سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

ویزای شینگن چیست؟

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

ویزای شینگن

کوتاه درباره ویزای شینگن

ویزای شینگن ویزای کوتاه مدت است که به دارنده آن اجازه می‌دهد تا به هریک از کشورهای عضو منطقه شینگن سفر کند. این نوع ویزا رایج ترین ویزای اروپا است. هیچ‌گونه کنترل مرزی در منطقه شینگن وجود ندارد.

اخذ ویزای شینگن از هر یک از کشورهای عضو منطقه شینگن (Schengen Area)، اجازه رفت و آمد آزادانه به دارنده این نوع ویزا با توجه به اعتبار و محدودیت‌های مشخص شده، در کل منطقه را می دهد. همچنین از هر یک از کشورهای عضو شینگن، این منطقه را ترک کند.

توجه داشته باشید که با توجه به نوع ویزا صادر شده توسط سفارت یا کنسولگری خاص هر کشور عضو شینگن، محدودیت‌های مختلفی وجود دارد که بسته به ماهیت و هدف سفر و دیگر شرایط مربوط به ویزا اعمال می‌شود.

انواع ویزای شینگن کدام است؟

ویزای شینگن در چهار دسته اصلی ارائه می‌شود. انواع ویزای شینگن عبارتند از:

 • تایپ A ویزای شینگن
 • تایپ B ویزای شینگن
 • تایپ C ویزای شینگن
 • تایپ D ویزای شینگن

رایج ترین نوع ویزای شینگن ، Uniform Schengen Visa، شامل انواع A, B , C می‌شود که به شما اجازه می‌دهد در هر کشور منطقه شینگن تا 90 روز در یک دوره شش ماهه اقامت داشته باشید. اگر برای تعطیلات کوتاه به اروپا سفر کنید، این نوع ویزای شینگن مورد نیاز شما خواهد بود.

تایپ A ویزای شینگن

ویزای نوع A که با نام «ویزای ترانزیت فرودگاهی» (Airport Transit Visa) نیز شناخته می‌شود. این نوع ویزا به شهروندان کشورهای غیرشینگن اجازه می‌دهد تا پرواز خود را در منطقه بین‌المللی فرودگاهی واقع در یک کشور شینگن انجام دهند یا منتظر پرواز بمانند. دارنده این نوع ویزا از کشور غیرشینگن می‌تواند پروازهای خود را در فرودگاه یک کشور شینگن انجام دهند. دارنده ویزای نوع A مجاز به ورود به کشور شینگن مذکور نیست.

تایپ B ویزای شینگن

ویزای نوع B با نام «ویزای ترانزیت» (Transit Visa) شناخته می‌شود. این نوع ویزا به مسافران اجازه می‌دهد از طریق هر یک از کشورهای عضو شینگن به کشوری که عضو شینگن نیست، رفت و آمد کنند. با این حال، مدت رفت و آمد نمی‌تواند بیشتر از 5 روز باشد. گفتنی است، ویزای نوع B مربوط به سفرهای کمتر از پنج روز است که به نوعی ویزای C با محدودیت رفت و آمد، تبدیل شده است.

تایپ C ویزای شینگن

یکی دیگر از انواع ویزای شینگن ، نوع C ویزا است که با نام «ویزای کوتاه مدت» شناخته می‌شوند. دارندگان این نوع ویزا مجاز به اقامت در یک کشور شینگن برای مدت زمان مشخصی طبق اعتبار ویزا هستند. تایپ C ویزای شینگن توسط سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌ها و ارائه‌دهندگان منصوب شده از یک کشور عضو منطقه شینگن صادر می‌شود. دارنده ویزای C می‌تواند در یک دوره 180 روزه کمتر از 90 روز در منطقه شینگن سفر کند.

با توجه به هدف و ماهیت سفر، سه نوع ویزا برای این گروه ویزای شینگن وجود دارد:

ویزای یکبار ورود (Single Entry Visa) – دارندگان این ویزا می‌توانند یک بار در زمان مقرر ویزا وارد کشور عضو شینگن شوند. اگر مسافری در هر زمانی کشور عضو شینگن را ترک کرد، ویزای او فورا منقضی خواهد شد.

ویزای دو بار ورود (Double Entry Visa) – مشابه ویزای یک بار ورود است، با این تفاوت که دارنده این ویزا می‌تواند در زمان تعیین شده دو بار به کشور شینگن وارد و از آن خارج شود. ویزا پس از خروج دوم مسافر منقضی می‌شود.

ویزای چند بار ورود (Multiple Entry Visa) – مسافرینی که این نوع ویزا را دارند می‌توانند به تعداد دلخواه خود آزادانه وارد منطقه شینگن و از آن خارج شوند. با این حال، این فقط در دوره بیش از 90 روز و هر 6 ماه اتفاق می‌افتد.

**انواع ویزای چند بار ورود

براساس تعداد دفعاتی که به منطقه شینگن سفر می‌کنید، می‌توانید یکی از انواع ویزاهای شینگن چند بار ورود زیر را درخواست دهید:

– ویزای چندبار ورود یک ساله : در صورتی که طی دو سال گذشته سه ویزا دریافت و از آن استفاده قانونی کرده باشید، می‌توانید این نوع ویزا را دریافت کنید. هنگامی که برای این ویزا اقدام می‌کنید، باید ویزاهای قبلی خود و همچنین سفرهایی که به منطقه شینگن انجام داده‌اید را نشان دهید. با ویزای یک ساله می‌توانید هر چند بار که می‌خواهید وارد منطقه شینگن شوید، به شرط آنکه بیش از 90 روز در آن نمانید.

– ویزای چند بار ورود 3 ساله : کسانی می‌توانند برای این نوع ویزای شینگن درخواست دهند که طی دو سال گذشته ویزای چند بار ورود یک ساله را اخذ و از آن استفاده قانونی کرده‌اند. دارنده این ویزا می‌تواند در مدت سه سال هر چند بار که بخواهند وارد منطقه شینگن شود. با این حال، حتی در این حالت نیز به مدت 90 روز در یک دوره 180 روزه می‌تواند در منطقه شینگن اقامت داشته باشد.

– ویزای چند بار ورود 5 ساله : این نوع ویزا به متقاضیانی داده می‌شود که ویزای چندبار ورود قبلی آنها حداقل برای مدت دو سال در سه سال گذشته، دریافت و از آن استفاده کرده باشند. با اخذ این نوع ویزا می‌توانید ظرف 5 سال و تا زمانی که قانون 90/180 روز را نقض نکنید، هر بار که می‌خواهید وارد 26 کشور در اروپا شوید.

تایپ D ویزای شینگن

یکی دیگر از انواع ویزا شینگن ، نوع D آن است که با نام «ویزای بلندمدت شینگن» (long-stay Schengen) شناخته می‌شود. هر فردی خارجی که تمایل به تحصیل، کار یا زندگی در یک کشور عضو شینگن برای مدت بیش از 90 روز (حداکثر یک سال) داشته باشد، باید ویزای تایپ D اخذ کند. ویزای ملی (National Visas) یا ویزای نوع D توسط مقامات کنسولی کشور مورد نظر شینگن مطابق با قوانین ملی صادر می‌شود.

**چه کسانی می‌توانند برای ویزای تایپ D شینگن درخواست دهند؟

– این ویزا به یک برنامه دانشجویی بین‌المللی که دوره آن بیش از یک سال نباشد، اعطا می‌شود.

–  همچنین ویزای تایپ D به دانشجوی بین المللی که در آستانه شروع دوره کامل تحصیل در یکی از کشورهای عضو شینگن هستند، تعلق می‌گیرد. برای این دانشجویان ویزای یک ساله با امکان تمدید صادر می‌شود

– این نوع ویزا به یک کار آموزشی در یک موسسه یا مرکز تحقیقاتی برتر در هر یک از کشورهای عضو شینگن نیز تعلق می‌گیرد. توجه داشته باشید که هم شخص موردنظر و هم اعضای نزدیک خانواده او می‌توانند برای این ویزا درخواست دهند.

– یک فرد حرفه‌ای که به دلیل مهارت خود به هر یک از کشورهای عضو شینگن سفر می‌کند. این فرد می‌تواند یک ورزشکار، هنرمند یا هر حرفه دیگری با هدف به اشتراک گذاشتن تخصص خود باشد.

– در موارد اضطراری مانند بیماری و درمان نیز که فرد نتواند در محدوده زمانی مشخص شده از منطقه شینگن خارج شود، اخذ این نوع ویزا امکانپذیر است.

قانون 90/180 ویزای شینگن چیست؟

یک نکته مهم که دارندگان ویزای چندبار ورود شینگن باید به خاطر بسپارند، قانون 90/180 است. بسیاری فکر می‌کنند که دوره 180 روزه از زمان معتبر شدن ویزا، شروع می‌شود که درست نیست. شما باید از تاریخی که قصد دارید دوباره وارد منطقه شینگن شوید، حساب کرده و بررسی کنید که بیش از 90 روز را در 180 روز گذشته آنجا نگذرانده‌اید.

ویزاهای دارای اعتبار محدود (LTV) چه نوع ویزایی است؟

دارندگان ویزای LTV فقط می‌توانند به کشوری عضو شینگنی که ویزا را صادر کرده است و یا در برخی موارد دیگر، در کشورهای خاصی که هنگام درخواست ویزای شینگن نام آنها ذکر شده است، سفر کنید. به جز کشورهای مشخص شده، این نوع ویزا برای دیگر کشورهای عضو شینگن ، فاقد اعتبار است.

دارنده این نوع ویزا نمی‎تواند به کشورهای دیگر عضو شینگن که هدف اصلی ویزا نیست، وارد یا از آنها عبور کند. این نوع ویزا در موارد خیلی خاص مانند دلایل بشردوستانه یا به عنوان یک استثنا تحت تعهد بین‌المللی در سیستم مشترک USV صادر می‌شود. ویزای LTV می‌تواند برای افرادی صادر شود که هنوز سند مسافرتی معتبر ندارند و باید سفری اضطراری به منطقه شینگن داشته باشند.

انواع ویزای شینگن براساس اهداف سفر

زمانی که متقاضی فرم درخواست ویزای شینگن را پر می‌کند، باید هدف خود برای ورود به منطقه شینگن را مشخص کند. این اهداف می‌تواند موارد زیر باشد:

محدوده شینگن در اروپا شامل چه مناطقی است؟

در سال 1985 بیست‌وشش کشور اروپایی قراردادی را امضا کردند که بر اساس آن شهروندان این کشورها می‌توانند به راحتی و بدون نیاز به ویزا در این منطقه رفت‌وآمد کنند و یا طبق شرایطی خاص و با توجه به قانون اساسی هر کدام از این کشورها، در آن منطقه کار کنند و ساکن شوند. اما طبیعتاً اتباع سایر کشورها برای ورود به این منطقه نیاز به ویزا دارند.

ترانزیت فرودگاه

این ویزا برای افرادی است که نیاز دارند بدون ورود به یک کشور عضو شینگن از طریق منطقه بین‌المللی یک فرودگاه در این قلمرو سفر کنند. کشورهای شینگن لیست بسیار محدودی از کشورهایی را که اتباع آن نیاز به داشتن این ویزا دارند، تهیه کرده‌اند. از سوی دیگر نیز بعضی از کشورهای عضو شینگن کشورهای دیگری را نیز به فهرست خود افزوده‌اند. بنابراین، ممکن است برای عبور از برخی کشورها نیازی به ویزا نداشته باشید، اما با توجه به ملیت خود، در کشورهای دیگر از شما ویزا بخواهند.

ترانزیت

یکی دیگر از انواع ویزای شینگن با توجه به هدف سفر، تزانزیت است که بسیار به هدف سفر قبلی شباهت دارد. به طور کلی دریانوردان خارجی که فقط باید برای مدت کوتاهی در بندر یکی از کشورهای عضو شینگن توقف داشته باشند، باید این هدف از سفر را در فرم درخواست‌شان اعلام کنند.

گردشگری

بدون شک گردشگری یکی از مشهورترین اهداف سفر به منطقه شینگن است. افرادی که قصد سفر به هر یک از کشورهای منطقه شینگن را برای گردشگری و اهداف توریستی، همچنین تجربه فرهنگ، معماری، غذاها و موارد دیگر دارند، باید این هدف از سفر را در فرم درخواست خود انتخاب کنند.

بازدید از خانواده یا دوستان

اگر دارای اعضای خانواده یا دوستانی هستند که به طور قانونی در منطقه شینگن اقامت دارند و می‌خواهید به دیدن آنها بروید، باید هدف سفر خود را مطرح کنید. برخی شرایط خاص برای این نوع ویزا وجود دارد. به عنوان مثال متقاضی باید مدارکی مانند دعوت نامه از اقوام یا دوستان خود ارائه دهد.

تجارت

به طور کلی افراد زیادی برای اهداف تجاری و کسب و کار به کشورهای عضو شینگن رفت و آمد می‌کنند. تجارتت هدفی محبوب برای اخذ ویزای شینگن است.مزایای درخواست چنین ویزایی بسیار زیاد است، به عنوان مثال فرد متقاضی ویزای تجاری می‎توانید در اوج درخواست‌های ویزا و زمانی که تعداد افراد متقاضی بسیار زیاد هستند، با توجه به هدف خود، وقت سفارت سریعتری را دریافت کند.

دلایل پزشکی

اگر برای معالجه پزشکی و خدمات درمانی به یکی از کشورهای عضو منطقه شینگن سفر می‌کنید، باید در بخش اهداف سفر «دلایل پزشکی» را در فرم درخواست خود انتخاب کنید. با این ویزا بیماران و متقاضیان درمان در یک کشور عضو شینگن می‌توانند تا 180 روز مراقبت‌های پزشکی مورد نیاز خود را در هر یک از کلینیک‌ها یا بیمارستانها دریافت کنند.

اهداف تحصیل

یکی از ویزاهایی که تقاضای زیادی دارد، ویزای تحصیلی است. دانش‌آموزان و دانشجویانی که برای مدت زمان کمتر از سه ماه می‌خواهند در هر نوع موسسه آموزشی از دوره‌های دانشگاهی گرفته تا دوره‌های زبان و مدرسه و سایر موارد تحصیل کنند و آموزش ببینید، می‌توانند برای ویزای تحصیلی شینگن اقدام کنند. کسانی که نیاز به شرکت در یک آزمون ورودی برای مدرسه یا دانشگاه در منطقه شینگن دارند نیز باید این نوع ویزا را نیز انتخاب کنند.

اهداف فرهنگی، ورزشی و سینمایی

اهداف فرهنگی، ورزشی و سینمایی می‌تواند از دیگر دلایل درخواست ویزای شینگن باشد. این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که در کشورهای غیرعضو شینگن زندگی می‌کنند و می‌خواهند با هدف حضور در یک برنامه فرهنگی، ورزشی، مذهبی و یا در حوزه سینمایی به اروپا سفر کنند.

توجه داشته باشید کسی می‌تواند برای ویزا با این هدف اقدام کند که خودش بخشی از رویداد یا برنامه باشد. به عنوان مثال متقاضی می‌تواندمجری یک کنسرت، یا نویسنده کتابی باشد که در یک نمایشگاه کتابش را ارائه داده است. فردی که تنها مخاطب این رویدادهاست نمی‌تواند با این هدف برای ویزای شینگن تقاضا دهد.

نکته: اگر هدف شما از ورود به منطقه شینگن با هیچ یک از اهداف ذکر شده در بالا مطابقت نداشته باشد، باید در فرم خود گزینه « Other» یعنی «سایر موارد» را انتخاب کنید. با این وجود، باز هم باید مشخص کنید که دلیل درخواست ویزایتان چیست.

شینگن شامل چه کشورهایی می‌شود؟

آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، چک، سوئیس، لیختن‌اشتاین، مالت، لوکزامبورگ، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلوواکی، اسلوونی، ایسلند، یونان، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی.

حتما بخوانید: راهنمای جامع تحصیل در فرانسه

ویزای شینگن به چه نوع ویزایی گفته می‌شود؟

ویزای شینگن در واقع همان ویزای توریستی منطقه شینگن است که داشتن آن برای ورود شهروندان ایرانی الزامی بوده و تنها کشورهایی چون ژاپن، مالزی، امریکا، کره جنوبی و چند کشور دیگر بدون نیاز به آن می‌توانند به مدت 90 روز در این منطقه به مسافرت بپردازند.

شما برای سفر به کشورهای نام برده در بخش بالا نیاز به داشتن ویزای شینگن دارید و می‌توانید از طریق هر کدام از کشورهای مذکور برای ویزای توریستی خود اقدام کنید. اما لازم است ورودتان به این منطقه، از کشوری باشد که ویزا را برایتان صادر کرده است. ولی به محض ورود می‌توانید به راحتی در این منطقه رفت‌وآمد کنید و در انتهای سفر از هر کدام از این کشورها خارج شوید و منطقه شینگن را ترک کنید.

خاطرنشان می‌شویم، درصورتی‌که قصد سفر به این منطقه را نداشته و پروازتان برای سفر به یکی از کشورهای قاره امریکا، در یکی از فرودگاه‌های منطقه شینگن جهت تعویض هواپیما توقف داشته باشد، اخذ ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن الزامی است.

واضح است که در صورت تصمیم برای سفر به سایر کشورهای اروپایی خارج از این لیست، باید طبق قوانین هر کدام از آن‌ها اقدام کرده و مراحل اخذ ویزای همان کشور را طی کنید.

حتما بخوانید: چگونه اقامت دائم در کانادا را بگیریم؟

مدارک لازم برای گرفتن ویزای شینگن چیست؟

مدارک شغلی شامل:

 • لیست سابقه بیمه کاری (در صورت بیمه بودن)؛
 • نامه اشتغال به کار با سربرگ رسمی شرکت و همراه با مهر و امضای مدیر عامل و با ذکر جایگاه شغلی و حقوق ماهیانه؛
 • اگر مشاغل آزاد دارید می‌توانید لیست پرداختی مالیات‌های خود را ارائه دهید؛
 • صاحبان مشاغل می‌توانند مجوز کسب‌وکار و یا پروانه بهره‌برداری خود را ارائه دهند؛
 • درصورتی‌که دانشجو هستید، نامه اشتغال به تحصیل در پرونده خود قرار دهید.

مدارک مالی

 • گردش حساب شش ماهه به زبان انگلیسی به همراه مهر بانک؛
 • تمکن مالی با حداقل چهل میلیون تومان موجودی (درصورتی‌که شما چند حساب فعال و پرگردش داشته باشید می‌توانید تمام آن‌ها را ارائه دهید).

مدارک ملکی

 • هر نوع سند ملکی که شما مالک آن باشید قابل ارائه است؛
 • مبایعه‌نامه‌های دارای کد رهگیری نیز حکم سند ملکی را خواهند داشت.

سایر مدارک

 • فرم تکمیل‌شده ویزای شینگن؛
 • اصل و کپی پاسپورت؛
 • کپی ویزاهای معتبر قبلی (یا همان تاریخچه سفر که در صورت داشتن ویزای شینگن در دفعات قبلی به شما بسیار کمک خواهد کرد)؛
 • دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید؛
 • رزرواسیون هتل؛
 • برنامه سفر دقیق؛
 • رزرواسیون بلیط پرواز رفت و برگشت؛
 • بیمه سفر با پوشش زمانی و مبلغ خواسته‌شده در سفارت مربوطه.

نکته: تمام مدارک بالا باید به زبان انگلیسی و یا در صورت لزوم به زبان کشور مورد نظر ترجمه شوند و داشتن مهر دارالترجمه بدون نیاز به تأیید دادگستری کفایت می‌کند.

اعتبار ویزای شینگن چه مدت است؟

در بیشتر موارد برای اولین بار یک ویزای ده روزه و یک‌بار ورود صادر می‌شود که به مدت یک ماه اعتبار دارد. این بدان معناست که شما یک ماه زمان دارید تا بلیط خود را خریداری کرده و وارد محدوده شینگن شوید. سپس ده روز زمان دارید تا از این منطقه خارج شوید و چنانچه از زمان ویزای شما بگذرد و شما منطقه را ترک نکرده باشید، حضورتان غیرقانونی محسوب می‌شود.

برای سایر دفعات ویزاهای یک، سه، شش ماهه و یک ساله و سه ساله قابل صدور بوده که به صورت چند بار ورود (مولتیپل) است. شایان ذکر است که گاهی چندین ویزای اول شما حتی با وجودی که درخواست ویزای بلندمدت داشته‌اید به صورت کوتاه‌مدت صادر می‌شود که این مورد بستگی به نظر کنسولگری دارد.

کارگزاری کشورهای مختلف حوزه شینگن در ایران کدام هستند؟

برای دریافت ویزای برخی از کشورهای حوزه شینگن، لازم است که به جای مراجعه به خود سفارت، به کارگزاری مربوطه مراجعه و وقت ملاقات تعیین کنید.

 • کارگزاری VFS Global در تهران مسئول کشورهای:

هلند، سوئیس، جمهوری چک، فرانسه، اتریش، استرالیا، بلژیک، دانمارک، فنلاند، یونان، مجارستان، نیوزلند، نروژ، پرتغال بوده و تمام امور مربوط به انگشت‌نگاری و دسته‌بندی مدارک و اطلاعات مراجعه‌کنندگان و ارائه آن‌ها به سفارت‌های مربوطه را انجام می‌دهد. کارگزاری BLS هم به سرویس‌های سفارتخانه اسپانیا اختصاص دارد.

 • کارگزاری ویزامتریک امور مربوط به ویزای آلمان را انجام می‌دهد.
 • کاکس اند کینگز کارگزار سفارت ایتالیا در ایران است.

قابل ذکر است که کشور سوئد در این لیست نبوده و کارگزاری رسمی ندارد. بنابراین برای دریافت ویزای گردشگری سوئد باید به سفارت این کشور یا به آدرس migrationsverket.se مراجعه کنید.

مدت زمان لازم برای دریافت ویزای شینگن چقدر است؟

زمان درخواست وقت ملاقات در هر کدام از کشورها متفاوت است. برای مثال شما با مراجعه به وب‌سایت کارگزاری اسپانیا می‌توانید تقویم وقت‌ها را مشاهده کنید و برای بیست روز آینده وقت بگیرید، اما در سیستم VFS و میزامتریک آلمان باید سه ماه قبل از تاریخ سفر به کارگزاری ای‌میل زده و درخواست خود را برای آن‌ها ارسال کنید.

پس از حضور در قرار ملاقات و ارائه مدارک، در بازه سه هفته تا چهل روز جواب ویزای شما آماده شده و می‌توانید با مراجعه به کارگزاری پاسپورت خود را دریافت کنید.

حتما بخوانید: صفر تا صد تحصیل در کانادا

هزینه ویزای شیگن چقدر است؟

از سال 2020 لازم است که جهت دریافت خدمات ویزا مبلغ 80 یورو پرداخت کنید و 20 یوروی دیگر برای خدمات کارگزاری بپردازید. باید خاطرنشان کنیم در صورت رد شدن ویزا هیچ مبلغی از طرف کارگزاری و سفارت به شما بازگردانده نخواهد شد.

چگونه ریسک مواجهه با ریجکت شدن را به حداقل برسانیم؟

اگر هر کدام از مدارک ارائه‌شده توسط شما از طرف کشور میزبان مشکل یا ایرادی داشته باشد و یا آن‌ها را قانع نسازد که شما به ایران برخواهید گشت، شما ریجکت خواهید شد و این موضوع در پرونده شما باقی خواهد ماند. هرچند قابلیت رفع ریجکتی با گذر زمان و با بیانیه از طرف وکیل قابلیت پاک شدن دارد، اما شامل هزینه و اتلاف وقت شما خواهد بود. به همین علت خدمات دریافت ویزای تضمینی برای کسانی که علاقه‌مند هستند مشمول این مخاطرات نشوند طراحی شده و اجرا می‌گردد. در این الگو پرونده شما با یک دعوت‌نامه رسمی همراه می‌شود و شما شینگن را دریافت خواهید کرد.

همچنین اخذ ویزای تضمینی شینگن به درد کسانی نیز خواهد خورد که اسناد قوی مالی و یا ملکی برای ارائه ندارند.

ویزای شینگن یک‌طرفه و یا One Way چیست؟

متقاضیانی هستند که علاقه‌مند به ویزای یک‌طرفه به مقصد اروپا هستند، از آنجا که این کار غیرقانونی محسوب می‌شود، توسط این مؤسسه انجام نمی‌پذیرد.

قوانین جدید اخذ ویزای شنگن

قوانین اخذ ویزای شنگن و ورود به اتحادیه اروپا چه تغییراتی خواهند کرد؟

هر ساله میلیون‌ها نفر به حوزه شنگن یا همان محدوده ارضی اتحادیه اروپا سفر می‌کنند. در حالی که دغدغه امنیت در داخل مرزها و معضل مهاجران غیرقانونی در اروپا همچنان به قوت خود باقی است، کشورهای عضو پیمان شنگن تلاش دارند تا با به روزرسانی مقررات و وضع تدابیر جدید ورود مسافران را ساماندهی کرده و راه را برای ورود ببشتر مسافران قانونی تسهیل نمایند.

با اجرایی شدن قوانین جدید در سال‌های پیش رو، سفر به اروپا دستخوش تغییرات عمده‌‌ای خواهد شد. از این به مسافران توصیه شده است که از تغییرات تازه آگاه باشند و خود را آماده کنند. در مطلبی نگاهی انداختیم به شماری از این تغییرات اعلام شده که قرار است در آینده نزدیک اعمال شوند.

قوانین اخذ ویزای شنگن و ورود به اتحادیه اروپا چه تغییراتی خواهند کرد؟

افزایش هزینه درخواست ویزا

از ژانویه ۲۰۲۰ مسافرانی که قصد دارند ویزای محدوده شنگن را دریافت کنند باید هزینه‌ بالاتری نسبت به قیمت فعلی بپردازند.

بنابر مقررات جدید، هزینه درخواست صدور ویزای شنگن ۳۳ درصد افزایش خواهد یافت، در نتیجه متقاضیان باید به جای ۶۰ یورو فعلی مبلغ ۸۰ یورو را بابت خدمات کنسولی بپردازند. بنابر اعلام اتحادیه اروپا درآمد حاصل از این افزایش تعرفه صرف بهبود تجهیزات برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی خواهد شد.

سوئیس اولین کشور عضو پیمان شنگن است که از ۲ فوریه ۲۰۲۰ این افزایش قیمت را انجام خواهد داد. انتظار می‌رود مابقی کشورهای عضو اتحادیه نیز بالا بردن مبلغ درخواست ویزا را تقریبا از همین محدوده زمانی در دستور کار قرار دهند.

پایان مهر زدن بر گذرنامه‌ها

از سال ۲۰۲۲ به بعد پاسپورت مسافران غیراروپایی که به محدوده شنگن وارد می‌شوند، مهر نخواهند خورد. نام مسافران و اطلاعات آنان به هنگام ورود یا خروج از مرزهای اتحادیه اروپا در سامانه جامعی به نام سامانه ورود/خروج (EES) ثبت می‌شود و در نتیجه با جایگزین شدن این سیستم دیگر نیازی به زدن مهر در پاسپورت‌ها نخواهد بود.

پیشرفته‌تر شدن کنترل‌های مرزی

در کنار فعال شدن سامانه ورود/خروج که جایگزین مهر در گذرنامه خواهد شد، فناوری‌های دیگری نیز پیش بینی شده‌اند که رفت و آمد به درون حوزه شنگن را آسان‌تر و ایمن‌تر می‌سازند.

از جمله این اقدامات سامانه تشخیص هویت بیومتریک فرودگاهی است. در این روش که در حال حاضر در فرودگاه لیسبون در پرتغال به صورت آزمایشی فعال شده است، مسافران دیگر به ارائه پاسپورت خود برای عبور از گذرگاه‌های مرزی نیازی ندارند. در این روش، مسافران به جای ایستادن در صف‌های طویل کنترل فرودگاه قادر خواهند بود تنها با نشان دادن صورت و اثر انگشت خود به یک نمایشگر تشخیص هویت، به سرعت از این مرحله عبور کنند.

فناوری هوش مصنوعی به مسئولان اجازه می‌دهد هویت فرد را مورد تایید قرار دهند یا در صورت جعل روادید از ورود وی به درون کشورهای عضو اتحادیه اروپا جلوگیری کنند.

قابلیت تشخیص هویت مبتنی بر هوش مصنوعی پیشتر در فرودگاهی در آتلانتا آمریکا به کار گرفته شده است.

عدم نیاز به سفر به کشور ثالث برای تسلیم درخواست صدور روادید

لایحه قانون الحاقی برای محدوده مرزی شنگن که در ماه ژوئن توسط شورای اتحادیه اروپا به تصویب رسید، شامل مفادی است که پروسه دریافت ویزا را تسهیل و تسریع می‌کند. بنا بر قانون جدید، دیگر نیازی نخواهد بود که مسافری برای درخواست ویزای شنگن به یک کشور ثالث سفر کند.

بنابر قانون جدید که از ماه‌های ابتدایی سال ۲۰۲۰ اجرایی خواهد شد اگر عضوی از اتحادیه اروپا خدمات کنسولی خود را به هر دلیلی در کشور محل اقامت مسافر ارائه نکند، این مهم باید توسط یک عضو دیگر اتحادیه اروپا در آن کشور نمایندگی شود. به این معنی که کشور جانشین می‌تواند به نیابت از اتحادیه اروپا فرم‌های درخواست ویزا را بررسی کند.

راه حل دیگر نیز این است که کشور اروپایی فاقد دفتر نمایندگی، با یک سرویس ارائه دهنده خارجی در کشور میزبان همکاری کند و اختیار صدور ویزا در محل را به آن سرویس محول کند.

فاصله زمانی میان درخواست اخذ روادید و تاریخ انجام سفر

تا کنون مسافران اجازه داشتند حداکثر ۳ ماه قبل از تاریخ سفرشان درخواست خود را برای اخذ ویزای شنگن ارائه دهند. با قوانین جدید، این مدت سه ماه دیگر اضافه خواهد شد و به شش ماه خواهد رسید.

در عین حال قانون قبلی برای کف زمانی درخواست ویزا پابرجاست و مسافران نمی‌توانند برای کمتر از سه ماه آینده تقاضای ویزا کنند. امری که البته استثنابردار است و مسئولان کنسولگری در موارد اضطراری می‌توانند ویزا را در زمانی کمتر از ۱۵ روز کاری آتی صادر کنند.

شهروندان بدون نیاز به روادید

گردشگران کشورهایی که برای ورود به حوزه شنگن نیاز به ویزا ندارند نیز تحت تاثیر تغییرات جدید در قوانین اتحادیه اروپا قرار خواهند گرفت.

در واقع از ژانویه ۲۰۲۱ به بعد برای اولین بار این شهروندان به منظور ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا ملزم به پر کردن فرمی در سامانه موسوم به مجوز الکترونیکی سفر (ETIAS) هستند.

پر کردن این فرم حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد و مقامات اتحادیه با بررسی پیشینه امنیتی فرد تصمیم خواهند گرفت که آیا ورود متقاضی به محدوده شنگن بلامانع است یا خیر. مسافران تاییدیه این سامانه را در ایمیلی دریافت خواهند کرد و تنها کافی است در درگاه‌های مرزی اتحادیه اروپا آن را به ماموران نشان دهند.

ورود بریتانیایی‌ها به محدوده شنگن

در حالی که با اجرایی شدن قوانین جدید ورود بسیاری از مسافران به کشورهای عضو اتحادیه اروپا راحت‌تر خواهد شد، این امر شامل شهروندان با ملیت بریتانیا نخواهد بود.

بریتانیایی‌ها تا امروز می‌توانستند آزادانه و بدون نیاز به ویزا یا حتی پاسپورت در حوزه شنگن تردد کنند. اما با به سرانجام رسیدن برگزیت، بریتانیا نیز به عنوان یک کشور غیرعضو اتحادیه اروپا درنظر گرفته خواهد شد.

هرچند بریتانیایی‌ها به روادید احتیاج نخواهند داشت، با این حال از ژانویه ۲۰۲۱ به بعد باید قبل از ورود به خاک اتحادیه نام و درخواست خود را در سامانه موسوم به مجوز الکترونیکی سفر (ETIAS) ثبت کنند تا اجازه ورود برایشان صادر شود.

از طرف دیگر شهروندان بریتانیا باید پاسپورت خود را به هنگام سفر به همراه داشته باشند. آنان همینطور به هنگام ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید در کنار شهروندان دیگر ۶۲ کشور از گذرگاه مخصوص کشورهایی رد شوند که برای ورود به خاک اتحادیه روادید لازم ندارند.

شما همچنین با افتتاح حساب شرکتی در پرتغال ، به صورت دائم قابلیت داشتن ویزای شینگن را خواهد داشت.

سوالات متداولی که برای دریافت ویزای شینگن پرسیده می شود

سوالات متداول ویزای شینگن که در سفارت یا کنسولگری مطرح می‌شود، کدام است؟ مصاحبه ویزای شینگن تنها یک جلسه ملاقات نیست که در آن اسناد درخواست ویزا را به مقام سفارت کشور مربوطه ارائه می‌دهید. در حقیقت، مصاحبه ویزا ارتباط عمیق‌تری بین متقاضی و نماینده دفاتر دیپلماتیک است. در این فرصت سفارت یا کنسولگری کشور شینگن سوالاتی دقیق را طرح می‌کند که متوجه شود آیا متقاضی واجد شرایط دریافت ویزای شینگن هست یا خیر.

هدف از مصاحبه ویزای شینگن

در مصاحبه‌ ویزای شینگن فقط در مورد اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست ویزا و اسنادی که متقاضی ارائه داده، سوال نمی‌شود. بلکه سوالات خاص دیگری نیز وجود دارد که حتی گاهی اوقات به طور غیرمعمول شخصی است. آفیسر سفارت، فقط می‌خواهد اطلاعات بیشتری درباره وضعیت متقاضی، به ویژه در مورد صحت و درستی پاسخ‌های او، جمع‌آوری کند. دفتر دیپلماتیک برای کسی درستی ادعاهایش ثابت نشود، ویزای شینگن صادر نمی‌کند. سفارت کشور مربوطه می‌خواهد مطمئن شود که دارنده ویزا پس از مدت زمان پیش‌بینی شده به کشور خود باز می‌گردد و فعالیت‌های غیرقانونی در منطقه شینگن نخواهد داشت.

اما سوال اینجاست؛

 • چگونه یک متقاضی ویزای شینگن می‌تواند با موفقیت از پس چنین سوالاتی برآید؟
 • چگونه به یک متقاضی ناموفق که به دلیل پاسخ‌های ضعیف یا ناقص در مصاحبه ویزای شینگن ، رد می‌شود، تبدیل نشویم؟

سوالات متداول ویزای شینگن کدام هستند که با پاسخ دقیق به آنها شانس بیشتری برای اخذ این ویزا خواهیم داشت؟

سوالات متداول

ویزای شینگن در واقع همان ویزای توریستی منطقه شینگن است که داشتن آن برای ورود شهروندان ایرانی الزامی بوده و تنها کشورهایی چون ژاپن، مالزی، امریکا، کره جنوبی و چند کشور دیگر بدون نیاز به آن می‌توانند به مدت 90 روز در این منطقه به مسافرت بپردازند.

آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، چک، سوئیس، لیختن‌اشتاین، مالت، لوکزامبورگ، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلوواکی، اسلوونی، ایسلند، یونان، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی است.

این مدارک شامل مدارک شغلی، مالی و ملکی است که هر کدام در سایت چهره نگار توضیح داده شده است.

در بیشتر موارد برای اولین بار یک ویزای ده روزه و یک‌بار ورود صادر می‌شود که به مدت یک ماه اعتبار دارد. این بدان معناست که شما یک ماه زمان دارید تا بلیط خود را خریداری کرده و وارد محدوده شینگن شوید. سپس ده روز زمان دارید تا از این منطقه خارج شوید و چنانچه از زمان ویزای شما بگذرد و شما منطقه را ترک نکرده باشید، حضورتان غیرقانونی محسوب می‌شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
68 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با سلام. لطفا بفرمایید ایابرای اخذ ویزای شینگن محودیت سنی وجود دارد؟

با درود و وقت به خیر
نخیر محدودیتی وجود ندارد.

سلام و وقت بخیر. بنده متاهل و دو فرزند 15 و 8 ساله دارم . شرایط برای اخذ ویزای شینگن برای من چگونست؟

با درود و وقت به خیر
لطفا با دفتر در تماس باشید که شرایط مالی و ملکی شما بررسی شود.

با درود خدمت شما .
میخواستم از تون سوال کنم آیا ویزای شینگن میتونه جای ویزاهای دیگه رو بگیره؟ یعنی دیگه نایزی به ویزاهای دیگه نباشه.

با درود و وقت به خیر
نخیر. ویزای شینگ فقط برای بازدید زیر ۹۰ روز در ۲۶ کشور عض شینگن هست.

سلام و روزبخیر
با امید سلامتی برای همه
مطالبتون آموزنده بود مطالعه کردم اما سوالی که به ذهنم رسید، من میتونم ویزای شینگن بگیرم ولی به تحصیل بپردازم؟ یا برم جایی استخدام بشم؟ دیگه ویزای تحصیلی نگیرم .

با درود و وقت به خیر
نخیر. امکان پذیر نیست.

سلام وقت بخیر من پارسال از از وی اف اس فرانسه ریجکت شدم می خواستم بپرسم که امسال هم می توانم دوباره اقدام کنم و ایا پوینت منفی در پرونده دارد ؟

درود و وقت به خیر
بستگی به دلیل ریجکتی دارد. لطفا نامه رجکت را با کارشناسان موسسه در میان بگذارید.

سلام وقت بخیر
اگر کسی ویزای شینگن از فرانسه رو بگیره میتونه اولین پروازش یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه شینگن باشه؟

با سلام و وقت بخیر
خیر دوست عزیز کشور اول بایستی فرانسه باشد.

سلام و درود،

آیا موسسه شما در خصوص اخذ ویزای شینگن آلمان هم سرویسی ارائه می دهد ؟

با سلام و وقت بخیر
بله ولی با توجه به شرایط و محدودیت های فعلی این کار انجام نمی شود

سلام و درود
با توجه به شرایط کرونا ایا ویزای شینگن صادر می شود ؟ بنده اخیرا ویزای شینگن ایتالیا داشتم که منقضی شده است و می خواهم دوباره برای گرفتن ویزای شینگن حدید اقدام کنم

با سلام و وقت بخیر
در حال حاضر به دلیل محدودیت کشورها برای کنترل بیماری کووید 19 ویزای شنگن صادر نمی شود. به محض برطرف شدن مشکلات پیش می آمده و برطرف شدن محدودیت ها می توانید اقدام کنید.

سلام وقت بخیر من حدود پنج هفته هست درخواست ویزا بلند مدت الحاق به همسر کردم تو صفحه پیگیری میزنه مدارک شما زیر پروسه بلژیک تهران هستش معنیش اینه که هنوز نرسیده بروکسل یا اینه که دارن روش کار میکنن؟

الان از کجاها میشه ویزای شینگن گرفت ؟؟؟

با سلام و وقت بخیر
برای فرانسه، اسپانیا و سوئیس می توان اقدام به اخذ ویزای شنگن کرد.

با عرض سلام و وقت
بخیر آیا در حال حاضر برای ویزای شینگن نیاز به ارائه کارت واکسن هست؟ چه واکسن هایی مورد تائید هستند؟
با تشکر

با سلام و وقت بخیر
برخی از کشورها سینوفارم و برخی دیگر آسترازنکا را قبول دارند وابسته به اینکه شما کدام کشور مدنظرتان باشد ما شما را راهنمایی میکنیم.

سلام روزتون بخیربنده در سال 97 به علت نقصی مدارک مالی متاسفانه از آلمان با وجود داشتن دعوتنامه نمایشگاهی ریجکت شدم.آیا این مورد میتونه همچنان در شانس من برای ویزا تاثیر منفی داشته باشه؟

با سلام و وقت بخیر
علت ریجکتی باید مشخص شود پیشنهاد می شود با موسسه در ارتباط باشید.

با عرض سلام و خسته نباشید
من قبلا ویزای مولتی داشتم که منقضی شده آیا با این شرایط کرونا امکان داره دئباره بتونم ویزای مولتی بگیرم؟

با سلام و وقت بخیر
در شرایط فعلی بله دوست عزیز

آیا امکان دریافت ویزای شینگن برای من و همسرم با دعوتنامه خواهر همسرم برای ما وجود داره؟

با سلام و وقت بخیر
بله دوست عزیز

با سلام و وقت بخیر.
با توجه به اطلاعاتتون پیش بینی می کنید چه زمانی سفارت هلند و المان اقدام به صدور ویزا توریستی خواهند کرد؟
ممنون

با سلام و وقت بخیر
با توجه به شرایط فعلی این امر خیلی به کندی اتفاق خواهد افتاد.

با عرض سلام و عرض ادب
حساب بانکی برای گردش حساب باید با حساب بانکی برای تمکن مالی باید یکی باشه ؟ سابقه بیمه برای ویزا حداقل چقدر هست ؟ سند ملکی برای ویزای سوئیس لازم هست ؟

با سلام و وقت بخیر
بله دوست عزیز گردش حساب و تمکن بایستی از یک حساب باشد
بیمه و سند ملکی نیز لازم است.

سلام وقت بخیر
من قصد دارم با ویزای ورزشی به اسپانیا سفر کنم ولی قصدر ندارم در اسپانیا بمونم آیا میتونم بعد از یک روز وارد کشور دیگری بشوم؟

با عرض سلام
با توجه به شرایط پساکرونا در حال حاضر امکان اخذ ویزای ایتالیا برای شرکت در کنفرانس علمی وجود دارد یا خیر؟

با سلام و وقت بخیر
در حال حاضر ما برای ویزای اسپانیا، فرانسه و سوئیس اقدام میکنیم.

سلام دوستان
امکان ارائه ضمانت نامه مالی و تمکن مالی برای ویزای توریستی شینگن، از طرف والدین وجود دارد؟

سلام خسته نباشید
در صورت ارائه دعوتنامه برای ویزای توریستی شینگن، باز هم ارائه نامه تمکن مالی لازم است؟

با سلام و وقت بخیر
بله دوست عزیز

با عرض سلام و وقت بخیر
آیا داشتن بخشی از سهام یک شرکت هم جز سند ملکی برای اخذ ویزای شینگن محسوب میشود؟

درود
این مدرک بی تاثیر نیست و باعث استحکام پرونده میشود.

سلام و خسته نباشید. اگر ویزای مالتی شینگن داشته باشیم و از نود روزمون ۱۵ روز باقی مونده خروج زدیم از منطقه شینگن و باقی زمان فریز شده، میشو برای ورد دوباره از کشوری که ویزا رو گرفتیم وارد نشیم و مستیقیم به جای دیگه برویم ؟؟

سلام و خسته نباشید
اگر ویزای شینگن از پرتغال گرفته شده باشد ورود و خروج هر دو از همین کشور باید صورت گیرد؟؟

با سلام و وقت بخیر
یک بار ورود و خروج بلامانع است.

سلام روز جنابعالی بخیر
چه مواردی باعث ریجکتی ویزای شینگن میشود؟

با سلام و وقت بخیر
استطاعت مالی، پیشینه ی سفر، هدف سفر، نقصی مدرک، آفیسر و سایر موارد

سلام و روز بخیر
در صورت ریجکتی ویزای شینگن چه زمانی بعد آن فرصت اقدام دوباره فراهم خواهد بود؟

با سلام و وقت بخیر
دلیل ریجکتی در این فرآیند بسیار مهم است با توجه به نوع ریجکتی می توان اعلام کرد.

آیا داشتن دعوتنامه از دوستی که مقیم اسپانیا هست تاثیری در ویزای شینگن دارد؟

با سلام و وقت بخیر
بله دوست عزیز بی تاثیر نیست

آیا موسسه شما میتواند سوالات مرسوم در روز سفارت را در اختیار مشتریان قرار دهد؟

با سلام و وقت بخیر
دوست عزیز سوالات روز سفارت در اختیار هیچ کس نیست و هیچ فردی از این سوالات مطلع نیست.

سلام و روز شما بخیر
بنده قصد دارم برای نمایشگاهی در بلژیک ویزای شینگن دریافت کنم و امکان دریافت دعوتنامه هم هست. آیا میتونم در این پروسه همسر و فرزندم هم با خودم ببرم؟چقدر احتمال انجام شدن دارد؟

با سلام و خسته نباشید
آیا میتوان از کشور پرتغال ویزای شینگن گرفت و کل اقامت را در آلمان به سر برد و از همانجا خروج کرد؟

آیا میتوان با گرفتن ویزای شینگن دوز سوم واکسن را در کشور مقصد زد؟

سلام- اینکه نوشته اید: بیش از 90 روز را در 180 روز گذشته آنجا نگذرانده‌اید…. یعنی چی؟
اصلا درک نمیکنم!
اگر 180 روزه ست پس چرا 90 روز اجازه داریم باشیم؟

سلام
ممنون برای مطالب خوبتان
بنده ویزای تایپ B درخواست داده ام و نگرانی ام بابت قرنطینه احتمالی است به خاطر کرونا!
ممکن است اتفاق بیفتد و بیشتر از 5 روز بشود ؟

اگر بیشتر از آن میزان در حوزه شنگن بمانیم چه میشود؟

سلام
روز بخیر
برای خرید ملک در اروپا میخواهم اقدام کنم – آیا شما می توانید کمکم کنید؟
هم برای مسیر، همراهی نیاز دارم
هم اگر در وبلاگ و سایتی مطلبی برای جستجوی موارد هست و میتوانید برایم بنویسید لطفا اینجا قرار بدهید
تشکر

سلام
من تهران نیستم
شما در شهرهای دیگه هم شعبه دارین؟
میخوام حتما با شرکت شما کارامو پیش ببرم

با سلام و وقت بخیر
خیر دوست عزیز ولی به صورت آنلاین می توانیم قرارداد و فرآیند کار را پیش ببریم

روز بخیر
گردش حساب را فرموده اید 40 میلیون
این کف و حداقل است یا حدود 40 مثلا 35 میلیون هم اوکی هست؟

سلام روزتان بخیر
لطفا بفرمایید میزان تمکن مالی برای گرفتن ویزای شنگن بصورت کاری و توریستی متفاوت است؟
اگر بله… چقدر است و چگونه؟

سپاس

سلام
یک کشوری هست عضو شنگن
اسمش هست “مالت”
یه آشنا پیدا کردم که فکر میکنم بتونه دعوت نامه کاری به من بده …
اگر بخوام اقدام کنم شما کمکم میکنید؟

نظرتون چیه راجع به جاهای کمتر شماخته شده مثل اینجا؟
انجامش بدم اصلا؟

درود
کدام کشور حوزه شنگن گرانتر و سخت تر است؟
برای اقدام
مهاجرت: تحصیلی و کاری

های!
میخوام سیتیزن لوکزامبورگ بشم
برام میتونید کاری بکنید؟
18 سالمه
مقام ورزشی هم دارم به دردم میخوره؟

برای شرکت در یک نمایشگاه نیاز به ویزای شنگن دارم
3ماه زمان دارم برای رفتن
شما میتوانید برای سرعت بخشی به این روند یاری ام کنید؟

چقدر طول میکشه کلا اقدام برای ویزای شنگن و اومدنش؟
کم کمش چقدر باید براش زمان در نظر گرفت؟

سلام و خسته نباشید
من امروز زنگ زدم به مشاورانتون و صحبت داشتم باهاشون – ایشون گفتند کار من دوسال زمان میبره که بشه
آیا منظورشون با پروسه مربوط به ویزای شنگن بوده یا فقط آماده سازی مدارک و ترجمه و اینها؟

من خیلی عجله دارم
نمیشه زودتر انجام بگیره؟

سلام وقت بخیر،
من می خوام برای ویزای شینگن اقدام کنم. همسرم در پرتغال دانشجو هست و چون در حال حاضر وقت های توریستی پرتغال پر شده، من می خوام از طریق کشور دیگه ای که سخت گیری کمتری داره ویزای شینگن بگیرم و از اون کشور به پرتغال سفر کنم. با توجه به موقعیت الان، کدوم کشور شرایت راحت تری برای ویزا داره؟! ممنون میشم راهنمایی کنین.

سلام.وقت بخیر .
در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.