سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

تحصیل دکتری در کانادا

شرایط و مدارک تحصیل دکتری در کانادا

phd in canada

کانادا

مشاوره رایگان

تحصیل دکتری در کانادا چیست؟

تحصیل دکتری در کانادا این فرصت را به شما می‌دهد تا با اساتید برجسته کار کنید و از امکانات مدرن بهره ببرید. وقتی مدرک دکترا از دانشگاه های کانادا بگیرید، می‌توانید از یکی از بهترین طرح های ویزای کار پس از تحصیل در جهان استفاده کنید.

فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

چرا تحصیل دکترا در کانادا؟

دانشگاه‌های مشهور بین‌المللی: قدمت قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا به قرن هفدهم برمی‌گردد. این دانشگاه‌ها همچنین در بخش تحقیقات در سطح جهانی پیشرو هستند. شش دانشگاه کانادا در میان ۱۵۰ موسسه برتر جهان قرار دارند.
هزینه‌های تحصیل: تحصیل دکترا در کانادا به طور کلی ارزان تر از ایالات متحده آمریکا است. به طوری که برخی از دانشگاه ها در واقع هزینه‌های بین‌المللی را کاهش می‌دهند.
فرصت‌های پس از تحصیل: با اخذ مدرک دکترا از دانشگاه های کانادا اجازه دانید تا سه سال در این کشور زندگی و کار کنید. این مسیر شما را برای اخذ اقامت دائم در کانادا یا حتی شهروندی این کشور هموار می‌کند.

دکترا در کانادا

اگر می خواهید در این کشور ادامه تحصیل دهید، مقاله مدارک لازم برای ویزای کانادا را حتما بخوانید.

تحصیل دکترا در کانادا در یک نگاه

  • تعداد دانشگاه‌ها: ۹۸ دانشگاه
  • جوایز نوبل: ۲۷ جایزه
  • قدیمی‌ترین دانشگاه: دانشگاه لاوال – 1663 (Université Laval)
  • دانشجویان بین‌المللی: حدود ۲۸۰ هزار دانشجو
  • طول دوره دکترا در کانادا: ۳ تا ۶ سال
  • هزینه تحصیل دکتری در کانادا: ۲۵۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار
  • سال آکادمیک: سپتامبر تا آوریل
تحصیل دکتری در کانادا

ساختار تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

حدود ۱۰۰ دانشگاه تحقیقاتی در کانادا وجود دارد. این دانشگاه‌ها اغلب دوره دکتری را با همه امکانات و تخصص لازم برای آموزش از دانشجویان ارائه می‌دهند. دانشگاه های کانادا بسته به نحوه دریافت بودجه می‌توانند دولتی یا خصوصی باشند. دانشگاه های دولتی کانادا از نظر مالی توسط استان یا سرزمین محلی خود حمایت می‌شوند و دوره‌های دکترا ارائه دهند. بودجه دانشگاه های خصوصی از منابع شخص ثالث (مانند سازمان‌های مذهبی) تامین می شود و معمولا کوچکتر و تخصصی‌تر هستند.

کانادا از ۱۰ استان و ۳ قلمرو تشکیل شده است. استان‌ها نهادهای مستقلی هستند (مشابه ایالت‌های آمریکا) در حالی که قلمروها دارای اختیارات خود از سوی دولت مرکزی فدرال هستند. مهم ترین تفاوت بین استان‌ها و مناطق کانادا برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع دکترا این است که فقط استان‌ها دارای دانشگاه‌های تحقیقاتی (با توانایی ارائه دوره‌های دکترا) هستند.

طول دوره دکتری در کانادا

تحصیل در رشته‌های مختلف از جمله دکترای حرفه‌ای مانند مدیریت بازرگانی (DBA) و دکترای آموزش (EdD) در کانادا امکانپذیر است. بیشتر رشته‌ها حداقل سه سال تحصیل و تحقیق تمام وقت نیاز دارند، اما در برخی رشته‌ها می‌تواند تا شش سال نیز طول بکشد.
برای اخذ پذیرش دکترا در کانادا باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید. تحصیل مقطع دکترا در کانادا می‌تواند به زبان انگلیسی، فرانسوی یا هر دو باشد.

فرآیند تحصیل دکتری در دانشگاه های کانادا

تحصیل در مقطع دکتری در کانادا شباهت بیشتری به انگلیس دارد تا آمریکا. در حالی که دکترا در آمریکا به طور معمول با یک یا دو سال آموزش در کلاس و امتحانات آغاز می‌شود تا قبل از اینکه دانشجو موضوع پایان‌نامه خود را معلوم کند، دکترا در کانادا از ابتدا تمرکز زیادی روی تحقیق دارد. دوره تحصیل دکترا در کانادا اغلب بر مهارت‌های کلیدی مانند تکنیک‌های تحقیق عملی و اصول روش‌شناختی یا آموزش‌های مفید دیگر در زمینه‌هایی مانند تدریس، ارائه یا نشریه تمرکز دارد. در برخی از رشته‌های دکترا دوره‌های کارآموزی نیز ارائه می‌شود. به طور کلی، دانشجویان این دوره ها را پیش نوشتن پایان‌نامه تکمیل می‌کنند.

برخی از دانشگاه‌ها در پایان سال اول یا دوم از دانشجویان می‌خواهند در آزمون جامع برای بررسی دانش عمومی آنها شرکت کنند. این آزمون تا حدودی شبیه MPhil است که در دانشگاه های انگلیس استفاده می‌شود.

معیار اصلی برای ارزیابی دکترا در کانادا، اصالت و کیفیت پایان‌نامه دانشجو است. به طور معمول قبل از نوشتن نسخه نهایی بر اساس بازخورد استاد راهنما، تهیه پیش‌نویس پایان‌نامه را در نیمه دوره دکتری خود شروع می‌کنید.

پس از ارسال پایان نامه، کمیته ای از کارشناسان برای خواندن و بررسی آن انتخاب می‌شوند. شما باید به دفاع شفاهی از پایان‌نامه خود بپردازید. در نهایت کارشناسان تصمیم می‌گیرند که آیا عملکرد امتحان شما رضایت‌بخش بوده است یا خیر. برخی از دوره‌های PhD در کانادا نیز شامل دوره‌ها و امتحانات قبل از پایان‌نامه است.

مزایای مهاجرت به روش تحصیل دکتری در کانادا

فرصت‌های تحقیقاتی

دانشگاه‌های کانادا طیف وسیعی از فرصت‌های تحقیقاتی و امکانات پیشرفته را ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد در تحقیقات پیشرفته در رشته خود شرکت کنید.

برتری آکادمیک

کانادا میزبان دانشگاه‌های مشهور جهانی است که به دلیل سخت‌گیری علمی، تخصص اساتید و برنامه‌های تحقیقاتی قوی‌شان شناخته می‌شوند.

پشتیبانی مالی

بسیاری از Ph.D. برنامه ها بسته های بودجه ای را ارائه می دهند که ممکن است شامل معافیت های شهریه، کمک هزینه تحصیلی و دستیار تحقیقاتی باشد که به کاهش برخی از بارهای مالی کمک می کند.

محیط چند فرهنگی

تحصیل در کانادا شما را در معرض محیطی متنوع و چندفرهنگی قرار می دهد و مهارت های بین فرهنگی و دیدگاه های جهانی را تقویت می کند.

اجازه کار پس از فارغ التحصیلی

پس از اتمام دکترا، ممکن است واجد شرایط PGWP باشید، که به شما اجازه می دهد تا حداکثر سه سال در کانادا کار کنید.

رشد شخصی

پیگیری دکتری. شامل چالش های فکری جدی است که می تواند منجر به رشد شخصی و حرفه ای شود.

معایب مهاجرت به روش تحصیل دکتری در کانادا

تعهد زمانی

Ph.D. برنامه ها معمولاً به چندین سال مطالعه و تحقیق تمام وقت نیاز دارند که می تواند سخت باشد و بر تعادل بین کار و زندگی تأثیر بگذارد.

ملاحظات مالی

در حالی که بودجه اغلب در دسترس است، ممکن است همچنان هزینه های مالی مرتبط با هزینه های زندگی وجود داشته باشد و ممکن است لازم باشد امور مالی خود را با دقت مدیریت کنید.

چشم انداز اشتغال محدود

بازار کار دانشگاهی برای دکتری. فارغ التحصیلان می توانند رقابتی باشند و ممکن است فرصت های شغلی محدودی در دانشگاه وجود داشته باشد.

سوالات متداول درباره تحصیل دکتری در کانادا

برای اطلاع از حقوق دانشجوی دکتری در کانادا باید گفت متوسط ​​حقوق برای یک دانشجوی دکترا در کانادا 29,763 دلار در سال 123 است، با متوسط ​​غرامت نقدی اضافی 3,696 دلار در سال. با این حال، این ممکن است بسته به رشته تحصیلی، دانشگاه، منبع بودجه و مکان متفاوت باشد. با توجه به PayScale، متوسط ​​حقوق یک دارنده مدرک دکترا در کانادا 82000 دلار در سال است.

چیزی تحت عنوان شرایط سنی برای تحصیل دکترا در کانادا وجود ندارد اما باید شرایط تحصیلی و زبان برنامه مورد نظر خود را برآورده کنید. همچنین باید مجوز تحصیل و پاسپورت معتبر داشته باشید. برای درخواست دکترا در کانادا، باید یک استاد راهنما و یک پروژه تحقیقاتی مناسب پیدا کنید و درخواست خود را به دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید12. حداقل شرایط مورد نیاز برای مدرک دکترا ممکن است بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت باشد، اما به طور کلی شما باید مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن را داشته باشید، یک امتحان جامع را کامل کنید، تحقیقات اصلی انجام دهید، یک پایان نامه بنویسید و دفاع کنید، و شرایط لازم را داشته باشید. شرط اقامت 3.

هزینه دکتری در کانادا به دانشگاه، برنامه و وضعیت اقامت شما بستگی دارد. به طور کلی، هزینه های تحصیل برای دکترا در کانادا برای دانشجویان بین المللی بیشتر از دانشجویان داخلی است. متوسط ​​هزینه های تحصیل برای دکترا در کانادا بین 10000 تا 20500 دلار در هر سال تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. با این حال، برخی از دانشگاه ها ممکن است بسته به برنامه یا سال تحصیلی، هزینه های متفاوتی را دریافت کنند. به عنوان مثال، دانشگاه مک گیل سالانه 8600 دلار برای دانشجویان بین المللی دکترا در زمینه مطالعات اطلاعاتی دریافت می کند، در حالی که دانشگاه بریتیش کلمبیا سالانه 8776 دلار برای اکثر دانشجویان بین المللی دکترا، اما 18،110 دلار در سال برای کسانی که در مدیریت بازرگانی هستند، دریافت می کند. دانشگاه تورنتو سالانه 24175 دلار برای اکثر دانشجویان بین المللی دکترا، اما 6210 دلار در سال برای کسانی که چهار سال تحصیل را به پایان رسانده اند، دریافت می کند.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

تحصیل دکتری در فرانسه

تحصیل دکتری در ایتالیا

تحصیل دکتری در فنلاند

تحصیل دکتری در اسپانیا

تحصیل دکتری در آلمان

تحصیل دکتری در انگلیس

تحصیل دکتری در اتریش

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره تحصیل دکتری در کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .