویزا فنلاند

استارتاپ ویزا دانمارک

استارتاپ ویزا استونی

استارتاپ ویزا ایرلند

استارتاپ ویزا پرتغال

استارتاپ ویزا فرانسه

استارتاپ ویزا اتریش

استارتاپ ویزا سوئد

استارتاپ ویزا هلند

استارتاپ ویزا ایتالیا

استارتاپ ویزا کانادا

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره اینوویتر فاندر ویزا انگلیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .