سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

سرزمین فلسفه و زیتون (زندگی در یونان)

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

سرزمین فلسفه و زیتون (زندگی در یونان)

معرفی آتن

بعید است که از دوران باستان صحبت کنیم و غنای تاریخی و فرهنگی آتن را به عنوان یکی از قدیمی ترین و تأثیرگذارترین شهرهای اروپا نادیده بگیریم. آتن که اکنون پایتخت و بزرگترین شهر یونان است، ذهن های بزرگی مانند سقراط، افلاطون، ارسطو، دموکریتوس و اپیکور را پرورش داد. شهری با بیش از چهار هزار سال تاریخ، شاهد همه گونه تغییرات سیاسی و اجتماعی بوده است. این با اسطوره های باستانی در هم آمیخته است و نام آن خود از رقابت بین خدایان گرفته شده است.

بر اساس اساطیر یونانی، آتنا، الهه خرد و جنگ، و پوزیدون، خدای آب ها و دریاها، برای افتخار حفاظت از شهر مبارزه می کردند. آنها برای جذب شهروندان مسابقه ای برگزار کردند و تصمیم گرفتند هدیه ای به مردم ارائه دهند. پوزئیدون یک چشمه آب شور را عرضه کرد، در حالی که آتنا یک درخت زیتون هدیه داد. مردم از هدیه آتنا استقبال کردند و باعث شد که شهر به نام او نامگذاری شود.

آتن برای مدت طولانی تنها پایتخت یونان بوده است و اولین ها را به خود اختصاص داده است در تاریخ اروپا و جهان هنگام بحث از مهمترین دستاوردهای آن، قرار دادن اختراع دموکراسی و مفهوم حکومت مردمی در راس فهرست کار دشواری نیست.

مختصات جغرافیایی آتن

آتن که در یکی از خوش آب و هواترین آب و هوای جهان قرار دارد، شهری ایده آل برای کسانی است که آب و هوا و گرمای مدیترانه ای را ترجیح می دهند. دارای آب و هوای خشک و گرم است و در بهار و تابستان آفتاب فراوان دارد. پاییز آن معتدل است و زمستان های آن هرگز به شدت سرد نمی شود و بین 10 تا 20 درجه سانتی گراد در نوسان است. بهار و پاییز در آتن از جمله فصول مورد علاقه در سرزمین های مدیترانه است. بارندگی در آتن محدود است و به صورت پراکنده در پاییز رخ می دهد. بارش برف نادر است و هر چند سال یک بار اتفاق می افتد و باعث ایجاد هیجان در بین مردم آن می شود.

این شهر از شمال، شرق و غرب توسط کوه ها احاطه شده است. در نواحی شمالی آن آب و هوای سردتری دارد. آتن با مساحت 2928 کیلومتر مربع فراوان است غارها، چشمه ها، دره های باریک و بستر رودخانه های خشک، میزبان رودخانه ای به نام Ilissos در داخل شهر هستند. از نظر جغرافیایی و اقلیمی، آتن سرزمینی حاصلخیز، دلپذیر و متنوع است که علاقه مندان به طبیعت را کاملا مجذوب خود می کند.

بیشتر بدانیم: برای اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک چه شرایطی لازم است؟

گذشته تاریخی آتن

آتن به عنوان مهد تمدن غرب با قدمت بیش از چهار هزار و پانصد سال قدمت دارد. در دوران باستان، آتن در معرض برخوردهای متعدد با امپراتوری هخامنشی، برترین ابرقدرت آن عصر بود. زمانی که یونانیان بر ترکیه امروزی و بخش‌هایی از آسیا تسلط یافتند و کنترل هخامنشیان را در این مناطق به چالش کشیدند، تنش‌ها به وجود آمد. در نتیجه آنها قیام کردند و معابد ایرانی را به آتش کشیدند و با خشم تنبیهی داریوش بزرگ روبرو شدند. با این حال، داریوش به سرکوب شورش ها راضی نبود، که منجر به حمله به آتن شد، که در نبرد ماراتون به اوج رسید، جایی که او متحمل شکست شد. یک دهه پس از این شکست، خشایارشا، پسر داریوش، با ارتشی عظیم بازگشت و سربازان یونانی و اسپارتی را در نبرد سخت ترموپیل ویران کرد و انتقام شکست قبلی خود را گرفت.

هنگام بحث در مورد تاریخ یونان و آتن، تمرکز صرفاً بر درگیری های گذشته نامهربان به نظر می رسد. جوهر واقعی این شهر باستانی را به تصویر بکشید. آتن مهد فرهنگ، هنر و تمدن بود و چهره های برجسته بسیاری را به بشریت تحویل داد. این مشاهیر داستان‌هایی را بازگو می‌کردند و تأثیری که بر تمدن بشری گذاشتند را بیان می‌کردند. از فیلسوفانی مانند سقراط، افلاطون و ارسطو گرفته تا نویسندگان و نمایشنامه نویسانی مانند سوفوکل، ایسخلوس و اوریپید، تا مورخانی مانند گزنفون و هرودوت، و فیدیاس، مجسمه ساز افسانه ای یونان، هر کدام نقشی در شکل دادن به تاریخ بشر داشتند.

سرزمین فلسفه و زیتون (زندگی در یونان)

شرایط انسانی و فرهنگی آتن

آتن دیگ ذوب نژادهای مختلف است که جمعیتی بالغ بر ششصد هزار نفر را در بر می گیرد. این خانه ترکیبی از مردم با پیشینه‌های مختلف، از جمله بلغاری‌ها، بنگلادشی‌ها، ترک‌ها، روس‌ها، لهستانی‌ها، پاکستانی‌ها و آلبانیایی‌ها است، در حالی که اکثریت جمعیت آن را یونانی‌های بومی تشکیل می‌دهند. این شهر در طول سالیان متمادی میزبان مهاجران متعددی از سراسر اروپا و آسیا بوده و ترکیبی جذاب از فرهنگ ها را ایجاد کرده است. با وجود اینکه اکثر آتنی ها با ایمان مسیحی ارتدوکس شرقی همذات پنداری می کنند، ردپای مشهودی از ادیان و عقاید دیگر در میان آنها مشاهده می شود. آتن به عنوان آینه ای عمل می کند که منعکس کننده سبک زندگی کامل در یونان است. آتنی‌ها به خاطر طبیعت اجتماعی، خوش‌آوازه و خوش‌آوازه‌شان شناخته می‌شوند. در میان شهرهای اروپایی به گرمی و مهمان نوازی نسبت به خارجی ها و گردشگران معروف هستند و مزیت های زندگی در یونان را به نمایش می گذارند. شخصیت آتن تلفیقی از فرهنگ‌های شرقی و غربی است که یک شخصیت متمایز و مستقل برای شهر. این فرهنگ غنی و باستانی یونان را در ذات خود حفظ می کند و به بازدیدکنندگان و تازه واردان تجربه ای آشکار با کمی صبر و کاوش دقیق ارائه می دهد.

زندگی در آتن به طرز باورنکردنی پویا و سرزنده است و هرگز ساکنان آن را خسته و خسته نمی کند. این مجموعه گسترده ای از انتخاب ها را برای سرگرمی و اوقات فراغت فراهم می کند. اگر اندکی علاقه به تئاتر، اجراها یا موسیقی وجود داشته باشد، بدون شک آتن یکی از غنی ترین مکان های هنری روی زمین است. وفاداری به هنر و فرهنگ در میان آتنیان و یونانیان به طور کلی یک سنت دیرینه بوده است، خصیصه ای که آنها با پشتکار حفظ کرده اند. از نظر تحصیلات کودکان، توجه به این نکته مهم است که تحصیل از سن شش تا پانزده سالگی در یونان اجباری است. علاوه بر مدارس دولتی و خصوصی متعدد، مدارس بین المللی آموزش زبان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی در دسترس هستند. آتن یک شهر ایده آل برای آموزش عالی است که بیش از چهل بخش فنی و غیر فنی را در خود جای داده است دانشگاه ها. بسیاری از این دانشگاه‌ها دولتی هستند و برخی در بین دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارند. برای کسانی که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند، آتن به عنوان یک شهر ایده آل برای رشته هایی مانند تاریخ، فلسفه، علوم سیاسی، پزشکی و معماری است که یک تجربه آموزشی با کیفیت بالا ارائه می دهد.

حتما بخوانید: شرایط اخذ ویزای طلایی یونان

سرزمین فلسفه و زیتون (زندگی در یونان)

بیشتر بخوانیم: چگونه می‌توان اقامت اروپا را به دست آورد؟

شرایط اقتصادی آتن

آتن بدون شک مهمترین شهر یونان از نظر اقتصادی است و از نظر تاریخی به عنوان یک مسیر تجاری مهم در اروپا عمل می کند. این شهر از فضای تجاری پررونقی با واردات و صادرات قوی برخوردار است. طیف متنوعی از کالاها، از صنایع دستی، فرش، سرامیک، کارخانجات نوشیدنی و صابون گرفته تا تولید نساجی، تولید روغن زیتون، شراب و محصولات کشاورزی، نقش مهمی در اقتصاد آتن دارند.

در سال‌های اخیر شاهد افزایش قابل توجهی در فعالیت‌های تولیدی بوده‌ایم که باعث نگرانی‌هایی در مورد آلودگی هوای شهری شده و سیاست‌گذاران را بر آن داشته تا تغییراتی را در سیاست‌های مالیاتی شهری آغاز کنند. آتن یک بازیگر محوری در اقتصاد اروپا، به ویژه در منطقه جنوب شرقی آن است. این شهر نه تنها برای شرکت‌های بزرگ یونانی، بلکه به عنوان مکانی برای چندین شرکت بین‌المللی، از جمله غول‌های معروفی مانند کوکاکولا، اریکسون، موتورولا، سونی، سامسونگ، و مایکروسافت که تاسیس شده‌اند، جایگاه برجسته‌ای دارد. دفاتر آنها در شهر

اقتصاد یونان در سال‌های گذشته با رکود شدید و چالش‌های متعددی مواجه بود. با این حال، توانسته است بر بخشی از بحران غلبه کند و اکنون برای دستیابی به ثبات و رشد اقتصادی تلاش می کند. صنعت گردشگری به عنوان یک نیروی محرکه حیاتی در اقتصاد یونان باقی مانده است، زیرا این کشور در میان پربازدیدترین مقاصد گردشگری اروپا و جهان بوده است و در سال 2015 از بیش از 26 میلیون بازدیدکننده استقبال کرده است، این رقم در سال های بعد به رشد قابل توجهی ادامه داد و بیش از 18 درصد سهم داشت. به تولید ناخالص داخلی یونان (GDP).

سرزمین فلسفه و زیتون (زندگی در یونان)

آیا بهترین کشور برای مهاجرت را می‌شناسید؟

آتن – یک هویت منحصر به فرد

هنر در میان یونانیان از اهمیت عمیقی برخوردار است و آتن نیز از این قاعده مستثنی نیست. این شهر سرشار از تئاترها، سالن‌های اپرا، و مکان‌هایی برای اجراهای هنری است که چشم‌انداز فرهنگی متنوعی را ارائه می‌دهد که بازدیدکنندگان را شگفت‌زده می‌کند. آتن به خاطر زندگی شبانه پر جنب و جوشش، که با آب و هوای معتدل و گرمش غنی شده، شناخته شده است. کسانی که شانس سفر به آتن یا زندگی در آتن را داشته اند اغلب موافقند که خلق و خوی آتنی ها به طور قابل توجهی با مردم شمال اروپا متفاوت است. گرمی و گشاده رویی آنها اغلب به طبیعت دوستانه و سرزنده برزیلی ها تشبیه می شود. چیزی که آتن را منحصربه‌فرد می‌کند این است که علیرغم پایتخت بودن، فضای یک روستای عجیب را به نمایش می‌گذارد و اجمالی از شهروندان مسن را که در زندگی روزمره خود غرق شده‌اند، ارائه می‌دهد و جذابیت آن را بیشتر می‌کند. ریتم زندگی در آتن به طرز اطمینان‌بخشی دلپذیر است، هرگز غافلگیرکننده نیست، اما همیشه احساس رضایت مسالمت‌آمیز را ارائه می‌دهد.

سرزمین فلسفه و زیتون (زندگی در یونان)

اگر از علاقه مندان به کافه ها هستید، در هر گوشه و کوچه آتن یکی از آن ها را پیدا خواهید کرد! فقط یک نوبت بزنید و گوشه دنج خود را کشف کنید. و اگر قدم زدن در میان آثار و میراث باستانی را ترجیح می دهید، گزینه های متعددی پیش روی شما قرار دارد. می‌توانید به بالای آکروپولیس صعود کنید، در میان معابد و ستون‌های مقدسی که هزاران سال در آنجا ایستاده‌اند پرسه بزنید، یا از آگورا دیدن کنید و چشمه‌های تمدن غربی را زیر پای خود حس کنید. یا شاید بخواهید در امتداد خیابان های سنگفرش پلاکا قدم بزنید و با کوچه های رنگارنگ آن چشمانتان را آرام کنید. اگر موزه‌ها شما را مجذوب خود کنند، یکی از جالب‌ترین موزه‌های جهان، موزه ملی باستان‌شناسی یونان را در اینجا در آتن خواهید دید. مطمئن باشید آتن در ارائه غذا و نوشیدنی عالی است و حتی انتخابی ترین کام ها راضی هستند. یونانی ها طعم عالی و فرهنگ آشپزی متنوع و جذابی دارند. بنابراین، خود را در غذاهای پر جنب و جوش و مدیترانه ای این سرزمین غرق کنید و زیتون های نفیس را میل کنید. و غذاهای سنتی بدون از دست دادن.

سرزمین فلسفه و زیتون (زندگی در یونان)

 هر آنچه لازم است در رابطه با ویزای تحصیلی بدانید.

حمل و نقل عمومی در آتن

بلیط یک طرفه وسایل عمومی 1.4 یورو
هزینه اولیه تاکسی 3.50 یورو
هزینه هر کیلومتر با تاکسی 0.74 یورو
قیمت یک لیتر بنزین 1.59 یورو
قیمت هر ساعت انتظار تاکسی 11.81 یورو

هزینه خریدهای روزمره در آتن

شیر (یک لیتر) 1.23 یورو
قهوه (معمولی) 3.14 یورو
نان تازه (500 گرم) 0.80 یورو
برنج (یک کیلو) 1.70یورو
تخم مرغ (12 عدد) 2.92 یورو
پنیر محلی (یک کیلو) 8.34 یورو
آب (یک و نیم لیتر) 0.83 یورو
سینه مرغ (یک کیلو) 7.06 یورو
گوشت گاو (یک کیلو) 9.27 یورو
سیب‌زمینی (یک کیلو) 0.94 یورو
پیاز (یک کیلو) 0.86 یورو
گوجه فرنگی (یک کیلو) 1.58 یورو
سیب (یک کیلو) 1.34 یورو
پرتغال (یک کیلو) 1.00 یورو

هزینه مسکن در آتن

اجاره تک خوابه در مرکز شهر 377
اجاره تک خوابه خارج از مرکز شهر 339
اجاره سه خوابه در مرکز شهر 677
اجاره سه خوابه خارج از مرکز شهر 614
خرید آپارتمان در مرکز شهر (قیمت هر متر) 1886
خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر (قیمت هر متر) 1748

متوسط حقوق در آتن

میانگین درآمد خالص ماهیانه 782
درصد نرخ سالانه بهره وام 4.73

سایت های معرفی آتن

en.wikipedia.org/wiki/Athens
britannica.com/place/athens
theculturetrip.com/europe/greece/articles/15_facts_about_athens_that_will_amaze_you
internations.org/go/moving_to_athens/living
numbeo.com/cost_of_living/in/athens
athenscity.com/v/attractions
yatra.com/international_tourism/athens/people
athenscitygreece.gr/about_athens/people_lifestyle
mastersportal.com/articles/442/7_reason_to_study_abroad_in_greece_in_2020.html

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

Awesome post! Keep up the great work! 🙂

اینکه بصورت جز به جز در مورد زندگی در یونان و هزینه‌های زندگی نوشتید بسیار قابل تقدیر هست. موفق باشید👌🏻

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
12 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.