سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

در سال ۲۰۲۴ چه تغییراتی برای تحصیل در انگلیس اتفاق افتاده؟

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.

چه تغییراتی برای تحصیل در انگلیس اتفاق افتاده؟ امروزه، تحصیل کردن در خارج از کشور به یکی از مهم ترین راه های مهاجرت تبدیل شده است. سالانه افراد بسیاری از این راه و با اهدافی از قبیل ادامه تحصیل، کار یا فعالیت در عرصه تحصیلی خود در محیطی بین المللی از کشور خارج می شوند و دست به مهاجرت کردن می زنند. به طور کلی، مهاجرت تحصیلی، به دانشگاه های خاصی اختصاص ندارد و اکثر والدین، فرزندان خودشان را به منظور تحصیل در مدارس کشورهای خارجی آماده می کنند. در حال حاضر، انگلیس جزو  کشورهایی می باشد که به خاطر امکانات، سیستم آموزشی یا اعتباری فوق العاده ای که دارد، دانشجویان زیادی را به خودش جذب کرده است. اما با این حال، مهاجرت کردن به انگلیس محدودیت ها و دردسر های خاص خودش را دارد. از آنجایی که مهاجرت به انگلیس در سال ۲۰۲۴ به یکی از بزرگ ترین اهداف و دغدغه های بسیاری از افراد تبدیل شده است، دولت این کشور محدودیت هایی را برای دانشجویانش در سال جدید اعمال می کند. به نظر شما این محدودیت ها شامل چه مواردی هستند؟ هدف دولت انگلیسی برای اعمال کردن چنین محدودیت هایی چه می تواند باشد. ما در این مقاله سعی کردیم به بررسی این موضوع و محدودیت هایی که بر سر راه مهاجرین قرار دارد، بپردازیم.

محدودیت تعداد پذیرش دانشجویان در انگلیس در قوانین ۲۰۲۴

محدودیت تعداد پذیرش دانشجویان در انگلیس در قوانین 2024 یکی از موضوعات مهم است. یکی از محدودیت هایی که دولت انگلستان برای دانشجویانی که قصد پذیرش در دانشگاه های این کشور دارند، اعمال کرده است، محدودیت تعداد پذیرش دانشجویان در انگلیس در قوانین ۲۰۲۴ می باشد. دولت انگلستان تصمیم گرفته است که در سال ۲۰۲۴ تعداد پذیرش دانشجویان مهاجر و خانواده های آن ها را کاهش دهد. به خاطر آن که در سال گذشته، تقریباً نیم میلیون ویزای دانشجویی صادر شد و تعداد افراد تحت تکفل دانشجویان خارج از کشور از سال 2019 میلادی به بعد با 750 درصد به 136000 نفر افزایش یافت، دولت انگلستان این تصمیم را اتخاذ کرد. هدف از این تصمیم دولت انگلیس این است که به این اطمینان برسد که باهوش‌ ترین و بهترین دانشجویان می‌ توانند در دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازند. همچنین خیلی از افراد به واسطه ازدواج های جعلی با دانشجویانی که در انگلستان به تحصیل می پردازند، وارد این کشور می شوند تا به این صورت بتوانند در آن جا به کار و فعالیت بپردازند. دولت بریتانیا برای این که بتواند جلوی افزایش یافتن این اتفاق را بگیرد، مجبور شده است که در سال ۲۰۲۴ میلادی، طرح محدودیت تعداد پذیرش دانشجویان در انگلیس را اعمال کند. البته در مورد این موضوع، استثناهایی نیز وجود دارد که در ادامه مطلب به بررسی آن ها می پردازیم.

مشکلات ورود وابستگان دانشجویان بین المللی به انگلستان

اما باید در مورد مشکلات ورود وابستگان داشجویان بین المللی به انگلستان باید بگوییم در اقدامی عجیب با هدف مهار مهاجرت و جلوگیری از سوء استفاده افراد از ویزای دانشجویی برای مقاصد کاری، دولت بریتانیا به رهبری ریشی سوناک یکسری محدودیت را بر توانایی دانشجویان بین المللی به منظور آوردن افراد تحت تکفل به کشور از ژانویه 2024 اعلام کرده است. به طور کلی، هدف دولت از این کار آن است که از سوء استفاده افراد از ویزای دانشجویی به عنوان یک مسیر برای یافتن شغل در بریتانیا جلوگیری نماید. این قوانین جدید، نگرانی‌ هایی را در بین کارشناسان مهاجرت و دانشجویان به وجود آورده است. به طور کلی از ژانویه سال 2024 میلادی، بریتانیا دانشجویان بین‌ المللی به استثنای آن هایی که در دوره‌ های تحقیقاتی کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند را از آوردن خانواده برای جلوگیری کردن از سوء استفاده از ویزای دانشجویی محدود خواهد کرد. دولت معتقد است این محدودیت ها متقاضیان را تشویق می کند تا پیش از جستجوی کار، به تکمیل تحصیلات خود بپردازند. یک مقام در دولت بریتانیا می گوید: دانشجویان خارج از کشور نمی توانند تا پایان تحصیلاتشان ویزا خود را تغییر دهند. قوانین جدید انگلیس در سال  ۲۰۲۴ دانشجویان را ملزم می کند تا توانایی مالی‌شان را برای حمایت از خود و همچنین افراد تحت تکفلشان نشان دهند.

همچنین به منظور جلوگیری از سوء استفاده بیشتر افراد از سیستم، دولت در نظر دارد که با عوامل مهاجرتی که درخواست‌ های ویزا نامناسب را تسهیل می‌کنند، برخورد نماید. همچنین دولت با ازدواج ساختگی مبارزه می کند؛ چون که ویزا های وابسته به همسران دانشجویان، حقوق کامل کار در بریتانیا را اعطا خواهد کرد. هدف دولت این می باشد که با محدود کردن ویزای دانشجویی از ازدواج تقلبی و دسترسی غیر مجاز به شغل و کسب و کار در این کشور جلوگیری نماید. البته دانشجویان برنامه تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی از این قوانین و محدودیت ها مستثنی خواهند بود و می توانند خانواده خود را به بریتانیا بیاورند. سعی و تلاش های دولت برای کاهش دادن مهاجرت ولی همزمان با میزبانی از دانشجویان بین المللی بیانگر رویکرد متعادل آن در قبال سیاست مهاجرت می باشد.

عکس مربوط به یک آقا است با موهای فرفری است که لیاس نارجی پوشیده و کنارش هم چندتا کتاب روی هم هست و پرچم کوچک انگلیس در دستش است- چه تغییراتی برای تحصیل در انگلیس اتفاق افتاده

ممنوعیت تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کار حین تحصیل در انگلیس

اما ممنوعیت تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کار حین تحصیل در انگلیس چیست؟ از 17 ژوئیه سال 2023، اشخاصی که مجوز مهاجرت دانشجویی دارند، محدودیت‌ های جدیدی به منظور خروج از مسیر دانشجویی خود به مسیرهای کاری خواهند داشت.  طبق این سیاست جدید، دانشجویان بین‌ المللی دیگر نمی‌ توانند پیش از فارغ‌ التحصیلی خود از مسیر دانشجویی به مسیر کاری بروند. هدف دولت از این کار، اولویت دادن به تجربه آموزشی دانشجویان بین المللی است. با محدود کردن حواس‌ پرتی‌ و سوء استفاده‌ احتمالی از سیستم ویزا، دولت این کشور می‌ خواهد اطمینان حاصل کند که دانشجویان می‌ توانند به طور کامل بر روی تحصیلات خود تمرکز کنند و در برنامه‌ تحقیقاتی خود مشارکت داشته باشند.

 از مسیرهای تحت تاثیر تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کار شامل موارد زیر هستند.

 ▪︎ مسیرهایی که به تحرک جهانی کسب و کار می انجامد.
▪︎ نماینده تجارت خارج از کشور
▪︎ اشخاصی با اصل و نسب بریتانیا
▪︎ افرادی با استعداد جهانی که به دنبال شغل در بریتانیا هستند.
▪︎ اشخاصی با پتانسیل بالا
▪︎ ورزشکاران بین المللی و غیره

افرادی که دارای مجوز مهاجرت دانشجویی می باشد، اکنون باید پیش از رفتن به هر کدام از مسیر های ذکر شده یا سایر مسیرها، دوره تحصیلی خودشان را تکمیل کرده باشند. این موضوع در پایان دوره در تاییدیه پذیرش برای مطالعات (CAS) تایید خواهد شد. دانشجویان دکترا می توانند بعد از گذشت 24 ماه از تاریخ شروع دوره در CAS، به مسیرهای کاری فوق الذکر سوئیچ شوند. یکی از راههای مهاجرت، تحصیل در انگلیس است.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
28 دی 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
عکس تقویم که بر روی آن کلمه ielts نوشته شده است در کنار یک ماژیک قرمز
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.