راهنمای جامع اخذ ویزای کانادا و مدارک لازم در سال 2022

ویزای کانادا

شما با خواندن این مقاله، پاسخ سؤالات زیر را در مورد ویزای کانادا خواهید دانست:

 • نکات مربوط به ویزای کانادا
 • مدارک لازم برای ویزای کانادا
 • شرایط دریافت ویزای کانادا
 • مراحل درخواست ویزای کانادا
 • هزینه ویزای کانادا
 • مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا
 • معرفی انواع ویزای کانادا
 • ویزای کانادا کاری
 • ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • ویزای اسپانسر شیپ کانادا
 • ویزای استارتاپ کانادا
 • اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا
 • ویزای کانادا تحصیلی
 • ویزای همراه تحصیلی کانادا
 • ویزای دانشجویی کانادا

حالا توجه شما را به ادامه مقاله جلب می‌کنیم. این مقاله توسط متخصصان ویزای کانادای آژانس ۳۶۰ درجه مهاجرت و کسب‌وکار چهره‌نگار برای استفاده شما نگارش و منتشر شده است.

ویزای کانادا ، ممکن است برخی گمان کنند که اخذ ویزای کانادا یک کار دشوار است و نمی‌توان به راحتی آن را انجام داد. اما این تصور درست نیست؛ به طوری که انواعی از ویزا برای ورود به کانادا وجود داشته و حتی برای اخذ هر کدام از این ویزاها راه‌های مختلفی در دسترس است.

بنابراین اگر صبر و حوصله کافی داشته باشید و برای گرفتن ویزای کانادا مصمم باشید، این کار نیز به سادگی قابل انجام است؛ تنها کاری که لازم است مد نظر قرار دهید، کمک گرفتن از وکلا و مشاوران متخصص است که تجربه زیادی در این زمینه دارند. مشاوران موسسه چهره نگار قادرند با جدیدترین ترفندها به شما کنند مراحل اخذ ویزا را تسهیل نموده و به راحتی این ویزا را در اختیار بگیرید.

کشور کانادا به دلیل موقعیت جغرافیایی و شرایط خاص خود همواره یکی از مهم‌ترین مقاصد مهاجرتی بوده و افراد زیادی از سراسر دنیا مایل به اخذ ویزای این کشور هستند. به همین دلیل ممکن است برای کسانی که شرایط ویزای کانادا را به خوبی فراهم یا در طی کردن مراحل آن اشتباه کنند، ویزا صادر نشود و اصطلاحاً ریجکت شوند. از این رو باید گفت که آگاهی از شرایط گرفتن ویزای کانادا و رعایت اصول آن تا حد زیادی می‌تواند به شما کمک کند.

ویزای کانادا

نکات مربوط به ویزای کانادا

برای اخذ ویزای کانادا لازم است برخی نکات را بدانید و بیش از هر چیزی به آن توجه کنید، مثلا باید بدانید؛ مدارک لازم برای ویزای کانادا چیست و چه مواردی باعث رجکت شدن ویزا می شود. یکی از این نکات رفع نقص‌های موجود در مدارک مربوط به ویزاست. در واقع یکی از مهم‌ترین دلایل رد شدن یا ریجکت شدن افراد، نقص در ارائه مدارک ضروری و فُرم‌های مربوطه است.
علاوه بر این پرداخت به موقع تعرفه‌های اخذ ویزا باید در اولویت قرار بگیرد. از آنجایی که پرداخت به خارج از کشور به طور قابل توجهی محدود است، بهتر است این کار را به موسسه مسافرتی چهره نگار بسپارید تا از تأخیر اجتناب کنید.
آخرین مسئله هم اعتبار پاسپورت شماست که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد تا این مسئله بعدها شما را با مشکل مواجه نکند.

مدارک لازم برای ویزای کانادا

مدارک لازم برای ویزای کانادا از نوع توریستی ساده هستند و همه آنها را خودتان می‌توانید تهیه کنید. این مدارک شامل:

 • اصل پاسپورت متقاضی به همراه 6 ماه اعتبار
 • یک قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید که همان عکس پاسپورتی می‌باشد (عکس باید جدید باشد)
 • ترجمه سند ازدواج (در صورت همراه بودن همسر)
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان
 • ترجمه شناسنامه ایرانی متقاضیان
 • تکمیل فُرم اطلاعات هویتی
 • ترجمه رضایت نامه محضری برای مسافرت فرزندانی که قصد دارند بدون والدین به کانادا سفر کنند و به سن قانونی نرسیده‌اند.
 • نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی که توسط امور بین الملل بانک و به دلار کانادا نوشته شده است.

همچنین برای کسانی که مایل‌اند برای کسب مهاجرت یا اقامت کانادا ، ویزای کانادا را اخذ کنند ارائه مدارک بیشتری نیاز است. به عنوان مثال این افراد باید تمکن مالی خود برای اقامت در کانادا را ثابت و تمام مدارک مالی خود مثل بیمه، گواهی اوراق سرمایه گذاری و … را ارسال کنند. علاوه بر این ارائه مدارک تحصیلی، مدرک زبان، رزومه‌های تحصیلی و کاری برای کسانی که قصد دارند اقامت تحصیلی یا کاری بگیرند لازم است.

برای آگاهی دقیق از این مدارک تخصصی توصیه می‌شود با موسسه چهره نگار ارتباط برقرار نمایید.

 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار.
 • پاسپورت‌های قدیمی که با آن‌ها وارد کانادا شده‌اید.
 • عکس ۳.۵×۴.۵.
 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی به صورت رسمی.
 • ترجمه رسمی سند ازدواج برای افراد متاهل.
 • فرم‌های تکمیل شده درخواست ویزا.
 • مدرک اثبات تمکن مالی.
 • مدارک مبتنی بر رزرو محل اقامت.
 • مدرک زبان.
 • ترجمه رسمی سند ملکی.
 • ریز گردش حساب مالی و ترجمه رسمی آن.
 • فیش‌های واریزی هزینه‌های مربوط به ویزای مورد نظر (مثلا فیش واریز هزینه‌های تحصیل برای گرفتن ویزای تحصیلی).
 • ترجمه رسمی آخرین مدارک تحصیلی.
 • گواهی عدم سوء پیشینه برای افراد بالای ۱۸ سال.
 • ترجمه رسمی گواهی پایان خدمت برای آقایان.
مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا

شرایط دریافت ویزای کانادا

همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم برای اخذ ویزای کانادا لازم است شرایطی را فراهم کنید که احتمال ریجکت شدن تا حد توان کم شود. در ادامه به شرایط گرفتن آسان ویزا می‌پردازیم.
برای اخذ ویزای توریستی کانادا لازم نیست شرایط و مدارک تخصصی را فراهم کنید. به این منظور کافی است پاسپورت معتبر، گواهی عدم سوء سابقه و همچنین گواهی برخورداری از سلامت جسمی و ذهنی را فراهم کنید. البته در صورتی که هر کدام از این شرایط برای شما غیر ممکن باشد، می‌توانید از راه‌هایی برای جبران استفاده کنید.

به طور کُلی شروط اخذ ویزای توریستی کانادا شامل:

تمکن مالی: برای سفر به کانادا باید تمکن مالی 13000 دلار کانادا به ازای هر نفر را ثابت کنید. البته این مبلغ برای مسافران ایده آل است و شما می‌توانید با مبالغ کمتری نیز ویزای توریستی را اخذ کنید؛ اما به هر حال باید تمکن مالی خود را به اثبات برسانید. به این منظور باید از مدیر شعبه اصلی بانک خود تقاضای صدور این گواهی تمکن مالی را داشته باشید.
تاریخچه سفری: یکی از مهم‌ترین شرایطی که برای اخذ راحت‌تر ویزای کانادا مهم است، داشتن تاریخچه سفری است. داشتن این تاریخچه به معنی سابقه در سفر به اروپا است. هر گونه برخورداری از ویزای شینگن، ویزای انگلیس، آمریکا، ژاپن، استرالیا و سنگاپور، شانس صدور ویزا برای سفر به کانادا را افزایش می‌دهد.
علاوه بر مواردی که ذکر شد در هر نوع ویزای تخصصی مثل ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و … که دریافت می‌کنید، شرایط خاصی باید داشته باشید که با شرایط اخذ ویزای توریستی متفاوت است.

مراحل درخواست ویزای کانادا

برای ثبت درخواست ویزای کانادا دو روش وجود دارد. یکی از این راه‌ها دریافت ویزا به صورت آنلاین و ارسال مدارک، و دیگری مراجعه حضوری به سفارت کانادا می‌باشد. این روزها با توجه به شیوع ویروس کرونا خدمات آنلاین روش متداول اخذ ویزا می‌باشد. در ادامه مراحل اخذ ویزا را به ترتیب ذکر کرده‌ایم:

1. انتخاب نوع ویزا

قبل از هر کاری باید نوع ویزایی که به آن احتیاج دارید را مشخص کنید. از آنجایی هدف از سفر یا مهاجرت به کانادا در هر فرد متفاوت است و انواع ویزای این کشور شرایط متفاوتی دارند، توصیه می‌شود همین ابتدا از یک مشاور باتجربه کمک بگیرید تا با مسائل حساس‌تری مواجه نشوید.

2. آگاهی از نحوه بررسی درخواست ویزا

برای اینکه درخواست ویزای کانادا را به خوبی ثبت کنید و احتمال ریجکت را کم کنید، بهتر است با نحوه بررسی مدارک و شرایطتان آشنا باشید. در واقع شما با مراجعه به سایت فدرال کانادا و تکمیل فرم‌های درخواست صدور ویزا، ابتدایی‌ترین مراحل را طی می‌کنید. این سایت از شما می‌خواهد در پرسش‌ها و اعتبارسنجی‌هایی شرکت کنید که مجوز ورود شما را تسهیل می‌کنند. نتیجه‌ای که به شما داده می‌شود یا مجوز صدور ویزا، مجوز صدور نوع دیگری از ویزا و یا ریجکت ویزا می‌باشد.

3. ایجاد حساب بانکی آنلاین

تمام هزینه‌هایی که برای صدور ویزای کانادا پرداخت می‌کنید، به صورت آنلاین پرداخت می‌شود و به همین دلیل شما به یک حساب بانکی آنلاین احتیاج دارید. شما می‌توانید به کمک واسطه‌های مربوطه از ارزهای آنلاینی مثل پرفکت مانی یا هر چیز دیگری برای پرداخت هزینه‌های صدور ویزا استفاده کنید.

4. تکمیل مدارک مورد نیاز

در قسمت‌های قبلی به صورت خلاصه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را معرفی کردیم. توجه داشته باشید که برای ارائه درست و کامل مدارک لازم است از یک مشاور کمک بگیرید؛ در غیر این صورت رد درخواست ویزا باعث اتلاف هزینه‌ها و زمان شما می‌شود.

5. احراز هویت و انتظار برای دریافت نتیجه درخواست ویزا

همانطور که گفتیم دولت فدرال کانادا درخواست ویزا و مدارک شما را بررسی می‌کند و مطابق با شرایطتان ممکن است 3 نوع نتیجه به شما بدهد. همچنین ممکن است سایت از شما بخواهد مدارک بیشتری را ارسال کنید یا برخی مدارک را دوباره ارسال کنید که احتمال آن کم است.
البته احراز هویت که بعد از مراحل آنلاین انجام می‌شود، به صورت حضوری است و در محل سفارت کانادا با شما مصاحبه می‌شود. نتیجه مصاحبه حضوری نیز پس از چند روز از طریق حساب کاربری شما در سایت فدرال به اطلاعتان خواهد رسید.

6. صدور ویزا

بعد از تایید تمام شرایط و مدارک شما برای اخذ ویزای کانادا، از شما خواسته می‌شود که پاسپورتتان را به همراه سایر مدارک به کانادا ارسال کنید. پس از تایید اعتبار پاسپورت، ویزای شما صادر خواهد شد و شما می‌توانید با تهیه بلیط به کانادا سفر کنید.

صدور ویزای کانادا

هزینه ویزای کانادا چقدر است؟

هزینه ویزای کانادا تا حد زیادی به شرایط شما و نوع ویزای درخواستی‌تان بستگی دارد. به طور کُلی هزینه ویزای توریستی کانادا مجموعاً 185 دلار، هزینه ویزای تحصیلی 235 دلار و هزینه ویزای کاری 240 دلار است. این هزینه‌ها مربوط به انگشت نگاری و احراز هویت، بررسی مدارک و … است که به صورت دلار کانادا پرداخت می‌شوند. این هزینه‌ها با جزئیات بیشتری در جدول زیر به حضور شما عزیزان رسیده‌اند:

 

نوع ویزا هزینه بررسی مدارک هزینه احراز هویت مجموع هزینه‌ها
ویزای توریستی کانادا 100 85 185
ویزای کاری کانادا 155 85 240
ویزای تحصیلی کانادا 150 85 235

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی یکی از پرتقاضاترین انواع ویزای کانادا است که امکان دریافت اقامت پس از اتمام تحصیل و اجازه کار در رشته تحصیلی را به شما می‌دهد. همچنین با توجه به وجود دانشگاه‌های معتبر کانادا و اجازه کار حین تحصیل، تقاضا برای تحصیل در این کشور هر روز نیز بیشتر می‌شود و متقاضیان مایل‌اند در مورد مدت زمان صدور ویزای تحصیلی توسط دولت کانادا اطلاع پیدا کنند.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی و سرعت طی شدن روند آن تا حد زیادی به مبدا درخواست ویزا بستگی دارد. از آنجایی که ویزای تحصیلی نسبت به سایر انواع ویزاها پیچیدگی بیشتری دارد، این فرایند ممکن است نسبت به سایر انواع ویزاها طولانی‌تر باشد. در واقع دولت کانادا مدارک و شرایط زیادی را بررسی می‌کند و به همین دلیل بعد از ثبت درخواست، لازم تا صبر بیشتری پیشه کنید.

بعد از ثبت درخواست ویزا، به طور میانگین 11 هفته طول می‌کشد تا جواب درخواست آنلاین به شما برسد. علاوه بر این مراحل احراز هویت و مصاحبه حضوری و صدور نتیجه آن نیز حدود 4 هفته به طول می‌انجامد که باید به مدت زمان صدور ویزای تحصیلی افزوده شود.

معرفی انواع ویزای کانادا

همانطور که تاکنون متوجه شده‌اید، انواع ویزای کانادا که امکان سفر شما به کانادا را ممکن می‌سازد متفاوت هستند. اهداف مختلفی برای ورود به کشور کانادا وجود دارد که می‌تواند شامل تفریح،گردشگری و سفر، کار، تحصیل، سرمایه گذاری و … در این کشور باشد. همچنین انواع ویزای موقت و دائم وجود دارد مدت اقامت را نیز مشخص می‌کنند. بنابراین دولت کانادا برای هر کدام از این روش‌ها شرایط خاصی را در نظر گرفته است. در ادامه به انواع ویزای کانادا می‌پردازیم:

ویزای کانادا کاری

شاید بتوان گفت که یکی از به صرفه‌ترین و بهترین روش‌ها برای مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای کانادا کاری باشد. با توجه به وضعیت مطلوب اقتصادی و رفاهی در این کشور، متخصصان و کارمندان زیادی متقاضی کار در کانادا هستند. علاوه بر این نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین بوده و افزایش مصرف با ورود مهاجران به صورت خودکار باعث افزایش فرصت‌های کار در این کشور می‌شود.

بنابراین کسانی که مایل‌اند از یک کیفیت زندگی ایده‌آل و امنیت مناسب در این کشور برخوردار باشند، ویزای کار کانادا را درخواست می‌کنند. برای اخذ ویزای کاری دو نوع برنامه اسکیل ورکر و دریافت جاب آفر از کارفرمای کانادایی متداول است.

در برنامه اسکیل ورکر یا اکسپرس اینتری (روش مشابه)، فرد متقاضی باید در آزمون‌هایی شرکت کند که تخصص و مهارت او را ارزیابی می‌کنند و در این آزمون‌ها حداقل نمره 67 از 100 را اخذ کند. بعد از این مرحله، فرد نسبت به سایر متقاضیان سنجیده می‌شود و در صورت برتری، ویزای کاری به او اعطا می‌شود.
در روش جاب آفر نیز فرد باید یک پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی را داشته باشد. این کار از طریق موسسات بی شمار کاریابی در کانادا انجام می‌شود و شما به صورت آنلاین نیز می‌توانید جاب آفر را دریافت کنید. این روش برای اغلب مشاغل به صرفه‌تر می‌باشد.
موفقیت در اخذ ویزای کانادا کاری به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از این فاکتورها عبارتند از:

 • سن شما (کسانی که کمتر از 40 سال سن دارند شانس بیشتری دارند)
 • تجربه کاری مرتبط با تخصص
 • داشتن رزومه
 • مدرک زبان و نمره آن
 • ملیت
 • تقاضای برای شغل مورد نظر
ویزای کانادا کاری

ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به این کشور اخذ ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری است. این راه به زمان بیشتری احتیاج دارد و پرهزینه‌تر است اما از مزایا و امکانات بسیار بیشتری نیز برخوردار است. در این روش نوع سرمایه گذاری (برنامه فدرال، برنامه استانی، برنامه کارآفرینی و …) مشخص می‌شود. عواملی مثل مقدار سرمایه، رزومه متقاضی، تمکن مالی و … توسط دولت بررسی می‌شود و در صورت داشتن شرایط مناسب ویزا صادر می‌شود.

برای انتقال پول به کشور کانادا و اثبات مقدار سرمایه قطعاً به مشاور و امکانات کمکی احتیاج دارید که این فرایند را برای شما ساده می‌کنند. بنابراین توصیه می‌شود برای اخذ ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری، با موسسه چهره نگار تماس برقرار نمایید.

ویزای اسپانسر شیپ کانادا

اسپانسر به معنی حمایت مالی سایر افراد از فردی است که مایل به اخذ ویزا است. اسپانسر باید اقامت دائم یا شهروندی کانادا را داشته و با استفاده از امکانات خود، شرایط اقامت، کار، زندگی و تحصیل یکی از اقوام یا اعضای خانواده خود را فراهم کنید. دولت کانادا این امکان را فراهم کرده تا ساکنین کانادا به راحتی بتوانند شرایط اقامت و اعطای ویزای کانادا به بستگان خود را فراهم کنند.

به موجب این طرح در صورتی که فرد حداقل 18 سال سن داشته باشد، می‌تواند اسپانسر یکی از اعضای خانواده خود شود. البته این فرد باید شرایط دیگری مثل اقامت دائم کانادا یا شهروندی این کشور را داشته باشد. همچنین اسپانسر باید از زمان ورود عضو خانواده خود به کانادا حمایت کامل مالی را نشان دهد و توانایی تامین نیازهای او را داشته باشد. این فرد نباید به هیچ کمک مالی از طرف دولت کانادا احتیاج داشته باشد و می‌تواند شامل افراد زیر باشد:

 • همسر
 • پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ
 • فرزندان
 • خواهر و برادر مشروط به داشتن برخی شرایط خاص

ویزای استارتاپ کانادا

برنامه استارتاپ کانادا یکی از روش‌های اخذ ویزای کانادا به صورت دائمی و بهره مندی از تسهیلات آن است. ویزای استارتاپ به منظور تشویق کسب و کارهای نوآورانه به اشتغال زایی و کارآفرینی در کانادا می‌باشد. البته این نوع ویزا نیز شرایط خاص خود را دارد و هر ساله به طور محدود اعطا می‌شود؛ اما شما نیز با فراهم کردن این شرایط می‌توانید به راحتی ویزا بگیرید.
به منظور کسب ویزای کانادا از طریق استارتاپ باید از مدرک زبان انگلیسی معتبر (IELTS یا CELPIP) بهره مند باشید همچنین باید یک سرمایه اولیه کافی را برای راه اندازی استارتاپ در نظر بگیرید و آن را اثبات کنید. البته تنها برخورداری از هزینه 6 ماه زندگی خودتان برای این کار کافی است. علاوه بر این باید یک ایده خلاقانه و یا نوآورانه را ثبت و ارائه کنید تا دولت کانادا امکانات مورد نیاز برای ایجاد استارتاپ را فراهم نماید.

اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا

ویزای خود اشتغالی یک روش برای مهاجرت دائمی به کانادا است که به شما امکان می‌دهد بر اساس شغل و مهارت خود در کشور کانادا اشتغال زایی کنید. در این روش سرمایه مورد نیاز برای اشتغال زایی توسط تسهیلات دولتی و خصوصی ارائه می‌شود و شما تنها از تخصص و تجربه خودتان استفاده می‌کنید؛ به همین دلیل شرایط خاص و محدود‌کننده‌ای برای آن در نظر گرفته می‌شود.

در این روش شرایط شما مثل برخورداری از تخصص و مهارت کافی، تجربه در زمینه مرتبط، گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه، تمکن مالی و … بررسی می‌شود. بنابراین برای مهاجرت به این روش باید از قبل آمادگی لازم را کسب نمایید.

ویزای کانادا تحصیلی

یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشد. این روش بسیار پرطرفدار است و برای دریافت مطمئن ویزا باید شرایط لازم را داشته باشید. کشور کانادا از استانداردهای آموزشی و تحصیلی بالایی برخوردار است و از نظر سطح کیفی دانشگاه‌هایش رنکینگ بالایی دارد. شرایط زیر به شما کمک می‌کنند سریع‌تر ویزای کانادا را از طریق تحصیل دریافت کنید:
· پذیرش در یکی از موسسات آموزش عالی کشور کانادا
· تمکن مالی برای پوشش مخارج یک سال زندگی و شهریه دانشگاه
· داشتن گواهی عدم سوء پیشینه
· حداقل 6 ماه اعتبار پاسپورت
· داشتن معدل بالا و نمرات مناسب در مقاطع تحصیلی
· نمره زبان بالا
· معرفی نامه قوی از اساتید معتبر
· مقالات ثبت شده معتبر و داشتن رزومه تحصیلی
· برنامه تحصیلی قانع کننده
· ارائه مدارک کامل تحصیلی و هویتی
توجه داشته باشید که مهاجرت تحصیلی به کانادا به شما یک اقامت موقت را برای شما فراهم می‌کند و برای دائمی کردن آن، باید مراحلی را در این کشور طی کنید؛ به طوری که بتوانید بعد از تحصیل در این کشور کار و زندگی کنید.

ویزای همراه تحصیلی کانادا

یکی از امکاناتی که دولت کانادا برای افرادی متقاضی تحصیل در این کشور فراهم کرده است، امکان صدور ویزای همراه تحصیلی به همراهان فرد محصل است. در واقع ممکن است برای تحصیل در کانادا لازم باشد از حمایت‌های فرد دیگری که همراه شماست احتیاج داشته باشید؛ این فرد ممکن است والدین، همسر یا هرکس دیگری باشد.

والدین می‌توانند برای فرزند 5 تا 18 ساله خود ویزای تحصیلی بگیرند و در کنار آن از ویزای همراه تحصیلی استفاده کنند تا خودشان نیز به کانادا منتقل شوند. علاوه بر این همسر دانشجو نیز می‌تواند به همراه او به کشور کانادا سفر کند و در حین تحصیل در کنار او باشد.

در این کشور امکانات زیادی مثل مسکن ارزان، تسهیلات و امکان کار برای همراهان تحصیلی در نظر گرفته شده است. البته این فرایند شرایط خاص خود را داشته و احتمال رد شدن همراهان نیز وجود دارد.

ویزای دانشجویی کانادا

یکی از انواع ویزای تحصیلی کانادا، ویزای دانشجویی است که امکان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را فراهم می کند. به طوری که افراد بالای 18 سال می‌توانند با اخذ ویزا شرایط تحصیل در کالج، دانشگاه و سایر مراکز آموزشی مورد تایید اداره مهاجرت را به دست بیاورند. برای صدور این ویزا لازم است دعوتنامه و نامه پذیرش را از دانشگاه مورد نظرتان دریافت کنید. علاوه بر این باید داشتن تمکن مالی خود را به اثبات برسانید؛ البته کار دانشجویی نیز در کنار تحصیل فراهم شده است و می‌تواند بیشتر هزینه‌های شما را پوشش دهد.

شهریه دانشگاه‌های کانادا بین 12 تا 30 هزار دلار کانادا متغیر است و به رشته تحصیلی و دانشگاه شما بستگی دارد. همچنین دانشجویان می‌توانند با پرداخت 200 تا 1000 دلار در ماه خوابگاه دانشجویی تهیه کنند. ضمناً هزینه خوراک، لباس، حمل و نقل و به طور کُلی زندگی در کانادا مبلغی بین 700 تا 1200 دلار است. برای اخذ ویزای کانادا لازم است شما توانایی پرداخت این هزینه‌ها حداقل به مدت 6 ماه را به اثبات برسانید.

5/5 - (1 امتیاز)
3 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید