راهنمای جامع

ویزای انگلیس

پاسخ سوالاتی برای ویزای انگلیس :

  • چرا سفر به انگلیس؟
  • ویزای توریستی انگلیس چیست؟
  • ویزاهای انگلیس دارای چه مدت زمانی هستند؟
  • شرایط اخذ ویزای انگلیس چیست؟
  • پروسه صدور ویزای انگلیس چقدر زمان خواهد برد؟
  • اعتبار ویزای انگلیس چقدر خواهد بود؟
  • مدارک لازم برای درخواست ویزا چیست؟
  • هزینه ویزا چقدر است؟
  • چگونه می‌توانیم ویزای خود را پیگیری کنیم؟
  • آیا سفارت انگلیس در حال حاضر ویزای توریستی صادر می‌کند؟

حالا توجه شما را به ادامه مقاله جلب می‌کنیم. این مقاله توسط متخصصان ویزای انگلیسِ آژانس ۳۶۰ درجه مهاجرت و کسب‌وکار چهره‌نگار برای استفاده شما نگارش و منتشر شده است.

چرا سفر به انگلیس؟

انگلستان یکی از جذاب‌ترین مقاصد اروپایی برای مسافرت می‌باشد که با وجود تاریخچه غنی و قدمت زیاد یکی از مقاصد گردشگری جذاب دنیا محسوب می‌شود. اماکن تاریخی متنوع و طبیعت زیبای انگلستان همه‌ساله تعداد زیادی از توریست‌ها را به سوی خود جلب می‌کند. همچنین ایرانی‌های زیادی تا به حال به این کشور مهاجرت کرده‌اند و شاید شما قصد دیدار از آن‌ها را داشته باشید. نمایشگاه‌های هنری، نشست‌های ادبی و رویدادهای اقتصادی زیادی نیز در انگلیس برگزار می‌شود که همه این عوامل باعث متقاضیان بی‌شماری برای دریافت ویزای توریستی انگلیس می‌شود.

شهرهای کوچک انگلستان همانند شهرهای بزرگی چون لندن مملو از جاذبه‌های دیدنی فراوان هستند. مناطق دیدنی مختلفی برای بازدیدکنندگان و توریست‌ها در انگلستان وجود دارد که طبیعتاً در شهرهای مختلف پراکنده شده‌اند. لندن پایتخت انگلستان، شهری پرجمعیت با جاذبه‌های گردشگری فراوان است و معمولاً برای سفرهای کوتاه‌مدت اما هیجان‌انگیز پیشنهاد می‌شود. شما همچنین می‌توانید در مقاله زندگی در انگلیس درباره لندن داده‌های دقیق‌تری نیز کسب کنید. لازم به توضیح است که با ویزای شینگن امکان سفر به انگلستان را ندارید و برای سفرهای تفریحی به این کشور باید ویزای توریستی انگلستان داشته باشید که برای این منظور می‌توانید با کارشناسان مؤسسه ۳۶۰ درجه مهاجرت و کسب‌وکار چهره‌نگار تماس گرفته و از شرایط و هزینه‌های اخذ ویزای توریستی انگلیس آگاهی یابید. در صورتی که قصد که مهاجرت به انگلیس را دارید وارد لینک شوید تا درباره بهترین راه های مهاجرت به این کشور را بدانید.

ویزاهای انگلیس دارای چه مدت زمانی هستند؟

ویزای توریستی انگلیس چیست؟

درصورتی‌که تمایل به بازدید از انگلیس و تفریح در آن، بازدید از اقوام و دوستان مقیم خود و یا حتی شرکت در یک سمینار مرتبط به شغل خود دارید، نیاز به دریافت ویزای توریستی انگلیس خواهید داشت که در مقاله زیر تمام نکات آن را توضیح خواهیم داد.

ویزاهای انگلیس دارای چه مدت زمانی هستند؟

در ابتدا مهم است بدانید چه ویزایی و با چه مدت زمانی برای شما مناسب است. ویزاهای انگلیس از کوتاه‌مدت ۱۵ روزه تا میان‌مدت ۶ ماهه و بلندمدت ۲ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله وجود دارند. اما هر کدام شرایط مخصوص به خود را خواهند داشت. معمولاً متقاضیان ویزای ویزیت و یا توریستی انگلیس به دنبال ویزای کوتاه‌مدت انگلیس هستند.

 هرچند اگر قصد اقامت در کشور انگلیس داشتید می‌توانید با مراجعه به مقاله ثبت شرکت و اخذ اقامت انگلیس درباره آن نیز اطلاعاتی به دست آورید. اما در این بخش ما در خصوص ویزای توریستی کوتاه‌مدت و میان‌مدت انگلیس صحبت خواهیم کرد.

شرایط اخذ ویزای انگلیس چیست؟

شرایط کلی که برای دریافت این ویزا لازم می‌باشد به این صورت است که شما تاریخچه سفر مناسبی داشته باشید، به این معنا که در پاسپورت خود تعدادی ویزای شینگن، کانادا، استرالیا یا به عبارتی تعدادی از ویزاهای معتبر را داشته باشید و در غیر این صورت از یکی از اقوام و یا دوستان خود دعوت‌نامه به همراه داشته باشید تا شانس دریافت ویزای شما بالا برود. از سوی دیگر تمکن مالی شما نباید حداقل زیر صد میلیون تومان باشد و همین‌طور بتوانید مدارک شغلی مطمئن به همراه سند ملکی ارائه دهید.

مهم ترین موضوعی که درباره دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید بدانید، شرایط سنی مورد نیاز است. این موضوع بیشتر به این مسئله بستگی دارد که شما بخواهید در مدارس انگلیس تحصیل کنید یا دانشگاه های این کشور.

تحصیل در مدارس

اگر فردی بین 4 تا 17 سال سن داشته باشد و بخواهد در یکی از مدارس انگلیس تحصیل کند، برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید حتماً ویزای Tier4 مخصوص به کودکان را بگیرد. این ویزا برای کودکان و نوجوانانی صادر می شود که می خواهند در یکی از مدارس این کشور به تحصیل بپردازند.
مراحل تحصیلی در انگلیس برای کودکان و نوجوانان، به دو بخش دبستان و متوسطه تقسیم می شود. اولین دوره دبستان برای کودکان 5 تا 7 سال است که با موضوعات ابتدایی و رایجی مانند ریاضیات، جغرافیا، تاریخ، تربیت بدنی، زبان انگلیسی و موسیقی آشنا می شوند. در آخر هم برای این که مطمئن شوند در این زمینه اطلاعات کافی به دست آورده اند، آزمون هایی برگزار می کنند.
کودکان بین 7 تا 11 سال بعد از دریافت ویزای تحصیلی انگلیس در این کشور باید دروس تخصصی تری بخوانند. در این سنین، موضوعات اصلی تری به دانش آموزان تدریس می شود. سومین مرحله از تحصیل در انگلیس هم شامل دانش آموزان 11 تا 14 ساله می شوند که چند سال بعد از به اتمام رسیدن این دوران، می توانند برای آزمون GCSE ثبت نام کنند.
آخرین مرحله از کسانی که برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای تحصیل در مدارس این کشور اقدام کردند، شامل افراد 14 تا 16 سال می شوند که در این دوره می توانند مدرک GCSE را بگیرند. بعد از اتمام رسیدن دوره متوسطه، دانش آموزان باید آزمون استاندارد و جامعی بدهند که مشخص کند که آیا آماده ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر هستند یا خیر.

تحصیل در دانشگاه

این در حالی است که افراد 16 یا 17 سال به بالا، برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید ویزای Tier4 عمومی داشته باشند. توجه داشته باشید که افراد بیشتر از 22 سال نمی توانند برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای مقطع کارشناسی اقدام کنند. زیرا این گونه افراد گپ تحصیلی تقریباً 5 ساله دارند که قابل قبول نیست و بهتر است به محض به اتمام رسیدن دوره متوسطه، برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی اقدام کنید.

ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان

پیش از این نیز متوجه شدید که کودکان و نوجوانان بین 4 تا 17 ساله می توانند برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کنند. ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان که با نام Tier 4 child study visa نیز شناخته می شود، برای تمام افراد و کودکان قبل از مقطع کارشناسی مناسب است.
یکی از مهم ترین مزایای این نوع ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان بین 4 تا 17 ساله، این است که می توان برای همراه خانواده کودک نیز ویزا صادر کرد. این بدان معنی است که خانواده ها نیز می توانند به همراه کودک خود برای تحصیل به انگلیس مهاجرت کنند.

یکی از مهم ترین موضوعاتی که درباره دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان باید بدانید، کسب امتیاز لازم از سیستم امتیاز بندی point based visas است. نه تنها برای کودکان، بلکه بزرگسالان نیز برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید حداقل 40 امتیاز از این سیستم به دست بیاورند.
بسیاری مواقع در اغلب کشورها، مهم ترین موضوع درباره دریافت ویزای تحصیلی، نظر آفیسر پرونده متقاضیان است. در خیلی از کشورها نظر آفیسر حتی مهم تر از امتیاز سیستم امتیازبندی هم در نظر گرفته می شود. این در حالی است که این موضوع درباره ویزای تحصیلی انگلیس صدق نمی کند. این بدان معنی است که حتی نمره به دست آمده از این سیستم امتیازبندی از نظر آفیسر هم اهمیت بیشتری دارد.

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان و نوجوانان، باید نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر خود در این کشور را داشته باشند. لازم به ذکر است که بعد از به دست آوردن نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر در انگلیس، فقط به مدت 6 ماه می توانند برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کنند. در صورتی که این زمان بگذرد و برای دریافت ویزا کاری نکنند، اعتبار آن از بین می رود و باید نامه پذیرش دیگری بگیرند.
نکته جالب توجه درباره دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان این است که بین سنین 4 تا 16 سال، نیازی به داشتن مدرک زبان ندارند. این در حالی است که سایر افراد برای تحصیل در دانشگاه های انگلیس باید مدارک زبان قابل قبول و معتبری داشته باشند.

برای دریافت این ویزا پیش از هر اقدامی باید به وب‌سایت سفارت انگلیس به آدرس www.gov.uk سری بزنید و اقدامات زیر را مرحله به مرحله انجام دهید: پس از ورود به وب‌سایت باید برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید و سپس کارگزاری مورد نظر خود را انتخاب کنید (در ایران کارگزاری VFS انگلیس در تهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند می‌باشد). زمان ملاقات را تعیین می‌کنید، هزینه ویزا را به صورت آنلاین پرداخت می‌کنید، فرم ویزا را دانلود کرده و آن را به صورت کامل پر کنید. پس از این تنها لازم است به تکمیل مدارک خود پرداخته و در روز ملاقات با پرونده کامل برای انگشت‌نگاری در کارگزاری حاضر شوید.

شرایط اخذ ویزای انگلیس چیست؟

پروسه صدور ویزای انگلیس چقدر زمان خواهد برد؟

به یاد داشته باشید که هر زمان تصمیم به سفر به انگلستان را داشتید، باید سه ماه پیش از تاریخ سفر درخواست خود را به‌صورتی‌که توضیح داده شد انجام دهید و پس از ارائه مدارک نیز دریافت جواب ویزا سه هفته و یا در زمان‌های شلوغی فصل سفر تا چهل روز زمان خواهد برد.

 

هرچند اگر دریافت ویزای انگلیس برایتان از اهمیت خاصی برخوردار بود، به صورت کلی اقدام شخصی را برای دریافت آن توصیه نمی‌کنیم.

چک لیست مدارک ویزای تحصیلی انگلیس

هر کسی که بخواهد برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس چه در مدارس و چه در دانشگاه های این کشور اقدام کند، باید مدارک کاملی داشته باشد. این مدارک باید به صورت کامل و دقیق جمع آوری شده و به محل معتبر و رسمی برای ترجمه داده شده باشند. مهم ترین مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید به همراه داشته باشید شامل موارد زیر می‌شوند:

• کپی درخواست ویزای تحصیلی انگلیس که به صورت آنلاین پر کرده اید
• گذرنامه جدید که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد به همراه گذرنامه های قدیمی تر
• دو قطعه عکس در سایز 4.5 در 5.3 (عکس باید تمام رخ باشد)
• پرینت حساب بانکی در مدت زمان 6 ماه گذشته
• به همراه داشتن گواهی تمکن مالی از بانک مورد نظر
• درصورت تأهل، به همراه داشتن سند ازدواج و ترجمه رسمی و دقیق آن
• در صورت نداشتن دعوتنامه، به همراه داشتن واچر هتل برای اقامت در انگلیس
• در صورتی که متقاضی کمتر از 18 سال سن داشته باشد، به همراه داشتن اطلاعات یکی از اولیا

اولین مدرکی که برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید داشته باشید، فرم درخواست ویزای تحصیلی است که قبلاً به صورت آنلاین پر کرده اید. نکته جالب توجه این است که اگر بخواهید برای سایر اعضای خانواده خود نیز درخواست صدور ویزای تحصیلی بدهید، باید برای هر یک از افراد به صورت مجزا فرم پر کرده باشید. برای همراهان هر یک از افراد متقاضی هم باید فرم مخصوص فامیلی تکمیل کنید.

توجه داشته باشید که وقتی می خواهید برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کنید، باید حتماً کد پذیرش تحصیلی از مدرسه و دانشگاه مورد نظر خود را نیز داشته باشید. بعد از پر کردن تمام اطلاعات شخصی و نکات لازم در این فرم آنلاین، باید هزینه مشخصی نیز به صورت اینترنتی پرداخت کنید تا درخواست ویزای تحصیلی انگلیس شما ثبت شود.

شما همچنین قادر هستید، پادکست ویزای توریستی انگلیس تولید شده توسط کوچ رادیو را درباره همین روش گوش دهید.

اعتبار ویزای انگلیس چقدر خواهد بود؟

اعتبار ویزای توریستی انگلیس بنا به درخواست متقاضی می‌باشد اما معمولاً برای اولین اقدام شش ماهه که به صورت چند بار ورود (مولتیپل) صادر می‌شود و در دفعات بعدی می‌توانید برای ویزای یک، دو و یا پنج ساله اقدام کنید. درباره شرایط دریافت ویزاهای طولانی‌مدت با ما در تماس باشید.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس

برخی مواقع این امکان وجود دارد که بعضی از افراد نخواهند برای دوره طولانی و برای درس خواندن در مدرسه یا دانشگاه، در انگلیس بمانند. شاید این گونه افراد بخواهند فقط برای شرکت در دوره های زبان یا دوره های علمی خاصی، ویزای تحصیلی انگلیس را به مدت کوتاهی بگیرند. اگر خارج از بریتانیا باشید هم می توانید با استفاده از ویزای کوتاه مدت، مدتی در انگلستان بمانید و برای انجام تحقیقات، از منابع مورد نظر خود استفاده کنید.

موضوعی که درباره دریافت ویزای تحصیلی انگلیس از نوع کوتاه مدت باید بدانید، این است که در این شرایط شما حق کار کردن و یا تحصیل در مدارس یا دانشگاه های دولتی را ندارید. حتی اگر بخشی از تحصیل کوتاه مدت شما در انگلستان شامل کار کردن در این کشور می شود، امکان کار کردن نخواهید داشت. فقط در صورتی می توانید در این کشور کار کنید که هیچ گونه حقوقی دریافت نکنید.

اعتبار ویزای انگلیس چقدر خواهد بود؟

مدارک لازم برای درخواست ویزا چیست؟

این ویزا نیز نیازمند تهیه مدارک بسیاری است تا ثابت شود شما استطاعت مالی لازم را دارید و قطعاً به کشور خود باز خواهید گشت. قابل ذکر است برای ترجمه مدارک تنها مهر دارالترجمه کافی می‌باشد و نیازی به تأییدیه دادگستری نیست.

1.یک قطعه عکس 3×4 با زمینه سفید؛

2.نسخه تکمیل‌شده فرم آنلاین درخواست روادید؛

3.پرینت تأییدیه وقت سفارت؛

4.اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار؛

5.اصل پاسپورت‌های قبلی و کپی از تمامی صفحات پاسپورت‌ها؛

6.اصل و ترجمه رسمی شناسنامه؛

7.اصل و ترجمه رسمی کارت ملی؛

8.درصورتی‌که متأهل هستید، اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج؛

9.دعوت‌نامه معتبر (در صورت داشتن آن)؛

10.رزرو هتل در انگلستان؛

11.رزرو بلیط هواپیما به مقصد انگلستان؛

12.اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای سه ماه گذشته و تمکن مالی؛

13.برای آقایان اصل و ترجمه رسمی کارت معافیت یا پایان خدمت؛

14.اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، و در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره‌نامه؛

15.اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه شامل لیست بیمه، گواهی اشتغال به کار، لیست حقوق دریافتی و به تناسب شغل افراد نیز می‌توان کارت بازرگانی و سایر موارد را پیوست کرد.

آیا سفارت انگلیس در حال حاضر ویزای توریستی صادر می‌کند؟

هزینه ویزا چقدر است؟

هزینه ویزای توریستی درصورتی‌که از طریق دفتر کارگزاری واقع در ایران اقدام کنید، 270 دلار امریکا خواهد بود و در صورت درخواست از دفاتر خارج از ایران همچون دبی و ترکیه این هزینه 250 دلار خواهد بود.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

برای این که بتوانید ویزای تحصیلی انگلیس را بگیرید، باید به دولت این کشور ثابت کنید که از نظر مالی می توانید از پس هزینه های خود در این کشور بر بیایید. شما باید این کار را با داشتن مقدار قابل توجهی پول در حساب بانکی خود ثابت کنید. این پول که باید به مدت تقریباً یک ماه در حساب شما باشد، برای شهریه دانشگاه و زندگی در انگلیس در نظر گرفته می شود.

چگونه می‌توانیم ویزای خود را پیگیری کنیم؟

پس از درخواست ویزا از طریق شماره بارکدی که به شما ارائه شده است می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا تماس با کارگزاری از نتیجه ویزای خود مطلع شوید.

آیا سفارت انگلیس در حال حاضر ویزای توریستی صادر می‌کند؟

اگر ویزاهای متعددی در پاسپورت شما وجود داشته باشد، احتمال دریافت ویزای توریستی انگلیس را خواهید داشت. اما اگر ویزای معتبر دیگری در پاسپورت شما نیست، باید با اسناد پشتیبان دیگر قدرت پرونده شما افزایش یابد.

در هر دو صورت شما می‌توانید از خدمات ما استفاده کرده و با درصد بالایی از اطمینان این روند را پشت سر بگذارید.

در نظر داشته باشید که اگر پرونده شما ایرادی داشته باشد (به‌خصوص در بخش تمکن مالی و سوابق شغلی) و یا به علت ضعف در بخش پیش‌بینی سفر و اسناد سفر، به اندازه کافی مستحکم نباشد، شما ریجکت خواهید شد و در ادامه برای اقدام مجدد، معضلاتی وجود خواهد داشت.

شما برای اطمینان بیشتر از موفقیت این روند می‌توانید از خدمات تخصصی ما استفاده کنید.

ویزای توریستی انگلیس چیست؟

درصورتی‌که تمایل به بازدید از انگلیس و تفریح در آن، بازدید از اقوام و دوستان مقیم خود و یا حتی شرکت در یک سمینار مرتبط به شغل خود دارید، نیاز به دریافت ویزای توریستی انگلیس خواهید داشت که در مقاله زیر تمام نکات آن را توضیح خواهیم داد.

ویزاهای انگلیس دارای چه مدت زمانی هستند؟

ویزاهای انگلیس از کوتاه‌مدت ۱۵ روزه تا میان‌مدت ۶ ماهه و بلندمدت ۲ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله وجود دارند. اما هر کدام شرایط مخصوص به خود را خواهند داشت. معمولاً متقاضیان ویزای ویزیت و یا توریستی انگلیس به دنبال ویزای کوتاه‌مدت انگلیس هستند.

اعتبار ویزای انگلیس چقدر خواهد بود؟

اعتبار ویزای توریستی انگلیس بنا به درخواست متقاضی می‌باشد اما معمولاً برای اولین اقدام شش ماهه که به صورت چند بار ورود (مولتیپل) صادر می‌شود و در دفعات بعدی می‌توانید برای ویزای یک، دو و یا پنج ساله اقدام کنید. درباره شرایط دریافت ویزاهای طولانی‌مدت با ما در تماس باشید.

چگونه می‌توانیم ویزای خود را پیگیری کنیم؟

پس از درخواست ویزا از طریق شماره بارکدی که به شما ارائه شده است می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا تماس با کارگزاری از نتیجه ویزای خود مطلع شوید.

آیا می توانم همزمان با تحصیل در انگلیس، در این کشور کار کنم؟

در صورتی که برای تحصیل در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد به انگلیس رفته باشید، امکان کار کردن تا 20 ساعت در هفته را دارید. این در حالی است که دانشگاه های انگلیس به متقاضیان کارشناسی ارشد پیشنهاد می کنند که برای تمرکز بیشتر روی تحصیل در دروس خود، بیشتر از 6 ساعت در هفته کار نکنند. با 20 ساعت کار کردن در هفته در انگلیس، می توانید تقریباً 600 پوند حقوق در ماه داشته باشید.

ویزای تحصیلی انگلیس چقدر اعتبار دارد؟

مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی انگلیس به مقطع تحصیلی یا رشته انتخابی شما بستگی دارد. به طور کلی، مقطع تحصیلی شما هر چقدر که طول بکشد، ویزای تحصیلی شما نیز اعتبار خواهد داشت. البته این موضوع درباره ویزای تحصیلی کوتاه مدت صدق نمی کند.

17 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید