ویزای کانادا (شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا)

ویزای کانادا هم اکنون در سال 2022، یکی از پرتقاضا ترین ویزای جهان به شمار می رود. کانادا، کشور مهاجران موفق، سرمای منفی صفر و طبیعت زیبای شمالی است که در دهه های اخیر به یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی  تبدیل شده است.

این کشور در قاره آمریکای شمالی واقع بوده و پایتخت آن اتاوا است. زبان رایج این کشور انگلیسی بوده ولی در ایالت های محدودی چون کبک زبان رایج، فرانسوی است. کانادا کشوری است متشکل از تمدن های گوناگون و مهاجرین مستعد که همگی با همکاری یکدیگر چهره ای از یک کشور پیشرفته و مدرن را نشان داده اند.

ممکن است برخی گمان کنند که اخذ ویزای کانادا یک کار دشوار است و نمی‌توان به راحتی آن را انجام داد. اما این تصور درست نیست؛ به طوری که انواعی از ویزا برای ورود به کانادا وجود داشته و حتی برای اخذ هر کدام از این ویزاها راه‌های مختلفی در دسترس است.

بنابراین اگر صبر و حوصله کافی داشته باشید و برای گرفتن ویزای کانادا مصمم باشید، این کار نیز به سادگی قابل انجام است؛ تنها کاری که لازم است مد نظر قرار دهید، کمک گرفتن از وکلا و مشاوران متخصص است که تجربه زیادی در این زمینه دارند. مشاوران موسسه چهره نگار قادرند با جدیدترین ترفندها به شما کنند مراحل اخذ ویزا را تسهیل نموده و به راحتی این ویزا را در اختیار بگیرید.

کشور کانادا به دلیل موقعیت جغرافیایی و شرایط خاص خود همواره یکی از مهم‌ترین مقاصد مهاجرتی بوده و افراد زیادی از سراسر دنیا مایل به اخذ ویزای این کشور هستند. به همین دلیل ممکن است برای کسانی که شرایط ویزای کانادا را به خوبی فراهم یا در طی کردن مراحل آن اشتباه کنند، ویزا صادر نشود و اصطلاحاً ریجکت شوند. از این رو باید گفت که آگاهی از شرایط و مدارک لازم برای ویزای کانادا، رعایت اصول آن تا حد زیادی می‌تواند به شما کمک کند.

ویزای کانادا

نکات مربوط به ویزای کانادا

برای اخذ ویزای کانادا لازم است برخی نکات را بدانید و بیش از هر چیزی به آن توجه کنید، مثلا باید بدانید؛ مدارک لازم برای ویزای کانادا چیست و چه مواردی باعث رجکت شدن ویزا می شود. یکی از این نکات رفع نقص‌های موجود در مدارک مربوط به ویزاست. در واقع یکی از مهم‌ترین دلایل رد شدن یا ریجکت شدن افراد، نقص در ارائه مدارک ضروری و فُرم‌های مربوطه است.
علاوه بر این پرداخت به موقع تعرفه‌های اخذ ویزا باید در اولویت قرار بگیرد. از آنجایی که پرداخت به خارج از کشور به طور قابل توجهی محدود است، بهتر است این کار را به موسسه مسافرتی چهره نگار بسپارید تا از تأخیر اجتناب کنید.
آخرین مسئله هم اعتبار پاسپورت شماست که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد تا این مسئله بعدها شما را با مشکل مواجه نکند.

شرایط دریافت ویزای کانادا

جهت دریافت ویزای کانادا بهتر است برخی از شرایط اولیه را دارا باشید تا ریسک ریجکت شدن ویزا را تا حد امکان کاهش دهید و پروسه درخواست ویزا را با سهولت بگذرانید؛ در ابتدا توصیه میشود که اعتبار مدارک هویتی خود را بررسی کرده و در صورت نیاز اقدام به تمدید آن کنید. یکی دیگر از شرایط دریافت ویزای کانادا این است که سعی کنید مدارکی را مبنی بر اینکه شما به اندازه کافی به کشور خود وابسته هستید جمع آوری کنید تا بتوانید افسر مهاجرت را متقاعد کنید که پس از پایان اعتبار ویزای خود به کشورتان بازمیگردید؛ مدارک لازم برای ویزای کانادا شامل اسنادی مانند دارایی های در گردش، ملک و حضور خانواده شماست.

به طور کلی افرادی می توانند جهت اخذ ویزای کانادا درخواست دهند که تمکن مالی ویزای موردنظر خود را اثبات کرده، تمامی مدارک خود مبنی بر پایبند بودن به انقضا ویزا ارائه داده و هزینه های سفارت و تمامی هزینه های دریافت ویزای کانادا را پرداخت کنند و هم چنین سابقه کیفری و جنایی و فعالیت های ضد حقوق بشر را نداشته باشند.

مراحل درخواست ویزای کانادا

برای ثبت درخواست ویزای کانادا دو روش وجود دارد. یکی از این راه‌ها دریافت ویزا به صورت آنلاین و ارسال مدارک، و دیگری مراجعه حضوری به سفارت کانادا می‌باشد. این روزها با توجه به شیوع ویروس کرونا خدمات آنلاین روش متداول اخذ ویزا می‌باشد. در ادامه مراحل اخذ ویزا را به ترتیب ذکر کرده‌ایم:

1. انتخاب نوع ویزا

قبل از هر کاری باید نوع ویزایی که به آن احتیاج دارید را مشخص کنید. از آنجایی هدف از سفر یا مهاجرت به کانادا در هر فرد متفاوت است و انواع ویزای این کشور شرایط متفاوتی دارند، توصیه می‌شود همین ابتدا از یک مشاور باتجربه کمک بگیرید تا با مسائل حساس‌تری مواجه نشوید.

2. آگاهی از نحوه بررسی درخواست ویزا

برای اینکه درخواست ویزای کانادا را به خوبی ثبت کنید و احتمال ریجکت را کم کنید، بهتر است با نحوه بررسی مدارک لازم برای ویزای کانادا و شرایطتان آشنا باشید. در واقع شما با مراجعه به سایت فدرال کانادا و تکمیل فرم‌های درخواست صدور ویزا، ابتدایی‌ترین مراحل را طی می‌کنید. این سایت از شما می‌خواهد در پرسش‌ها و اعتبارسنجی‌هایی شرکت کنید که مجوز ورود شما را تسهیل می‌کنند. نتیجه‌ای که به شما داده می‌شود یا مجوز صدور ویزا، مجوز صدور نوع دیگری از ویزا و یا ریجکت ویزا می‌باشد.

3. ایجاد حساب بانکی آنلاین

تمام هزینه‌هایی که برای صدور ویزای کانادا پرداخت می‌کنید، به صورت آنلاین پرداخت می‌شود و به همین دلیل شما به یک حساب بانکی آنلاین احتیاج دارید. شما می‌توانید به کمک واسطه‌های مربوطه از ارزهای آنلاینی مثل پرفکت مانی یا هر چیز دیگری برای پرداخت هزینه‌های صدور ویزا استفاده کنید.

4. تکمیل مدارک مورد نیاز

در قسمت‌های قبلی به صورت خلاصه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را معرفی کردیم. توجه داشته باشید که برای ارائه درست و کامل مدارک لازم برای ویزای کانادا لازم است از یک مشاور کمک بگیرید؛ در غیر این صورت رد درخواست ویزا باعث اتلاف هزینه‌ها و زمان شما می‌شود.

5. احراز هویت و انتظار برای دریافت نتیجه درخواست ویزا

همانطور که گفتیم دولت فدرال کانادا درخواست ویزا و مدارک شما را بررسی می‌کند و مطابق با شرایطتان ممکن است 3 نوع نتیجه به شما بدهد. همچنین ممکن است سایت از شما بخواهد مدارک بیشتری را ارسال کنید یا برخی مدارک لازم برای ویزای کانادا را دوباره ارسال کنید که احتمال آن کم است.
البته احراز هویت که بعد از مراحل آنلاین انجام می‌شود، به صورت حضوری است و در محل سفارت کانادا با شما مصاحبه می‌شود. نتیجه مصاحبه حضوری نیز پس از چند روز از طریق حساب کاربری شما در سایت فدرال به اطلاعتان خواهد رسید.

6. صدور ویزا

بعد از تایید تمام شرایط و مدارک شما برای اخذ “ویزای کانادا”، از شما خواسته می‌شود که پاسپورتتان را به همراه سایر مدارک لازم برای ویزای را به کانادا ارسال کنید. پس از تایید اعتبار پاسپورت، ویزای شما صادر خواهد شد و شما می‌توانید با تهیه بلیط به کانادا سفر کنید.

صدور ویزای کانادا

مدارک لازم برای ویزای کانادا

طبق روند تمامی پروسه های مربوط به مهاجرت و درخواست ویزا، برای اخذ ویزای کانادا نیز در ابتدا متقاضی موظف است تمامی مدارک لازم برای ویزای کانادا را به زبان انگلیسی توسط دارالترجمه های رسمی ترجمه کرده و آن ها را در هر دو نوع نسخه فیزیکی و اسکن شده به همراه داشته باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا به شرح زیر است:

 • اصل و فتوکپی گذرنامه دارای حداقل 6 ماه اعتبار باقیمانده در هنگام درخواست ویزا
 • فرم پیوست که شامل جزئیات نوع ویزای درخواست شده به همراه تاییدیه آن
 • رسید و اسناد پرداخت هزینه های مربوط به پروسه ویزای کانادا
 • گواهی تایید شده عدم سوپیشینه و سابقه کیفری متقاضی
 • گواهی تایید شده سلامت
 • دارا بودن 6 قطعه عکس مطابق با استاندارد های مربوطه ویزای کانادا
 • مدارک مبتنی بر اثبات تمکن مالی در مدت زمان اقامت در خاک این کشور
 • انگیزه نامه و به طور کلی نامه ای که هدف و منظور اقامت در آن قید شده باشد
 • مدارکی همچون سابقه تحصیلی ، سابقه کاری با توجه به نوع ویزا مربوطه
 • مدارکی که ثابت میکند شما بعد از اتمام مدت زمان مجاز اقامت در کانادا در صورت تمدید نشدن ویزا به کشور خود باز خواهید گشت.
مدارک لازم برای ویزای کانادا

هزینه ویزای کانادا چقدر است؟

هزینه “ویزای کانادا” تا حد زیادی به شرایط شما و نوع ویزای درخواستی‌تان بستگی دارد. به طور کُلی هزینه ویزای توریستی کانادا مجموعاً 185 دلار، هزینه ویزای تحصیلی 235 دلار و هزینه ویزای کاری 240 دلار است. این هزینه‌ها مربوط به انگشت نگاری و احراز هویت، بررسی مدارک و … است که به صورت دلار کانادا پرداخت می‌شوند. این هزینه‌ها با جزئیات بیشتری در جدول زیر به حضور شما عزیزان رسیده‌اند:

 

نوع ویزا هزینه بررسی مدارک هزینه احراز هویت مجموع هزینه‌ها
ویزای توریستی کانادا 100 85 185
ویزای کاری کانادا 155 85 240
ویزای تحصیلی کانادا 150 85 235

ویزای کانادا چقدر طول می کشد؟

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی و سرعت طی شدن روند آن تا حد زیادی به مبدا درخواست ویزا بستگی دارد. از آنجایی که ویزای تحصیلی نسبت به سایر انواع ویزاها پیچیدگی بیشتری دارد، این فرایند ممکن است نسبت به سایر انواع ویزاها طولانی‌تر باشد. در واقع دولت کانادا مدارک و شرایط زیادی را بررسی می‌کند و به همین دلیل بعد از ثبت درخواست، لازم تا صبر بیشتری پیشه کنید.

بعد از ثبت درخواست ویزا، به طور میانگین 11 هفته طول می‌کشد تا جواب درخواست آنلاین به شما برسد. علاوه بر این مراحل احراز هویت و مصاحبه حضوری و صدور نتیجه آن نیز حدود 4 هفته به طول می‌انجامد که باید به مدت زمان صدور ویزای تحصیلی افزوده شود.

مدت زمان آماده شدن ویزای کانادا

معرفی انواع ویزای کانادا

همانطور که تاکنون متوجه شده‌اید، انواع ویزای کانادا که امکان سفر شما به کانادا را ممکن می‌سازد متفاوت هستند. اهداف مختلفی برای ورود به کشور کانادا وجود دارد که می‌تواند شامل تفریح،گردشگری و سفر، کار، تحصیل، سرمایه گذاری و … در این کشور باشد. همچنین انواع ویزای موقت و دائم وجود دارد مدت اقامت را نیز مشخص می‌کنند. بنابراین دولت کانادا برای هر کدام از این روش‌ها شرایط خاصی را در نظر گرفته است. در ادامه به انواع ویزای کانادا می‌پردازیم:

ویزای کانادا توریستی

ویزای توریستی کانادا یکی از بهترین راه های ورود به خاک کانادا برای آن دسته از متقاضیانی است که قصد بازدید و سفر را داشته و یا ملزم به این هستند که برای شرکت در ایونت های بین المللی در بازه زمانی کوتاهی در کانادا حضور داشته باشند. ویزای کانادا توریستی برای پیوستن خانواده افراد مقیم و یا اشخاصی که برای تحصیل در کانادا حضور دارند نیز مناسب است.ویزای کانادا توریستی در سه نوع ویزای یکبار ورود (single entry)، ویزای چندبار ورود (multiple entry) و سوپر ویزا است که هرکدام از این نوع ویزا بازه زمانی خاص خود را شامل شده و در بعضی شرایط آن ها امکان رفت و آمد به کشور را هم فراهم میسازند.

ویزای کانادا از طریق توریستی

ویزای کانادا کاری

شاید بتوان گفت که یکی از به صرفه‌ترین و بهترین روش‌ها برای مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای کانادا کاری باشد. با توجه به وضعیت مطلوب اقتصادی و رفاهی در این کشور، متخصصان و کارمندان زیادی متقاضی کار در کانادا هستند. علاوه بر این نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین بوده و افزایش مصرف با ورود مهاجران به صورت خودکار باعث افزایش فرصت‌های کار در این کشور می‌شود.

بنابراین کسانی که مایل‌اند از یک کیفیت زندگی ایده‌آل و امنیت مناسب در این کشور برخوردار باشند، ویزای کار کانادا را درخواست می‌کنند. برای اخذ ویزای کاری دو نوع برنامه اسکیل ورکر و دریافت جاب آفر از کارفرمای کانادایی متداول است.

در برنامه اسکیل ورکر یا اکسپرس اینتری (روش مشابه)، فرد متقاضی باید در آزمون‌هایی شرکت کند که تخصص و مهارت او را ارزیابی می‌کنند و در این آزمون‌ها حداقل نمره 67 از 100 را اخذ کند. بعد از این مرحله، فرد نسبت به سایر متقاضیان سنجیده می‌شود و در صورت برتری، ویزای کاری به او اعطا می‌شود.
در روش جاب آفر نیز فرد باید یک پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی را داشته باشد. این کار از طریق موسسات بی شمار کاریابی در کانادا انجام می‌شود و شما به صورت آنلاین نیز می‌توانید جاب آفر را دریافت کنید. این روش برای اغلب مشاغل به صرفه‌تر می‌باشد.

موفقیت در اخذ ویزای کانادا کاری به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از این فاکتورها عبارتند از:

 • سن شما (کسانی که کمتر از 40 سال سن دارند شانس بیشتری دارند)
 • تجربه کاری مرتبط با تخصص
 • داشتن رزومه
 • مدرک زبان و نمره آن
 • ملیت
 • تقاضای برای شغل مورد نظر
ویزای کانادا کاری

ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به این کشور اخذ ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری است. این راه به زمان بیشتری احتیاج دارد و پرهزینه‌تر است اما از مزایا و امکانات بسیار بیشتری نیز برخوردار است. در این روش نوع سرمایه گذاری (برنامه فدرال، برنامه استانی، برنامه کارآفرینی و …) مشخص می‌شود. عواملی مثل مقدار سرمایه، رزومه متقاضی، تمکن مالی و … توسط دولت بررسی می‌شود و در صورت داشتن شرایط مناسب ویزا صادر می‌شود.

برای انتقال پول به کشور کانادا و اثبات مقدار سرمایه قطعاً به مشاور و امکانات کمکی احتیاج دارید که این فرایند را برای شما ساده می‌کنند. بنابراین توصیه می‌شود برای اخذ ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری، با موسسه چهره نگار تماس برقرار نمایید.

ویزای کانادا اسپانسر شیپ

اسپانسر به معنی حمایت مالی سایر افراد از فردی است که مایل به اخذ ویزا است. اسپانسر باید اقامت دائم یا شهروندی کانادا را داشته و با استفاده از امکانات خود، شرایط اقامت، کار، زندگی و تحصیل یکی از اقوام یا اعضای خانواده خود را فراهم کنید. دولت کانادا این امکان را فراهم کرده تا ساکنین کانادا به راحتی بتوانند شرایط اقامت و اعطای ویزای کانادا به بستگان خود را فراهم کنند.

به موجب این طرح در صورتی که فرد حداقل 18 سال سن داشته باشد، می‌تواند اسپانسر یکی از اعضای خانواده خود شود. البته این فرد باید شرایط دیگری مثل اقامت دائم در کانادا یا شهروندی این کشور را داشته باشد. همچنین اسپانسر باید از زمان ورود عضو خانواده خود به کانادا حمایت کامل مالی را نشان دهد و توانایی تامین نیازهای او را داشته باشد. این فرد نباید به هیچ کمک مالی از طرف دولت کانادا احتیاج داشته باشد و می‌تواند شامل افراد زیر باشد:

 • همسر
 • پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ
 • فرزندان
 • خواهر و برادر مشروط به داشتن برخی شرایط خاص

ویزای کانادا از طریق استارتاپ

برنامه استارتاپ کانادا یکی از روش‌های اخذ ویزای کانادا به صورت دائمی و بهره مندی از تسهیلات آن است. ویزای استارتاپ به منظور تشویق کسب و کارهای نوآورانه به اشتغال زایی و کارآفرینی در کانادا می‌باشد. البته این نوع ویزا نیز شرایط خاص خود را دارد و هر ساله به طور محدود اعطا می‌شود؛ اما شما نیز با فراهم کردن این شرایط می‌توانید به راحتی ویزا بگیرید.
به منظور کسب ویزای کانادا از طریق استارتاپ باید از مدرک زبان انگلیسی معتبر (IELTS یا CELPIP) بهره مند باشید همچنین باید یک سرمایه اولیه کافی را برای راه اندازی استارتاپ در نظر بگیرید و آن را اثبات کنید. البته تنها برخورداری از هزینه 6 ماه زندگی خودتان برای این کار کافی است. علاوه بر این باید یک ایده خلاقانه و یا نوآورانه را ثبت و ارائه کنید تا دولت کانادا امکانات مورد نیاز برای ایجاد استارتاپ را فراهم نماید.

ویزای کانادا از طریق استارتاپ

ویزای کانادا از طریق خود اشتغالی

ویزای خود اشتغالی یک روش برای مهاجرت دائمی به کانادا است که به شما امکان می‌دهد بر اساس شغل و مهارت خود در کشور کانادا اشتغال زایی کنید. در این روش سرمایه مورد نیاز برای اشتغال زایی توسط تسهیلات دولتی و خصوصی ارائه می‌شود و شما تنها از تخصص و تجربه خودتان استفاده می‌کنید؛ به همین دلیل شرایط خاص و محدود‌کننده‌ای برای آن در نظر گرفته می‌شود.

در این روش شرایط شما مثل برخورداری از تخصص و مهارت کافی، تجربه در زمینه مرتبط، گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه، تمکن مالی و … بررسی می‌شود. بنابراین برای مهاجرت به این روش باید از قبل آمادگی لازم را کسب نمایید.

ویزای کانادا تحصیلی

یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشد. این روش بسیار پرطرفدار است و برای دریافت مطمئن ویزا باید شرایط لازم را داشته باشید. کشور کانادا از استانداردهای آموزشی و تحصیلی بالایی برخوردار است و از نظر سطح کیفی دانشگاه‌هایش رنکینگ بالایی دارد. شرایط زیر به شما کمک می‌کنند سریع‌تر ویزای کانادا را از طریق تحصیل دریافت کنید:

 • پذیرش در یکی از موسسات آموزش عالی کشور کانادا
 • تمکن مالی برای پوشش مخارج یک سال زندگی و شهریه دانشگاه
 • داشتن گواهی عدم سوء پیشینه
 • حداقل 6 ماه اعتبار پاسپورت
 • داشتن معدل بالا و نمرات مناسب در مقاطع تحصیلی
 • نمره زبان بالا
 • معرفی نامه قوی از اساتید معتبر
 • مقالات ثبت شده معتبر و داشتن رزومه تحصیلی
 • برنامه تحصیلی قانع کننده
 • ارائه مدارک کامل تحصیلی و هویتی

توجه داشته باشید که مهاجرت تحصیلی به کانادا به شما یک اقامت موقت را برای شما فراهم می‌کند و برای دائمی کردن آن، باید مراحلی را در این کشور طی کنید؛ به طوری که بتوانید بعد از تحصیل در این کشور کار و زندگی کنید.

ویزای کانادا تحصیلی

ویزای همراه تحصیلی کانادا

یکی از امکاناتی که دولت کانادا برای افرادی متقاضی تحصیل در این کشور فراهم کرده است، امکان صدور ویزای همراه تحصیلی به همراهان فرد محصل است. در واقع ممکن است برای تحصیل در کانادا لازم باشد از حمایت‌های فرد دیگری که همراه شماست احتیاج داشته باشید؛ این فرد ممکن است والدین، همسر یا هرکس دیگری باشد.

والدین می‌توانند برای فرزند 5 تا 18 ساله خود ویزای تحصیلی بگیرند و در کنار آن از ویزای همراه تحصیلی استفاده کنند تا خودشان نیز به کانادا منتقل شوند. علاوه بر این همسر دانشجو نیز می‌تواند به همراه او به کشور کانادا سفر کند و در حین تحصیل در کنار او باشد.

در این کشور امکانات زیادی مثل مسکن ارزان، تسهیلات و امکان کار برای همراهان تحصیلی در نظر گرفته شده است. البته این فرایند شرایط خاص خود را داشته و احتمال رد شدن همراهان نیز وجود دارد.

ویزای دانشجویی کانادا

یکی از انواع ویزای تحصیلی کانادا، ویزای دانشجویی است که امکان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را فراهم می کند. به طوری که افراد بالای 18 سال می‌توانند با اخذ ویزا شرایط تحصیل در کالج، دانشگاه و سایر مراکز آموزشی مورد تایید اداره مهاجرت را به دست بیاورند. برای صدور این ویزا لازم است دعوتنامه و نامه پذیرش را از دانشگاه مورد نظرتان دریافت کنید. علاوه بر این باید داشتن تمکن مالی خود را به اثبات برسانید؛ البته کار دانشجویی نیز در کنار تحصیل فراهم شده است و می‌تواند بیشتر هزینه‌های شما را پوشش دهد.

شهریه دانشگاه‌های کانادا بین 12 تا 30 هزار دلار کانادا متغیر است و به رشته تحصیلی و دانشگاه شما بستگی دارد. همچنین دانشجویان می‌توانند با پرداخت 200 تا 1000 دلار در ماه خوابگاه دانشجویی تهیه کنند. ضمناً هزینه خوراک، لباس، حمل و نقل و به طور کُلی زندگی در کانادا مبلغی بین 700 تا 1200 دلار است. برای اخذ ویزای کانادا لازم است شما توانایی پرداخت این هزینه‌ها حداقل به مدت 6 ماه را به اثبات برسانید.

ویزای کانادا برای والدین

کانادا شرایطی را برای مهاجرین مقیم این کشور فراهم کرده است که والدین آنها از جمله پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ بتوانند به عنوان همراه از طریق اخذ سوپر ویزا اقدام به ورود به خاک این کشور کنند. والدین و اعضای درجه یک در صورتی که از طریق فرزند یا نوه خود دعوتنامه دریافت کنند و شخص مقیم این کشور بتواند اثبات کند در طول مدت اقامت اعضای خود میتواند تامین مالی آنها را به عهده بگیرد میتوانند ویزای کانادا را دریافت کنند.

نکته قابل توجه این است که والدین و اعضای درجه یک موظف به دریافت بیمه نامه هستند که 100هزار دلار پوشش درمانی و خدمات اضطراری را پوشش داده و حداقل یکسال از اعتبار آن باقیمانده باشد. در پایان این افراد موظف هستند که تمام پروسه دریافت ویزای کانادا در خارج از خاک این کشور پیگیری کنند.

ویزای کانادا برای والدین

ویزای کانادا با دعوتنامه

در پروسه درخواست ویزای توریستی کانادا و در صورتی که شخص قصد حضور کوتاه مدت در خاک کانادا را داشته باشد موظف است که برای ویزای توریستی کانادا اقدام کند حال در این مسیر اگر شخص دارای دعوتنامه از سوی اقوام مقیم کانادا،کارفرمای معتبر، برگزار کننده های بین المللی و … باشد از شانس بالاتری برای اخذ ویزا برخوردار است. دعوتنامه در واقع مدرکی است که ثابت میکند شما در زمان تعیین شده اعتبار ویزای خود از این کشور خارج خواهید شد و هدف شما از سفر به این کشور مشخص و واضح است.

بیشتر بخوانید: نحوه تمدید ویزای توریستی کانادا

ویزای کانادا با پاسپورت ترکیه

از آنجایی که در سالهای اخیر محدودیت های اخذ ویزای کانادا برای شهروندان ایرانی افزایش یافته و در برخی مواقع این محدودیت ها منجر به ریجکت شدن درخواست ویزا میشود برخی از شهروندان ایرانی با راه هایی مانند سرمایه گذاری و ویزای کار و … به ترکیه سفر کرده و بعد از طی مدت زمان مشخصی پاسپورت خود را دریافت می کنند ؛ از آنجایی که ترکیه در دهه اخیر، مراودات مثبتی با کشور های جهان اول و پیشرفته ای مانند کانادا داشته، شانس ویزای شما را بالا برده و میتوانید راحت تر وارد کانادا شوید.

ویزای کانادا با پاسپورت ترکیه

ویزای کانادا برای هنرمندان

کانادا از جمله کشورهایی است که شرایط ویژه ای برای هنرمندان برای اخذ ویزا فراهم کرده است.هنرمندانی که در زمینه هایی چون نمایش، سینما ، موسیقی ، نقاشی و … فعالیت دارند به راحتی میتوانند درخواست ویزا کنند و در خاک این کشور به فعالیت خود ادامه دهند. نکته حائز اهمیت درباره ویزای کانادا برای هنرمندان این است که این افراد ملزم به داشتن سابقه بین المللی حضور در مراسم و نمایشگاه ها داشته و یا در حرفه خود از رده بالایی برخوردار بوده و یا دارای رزومه معتبر در جهت تایید فعالیت های خود اشتغالی خود در حوزه هنر باشند.

ویزای کانادا برای افغانهای مقیم ایران

کشور کانادا امتیازات ویژه و گوناگونی برای شهروندان افغان در نظر گرفته است و افغانهای مقیم ایران به راحتی میتوانند همانند شهروندان ایرانی از تمامی راه های معمول دریافت ویزا، اقدام به درخواست ویزا کانادا کرده و در این کشور به کار ، تحصیل و فعالیت بپردازند و برای تمامی مراحل اخذ ویزا نیازی به رفت و آمد به افغانستان ندارند؛ البته لازم به ذکر است که این شهروندان نیز برای اخذ ویزای کاندا نیاز به جمع آوری مدارک ذکر شده دارند.

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا

در سالهای اخیر میزان افرادی که درخواست ویزای کانادای آنها ریجکت میشود بسیار کمتر از افرادیست که موفق به دریافت ویزا کانادا میشوند. فاکتورهایی مانند اشتباهات بازرسان پرونده ها و در نظر نگرفتن تمامی موارد پرونده شما از دلایلی است که ممکن است درخواست ویزا تایید نشود اما دلایل اصلی ریجکت شدن درخواست ها معمولا به مدارک و اسناد متقاضی وابسته است که به شرح چند مورد از این دلایل خواهیم پرداخت:

 • اگر در کشور مبدا خود شاغل نباشید و همزمان برای ویزا کاری کانادا درخواست دهید ممکن است درخواست ویزای شما مورد تایید قرار نگیرد.
 • اگر مدت زمان قید شده درخواست شما متناسب با گواهی تمکن مالی ارائه شده نباشد.
 • اگر از طریق دعوتنامه به کانادا سفر میکنید و میزبان شما از لحاظ مالی در وضعیت مناسبی نباشد ممکن است با ریجکت ویزا مواجه شوید.
 • کانادا سختگیری شدیدی بر رعایت قوانین بین­المللی داشته و به همین دلیل اگر سابقه کیفری و فعالیت غیرقانونی در کشور مبدا را داشته باشید درخواست شما تایید نخواهد شد.
 • اگر هدف شما از سفر به کانادا واضح و مشخص نباشد.
 • و فاکتور های متفاوتی مانند نقص مدارک ، عدم پرداخت هزینه های الزامی و عدم ارائه تمکن مالی موردنظر نیز میتواند از دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا باشد.
دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا

رفع ریجکت ویزای کانادا

ریجکت ویزا می تواند در مسیر و تصمیم گیری های شما اختلال ایجاد کرده و آن را برای شما کمی دشوار تر کند.اما طبق پیشنهاد وکلای مهاجرتی و متخصصان این زمینه درخواست مجدد ویزا در نزدیک ترین زمان ممکن است. برای این کار بهتر است نامه ریجکت ویزای خود راب ه دقت مطالعه نموده و موارد موردنظر را اصلاح و یا به پرونده خود اضافه کنید؛ پیشنهاد می شود که در این مسیر از مشاورین این حوزه کمک بگیرید تا در پروسه درخواست مجدد با کمترین مشکل بتوانید ویزا کانادا خود را دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

پرسشهای متدوال درباره ویزای کانادا

پاسپورت معتبر، مدارک تمکن مالی، مدارک هویتی، هزینه های لازم، نامه پذیرش تحصیلی یا قرارداد کاری و …

ویزای کانادا انواع گوناگونی دارند که عبارتند از ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای خود اشتغالی، ویزای استارتاپ و…

ویزای کانادا انواع گوناگونی دارند که عبارتند از ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای خود اشتغالی، ویزای استارتاپ و…

هزینه لازم برای اخذ ویزای کانادا با توجه به نوع ویزا می تواند از 185 تا 240 دلار کانادا متفاوت باشد.

9 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید