راهنمای جامع اخذ Job Offer آلمان

چگونه جاب آفر آلمان بگیریم؟

کشور آلمان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی اروپا و جهان است که هر ساله آمار ورود مهاجران به این کشور افزایش می‌یابد. مهاجرت به آلمان به خصوص توسط ایرانیان نیز پرتقاضا بوده و باعث می‌شود آژانس‌های مهاجرتی به طور تخصصی در این زمینه فعالیت کنند. راه های زیادی برای مهاجرت به کشور آلمان وجود دارد که یکی از پرطرفدارترین و بهترین راه‌های آن ویزای جاب آفر آلمان است که شرایط خاص خود را دارد. البته راه‌های غیر قانونی نیز وجود دارد که اطمینان کافی به آنها وجود ندارد و از نظر جایگاه اجتماعی ضعیف هستند.
در ادامه با موسسه چهره نگار همراه باشید تا با شرایط و جزئیات اخذ جاب آفر آلمان آشنا شویم.

جاب آفر آلمان چیست؟

گرفتن جاب آفر آلمان یکی از روش‌های مهاجرت مطمئن به کشور آلمان است که افراد می‌توانند با استفاده از مدرک دانشگاهی، و سابقه در یک رشته معتبر این ویزا را اخذ کنند. به طور کُلی فرایند اخذ این ویزا به گونه‌ای است که متقاضیان باید یک پیشنهاد کاری را متناسب با شرایط، سوابق و مدارک خود در کشور آلمان پیدا کنند و از این راه ویزای جاب آفر اخذ کنند. با این کار اقامت در کشور آلمان برای فرد ممکن خواهد بود و می‌توان یک مهاجرت مطمئن را برنامه‌ریزی کرد.

نکته قابل توجه دیگر در مورد گرفتن جاب آفر آلمان این است که پیشنهاد کاری مناسب در کشور آلمان به راحتی یافت نمی‌شود و اگر قصد داشته باشید با این روش به آلمان مهاجرت کنید نمی‌توانید بدون مشورت، آگاهی و داشتن شرایط این کار را انجام بدهید. حتی ممکن است یک متقاضی پس از مصاحبه و مذاکره با شرکت آلمانی، رضایت آنها را جلب نکند یا با حقوق و مزایای پایینی با‌ آنها به توافق برسد.

از این رو برای اینکه پیشنهاد کاری متناسب با شرایط خود پیدا کنید و به صورت منصفانه یک ویزای جاب آفر آلمان بگیرید، بهتر است حتما از مشاوره استفاده کنید و اطلاعات کافی داشته باشید. به این منظور می‌توانید از طریق تماس با مشاوران موسسه چهره نگار اطلاعات خود را افزایش دهید یا از خدمات این موسسه به صورت اختصاصی استفاده کنید.

جاب آفر آلمان چیست

سیسستم جذب نیروی خارجی و جاب آفر آلمان چگونه است؟

برای اخذ اقامت کاری و استفاده از جاب آفر آلمان باید با یک شرکت آلمانی قرارداد عقد کنید و استخدام شوید. اما سیستم جذب نیروی خارجی در آلمان شرایط خاصی دارد و به همین دلیل استخدام در این کشور با جزئیاتی همراه است. در ادامه به چگونگی سیستم جذب نیروی خارجی در آلمان می‌پردازیم:

قبل از هر چیزی قرارداد کاری شما با شرکت مد نظر باید شامل تمام اطلاعات هویتی شما باشد. به عنوان مثال نام، اطلاعات تماس، شماره پاسپورت، آدرس محل سکونت، سن و … باید در قرارداد ذکر شود و با اطلاعات هویتی شما منطبق باشد.

همچنین مشخصات و اطلاعات مربوط به کارفرما باید به صورت کامل در قرارداد ذکر شده باشد. مواردی مثل شماره ثبت، آدرس ثبت، نام رسمی شرکت و … باید ثبت شده باشد. از میان سایر مطالبی که باید در قرارداد ذکر شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عنوان شغل مورد نظر، شرح وظایف کارمند، تاریخ شروع به کار، مدت زمان اعتبار قرارداد، حقوق ناخالص کارمند در یکسال، پاداش، مزایا، کمیسیون و سایر عنوان‌های مالی مربوط به شغل، شرایط مرخصی، شرایط فسخ قرارداد، قوانین و دستورالعمل‌های بین کارمند و کارفرما و … .

همچنین برای اخذ ویزای جاب آفر آلمان باید قرارداد استخدامی به امضای کارفرما و کارمند برسد و تایید شود. علاوه بر این طبق قوانین آلمان یک مدت آزمایشی برای قراردادهای شغلی در نظر گرفته می‌شود که شامل 3 تا 6 ماه است. این مدت آزمایشی باید در متن قرارداد ذکر شده باشد.

شرایط جاب آفر آلمان

شرایط دریافت ویزای جاب آفر آلمان چیست؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که به عنوان شرایط دریافت ویزای جاب آفر آلمان می‌توان معرفی کرد سابقه کاری و مدرک تحصیلی است. سابقه کاری و مدرک تحصیلی شما باید منطبق بر شغلی باشد که مایلید در آن مشغول شوید. همچنین سایر شرایطی که باعث می‌شود به راحتی پیشنهاد کار آلمان را دریافت کنید شامل:
• شرایط سنی شما باید بین 25 تا 45 سال باشد تا در زمینه پیشنهادهای شغلی موفق عمل کنید
• حداقل سابقه کاری 3 سال مرتبط با رشته تحصیلی و شغل مورد نظر
• حداقل مدرک لیسانس مرتبط با شغل مورد نظر
• حداقل مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 5.5 یا مدرک زبان آلمانی B2

مدارک مورد نیاز جاب آفر آلمان

یکی از مهم‌ترین مراحل مهاجرت به خصوص جاب آفر المان این است که مدارک مورد نیاز را تهیه کنید و به صورت تکمیل شده ارسال کنید. در صورتی که مدارک شما کامل باشد و نیازی به اصلاح آنها نداشته باشید، کارهای شما با سرعت چند برابر پیش خواهد رفت. می‌توان گفت که مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ ویزای جاب آفر آلمان لازم دارید شامل:

• عکس پاسپورت
برای انجام کارهای اداری مربوط به مهاجرت عکس گذرنامه‌ای یا پاسپورتی احتیاج دارید. البته برای تمام سفرهای خارجی و روش‌های مهاجرت این اولین چیزی است که به آن احتیاج دارید.

• مدارک شناسایی
مدارک شناسایی شما مثل شناسنامه و کارت ملی باید به زبان انگلیسی یا آلمانی ترجمه شوند و تعداد زیادی کپی از آنها تهیه کنید تا مشکلی به وجود نیاید.

• پاسپورت
هر کسی می‌داند که برای اخذ ویزا مهم‌ترین مدرک پاسپورت یا گذرنامه است. برای اخذ ویزای جاب آفر آلمان لازم است گذرنامه حاوی امضا و کپی تمام صفحات آن را ارائه کنید.

• قراردادنامه با شرکت آلمانی
این مدرک به صورت اختصاصی برای جاب آفر لازم است و باید یک قرارداد شغلی با شرکت کارفرمای آلمانی منعقد کنید. این شرکت می‌تواند خصوصی یا یک سازمان دولتی آلمانی باشد و به هر حال باید شرایط لازم را داشته باشد. سفارت آلمان باید هماهنگ‌سازی این قرارداد را با شرکت کارفرما انجام دهد.

• مدارک تحصیلی دانشگاهی
برای اخذ ویزای جاب آفر آلمان بهتر است تمام مدارک تحصیلی خود را به همراه ریز نمرات ترجمه کنید. در صورتی که مدرک تحصیلی شما مورد تایید کشور آلمان باشد، کارهای شما خیلی سریع‌تر پیش خواهد رفت و به راحتی ویزای خود را دریافت می‌کنید.

• مدارک تایید کننده رزومه و سابقه کاری
همانطور که گفتیم شما باید ثابت کنید که در زمینه تحصیلی و مرتبط با شغل درخواستی خود سابقه کاری و رزومه معتبر دارید. سفارت آلمان از این طریق سطح کاری شما و تخصص‌تان در زمینه مورد نظر را بررسی می‌کند و در صورت تایید به کشور آلمان و شرکت مورد نظر اطمینان می‌دهد

• مدرک زبان
در هنگام تکمیل مدارک حتماً باید مدرک زبان معتبر را هم ارائه کنید. همانطور که گفتیم ارائه مدرک زبان آلمانی B2 یا مدرک زبان انگلیسی معتبر مثل آیلتس 5.5 برای اخذ ویزای جاب آفر آلمان لازم است. مدرک زبان آلمانی از طریق آزمون گوته، Telc یا OSD قابل دریافت است.

مدارک لازم برای جاب آفر کانادا

لیست جاب آفر آلمان

کشور آلمان یک کشور صنعتی توسعه یافته است که از نظر اقتصادی در جهان پیشرو بوده و به همین دلیل قطعاً مهاجران را در زمینه‌های مختلفی پذیرش می‌کند. این کشور هر ساله برای جبران کمبود نیروی انسانی ماهر مهاجران زیادی را از سراسر جهان پذیرش می‌کند اما با این وجود نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد. بنابراین رشته‌های تحصیلی و حتی فنی حرفه‌ای مختلفی می‌توانند از طریق ویزای جاب آفر آلمان به این کشور مهاجرت کنند.
رشته‌هایی مثل پرستاری، داروسازی، مهندسی مخابرات، معماری، مهندسی هوا و فضا، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی شیمی، حسابداری، فایننس، دامپزشکی و … در کشور آلمان قابل پذیرش هستند. البته تقاضا این رشته‌ها در آلمان به نیاز شرکت‌ها و سازمان‌های این کشور بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شغل‌هایی که بیشتر از طریق جاب آفر به آلمان مهاجرت می‌کنند با سایت چهره نگار تماس برقرار نمایید.

جاب آفر پرستاری آلمان

مهاجرت پرستاران به آلمان یکی از پرمتقاضاترین گزینه‌های مهاجرتی است که این روزها خیلی در مورد آن می‌شنویم. باید در نظر داشت که میانگین سنی جمعیت آلمان روز به روز افزایش می‌یابد و به همین دلیل نیاز این کشور به پرستار مهاجر نیز هر روز بیشتر خواهد بود. بنابراین دولت آلمان شرایط ویژه‌ای برای مهاجرت پرستاران در نظر گرفته است.
برای مهاجرت به آلمان از طریق پرستاری ابتدا لازم است مدرک خود را معادل سازی کنید. اما ویزای جاب آفر آلمان نیز یک روش بسیار عالی برای مهاجرت به این کشور است؛ چرا که بیمارستان‌های زیادی در شهرهای مختلف آلمان هستند که به راحتی مدارک شما را می‌پذیرند و با شما قرارداد می‌بندند.

سخن پایانی

همانطور که گفتیم اخذ ویزای جاب آفر آلمان کار پیچیده‌ای است و زمان زیادی صرف می‌کند. علاوه بر این می‌توان گفت که موفقیت در جلب رضایت کارفرمایان آلمانی جزئیات خاصی دارد که توجه به آنها احتمال موفقیت را افزایش می‌دهد. به این منظور شما باید از مشاوران مجربی استفاده کنید که شما را راهنمایی کنند و حتی برخی مراحل را خودشان طی کنند. بنابراین توصیه می‌کنیم از طریق تماس با کارشناسان چهره نگار از جزئیات مربوطه آگاه شوید.

پرسش‌های متداول درباره جاب آفر آلمان

دریافت مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی برای مهاجرت به آلمان لازم است و اینکه کدام مدرک لازم است به کارفرمای شما نیز بستگی دارد.

بهترین سن برای مهاجرت از طریق جاب آفر آلمان 25 تا 40 سالگی است و بیشتر از این شرایط کمی سخت می‌شود.

بله همسر فردی که از طریق جاب آفر به آلمان مهاجرت کرده می‌تواند در این کشور تا هر ساعتی کار کند.

با استفاده از جاب آفر آلمان می‌توان گفت که به احتمال 80 درصد می‌توان ویزای کار دریافت نمود.

معرفی دانشگاه مک مستر
معرفی دانشگاه مک مستر کانادا | شرایط پذیرش و هزینه تحصیل؟
قصد داریم به معرفی دانشگاه مک مستر ، یکی از بهترین دانشگاه های کانادا بپردازیم....
|
بهترین کشورها برای تحصیل در رشته حقوق
بهترین کشورها برای تحصیل در رشته حقوق کدام اند؟
با بهترین کشورها برای تحصیل در رشته حقوق آشنا شوید. حقوق از ابتدا تاکنون بخشی...
|
راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت
راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت کدام است؟
همانطور که در گذشته شرایط و مدارک مور نیاز برای اخذ اقامت کانادا را توضیح...
|
معرفی دانشگاه اتاوا
معرفی دانشگاه اتاوا | رنکینگ، هزینه تحصیل و مدرک زبان مورد نیاز
با معرفی دانشگاه اوتاوا (The University of Ottawa) قصد داریم شما را با یکی از...
|
سوالات و نظرات خود را بنویسید