سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

لندن، قلب تپنده بریتانیا (زندگی در انگلستان)

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

دانشگاه های مجارستان
راحت ترین راه مهاجرت به آلمان
ویزای توریستی کانادا
لندن قلب تپنده بریتانیا

لندن، تنها شهر جهان است، که عملاً پایتخت دو کشور شناخته می‌شود. لندن، پایتخت کشور انگلستان و همزمان پایتخت پادشاهی متحد بریتانیا، شامل: انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی است. لندن بزرگ‌ترین ناحیه شهری در کل اروپا محسوب می‌شود. منطقه لندن بیش از 14.000.000 نفر جمعیت دارد. شهر لندن نیز بیش از 8.600.000 نفر را در خود جای داده است. لندن درحقیقت خود یک جهان‌شهر است و اغلب اوقات با پاریس مقایسه می شود.  

مختصات جغرافیایی لندن

این شهر که در کنار رود تایمز قرار دارد قدمتی دو هزار ساله دارد و تاریخ ساخت آن به دوران روم باستانه برمی‌گردد. سیتی لندن به‌عنوان هسته تاریخی لندن تاحدود زیادی حفظ شده‌است. از قرن ۱۹ میلادی توسعه این شهر شروع شده و امروزه این شهر مهم‌ترین شهر انگلستان به شمار می‌آید و ساختار اداری بسیار گسترده‌ای دارد. این محدوده شهری شامل 1.572 کیلومتر مربع است. لندن تقریباً در جنوب غربی انگلیس واقع شده است. آب‌وهوای این شهر معتدل اقیانوسی است. به این معنا که در تابستان گرم، و در زمستان خنک است. در لندن، همواره می‌بایست منتظر بارش باران باشید.

بیشتر بدانیم: با ثبت یک شرکت، چگونه می توان اقامت اروپا را به دست آورد؟

شرایط انسانی لندن

13% از جمعیت انگلستان در لندن زندگی می‌کنند. شهروندان این شهر از 270 ملیت مختلف هستند. یعنی عملاً همۀ ملیت‌های موجود در دنیا! 41% از ساکنان لندن نژادی غیر از سفیدپوست هستند. در آمارگیری سال 2011، 36% از ساکنان لندن، در جایی خارج از انگلستان به دنیا آمده بوده‌اند. این آمار به شما خواهد گفت که لندن چه ترکیب ویژه‌ای از همه نژادها است. زبان رسمی کشور انگلیسی و واحد پول آن پوند استرلینگ است. اما عملاً در لندن بیش از 300 زبان و گویش استفاده می‌شود.

ساکنین لندن
بیشتر، جوانان و میانسالان مشغول به کار هستند و این شهر جمعیت کهنسال کمی دارد.


گذشته تاریخی لندن

از دوهزار سال قبل که سنگ بنای لندن توسط رومی‌ها پایه‌گذاری شد، تا به حالا این شهر اتفاقات زیادی را به خود دیده است. پادشاهان مختلف از سلسله‌های گوناگون، بارها جنگ و قحطی، نجات از وبا و طاعون، آتش‌سوزی بزرگی که اغلب شهر را سوزاند و خاکستر کرد، آغاز انقلاب صنعتی، دوران دفاع در برابر نیروی هوایی آلمان در جنگ جهانی دوم و بالاخره حالا که یکی از تأثیرگذارترین شهرهای جهان در سیاست، هنر، اقتصاد و فرهنگ در جهان محسوب می‌شود. لندن به لحاظ پویش‌های اجتماعی در کنار نیویورک، و به لحاظ سیاسی در کنار واشینگتن، مهم‌ترین شهر جهان است. از خاطر نبریم که لندن در زمانی که امریکا، کانادا، استرالیا، بخش‌های زیادی از افریقا و بسیاری از کشورهای آسیا مستعمره انگلیس بوده‌اند نیز پایتخت بوده است. به همین دلیل است که لندن دارای موزه‌هایی شگفت‌انگیز از تمامی فرهنگ‌ها و در تمامی دوران‌ها است.

بیشتر بدانیم: مهاجرت به انگلیس را به چه کسانی پیشنهاد می دهیم؟

بررسی اقتصاد لندن

72 میلیاردر در لندن زندگی می‌کنند. یعنی پس از نیویورک، مسکو و پکن، لندن رتبه چهارم را در این فهرست دارد. اقتصاد لندن بیشتر بر بخش خدمات و تحقیقات استوار است، هرچند کارخانجات تولیدی نیز هنوز به‌عنوان نشانی از صد و پنجاه سال پیش که لندن قطب صنعت در جهان بود، باقی مانده‌اند. به صورت کلی اقتصاد لندن، براساس خاصیت ویژه‌اش به‌عنوان بزرگ‌ترین شاهراه تجاری اروپا استوار شده است. تاجران، مؤسسات پژوهشی، شرکت‌های صادرات و واردات، بانکداری و بیمه و بسیاری از صنایع مشابه، جای پای خود را در لندن یافته‌اند. زندگی در لندن، خلاصه ای از زندگی در انگلیس است.


لندن را به چه می‌شناسند؟

  • لندن را به‌عنوان شهر موزه‌های شگفت‌انگیز می‌شناسند. این درست که به لحاظ تعداد، بعضی از شهرهای اروپا در این زمینه برتر هستند، اما به لحاظ ارزش و قدمت، با داشتن 41 موزه، لندن در جایگاه والایی قرار دارد. موزه بریتانیا، موزه ویکتوریا و آلبرت، تیت مدرن، نگارخانه ملی لندن، موزه تاریخ طبیعی بریتانیا، گالری ملی پرتره و موزه ملی دریانوردی از آن جمله هستند.
  • لندن شهر سیاست است. بسیاری از سیاستمداران پرآوازه جهان ساکن این شهر بوده‌اند. شاید معروف‌ترین آن‌ها وینستون چرچیل باشد.
  • لندن شهر اتوبوس‌های قرمز دوطبقه است. بیش از 150 سال است که این اتوبوس‌ها به‌عنوان بخشی از هویت مردم لندن درآمده است.
  • لندن پایتخت سنتی چای در جهان است. بسیاری از معروف‌ترین برندهای چای در جهان در لندن ثبت شده‌اند.

بیشتر بخوانیم: بهترین کشور برای مهاجرت کجاست؟

دیدنی‌های لندن

  • هاید پارک یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های شهر لندن و یکی از پارک‌های سلطنتی این شهر است. هاید پارک توسط دریاچه سرپنتاین به دو ‏نیم می‌شود. این پارک به همراه باغ کنسینگتون ۲۵۳ هکتار مساحت داشته و یکی از نمادهای شهر لندن است.
  • برج لندن را حتماً تاکنون در فیلم‌ها دیده‌اید. این سازه تقریباً هزار سال عمر دارد و بارها بازسازی شده است و در بخش شمالی رود تایمز قرار گرفته است.
  • موزه بریتانیا یکی از عظیم‌ترین و غنی‌ترین موزه‌های جهان است که بیش از ۷ میلیون گنجینه و آثار باستانی از بسیاری ‏از فرهنگ‌ها، قوم‌ها و کشورهای جهان را از دوران پیش از تاریخ تا زمان حال در خود جای داده است. موزه بریتانیا در ‏سال ۱۷۵۳ میلادی و با مجموعه اهدایی از هانس سلون طبیعی‌دان انگلیسی، شامل دستنوشته‌ها، کتاب‌های قدیمی و ‏آثار باستانی گردآوری شده از برخی مستعمرات وقت بریتانیا رسماً تأسیس شد.‏
  • چشم لندن یا چرخ هزاره بلندترین چرخ و فلک اروپا با ارتفاع ۱۳۵ متر است که به‌عنوان یکی از جاذبه‌های توریستی ‏لندن محسوب می‌گردد این چرخ‌وفلک در ساحل شرقی رودخانه تایمز و تقریباً روبه‌روی ساختمان پارلمان بریتانیا واقع ‏شده است. چشم لندن با سرمایه‌گذاری بریتیش ایرویز احداث شده و از سال ۲۰۰۰ در معرض استفاده قرار گرفت. ‏چشم لندن از زمان افتتاح تا ماه مه ۲۰۰۶ به‌عنوان بلندترین چرخ‌وفلک جهان شناخته می‌شد.
  • مادام توسو نام موزه مشهوری است که مرکز آن در شهر لندن، قرار دارد. در این موزه تندیس‌های مومی ‏افراد مشهور و تاریخ‌ساز، ساخته و نگهداری می‌شود. این موزه توسط مادام توسو در قرن هیجدهم میلادی پایه‌گذاری ‏شد. موزه‌های «مادام توسو» یکی از دیدنی‌های شهرهای مهم جهان است. تندیس‌های مومی از افراد مشهور چنان به ‏واقعیت شبیه‌اند که حیرت بازدیدکنندگان را برمی‌انگیزند.‏
  • موزه تاریخ طبیعی لندن یکی از سه موزه بزرگ در خیابان اکسیبیشن رود در کنزینگتون جنوبی، لندن است. این موزه در ‏سال ۱۸۸۱ میلادی به‌عنوان قسمتی از موزه بریتانیا تأسیس شد، اما در سال ۱۹۶۳ از موزه بریتانیا جدا و تا سال ‏‏۱۹۹۲ با نام موزه بریتانیا (تاریخ طبیعی) شناخته می‌شده است. موزه تاریخ طبیعی لندن متشکل از ۷۰ میلیون نمونه از پنج ‏بخش زمین‌شناسی شامل: گیاه‌شناسی، حشره‌شناسی، کانی‌شناسی، دیرینه‌شناسی و جانورشناسی است. با توجه به قدمت موزه بسیاری از ‏مجموعه‌های موجود توسط چارلز داروین جمع‌آوری شده است. زندگی در انگلستان را با موزه گردی همراه کنید.‏‏

بیشتر بخوانیم: روانشناسی مهاجرت چیست؟

حمل‌ونقل در لندن و حومه (زندگی در انگلستان)

متروی لندن قدیمی‌ترین متروی جهان است و زندگی در لندن را تسهیل کرده است. این سیستم از سال 1863 آغاز به کار کرده و هم‌اکنون شامل 270 ایستگاه است. طول این خطوط جمعاً بیش از 408 کیلومتر است. در سال بیش از یک میلیارد نفر از این شبکه گسترده استفاده می‌کنند. همچنین سیستم اتوبوسرانی 24 ساعته بسیار گسترده‌ای سراسر شهر لندن را پوشش داده است. حمل‌ونقل آبی توسط قایق‌های موجود در تایمز و همچنین متروهای مدرن (DLR) نیز به همراه تاکسی‌های شهری دیگر عناصر حمل‌ونقل درون شهری لندن هستند. از آنجا که حومه لندن محل سکونت بسیاری از ساکنان آن است، این خطوط اغلب به مناطق مختلفی در حومه متصل هستند. از فرودگاه هیترو نیز خط مستقیم مترو تا مرکز شهر وجود دارد.


وب‌سایت‌هایی دربارۀ لندن(زندگی در انگلستان)

سایت رسمی شهرlondon.gov.uk
گردش در لندنvisitlondon.com
راهنمای زندگی در لندنlondonstranger.com
اپلیکیشن اتوبوسرانیuk bus checker
اپلیکیشن متروtube map london underground
اپلیکیشن دوچرخه‌سواریsantander cycles
نقشه آفلاین لندنcitymapper.com


هزینه زندگی در لندن(زندگی در انگلستان)

خواروبار(زندگی در انگلستان)

شیر (یک لیتر)4.07 یورو
نان (500 گرم)1.13 یورو
برنج (یک کیلو)0.64 یورو
تخم مرغ (12 عدد)2.27 یورو
سیب‌زمینی (یک کیلو)0.57 یورو
گوشت (یک کیلو)4.18 یورو
مرغ (یک کیلو)2.99 یورو

 

رستوران(زندگی در انگلستان)

 

یک وعده رستوران16.85 یورو
کاپوچینو3.14 یورو
کوکاکولا1.64 یورو

 

جانبی(زندگی در انگلستان)

 

بلیط یکماهه حمل‌ونقل168.52 یورو
باشگاه پرورش اندام یکماهه43.31 یورو
یکماه اینترنت بدون محدودیت35.14 یورو

 


قیمت ملک در لندن

در میان 363 شهر بزرگ در جهان، لندن در جایگاه 33 شهرهای گران جهان قرار گرفته است. و یکی از مهم‌ترین عناصر تشکیل‌دهنده این موضوع قیمت ملک در لندن است. هرچند که در اغلب شهرهای دیگر انگلیس، هزینه ملک معقول و نرمال در نظر گرفته می‌شود. با هزینه‌ای معادل 900 تا 1500 پوند که معادل 950 تا 1650 یورو است، می‌توان آپارتمان‌های مبله شده‌ای تا 80 متر در شهر کرایه کرد. همچنین با مبلغی بین 7.000 تا 12.000 یورو بر متر می‌توان براساس آیتم‌هایی همچون محله و میزان نوساز بودن، نسبت به خرید آپارتمان اقدام نمود.

با این حساب میتوان یک آپارتمان 50 متری را در یک محله معمولی با هزینه‌ای معادل 350.000 یورو خریداری نمود.

برای زندگی در انگلستان، و مخصوصاً در لندن، از آنجا که نرخ بهره وام بانکی بسیار پایین است و صرفاً با داشتن 15% ارزش یک ملک، بانک وام خرید خانه می‌دهد، اجاره کردن املاک برای زندگی در انگلیس معقول نیست. به همین علت، علی‌رغم هزینۀ بالای املاک، خانه دار شدن روش بهتری برای زیستن در انگلستان است.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
7 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با اون اب و هوای همیشه بارونی، به مفت نمی ارزه. فقط تو جولای میشه تو لندن موند و لذت برد. و صد البته شب کریسمس.

چه جالبه که تو این شهر با این گرونی مسکن هم میشه خونه دار شد ممنون از مطلب فوق العادتون

لندن برای آدم های خاص مناسب هست. نه برای هر کسی. باید یک روحیه ی قوی و محکم داشت. من عاشقشم.

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

دانشگاه های مجارستان
راحت ترین راه مهاجرت به آلمان
ویزای توریستی کانادا
بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.