سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

ویزا کار چک

راهنمای جامع اخذ ویزای کار جمهوری چک

czech work visa

چک

مشاوره رایگان

ویزا کار چک چیست؟

متقاضیان زیادی تمایل به مهاجرت به جمهوری چک از طریق ویزا کار چک از سراسر جهان را دارند. گر چه بیشترین آمار جمعیت در جمهوری چک را خود مردمان چک تشکیل می دهند اما مهاجرانی از کشور های آلمان، اسلواکی، لهستان و ویتنام جمعیت کوچکی از جمهوری چک را تشکیل می دهند و این نشان دهنده این موضوع می باشد که جمهوری چک در حالت عادی کشور مهاجر پذیری نمی باشد. 

فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

انواع مهاجرت کاری چک از طریق اخذ ویزای کار

متقاضیان خارجی و افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند به چند روش می توانند اقامت کاری چک را دریافت کنند. افرادی که هدف آنها از اقامتشان کار باشد، برای اخذ اقامت باید به یکی از روش های زیر اقدام کنند.

 • کارت آبی (Blue Card): کارت های آبی برای برخی مشاغل و افرادی که دارای تحصیلات بالاتر هستند و حقوق دریافتی آنها 1.5 برابر بالاتر از میانگین ملی باشد، صادر می شود.
 • کارت کارمندی (Employee Card): این کارت برای انواع دیگر مشاغل قانونی است و برای مواقعی صادر می گردد که نیازی به مدرک تحصیلی بالا و آکادمیک نباشد.
 • مجوز اقامت طولانی مدت: این مجوز برای تحصیل، تحقیق و الحاق خانواده نیز وجود دارد که برای حداکثر دو سال صادر می شوند و قابل تمدید هستند. اما مهاجرانی که می خواهند برای مدتی بیش از 90 روز و کمتر از یک سال در جمهوری چک زندگی کنند، به جای مجوز اقامت طولانی مدت به ویزای بلند مدت نیاز خواهند داشت. از سوی دیگر، شهروندان مقیم اتحادیه اروپایی برای اقامت بیشتر از 90 روز در این کشور، فقط باید در این مورد به اداره پلیس گزارش دهند.

یک متخصص خارجی برای اخذ مجوز کار به اداره کار این کشور درخواست دهد. مجوز کار هم فقط می‌تواند برای عناوین شغلی دقیق مورد تقاضای کارفرمای مشخص ‌شده صادر گردد. این مجوز غیر قابل انتقال به دیگران است و تنها برای 2 سال معتبر بوده و پس از آن حتما باید تمدید گردد.

ویزای جستجوی کار یا JOB SEEKER

متقاضی مجاز است به طور فیزیکی در خاک آن کشور حضور پیدا کند و مستقیماً در مصاحبه‌های کارفرما هاشرکت نماید. مدت این ویزا معمولاً کوتاه مدت و حداکثر ۶ ماهه است و در این مدت متقاضی اجازه ی همراه ندارد و باید تنها به کاریابی بپردازد و در صورتی که شغل مورد نظر خود را پیدا کرد می تواند در خواست دهند تا همسر و یا فرزندان زیر ۱۸ سال خود را  به عنوان همراه به او اضافه شود. در بین کشورهای اروپایی در حال حاضر تنها دو کشور آلمان و اتریش به ایرانی ها اجازه ی استفاده از این ویزا را می‌دهند و متأسفانه کشور جمهوری چک جهت کار در این کشور این نوع ویزا را برای ایرانیان صادر نمی نماید. در نتیجه تنها راه کار در جمهوری چک برای ایرانیان استفاده از ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی است.

ویزای جاب آفر JOB OFFER

بر اساس این نوع از ویزا متقاضیان ابتدا باید یک کارفرما از داخل خاک جمهوری چک پیدا نمایند که به نیروی کاری آن فرد اعلام نیاز نماید. اما قبل از انعقاد قرارداد و اهدای آن شغل به فرد متقاضی، کارفرما ابتدا باید شغل مورد نظر را در کشور خود حداقل به مدت سه ماه آگهی نماید و اگر فردی از شهروندان جمهوری چک متقاضی این کار نباشد، آن شغل را در کل کشورهای اتحادیه اروپا آگهی نماید و اگر بازهم متقاضی برای آن کار پیدا نشد، آن را به یک فرد خارج از چک و اتحادیه اروپا اهدا نماید. با توجه به توضیحات ارائه شده، متوجه می‌شویم که دریافت ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی برای ایرانی ها کاری دشوار و سخت است مگر اینکه فرد شرایط و رزومه بسیار خاصی داشته باشد.

شرایط عمومی کار در جمهموری چک

افرادی که تمایل به کار در جمهوری چک و اخذ اقامت کاری جمهوری چک را دارند برای این که بتوانند برای کار به کشور چک مهاجرت کند باید از سمت یک کار فرما یا یک شرکت معتبر در جمهوری چک دعوت نامه کاری دریافت نمایند و با توجه به این جاب آفر برای اخذ ویزای کاری جمهوری چک اقدام نمایند.

متقاضیانی که خواهان کار در جمهوری چک هستند به این دلیل که این نوع اقامت بیش از 90 روز است باید برای اخذ مجوز اقامت بلند مدت اقدام نمایند. در صورتی که هدف از اقامت افراد کار در جمهوری چک باشد باید برای اخذ کارت کارمندی (employee card) یا کارت آبی اتحادیه اروپا (blue card) اقدام نمایند. گرچه این نوع کارت ها برای مجوز کار در جمهوری چک صادر می گردند اما داشتن این کارت ها به منظور داشتن اقامت شخص نیز می باشد.

آشنایی با کشور جمهوری چک

بناهای تاریخی کشور جمهوری چک نشان می دهد که انسان های قدیمی در آنجا سکونت داشته اند. به همین دلیل تعداد گردشگران این کشور سال هر سال در حال افزایش است.جمهوری چک مساحتی بالغ بر 78,866 کیلومتر مربع دارد که حدود 10 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. از شهرهای مهم آن می توان به شهرهای برنو، اوستراوا، اولوموتس، زلین، پلزن، چسکه بوده یوویتسه، هرادتس کرالووه، پاردوبیتسه، لیبارتس اشاره نمود. این کشور در اروپای مرکزی واقع شده است و با کشورهای آلمان، اتریش، لهستان و اسلواکی مرز مشترک دارد و همسایه می شود. کشور جمهوری چک از لحاظ جغرافیایی کشور کوچکی می باشد اما از نظر اقتصادی کشور بسیار پررونق اروپایی محسوب می شود.

کشور جمهوری چک تا سال 1918 تحت استعمار امپراتوری اتریش بود، در این سال پس از شکست اتریش در جنگ جهانی اول، کشور جدیدی به نام چکسلواکی اعلام استقلال کرد. در سال 1993 این کشور به دو کشور چک و اسلواکی تقسیم شد. سپس کشور جمهوری چک در سال 1999 به ناتو پیوست و همچنین در سال 2004 میلادی عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن شد. بنابراین برای سفر به این کشور ویزای شینگن نیاز خواهد بود. پایتخت این کشور، شهر پراگ یکی از شهرهای توریستی چک می باشد و هرسال میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان می شود. این شهر مملو از مناظر با شکوه است و هر چیزی که در آن می بینید برای خود تاریخچه ای طولانی و متنوع دارد. کمتر شهری در جهان به لحاظ رمانتیک بودن، دلربایی و تعداد بازدید‌کننده یارای رقابت با پراگ را دارد.

تاریخچه جمهوری چک

جاذبه‌های تاریخی و تفریحی در تنها پایتخت اروپایی مصون مانده از بمباران‌های جنگ‌های جهانی به وفور یافت می‌شوند.در پراگ تاریخ و تفریح سهمی برابر دارند. هیچ جای دیگری از اروپا به این سرعت محبوب نشده و دلیل آن این است که پراگ تنها پایتخت اروپای مرکزی است که از انبوه بمب های جنگ های قرن گذشته در امان بوده و یکی از بهترین شهرهای محافظت شده اروپا محسوب می شود. این شهر، شهری سرزنده و مملو از سمبل های مجلل هنر نو است. هزاران کنسرت اقتصادی “موتزارت” و “ویوالدی” در اینجا برگزار می شود و برخی از بهترین نوشیدنی های اروپا را می توان در پراگ نوشید.

از پل معروف “چارلز” عبور کنید و با فروشندگان خیابانی، هنرمندان و قدیسان سنگی که در یک صف قرار گرفته اند، خوش و بش کنید. خود را برای پیاده روی به بزرگ ترین قلعه جهان آماده کنید، در آنجا درسی از تاریخ کشور چک بیاموزید و از چشم انداز گنبدها و برج های شهر لذت ببرید. چک کشور کوچکی است و شما در کمتر از چند ساعت می توانید از پراگ به تمام نقاط کشور سفر کنیدو در این کشور یک شبکه ریلی وجود دارد که تمام شهرهای جمهوری چک را به یکدیگر متصل کرده است. البته سفرهای درون شهری با قطار بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

متقاضیانی که به دنبال دریافت ویزا های کاری می باشند، معمولاً کشورهایی را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می نمایند که بتوانند در آن کشور شرایط کاری و مهارتی خود را افزایش دهند و از نظر مالی و کیفیت زندگی شرایط بهتری را برای خود به وجود بیاورند. برای اقدام و انجام یک مهاجرت منطقی و درست متقاضیان باید برخی از استانداردهای مهم که در اقتصاد آن کشور تاثیرگذار است را مورد بررسی قرار دهند که یکی از این موارد بررسی نرخ بیکاری آن کشور است.

نرخ بیکاری هر کشور نمایانگر وجود کارفرماهای موفق و اقتصاد پویایی آن کشور است و هر چقدر این نرخ به عدد صفر نزدیک باشد یعنی افراد بیکار کمتری در آن کشور وجود دارد و کمبود نیروی کار ماهر در آن کشور وجود خواهد داشت. کشور جمهوری چک از جمله کشورهای اتحادیه اروپا می باشد که نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد و این نرخ در سال ۲۰۲۰ به زیر ۴ درصد رسیده است که همواره یک آمار بسیار خوب برای این کشور محسوب می شود.

پیشنهاد خواندن: چگونه جاب آفر آلمان را بگیریم؟

شرایط اخذ ویزای کاری چک

در سال های اخیر، بسیاری از فرصت های مناسب برای کار در شرکت های بین المللی در جمهوری چک به وجود آمده است زیرا این کشور یک عضو نسبتا جدید اتحادیه اروپا است. موقعیت این کشور نیز در مرکزیت اروپا، جذابیت آن را برای بسیاری از شرکت ها افزایش خواهد داد. شرکت های مشاوره در امور بانکی و مدیریت از این دست هستند که بیشتر در پراگ مستقر هستند. صنعت گردشگری نقطه شروع خوبی برای یافتن کار در چک می باشد. متقاضیان خارجی‌ در جمهوری چک بیشتر در بخش تولید، تجارت یا فناوری اطلاعات جذب کار می شوند. در کنار این بخش ها گردشگری و آموزش نیز محبوبیت بسیاری در این کشور دارد. برای کار در جمهوری چک داشتن دانش بسیار عالی از زبان چکی ضروری نخواهد بود. به علاوه در شهرهای بزرگی مانند پراگ بسیاری از شرکت‌ها از زبان انگلیسی استفاده می کنند. همچنین این کشور چک عضو اتحادیه اروپا محسوب می شود اما همچنان از واحد پول بومی خود یعنی کرونا (CZK) استفاده می کند.

هفته کاری در چک از دوشنبه تا جمعه به طول می انجامد که به طور متوسط ​​40 ساعت در هفته را شامل می شود. روز کاری در دفاتر مختلف به طور معمول از ساعت 09:00 تا 18:00 است. نوجوانان زیر ۱۸ سال مجوز کار بیش از ۳۰ ساعت در هفته را نداشته و به طور کلی تعطیلات رسمی در چک ۲۰ روز در سال خواهد بود. کارفرما موظف است به طور ماهانه مالیات را مستقیما محاسبه و از حقوق فرد کسر کند.

سیستم تأمین اجتماعی این کشور بر سه اصل استوار شده است که اولین اصل آن بیمه اجتماعی اجباری بوده و شامل مزایای مربوط به بیماری، بیکاری و بازنشستگی می گردد. اصل دوم نیز شامل حمایت اجتماعی دولتی بوده و در برگیرنده پوشش هزینه های مربوط به خدمت و سایر نیازهای اساسی کودکان و خانواده ها می باشد. در نهایت، کمک اجتماعی برای افرادی که نیازمند هستند ارائه می گردد.

برای بیشتر دانستن در این خصوص به شما پیشنهاد می‌کنیم پادکست اختصاصی کوچ رادیو درباره شهر پراگ را نوش جان کنید.

لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک شامل موارد زیر می شود:

برای متقاضیان کار در گروه سنی 25 تا 40 سال در حوزه IT، فناوری، مدیریت، پزشکی، مراقبت های بهداشتی و سایر مشاغل حقوقی بیشترین آمار اشتغال گزارش شده است.

 • مشاغل خدماتی
 • مشاغل مدیریتی
 • مشاغل صنعتی
 • خدمات مالی و بیمه
 • مشاغل IT
 • خدمات درمانی
 • داروسازی
 • خدمات تجاری
 • الکترونیک
 • توریسم و گردشگری
 • تولید ماشین آلات
 • تدریس
 • راننده
 • کارگر کارخانه
 • مهندس فنی
 • تولید مواد شیمیایی
 • فروشندگی
 • فولاد و آهن الات
 • مراقبت های بهداشتی
 • صنایع تولید چوب

به علاوه بر اساس آمارها و اینکه تعداد زیاد بازدید کننده های بین المللی هر ساله وارد کشور چک می شوند، نیاز به کارکنان چند زبانه یا حداقل مسلط به زبان انگلیسی، بسیار زیاد است. به علاوه، توانایی صحبت کردن به زبان چکی برای یافتن کار در این کشور بسیار مهم است. اگرچه بخش های زیادی هستند که به زبان های دیگر نظیر انگلیسی و آلمانی هم کار می کنند.

حداقل و حداکثر حقوق دریافتی در چک

میزان حقوق دریافتی هر پوزیشن کاری وابسته به شهر متغیر است. این میزان حقوق در شهر پراگ پایتخت جممهوری چک حدود 1300 یورو می باشد.

میزان حقوق دریاقتی در جمهوری چک از 600 یورو که مربوط به مشاغل خدماتی است شروع و بالاتر خواهد رفت.

هزینه زندگی در جمهوری چک

به طور کل اگر این کشور را در ترازوی مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا یا حتی سایر کشورهای پر مهاجرت جهان قرار دهیم می توان گفت هزینه زندگی در جمهوری چک ارزان تر می باشد. به ویژه اگر شما در پایتخت این کشور یعنی شهر پراگ ساکن نباشید. به یاد داشته باشید که بسیاری از کالاهای مصرفی غیر ضروری مانند الکترونیک، لباس ، بازی ها و سرگرمی و غیره به طور کلی در مقایسه با سایر کشورها کمی گران تر یا حد اقل هم تراز محسوب می شود.

البته همه این قیمت ها کسری از میانگین همه شهرهای جمهوری چک است و برای کسب اطلاع دقیق از هر هزینه ای باید محل دقیق اسکان در آن منطقه مشخص شود. به طور مثال همان طور که گفته شد هزینه های زندگی در پایتخت چک کمی گران تر از سایر شهرهاست. همچنین در مورد قیمت ها و ارز در این کشور می توان گفت هزینه هر 19.25 کرون برابر با 1دلار می باشد و هر یک یورو نیز برابر با 24 کرون بوده است.

اولین گام برای استخدام مهاجران

خارجی‌ها فقط می‌توانند در موقعیت‌هایی استخدام شوند که در جمهوری چک یا سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کاندیدای مناسبی برای آنها یافت نشود. موقعیت شغلی خالی، باید به اداره کار گزارش شود و مشخصات در مرحله ی بعد، قابل تغییر نیست تا متناسب با مشخصات یک کارمند بالقوه باشد

شرایط کار برای کارمندان خارجی باید مطابق با کارمندان چک در موقعیت‌های مشابه باشد، اما حقوق آنها باید حداقل 1.5 برابر متوسط حقوق ناخالص سالانه در جمهوری چک باشد.

پس از احراز کلیه‌ی الزامات اساسی، کارفرما می‌تواند تقاضای مجوز استخدام کارمندان را از خارج از کشور تقاضا کند. درخواست‌ها به اداره‌ی کار مسئول منطقه‌ای که فرد خارجی در آنجا کار می‌کند، ارسال می‌شود. این مسئله حائز اهمیت است که کارمند باید قبل از ورود به کشور، مجوز کار خود را گرفته باشد.

کارفرما ممکن است در صورت نداشتن امکان هزینه برای کارگر بدلیل اخراج کارمند، متعهد به پرداخت آن باشد.

شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای کار چک

برای درخواست ویزای کاری چک ارائه برخی مدارک برای تعیین صلاحیت متقاضی

 • مدارک اثبات کننده دریافت پیشنهاد کاری (ایمیل ارسال شده از طرف کارفرما)
 • ارائه مدرک تحصیلی برای مشاغلی که نیاز به مدرک تحصیلی خاصی دارد که باید در کشور چک تایید شود (معادل سازی)
 • ارائه رزومه عالی مرتبط با شغل پیشنهادی
 • داشتن سابقه کاری مرتبط
 • عکس پرسنلی
 • گذرنامه با اعتبار حداقل 10 ماه
 • بلیط پرواز
 • گواهی سلامت ترجمه
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • داشتن سن بالای 15 سال

تمامی مدارک مورد نیاز باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند و به تایید مراجع مربوطه در کشور مبدا و برخی در کشور مقصد هم برسند. مدارک فنی حرفه ای، دیپلم و فوق دیپلم که مدارک آکادمیک محسوب نمی شوند برای کار در کشور چک مورد تایید نیستند.

کار در چک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در چک

با مهاجرت به کشور چک از طریق کار و در نهایت دریافت پاسپورت کشور چک می توان آینده مناسبی برای خود رقم زد. افرادی که موفق شده اند با ویزای کار در این کشور کار کنند و به مدت 5 سال در این کشور حضور مستمر داشته باشند، در صورتی که در این مدت مالیات پرداخت کرده باشند و بیمه داشته باشند، می توانند برای اقامت دائم کشور چک درخواست دهند.
برای دریافت تابعیت نیز باید متقاضیان پس از دریافت اقامت دائم، 5 سال دیگر در این کشور حضور فعال داشته باشند و در صورت داشتن مدارک و شرایط کافی، می توانند برای تابعیت و پاسپورت جمهوری چک درخواست دهند. افراد متقاضی برای اخذ تابعیت چک باید شرایط و مدارکی را داشته باشند تا بتوانند پاسپورت چک را دریافت کنند. این شرایط عبارتند از:

 • اقامت به مدت 10 سال
 • پرداخت مالیات
 • بیمه
 • ارائه مدارک بانکی
 • اثبات محل سکونت
 • پاسپورت معتبر
 • عدم سابقه کیفری
 • دانش زبان چک

بنابراین با داشتن اقامت جمهوری چک شما قادر خواهید بود به تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و شینگن بدون ویزا سفر کنید و برای ویزای بسیاری از کشورهای غربی مانند کانادا، استرالیا، نیوزلند و حتی آمریکا به راحتی اقدام نمایید.

ویزای کار چک چه مزایا و معایبی دارد؟

یکی از مهم ترین مزایای ویزای کار چک، همراهی همسر و فرزند زیر ۱۸ سال فرد متقاضی می باشد. ویزای کار تنها روش موجود برای مهاجرت به چک است که همراهان حق همراهی و ورود به کشور چک را دارا می باشند. یکی از کم هزینه ترین روش های ورود به کشور چک، ویزای کار می باشد که متقاضیان می توانند بدون پرداخت هزینه ای در این کشور مشغول به زندگی شوند و پس از سپری کردن شرایط به خصوصی که مد نظر دولت چک می باشد، موفق به اخذ اقامت این کشور شوند.

به واسطه شانس پایین پیدا کردن کار در چک به واسطه قوانین اتحادیه اروپا، بسیاری از کارفرمایان، به ویژه در شرکت های کوچک، در نگاه اول به خارج از کشور اجتناب می کنند. این یک مانع بزرگ برای مهاجران است. علاقه مندان به این کشور از طرق دیگر تصمیم به ورود به چک را گرفته و پس از آن از قوانین تبدیل ویزا بهره مند می شوند. مسلما بهترین گزینه برای انجام این کار، تحصیل در چک خواهد بود که با اخذ مدرک از دانشگاه های این کشور شانس خود را برای پیدا کردن کار در چک افزایش می دهند.

کار در چک می تواند پلی برای ورود به آینده ای رویایی باشد. معمولا برای اشتغال در این کشور باید دارای شرایط مورد نظر بود. طبیعتا هر روشی مزایا و معایبی نیز دارد که کار در جمهوری چک نیز از این قاعده مستثنا نیست ولی در مجموع می توان گفت که این روش می تواند راه مطلوبی برای کارجویان باشد و هم مرزی این کشور با آلمان و اتریش باعث مناسب شدن شرایط کاری برای بسیاری در این کشور شده است.

مزایای مهاجرت به روش ویزا کار چک

فرصت های شغلی

ویزای کار چک به شما اجازه می دهد تا به طور قانونی در جمهوری چک کار کنید، فرصت های شغلی و فرصتی برای کسب تجربه حرفه ای ایجاد کنید.

تجربه بین المللی

کار در جمهوری چک تجربه کاری بین المللی را برای شما فراهم می کند و CV و آینده شغلی شما را افزایش می دهد.

غوطه وری فرهنگی

زندگی و کار در جمهوری چک به شما این امکان را می دهد که در فرهنگ، سنت ها و زندگی روزمره چک غرق شوید.

یادگیری زبان

کار در جمهوری چک فرصتی را برای یادگیری یا بهبود مهارت های زبان چک شما ارائه می دهد که می تواند برای ارتباط و ادغام ارزشمند باشد.

شبکه سازی

کار در جمهوری چک به شما امکان می دهد یک شبکه حرفه ای بسازید که می تواند برای رشد شغلی و فرصت های آینده مفید باشد.

سفر

موقعیت جغرافیایی جمهوری چک در اروپای مرکزی سفر و گشت و گذار در کشورهای اطراف را در اوقات فراغت آسان می کند.

کیفیت زندگی

جمهوری چک کیفیت زندگی خوبی با امکانات مدرن، مراقبت های بهداشتی و هزینه زندگی نسبتاً پایین در مقایسه با اروپای غربی ارائه می دهد.

معایب مهاجرت به روش ویزا کار چک

فرآیند بوروکراتیک

اخذ ویزای کار چک می تواند شامل یک فرآیند پیچیده و بوروکراتیک باشد که به اسناد و تاییدیه های مختلفی نیاز دارد.

موانع زبانی

در حالی که بسیاری از چک‌ها انگلیسی صحبت می‌کنند، ممکن است در برخی از جنبه‌های زندگی روزمره، به ویژه در خارج از شهرهای بزرگ، مانع زبانی وجود داشته باشد.

سازگاری فرهنگی

سازگاری با فرهنگ، آداب و رسوم و هنجارهای اجتماعی جدید ممکن است زمان بر باشد، به خصوص اگر با جامعه چک آشنا نباشید.

گزینه های کاری محدود

بسته به صلاحیت ها و مهارت های شما، یافتن فرصت های شغلی مناسب ممکن است چالش برانگیز باشد، به خصوص در زمینه های رقابتی.

جدایی از خانه

حضور در یک کشور خارجی می تواند منجر به احساس غربت و انزوا از خانواده و شبکه های حمایتی شود.

مقررات حقوقی

مرور مقررات حقوقی و استخدامی مانند مالیات و اجتماعی امنیت، ممکن است ناآشنا باشد و نیاز به درک داشته باشد.

اقامت موقت

ویزای کاری اغلب با مدت زمان محدودی ارائه می شود و اگر می خواهید به کار در جمهوری چک ادامه دهید، ممکن است نیاز به درخواست مجدد یا جستجوی گزینه های دیگر ویزا داشته باشید.

پویایی فرهنگی و اجتماعی

انطباق با فرهنگ محل کار و پویایی اجتماعی ممکن است با آنچه شما به آن عادت دارید متفاوت باشد و نیاز به تعدیل دارد.

سوالات متداول در خصوص ویزا کار چک

بله،از مهمترین مواردی که افراد متقاضی به کار در جمهوری چک به آن توجه بسیاری دارند و خواهان آن می باشند اخذ ویزای همراه است. متقاضیانی که موفق به اخذ ویزای کاری جمهوری چک می شوند این امکان را دارند تا برای همراهان خود درخواست ویزا بدهند. همراه در علم حقوق مهاجرت به همسر و فرزندان زیر 18 سال شخص متقاضی محسوب می شود. یکی از نکاتی که متقاضیان برای اخذ ویزای همراه باید به آن توجه نمایند این است که برای کاهش ریسک ویزای همراهان بهتر است که با فاصله از شخص اصلی برای این نوع ویزا اقدام نمایند. مدت زمان اعتبار اقامت برای همراهان در جمهوری چک به اعتبار کارت اقامت شخص اصلی بستگی دارد و در صورتی که کارت اقامت متقاضی باطل شود اقامت همراهان او نیز باطل خواهد شد.

هزینه زندگی در جمهوری چک در بخش حمل و نقل نسبت به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارزان تر است. همچنین هزینه بنزین نیز در این کشور نسبتا ارزان است. هزینه های خرید خودرو نیز متعادل تر و کمی ارزان تر می باشد. گرچه به لطف یک سیستم حمل و نقل عمومی به خوبی توسعه یافته، قابل اعتماد و ارزان، بسیاری از مهاجران (به ویژه افرادی که در پراگ زندگی می کنند) علاقه چندانی به تهیه خودرو شخصی ندارند.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

ویزا کار سنگاپور

ویزا کار قطر

ویزای کار عمان

ویزا کار مجارستان

ویزا کار ترکیه

ویزا کار پرتغال

ویزا جست و جوی کار پرتغال

ویزا جست و جوی کار سوئد

ویزا کار امارات

ویزا کار انگلیس

ویزا کار آلمان

ویزا جست و جوی کار آلمان

ویزا کار لهستان

ویزا کار کانادا

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره ویزا کار چک

5 پاسخ

 1. سلام – وقت جنابعالی بخیر
  لطفا جواب بدهید – تشکر می کنم

  اگر یک ایرانی بخواهد در یک دانشگاه ایرانی، یک مدرسه یا بانک ایرانی و کلا یک کسب و کار ایرانی در کشوری دیگر مثل چک کارکند هم مراحلش مثل همین است که شما فرموده اید؟ یا فرق می کند؟

  درواقع کارفرما اگر ایرانی باشد یا نباشد فرق میکند؟

 2. سلام- من راننده ماشین سنگین هستم
  اگر کاری اقدام کنم برای رانندگی- باید ماشین خودم را ببرم یا خیر؟
  اصلا چنین امکانی وجود دارد؟

 3. سیستم حمل و نقل در چک چگونه است؟
  بخصوص برای معلولین و نابینایان

  میخوام پسرم را بفرستم برای تحصیل… ایشان شرایطش خاص است

 4. کسی که ویزای اسلواکی داره میتونه به چک هم سفر کنه؟
  و مثلا ویزای کاری اسلواکی به ویزای کار چک راحته تغییر دادنش؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .