همه چیز درباره شرایط سنی جاب آفر کانادا

شرایط سنی جاب آفر کانادا
4.8
(1512)

بسیاری از علاقه مندان مهاجرت به کانادا دوست دارند در مورد شرایط سنی جاب آفر کانادا و محدودیت های سنی جهت اخذ ویزای کاری کانادا اطلاعات بیشتری به دست آورند تا در بهترین زمان ممکن برای مهاجرت کاری به کشور کانادا اقدام کنند. اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. در این مطلب سعی کرده ایم به تمامی سوالات و ابهامات موجود پیرامون شرایط سنی جاب آفر کانادا پاسخ دهیم.

جاب آفر یا پیشنهاد شغلی کانادا چیست؟

جاب آفر یا به انگلیسی Job offer به معنای پیشنهاد شغلی می باشد و روشی ساده و کاربردی برای مهاجرت کردن به کشور محبوب کانادا، کار کردن در یک شرکت معتبر کانادایی با شرایط خوب و در ادامه، گرفتن اقامت (در صورت واجد شرایط بودن) این کشور محسوب می شود.

در صورتی که تمایل دارید از این شیوه برای مهاجرت کردن به کانادا استفاده کنید، بهتر است شرایط سنی جاب آفر کانادا و دیگر قوانین مربوط به آن را به خوبی مطالعه کرده و سپس با آگاهی لازم و کافی نسبت به این کار اقدام نمایید.

شرایط سنی جاب آفر کانادا برای دریافت مجوز کار

دعوت نامه و پیشنهاد شغلی کانادا به همه افراد و گروه های سنی تعلق نمی گیرد و رعایت قوانین مربوط به شرایط سنی جاب آفر کانادا برای همه شرکت ها الزامی و اجباری می باشد. طبق قوانین، افرادی که جویای دریافت پیشنهاد و دعوت نامه شغلی از سوی کارفرمایان کانادایی هستند، باید دارای مجوز کار یا ورک پرمیت work permit  باشند.

حداقل سن فرد متقاضی برای دریافت مجوز کار ۱۸ سال است.‌ تا کنون از سوی اداره کار کانادا حداکثر سنی برای دریافت مجوز کار در نظر گرفته نشده است. البته این بدان معنی نیست که افراد مسن و سالخورده هم می توانند از این روش برای مهاجرت استفاده کنند.

معمولا افرادی که در رده سنی ۱۸ الی ۴۵ سال قرار دارند، برای اخذ دعوت نامه شغلی کانادا اقدام می کنند. هر چه سن بالاتر باشد، احتمال دریافت جاب آفر نیز کمتر می شود؛ خصوصا در مشاغلی که نیاز به قدرت فیزیکی و توان جسمانی زیادی دارند.

شرایط سنی جاب آفر کانادا برای پیشنهاد شغلی کارگری

یکی از پیشنهاد های شغلی مرسوم از سوی کارفرمایان کانادایی برای مهاجران، جاب آفر کارگری می باشد که در آن اتباع خارجی می توانند به عنوان کارگر در صنایع و شرکت های مختلف کانادایی از جمله انبارها، صنایع بسته بندی مواد غذایی، مغازه ها، مزرعه و زمین های کشاورزی، هتل و اقامت گاه ها، صنایع ساخت و ساز، شرکت های فعال در حوزه تعمیرات و … مشغول به کار شوند.

شرایط سنی جاب آفر کانادا برای کارگران نیز محدوده سنی ۱۸ الی ۴۵ سال در نظر گرفته شده است. زیرا همان طور که می دانید برای انجام وظایف و مسئولیت های کارگری نیاز به قوه و توان فیزیکی بالا می باشد. افراد کمتر از ۱۸ سال به رشد جسمانی کافی نرسیده و به اندازه یک شخص بالغ نیرو و توان کار ندارند و به دلیل این که هنوز به سن قانونی نرسیده اند، برای آن ها مجوز کار صادر نخواهد شد.

از طرفی، افراد بالای ۴۵ سال به دلیل افزایش سن، قوای بدنی شان تحلیل رفته و شاید نتوانند مانند دوران جوانی خود از بدن شان کار بکشند. لذا شرکت های کانادایی تمایل دارند افراد جوان، سالم و نیرومند را برای استخدام به روش جاب آفر کارگری بپذیرند.

شرایط سنی جاب آفر کانادا برای فارغ التحصیلان رشته های فنی مهندسی

افرادی که در زمینه های فنی، مهندسی و مهارتی تحصیلات و سابقه کار دارند؛ می توانند از جاب آفر دو ساله کشور کانادا برای رشته های فنی استفاده کنند. این روش اخذ دعوت نامه شغلی کشور کانادا، برای فارغ التحصیلان رشته های مهندسی و افرادی که در رده های شغلی از جمله تکنسین، برق کار، مکانیک آسانسور، جوشکار، بتون کار، نقاش ساختمان، اپراتور تجهیزات سنگین، لوله کش، راننده ماشین های سنگین و … تجربه و تخصص کافی دارند، مناسب است.

شرایط سنی جاب آفر کانادا برای رشته های فنی و مهندسی، حداقل ۲۵ سال و حداکثر ۴۵ سال می باشد. افرادی که کمتر از ۲۵ سال سن دارند معمولا دانش، تجربه و تخصص کافی برای کار در موقعیت های شغلی فنی و مهارتی را نداشته و افراد بالای ۴۵ سال از نظر توان و نیروی جسمانی مناسب این روش جاب آفر کانادا به شمار نمی آیند.

لازم به ذکر است که در دیگر رشته ها و عناوین شغلی به ویژه مشاغل علمی و حوزه سلامت و درمان، برای افرادی که شرایط سنی جاب آفر کانادا را ندارند نیز شیوه هایی برای مهاجرت در نظر گرفته شده است. بنابراین اگر سن شما خارج از محدوده بیست و پنج الی چهل و پنج سال می باشد، جای نگرانی نیست. کافی است با تحقیق و مطالعه یا استفاده از مشورت متخصصان حوزه مهاجرت به کانادا، بر اساس سن تان بهترین شیوه مهاجرت کاری یا غیر کاری را بیابید.

شرایط سنی جاب آفر کانادا برای افراد 45 سال به بالا

در موارد بسیار نادر و خاص در سن بالای 45 سالگی، می توانید برای اخذ ویزای کاری کشور کانادا و دریافت پیشنهاد شغلی از روش اسکیل ورکر استفاده کنید. برای موفقیت در این روش مهاجرت باید حداقل ۶۷ امتیاز بابت تجربه کاری، تحصیلات و مدارک زبان معتبر به دست آورید. برای دریافت ویزای کاری اسکیل ورکر نیز حداکثر ۵۰ سال سن در نظر گرفته شده است. اگر بیش از ۵۰ سال سن دارید، اخذ جاب آفر کانادا روش مناسبی برای کار و اقامت و مهاجرت به این کشور به شمار نمی آید.

جمع بندی

جاب آفر یکی از روش های مطمئن و بی دردسر برای مهاجرت کاری به کشور کانادا می باشد که اگر در سن و زمان مناسبی برای آن اقدام کنید، می تواند آینده و مسیر شغلی شما را دگرگون کند. در این مقاله سعی کردیم شرایط سنی جاب آفر کانادا و سن ایده آل برای دریافت پیشنهاد شغلی در این کشور را با هم بررسی کنیم. امیدواریم که شما خوانندگان محترم بتوانید بعد از مطالعه این مقاله، در زمان مناسب برای مهاجرت به کانادا از طریق شغل خود اقدامات لازم را انجام دهید.

 

سوالات متداول درباره شرایط سنی جاب آفر کانادا

  1. بهترين شرایط سنی جاب آفر کانادا چیست؟

سن ایده آل برای مهاجرت به روش جاب آفر و اخذ ویزای کاری کانادا ۱۸ الی ۳۵ سال می باشد.

  1. آیا افراد بالای ۴۵ سال می توانند از روش جاب آفر کانادا استفاده کنند؟

در اکثر موارد خیر‌. برای استخدام شدن در بیشتر رده های شغلی مورد نیاز کشور کانادا باید کمتر از ۴۵ سال سن داشته باشید.

  1. آیا تجربه کاری هم برای اخذ پیشنهاد شغلی کانادا مهم است؟

بهترین حالت برای مهاجرت به روش جاب آفر و اخذ دعوت نامه شغلی داشتن بیش از ۵ الی ۶ سال سابقه کار می باشد. البته اگر یک سال تجربه کار داشته باشید هم واجد شرایط درخواست ویزای کاری و جاب آفر خواهید بود‌.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.8 / 5. تعداد: 1512

تاکنون امتیازی ثبت نشده

1 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید