سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

تحصیل دکتری در انگلیس

تحصیل دکتری در انگلستان | شرایط اپلای و پذیرش دکترا در انگلیس

phd in england

انگلستان

مشاوره رایگان

تحصیل دکتری در انگلیس چیست؟

تحصیل دکتری در انگلیس سابقه طولانی دارد و این مدرک بالاترین مدرک در دسترس در دانشگاه‌های این کشور است. برخی از قدیمی‌ترین و بهترین دانشگاه های جهان در انگلستان قرار دارند. برنامه‌های تحقیقاتی انگلیس بسیار نوآورانه و در سطح جهانی هستند. در ادامه با همراه باشید تا با نکات مربوط به تحصیل دکتری در انگلیس آشنا شوید.

فهرست مطالب
مشاوره رایگان تلفنی

چرا تحصیل دکترا در انگلستان؟

تحصیل دکتری در انگلیس برای دانشجویانی که مدرک فوق لیسانس دارند روشی مطمئن برای تحصیل در انگلیس است. ما به شما تحصیل دکتری در انگلیس را توصیه می کنیم به دلایل زیر که به آن اشاره می کنیم:

 • دانشگاه‌های تاریخی: قدمت سیستم دانشگاهی انگلیس حداقل به قرن یازدهم برمی‌گرد. جالب است بدانید برخی از مهم‌ترین پیشرفت‌ها در علم، پزشکی، هنر و فلسفه غرب در این کشور اتفاق افتاده است.
 • شهرت جهانی: اخذ مدرک دکترا از انگلیس در سراسر جهان با توجه به ویژگی‌های بارز آن، بسیار معتبر است.از این رو بهتر است تحصیل دکتری در انگلیس را در اولویت قرار دهید
 • حمایت و آموزش نوآورانه: دانشگاه‌ های انگلیس در برنامه‌های آموزشی ساختاریافته مدرک دکترا ارائه می‌دهند. این دانشگاه‌ها فرصت‌های زیادی برای توسعه آکادمیک و حرفه‌ای در اختیار دانشجویان می‌گذارند و آنها را برای ورود به مشاغل مجهز می‌کنند.
 • منابع تامین مالی: دولت انگلیس سرمایه‌گذاری زیادی در بخش آموزش دکترا انجام داده است. از این رو، سیستم وام‌های دولتی برای دانشجویان این مقطع و حمایت زیادی از داوطلبان بین‌المللی در انگلیس وجود دارد.
 • ویزای کار پس از تحصیل: ویزای Graduate Route در دسترس دانشجویان بین‌المللی که دوره دکترا را از تابستان 2021 به بعد تکمیل می‌کنند، قرار دارد. می‌توانید تا سه سال در انگلیس بمانید و کار کنید (یا به دنبال کار باشید). از این رو شما با تحصیل دکتری در انگلیس می توانید برای چند سال در انگلستان بمانید.

تعدادی دانشجوی خوشحال فارغ التحصیل با لباس فارغ التحصیلی قرمز رنگ - تحصیل دکتری در انگلستان

تحصیل دکتر در انگلیس در یک نگاه

در زیر به طور خلاصه به سوالاتی چون طول دوره دکتری و نیز هزینه تحصیل دکتری در انگلیس اشاره می کنیم:

– دانشگاه‌ها: ۱۶۴ دانشگاه
– قدیمی‌ترین دانشگاه: دانشگاه آکسفورد (۱۰۹۶)
– دانشجویان بین‌المللی: حدود ۵۰۰ هزار دانشجو
– طول دوره دکترا در انگلستان: ۳ تا ۴ سال
– هزینه تحصیل دکترا در انگلیس: ۴ تا ۵ هزار پوند
– سال تحصیلی: سپتامبر تا ژوئن

دست دانشجویی که مدرک تحصیلی گرفته شده را نشان می دهد - تحصیل دکتری در انگلیس

حتما بخوانید: در این مقاله با روند اخذ اقامت انگلیس آشنا شوید

اپلای دکترا در انگلیس

برای پذیرش دکترا در انگلستان باید به طور مستقیم برای یک دانشگاه جهت انجام یک پروژه یا گذراندن دوره درخواست دهید. دو راه برای انجام این کار وجود دارد:

 • برخی از پروژه های دکترا در انگلیس توسط دانشگاه‌ها با اهداف مشخص تبلیغ می‌شوند. این پروژه‌ها بیشتر در موضوعات STEM رایج هستند و اغلب فاند دارند. برخی از پروژه های دکترا در انگلیس توسط دانشگاه‌ها با اهداف مشخص تبلیغ می‌شوند. این پروژه‌ها بیشتر در موضوعات STEM رایج هستند و اغلب فاند دارند.
 • دیگر پروژه‌های دکترا در کشور انگلستان توسط دانشجویانی طراحی می‌شوند که یک پیشنهاد تحقیقاتی ارائه می‌دهند. این پروژه‌ها بیشتر روی رشته‌های هنر، علوم انسانی و برخی رشته‌های علوم اجتماعی تمرکز دارد.
  بهتر است قبل از ارسال درخواست برای دانشگاه با یک استاد راهنما ارتباط برقرار کنید. البته یک مرحله ضروری است اما توصیه می‌کنیم این کار را انجام دهید.

شرایط پذیرش دکترا از انگلیس

برای پذیرش دکترا در انگلیس مدارکی لازم است که این مدارک شامل :

 • برای پذیرش دکترا از دانشگاه های انگلیس باید مدرک کارشناسی ارشد ارائه دهید.
 • مدرک زبان انگلیسی لازم است.
 • همچنین متقاضیان باید پروپوزال تحقیقاتی، بیانیه شخصی و رفرنس‌های خود را ارائه دهند.
 •  همه دانشگاه های انگلیس در مقطع دکترا نیاز به یک مصاحبه رسمی ندارند.
 •  مصاحبه برای رشته‌هایی است که تعداد محدودی دانشجو می‌پذیرند.

 لازم به ذکر است که  مصاحبه‌ها اغلب آنلاین هستند. از این رو شما می توانید مدارک خود را لازم و در مرحله مصاحبه به صورت آنلاین با دانشگاه مقصد و استادین آن صحبت کنید.

مزایای مهاجرت به روش تحصیل دکتری در انگلیس

تحصیلات با کیفیت بالا

دانشگاه های انگلستان به طور مداوم در بین بهترین ها در جهان رتبه بندی می شوند. این بدان معنی است که شما می توانید با برخی از دانشگاهیان برجسته در رشته خود تحصیل کنید.

محیط متنوع و محرک

بریتانیا کشوری چندفرهنگی است و این موضوع در دانشگاه‌های آن منعکس شده است. شما این فرصت را خواهید داشت که با افرادی از سراسر جهان مطالعه کنید و در معرض انواع فرهنگ های مختلف قرار خواهید گرفت.

فرهنگ پژوهشی قوی

دانشگاه های انگلستان فرهنگ پژوهشی قوی دارند و این به این معنی است که شما فرصت انجام تحقیقات پیشرفته را خواهید داشت.

فرصت های شبکه سازی

تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان به شما این فرصت را می دهد که با برخی از چهره های برجسته در رشته خود ارتباط برقرار کنید. این می تواند برای آینده شغلی شما ارزشمند باشد.

گزینه های کاری پس از تحصیل

پس از فارغ التحصیلی، واجد شرایط ماندن در بریتانیا برای کار تا 3 سال خواهید بود. این به شما این شانس را می دهد که تجربیات ارزشمندی در زمینه کاری خود به دست آورید و ارتباطاتی ایجاد کنید که می تواند به شما در تضمین یک شغل دائمی کمک کند.

معایب مهاجرت به روش تحصیل دکتری در انگلیس

هزینه های تحصیل بالا

هزینه های تحصیل برای دوره های دکترا در انگلستان می تواند بالا باشد، به خصوص برای دانشجویان بین المللی.

هزینه زندگی

هزینه زندگی در انگلستان به خصوص در شهرهای بزرگ می تواند بالا باشد. شما باید مطمئن شوید که پول کافی برای حمایت از خود در طول تحصیل دارید.

رقابت برای مکان ها

رقابت برای مکان های دکترا در انگلستان شدید است. برای موفقیت باید سوابق تحصیلی قوی و برنامه ای مدون داشته باشید.

آب و هوا

آب و هوا در انگلستان می تواند غیرقابل پیش بینی باشد و ممکن است در بیشتر سال سرد و مرطوب باشد.

سوالات متداول تحصیل دکتری در انگلیس

برای دریافت بورسیه فول فاند دکترا انگلستان باید برای یک برنامه بورس تحصیلی که هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی شما را در طول دوره دکتری شما پوشش می دهد، درخواست دهید. برنامه های بورسیه تحصیلی زیادی برای دانشجویان بین المللی که می خواهند مقطع دکترا را در انگلستان دنبال کنند وجود دارد، اما آنها بسیار رقابتی هستند و معیارهای واجد شرایط بودن، مهلت های درخواست و فرآیندهای انتخاب متفاوتی دارند.

برای ادامه تحصیل پست دکترا در انگلیس باید یک موقعیت یا بورس تحصیلی مناسب پسادکتری پیدا کنید که با علایق، مدارک و اهداف تحقیقاتی شما مطابقت داشته باشد. فرصت های فوق دکتری زیادی در انگلستان برای دانش پژوهان دوره اولیه و با تجربه وجود دارد، اما آنها بسیار رقابتی هستند و معیارهای واجد شرایط بودن، مهلت های درخواست و فرآیندهای انتخاب متفاوتی دارند.

تحصیل رایگان در انگلستان در مقطع دکتری امکان پذیر است، اما بستگی به شرایط شما برای دریافت بورسیه تحصیلی یا دانشجویی دارد که هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی شما را پوشش می دهد. اکثر دانشجویان دکترا در انگلستان توسط یک شورای تحقیقاتی، یک دانشگاه، یک موسسه خیریه یا یک سازمان خارجی که از پروژه تحقیقاتی آنها حمایت مالی می کند، تامین مالی می شوند. این منابع مالی معمولاً تمام هزینه های تحصیل را پوشش می دهند و برای هزینه های زندگی تا چهار سال تحصیل در مقطع دکترا کمک هزینه ای ارائه می دهند.

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

تحصیل دکتری در فرانسه

تحصیل دکتری در ایتالیا

تحصیل دکتری در فنلاند

تحصیل دکتری در اسپانیا

تحصیل دکتری در آلمان

تحصیل دکتری در کانادا

تحصیل دکتری در اتریش

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره تحصیل دکتری در انگلیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .