سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

همه چیز درباره ی مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی امکان پذیر است؟ پناهندگی مثبت و منفی چیست؟ از چه طریقی می توان برای پناهندگی آمریکا اقدام نمود؟ صفر تا صد مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی را گروه مهاجرتی چهره نگار در اختیارتان قرار داده است، همراه ما باشید.

دلایل مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

هر ساله افراد ناآگاه زیادی در ایالات متحده پناهنده می‌شوند تا اقامت آمریکا را از این طریق بدست آورند. توجه داشته باشید که،‌ فقط در صورتی می‌توانید درخواست پناهندگی در آمریکا را ثبت کنید که به صورت فیزیکی در ایالات متحده حضور داشته باشید و همچنین شهروند ایالات متحده نباشید.

مهاجرت به آمریکا - مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

از دلایل مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نژاد، افرادی که به واسطه نژاد خود در کشورشان مورد آزار و اذیت و یا تبعید نژادی قرار می­‌گیرند.
 • دین، افرادی که در کشورشان آزادی انتخاب دین ندارند و دین‌ خودشان برایشان خطرآفرین است.
 • ملیت، افرادی که به واسطه ملیت خود در خطر هستند.
 • عضویت در یک گروه اجتماعی خاص، افرادی که در گروه اجتماعی خاصی عضو هستند و در کشورشان پذیرفته نمی‌شوند و علنی شدن این عضویت افراد را دچار خطر می‌­کند.
 • عقیده سیاسی، فعالان سیاسی که در زمینه‌هایی که دولت به آنها اجازه نداده فعالیت‌های گسترده ­سیاسی انجام داده‌اند.
 • پیش از این در رابطه با مشاغل مورد نیاز آمریکا صحبت کردیم. اکنون به بررسی مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی پرداخته ایم.

روش های پناهندگی در آمریکا ؛ مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

۳ راه برای دریافت پناهندگی در ایالات متحده وجود دارد:

 • روند مثبت
  (The affirmative process)
 • مصاحبه شایستگی پناهندگی پس از تعیین ترس معتبر
  (An Asylum Merits Interview after a positive credible fear determination)
 • فرآیند دفاعی
  (The defensive process)

پناهندگی آمریکا - مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

پروسه پناهندگی مثبت در آمریکا

برای دریافت پناهندگی از طریق پروسه پناهندگی مثبت باید به صورت فیزیکی در ایالات متحده حضور داشته باشید. شما می‌توانید بدون توجه به نحوه ورود به ایالات متحده یا وضعیت فعلی مهاجرت خود، درخواست پناهندگی دهید. شما باید ظرف ۱ سال از تاریخ آخرین ورود خود به ایالات متحده درخواست پناهندگی دهید.

مگر اینکه بتوانید نشان دهید شرایط شما تغییر یافته که واجد شرایط بودن‌تان برای پناهندگی در آمریکا یا شرایط فوق‌العاده مربوط به تاخیر در تشکیل پرونده را تحت تاثیر قرار می‌دهد و با توجه به آن شرایط، در مدت زمان معقولی ثبت نام کردید.

شما می‌توانید با ارسال فرم I-589، درخواست پناهندگی مثبت‌تان را به اداره مهاجرت آمریکا USCIS بدهید. اگر پرونده شما تأیید نشد و وضعیت مهاجرت قانونی ندارید، USCIS فرم I-862 را که برای اطلاعیه حضور (NTA) است را صادر می‌کند و پرونده شما را به قاضی مهاجرت یا اداره اجرایی وزارت دادگستری برای بررسی مهاجرت ارجاع می‌دهد.

قاضی مهاجرت یک جلسه برگزار می‌کند و تصمیمی مستقل از تصمیم گرفته شده توسط USCIS صادر می‌کند. در شرایط خاص، اگر USCIS صلاحیت رسیدگی به پرونده شما را نداشته باشد، اداره پناهندگی فرم I-863 را جهت اطلاعیه ارجاع به قاضی مهاجرت برای یک جلسه رسیدگی فقط برای پناهندگی صادر می‌کند.

پروسه پناهندگی در آمریکا پس از تایید ترس معتبر

اگر ملزم به ترک خاک کشور آمریکا باشید اما ورود به کشورتان شما را در شرایط آزار و شکنجه قرار دهد، می‌توانید درخواست پناهندگی در آمریکا کنید. این درخواست که به غربالگری معتبر ترس معروف است به اداره مهاجرت آمریکا (USCIS ) ارائه می‌شود. افسر پناهندگی USCIS یک مصاحبه معتبر غربالگری ترس انجام می‌دهد تا مشخص کند آیا ترس شما از آزار و اذیت یا شکنجه معتبر است یا خیر.

پاسپورت آمریکا - مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

پروسه پناهندگی دفاعی در آمریکا

پروسه دفاعی برای پناهندگی در آمریکا زمانی رخ می‌دهد که شما به منظور دفاع از خود برای اینکه از ایالات متحده خارج نشوید درخواست پناهندگی می‌کنید. این پروسه زمانی رخ می‌دهد که پرونده شما در دادگاه مهاجرت با اداره اجرایی بررسی مهاجرت (EOIR) در جریان رسیدگی باشد. افراد به طور کلی به یکی از دو روش زیر در پروسه رسیدگی به پناهندگی دفاعی قرار می‌گیرند:

 • پس از اینکه در پایان پروسه پناهندگی مثبت مشخص شد که واجد شرایط پناهندگی نیستند، توسط USCIS به یک قاضی مهاجرت ارجاع داده می‌شوند.
 • در روند اخراج قرار می‌گیرند چون در ایالات متحده یا در بندر ورودی ایالات متحده بدون اسناد قانونی مناسب یا با نقض قوانین مهاجرت دستگیر شدند یا توسط گمرکات و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP) هنگام ورود غیر قانونی دستگیر شدند و در فرآیند اخراج سریع قرار گرفتند.

قضات مهاجرت در صورت لزوم به پرونده‌های پناهندگی دفاعی در دادگاه‌ها رسیدگی می‌کنند و سپس تصمیم می‌گیرند که آیا شما واجد شرایط پناهندگی در آمریکا هستید یا خیر. اگر قاضی مهاجرت شما را واجد شرایط تشخیص دهد، به شما پناهندگی می‌دهد و تعیین خواهد کرد که آیا شما واجد شرایط سایر اشکال معافیت از اخراج هستید یا خیر. همچنین اگر قاضی مهاجرت شما را واجد شرایط دریافت سایر اشکال معافیت تشخیص ندهد، دستور اخراج شما از ایالات متحده را خواهد داد.

پناهندگی با ویزای توریستی آمریکا ؛ مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

پناهندگی آمریکا همانند پناهندگی کانادا با ویزای توریستی قطعاً پر ریسک ترین و خطرناک ترین راه مهاجرت به این کشور می باشد.در سالهای اخیر افراد بسیاری با داشتن ویزای توریستی که درخواست پناهندگی دادند درخواستشان رد شده است. و مسئله مهم این است که فرد پناهنده ممکن است تا سالها بعد امکان بازگشت به کشورش را نداشته باشد.

در پناهندگی به آمریکا تنها داشتن کیس کافی نیست و پناهنده باید بتواند اثبات کند که جانش در خطر بوده و به همین دلیل کشور خود را ترک کرده است. گاهی اوقات به خاطر اخذ رأی مثبت از دادگاه، شخص به دروغ متوسل می شود و ارزش و اعتبار خود را هم در کشور اصلی خود و هم در کشور پذیرنده از دست خواهد داد.

بعضی از متقاضیان فکر می کنند پناهندگی، ارزانترین راه مهاجرت به آمریکا می باشد و در این صورت با خطرات بسیاری مواجه می شوند و گاها در این مسیر جان خود را از دست می دهند.

پناهندگی در آمریکا کار بسیار سختی است.امکاناتی که در اختیار پناهندگان قرار می گیرد در حد رفع نیازهای اولیه فرد است و پناهندگان مجبورند در کمپ های پناهندگی و با شرایط سخت زندگی کنند.

مهاجرت از طریق پناهندگی - مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

مدارک مورد نیاز مهاجرت به آمریکا

در فرآیند درخواست گرین کارت و همچنین هنگام ورود به کشور آمریکا؛ اجاره مسکن، درخواست گواهینامه رانندگی، دریافت کارت تامین اجتماعی، دریافت کارت های اعتباری و افتتاح حساب بانکی در ایالات متحده به تعدادی مدارک نیاز خواهید داشت.
مدارک زیر را آماده کنید تا همه چیز آماده باشد:

 • یک پاسپورت معتبر
 • ترجمه تایید شده کلیه گواهی ها، مدارک تحصیلی و اعتبارنامه ها
 • ترجمه معتبر شناسنامه، گواهی ازدواج، طلاق، گواهی فوت، حکم حضانت و اسناد مشابه
 • گواهینامه رانندگی بین المللی شما
 • مدارک حساب های بانکی (ترجمه انگلیسی)
 • ترجمه اسناد مالی مهم (مانند اعلامیه های ارزیابی مالیات)
 • ترجمه بیمه نامه ها (به عنوان مثال، بیمه عمر به عنوان اثبات امنیت مالی)
 • گواهی واکسیناسیون
 • ترجمه سوابق پزشکی و نامه های پزشک (به عنوان مثال، زمانی که دارو نیاز است)

اگر عجله دارید، می‌توانید برای دریافت کارت تامین اجتماعی خود به سفارت یا کنسولگری آمریکا نیز اقدام کنید. با این حال، انجام این کار در محل در ایالات متحده آسان تر است.

پناهندگی در آمریکا به همراه خانواده

اگر در آمریکا به شما پناهندگی داده شد، می‌توانید با پر کردن فرم I-730، برای آوردن همسر و فرزندان خود به ایالات متحده درخواست دهید. توجه کنید که در خصوص پناهندگی در آمریکا به همراه خانواده، همسر و فرزندان‌تان باید به طور فیزیکی در ایالات متحده حضور داشته باشند تا بتوانید آنها را به عنوان افراد تحت تکفل هنگام درخواست پناهندگی در پرونده خود بگنجانید.

برای تحت تکفل قرار دادن فرزند شما به عنوان یک فرد وابسته در درخواست پناهندگی‌تان، فرزند باید زیر ۲۱ سال و مجرد باشد.

اخذ گرین کارت پس از مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

شما می‌توانید یک سال پس از دریافت پناهندگی برای گرین کارت اقدام کنید. برای درخواست گرین کارت باید فرم I-485 را جهت درخواست ثبت اقامت دائم به USCIS ارسال کنید. دقت کنید که،‌ اگر می‌خواهید به همراه خانواده‌تان برای گرین کارت آمریکا یک سال پس از پناهندگی اقدام کنید باید هر یک از شما جداگانه درخواست فرم I-485 را بدهید.

آمریکا - مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

اجازه کار هنگام پناهندگی در آمریکا

در آمریکا شما می‌توانید بعد از دریافت پناهندگی و همچنین زمانی که پرونده پناهندگی‌تان در حال بررسی است اجازه کار بگیرید. در بازه زمانی که منتظر تعیین درخواست پناهندگی خود هستید، باید فرم I-765 را برای دریافت مجوز کار در آمریکا، پر کنید. دقت کنید که، هنگام درخواست پناهندگی در آمریکا شما نمی‌توانید به دنبال مجوز استخدام در آمریکا باشید.

ادامه تحصیلات ، مجوزها و مدارک تحصیلی

آیا در حرفه ای کار می‌کنید که نیاز به ثبت نام، گواهینامه، عنوان یا دیپلم در ایالات متحده دارد؟ این امر برای مثال در مورد پرستاران، معلمان، فیزیوتراپیست ها، مشاوران املاک، پزشکان یا افسران پلیس صدق می‌کند. برای ادامه کار در حرفه خود پس از مهاجرت به ایالات متحده، ممکن است نیاز به تکمیل آموزش های پیشرفته داشته باشید. نمونه هایی از مدارک اضافی برای مشاغل مختلف در ایالات متحده:

 • مدرک کاردانی پرستاری (کارشناس پرستاری معتبر).
 • گواهینامه ایالتی (به عنوان مثال، برای مجوز به عنوان معلم)
 • گواهینامه NCPT (به عنوان مثال، برای صدور مجوز به عنوان یک درمانگر فیزیکی)
 • آزمون مجوز پزشکی ایالات متحده (برای متخصصان پزشکی)
 • جواز تجاری عمومی، مجوز فروشنده یا مجوزهای بهداشتی (برای تشکیل شرکت)
 • موتور جستجوی شغلی وزارت کار ایالات متحده (DOL) careeronestop.org می تواند به شما کمک کند تا دریابید که آیا برای انجام حرفه خود در ایالات متحده به مجوز یا ادامه تحصیل نیاز دارید.

راحت ترین راه مهاجرت به آمریکا

هنگامی که می‌خواهید به ایالات متحده مهاجرت کنید، چندین انتخاب دارید. که در بالا به روش ها و راه های مهاجرت به آمریکا اشاره شد و شما باید بببینید هدفی که در ذهن دارید به کدام راه نزدیک تر است و زودتر شما را به هدفتان می‌رساند.

یکی از راه های آسان و سریع به آمریکا مهاجرت تحصیلی است. بسیاری از افرادی که می‌خواهند به آمریکا مهاجرت کنند، از این راه استفاده می‌کنند زیرا این روش بسیار سریع برای مهاجرت است. با ویزای دانشجویی ایالات متحده می‌توانید از بهترین دانشگاه یا کالج در ایالات متحده تحصیل کرده و فارغ التحصیل شوید.

پاسپورت کانادایی - مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

قبل از تایید درخواست پناهندگی آمریکا ؛ مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

افراد باید با تکمیل فرم I-765 برای درخواست مجوز استخدام  اقدام کنند.

زمانی که درخواست پناهندگی افراد در حال بررسی  است می توانند  180روز پس از تکمیل و ارسال فرم  I-765 ، درخواست مجوز استخدام (EAD) بدهند. دولت باید در مورد درخواست های مجوز کار پناهجویان ظرف 30 روز تصمیم بگیرد.

تاخیر های ناشی از برررسی درخواست شما در اداره پناهندگی در محاسبه این ۱۸۰ روز شمارش نمی شود. این تاخیر ها می توانند به دلایل زیر باشد:

درخواست انتقال پرونده به دفتر پناهندگی جدید زمانی که انتقال به دلیل  تغییر آدرس شما باشد.

درخواست برای تعیین وقت دیگری برای مصاحبه ؛

عدم حضور در مصاحبه یا قرار بیومتریک؛

عدم ارائه یک مترجم  در مصاحبه (در صورت لزوم)؛

درخواست برای ارائه  مدارک و دلایل اضافی در مصاحبه یا بعد از آن؛

ارائه حجم زیادی از شواهد بلافاصله قبل از مصاحبه ای که نیاز به زمان بندی مجدد دارد.

اگر از شما خواسته شود که  برای آگاهی از نتیجه درخواست  پناهندگی خود در دفتر پناهندگی حاضر شوید و در روز مقرر مراجعه نکنید ممکن است دیگر واجد شرایط دریافت مجوز برای استخدام نباشید.

همچنین اگر بدون دلیل موجه برای مصاحبه پناهندگی حاضر نشدید، یا در صورت نیاز بدون دلیل موجه مترجم خود را معرفی نکرده اید ممکن  است برای دریافت مجوز استخدام واجد الشرایط نباشید.

در صورتی که موفق به دریافت مجوز استخدام شده اید این مجوز تا دو سال معتبر است.

بعد از تایید درخواست پناهندگی افراد در آمریکا

متقاضیان فورا واجدالشرایط برای کار هستند و دریافت مجوز استخدام EAD  برای آن ها ضروری نیست.

ویزای کاری - مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

اگر درخواست پناهندگی افراد تایید نشود تکلیف مجوز کار صادر شده چیست ؟

در صورتی که درخواست پناهندگی افراد رد شده باشد و مجوز کار افراد منقضی شده باشد، بعد از سپری شدن حداکثر  ۶۰ روز پس از رد درخواست دیگر واجد الشرایط کار کردن نیستید.

پس از ثبت درخواست پناهندگی در وقت تعیین شده برا ی مصاحبه، وکیل یا نماینده معتبر شما نیز  می تواند از راه دور از طریق تلفن در مصاحبه شما شرکت کنند. برا ی شرکت در مصاحبه از راه دور آن ها باید فرم G-1593، را تکمیل و ارسال کنند.

 آیا پناهندگان در آمریکا اجازه سفر به خارج از کشور دارند ؟

اگر پناهنده آمریکا هستید و می خواهید به خارج از این کشور سفر کنید، برای بازگشت به ایالات متحده باید سند مسافرتی پناهندگی Refugee travel document دریافت کنید.

سند مسافرتی پناهندگی نوعی سند است که برای افرادی که به عنوان پناهنده شناخته می شوند، صادر می شود. اسناد سفر برای پناهندگان معمولاً از کشورهایی صادر می شود که پناهندگان از آنجا درخواست پناهندگی می کنند. بنابراین اگر قبل از خروج از آمریکا سند مسافرتی پناهنده را دریافت نکنید، ممکن است نتوانید دوباره وارد ایالات متحده شوید.

۱۴۵ کشور، که به کنوانسیون ۱۹۵۱ مربوط به پناهندگان (کنوانسیون ژنو) پیوستند، یک سند مسافرتی استاندارد معمولاً به رنگ آبی با دو خط در گوشه بالا سمت چپ صادر می کنند.

سوالات متداول

یکی از راه های آسان و سریع به آمریکا مهاجرت تحصیلی است. بسیاری از افرادی که می‌خواهند به آمریکا مهاجرت کنند، از این راه استفاده می‌کنند زیرا این روش بسیار سریع برای مهاجرت است.

پناهندگی آمریکا همانند پناهندگی کانادا با ویزای توریستی قطعاً پر ریسک ترین و خطرناک ترین راه مهاجرت به این کشور می باشد.در سالهای اخیر افراد بسیاری با داشتن ویزای توریستی که درخواست پناهندگی دادند درخواستشان رد شده است. و مسئله مهم این است که فرد پناهنده ممکن است تا سالها بعد امکان بازگشت به کشورش را نداشته باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
14 شهریور 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.