راهنمای جامع اخذ ویزای کار کانادا مطابق شرایط سال 2022

ویزای کار کانادا

پاسخ سوالات در مورد ویزای کار کانادا:

 • ویزای کار کانادا Express Entry چیست؟
 • چه کسانی می‌توانند برای مهاجرت به کانادا در برنامه اکسپرس‌انتری شرکت کنند؟ (تعیین صلاحیت)
 • شرایط دریافت ویزای کار کانادا چیست؟
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا چیست؟
 • مراحل اکسپرس‌انتری کدامست؟
 • برای ایجاد پروفایل اکسپرس‌انتری شما چه چیزی لازم است؟
 • چه مواردی را باید در برنامه اکسپرس‌انتری ذکر کنید؟
 • چند امتیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس‌انتری نیاز دارید؟
 • برای ورود به اکسپرس‌انتری کانادا چه مدت زمان لازم است؟
 • توضیح اکسپرس‌انتری در دو گام
 • با چه شرایطی، این ویزا به اقامت کانادا منجر می‌شود؟
 • وضعیت خانواده فرد متقاضی برای اقامت کانادا چگونه خواهد بود؟
 • مزایا و محدودیت‌های ویزای کار کانادا کدامست؟
 • مدت زمان دریافت این ویزا چقدر است؟

حالا توجه شما را به ادامه مقاله جلب می‌کنیم. این مقاله توسط متخصصان مهاجرت کاریِ آژانس 360 درجه مهاجرت و کسب‌وکار چهره‌نگار برای استفاده شما جهت اطلاع از شرایط ویزای کار کانادا و برنامه ریزی برای مهاجرت به کانادا نگارش و منتشر شده است.

ویزای کار کانادا Express Entry چیست؟

Express Entry یک سیستم مدیریت مهاجرتی است که توسط سازمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای مدیریت و پردازش برنامه‌های دریافت‌شده از طریق سه برنامه مهاجرت اقتصادی فدرال کانادا برای کارگران ماهر یا باتجربه استفاده می‌شود. این روش یکی از محبوب ترین راه ها برای مهاجرت به کانادا محسوب می شود.
Express Entry یک سیستم مهاجرتی رقابتی است که کلیه داوطلبان واجد شرایط را در مقابل یکدیگر قرار می‌دهد و سپس از بهترین نامزدهای رتبه‌بندی دعوت می‌کند تا برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند. کاندیداها باتوجه به سن، تحصیلات، مهارت زبان، تجربه کار و سایر عوامل در رده‌بندی قرار می‌گیرند تا در نهایت این روند به ویزای کار کانادا منجر شود.
در شرایط ورود به Express Express افراد و خانواده‌هایی که مایل به دریافت ویزای کار کانادا هستند می‌توانند ظرف تنها چندماه اقامت دائم در کانادا را گرفته و برنامه مهاجرت به کانادا را محقق سازند.

ویزای کار کانادا Express Entry چیست

چه کسانی می‌توانند در برنامه اکسپرس‌انتری برای مهاجرت به کانادا شرکت کنند؟ (تعیین صلاحیت)

متقاضیان بالقوه برای دریافت ویزای کار کانادا باید تحت یکی از برنامه‌های زیر مهاجرت اقتصادی فدرال واجد شرایط باشند؛ و در سه کلاس طبقه‌بندی می‌شوند:

1. طبقه کارگر ماهر فدرال (FSWC)

کارگران ماهر براساس تحصیلات، تجربه کار، دانش انگلیسی/ فرانسوی و سایر عوامل به عنوان واجد شرایط انتخاب می‌شوند. این موارد اغلب به آن‌ها کمک می‌کند تا در فرآیند اخذ ویزای کار کانادا موفق شوند.

2. کلاس تجربه کانادایی (CEC)

Class Experience Class (CEC) یک برنامه مهاجرتی است که به افرادی که حداقل یک سال در کانادا کار کرده‌اند اجازه می‌دهد اقامت دائم داشته باشند. دولت کانادا افراد بااستعدادی را که در کانادا کار می‌کنند، تشخیص داده و از آن‌ها می‌خواهد که برای اقامت به صورت دائم اقدام کنند.

3. کلاس معاملات ماهر فدرال (FSTC)

در شرایط این کلاس تعریف شده که:
از پیشنهادات شغلی معتبر برای اشتغال مستمر، پولی و تمام‌وقت (حداقل 30 ساعت در هفته) حداکثر تا دو سال در کانادا و یا حداقل یک‌سال، یا گواهی صلاحیت از یک نهاد استانی برخوردار باشید.
اثبات مهارت زبان اصلی با مدرک معتبر تا نشان می‌دهد متقاضی حداقل تعیین‌شده توسط کانادا را داراست. سطح معیار کانادایی CLB 5 برای صحبت و گوش دادن، CLB 4 برای خواندن و نوشتن.
2 سال سابقه کار تمام‌وقت (یا مقدار معادل آن از کار پاره‌وقت) در کسب‌وکار خودتان در پنج سال قبل از درخواست کسب کرده باشید. و قادر به نشان دادن مهارت‌ها و تجربه‌های خود در آن زمینه‌ها باشید. برای مهاجرت و گرفتن اقامت از این طریق شما به این موارد نیاز خواهید داشت.

گواهی صلاحیت نشان می‌دهد یک فرد خارجی واجد شرایط برای کار در یک حرفه مشخص و مورد نیاز در کانادا است. متقاضیان با داشتن گواهینامه صلاحیت ثابت می‌کنند امتحان صدور گواهینامه را گذرانده‌اند یا تمام شرایط مورد نیاز را برای انجام تجارت خود در استان مد نظر را رعایت کرده‌اند.

بخشی از برنامه‌های انتخاباتی استان‌ها (PNPs) باExpress Entry هماهنگ هستند، با وجود این نامزدها باید برای ورود به فهرست متقاضیان ابتدا باید به سیستم یکی از سه برنامه فدرال وارد شوند.

شرایط دریافت ویزای کار کانادا چیست؟

 • پاسپورت؛
 • مدرک زبان؛
 • مدرک تحصیلی؛
 • پیشنهاد کاری (در صورت در دسترس بودن)؛
 • گواهی سوءپیشینه؛
 • تست پزشکی؛
 • تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی؛
 • مدارک تمکن مالی.
شرایط دریافت اقامت کانادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا چیست؟

 • ترجمه تأییدشده توسط دادگستری و وزارت امور خارجه برای مدارک و ریزنمرات تحصیلی؛
 • ارائه برگه پیشنهاد؛
 • ترجمه رسمی سابقه کار و سوابق بیمه‌ای؛
 • رزومه با فرمت مورد قبول سفارت؛
 • مدارک اثبات‌کننده تسلط بر زبان خارجه.

نکته مهم: تمامی عناوین این لیست توسط کارشناسان ما، تنظیم و بررسی نهایی خواهند شد، ‌تا شانس پذیرش شما بالا برود. ما شرایط مهاجرت و گرفتن ویزای کار کانادا را برای شما تسهیل می کنیم.

برای اطلاع از مدارک لازم برای ویزای کانادا بر روی لینک کلیک کنید و از شرایط رفتن به این کشور مطلع شوید.

واجد شرایط بودن برای هریک از برنامه‌های Express Entry متفاوت است، اما همه داوطلبان ملزم به داشتن حداقل پنج سال سابقه کار حرفه‌ای و همچنین سطح مشخصی از مهارت در آزمون زبان مصوب به زبان انگلیسی یا فرانسوی هستند. همچنین، کانادا تمام متقاضیان Express Entry را بابت سوءپیشینه و موضوعات پزشکی لازم برای آن شغل، مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

مراحل اکسپرس‌انتری کدامست؟

۱. ایجاد پروفایل ورود به سیستم Create an Express Entry Profile: افراد واجد شرایط باید پروفایل اکسپرس‌انتری را ایجاد کنند. داوطلبان واجد شرایط به طور خودکار براساس مشخصات خود نمره دریافت می‌کنند و در کنار سایر کاندیداهای حاضر در فهرست متقاضیان قرار می‌گیرند.

۲. امتیاز رتبه‌بندی ورود اکسپرس براساس سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) است و بالاترین میزان آن 1200 امتیاز است. داوطلبان می‌توانند با برداشتن گام‌هایی در جهت بهبود نمره CRS، رتبه خود را بهبود بخشند. هرچه نمره CRS یک نامزد بالاتر باشد، احتمال این‌که فرم دعوت به درخواست (ITA) دریافت کنند، بیشتر می‌شود.

۳. نمره CRS به عنوان شاخص اکسپرس‌انتری استفاده و طراحی شده است تا احتمال موفقیت کاندیداها در کانادا را نشان دهد. این کاندیداها با توجه به سابقه کار و تحصیلات، مهارت‌های زبانی و این‌که آیا آن‌ها قبلاً پیشنهاد کار مناسبی در کانادا دریافت کرده‌اند انتخاب خواهند شد. این گزینه‌ها از بین شاخص‌های مختلف، امتیاز مهم‌تری را به خود اختصاص داده‌اند.

داوطلبان می‌توانند در صورت داشتن پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی، یا در صورت دریافت مشاغل مورد نیاز استانی، امتیاز اضافی دریافت کنند.

۴. ایجاد یک بانک کار شغلی (اختیاری) Create a Job Bank Profile Optional: داوطلبان فاقد پیشنهاد شغلی یا می‌توانند در بانک کار کانادا ثبت‌نام کنند، که یک منبع عمومی رایگان است و برای کمک به کارفرمایان کانادایی برای شناسایی و انتخاب کارگران دارای مهارت‌های مورد نیاز خود ایجاد شده. انتخاب کارگران از طریق این سامانه پیش از این اجباری بود اما از ژوئن 2017 داوطلبانه شد.

۵. دریافت دعوت‌نامه برای درخواست (ITA): سازمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) قرعه‌کشی اکسپرس‌انتری را در فواصل منظم (معمولاً هر دو هفته) انجام می‌دهد. در این قرعه‌کشی، از داوطلبان بالاتر از یک رتبه مشخص دعوت می‌شود تا برای اقامت دائم کانادا درخواست کنند. اگر جویای کار از سوی هیچ کارفرمایی دعوت به همکاری نشود، کاربری آن‌ها پس از 12 ماه منقضی می‌شود، در این مرحله آن‌ها می‌توانند فرم مشخصات جدیدی را پر کنند. هرچند که راه های دیگری نیز برای مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کار کانادا وجود دارد. که به آنها خواهیم پرداخت.

۶. نمره CRS خود را بهبود بخشید: نامزدهای موجود در فهرست متقاضیان که هنوز انتخاب نشده‌اند، می‌توانند مشخصات و نمره ورود خود را بهبود بخشند. آن‌ها می‌توانند با ارسال اطلاعات جدید و به روز این کار را انجام دهند. گزینه‌های مؤثر عبارتند از: افزایش نمرات زبان، ارزیابی مدارک تحصیلی، اضافه کردن تجربه کار جدید، و اخذ یک پیشنهاد شغلی واجد شرایط یا نامزدی استانی.

۷. درخواست خود را برای اقامت دائم ارسال کنید: در صورت دریافت دعوت‌نامه برای درخواست شما (ITA) ۶۰ روز به شما فرصت می‌شود تا درخواست کاملی برای اقامت دائم ارائه دهید. در این برنامه شما باید اطلاعات شخصی کاملی را به همراه اسناد مورد نیاز (پاسپورت، تمکن مالی، مدارک پزشکی و…) را برای صدور اقامت دائم ا ارائه دهید. کل مکاتبات مربوط به این برنامه به صورت الکترونیکی ارسال می‌شود.

۸. پس از اینکه درخواست خود را ارسال کردید، باید منتظر صدور تصمیم نهایی باشید. 80 درصد برنامه‌های ورود در شش‌ماه یا کمتر بررسی می‌شوند. اگر درخواست شما تأیید شود، شما مجاز به تغییر وضعیت خود به اقامت به صورت دائم خواهید بود.

۹. در ابتدا ممکن است از قوانین متعدد این روش نا امید شوید، اما به خاطر داشته باشید شرایط مهاجرت از این طریق برای بسیاری از هموطنان ما تا کنون میسر شده است.

بیشتر بخوانید: جاب آفر کانادا یا پیشنهاد کاری کانادا چیست؟

مراحل اکسپرس‌انتری کدامست

برای ایجاد پروفایل اکسپرس‌انتری شما چه چیزی لازم است؟

برای ارسال مشخصات اکسپرس‌انتری خود جهت اقامت به سه سند اصلی نیاز دارید. اگر به اکسپرس‌انتری علاقه دارید، جمع‌آوری این سه سند باید اولین قدم شما باشد:

۱. آزمون زبان: همه داوطلبان ورود به سیستم اکسپرس‌انتری باید در زبان انگلیسی یا فرانسوی مهارت داشته باشند. برای ارسال مشخصات خود، شما نیاز به نمرات رسمی آزمون از یک مرکز آزمون زبان تاییدشده دارید. حداقل نمره مورد نیاز بین سه برنامه اکسپرس‌انتری متغیر است.

اگر می‌خواهید مهارت خود را به زبان انگلیسی ثابت کنید، گزینه‌های شما امتحان آموزش عمومی آیلتس یا آزمون عمومی CELPIP است. اگر می‌خواهید مهارت خود را به زبان فرانسوی ثابت کنید، گزینه‌های شما آزمون TEF یا آزمون TCF است.

2. ارزیابی اعتبارسنجی تحصیلی (ECA): ECA ارزیابی آموزش غیرکانادایی با استانداردهای کانادایی است. نکته قابل توجه، آموزش فقط یک الزام اجباری برای طبقه کارگر ماهر فدرال است، اما توصیه می‌شود که کاندیداهای FSTC و CEC همچنین گزارش ECA را تکمیل کنند.

3. مدارک کاری مرتبط با رشته تحصیلی: پس از داشتن این سه سند، می‌توانید پروفایل اکسپرس‌انتری خود را برای دریافت اقامت ایجاد کنید.

مهمترین شرایط مهاجرت به کانادا از این طریق همین سه گزینه می‌باشند.

مهمترین شرایط مهاجرت به کانادا

چه مواردی را باید در برنامه اکسپرس‌انتری خود ذکر کنید؟

در صورت دریافت دعوت‌نامه، می‌توانید درخواست رسمی برای اقامت به صورت دائم ارائه دهید. این برنامه کاملاً به صورت آنلاین تکمیل و ارسال شده است. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در مورد برنامه نهایی اقامت دائم در نظر داشته باشید:

 1. اثبات بودجه تمکن حساب را نشان دهید.

تمام متقاضیان برنامه‌های FSWC و FSTC باید نشان دهند که در هنگام اسکان در کانادا پول کافی برای حمایت از خود و اعضای خانواده‌شان را دارند. متقاضیان دارای پیشنهاد شغلی معتبر در کانادا و همچنین متقاضیان CEC از این الزامات معاف هستند. ارقام زیر از اول ژانویه 2020 مقرر شده است:

برای هریک از اعضای اضافی خانواده، 3492 دلار اضافه کنید

2.عبارت «پیشنهاد شغلی» به معنای ارائه واقعی یک شغل از سوی کارفرما است.

چند امتیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس‌انتری نیاز دارید؟

برای قرار گرفتن در استخر متقاضیان تائید شده برای مهاجرت به کانادا شما باید حداقل 67 امتیاز از 100 را کسب کنید.

برای ورود به اکسپرس‌انتری کانادا چه مدت زمان لازم است؟

این سیستم به منظور ارائه مهاجرت و اقامت به صورت سریع طراحی شده است. برای داوطلبانی که واجد شرایط هستند و بلافاصله پس از ورود به استخر دعوت می‌شوند (ITA) درخواست کنند و سریعاً یک درخواست کامل را ارائه دهند، کل مراحل دریافت اقامت ممکن است شش ماه یا حتی کمتر باشد.

توضیح اکسپرس‌انتری در دو گام

گام اول: اعلام آمادگی نامزدهای بالقوه برای اقامت

نامزدهای اقامت دائم کانادا از سراسر جهان با ایجاد یک پروفایل آنلاین برای مهاجرت به کانادا ابراز علاقه می‌کنند. آن‌ها اطلاعاتی در مورد مهارت‌ها، تجربه کار، توانایی زبان، سوابق آموزشی و سایر اطلاعات شخصی ارائه می‌دهند. اگر یک نامزد قبلاً یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی یا فرصت‌های شغلی استانی نداشته باشد، می‌تواند در بانک کار کانادا ثبت‌نام کند، که او را با کارفرمایان کانادایی مرتبط می‌سازد. نامزدهای واجد شرایط ممکن است وارد استخر ورود شوند.

گام دوم: دولت نامزدهای مهاجرت به کانادا را از استخر اکسپرس‌انتری انتخاب می‌کند

کارفرمایان کانادایی قادر به مشاهده پروفایل نامزدهای بالقوه‌ای هستند که توسط دولت واجد شرایط بودن تشخیص داده شده‌اند. کارفرمایان می‌توانند با نامزدها ارتباط برقرار کنند و یک پیشنهاد شغلی مقدماتی را به آن‌ها بدهند. به داوطلبانی که چنین پیشنهادی را دریافت می‌کنند امتیاز اضافی اعطا می‌شوند که شانس دریافت دعوت‌نامه درخواست ITA برای اقامت کانادا به صورت دائم را افزایش می‌دهد. اگر یک نامزد، ITA را دریافت کند 90 روز فرصت دارد تا درخواست الکترونیکی برای اقامت به صورت دائم ارائه دهد. دولت کانادا قصد دارد ظرف شش ماه از تاریخ ارسال، درخواست‌های اقامت را بررسی کند.

آشنایی با مجوز‌های کار کانادا

مجوز کار کانادا مدرکی است که به اتباع خارجی اجازه می‌دهد تا برای یک دوره خاص در کانادا کار کنند. مجوز کار توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) صادر می‌شود و بر اساس معیار‌های واجد شرایط بودن متقاضی اعطا می‌شود. شرایط واجد شرایط بودن بسته به نوع مجوز کاری که برای آن درخواست می‌شود متفاوت است. برخی از مجوز‌های کار ممکن است به ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) نیاز داشته باشند، که ارزیابی پیشنهاد شغل و تأثیر آن بر بازار کار کانادا است. در برخی موارد، اتباع خارجی ممکن است از نیاز به LMIA معاف شوند، مانند کسانی که دارای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی هستند یا واجد شرایط برنامه International Experience Canada هستند. لازم به ذکر است که مجوز کار یک مدرک اقامت دائم نیست و مسیری برای شهروندی کانادا ارائه نمی‌دهد. بنابراین، درک الزامات و محدودیت‌های مجوز کار قبل از درخواست ضروری است. تحقیق صحیح و مشاوره با کارشناسان مهاجرت می‌تواند به اطمینان از روند درخواستی روان و موفق کمک کند.

با چه شرایطی، این ویزا به اقامت کانادا منجر می‌شود؟

داوطلبان باید اطمینان حاصل کنند کلیه فرم‌های لازم را تکمیل کرده و کلیه مدارک لازم را در این بازه زمانی ارائه می‌دهند. پس از اتمام مراحل، کاندیداهای موفق و وابستگان آن‌ها (همسر یا شریک زندگی مشترک و فرزندان) می‌توانند برای اقامت اقدام کنند.

وضعیت خانواده فرد متقاضی برای اقامت کانادا چگونه خواهد بود؟

شما با دریافت این ویزا می‌توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را از ابتدا به کانادا ببرید و همسر شما اجازه شاغل شدن به صورت تمام‌وقت را خواهد داشت همچنین در نظر داشته باشید مدرک زبان و مدارک کاری همسر امتیازات جداگانه‌ای برای این روش در گرفتن اقامت به شمار می‌آید. توانمندی های همسر شما در آماده سازی شرایط مهاجرت به کانادا از این طریق بسیار موثر است.

اقامت کانادا

مزایا و محدودیت‌های ویزای کار کانادا کدامست؟

اقامت به کشور کانادا از طریق دریافت ویزای کار کانادا مزایای قابل توجهی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

 • شاغل بودن در یکی از بهترین اقتصاد‌های جهان؛
 • امکان شاغل بودن همسر در این روش؛
 • دریافت اقامت از طریق ویزای کار کانادا؛
 • هزینه بسیار اندک دریافت این ویزا؛
 • مدیریت فرآیند مهاجرت به کانادا با کمترین ریسک مالی؛
 • امکان مهاجرت همزمان با خانواده.

هرچند شرایط مهاجرت و اقامت از این روش معایبی نیز دارد که می‌توان از طولانی بودن ماندن در استخر انتخابی و سخت بودن دریافت پیشنهاد کاری نام برد.

مدت زمان دریافت این ویزا چقدر است؟

یک سال زمان مورد نیاز برای بودن در استخر است و در صورت انتخاب نهایی شما، شش ماه زمان صدور دعوت‌نامه طول خواهد کشید.

شما همچنین می توانید با گذراندن دوره یکساله زبان فرانسوی در فرانسه ( تحصیل در فرانسه ) با اطمینان بیشتری ویزای کار کانادا را برای منطقه کبک به دست آورید.

ویزای کار کانادا Express Entry ( اقامت کانادا ) چیست؟

Express Entry یک سیستم مهاجرتی رقابتی است که کلیه داوطلبان واجد شرایط را در مقابل یکدیگر قرار می‌دهد و سپس از بهترین نامزدهای رتبه‌بندی دعوت می‌کند تا برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند. در شرایط ورود به Express Express افراد و خانواده‌هایی که مایل به دریافت اقامت کانادا هستند می‌توانند ظرف تنها چندماه اقامت دائم گرفته و برنامه مهاجرت به کانادا را محقق سازند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا چیست؟

ترجمه تأییدشده توسط دادگستری و وزارت امور خارجه برای مدارک و ریزنمرات تحصیلی؛
ارائه برگه پیشنهاد؛
ترجمه رسمی سابقه کار و سوابق بیمه‌ای؛
رزومه با فرمت مورد قبول سفارت؛
مدارک اثبات‌کننده تسلط بر زبان خارجه.

چند امتیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس‌انتری نیاز دارید؟

برای قرار گرفتن در استخر متقاضیان تائید شده برای مهاجرت به کانادا شما باید حداقل 67 امتیاز از 100 را کسب کنید.

5/5 - (4 امتیاز)
ویزای جاب آفر کانادا
آشنایی با ویزای جاب آفر کانادا
دولت کانادا چندین برنامه مهاجرتی را برای افرادی که می خواهند در کانادا کار کنند...
|
درخواست ویزای تحصیلی کانادا
مراحل درخواست ویزای تحصیلی کانادا
تحصیل در کانادا با سیستم آموزشی با کیفیت بالا، جامعه چند فرهنگی و فرصت های...
|
ویزای تحصیلی کانادا
شرایط ویزای تحصیلی کانادا
تحصیل در کانادا برای بسیاری از دانشجویان بین المللی یک رویا است. کانادا آموزش در...
|
از طریق ویزای اسپانسرشیپ کانادا افراد مقیم می توانند اعضای خانواده را به کانادا بیاورند - شرایط درخواست ویزای همراه کانادا
راهنمای جامع شرایط درخواست ویزای همراه کانادا
مهاجرت به یک کشور جدید می تواند فرآیندی چالش برانگیز و پیچیده باشد، به خصوص...
|
7 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید