سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

تحصیل داروسازی در فرانسه | فرصتهای شغلی و درآمد در این رشته

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

تحصیل داروسازی در فرانسه

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

با شرایط تحصیل داروسازی در فرانسه آَشنا شوید. داروسازی رشته‌ای است که به تکنیک‌های تولید و توزیع داروها می‌پردازد. دانشجویان حاضر در مقاطع داروسازی می‌آموزند که چگونه انواع مختلف داروها بر روی بدن و ذهن انسان تاثیر می‌گذارد و چگونه با هم ترکیب می‌شوند.

مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد داروسازی در فرانسه شامل آموزش در آزمایشگاه‌ها، تحقیق و یادگیری در مورد شیمی مورد استفاده برای تولید دارو است. اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید مقاله تحصیل در فرانسه را حتما بخوانید. همچنین ما در یک مقاله دیگر به نام هزینه تحصیل در فرانسه، به طور مفصل درباره هزینه هایی که باید در طی تحصیل در مقاطع مختلف خرج کنید را آورده ایم. 

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”کوتاه درباره تحصیل در رشته داروسازی” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

در طول دوره تحصیل در رشته داروسازی، دانشجویان با اصول علوم دارویی آشنا می‌شوند. آنها در زمینه‌های مرتبط مانند پزشکی، شیمی، زیست‌شناسی و حتی اخلاق دانش کسب خواهند کرد. در طول سال‌های آخر تحصیل، رویکرد دانشگاه‌ها از تئوری به سمت عملی تغییر خواهد کرد. شما همچنین باید یک پروژه تحقیقاتی فردی انجام داده و یافته‌های خود را ارائه دهید.

پس از فارغ‌التحصیلی در رشته داروسازی در فرانسه ، همه چیزهایی را که می‌توان در مورد داروهای تجویزی، تاثیراتت آن و نحوه ایجاد داروها لازم است، خواهید دانست. دانشجویان رشته داروسازی باید مهارت‌های ارتباطی خوبی پیدا کنند تا با بیماران تعامل داشته و شرایط آنها را درک کنید و درمان صحیح را پیشنهاد دهند. دانشجویان رشته داروسازی می‌توانند در بخش‌های مختلف فعالیت داشته باشند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”چرا تحصیل داروسازی در فرانسه؟” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

تحصیل در فرانسه یکی از گزینه‌های محبوب در میان دانشجویان بین‌المللی است به طوری که هر ساله، فضای دانشگاهی و سبک زندگی این کشور هزاران دانشجو را مجذوب خود می‌کند.

– دانشجویان رشته داروسازی فرصت تحصیل در دانشگاه های اروپا با بهترین رنکینگ را خواهند داشت، در حالی شهریه کمتری نیز پرداخت می‌کنند.

– تحصیل داروسازی در فرانسه به زبان انگلیسی یکی دیگر از مزایای انتخاب این رشته تحصیلی در این کشور معتبر اروپایی است.

– Hexagon به معنای شش ضلعی، یک نام مستعار محلی برای فرانسه است. فرانسه یک قطب چند فرهنگی برای دانشجویان است که به آنها امکان می‌دهد با مردم از سراسر جهان آشنا شوند و روابط دوستانه برقرار کنند.

– همچنین با تحصیل  در فرانسه ، می‌توانید زبان فرانسوی که زبان عشق است، بیاموزید، از غذاهای محلی و جاذبه‌های گردشگری لذت ببرید و در نهایت به یک متقاضی برجسته در بازار کار تبدیل شوید.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”29982″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_empty_space height=”40px”][vc_custom_heading text=”فرصت‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان رشته داروسازی” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

به طور کلی چهار نوع داروساز شامل داروساز جامعه‌نگر، داروسازی بالینی، داروساز دارویی و مشاور داروسازی وجو دارد. انواع مختلفی از داروخانه مانند داروخانه مراقبت‌های ویژه، داروخانه صنعتی، داروخانه بالینی و داروخانه بیمارستان وجود دارد که دانشجویان رشته داروسازی در فرانسه می‌توانند تجربه کسب کنند.
همچنین یک فارغ‌التحصیل داروسازی در فرانسه می‌تواند در زمینه‌های مختلفی مشغول به کار شود:
– بیوشیمی و بیوفیزیکدان
– تکنسین داروسازی
– داروساز مراقبت های ویژه
– داروساز دانشگاهی
– داروساز ترکیبی
– داروساز بیمارستان
– مشاور داروساز
– داروساز پشتیبانی‎کننده تغذیه
– داروساز اطفال
– متخصص اطلاعات دارویی و غیره.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”بهترین دانشگاه ها داروسازی و سم شناسی فرانسه” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

اینها بهترین دنشگاه ای فرانسه برای تحصیل در رشته داروسازی و سم شناسی هستند، که براساس شهرت و تحقیقاتی که در این زمینه انجام داده‌اند، انتخاب شده‌اند:

– دانشگاه پاریس (Université de Paris)- رتبه 25 بهترین دانشگاه های داروسازی و سم شناسی

– دانشگاه سوربن (Sorbonne Universite) – رتبه 77 بهترین دانشگاه های داروسازی و سم شناسی

– دانشگاه اکس مارسی (Aix-Marseille University) – رتبه 192 بهترین دانشگاه های داروسازی و سم شناسی

– دانشگاه مونپلیه (Université Montpellier) – رتبه 197 بهترین دانشگاه های داروسازی و سم شناسی

– دانشگاه پل ساباتیر ( Toulouse 3 University Paul Sabatier) – رتبه 200 بهترین دانشگاه های داروسازی و سم شناسی

– دانشگاه کلود برنارد لیون ۱ (Claude Bernard University Lyon 1) – رتبه 203 بهترین دانشگاه های داروسازی و سم شناسی

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”شرایط تحصیل داروسازی در فرانسه” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

شرایط تحصیل داروسازی در فرانسه به شرح زیر است:

– چگونه می‌توانید در فرانسه یک داروساز شوید؟ برای این کار باید مدرک دکترای داروسازی که با عنوان diplome d’état de Docteur en Pharmacie شناخته می‌شود را کسب کنید.

– توجه داشته باشید که اخذ این مدرک به مدت 6 تا 9 سال بسته به زمینه‌ای که در آن تحصیل می‌کنید، طول می‌کشد. این مدرک فقط در دانشگاه‍‌ها ارائه می‌شود و در فرانسه و همچنین در سراسر اروپا معتبر است.

– دانشکده‌ها در دانشگاه های فرانسه با عنوان (Unité de Formation et de Recherche (UFR شناخته می‌شوند و در حال حاضر 24 دانشکده یا همان UFR برای تحصیل داروسازی در فرانسه وجود دارد.

– دانشجویان در سال پنجم تحصیلی یک دوره کارآموزی یک ساله را در بیمارستان دانشگاه به پایان می‌رسانند.

– همچنین متقاضیان تحصیل داروسازی در فرانسه باید مدرک زبان فرانسوی B2 ارائه دهند.

– فارغ التحصیلان رشته داروسازی در فرانسه پس از اتمام دوره انترنی، در صورت دریافت پیشنهاد کاری می‌توانند برای اقامت فرانسه اقدام کنند.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”هزینه تحصیل داروسازی در فرانسه” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

هزینه تحصیل داروسازی در فرانسه به دانشگاه و همچنین رشته شما بستگی دارد. شهریه دانشگاه های دولتی فرانسه بسیار کم است و همانطور که می‌دانید برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه باید شهریه پرداخت کنید.

به طور کلی شهریه تحصیل داروسازی در فرانسه به زبان انگلیسی بین 8500 تا 16500 یورو در سال است. در مقطع کارشناسی ارشد داروسازی در فرانسه نیز دانشجویان باید سالانه حدود 10 هزار یورو بپردازند.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”29983″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_empty_space height=”40px”][vc_message message_box_color=”grey” icon_fontawesome=”fas fa-angle-double-right”]

حتما بخوانید: تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه به همراه مدارک مورد نیاز و هزینه زندگی

[/vc_message][vc_custom_heading text=”مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

برای اخذ ویزای دانشجویی فرانسه باید مدارک زیر را ارائه دهید:

– پر کردن فرم درخواست ویزا
– پاسپورت معتبر و کپی ویزاهای قبلی
– دو قطعه عکس پاسپورتی
– نامه پذیرش از یک دانشگاه فرانسه که باید روی کاغذ رسمی و شامل مشخصات کامل، جزئیات رشته تحصیلی و تاریخ شروع و پایان تحصیل باشد.
– بلیط یا رزرو بلیط هواپیما که تاریخ عزیمت را نشان می‌دهد.
– اثبات تمکن مالی کافی برای زندگی در فرانسه که در حال حاضر مبلغ آن مورد نیاز 615 یورو در ماه است.
– بیمه درمانی (حداقل پوشش 30،000 یورویی)
– مدارک محل اقامت دانشجویی در فرانسه
– مدرک زبان فرانسه (اگر رشته تحصیلی شما به زبان فرانسوی است)

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”برنامه تحصیل در رشته داروسازی در فرانسه چگونه است؟” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

برنامه تحصیل در رشته داروسازی فرانسه شامل سه دوره آموزشی است. دانشجویانی که قصد تحصیل داروسازی در فرانسه را دارند به ترتیب باید این سه دوره را پشت سر بگذارند:

– PCEM (Premier Cycle d’études Medicales) – دو سال طول می‌کشد و در پایان سال اول دانشجویان باید در یک آزمون رقابتی شرکت کنند و تنها کسانی که قبول شوند می توانند وارد سال دوم شوند.

– DCEM (Deuxième Cycle des Etudes Médicales) – چهار سال طول می‌کشد. دانشجویان باید این بخش را که شامل آزمون‌های تئوری، دوره انترنی و سیمنارها را با موفقیت پشت سر بگذارند تا بتوانند وارد دوره بعدی شوند.

– diplome d’état de Docteur en Pharmacie یا دکترای داروسازی: شامل دو بخش داروسازی عمومی و تخصص‌های دیگر این رشته است. دانشجویان در نهایت مدرک دکترای داروسازی در فرانسه اخذ می‌کنند.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”بازار کار داروسازی در فرانسه” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

یکی از اولین مواردی که تازه‌واردها در مورد هر شهر و حتی برخی از روستاهای فرانسه مشاهده می‌کنند، تعداد زیاد داروخانه‌هاست که با علامت سبز کمرنگ قابل تشخیص هستند. داروخانه ها در فرانسه بسیار بیشتر از کشورهای دیگر دارند.

براساس آخرین اطلاعات مربوط به داروخانه‌ها حدود 21000 داروخانه در سرزمین اصلی فرانسه وجود دارد. جالب است بدانید که در فرانسه به ازای هر 100 هزار نفر 33 داروخانه وجود دارد.

مکان‌هایی که بالاترین تراکم داروخانه ها در فرانسه را به خود اختصاص داده‌اند، پاریس و بخش‌های مرکزی این کشور هستند. یک‌سوم داروخانه ها در مکان هایی هستند که کمتر از 5000 نفر جمعیت دارد. با این تفاسیر، بازار کار داروسازی در فرانسه می‌تواند برای فارغ التحصیلان این رشته کاملا مهیج باشد.

[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”grey” icon_fontawesome=”fas fa-angle-double-right”]

حتما بخوانید: اطلاعات لازم درباره مخارج زندگی و هزینه ها در فرانسه

[/vc_message][vc_custom_heading text=”متوسط درآمد یک داروسازی در فرانسه چقدر است؟” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

فردی که به عنوان داروساز در فرانسه کار می‌کند، معمولا سالانه حدود 63200 یورو درآمد کسب می‌کند. محدوده حقوق از 30،300 یورو (کمترین) تا 99200 یورو (بیشترین) محاسبه می‌شود. این متوسط حقوق سالانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق داروساز براساس تجربه، مهارت یا موقعیت مکانی به شدت متفاوت است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.