هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه و هزینه زندگی در طول ترم

هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه
4.4
(8)

هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه چقدر است؟ آیا تحصیل رشته پزشکی در فرانسه گران تمام می‌شود؟ آیا تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه امکانپذیر است؟ چه راه‌هایی برای تامین هزینه تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه وجود دارد؟ آیا بورسیه‌های تحصیلی پزشکی در این کشور در دسترس دانشجویان است؟ اگر قصد تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه را دارید و اینها سوالات ذهنی‌تان است، این مقاله را بخوانید تا به پاسخ سوالات خود دست یابید.

هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه چقدر است؟

تحصیل پزشکی در فرانسه یکی از گزینه‌های ایده‌آل دانشجویان بین‌المللی است. برترین دانشگاه های پزشکی فرانسه بهترین و باکیفیت‌ترین آموزش را به دانشجویان ارائه می‌دهند. در واقع تحصیل در فرانسه یک فرصت تکرار نشدنی برای کسانی که به دنبال اخذ تخصص هستند. سالانه بیش از 18 هزار دانشجو از کشورهای مختلف سراسر جهان برای تحصیل به فرانسه می‌آیند.

همانطور که می‌توانید تصور کنید هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه بسیار متفاوت است. هزینه برخی از دانشگاه های پزشکی فرانسه از 10،000 دلار در سال شروع می‌شود. برخی دیگر تا 25،000 دلار در سال از دانشجویان دریافت می‌کنند. علاوه بر این، هزینه ‌های زندگی در فرانسه را نیز باید در نظر بگیرید. این هزینه مطمئنا می‌تواند افزایش یابد. ممکن است به نظر برسد که تحصیل در فرانسه به دلیل هزینه زیاد غیرممکن است. با این حال، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید هزینه‌های خود را تامین کنید.

براساس اعلام انجمن ملی دانشجویان پزشکی فرانسه (ANEMF) ، دانشجویانی که در دوره PACES ثبت‌نام می‌کنند، به طور متوسط 6000 یورو برای هزینه ثبت‌نام کالج و همچنین دوره‌های خصوصی باید بپردازند.

همچنین این انجمن، هزینه ها را بیش از 5000 یورو برای سال اول (PACES) و 4000 یورو برای دانشجویان سال سوم تخمین زده است. هزینه تحصیل را نیز که حدود 260 یورو است، به آن اضافه کنید. این بودجه شامل کتاب‌ها و کلیه مطالبی است که برای تحصیل پزشکی در فرانسه به آن نیاز خواهید داشت. علاوه بر این، هزینه بیمه درمانی حدود 500 یورو در سال است. هزینه‌های اقامت دانشجویی و غیره نیز باید محاسبه شود.

هزینه زندگی در طول تحصیل در فرانسه

هزینه زندگی بخشی از هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه است. در طول تحصیل در فرانسه، باید برای هزینه‌های زندگی خود نیز برنامه‌ریزی کنید. در حقیقت، هزینه زندگی برای هر فرد در هر کجایی که باشد، بستگی به نوع شیوه زندگی او دارد.

به طور کلی دانشجویان بین‌المللی در فرانسه یا هر کشور دیگر، بسته به شهر یا منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنند، باید هزینه زندگی خود را بپردازند. برای نمونه، با احتساب هزینه اقامت در پاریس، یک دانشجو به 1500 یورو در ماه نیاز دارد، که با توجه به سبک و محل زندگی می‌تواند افزایش یا کاهش یابد.

همچنین اگر یک دانشجو زندگی در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های فرانسه را انتخاب کند، ممکن است این هزینه به 1000 یورو در ماه کاهش یابد. در حالی که در شهرهای فرانسه مانند نیس، تولوز و لیون هزینه زندگی دانشجویی حداکثر 1000 یورو در ماه است.

هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه

آیا بورسیه تحصیلی پزشکی در فرانسه در دسترس دانشجویان قرار دارد؟

اگر برای تامین هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه به حمایت مالی نیاز دارید، بورسیه تحصیلی می‌تواند به شما کمک کند. بورسیه تحصیلی برای تحصیل پزشکی در فرانسه توسط دانشکده‌های پزشکی اعطا می‌شود. به طور کلی، بورسیه های تحصیلی فرانسه، بر اساس شایستگی به دانشجویان تمام وقت ارائه می‌شود. درخواست متقاضی توسط کمیته ارزیابی بازبینی شده و نتیجه به فرد اعلام می‌شود. توجه داشته باشید که دریافت بورسیه به ویژه برای دانشجویان بین‌المللی دشوار است. با این حال، هرچه سطح تحصیلات شما بالاتر باشد، احتمال دستیابی به آن بیشتر است.

در حال حاضر، فرانسه به دلیل رونق گردشگری، بیشترین ارتباط را با کشورهای جهان دارد. بسیاری از کشورها به دلیل مزایایی که ممکن است از این کشور دریافت کنند، مایل به همکاری با فرانسه هستند. برقراری ارتباط با فرانسه شامل برنامه‌های تبادل دانشجویی و برنامه‌های بین‌المللی است. از این رو، ممکن است چندین بورسیه تحصیلی دولتی در دسترس دانشجویان باشد.

همچنین برخی از دانشگاه های پزشکی فرانسه نیز بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد. بسیاری از دانشگاه ها در فرانسه مزایایی را ارائه می‌دهند که برای تکمیل مدرک تحصیلی شما در این کشور کافی است. دانشجویان می‌توانند از بورسیه های تحصیلی پزشکی فرانسه استفاده کنند. یکی از برترین دانشگاه های پزشکی فرانسه که به دانشجویان بین‌المللی بورسیه تحصیلی می‌دهد، دانشگاه Aix-Marseille است. دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه بهترین روش تحصیل رایگان در فرانسه است. مطمئن شوید که از این فرصت استفاده می‌کنید.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.4 / 5. تعداد: 8

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید