راهنمای جامع ویزای طلایی اسپانیا

گلدن ویزای اسپانیا

با خواندن این مقاله، پاسخ این سؤال‌ها را خواهید دانست:
 • گلدن ویزای اسپانیا (Golden visa) چیست؟
 • روش‌های اخذ گلدن ویزای اسپانیا
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ گلدن ویزای اسپانیا
 • شرایط اخذ گلدن ویزای اسپانیا
 • مراحل اخذ گلدن ویزای اسپانیا
 • شرایط اخذ تابعیت از طریق ویزای طلایی اسپانیا
 • مزایا گلدن ویزای اسپانیا
 • استانداردهای سرمایه گذاری در اسپانیا
 • اقامت گلدن ویزای اسپانیا
 • مدت زمان اقامت از طریق Golden Visa اسپانیا

حالا توجه شما را به ادامه مقاله جلب می‌کنیم. این مقاله توسط متخصصان مهاجرت از طریق خرید ملکِ آژانس 360 درجه مهاجرت و کسب‌وکار چهره‌نگار برای استفاده شما نگارش و منتشر شده است.

گلدن ویزای اسپانیا یکی از کم‌دردسرترین روش‌ها برای اخذ اقامت یک کشور پیشرفته است. اخذ اقامت کشورهای عضو اتحادیه اروپا یکی از پرتقاضاترین روش‌ها برای مهاجرت که به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. در این میان بر حسب شرایط برخی افراد، سرمایه گذاری بهترین روش برای اخذ اقامت است.

با توجه به اینکه کشورهای مختلف به منظور جذب سرمایه خارجی برنامه‌های اخذ اقامت را برای سرمایه گذاران در نظر می‌گیرند، این یک روش کاملاً متداول در جهان است. متقاضیان نیز می‌توانند برای سرمایه گذاری ایمن و مطمئن در کنار اخذ اقامت یک کشور پر امکانات و پیشرفته اقدام کنند. گلدن ویزای اسپانیا یکی از بهترین فرصت‌ها برای سرمایه گذاری است که در ادامه این مطلب به جزئیات آن می‌پردازیم.

طبق قانون این کشور، گلدن ویزای اسپانیا به سرمایه گذاران و تمام اعضای خانواده آنها در ازای سرمایه گذاری موثر و فعال، اجازه اقامت، تحصیل، کار و بسیاری از امکانات دیگر را می‌دهد. با استفاده از ویزای طلایی اسپانیا به راحتی می‌توانید به تمام کشورهای ناحیه شنگن بدون ویزا سفر کنید و به صورت نامحدود در اسپانیا تردد کنید. این نوع ویزا فقط برای شهروندان غیر اروپایی که مایل به مهاجرت و اقامت در اسپانیا هستند در نظر گرفته شده است.

همچنین باید گفت که مدت زمان گلدن ویزای اسپانیا 1 سال است که به راحتی می‌توان آن را تمدید نمود. پس از گذشت 5 سال از اقامت اسپانیا نیز می‌توانید درخواست اقامت دائم اسپانیا را اخذ نمایید. اما ویزای طلایی اسپانیا شرایط خاص خود را دارد که هر کس به روش منحصر به فردی برای گرفتن این ویزا اقدام می‌کند. در صورتی که بعد از مطالعه این مطلب با سوالاتی در این مورد مواجه شدید، توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه چهره نگار ارتباط برقرار نمایید.

گلدن ویزای اسپانیا

گلدن ویزای اسپانیا (Golden visa) چیست؟

اسپانیا همواره به عنوان یکی از پیشروترین کشورهای اروپایی با سطح بالای زندگی و رفاه اقتصادی شناخته شده است. کشور اسپانیا به دلیل شرایط اقتصادی با ثبات و ایده آل و همچنین جاذبه‌های طبیعی و انسانی فوق العاده خود، یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت است؛ حتی در میان کشورهای اروپایی. به همین دلیل مهاجران از سراسر دنیا مایل به اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور هستند. همانطور که مستحضرید روش‌های زیادی برای مهاجرت به اسپانیا وجود دارد اما گلدن ویزای اسپانیا در میان آنها به عنوان یک فرصت تلقی می‌شود.

گلدن ویزای اسپانیا در سال 2013 و به عنوان یک روش مهاجرتی توسط دولت اسپانیا شناخته شد. روش‌های مختلفی وجود دارد که شهروندان خارجی غیر اروپایی می‌توانند با استفاده از آنها گلدن ویزای اسپانیا را اخذ نمایند.

روش‌های اخذ گلدن ویزای اسپانیا

انواع روش‌های موجود برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا از طریق سرمایه گذاری شامل:

 • خرید 2 میلیون یورو اوراق قرضه خزانه داری اسپانیا (بدهی‌های عمومی اسپانیا)
 • خرید 1 میلیون یورو سهام شرکت‌های اسپانیایی
 • سرمایه گذاری در سپرده‌های بانکی موسسات مالی مجاز اسپانیا به ارزش حداقل 1 میلیون یورو
 • سرمایه گذاری به ارزش 1 میلیون یورو در صندوق سرمایه گذاری اسپانیا
 • خرید املاک و مستغلات در اسپانیا به ارزش حداقل 500000 یورو

با توجه به شرایط هر فرد روش اخذ ویزای طلایی اسپانیا برای هر فرد متفاوت خواهد بود. اما ارزان‌ترین راه برای اخذ گلدن ویزا، همان خرید املاک مثل خانه است که یک سرمایه گذاری مطمئن و مفید نیز به حساب می‌آید؛ چرا که با این روش شما یک خانه بسیار شیک در اسپانیا خواهید داشت و نگران اقامت خود نیستید.

اخذ ویزای طلایی اسپانیا

مدارک مورد نیاز برای اخذ گلدن ویزای اسپانیا

با توجه به اینکه مهاجرت یک فرایند حساس، زمان بر و مهم است، شرایط مدارک آن نیز با توجه به نیازهای هر فرد متفاوت است. برای اخذ گلدن ویزای اسپانیا باید به سفارت اسپانیا مراجعه کنید و مدارک زیر را فراهم کرده باشید:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای اقامت اسپانیا
 • کپی پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • گواهی بیمه سلامت خصوصی یا دولتی از شرکت‌های بیمه گذار اسپانیایی
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • کپی مدارک شناسایی
 • نامه عدم منع ورود به اسپانیا یا سایر کشورها
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا یا مجوز
 • گواهی اثبات سرمایه گذاری (اسنادی که نوع و میزان سرمایه گذاری انجام شده و همچنین منشأ پول را نشان می‌دهد)

توجه داشته باشید که بهتر است ترجمه اسپانیایی و معتبر تمام این مدارک را نیز در اختیار داشته باشید.

شرایط اخذ گلدن ویزای اسپانیا

شرایط اخذ ویزای طلایی اسپانیا برای هر فرد متفاوت است و می‌توان گفت که مهم‌ترین بخش آن تهیه مدارک است. در صورتی که بتوانید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را به خوبی تهیه کنید، می‌توان گفت که بخش مهمی از شرایط اخذ ویزا را دارید. به طور کُلی برای درخواست گلدن ویزای اسپانیا داشتن گواهی عدم سوء سابقه، بیمه سلامت، تمکن مالی برای سرمایه گذاری کافی و داشتن حداقل سن 18 سال همه چیز را حل می‌کند و سایر مدارک و شرایط به راحتی تامین می‌شوند.

در مورد سرمایه گذاری نیز باید گفت که تمام املاک و مستغلات مثل زمین‌های کشاورزی، زمین‌های توسعه یافته، ساختمان‌های در حال ساخت، ویلاها، کلبه‌ها، آپارتمان‌ها، خانه‌ها و … شامل موارد سرمایه گذاری می‌شوند. با استفاده از ویزای طلایی اسپانیا خود سرمایه گذار و تمام اعضای خانواده او (به استثنای فرزندان بالای 18 سال) اقامت اسپانیا را کسب می‌کنند.

برای اینکه در حین تدارک برای سفر و جمع آوری مدارک دچار سردرگمی نشوید، بهتر است از یک وکیل یا مشاور مهاجرتی با سابقه و حرفه‌ای بهره ببرید. این کار یک شروع خوب را برای شما تضمین می‌کند و باعث می‌شود مراحل اخذ ویزای طلایی اسپانیا بدون هیچ مشکلی طی شود. شما عزیزان می‌توانید برای آگاهی بیشتر از شرایط ویزای طلایی اسپانیا و استفاده از خدمات ما، با موسسه حقوقی چهره نگار ارتباط برقرار نمایید.

شرایط اخذ گلدن ویزای اسپانیا

مراحل اخذ گلدن ویزای اسپانیا

مراحل درخواست مجوز اقامت از طریق گلدن ویزای اسپانیا نسبتاً ساده و بی دردسر است اما برای اینکه با موفقیت بیشتری همراه باشد، بهتر است از یک وکیل مهاجرت کمک بگیرید. به این منطور ابتدا ویزای 90 روزه برای سفر به اسپانیا و سرمایه گذاری تهیه می‌کنید. بالافاصله بعد از خرید ملک یا سرمایه گذاری، می‌توانید به وزارت خارجه اسپانیا درخواست داده و مدارک خود را تکمیل کنید. بعد از پذیرفته شدن مدارک شما توسط وزارت خارجه، ظرف 20 روز گلدن ویزای اسپانیا و اجازه اقامت در این کشور برای شما صادر می‌شود.
شایسته ذکر است که بعد از 5 سال اقامت قادر خواهید بود که اقامت دائم، و بعد از 10 سال حق شهروندی اسپانیا را اخذ نمایید. شایسته ذکر است که با داشتن اقامت دائم کسب تابعیت اسپانیا آسان‌تر است.

شرایط اخذ تابعیت از طریق ویزای طلایی اسپانیا

همانطور که قبلاً هم ذکر کردیم امکان اخذ تابعیت کشور اسپانیا در پی سرمایه گذاری و اخذ ویزای طلایی اسپانیا وجود دارد. گلدن ویزای اسپانیا بعد از یک سال منقضی می‌شود و باید برای تمدید آن اقدام نمایید. البته می‌توانید با ورود به کشور اسپانیا، این ویزا را به اقامت دو ساله تبدیل کنید و هر دو سال یکبار آن را تمدید نمایید. این اقامت می‌تواند به صورت نامحدود و تا زمانی که خودتان آن را تمدید می‌کنید و سرمایه خود را حفظ کنید ادامه داشته باشد.

اما در صورتی که قصد زندگی در اسپانیا را داشته باشید، می‌توانید پنج سال بعد از اخذ ویزای طلایی و اقامت خود در اسپانیا، اقامت دائم این کشور را اخذ کنید؛ البته شرط این اقامت آن است در که هر سال حداقل 6 ماه را در این کشور گذرانده باشید. اما شرایط تابعیت کشور اسپانیا و اخذ پاسپورت این کشور متفاوت است؛ به این منظور شما باید حداقل 10 سال و هر سال 6 ماه را در اسپانیا اقامت داشته باشید. همچنین به این منظور باید به زبان و قوانین این کشور مسلط باشید که قاعدتاً بعد از 10 سال اقامت طبیعی است.

تابعیت کشور اسپانیا دسترسی آزاد به بازار کار اتحادیه اروپا، سفر به اغلب کشورها بدون ویزا و بسیاری از تسهیلات دیگر را برای شما به همراه دارد.

اخذ تابعیت از طریق گلدن ویزای اسپانیا

مزایا گلدن ویزای اسپانیا

دریافت گلدن ویزای اسپانیا مزایای بسیار زیادی به همراه دارد که شامل:

 • اسپانیا یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا است که با سرمایه گذاری در این کشور خیال شما از هر نظر آسوده خواهد بود. این کشور یکی از امن‌ترین کشورهای سیاره زمین است که از نظر اقتصادی باثبات بوده و حرفی برای گفتن دارد. علاوه بر این به بازار اتحادیه اروپا نیز دسترسی خواهید داشت و می‌توانید یک تجارت بی همتا را شروع کنید.
 • تا زمانی که مالکیت ملک یا سهام خریداری شده را حفظ کنید، امکان تمدید ویزای طلایی را دارید.
 • سریع‌ترین و راحت‌ترین راه ممکن برای اخذ اقامت اسپانیا برای شما و خانواده شما به حساب می‌آید.
 • با کسب اقامت اسپانیا امکان گردش آزادانه و بدون ویزا در منطقه شینگن برای شما فراهم می‌شود.
 • برای دریافت ویزای طلایی اسپانیا احتیاجی به حضور در این کشور نیست.
 • با کسب اقامت در این کشور اجازه کار، تحصیل، بیمه، بازنشستگی و … را دارید.

استانداردهای سرمایه گذاری در اسپانیا

در هنگام سرمایه گذاری در خارج از کشور اطلاع از استانداردهای سرمایه گذاری آن کشور از اهمیت بالایی برخوردار است؛ به طوری که امنیت سرمایه انباشته شده و سوددهی آن در میل به سرمایه گذاری بسیار زیاد است. قبل از هر چیز باید گفت که اسپانیا در طول سال‌های گذشته نرخ رشد اقتصادی کم اما باثباتی را طی کرده که ویژگی یک اقتصاد توسعه یافته است. علاوه بر این باید گفت که تورم در این کشور در هر سال عددی در حدود 1 درصد بوده که تاثیر زیادی در امنیت سرمایه گذاری دارد.

علاوه بر این، اسپانیا یکی از پیشروترین کشورها در مبارزه با فساد اقتصادی و پولشویی بوده است که باعث می‌شود از نظر استانداردهای سرمایه گذاری معتبر باشد.شایسته ذکر است که اگر سالانه کمتر از 183 روز یا 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید، مستلزم پرداخت مالیات بر درآمد نخواهید بود.

سرمایه گذاری در اسپانیا

اقامت گلدن ویزای اسپانیا

گلدن ویزای اسپانیا اصولاً به منظور تسهیل سرمایه گذاری در این کشور اعطا می‌شود اما بسیاری از مهاجران برای اخذ اقامت اسپانیا از این روش استفاده می‌کنند. اقامت اسپانیا در کنار سرمایه گذاری مطمئن انگیزه کافی برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا را به وجود می‌آورد. این قانون توسط کشورهای حاشیه اتحادیه اروپا مثل اسپانیا، پرتغال و یونان ارائه شد تا جذب خریداران،‌بازدیدکنندگان و سرمایه گذاران خارجی به مناطق ساحلی خود را تسهیل کند.

گلدن ویزای اسپانیا از طری خرید دارایی‌هایی مثل خرده فروشی، اماکن تجاری، کارخانه‌ها، مزارع و انواع سرمایه‌ها ممکن است اما برای اغلب مهاجران ماهیت مسکونی پیدا کرده است. البته بهترین راه برای اخذ اقامت اسپانیا خرید منزل است که مطمئن هم هست. البته امکان فروش ملک و خارج کردن سرمایه نیز وجود دارد اما در این صورت پس از مدتی اقامت خود در اسپانیا را از دست می‌دهید.

مدت زمان اقامت از طریق Golden Visa اسپانیا

مجوز اقامت در اسپانیا تنها برای شهروندان غیر اروپایی از طریق گلدن ویزا طراحی شده و شهروندان اروپایی خود اجازه اقامت در اروپا را دارند. اخذ ویزای طلایی اسپانیا یکی از روش‌های سریع برای مهاجرت به اسپانیا است که اقامت آسان را نیز برای شما فراهم می‌کند. بلافاصله پس از اخذ گلدن ویزای اسپانیا می‌توانید برای اقامت 2 ساله درخواست بدهید یا اینکه اجازه دهید اجازه اقامت 1 ساله تان به پایان برسد.

پس از منقضی شدن اعتبار ویزای طلایی، می‌توانید اقامت خود را به صورت نامحدود تمدید کنید و یا اینکه با اخذ تابعیت، حق شهروندی اسپانیا را کسب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای طلایی اسپانیا و جزئیات آن، توصیه می‌کنیم با کارشناسان چهره نگار در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

پرسش های متداول درباره گلدن ویزای اسپانیا

شما با خرید ملک در اسپانیا گلدن ویزای اسپانیا را دریافت خواهید کرد.

در ابتدا یک بازه 2 ساله و سپس 2 اقامت 5ساله به فرد ارائه می‌شود

خیر. شرط حضور ندارد. هرچند بهتر است برای تسریع در دریافت پاسپورت نیمی از سال را در اسپانیا گذراند.

فرد اصلی امکان استخدام شدن را ندارد، ولی امکان خوداشتغالی برای ایشان فراهم است. امکان استخدام برای سایر افراد فراهم است.

شرایط دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چیست؟
شرایط دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چیست؟
اسپانیا یکی از بهترین و محبوب ترین کشور هایی به شمار می‌رود که خیلی از...
|
پنج دانشکده برتر کسب و کار در بارسلونا برای تحصیل در سال 2021
5 دانشکده برتر کسب و کار در بارسلونا برای تحصیل در سال 2021
نام بارسلونا، کاتالونیا و در کل، کشور اسپانیا، با آفتاب، دریای مواج، نوشیدنی های دلچسب...
|
چگونه همراه با حیوان خانگی مهاجرت کنیم ؟
چگونه همراه با حیوان خانگی مهاجرت کنیم ؟
اگر قصد مهاجرت یا سفر با حیوان خانگی خود را دارید باید توجه داشته باشید...
|
آخرین اخبار از بازگشایی مرزهای اروپایی
آخرین اخبار از بازگشایی مرزهای اروپایی
کدامیک از کشورهای اروپایی مرزهای خود را قبل از تعطیلات تابستانی باز خواهند کرد؟ محدودیت...
|
سوالات و نظرات خود را بنویسید