راهنمای جامع ویزای طلایی پرتغال

گلدن ویزای پرتغال

در این مقاله به پرسش هایی در مورد گلدن ویزای پرتغال پاسخ داده می شود:

 • گلدن ویزای پرتغال چیست؟
 • انواع گلدن ویزای پرتغال
 • مدارک لازم برای گرفتن گلدن ویزای پرتغال
 • شرایط گلدن ویزای پرتغال
 • مراحل دریافت ویزای طلایی پرتغال
 • مزایای گلدن ویزای پرتغال
 • هزینه‌ دریافت ویزای طلایی پرتغال
 • اقامت پرتغال از طریق گلدن ویزای پرتغال

اخذ گلدن ویزا پرتغال و سرمایه گذاری را می‌توان راحت‌ترین و مناسب‌ترین روش‌ اخذ اقامت پرتغال دانست. پرتغال یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و در یک منطقه آب و هوایی بسیار عالی در همسایگی اسپانیا واقع شده است. به دلیل شرایط اقتصادی و رفاهی مناسب این کشور، تقاضا برای مهاجرت و اقامت در پرتغال همواره زیاد است.

ویزای طلایی پرتغال به معنای سرمایه گذاری در این کشور و اخذ اقامت است که با خرید ملک یا سایر روش‌های سرمایه گذاری امکان پذیر است؛ از آنجایی که با خرید ملک بر خلاف سایر روش‌های سرمایه گذاری نیازی به خرید ملک و محل سکونت جداگانه نیست، این روش بهترین روش برا ی اخذ گلدن ویزای پرتغال است. اما گرفتن این ویزا با سه روش امکان پذیر است که در ادامه این مطلب به صورت مفصل به آنها می‌پردازیم. توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به پرتغال یا سایر کشورها، با موسسه حقوقی چهره نگار ارتباط برقرار نمایید.

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال چیست؟

گلدن ویزا یا ویزای طلایی پرتغال یک روش خاص برای دریافت اقامت در پرتغال است که با استفاده از سرمایه گذاری انجام می‌شود. این نوع ویزا در بعضی کشورها مثل یونان و اسپانیا نیز کاربرد دارد. با استفاده از این ویزا، شهروندان خارجی می‌توانند اجازه اقامت یا حتی شهروندی برخی کشورهای اروپایی را به دست بیاورند. شایسته ذکر است که گلدن ویزای پرتغال تنها به شهروندان کشورهای غیر اروپایی داده می‌شود.

گلدن ویزا با استفاده از خرید املاک و مستغلات، اوراق قرضه دولتی، کمک مالی و ایجاد شغل فراهم می‌شود. شما با استفاده از ویزای طلایی پرتغال به تمام کشورهای عضو منطقه شنگن که شامل اغلب کشورهای اروپایی اس سفر کنید. همچنین باید گفت که بلافاصله بعد از اخذ این ویزا امکان اقامت یک ساله برای شما فراهم می‌شود و با تمدید بی‌نهایت آن می‌توانید در پرتغال اقامت داشته باشید. علاوه بر این امکان تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم یا حتی تابعیت و حق شهروندی پرتغال نیز وجود دارد.

انواع گلدن ویزای پرتغال

روش‌های مختلفی برای اخذ گلدن ویزای یونان وجود دارد که شامل انواع سرمایه گذاری هستند. این روش‌ها شامل:

سرمایه گذاری به ارزش حداقل 280 هزار یورو
به صرفه‌ترین و راحت‌ترین روش برای اخذ گلدن ویزای یونان خرید ملک در نقاط کم تراک پرتغال است که گلدن ویزای این کشور را برای شما فراه می‌کند. شما می‌توانید در هر منطقه مسکونی از کشور پرتغال خانه بخرید و علاوه بر سرمایه گذاری و تامین محل سکونت، از اقامت در این کشور لذت ببرید. البته این مبلغ حداقل سرمایه لازم است که ویزای طلایی پرتغال را برای شما فراهم می‌کند و توصیه ما خرید املاک با ارزش بیشتر است؛ املاکی که در کوتاه مدت سود دهی بیشتری دارند.

سرمایه گذاری به ارزش حداقل 350 هزار یورو
روش دیگر برای سرمایه گذاری در پرتغال شرکت در پروژه‌های نوسازی است. این نوع سرمایه گذاری با خرید یک ملک که بیش از 30 سال از ساخت آن می‌گذرد و بازسازی آن صورت می‌گیرد. این املاک از سوی دولت پرتغال معرفی می‌شود و شما می‌توانید املاکی با بازه‌های قیمتی متفاوت را خریداری کنید.

سرمایه گذاری با ارزش حداقل 500 هزار یورو
نوعی از املاک نوساز و شیک وجود دارند که با خرید آنها می‌توانید علاوه بر سرمایه گذاری و اخذ اقامت، با اخذ اجاره‌های گرانبها سود بیشتری کسب کنید. استفاده از این نوع گلدن ویزای پرتغال برای افرادی که سرمایه بیشتری در اختیار دارند بیشتر توصیه می‌شود. شایسته ذکر است که منازل موجود در شهرهای پرمتقاضی پرتغال مثل لیسبون و پورتو، در بازه قیمتی مشابه از کیفیت و متراژ بالاتری نسبت به شهر تهران برخوردار هستند.

ویزای طلایی پرتغال

مدارک لازم برای گرفتن گلدن ویزای پرتغال

به منظور اقدام برای اخذ ویزای طلایی پرتغال از طریق خرید ملک لازم است مدارکی را ارائه کنید که دولت پرتغال اعلام کرده است. پس از ارائه این مدارک، در صورتی که درخواست متقاضی مورد پذیرش قرار گیرد، سرمایه مورد نظر اعمال می‌شود و تا 20 روز بعد کارت اقامت پرتغال برای متقاضی صادر می‌شود. امکان تمدید این کارت تا 5 سال و اخذ اقامت دائم نیز وجود دارد. مدارک مورد نیاز برای گرفتن گلدن ویزای پرتغال شامل:

 • پاسپورت و مدارک هویتی متقاضی و اعضای خانواده
 • دو قطعه عکس پاسپورتی تمام افراد
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • شناسه مالی پرتغالی (ثابت کننده مقدار سرمایه گذاری)
 • تکمیل فرم تعهد مالیاتی در پرتغال
 • تکمیل فرم تعهد الزام به قوانین ضد پولشویی و سرمایه گذاری
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • بیمه سلامت عمومی
 • گواهی عدم سوء سابقه

شایسته ذکر است که تمام این مدارک باید به زبان پرتغالی ترجمه شوند و بعد تحویل سفارت و وزارت خارجه پرتغال شوند.

شرایط گلدن ویزای پرتغال

برای دریافت مجوز اقامت از طریق سرمایه گذاری و گلدن ویزای پرتغال لازم است شرایطی را داشته باشید. به این منظور لازم است یکی از روش های سرمایه گذاری در پرتغال را انتخاب کنید. همچنین برای اخذ گلدن ویزای پرتغال تهیه مدارک مورد نیاز و همچنین داشتن سن بیشتر از 18 سال برای متقاضی ضروری است. اما برای حفظ این ویزا باید شرایط زیر را مورد توجه قرار دهید:

 • متقاضی باید سالانه حداقل مدت 7 روز را در کشور پرتغال اقامت داشته باشد.
 • متقاضی نباید در هیچ کشوری سوء سابقه داشته باشد.
 • ارائه مدرک تمکن مالی قبل از سفر به پرتغال ضروری است.
 • سرمایه انباشته شده باید حداقل به مدت 5 سال در این کشور حفظ شود.

مراحل دریافت ویزای طلایی پرتغال

به طور معمول برای سرمایه گذاری و اخذ گلدن ویزای پرتغال لازم است یکی از مدارک سرمایه گذاری زیر ارائه شود. گواهی و مدارک اتمام مراحل سرمایه گذاری ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد که شامل:

1. با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یک گواهی یا قولنامه به عنوان مدرک خرید ملک به فرد داده می‌شود. همچنین یک موسسه مالی معتبر در پرتغال باید تملک یا پرداخت اولیه به منظور خرید ملک را تایید کند و یک گواهی به شما بدهد. ارائه این گواهی برای اخذ گلدن ویزای پرتغال لازم است. گواهی معتبر صادر شده از اداره ثبت املاک و مستغلات نیز لازم است.
2. با روش انتقال سرمایه، تاییدیه موسسه مالی معتبر انتقال سرمایه به سپرده یا حساب شما در پرتغال را تایید می‌کند. این موسسه گواهی به شما ارائه می‌کند که ثابت می‌کند سرمایه گذاری در بورس، شرکت‌ها یا سپرده‌های پرتغال توسط شما انجام شده است. علاوه بر این مدرک، یک گواهی معتبر از اداره ثبت تجاری که تأیید می‌کند متقاضی صاحب سهام شرکت یا بورسی است، به شما داده می‌شود.
3. با روش ایجاد فرصت شغلی تاییدیه بیمه کارمندان که توسط وزارت تامین اجتماعی ارائه می‌شود صادر می‌شود.

پس از تهیه این مدارک مراحل زیر به منظور دریافت ویزای طلایی پرتغال طی می‌شود:

1. افتتاح حساب فعال در یکی از بانک‌ها یا موسسات مالی بین المللی پرتغال
2. تکمیل فرم آنلاین برای درخواست گلدن ویزای پرتغال در سفارت این کشور
3. تکمیل تمام مدارک هویتی، مالی و …
4. ورود به پرتغال از طریق ویزای موقت توریستی و اقدام برای خرید ملک و سرمایه گذاری
5. مراجعه به سایت اداره مهاجرت وزارت خارجه پرتغال و گرفتن وقت مصاحبه حضوری
توجه داشته باشید که تمامی این مراحل و فرم‌ها توسط موسسه چهره نگار تکمیل می‌شود و اصلاً لازم نیست نگران طی کردن مراحل اخذ ویزا یا ترجمه باشید؛ مترجمان مجرب موسسه چهره نگار در سریع‌ترین زمان ممکن مدارک ترجمه شده را به شما می‌رسانند.

مراحل دریافت ویزای طلایی پرتغال

مزایای گلدن ویزای پرتغال

برای اخذ گلدن ویزای پرتغال، بهتر است از مزایای آن آگاه باشید تا بتوانید به درستی تصمیم بگیرید. علاوه بر این سرمایه گذاری در این کشور مزایای خاصی دارد که باید با شرایط و خواسته‌های شما هماهنگ باشد و بتواند شما را ترغیب به اخذ ویزای طلایی پرتغال کند. البته باید گفت که تمام این مزایایی که در مورد آن صحبت خواهیم کرد، به نفع شما و خانواده‌تان خواهد بود و دولت پرتغال همه آنها را به منظور ترغیب شما در نظر گرفته است. مزایای گلدن ویزای پرتغال از طریق خرید ملک شامل:

 • ورود و مجوز سفر آزاد و دائمی به پرتغال و 25 کشور عضو شنگن (کشورهای برتر اروپایی)
 • مجوز اقامت و کار در پرتغال و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • با حداقل 7 روز اقامت در پرتغال
 • عدم شرط حضور در پرتغال و معافیت مالیاتی برای مالکان غیر مقیم در پرتغال
 • امکان اخذ اقامت همراهام شامل همسر و فرزندان مجرد (حتی فرزندانی که بیشتر از 18 سال سن دارند) یا وابسته به همسر یا شریک زندگی و والدین زوجین
 • انواع روش‌های سرمایه گذاری مطمئن، مقرون به صرفه و راحتی
 • امنیت سرمایه، اقتصاد با ثبات و زندگی همراه با رفاه در پرتغال
 • آموزش و پرورش رایگان در کشور پرتغال
 • فرصت‌های شغلی زیاد در کشور پرتغال
 • امکان تبدیل مدارک تحصیلی و حرفه‌ای به مدارک معتبر پرتغال
 • سیستم بهداشتی پیشرفته و ارزان قیمت
 • مزایای اجتماعی و مالی مثل امتیازات مالیاتی، حمایت از سرمایه، بیمه و …
 • دسترسی به مراجع قضایی
 • امکان اخذ اقامت دائم پس از 5 سال از گذشت سرمایه گذاری اولیه و اخذ ویزای طلایی پرتغال
 • امکان اخذ تابعیت و حق شهروندی پرتغال پس از گذشت 5 سال از سرمایه گذاری اولیه و اخذ ویزای طلایی پرتغال

هزینه‌ دریافت ویزای طلایی پرتغال

ممکن است فکر کنید که اخذ گلدن ویزای پرتغال با روش سرمایه گذاری بسیار پرهزینه است. اما باید گفت که این سرمایه گذاری کاملاً مطمئن است و تقریباً هزینه اضافی بر دوش شما قرار نمی‌دهد. سرمایه گذاری در پرتغال با حمایت دولت این کشور انجام می‌شود و حتی معافیت‌های مالیاتی زیادی را هم نصیب شما می‌کند. ویزای طلایی پرتغال برای شما یک مزیت محسوب می‌شود که سرمایه گذاری پرسود و اقامت ارزان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

همچنین باید گفت که هزینه‌های زندگی در پرتغال نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است. علاوه بر این شما می‌توانید با اخذ اجاره بهای ملک خریداری شده خود علاوه بر سرمایه گذاری از سوددهی ماهانه ملک نیز استفاده کنید. البته اخذ گلدن ویزای پرتغال با هزینه‌های طبیعی همراه است که شامل:
هزینه ایجاد پرونده یا درخواست تمدید که 515 یورو است و به ازای هر یک از اعضای خانواده مبلغ 81 یورو به آن اضافه می‌شود. همچنین برای درخواست گلدن ویزا لازم است تقریباً 5000 یورو پرداخت شود که امکان پرداخت آن بعد از اقامت نیز وجود دارد.

اقامت پرتغال از طریق گلدن ویزای پرتغال

شما عزیزان می‌توانید با اخذ گلدن ویزای پرتغال به صورت دائمی در کشور پرتغال اقامت داشته باشید و از مزایای آن استفاده کنید. در واقع دولت پرتغال به گونه‌ای برنامه ریزی کرده است که شهروندان خارجی با حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک بتوانند اقامت این کشور را اخذ کنند. ویزای طلایی پرتغال اقامت یک ساله را برای شما و اعضای خانواده‌تان به همراه می‌آورد که شما می‌توانید هر سال و به راحتی آن را تمدید نمایید.

علاوه بر این امکان اخذ اقامت دائم (بدون نیاز به تمدید) و اخذ تابعیت پرتغال را از طریق ویزای طلایی به دست آورید. اقامت در این کشور امکان سفر بدون ویزا به سایر کشورهای عضو شنگن را برای شما فراهم می‌کند و بازار کار گسترده اتحادیه اروپا را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای اخذ اقامت پرتغال از طریق گلدن ویزای پرتغال توصیه می‌کنیم با کارشناسان موسسه حقوقی چهره نگار ارتباط برقرار نمایید و از مشاوره‌های این موسسه به منظور اقامت راحت در این کشور استفاده کنید.

5/5 - (14 امتیاز)
پذیرش در دانشگاههای پرتغال
پذیرش در دانشگاه‌ های پرتغال
 پذیرش دوره‌ی کارشناسی در پرتغال براساس سیستم متمرکز  آنلاین ساخته شده است که (Candidatura Online)...
|
شهرهای دانشجویی در پرتغال
شهرهای دانشجویی در پرتغال
با برخی از شهرهای دانشجویی در پرتغال آشنا شوید و دانشگاه‌های برجسته‌ی لیسبون، پورتو و...
|
دانشگاه های پرتغال
دانشگاه های پرتغال : 4 دانشگاه برتر پرتغال برای تحصیل
پرتغال غربی‌ترین کشور در سرزمین اروپا با آب و هوای مطبوع مدیترانه‌ای، و خط ساحلی...
|
پرتغال و ده کاری که باید در آن انجام دهید
پرتغال و ده کاری که باید در آن انجام دهید
پرتغال به‌دلیل همسایگی با اسپانیا و گاهی اوقات تحت الشعاع همسایه‌ی رنگارنگ خود یعنی اسپانیا...
|
سوالات و نظرات خود را بنویسید