تحصیل دکتری در آمریکا (اپلای، هزینه، مدت زمان و مدارک)

تحصیل دکتری در امریکا
4.3
(11)

تحصیل دکتری در آمریکا به دلیل استانداردهای بالای آکادمیک در میان دانشجویان بین‌المللی بسیار محبوب است. با تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا تبدیل به یک متخصص و احتمالا متخصص بین‌المللی در رشته خود می‌شوید. تجربه تحصیل دکترا در آمریکا با تحصیل این مقطع در اروپا متفاوت است.

چرا دکتری در آمریکا؟

طول دوره تحصیل: دکتری در آمریکا مدت زمان بیشتری نسبت به کشورهایی مانند انگلیس زمان می‌برد، بنابراین فرصت بیشتری برای جا افتادن در دوره خود خواهید داشت.
دانشگاه‌های تراز اول جهانی: دانشگاه های آمریکا به طور مداوم در رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان قرار می‌گیرند. برخی از بهترین دانشگاه های آمریکا برای تحصیل دکترا شامل دانشگاه‌های استنفورد، دانشگاه فنی ماساچوست، موسسه فنی کالیفرنیا، هاروارد، پرینستون، دانشگاه شیکاگو، دانشگاه جان هاپکینز، دانشگاه پنسیلوانیا و غیره می‌شود.
تحصیل در یک جامعه بین‌المللی: تحصیل در آمریکا با توجه به تنوع فرهنگی فوق‌العاده آن، برای دانشجویان از سرتاسر جهان یک گزینه ایده‌آل است.
سرزمین فرصت‌ها: با وجود 6 منطقه زمانی و بیش از 4 هزار دانشگاه، آمریکا ایده‌آل‌ترین مکان برای تحصیل دکترا و هر آن چیزی است که به دنبالش هستید.

ساختار دکترا در آمریکا

در مقایسه با انگلستان و اروپا، تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا چندین تفاوت اساسی دارد. دانشجویان در ایالات متحده معمولا به طور مستقیم با استاد خود در تماس هستند. در حالی که در کشورهایی مانند انگلیس این برنامه توسط یک استاد هدایت می‌شود که ممکن است انعطاف کمتری برای تغییر حوزه‌های تحقیقاتی و مطالعاتی نشان دهند. تفاوت فرهنگی بین دانشجویان دکترا در ایالات متحده آمریکا و انگلیس و اروپا نیز وجود دارد. معمولاً از دانشجویان دکترا در آمریکا انتظارات بیشتری در زمینه آموزش و نمره در مقایسه با دانشجویان این مقطع در اروپا وجود دارد. این یعنی برای اخذ مدرک دکترا در آمریکا، وقت آزاد کمتری در خارج از دانشگاه به همراه خواهد داشت.

ساختار دکتری در امریکا

اپلای دکتری در آمریکا

دانشجویان دکترا در آمریکا در طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد خود، یک یا دو سال را صرف تصمیم‌گیری در مورد یک موضوع تحقیقاتی خاص می‌کنند. دانشجویان می‌توانند برای 6 موسسه در آمریکا برای تحصیل در مقطع دکترا درخواست دهند. دانشجویان باید برای هر موسسه به طور جداگانه درخواست دهند، چراکه هیچ سازمان مرکزی وجود ندارد.

پذیرش دکترا در ایالات متحده آمریکا

آخرین مهلت درخواست برای تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا بین دسامبر و فوریه است و موسسات باید تا آوریل نتیجه را به شما اطلاع دهند. بیشتر دانشگاه های آمریکا توصیه می‌کنند تا آنجا که ممکن است زودتر اقدام کنید. به این ترتیب، زمان زیادی برای هماهنگی با آنها خواهید داشت. برای تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا باید مدرک زبان انگلیسی (تافل با نمره 90) ارائه دهید. نمره مدرک زبان بین دانشگاه‌ها متفاوت است.

هزینه تحصیل دکترا در آمریکا

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا می‌تواند بین 28000 تا 55000 دلار در سال بسته به رشته متغیر باشد. برخی از دانشجویان دکترا در دانشگاه خود به عنوان دستیار فعالیت کرده و کمک هزینه دریافت می‌کنند. دانشجویان دیگر نیز می‌توانند از بسیاری از طرح‌های دولت آمریکا مانند برنامه فولبرایت (The Fulbright Program) بهره‌مند شوند.

مدت زمان تحصیل دکترا در آمریکا چقدر است؟

اخذ مدرک دکترا از آمریکا برای بیشتر دانشجویانی که به طور تمام وقت تحصیل می‌کنند، معمولا 5 تا 6 سال طول می‌کشد. دانشجویانی که در حال حاضر مدرک کارشناسی ارشد در یک رشته مناسب دارند ممکن است دکترای خود را در چهار یا پنج سال به پایان برسانند.

چگونه دانشگاه مناسب در آمریکا را انتخاب کنیم؟

282 دانشگاه در آمریکا مدرک دکترا ارائه می‌دهند. برای انتخاب دانشگاه مناسب، باید چند فاکتور مهم را در نظر بگیرید:
– در دسترس بودن رشته تحصیلی
– رنکینگ دانشگاه
– شهرت اساتید و کارکنان
– امکانات تحقیقاتی
– بورسیه ها و گزینه‌های کمک هزینه ارائه شده توسط دانشگاه
– نرخ اشتغال فارغ‌التحصیلان
– هزینه‌های تحصیل
– محل دانشگاه

مدارک لازم برای تحصیل دکترا در آمریکا

– تکمیل فرم درخواست
– روزمه
– ریز نمرات و مدارک دوره‌های دانشگاهی
– بیانیه هدف
– نمرات آزمون‌های GMAT یا GRE
– توصیه‌نامه
– مدرک زبان انگلیسی مانند آیلتس یا تافل

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.3 / 5. تعداد: 11

تاکنون امتیازی ثبت نشده

3 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید