سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

master's degree in canada

کانادا

مشاوره رایگان

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا چیست؟

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا یک گزینه محبوب در بین دانشجویان بین‌المللی است که به دنبال مدرک معتبر و آموزش با کیفیت بالا هستند. مدرک کارشناسی ارشد به طور کلی به MA (کارشناسی ارشد هنر) یا M.Sc (کارشناسی ارشد علوم) تقسیم می‌شود. درحالی که مورد اول مدرکی است که به رشته‌های تحصیلی مبتنی بر هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی داده می‌شود. اما دومی رشته‌هایی را در بر می‌گیرد که تحت علوم زیست‌شناسی و شیمی قرار می‌گیرند.

مقاطع کارشناسی ارشد برای رشته‌های دیگر نیز وجود دارد که شامل موسیقی، آموزش، مدیریت بازرگانی و غیره می‌شود. به طور معمول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا بسته به رشته تخصصی که توسط دانشجو انتخاب می‌شود، بین یک تا دو سال است. کارشناسی ارشد در کانادا یک برنامه مبتنی بر رشته یا پایان‌نامه برای تحصیلات عالی در این کشور است. با این حال، برخی از دانشگاه های کانادا آن را به صورت ترکیبی از این دو ارائه می‌دهند.

تمام اطلاعات مربوط به شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و هزینه‌های آن را در این مقاله بخوانید.
فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

چرا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا؟

مزایای زیادی برای دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های کانادا را دارند، وجود دارد:

دانشگاه‌های مشهور بین‌المللی: کانادا در مجموع 26 دانشگاه در میان 300 دانشگاه برتر رنکینگ معتبر و جهانی QS در سال 2020 داشته است. از بهترین دانشگاه های کانادا می‌توان به دانشگاه‌هایی مانند تورنتو و مک گیل اشاره کرد.

کار در حین تحصیل: دانشجویان بین‌المللی در کانادا می‌توانند تا ۲۰ ساعت در هفته در دوران تحصیل و حداکثر ۳۰ ساعت در هفته در تعطیلات، بدون نیاز به کسب مجوز، کار کنند. چندین رشته تحصیلی نیز فرصت‌های کارآموزی یا تجربه کار را به دانشجویان ارائه می‌دهند.

تحقیقات: کانادا به دلیل دانشگاه‌های پرتحرک و تحقیقاتی مشهور است. دانشگاه های کانادا فرصت‌های تحقیقاتی را به دانشجویان ارائه می‌دهند که توسط دولت و صنایع مختلف پشتیبانی می‌شود.

فرصت‌های کاری پس از تحصیل در کانادا: این کشور محبوب یکی از معدود کشورهایی است که به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا پس از فارغ التحصیلی، تا ۳ سال در کانادا بمانند و کار کنند.

محیط چند فرهنگی و صلح‌آمیز: یکی از مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا مردم این کشور هستند! مردم کانادا همواره برخوردی دوستانه دارند و به راحتی می‌توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.
کانادا کشوری زیبا: از زیبایی دریاچه‌های بزرگ انتاریو و کوه‌های راکی گرفته تا بیابان‎های بکر مناطق وسیع شمال غربی، در طول دوره کارشناسی ارشد خود مکان‌های زیادی برای کاوش در این کشور وجود دارد.

چرا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا؟

بیشتر بدانید: راهنمای جامع اقامت دائم در کانادا

شرایط پذیرش در دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد چیست؟

انتخاب درست دانشگاه

چندین موسسه در کانادا مدرک کارشناسی ارشد را در رشته‌های مختلف به علاقمندان ارائه می‌دهند. اما انتخاب دانشگاه مناسب تصمیمی است که باید پس از بررسی دقیق اتخاذ شود. هر دانشجویی انتظار متفاوتی از دانشگاه انتخابی خود دارد، اما در اینجا چند عامل اساسی وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید:

برتری تحصیلی – تحقیق در مورد مربیان و استادان می‌تواند بینش وسیعی را در مورد رشته تحصیلی شما در دانشگاه های کانادا ارائه دهد. یک تجربه خوب می‌تواند از مرزهای آموزش سنتی فراتر رفته و از آموزش عالی برای مسیری که در پیش دارید، پشتیبانی کند.

مکان دانشگاه- انتخاب‌های محبوب برای تحصیل در کانادا شامل استان انتاریو، بریتیش کلمبیا، آلبرتا و کبک است. شهری را انتخاب کنید که از نظر سبک زندگی، بودجه و انتخاب دانشگاه مناسب‌ترین است.

هزینه – شهریه و بورسیه تحصیلی کانادا می‌تواند در میان دانشگاه‌ها متفاوت باشد. همچنین میزان کمک مالی و نوع بورسیه نیز تفاوت‌هایی دارد.

پشتیبانی بین‌المللی دانشجویان- دانشگاهی را پیدا کنید که از برنامه‌ریزی خوبی برای دانشجویان بین‌المللی برخوردار باشد. اینگونه دانشگاه‌ها می‌توانند در موارد ضروری مانند محل اقامت، رفاه دانشجویان و فرصت‌های شغلی پس از فارغ التحصیلی در کانادا مشاوره دهند.

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل کارشناسی ارشد – دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل، دانشگاه مک مستر، دانشگاه مونترال، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه اوتاوا، دانشگاه واترلو، دانشگاه وسترن و دانشگاه کالگری هستند.

تحصیل در کارشناسی ارشد در کانادا

مدارک لازم برای اخذ پذیرش ارشد از دانشگاه های کانادا

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا معیارهای متفاوتی دارند. با این حال، برخی از الزامات رایج در بیشتر رشته های کارشناسی ارشد در کانادا عبارتند از:

مدارک کارشناسی – اکثر موسسات آموزشی نیاز به مدارک قابل مطابقت با مدرک کارشناسی کانادا دارند.

توصیه‌ نامه – بسته به دانشگاهی که در کانادا انتخاب می‌کنید، ممکن است به توصیه‌نامه احتیاج داشته باشید. این توصیه‌نامه می‌تواند از سوی اساتید کالج، اساتید دانشگاهی یا کارفرمایان کار باشد.

تجربه کاری – بسته به دوره کارشناسی ارشد مورد نظرتان، ممکن است از دانشجویان خواسته شود که تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیل خود ارائه دهند.

آزمون زبان – دانشجویانی که زبان اصلی آنها انگلیسی نیست، باید در آزمون مهارت زبان انگلیسی، عموما آیلتس یا تافل شرکت کنند یا مدرک آن را ارائه دهند. نمره آیلتس 6.5 یا بیشتر، تافل 90 و همچنین مدارک معادل‌ دیگر مورد قبول دانشگاه های کاناداست. همچنین نمرات GRE (مورد نیاز برای دانشگاه های برتر) و LORs برای پذیرش در دوره‌های ارشد در کانادا نیاز است.

نمونه کار – برای تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا برخی از دانشگاه‌ها همچنین ممکن است نمونه‌های کتبی یا نسخه‌هایی از آثار منتشر شده درخواست کنند. این موارد بخشی از شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد است.

آزمونهای اضافی – نمرات آزمون GMAT / GRE می‌تواند در برخی از دانشگاه های کانادا برای رشته‌های مدیریت و مهندسی الزامی باشد.
ددلاین دانشگاه های کانادا: یکی از شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد، ددلاین دانشگاه‌هاست که معمولا در اکتبر – ژانویه است.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا چقدر است؟

مدت زمان تحصیل بیشتر رشته‌ های کارشناسی ارشد در کانادا از یک تا دو سال متغیر است. دوره کارشناسی ارشد در کانادا معمولا شامل ترکیبی از دوره‌ها و تحقیقات متعدد می‌شود. از این رو، تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا می‌تواند بین ۱۶،۲۵۰ تا ۲۸،۶۵۰ دلار کانادا در سال هزینه داشته باشد. هزینه تحصیل بسته به عوامل زیادی از جمله دانشگاه، رشته تحصیلی و محل اقامت شما متفاوت است.

با این حال، بسیاری از دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهند. شما می‌توانید از بورسیه تحصیلی دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد استفاده کنید. این بورسیه‌ها برای کاهش هزینه تحصیل در کانادا بسیار موردتوجه است.

مزایای مهاجرت به روش تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

تعالی دانشگاهی

دانشگاه های کانادا به دلیل دقت علمی، تخصص اساتید و فرصت های تحقیقاتی در سطح جهانی شناخته شده اند.

فرصت های تحقیقاتی

دانشگاه های کانادا اغلب امکانات و فرصت های تحقیقاتی عالی را برای مشارکت در پروژه های تحقیقاتی پیشرفته ارائه می دهند.

تسلط به زبان

تحصیل در یک محیط انگلیسی یا فرانسوی زبان می تواند مهارت های زبانی شما را بهبود بخشد که یک دارایی ارزشمند در بازار کار جهانی امروز است.

شبکه سازی

شما این شانس را خواهید داشت که با دانشجویان، اعضای هیات علمی و متخصصان ارتباط برقرار کنید و شبکه ای قوی برای آینده شغلی خود بسازید.

اجازه کار پس از فارغ التحصیلی

(PGWP) پس از تکمیل مدرک کارشناسی ارشد، ممکن است واجد شرایط PGWP باشید. به شما اجازه می دهد تا حداکثر سه سال در کانادا کار کنید و تجربه عملی کسب کنید.

راه رسیدن به اقامت دائم

مدرک کارشناسی ارشد کانادا می تواند به واجد شرایط بودن شما برای برنامه های مهاجرتی مختلف کمک کند و شانس شما را برای دریافت اقامت دائم افزایش دهد.

معایب مهاجرت به روش تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

هزینه های تحصیل

هزینه های تحصیل بین المللی برای برنامه های کارشناسی ارشد در کانادا می تواند بالا باشد، به خصوص برای افراد غیر مقیم. این می تواند فشار مالی را به تحصیل شما اضافه کند.

هزینه زندگی

هزینه های زندگی، از جمله محل اقامت، غذا، حمل و نقل و سایر هزینه ها، می تواند بر اساس منطقه متفاوت باشد و در شهرهای خاصی نسبتاً بالا باشد.

پذیرش رقابتی

پذیرش در برنامه های کارشناسی ارشد معتبر می تواند رقابتی باشد و به مدارک علمی قوی و برنامه نیاز دارد. مواد.

سوالات متداول درباره تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

بهترین رشته ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا ممکن است به علایق شخصی، اهداف شغلی و پیشینه تحصیلی شما بستگی داشته باشد. با این حال، برخی از محبوب ترین و برترین رشته ها در کانادا مربوط به رشته های زیر هستند12: مدیریت کسب و کار علوم کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی مهندسی و فناوری علوم علوم زیستی و پزشکی تحصیلات روانشناسی حسابداری و امور مالی اقتصاد و اقتصاد سنجی زبان و ادبیات انگلیسی

طول دوره کارشناسی ارشد در کانادا به نوع برنامه، رشته تحصیلی و دانشگاه بستگی دارد. به طور کلی، مدرک کارشناسی ارشد در کانادا 1 تا 2 سال طول می کشد تا تکمیل شود123. با این حال، برخی از برنامه ها ممکن است بیشتر طول بکشد، به خصوص اگر شامل یک پایان نامه، یک دوره آموزشی یا یک مقاله تحقیقاتی باشد. برخی از رشته های تحصیلی مانند حقوق و پزشکی نیز ممکن است به زمان بیشتری برای تکمیل نیاز داشته باشند.

شهریه دانشگاه های کانادا بسته به دانشگاه، برنامه و وضعیت اقامت شما متفاوت است. به طور کلی، هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی بیشتر از دانشجویان داخلی است. به طور متوسط ​​در کانادا، شهریه دانشگاه حدوداً هزینه دارد: 36100 دلار در سال برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی 21100 دلار در سال برای دانشجویان فارغ التحصیل بین المللی

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه

تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

تحصیل کارشناسی ارشد در چین

تحصیل کارشناسی ارشد در چک

تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند

تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه

تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

تحصیل کارشناسی ارشد در انگلیس

تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .