سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

گلدن ویزا پرتغال

راهنمای جامع ویزای طلایی پرتغال

portugal golden visa

پرتغال

مشاوره رایگان

گلدن ویزا پرتغال چیست؟

اخذ گلدن ویزا پرتغال و سرمایه گذاری را می‌توان راحت‌ترین و مناسب‌ترین روش‌ اخذ اقامت پرتغال دانست. پرتغال یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و در یک منطقه آب و هوایی بسیار عالی در همسایگی اسپانیا واقع شده است. به دلیل شرایط اقتصادی و رفاهی مناسب این کشور، تقاضا برای مهاجرت و اقامت در پرتغال همواره زیاد است.

فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

گلدن ویزای پرتغال چیست ؟

در پاسخ به اینکه گلدن ویزای پرتغال چیست باید گفت این نوع ویزا به معنای سرمایه گذاری در این کشور و اخذ اقامت است که با خرید ملک یا سایر روش‌های سرمایه گذاری امکان پذیر است؛ از آنجایی که با خرید ملک در پرتغال بر خلاف سایر روش‌های سرمایه گذاری نیازی به خرید ملک و محل سکونت جداگانه نیست، این روش بهترین روش برا ی اخذ گلدن ویزای پرتغال است. اما گرفتن این ویزا با سه روش امکان پذیر است که در ادامه این مطلب به صورت مفصل به آنها می‌پردازیم. توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به پرتغال یا سایر کشورها، با موسسه حقوقی چهره نگار ارتباط برقرار نمایید.

گلدن ویزا یا ویزای طلایی پرتغال یک روش خاص برای دریافت اقامت در پرتغال است که با استفاده از سرمایه گذاری انجام می‌شود. این نوع ویزا در بعضی کشورها مثل یونان و اسپانیا نیز کاربرد دارد. با استفاده از این ویزا، شهروندان خارجی می‌توانند اجازه اقامت یا حتی شهروندی برخی کشورهای اروپایی را به دست بیاورند. شایسته ذکر است که گلدن ویزای پرتغال تنها به شهروندان کشورهای غیر اروپایی داده می‌شود.

گلدن ویزا با استفاده از خرید املاک و مستغلات، اوراق قرضه دولتی، کمک مالی و ایجاد شغل فراهم می‌شود. شما با استفاده از ویزای طلایی پرتغال به تمام کشورهای عضو منطقه شنگن که شامل اغلب کشورهای اروپایی اس سفر کنید. همچنین باید گفت که بلافاصله بعد از اخذ این ویزا امکان اقامت یک ساله برای شما فراهم می‌شود و با تمدید بی‌نهایت آن می‌توانید در پرتغال اقامت داشته باشید. علاوه بر این امکان تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم یا حتی تابعیت و حق شهروندی پرتغال نیز وجود دارد.

انواع گلدن ویزای پرتغال

روش‌های مختلفی برای اخذ گلدن ویزای یونان وجود دارد که شامل انواع سرمایه گذاری هستند. این روش‌ها شامل:

سرمایه گذاری به ارزش حداقل 280 هزار یورو
به صرفه‌ترین و راحت‌ترین روش برای اخذ گلدن ویزای یونان خرید ملک در نقاط کم تراک پرتغال است که گلدن ویزای این کشور را برای شما فراه می‌کند. شما می‌توانید در هر منطقه مسکونی از کشور پرتغال خانه بخرید و علاوه بر سرمایه گذاری و تامین محل سکونت، از اقامت در این کشور لذت ببرید. البته این مبلغ حداقل سرمایه لازم است که ویزای طلایی پرتغال را برای شما فراهم می‌کند و توصیه ما خرید املاک با ارزش بیشتر است؛ املاکی که در کوتاه مدت سود دهی بیشتری دارند.

سرمایه گذاری به ارزش حداقل 350 هزار یورو
روش دیگر برای سرمایه گذاری در پرتغال شرکت در پروژه‌های نوسازی است. این نوع سرمایه گذاری با خرید یک ملک که بیش از 30 سال از ساخت آن می‌گذرد و بازسازی آن صورت می‌گیرد. این املاک از سوی دولت پرتغال معرفی می‌شود و شما می‌توانید املاکی با بازه‌های قیمتی متفاوت را خریداری کنید.

سرمایه گذاری با ارزش حداقل 500 هزار یورو
نوعی از املاک نوساز و شیک وجود دارند که با خرید آنها می‌توانید علاوه بر سرمایه گذاری و اخذ اقامت، با اخذ اجاره‌های گرانبها سود بیشتری کسب کنید. استفاده از این نوع گلدن ویزای پرتغال برای افرادی که سرمایه بیشتری در اختیار دارند بیشتر توصیه می‌شود. شایسته ذکر است که منازل موجود در شهرهای پرمتقاضی پرتغال مثل لیسبون و پورتو، در بازه قیمتی مشابه از کیفیت و متراژ بالاتری نسبت به شهر تهران برخوردار هستند.

مدارک لازم برای گرفتن گلدن ویزای پرتغال

به منظور اقدام برای اخذ ویزای طلایی پرتغال از طریق خرید ملک لازم است مدارکی را ارائه کنید که دولت پرتغال اعلام کرده است. پس از ارائه این مدارک، در صورتی که درخواست متقاضی مورد پذیرش قرار گیرد، سرمایه مورد نظر اعمال می‌شود و تا 20 روز بعد کارت اقامت پرتغال برای متقاضی صادر می‌شود. امکان تمدید این کارت تا 5 سال و اخذ اقامت دائم نیز وجود دارد. مدارک مورد نیاز برای گرفتن گلدن ویزای پرتغال شامل:

 • پاسپورت و مدارک هویتی متقاضی و اعضای خانواده
 • دو قطعه عکس پاسپورتی تمام افراد
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • شناسه مالی پرتغالی (ثابت کننده مقدار سرمایه گذاری)
 • تکمیل فرم تعهد مالیاتی در پرتغال
 • تکمیل فرم تعهد الزام به قوانین ضد پولشویی و سرمایه گذاری
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • بیمه سلامت عمومی
 • گواهی عدم سوء سابقه

شایسته ذکر است که تمام این مدارک باید به زبان پرتغالی ترجمه شوند و بعد تحویل سفارت و وزارت خارجه پرتغال شوند.

شرایط گلدن ویزای پرتغال

برای دریافت مجوز اقامت از طریق سرمایه گذاری و گلدن ویزای پرتغال لازم است شرایطی را داشته باشید. به این منظور لازم است یکی از روش های سرمایه گذاری در پرتغال را انتخاب کنید. همچنین برای اخذ گلدن ویزای پرتغال تهیه مدارک مورد نیاز و همچنین داشتن سن بیشتر از 18 سال برای متقاضی ضروری است. اما برای حفظ این ویزا باید شرایط زیر را مورد توجه قرار دهید:

 • متقاضی باید سالانه حداقل مدت 7 روز را در کشور پرتغال اقامت داشته باشد.
 • متقاضی نباید در هیچ کشوری سوء سابقه داشته باشد.
 • ارائه مدرک تمکن مالی قبل از سفر به پرتغال ضروری است.
 • سرمایه انباشته شده باید حداقل به مدت 5 سال در این کشور حفظ شود.

مراحل دریافت ویزای طلایی پرتغال

به طور معمول برای سرمایه گذاری و اخذ گلدن ویزای پرتغال لازم است یکی از مدارک سرمایه گذاری زیر ارائه شود. گواهی و مدارک اتمام مراحل سرمایه گذاری ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد که شامل:

 1. با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یک گواهی یا قولنامه به عنوان مدرک خرید ملک به فرد داده می‌شود. همچنین یک موسسه مالی معتبر در پرتغال باید تملک یا پرداخت اولیه به منظور خرید ملک را تایید کند و یک گواهی به شما بدهد. ارائه این گواهی برای اخذ گلدن ویزای پرتغال لازم است. گواهی معتبر صادر شده از اداره ثبت املاک و مستغلات نیز لازم است.
 2. با روش انتقال سرمایه، تاییدیه موسسه مالی معتبر انتقال سرمایه به سپرده یا حساب شما در پرتغال را تایید می‌کند. این موسسه گواهی به شما ارائه می‌کند که ثابت می‌کند سرمایه گذاری در بورس، شرکت‌ها یا سپرده‌های پرتغال توسط شما انجام شده است. علاوه بر این مدرک، یک گواهی معتبر از اداره ثبت تجاری که تأیید می‌کند متقاضی صاحب سهام شرکت یا بورسی است، به شما داده می‌شود.
 3. با روش ایجاد فرصت شغلی تاییدیه بیمه کارمندان که توسط وزارت تامین اجتماعی ارائه می‌شود صادر می‌شود.

پس از تهیه این مدارک مراحل زیر به منظور دریافت ویزای طلایی پرتغال طی می‌شود:

 • افتتاح حساب فعال در یکی از بانک‌ها یا موسسات مالی بین المللی پرتغال
 • تکمیل فرم آنلاین برای درخواست گلدن ویزای پرتغال در سفارت این کشور
 • تکمیل تمام مدارک هویتی، مالی و …
 • ورود به پرتغال از طریق ویزای موقت توریستی و اقدام برای خرید ملک و سرمایه گذاری
 • مراجعه به سایت اداره مهاجرت وزارت خارجه پرتغال و گرفتن وقت مصاحبه حضوری

توجه داشته باشید که تمامی این مراحل و فرم‌ها توسط موسسه چهره نگار تکمیل می‌شود و اصلاً لازم نیست نگران طی کردن مراحل اخذ ویزا یا ترجمه باشید؛ مترجمان مجرب موسسه چهره نگار در سریع‌ترین زمان ممکن مدارک ترجمه شده را به شما می‌رسانند.

مزایای گلدن ویزای پرتغال

برای اخذ گلدن ویزای پرتغال، بهتر است از مزایای آن آگاه باشید تا بتوانید به درستی تصمیم بگیرید. علاوه بر این سرمایه گذاری در این کشور مزایای خاصی دارد که باید با شرایط و خواسته‌های شما هماهنگ باشد و بتواند شما را ترغیب به اخذ ویزای طلایی پرتغال کند. البته باید گفت که تمام این مزایایی که در مورد آن صحبت خواهیم کرد، به نفع شما و خانواده‌تان خواهد بود و دولت پرتغال همه آنها را به منظور ترغیب شما در نظر گرفته است. مزایای گلدن ویزای پرتغال از طریق خرید ملک شامل:

 • ورود و مجوز سفر آزاد و دائمی به پرتغال و 25 کشور عضو شنگن (کشورهای برتر اروپایی)
 • مجوز اقامت و کار در پرتغال و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • با حداقل 7 روز اقامت در پرتغال
 • عدم شرط حضور در پرتغال و معافیت مالیاتی برای مالکان غیر مقیم در پرتغال
 • امکان اخذ اقامت همراهام شامل همسر و فرزندان مجرد (حتی فرزندانی که بیشتر از 18 سال سن دارند) یا وابسته به همسر یا شریک زندگی و والدین زوجین
 • انواع روش‌های سرمایه گذاری مطمئن، مقرون به صرفه و راحتی
 • امنیت سرمایه، اقتصاد با ثبات و زندگی همراه با رفاه در پرتغال
 • آموزش و پرورش رایگان در کشور پرتغال
 • فرصت‌های شغلی زیاد در کشور پرتغال
 • امکان تبدیل مدارک تحصیلی و حرفه‌ای به مدارک معتبر پرتغال
 • سیستم بهداشتی پیشرفته و ارزان قیمت
 • مزایای اجتماعی و مالی مثل امتیازات مالیاتی، حمایت از سرمایه، بیمه و …
 • دسترسی به مراجع قضایی
 • امکان اخذ اقامت دائم پس از 5 سال از گذشت سرمایه گذاری اولیه و اخذ ویزای طلایی پرتغال
 • امکان اخذ تابعیت و حق شهروندی پرتغال پس از گذشت 5 سال از سرمایه گذاری اولیه و اخذ ویزای طلایی پرتغال

هزینه‌ دریافت ویزای طلایی پرتغال

ممکن است فکر کنید که اخذ گلدن ویزای پرتغال با روش سرمایه گذاری بسیار پرهزینه است. اما باید گفت که این سرمایه گذاری کاملاً مطمئن است و تقریباً هزینه اضافی بر دوش شما قرار نمی‌دهد. سرمایه گذاری در پرتغال با حمایت دولت این کشور انجام می‌شود و حتی معافیت‌های مالیاتی زیادی را هم نصیب شما می‌کند. ویزای طلایی پرتغال برای شما یک مزیت محسوب می‌شود که سرمایه گذاری پرسود و اقامت ارزان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

همچنین باید گفت که هزینه‌های زندگی در پرتغال نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است. علاوه بر این شما می‌توانید با اخذ اجاره بهای ملک خریداری شده خود علاوه بر سرمایه گذاری از سوددهی ماهانه ملک نیز استفاده کنید. البته اخذ گلدن ویزای پرتغال با هزینه‌های طبیعی همراه است که شامل:

هزینه ایجاد پرونده یا درخواست تمدید که 515 یورو است و به ازای هر یک از اعضای خانواده مبلغ 81 یورو به آن اضافه می‌شود. همچنین برای درخواست گلدن ویزا لازم است تقریباً 5000 یورو پرداخت شود که امکان پرداخت آن بعد از اقامت نیز وجود دارد.

اقامت پرتغال از طریق گلدن ویزای پرتغال

شما عزیزان می‌توانید با اخذ گلدن ویزای پرتغال به صورت دائمی در کشور پرتغال اقامت داشته باشید و از مزایای آن استفاده کنید. در واقع دولت پرتغال به گونه‌ای برنامه ریزی کرده است که شهروندان خارجی با حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک بتوانند اقامت این کشور را اخذ کنند. ویزای طلایی پرتغال اقامت یک ساله را برای شما و اعضای خانواده‌تان به همراه می‌آورد که شما می‌توانید هر سال و به راحتی آن را تمدید نمایید.

علاوه بر این امکان اخذ اقامت دائم (بدون نیاز به تمدید) و اخذ تابعیت پرتغال را از طریق ویزای طلایی به دست آورید. اقامت در این کشور امکان سفر بدون ویزا به سایر کشورهای عضو شنگن را برای شما فراهم می‌کند و بازار کار گسترده اتحادیه اروپا را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای اخذ اقامت پرتغال از طریق گلدن ویزای پرتغال توصیه می‌کنیم با کارشناسان موسسه حقوقی چهره نگار ارتباط برقرار نمایید و از مشاوره‌های این موسسه به منظور اقامت راحت در این کشور استفاده کنید.

مزایای مهاجرت به روش گلدن ویزا پرتغال

وضعیت اقامت

برنامه ویزای طلایی به سرمایه گذاران و خانواده های آنها اجازه می دهد تا وضعیت اقامت در پرتغال را دریافت کنند.

سفر بدون ویزا

اقامت از طریق ویزای طلایی به شما امکان دسترسی بدون ویزا به منطقه شینگن، شامل بسیاری از کشورهای اروپایی را می دهد.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

یکی از مسیرهای اصلی برای ویزای طلایی، سرمایه گذاری در املاک است که می تواند درآمد بالقوه اجاره و افزایش سرمایه را ارائه دهد.

انعطاف پذیری

ویزای طلایی به شما این امکان را می دهد که در پرتغال زندگی و کار کنید یا اقامتگاه های دیگری را حفظ کنید و در عین حال از مزایای اقامت بهره مند شوید.

گنجاندن خانواده

این برنامه شامل اعضای مستقیم خانواده است که امتیازات اقامت یکسانی را برای آنها فراهم می کند.

مسیر شهروندی

پس از پنج سال اقامت، سرمایه گذاران می توانند برای شهروندی پرتغال درخواست دهند و حقوق کامل شهروندی اتحادیه اروپا را به آنها اعطا کنند.

مراقبت های بهداشتی و آموزش

اقامت امکان دسترسی به سیستم های مراقبت های بهداشتی و آموزشی پرتغال را فراهم می کند.

ثبات سیاسی و اقتصادی

پرتغال به دلیل ثبات سیاسی و اقتصاد رو به رشد خود شناخته شده است که آن را به مقصدی جذاب برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

معایب مهاجرت به روش گلدن ویزا پرتغال

تعهد مالی

برای دریافت ویزای طلایی، سرمایه گذاران باید مبلغ قابل توجهی را در املاک یا سایر گزینه های سرمایه گذاری متعهد کنند.

هزینه ها

علاوه بر سرمایه گذاری، هزینه های مرتبطی مانند هزینه های قانونی، مالیات و هزینه های پردازش نیز وجود دارد.

خطرات املاک و مستغلات

در حالی که سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می تواند بازدهی را به همراه داشته باشد، ارزش املاک ممکن است همیشه آنطور که انتظار می رود افزایش پیدا نکند.

گزینه های سرمایه گذاری محدود

برنامه ویزای طلایی دارای گزینه های سرمایه گذاری خاصی است که ممکن است با اهداف مالی همه مطابقت نداشته باشد.

الزامات اقامت

سرمایه گذاران برای حفظ وضعیت ویزای طلایی خود باید شرایط اقامت، از جمله حداقل دوره های اقامت را داشته باشند.

موانع زبانی

در حالی که بسیاری از مردم پرتغال انگلیسی صحبت می کنند، مانع زبان ممکن است در زندگی روزمره، به ویژه در خارج از شهرهای بزرگ، چالش هایی ایجاد کند.

اشباع بیش از حد بازار

در در برخی مناطق، هجوم متقاضیان ویزای طلایی منجر به اشباع سرمایه گذاری در املاک و مستغلات شده است که بر بازده بالقوه تأثیر می گذارد.

تغییرات نظارتی

تغییرات قانونی یا به‌روزرسانی‌های برنامه ویزای طلایی ممکن است بر معیارهای واجد شرایط بودن یا گزینه‌های سرمایه‌گذاری تأثیر بگذارد.

تعهد بلند مدت

در حالی که ویزای طلایی می تواند منجر به شهروندی شود، این فرآیند چندین سال طول می کشد و به تعهد طولانی مدت نیاز دارد.

عوامل اقتصادی

شرایط اقتصادی و تغییرات سیاسی می تواند بر ثبات و جذابیت سرمایه گذاری در پرتغال تأثیر بگذارد.

سوالات متداول در مورد گلدن ویزا پرتغال

گلدن ویزا پرتغال یک مجوز اقامت است که به اتباع غیر اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس اجازه می دهد در پرتغال زندگی و کار کنند و در منطقه شنگن سفر کنند. برای دریافت ویزای طلایی پرتغال باید شرایط زیر را داشته باشید: شما باید بالای 18 سال سن داشته باشید شما نباید سابقه کیفری داشته باشید شما باید صاحب پولی باشید که به دنبال سرمایه گذاری هستید شما باید سرمایه گذاری قابل توجهی انجام دهید که برای اقتصاد پرتغال مفید باشد

هزینه دریافت ویزای طلایی پرتغال به نوع سرمایه گذاری انتخابی شما و تعداد اعضای خانواده ای که در درخواست خود وارد می کنید بستگی دارد. با این حال، برخی از هزینه های رایج وجود دارد که باید به دولت پرتغال بپردازید، مانند: هزینه پردازش (برنامه و تمدید): 514.80 یورو (به اضافه 80.20 یورو برای هر عضو خانواده) ویزای طلایی اولیه: 5147.80 یورو برای هر نفر تمدید ویزای طلایی: 2573.90 یورو برای هر نفر

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

ثبت شرکت در عمان

استارتاپ ویزا فنلاند

استارتاپ ویزا دانمارک

استارتاپ ویزا استونی

استارتاپ ویزا ایرلند

خرید ملک در قبرس

ویزا گلوبال تلنت استرالیا

ویزا سرمایه‌گذاری استرالیا

خرید ملک در اسپانیا

ثبت شرکت در اسپانیا

ویزای تمکن مالی اسپانیا

گلدن ویزای اسپانیا

ویزا فریلنسری اسپانیا (خود اشتغالی)

ویزا کارآفرینی اسپانیا

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در پرتغال

ویزای تمکن مالی پرتغال

استارتاپ ویزا پرتغال

ثبت شرکت در پرتغال

استارتاپ ویزا فرانسه

ویزا گلوبال تلنت فرانسه

ویزای تمکن مالی فرانسه

ثبت نام لاتاری آمریکا 2025

ویزای EB1 آمریکا

گلدن ویزای یونان

خرید ملک در یونان

ویزای تمکن مالی یونان

استارتاپ ویزا اتریش

ثبت شرکت در اسلواکی

ثبت شرکت در سوئد

استارتاپ ویزا سوئد

گلدن ویزا امارات

استارتاپ ویزا هلند

استارتاپ ویزا ایتالیا

ثبت شرکت در ایتالیا

Licensed Skilled Worker

ویزا گلوبال تلنت انگلیس

نمایندگی GBM

اینوویتر فاندر ویزا انگلیس

ثبت شرکت در آلمان

ویزای فریلنسری آلمان (خوداشتغالی)

ویزای IMP C11

ویزای ICT کانادا

ویزا نمایندگی کانادا

استارتاپ ویزا کانادا

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره گلدن ویزا پرتغال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .