پناهندگی کانادا با ویزای توریستی

پناهندگی کانادا با ویزای توریستی
4.3
(6)

آیا پناهندگی کانادا با ویزای توریستی امکانپذیر است؟ افراد زیادی هستند که پس از دریافت ویزای توریستی کانادا و سفر به این کشور، درخواست پناهندگی می‌دهند. در این صورت چه اتفاقی می‌افتد؟ در ادامه بیشتر درباره این موضوع بخوانید.

سیستم پناهندگی در کانادا

برای درخواست پناهندگی کانادا دو راه وجود دارد. راه اول هنگام ورود از یک ورودی رسمی (official Port of Entry)، راه دوم در داخل کانادا در دفتر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) امکانپذیر است. در هر دو صورت، مقامات کانادایی تشخیص می‎دهند که آیا شما واجد شرایط درخواست پناهندگی کانادا هستید یا خیر.

توجه داشته باشید که پناهندگی کانادا با مهاجرت به کانادا متفاوت است. مهاجرت به کانادا به صورت قانونی اتفاق و طی یک پروسه مشخص اتفاق می‌افتد. کسی که به دنبال اقامت دائم در کانادا است، گزینه مهاجرت را انتخاب می‌کند. اما فرد پناهنده تحت یک شرایط خاص سعی در گرفتن پناهندگی یک کشور دارد. کانادا جزو کشورهایی محسوب می‌شود که پناهندگان زیادی را از سرتاسر جهان پذیرا نیست.

در کانادا، IRCC بر اساس تعداد کل پناهجویانی که در یک سال اسکان داده خواهند شد، برای تعیین تعداد پناهندگان با هر یک از استان‌ها و مناطق مشورت می‌کند. پناهندگان با کمک دولت به هر 23 شهر کانادا در خارج از استان کبک (که برنامه خود را تحت توافقنامه کانادا – کبک اداره می‌کند) می‌روند. بیشترین تعداد پناهندگان با کمک دولت در انتاریو اسکان داده می‌شوند و پس از آنها کبک و آلبرتا قرار دارند.

سیستم پناهندگی در کانادا

حتما بخوانید: مدارک لازم برای ویزای کانادا چیست؟

آیا پناهندگی با ویزای توریستی کانادا امکانپذیر است؟

همانطور که می‌دانید پناهندگی در مقایسه با دیگر راه‌های مهاجرت چالش‌برانگیزتر است. درست است که در مهاجرت قانونی افراد باید شرایط زیادی از جمله سن مناسب، تحصیلات، شغل، سابقه کار، سطح زبان و بسیاری فاکتورهای دیگر داشته باشند. اما در پناهندگی با وجود عدم نیاز به این موارد، شرایط بسیار سخت‌تر است.

از این رو، پناهندگی کانادا از طریق ویزای توریستی نیز نمی‌تواند چندان آسان باشد. همانطور که گفتیم بعضی از افراد پس از اخذ موفقیت‌آمیز ویزای توریستی کانادا به محض ورود به این کشور درخواست پناهندگی می‌دهند. اداره مهاجرت کانادا در چنین شرایطی وکیل پناهندگی در اختیار فرد موردنظر قرار می‌دهد.

شرایط پناهندگی کانادا با ویزای توریستی

برنامه‌های دولت کانادا برای حمایت از پناهندگان به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود:
– برنامه اسکان بشردوستانه و مجدد پناهندگان، برای افرادی که نیاز به محافظت در خارج از کانادا دارند.
– برنامه پناهندگی در کانادا برای افرادی که از داخل کانادا برای پناهندگی اقدام می‌کنند.

پناهندگانی که به کانادا می‌آیند خانه‌های خود را ترک کرده‌اند و در بسیاری از موارد سال‌ها مجبور به زندگی در اردوگاه‌های پناهندگان شده‌اند. آنها وقتی وارد کانادا می‌شوند، باید زندگی خود را از نو شروع کنند. آژانس پناهندگان سازمان ملل (UNHCR)، به همراه حامیان مالی خصوصی، پناهندگان را برای اسکان مجدد شناسایی می‌کند. افراد نمی‌توانند به طور مستقیم برای اسکان مجدد در کانادا اپلای کنند. پس از شناسایی آنها، رسیدگی به پرونده‌ها زمان می‌برد.

اسپانسرهای خصوصی در سراسر کشور همچنین به اسکان مجدد پناهندگان در کانادا کمک می‌کنند. برخی این کار را به صورت مداوم انجام می‌دهند. آنها برای کمک به حمایت از پناهندگان با دولت کانادا توافقنامه حمایت مالی امضا کرده‌اند. این گروه‌ها به عنوان دارندگان قرارداد حمایت مالی شناخته می‌شوند.

حتما بخوانید: شرایط دریافت ویزای کار کانادا چیست؟

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.3 / 5. تعداد: 6

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید