سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

وین، شهر موسیقی و رؤیا (زندگی در اتریش)

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

وین، شهر موسیقی و رؤیا (زندگی در اتریش)

کاوش در وین

وین پرجمعیت ترین و بزرگترین شهر اتریش است که به عنوان یکی از 9 ایالت این کشور طبقه بندی می شود. این پایتخت مدرن و توسعه یافته اروپایی نزدیک به دو میلیون نفر را در خود جای می دهد که با احتساب مناطق اطراف به حدود 6.2 میلیون نفر می رسد. کسانی که زندگی در اتریش را تحسین می کنند اغلب وین را بهترین انتخاب خود می دانند. وین به عنوان هفتمین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا و دومین شهر پرجمعیت آلمانی زبان جهان پس از برلین، به عنوان قطب سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اتریش عمل می کند. در حال حاضر به عنوان مقر نهادهای مختلف بین المللی از جمله سازمان ملل متحد و اوپک عمل می کند.

این شهر دارای ترکیبی از تاریخ باستان، معماری مدرن، مناظر فریبنده، کافه‌های دنج، و جذابیت شهری تاریخی غنی است که هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌کند. موزه‌ها، گالری‌ها و آثار تاریخی ممکن است فراتر از تصور فرد باشد. زمانی این مکان خانه بزرگانی مانند اشتراوس، موتزارت، هایدن و بتهوون بود و اکنون میزبان برخی از معتبرترین آکادمی ها و اجراهای موسیقی. در مقاله زیر به زندگی در اتریش می پردازیم.

مختصات جغرافیایی وین

وین در شمال شرقی اتریش واقع شده است و در شرقی ترین نقطه کشور در محدوده رشته کوه آلپ قرار دارد. این شهر در نزدیکی رودخانه باستانی دانوب قرار دارد و مساحتی حدود 414 کیلومتر مربع دارد. اتریش از آب و هوای اقیانوسی، عاری از گرما یا سرمای شدید بهره می برد. ساکنان وین آب و هوای معتدل را یکی از مزایای زندگی در اتریش می دانند. بارندگی متوسط ​​و مداوم و آب و هوای دلپذیر آن به ویژه نسیم تابستانی شهرت دارد. دمای هوا در طول تابستان بین 21 تا 27 درجه سانتیگراد متغیر است، در حالی که زمستانها بارندگی نسبتاً کمی دارند و در سردترین حالت خود در حدود صفر درجه سانتیگراد در نوسان هستند.

پیشینه تاریخی وین

ریشه های تاریخی وین، مانند بسیاری از شهرهای اروپایی دیگر، به امپراتوری روم باستان بازمی گردد. منطقه ای که اکنون وین در آن قرار دارد، بود حدود 500 سال قبل از تولد مسیح، توسط قبایلی مانند ایلیاتی ها و سلت ها سکونت داشتند. تقریباً یک دهه قبل از دوره مشترک، رومیان کنترل مناطق آلپ را به دست گرفتند و این منطقه را به یک شهر استراتژیک به نام “Vindobona” ​​تبدیل کردند که بعداً به وین تبدیل شد و برای جمع آوری نیروهای رومی بسیار مهم بود. امپراتور معروف مارکوس اورلیوس در سال 180 پس از میلاد درگیر نبرد با قبایل آلمانی در این منطقه شد. حتی زمانی که قدرت و سلطه امپراتوری روم در قرن پنجم کاهش یافت، ویندوبونا پابرجا ماند و زمینه را برای ظهور وین در قرون وسطی فراهم کرد. مهاجران باواریا این قلمرو را اشغال کردند و وین را به سرزمینی عمدتاً مسیحی تبدیل کردند.

بیشتر بخوانید: مدارک و شرایط لازم برای تحصیل در آلمان چیست؟

بیشتر بدانیم: با ثبت یک شرکت، چگونه می توان اقامت اروپا را به دست آورد؟

در دوران رنسانس، وین به عنوان سرزمین علم و هنر شناخته شد و جایگاه برجسته ای در میان ایالات مشهور آن دوران داشت. در قرن شانزدهم، این شهر با محاصره عثمانی ها مواجه شد، اما آنها نتوانستند آن را فتح کنند.

قرن هفدهم دو رویداد غم انگیز را برای وین به ارمغان آورد. طاعون ویرانگر یک سوم جمعیت شهر را ریشه کن کرد و دیگری محاصره مجدد توسط عثمانی ها در سال 1683 بود. با کمک یان سوم سوبیسکی، پادشاه لهستان، آنها نتوانستند شهر را تصرف کنند و شکست دیگری را برای عثمانی ها رقم زدند.

در اوایل قرن نوزدهم، نیروهای ناپلئون به اتریش لشکر کشی کردند و شهر را در سال 1805 و دوباره در سال 1809 اشغال کردند. تسلط او در اروپا دوام نیاورد و اندکی بعد، کنگره وین در همان شهر برگزار شد. پس از دوران ناپلئون، وین به رشد و توسعه ادامه داد، حتی میزبان یک نمایشگاه جهانی، یک رویداد جهانی مهم بود. با این حال، در طول جنگ جهانی اول، توسعه فرهنگی و شهری شهر با آن مواجه شد وقفه ها پس از جنگ، سلطنت سقوط کرد و توسعه وین متوقف شد.

در دهه 1920، فاشیسم شتاب بیشتری گرفت. در سال 1934، درگیری‌های خیابانی تشدید شد و با شکست سوسیالیست‌ها، شورای شهر وین منحل شد. اتریش در این دوره دچار آشفتگی بود. این زمان مناسبی برای ظهور آدولف هیتلر و فشار بر ایده آلمان بزرگ بود. او با جمع آوری بیش از 200000 دنبال کننده، حمایت گسترده ای به دست آورد. در طول جنگ جهانی دوم، نیروهای متفقین، وین را بمباران کردند و خسارات قابل توجهی را وارد کردند. آلمان نازی سقوط کرد و شوروی شهر را در سال 1945 اشغال کرد و پایان جنگ و اشغال بود. در طول دهه بعد، تغییراتی در شهر رخ داد و در سال 1955، وین استقلال کامل را اعلام کرد.

وین، شهر موسیقی و رؤیا (زندگی در اتریش)

برای اطلاعات بیشتر توصیه می‌شود راهنمای جامع ویزای جستجوی کار اتریش در سال 2020 را مطالعه نمایید.

شرایط انسانی و فرهنگی در وین

با توجه به جمعیت نسبتا بالغ و نرخ رشد پایین جمعیت، وین به طور قابل توجهی برجسته است. در طول سال‌ها، ملیت‌های مختلف از سراسر اروپا در وین گرد هم آمده‌اند و دیگ ذوبی را تشکیل می‌دهند که شامل میراث‌های لهستانی، مجارستانی، بالکان، اتریشی و آلمانی است. وین در دهه 1990 میزبان بسیاری از مهاجران بود و تقریباً یک پنجم جمعیت آن در خارج از این کشور متولد شدند.

گویش جذاب اتریشی که به عنوان “Wienrisch” شناخته می شود، یکپارچگی عمیق و تأثیر زبان های مختلف، از جمله ریشه هایی از زبان های لاتین، فرانسوی، اسپانیایی، عبری و اسلاوی را به نمایش می گذارد. در حالی که وین از نظر تاریخی مرکز مهم کلیسای کاتولیک بود، مانند بسیاری از پایتخت‌های مدرن اروپایی امروز، این شهر کاملاً سکولار است و جمعیت مذهبی بسیار کمی دارد.

وین بدون شک به عنوان پایتخت موسیقی در اروپا و حتی جهان شناخته می شود و مدت هاست میزبان برخی از بزرگترین نابغه های موسیقی بوده است. در حالی که موسیقی وین که عمیقاً ریشه در زندگی اتریشی دارد، با جشنواره‌های مشهوری مانند سالزبورگ و برگنتس که عمیقاً با ارکسترهای وین در ارتباط هستند، موقعیتی متمایز دارد. این شهر از تخصص و مهارت کارگردانان تئاتر، بازیگران و رقصندگان ساکن در این شهر بهره می برد. موسیقی و اجرا سال هاست که با رگه های حیات فرهنگی این شهر عجین شده و پیوسته رونق می گیرد. حضور انجمن دوستداران موسیقی که در سال 1812 تأسیس شد، گواه تلاش مستمر این شهر برای قرار دادن وین در خط مقدم رشد و تعالی موسیقی در سراسر جهان است.

برخی از تحسین کنندگان زندگی اتریشی نیز شهر سالزبورگ را به خاطر میراث غنی موسیقی کلاسیک آن تحسین می کنند.

وین، شهر موسیقی و رؤیا (زندگی در اتریش)

بیشتر بخوانیم: بهترین کشور برای مهاجرت کجاست؟

وین به‌خاطر فرهنگ کافه‌های پرجنب‌وجوش خود، که به خاطر ساکنان خوش‌حال و دوست‌داشتنی‌اش مشهور است، شهرت دارد. اگرچه ممکن است در نگاه اول اینطور به نظر نرسد، اما مردم وین مردمی خونگرم و اجتماعی هستند. این شهر همیشه با مجموعه گسترده ای از رویدادها، جشنواره های فرهنگی، گردهمایی های هنری، و کنسرت های متنوع، کوچک و بزرگ، در زمان های مختلف در طول سال، شلوغ است. زندگی در وین از یکنواختی زندگی معمولی شهری دور است و همیشه پر از فعالیت است.

تحصیل در وین برای کودکان بین 6 تا 15 سال اجباری است که به دو مرحله تقسیم می شود: مرحله آموزش ابتدایی چهار ساله و مرحله آموزش متوسطه هشت ساله. وین میزبان چندین مدرسه بین‌المللی و دوزبانه است که اغلب یک انتخاب ایده‌آل برای مهاجران است و برنامه‌هایی را ارائه می‌دهد که عمدتاً بر هر دو زبان انگلیسی و آلمانی متمرکز هستند. این جنبه به جذابیت زندگی در اتریش به ویژه در وین می افزاید.

وین دارای یک اقتصاد قوی و رو به رشد است که در نظر گرفته می شود یکی از ثروتمندترین مناطق اتحادیه اروپا این کشور اقتصاد قوی خود را مدیون نیروی کار ماهر و کارآمد خود است که در شکاف درآمد قابل توجه بین اتریش و میانگین اروپا مشهود است. بیش از 85 درصد ارزش افزوده در وین در بخش خدمات متمرکز شده است، در حالی که سهم باقی مانده بین صنعت، کشاورزی و تجارت توزیع شده است. شراب سازی به عنوان یک تجارت سودآور و سنتی در وین نشان دهنده ارزش فرهنگی و اجتماعی آن در بین مردم آن است. بخش های پر جنب و جوش در اقتصاد وین شامل تجارت، خدمات فناوری، مسکن و تولید است. سرمایه گذاری خارجی در وین، که 60 درصد از کل سرمایه گذاری اتریش را تشکیل می دهد، بر اهمیت اقتصادی آن به عنوان میزبان شرکت های مشهور متعدد تأکید می کند. وین محیطی پویا را برای پیشرفت های علمی ایجاد می کند، با بیش از 40000 نفر که از سال 2014 در زمینه های مختلف تحقیق و توسعه مشغول هستند.

از نظر فناوری اطلاعات، وین جایگاه برجسته ای در اروپا و جهان دارد. ارائه تصویری جذاب برای فارغ التحصیلان رشته های مرتبط. گردشگری یکی دیگر از بخش های فعال است که تعداد قابل توجهی از گردشگران را از کشورهایی مانند آلمان، روسیه، آمریکا و ایتالیا به خود جذب می کند. بین سال های 2005 تا 2013، وین به عنوان مقصد شماره یک میزبانی کنفرانس ها و نمایشگاه های بین المللی شناخته شد. قابل ذکر است، ACV، یک مرکز رویدادهای پیشرو با ظرفیت بیست هزار شرکت کننده، بر اولویت بالای وین برای گسترش گردشگری و نمایشگاه های بین المللی تاکید دارد.

وین، شهر موسیقی و رؤیا (زندگی در اتریش)

جاذبه های گردشگری وین

فضاهای سبز شهری سرسبز در وین بدون شک یکی از ویژگی های جذاب آن است. فراوانی باغ‌ها و پارک‌ها، نسبت به مساحت آن، آن را به شهری ایده‌آل برای قدم زدن و لذت بردن از هوای با طراوت تبدیل می‌کند. با این حال، اگر قصد اقامت در اتریش را دارید و برای محیط طبیعی ارزش قائل هستید، شهر اینسبروک نیز یک انتخاب عالی است. وینی ها به طور قابل توجهی این فرهنگ را پذیرفته اند و آرامش و بی تحرکی زندگی شهری را با پیاده روی طولانی و فعالیت های بدنی متعادل متعادل می کنند. در حالی که این قدم زدن ها بخشی از زندگی اتریشی هستند، جاذبه مشهور وین، پارک تفریحی پراتر، دارای اهمیت تاریخی است که قدمت آن به سال 1827 باز می گردد. چرخ و فلک غول پیکر نمادین یکی از معروف ترین نمادهای وین است که تجربه ای بی نظیر را ارائه می دهد. بازدید از شهربازی پراتر می تواند ساعت ها هر کسی را مجذوب خود کند.

هنگام بحث در مورد معماری شهری، وین ترکیبی زیبا و منحصر به فرد از معماری قدیمی و مدرن را به نمایش می گذارد کاخ شونبرون تا کاخ بلودره در حومه شهر، کلیسای جامع سنت استفان و کاخ هافبورگ. کاوش در مکان ها و ساختمان های تاریخی وین شبیه به غواصی در تاریخ غنی اروپا است. با توجه به ساختار کاخ، باغ‌های باغ وحش وین و محیط خیره‌کننده آن، بازدید از کاخ شونبرون به تنهایی می‌تواند یک روز کامل را پر کند.

در بخش بعدی اطلاعاتی در مورد هزینه های زندگی در اتریش به خصوص در وین ارائه خواهیم داد. اگر تجربه ای از زندگی در اتریش دارید، آن ها را با ما در میان بگذارید.

وین، شهر موسیقی و رؤیا (زندگی در اتریش)

بیشتر بخوانیم: روش‌های اخذ اقامت آلمان را بدانید.

مخارج حمل و نقل در وین

بلیط یک طرفه وسایل عمومی 2.4 یورو
هزینه اولیه تاکسی 4 یورو
هزینه هر کیلومتر با تاکسی 1.42 یورو
قیمت یک لیتر بنزین 1.24 یورو
قیمت هر ساعت انتظار تاکسی 27.80 یورو

مخارج ملزومات در وین

شیر (یک لیتر) 1.03 یورو
قهوه (معمولی) 3.22 یورو
نان تازه (500 گرم) 1.75 یورو
برنج (یک کیلو) 1.26یورو
تخم مرغ (12 عدد) 2.55 یورو
پنیر محلی (یک کیلو) 10.41 یورو
آب (یک و نیم لیتر) 0.54 یورو
سینه مرغ (یک کیلو) 8.95 یورو
گوشت گاو (یک کیلو) 14.30 یورو
سیب‌زمینی (یک کیلو) 1.29 یورو
پیاز (یک کیلو) 1.34 یورو
گوجه فرنگی (یک کیلو) 2.33 یورو
سیب (یک کیلو) 1.99 یورو
پرتغال (یک کیلو) 2.08 یورو
وین، شهر موسیقی و رؤیا (زندگی در اتریش)

مخارج مسکن در وین

اجاره تک خوابه در مرکز شهر 860
اجاره تک خوابه خارج از مرکز شهر 621
اجاره سه خوابه در مرکز شهر 1583
اجاره سه خوابه خارج از مرکز شهر 1103
خرید آپارتمان در مرکز شهر (قیمت هر متر) 6503
خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر (قیمت هر متر) 4164

میانگین حقوق در وین

میانگین درآمد خالص ماهیانه 1896
درصد نرخ سالانه بهره وام 2.10

سایت های معرفی وین

lonelyplanet.com/austria/vienna
wien.gv.at/english/history/overview/rising.html
travelanddestinations.com/reasons_why_vienna_is_such_a_great_place_to_live
viennawurstelstand.com/article/the_vienna_expat_survival_guide_13_ultimate_tips_for_intelnationals_moving_to_or_living_in_vienna
ec.europa.eu/growth/tools_databases/regional_innovation-monitor/base_profile/vienna
austria.info/us/where_to_go/cities/vienna
virtualvienna.net/the-city_its_people
expactarrivals.com/europe/austria/vienna/education_and_schools_vienna
numbeo.com/cost_of_living/in/vienna

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ما قصد مهاجرت داریم. دکتر داروساز هستم. ۴۳ساله. همسرم فوق لیسانس ادبیات فارسی ۳۶ساله

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
14 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.