شرایط تحصیل در اسپانیا چیست؟ | شرایط سنی تحصیل در اسپانیا

شرایط تحصیل در اسپانیا
5
(1)

بر اساس آمار و اطلاعات، بیشتر از 20 درصد از دانشجویان کشور اسپانیا، شامل دانشجویان بین المللی می‌شوند که از کشورهای دیگر به اسپانیا آمده‌اند. اسپانیا یکی از خوش آب و هوا ترین کشورهای اروپا شناخته می‌شود که مقصد فوق العاده ای برای دانش آموزان و دانشجویان برای تحصیل است. اما به نظر شما شرایط تحصیل در اسپانیا چگونه است و با چه شرایطی و چه سنی می‌توان در این کشور به تحصیل پرداخت؟ ما در این مقاله تمام اطلاعات درباره این موضوع را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که خیلی از افراد می‌خواهند شرایط تحصیل در اسپانیا را به دست بیاورند، این است که این کشور هزینه زندگی نسبتاً کمی دارد و به همین دلیل هم راحت تر می‌توانید زندگی خود را در این کشور بگذرانید. بالا بودن کیفیت آموزش در اسپانیا نیز باعث شده که افراد بسیار زیادی برای تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های این کشور اقدام کنند.

هزینه تحصیل در اسپانیا

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، هزینه زندگی در اسپانیا نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی، مناسب است. به همین دلیل هم شرایط تحصیل در اسپانیا از نظر زندگی و تحصیل، برای دانشجویان و دانش آموزان ایرانی کاملاً مناسب است. شاید برای شما جالب باشد که هزینه موارد اصلی زندگی در این کشور بسیار مقرون به صرفه است و به همین دلیل هم یکی از ارزان ترین کشورهای اروپایی به شمار می رود.

  • موضوع بسیار مهمی که درباره شرایط تحصیل در اسپانیا باید بدانید، هزینه دانشگاه های این کشور است. برای این که بتوانید در این کشور تحصیل کنید، باید بتوانید هزینه موارد اساسی در زندگی در اسپانیا و هزینه شهریه دانشگاه را به خوبی متحمل شوید.
  • دقیقاً مانند موارد اساسی زندگی، هزینه تحصیل در اسپانیا هم نسبت به سایر کشورهای اروپایی مانند انگلیس یا سوئیس کاملا مقرون به صرفه است. به همین دلیل هم به دست آوردن شرایط تحصیل در اسپانیا از نظر مالی برای اغلب ایرانیان ممکن خواهد بود.

اگرچه هزینه تحصیل در این کشور به رشته و شهر انتخابی شما در اسپانیا بستگی دارد، اما شرایط تحصیل در اسپانیا از نظر مالی کاملاً مناسب است. در مقطع کارشناسی، شما باید بین 2 تا 3 هزار یورو و در مقطع کارشناسی ارشد هم بین 4 تا 6 هزار یورو به طور سالانه روی شهریه دانشگاه حساب باز کنید. این در حالی است که اگر بخواهید به دانشگاه‌های خصوصی اسپانیا بروید، باید تقریباً شهریه‌ای به مبلغ 20 هزار یورو بپردازید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید شرایط تحصیل در اسپانیا برای دانشجویان مقطع دکتری مناسب تر است و برای هر سال باید نهایتاً 600 یورو بپردازند.

اگر می خواهید درباره هزینه زندگی در این کشور هم بعد از کسب شرایط تحصیل در اسپانیا بدانید، باید به شما بگوییم که ماهیانه 600 تا 700 یورو، می تواند کارهای شما را در اسپانیا راه بیندازد و زندگی خوبی داشته باشید. البته کاملاً طبیعی است که این هزینه در شهرهای بزرگی مانند بارسلونا و مادرید افزایش پیدا می‌کند.

هزینه تحصیل در اسپانیا

هزینه تحصیل در اسپانیا

شرایط سنی تحصیل در اسپانیا

یکی از مهم ترین موضوعات برای داشتن شرایط تحصیل در اسپانیا این است که سن شما کم باشد. داشتن گپ تحصیلی بالا یکی از اصلی ترین موضوعاتی است که باعث ریجکت شدن ویزای متقاضیان می شود. به همین دلیل هم پیشنهاد می کنیم که به محض اتمام درس خود، برای کسب شرایط تحصیل در اسپانیا و به دست آوردن ویزای تحصیلی اقدام کنید.
با این حال، کسانی که سن بیشتر هم دارند با داشتن رزومه قوی، می توانند شرایط تحصیل در اسپانیا را به دست بیاورند. افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی به تحصیل بپردازند، باید حداکثر 26 سال سن داشته باشند.

این در حالی است که متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد، باید نهایتاً 36 ساله باشند. سن لازم برای به دست آوردن شرایط تحصیل در اسپانیا برای متقاضیان مقطع دکترا به حداکثر 50 سال می رسد. در همه این مقاطع، داشتن سن کمتر می تواند شانس شما را در به دست آوردن ویزای تحصیلی اسپانیا افزایش دهد.

رشته‌های تحصیلی در اسپانیا

رشته های تحصیلی بسیار زیادی در کشور اسپانیا به متقاضیان بین المللی عرضه می شوند. شما می توانید بسته به رشته تحصیلی خود در مقطع قبلی، شرایط تحصیل در اسپانیا در مقطع جدید را نیز برای خود فراهم کنید. برخی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در اسپانیا را در اینجا نام می بریم که اگر هر یک از این رشته ها را در اسپانیا خوانده باشید، احتمال کار پیدا کردن شما در این کشور بسیار بالاست. این رشته ها عبارتند از:

• پزشکی
• پرستاری
• روانشناسی
• حقوق
• ریاضی
• فیزیک
• شیمی
• مهندسی و فناوری
• حسابداری و رشته های مربوط به امور مالی
• مدیریت و بازاریابی
• هنر و رشته های علوم انسانی

تحصیل در هر یک از این رشته ها و بسیاری رشته های دیگر، باعث می شود که شما شرایط تحصیل در اسپانیا را به بهترین شکل ممکن به دست بیاورید. هنگامی که در هر یک از این رشته ها و رشته های دیگر در یکی از دانشگاه های اسپانیا فارغ التحصیل شده باشید، به راحتی می توانید به دنبال شغل مورد نظر مرتبط با رشته خود بگردید.

رشته‌های تحصیلی در اسپانیا

رشته‌های تحصیلی در اسپانیا

اقامت با تحصیل در اسپانیا

یکی از مهم ترین سؤالاتی که درباره شرایط تحصیل در اسپانیا برای متقاضیان پیش می آید، این است که آیا می توانم بعد از تحصیل در این کشور، اقامت اسپانیا را به دست بیاورم؟ برای این که بتوانید اقامت این کشور را بعد از تحصیل به دست بیاورید باید حتماً از شرکت ها و یا کارفرماهای اسپانیا پیشنهاد کاری بگیرید. همان طور که پیش از این نیز گفتیم، شما بعد از فارغ‌التحصیلی می توانید کاری مرتبط با رشته خود در اسپانیا پیدا کنید. به همین دلیل هم اگر بتوانید پیشنهاد کاری از یک شرکت معتبر اسپانیایی به دست بیاورید، احتمال گرفتن اقامت بعد از کسب شرایط تحصیل در اسپانیا برای شما ممکن خواهد بود.

اما فراموش نکنید که اقامت گرفتن کار هر کسی نیست و نمی توان به صورت شخصی و خود به خودی اقامت هر کشور اروپایی را به دست آورد. ما در مؤسسه مهاجرتی چهره نگار به شما کمک می کنیم که بعد از کسب شرایط تحصیل در اسپانیا و فارغ التحصیلی، کار مناسبی در این کشور پیدا کنید و در نهایت، برای گرفتن اقامت اقدام نمایید.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 5 / 5. تعداد: 1

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید