راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت کدام است؟

راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت
4.4
(9)

همانطور که در گذشته شرایط و مدارک مور نیاز برای اخذ اقامت دائم در کانادا را توضیح دادیم. در این مقاله به دنبال پاسخ های زیر هستیم:

راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت کدام است؟ آیا تفاوتی بین استان های کانادا برای مهاجرت وجود دارد؟ آیا واقعا امکان مهاجرت به برخی از استان‌ها آسانتر از بقیه است؟ این مطلب را بخوانید تا پاسخ سوال خود را دریافت کنید.

مهاجرت آسان به کانادا !

یک تصور غلط رایج در مورد مهاجرت به کانادا این است که مهاجرت به برخی از استان‌ها «راحت تر» از استان‌های دیگر است. این در حالی است که با رعایت تمام معیارهای مهاجرت استانی (PNP)، هر یک از استان‌ها می‌توانند راحت‌ ترین استان کانادا برای مهاجرت باشند. برای نمونه، اگر در حال حاضر پیشنهاد کاری در استان خاصی در کانادا را دارید، این می‌تواند راحت ترین استان کانادا برای شما باشد.

PNP چیست؟

برنامه مهاجرت استانی (PNP) به متقاضیان اجازه می‌دهد که در یک استان خاص کانادا زندگی و به اقتصاد محلی آن کمک کنند. در نهایت اقامت دائم کانادا را اخذ کنند. این برنامه همیشه در استان‌های کانادا محبوب بوده، اما اخیرا توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است.

چراکه در صورت عدم مطابقت باCRS فدرال، شانس ورود مجدد به کانادا را فراهم می‌کند. مقامات استانی کانادا نیز در تنظیم جمعیت استان خود از طریق PNP حرفی برای گفتن دارند. هدف از اجرای برنامه PNP این است که مهاجران به طور یکنواخت در سراسر کشور توزیع شوند. به این ترتیب راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت توسط متقاضی انتخاب می‌شود.

توجه داشته باشید که بیشتر مناطق کانادا به جز کبک و نوناووت برنامه‌های PNP خود را با تنوع و تحت نام‌های مختلف اجرا می‌کنند. هر استان این برنامه را با توجه به نیازها و با روش‌های خود اجرا می‌کند. متقاضی تنها زمانی می‌تواند اقامت دائم کانادا را اخذ کند که یک استان به او Notification of Interest ارسال کند. به این ترتیب، او 600 امتیاز اضافی تحت سیستم اکسپرس اینتری به دست خواهد آورد. پیدا کردن PNP مناسب شبیه یافتن کلید مناسب برای قفل است. این مسئله بستگی به وضعیت شما و همچنین مهارت‌ها و تجربه‌ای دارد که می‌توانید در مورد نیازهای بازار کار محلی ارائه دهید.

برنامه مهاجرت استانی (PNP)برنامه مهاجرت استانی (PNP)

حتما بخوانید: مدارک لازم برای ویزای کانادا چیست؟

چه کسانی واجد شرایط هستند؟

– متقاضی باید حداقل الزامات یکی از جریانهای غیراکسپرس اینتری استان یا قلمرو را برآورده کند.
– تحت آن جریان متقاضی شود.

بهترین استان های کانادا برای PNP

با این تفاسیر راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت است کدام است؟ یا بهتر است بگوییم بهترین استان های کانادا برای PNP شامل چه استان‌هایی است؟ اینها می‌توانند بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت به کانادا باشند.

ساسکاچوان

استان ساسکاچوان برنامه PNP خود را تحت برنامه مهاجرتی ساسکاچوان (SINP) اجرا می‌کند که به بخش‌های زیر تقسیم می‌شود:
– کارگر ماهر بین‌المللی – برای داوطلبانی که دارای صلاحیت‌های اکسپرس اینتری در پروفایل خود هستند.
– تجربه ساسکاچوان: ساکنان موقت که قبلا در این استان زندگی و کار کرده‌اند.
– کارآفرینان و مزرعه‌داران: برای تشویق سرمایه‌گذاری و تجارت، هرکسی که مایل به خرید هر کسب و کار یا اداره یک شرکت باشد.
برای واجد شرایط بودن در هر یک از بخش‌ها، داوطلب باید حداقل 71 امتیاز از 110 امتیاز برنامه خود را کسب کند.

آلبرتا

آلبرتا یکی دیگر از راحت‌ ترین استان های کانادا برای مهاجرت است، اگر شرایط لازم را داشته باشید. به دلیل صنعت عظیم سوخت فسیلی، آلبرتا، با نام استان انرژی کانادا نیز شناخته می‌شود. آلبرتا سیستم PNP خود را تحت برنامه مهاجرت آلبرتا (AINP) اجرا می‌کند. این برنامه به طور کلی به 2 برنامه فرعی تقسیم می‌شود:
– جریان فرصت آلبرتا: داوطلبان واجد شرایط که ساکن و کارگر استان هستند، باید برای کار در این برنامه پیشنهاد شغلی داشته باشند.
– جریان آلبرتا اکسپرس اینتری: داوطلبانی که با مشخصات اکسپرس اینتری خود واجد شرایط هستند می‌توانند توسط استان برای درخواست اقامت دائم معرفی شوند.
– داوطلبان با حداقل امتیاز 300 که واجد شرایط لازم هستند، NOI دریافت می‌کنند.

انتاریو

انتاریو بزرگترین و پرطرفدارترین استان کاناداست که معمولا بیشترین تعداد متقاضی دارد. برنامه مهاجرتی انتاریو (OINP) مناسب افراد زیر زیر است:
– کارگر ماهر فرانسوی‌زبان
– تجار تخصصی
– کارآفرینان
اگرچه برنامه‌های زیادی وجود دارد که در استان انتاریو در حال اجرا است، اما این استان معیارهای دقیق‌تری را اجرا می‌کند. برخی تغییرات در بخش‌های OINP اعمال می‌شود. این استان در حال حاضر Notifications of Interest (NOI) را با معیارهای سختگیرانه اعمال می‌کند. براساس جدیدترین NOI ها محدوده امتیاز CRS 455 تا 467 است.

آنتاریو

نوا اسکوشیا

این استان سیستم PNP خود را تحت برنامه مهاجرتی اسکوشیا (NSNP) اجرا می‌کند. این برنامه به چندین جریان تقسیم می‌شود:
– اولویت‌های بازار کار نوا اسکوشیا
– اولویت‌های بازار کار پزشکان
– پزشک
– کارآفرین

– کارآفرین فارغ‌التحصیل بین‌المللی
– کارگر ماهر
– مشاغل مورد تقاضا
– تجربه نوا اسکوشیا: اکسپرس اینتری
براساس آخرین اطلاعات حداقل 67 امتیاز از 100 را باید برای مهاجرت به این استان کسب کنید.

مانیتوبا

اگر بخواهیم این استان را نیز به عنوان راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت در نظر بگیریم، باید ابتدا شرایط را بررسی کنیم. این استان سیستم PNP خود را تحت برنامه مهاجرتی استان مانیتوبا (MPNP) اجرا می‌کند که به 2 جریان تقسیم می‌شود:
– کارگران ماهر در مانیتوبا: کارگران در مانیتوبا که در یک استان زندگی و کار می‌کنند، تحت برنامه مشابهی واجد شرایط هستند.
– کارگران ماهر خارج از کشور: متقاضیان تحت جریان اکسپرس اینتری
با این حال، این استان در مورد متقاضیانی که نمی‌توانند برای MPNP درخواست کنند، محدودیت‌هایی نیز دارد. برای اینکه واجد شرایط مهاجرت به این استان کانادا شوید، باید حداقل 60 امتیاز از 100 را کسب کنید.
Fins Advisers بهترین گزینه‌های ممکن را برای متقاضیان در زمینه مهاجرت به کاندا ارائه می‌کند. شما می‌توانید برای هر نوع مشاوره و راهنمایی با ما ارتباط برقرار کنید.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.4 / 5. تعداد: 9

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید